Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Bayern - 5. února 2021   20:00

0:1
(0:1)
Bayern
21' Coman  (T. Müller)
Hertha Berlin
Jarstein – Pekarík, Stark (C), Torunarigha (46. Alderete), Mittelstädt – Ascacibar (82. S. Khedira), Tousart – Lukebakio (82. Leckie), Darida (56. Guendouzi), Cunha – K. Piątek (64. Radonjić).
Schröder – Neitzel, Grudzinski
Olympiastadion, Berlín
Bayern
Neuer (C) – Pavard, Süle, Alaba, Lucas Hernández – Kimmich – Sané (74. Costa), T. Müller, Gnabry (74. Tolisso), Coman (87. Choupo-Moting) – Lewandowski.

To už je z dnešního duelu vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pátečního večera.
Bayern se vrací na čele bundesligové tabulky do pohodlného desetibodového náskoku. Naopak berlínskou Herthu čeká tuhý boj o udržení mezi německou elitou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 4:10. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 6:3. Fauly: 12:15.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas dvacátého kola končí. Bayern si odváží z trávníku Herthy Berlín vítězství 1:0.

Podle očekávání vkročili do zápasu aktivněji mnichovští fotbalisté. Již ve dvanácté minutě mohl zúročit tlak Robert Lewandowski. Po faulu Jarsteina na Saného ale polský útočník nařízenou penaltu překvapivě neproměnil. Za dalších deset minut už se ale Bayern radoval. Kingsley Coman se od levé postranní lajny dostal až před vápno, odkud dvakrát tečovaná střela zapadla přesně pod břevno.

Ihned po změně stran se dostal k nebezpečnému útoku Serge Gnabry, ale jeho pokus Jarstein vyrazil mimo tři tyče. Po příchodu Guendouziho s Radonjićem se rozproudila i hra berlínského týmu. Branka z 65. minuty ale nemohla být uznána pro jasný ofsajd. Ještě o poznání blíže byli domácí k vyrovnání těsně před koncem. Samostatný únik ale Matheus Cunha zakončil lobem přes Neuera vedle branky.
90+3'
90+3'
Lucas Hernández vyjel po pomezním rozhodčím po odrazu od Pekaríka. Následně měli vhazovat hosté, ale to se zase nelíbilo Khedirovi, který nakonec vidí žlutou kartu.
90+2'
Skvěle se do obrany vrátil Kimmich, který navíc se štěstím odrazil míč do Tousarta a až poté skončil za postranní lajnou. Vhazovat tak mohou opět hosté.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Těsně před koncem zápasu mohlo být vyrovnáno! Guendouzi vyslal do úniku Matheuse Cunhu, ten byl v době přihrávky ještě na vlastní polovině a tak o ofsajd nemohlo jít. Lob přes Neuera ale skončil jen vedle tyče.
89'
Pavard ani podruhé v krátkém čase na bránícího Mittelstädta nevyzrál. Domácí bezpečně odpravili balon daleko od vlastní branky.
88'
Ani Pavard se neprezentoval přesnější rozehrávkou. Hertha mířila do brejku, ale Radanjićova střela z otočky skončila pouze v rukavicích promrzlého Manuela Neuera.
87'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Eric Choupo-Moting.
86'
Mizernou rozehrávku předvedl Alderet. Hosté mohli využít zaváhání, ale po nahrávce Lewandowského centroval Coman zcela mimo hru.
85'
Müller z hranice vápna ještě zkusil oslovit vzduchem Lewandowského, míč ale odlétl až za koncovou čárou a tak může rozehrávat Rune Jarstein.
84'
Pekaríkův náběh podpořil přihrávkou Khedira. Poté ale přišla ztráta Guendouziho a obrana Herthy se musela okamžitě vracet před vápno.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Bayern i nadále vede na trávníku Herthy pouze o jednu branku.
82'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Mathew Leckie.
82'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Santiago Ascacibar, přichází Sami Khedira.
81'
Za postranní lajnou se připravuje ke vstupu na trávník nová domácí akvizice. Sami Khedira by měl co nevidět přijít do hry.
80'
Zhuštěný prostor v pokutovém území nedokázali prostřelit Müller, následně ještě zakončoval do obránce Lewandowski, ale to už byl pískán ofsajd.
78'
Costům centr mířil do ohně na vzdálenější tyči. Müller ani Coman se neprosadili, poté přišel ještě jeden pas, který však Müller nedokázal proměnit v razantnější zakončení.
77'
Müller nejprve vyhrál hlavičkový souboj, poté vyslal přihrávku do pohybu Lewandowskému. Polskému útočníkovi to ale dnes ne a ne vyjít. Opět měl poslední slovo Jarstein.
76'
Střídající Douglas Costa spolupracoval na pravé straně s Pavardem. Než ale přišel centr do vápna, tak už se domácí obrana stačila zformovat.
75'
V posledních minutách tempo hry výrazně upadá. Na pravé straně nyní zkoušel projít Kingsley Coman, ale jeho přihrávka do vápna až k Lewandowskému neprošla.
74'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Corentin Tolisso.
74'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Douglas Costa.
74'
Právě Cunha centroval také od rohového praporku. Obrana Bayernu v čele s Neuerem ale opět neměla výraznější práci.
73'
Neuer si proti volnému přímému kopu Cunhy nechal postavit tříčlennou zeď. Nakonec z toho byl pouze oblouček do pokutového území, který odhlavičkoval Alaba.
72'
Do rozmíšky před vápnem se dostali Kimmich s Guendouzim. Právě střídající domácí záložník je v posledních minutách u všeho.
71'
Guendouzi společně s Radonjićem osvěžili hru Herthy. Domácí se snaží rychlou kombinací překonat obranu Bayernu, ale Neuer zatím nemusel pořádně zasahovat.
70'
Jarsteinův výkop nebyl vůbec přesný, ale podobně mizerná byla i přihrávka Comana. Guendouzi poté mohl vyvést balon na útočné území.
69'
Do nadějné pozice ve vápně Bayernu se dostal také Matteo Guendouzi. Posila z Arsenalu však Neuera z velkého úhlu neprostřelila.
68'
Po odraženém balonu mohl pálit z voleje Serge Gnabry, ale pětadvacetiletý ofenzivní záložník téměř vůbec netrefil míč.
67'
Opět to byl Guendouzi, kdo vyslal do úniku Radonjiće. A i tentokrát to byl těsný ofsajd střídajícího útočníka.
66'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do souvislejšího tlaku. Ani Hernándezova přihrávka na Comana se neujala, Bayern bude vhazovat.
65'
Domácí sice dostali míč do sítě, ale gól neplatí! Guendouzi sice vyslal parádní kolmici za obranu Bayernu, ale právě za posledním obráncem se nacházel i Lukebakio.
64'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Nemanja Radonjić.
64'
Kimmichův pas do šestnáctky od rohového praporku už byl o poznání nebezpečnější. Müller ale ani Lewandowski se však k hlavičce neprosadili.
63'
O centr do pokutového území se postaral Kimmich. V prostoru kam směřoval balon byl ale pouze domácí Alderet, po nedůrazné hlavičce ale budou hosté pokračovat rohem.
62'
Už už to vypadalo, že se Hertha osvobodí z prostoru před vápnem, ale Guendouzi nakonec podle rozhodčího fauloval Saného.
61'
Saného předběhl u postranní lajny Peter Pekarík. Sané poté musel slovenského reprezentanta zastavit jen za cenu faulu.
60'
I po hodině hry vede Bayern na Olympijském stadionu v Berlíně proti místní Herthě pouze 1:0, díky brance Comana z prvního poločasu.
59'
Pekarík přistrčil v souboji Comana a je pískáno proti domácím. Po autovém vhazování ale o balon přišel dnes zatím nevýrazný Müller.
57'
Alaba vyrazil z pozice stopera do útoku. Po narážečce s Comanem ale už balon odevzdal do pohybu Gnabrymu. Právě Gnabry si ale po zpracování pomohl faulem.
56'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Matteo Guendouzi.
56'
Po změně stran má sice mnichovský celek výrazně vyšší územní převahu, ale Jarstein nemusí zatím řešit nebezpečné pokusy směrem na branku.
55'
Na pravém kraji měl opět o něco více prostoru Leroy Sané. Tentokrát přenesl hru přes celou šířku až k Comanovi, kterého ale pohybem pohlídal Stark.
54'
Ve druhém poločase zatím na větší šanci čekáme. Nyní rozjížděl akci Bayernu Sané, který však spolupráci s Pavardem v centr nepřetavil.
53'
Manuel Neuer pomohl svým obráncům vyběhnutím až před vlastní vápno. U balonu byl kapitán Bayernu o něco dříve než domácí Piatek.
52'
Leroy Sané Mittelstädta nepřechytračil. Na pravé straně zkoušel na beka Berlína kličku do středu, ale Mittelstädt byl na svém místě.
51'
Alabova přihrávka šla Hernándezovi jen do souboje a toho využil Pekarík. Hertha však přišla o balon a byla zachráněna jen ofsajdem Saného.
50'
Joshua Kimmich chtěl zaskočit Jarsteina pokusem do branky přímo od rohového praporku. Norský veterán byl ale připraven a míč odrazil nad břevno.
49'
Müller získal míč ve středu pole, poté se hosté bleskově přesunuli až před vápno, odkud prověřil prudkou ránou Jarsteina Serge Gnabry.
48'
Lucas Hernández vhazoval zpoza postranní lajny. Po řadě nepřesností sebral balon pro domácí Lucas Tousart, ale ani on nebyl při nahrávce přesný.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Okamžitě se přesunuli na útočnou polovinu, ale po rohovém kopu se dostal k hlavičce jen Alaba.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Jordan Torunarigha, přichází Omar Alderete.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Spokojeněji odcházejí do šaten fotbalisté hostujícího Bayernu, když zatím o jediný gól se postaral Kingsley Coman.

45+4'
45+3'
Další nepříjemný nezaviněný střet. Tentokrát Sané trefil Torunarighu do choulostivých míst a hra je přerušena.
45+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase hned tři minuty.
45+1'
Manuel Neuer nebyl daleko od asistence. Po jeho výkopu mířil téměř sám na branku Lewandowski. Přes vyběhnutého Jarsteina ale loboval jen mimo tři tyče.
45'
Cunhu v nebezpečném prostoru před vápnem povalil Müller a domácí měli k dispozici nadějný volný přímý kop. Lukebakio sice prostřelil zeď, ale Neuer byl na svém místě.
44'
Až od Alaby museli rozehrávat hosté svou akci. Na levém kraji sice operoval s míčem Kingsley Coman, ale střelec zatím jediného gólu se proti Mittelstädtovi neprosadil.
43'
Pavard byl čistě odstrčen od balonu a domácí mohli spěchat v solidním počtu do útoku. Cunhova přihrávka však Piateka ve vápně neměla šanci najít.
42'
Müller zatím v prvním poločase nebyl tolik vidět, ale nyní dokázal ve spolupráci s Kimmichem zavařit hostující obraně. Faulem musel akci přerušit až Darida.
41'
Balon měl na pravé straně pod kontrolou Leroy Sané. Posila z Manchesteru City si to namířila individuálně do vápna, kde ale zasáhl Torunarigha.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Po faulu Hernándeze domácí bleskově rozehrávali z místa přestupku, ale Cunha byl nachytán v ofsajdovém postavení.
39'
Comanův centr z levé strany sice trefil zasněženým účesem Lewandowski, ale Jarstein mohl zůstat v klidu. Balon pouze prolétl kolem vzdálenější tyče.
38'
Hosté chtěli rozehrávat konstruktivně i pod tlakem ve svém vápně. Alaba zvládl situaci společně s Hernándezem a fotbalisté Herthy se museli vracet do obrany.
36'
Oba hráči by měli pokračovat v zápase. Coman už je připraven, Cunha je zatím stále v péči lékařů, ale i on by se měl za nedlouho vrátit do hry.
35'
Nezaviněný střet odnesli Cunha s Comanem. Oba hráči se koncentrovali na balon a srazili se hlavami. Coman má šrám nad obočím, domácí fotbalista zatím zůstává otřesen na trávníku.
34'
Trávník už začíná být pořádně zasněžen a zdá se, že to více vyhovuje domácím. Po vhazování Mittelstädta pokračovala akce u Lukebakia, ale Neuer nakonec zasahovat nemusel.
33'
Po nahrávce Ascacibara se otevřel prostor na pravé straně Pekaríkovi. Pořádně nebezpečný centr měl najít Piateka, ale opět zasáhl ve prospěch svého týmu Alaba.
32'
Hosté se snažili vytáhnout napadání až k pokutovému území soupeře. Sané, Gnabry ani Müller však balon nedokázali získat.
31'
Po přetaženém centru od rohového čtvrtkruhu hlavičkoval v nepříznivé pozici Süle. Balon si sice stáhl Jarstein, ale nakonec bude rozehrávat od své branky. Za faul ve středu trávníku byl potrestán žlutou kartou Pavard.
30'
Hned dva fauly v krátkém čase odpískal hlavní rozhodčí fotbalistům Herthy. Bayern se pokoušel o rychlou rozehrávku, Coman spěchal za balonem do vápna, kde už ale zpětnou přihrávkou Lewandowského nenašel.
29'
Ve střední části trávníku uklidňuje hru Joshua Kimmich. Nakonec si ke spolupráci vybral obsazeného Pavarda, který musel hrát pod tlakem napadajícího Cunhy k Neuerovi.
28'
Nakonec přilétl centr do vápna prvního celku Bundesligy, ale Piateka si bezpečně pohlídal na první tyči David Alaba. Hertha však zůstává po odraženém balonu v útoku.
26'
Zdá se, že Süle bude v pořádku a hra může pokračovat. Po Starkovi byl u balonu slovenský bek Pekarík, ale přes Hernándeze se neuvolnil.
25'
Süle má po střetu se Startem v obličeji krev. Hra je přerušena a pětadvacetiletý stoper Bayernu je v péči lékařů.
24'
Nápor Bayernu pokračoval dalším rohovém kopem. Po centru Kimmich sice hlavičkoval Niklas Süle, ale balon poslal mimo tři tyče a navíc byl zasažen tvrdě do obličeje.
23'
Po ubráněném rohovém kopu spěchali do útoku Sané, Coman i Gnabry. Všechny tři křídla však zastavila nepřesnost prvního jmenovaného. Nakonec přece jen zakončoval Coman do připraveného Jarsteina.
21'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern otevírá skóre! Z levé strany si kličkou k ose trávníku udělal prostor ke střele KINGSLEY COMAN. Tvrdá rána čtyřiadvacetiletého Francouze byla hned dvakrát tečována a ke smůle skvěle chytajícího Jarsteina zapadla přesně pod břevno.
21'
Piatek mohl pádit do otevřené obrany Bayernu. Cestu mu křižoval pouze Süle, ale Piatek zkusil vystřelit ještě ze střední vzdálenosti a nedůrazným pokusem Neuera nezaskočil.
20'
Ani úvodních dvacet minut branku nepřineslo. Bayern měl k dispozici dokonce penaltu, ale tu překvapivě Robert Lewandowski nedokázal proti Jarsteinovi proměnit.
19'
Berlíňané se opět proti rohovému kopu příliš nezapotili. Na první tyči odvrátil centr Mittelstädt. Bayern ještě zůstal u balonu, ale ani další pas do šestnáctky neprošel.
18'
Mizernou rozehrávku předvedl Torunaringha. Bayern získal míč ještě na útočné polovině. Přetažený centr sice ještě sebral Gnabry, ale střelou z druhého doteku napálil jen obránce.
17'
Cunha vyhrál hlavičkový souboj s Pavardem a poté mohl po kombinaci s Lukebakiem pokračovat až do vápna. V něm ale poslal na zasněžený trávník bránícího Alabu.
16'
Od Süleho putoval míč do středu pole ke Kimmichovi. Domácí jsou ale při chuti a aktivním napadáním si zajistili hrací předmět v nadějném prostoru.
15'
Matheus Cunha si vzal na starost rohový kop. Před Neuerem si však s nebezpečnou situací poradil David Alaba a následně se už píská ofsajd.
14'
Tlak Bayernu pokračoval ještě rozehrávkou od rohového praporku. Nakonec z toho ale byl nebezpečný protiútok Herthy, když po nahrávce Daridy pálil tvrdě Piatek.
13'
Další nadějná pozice pro hostující tým. Po průnikové přihrávce se hnal do vápna Lewandowski, ale skvěle byl postavený také bránící Niklas Stark.
12'
Balon si postavil na penaltový bod jako již tradičně Robert Lewandowski. Polský snajpr zamířil k levé tyči, ale tam se vydal i Jarstein a nepříliš umístěnou ránu dokázal vyrazit.
11'
Penalta pro Bayern! Sané si píchl míč kolem Jarsteina a poté se oba fotbalisté střetli.
11'
Od rohového praporku centroval Joshua Kimmich. Ve vápně Herthy bylo pořádně horko, ale nakonec se domácí ubránili a následně se provinil faulem při napadání Kingsley Coman.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Podle očekávání jsou o poznání více u balonu hosté, ale zatím jednou střelu Saného dokázala Rune Jarstein jistě vyrazit.
9'
Hertha rozhodně nebude proti vládci Bundesligy pouze bránit. Tousart hledal za obranou Piateka, ale únik polského útočníka zastavil zdvižený praporek.
8'
Ascacibar byl sice pod tlakem při rozehrávce, ale argentinský záložník proti Comanovi nezazmatkoval a poslal míč bezpečně k Jarsteinovi.
7'
V akci mnichovského celku ještě pokračoval Gnabry. Z pravé strany zkoušel najít Lewandowského, ale o nejlepšího střelce ligy se postaral obranným zákrokem Stark.
6'
Po Hernándezově autu zpracovával balon hrudníkem Lewandowski. Za hustého sněžení však lídr Bundesligy neuspěl, střela Saného skončila jen u Jarsteina.
5'
Tak přece jen přišlo nebezpečné zakončení. Po Piatekově nahrávce se dostal ke střele Lukebakio, ale Neuer zasáhl pohotově pravou nohou.
4'
Rychlé nohy musel hned v úvodu zápasu předvést i Niklas Süle. Stoper Bayernu měl ale dva metry k dobru na Lukebakia a nakonec přiťukl balon Neuerovi.
3'
Zpoza postranní lajny vhazoval Lucas Hernández. Poté se hra přenesla až k Sanému, který však zblokovaným centrem našel jen připravené rukavic Runeho Jarsteina.
2'
Také domácí Hertha se poprvé vydala do útoku. Cunha si chtěl pomoci přihrávkou na Piateka, ale polský útočník byl obsazen Alabou.
1'
Jako první se ve středovém kruhu dotkl balonu útočník Bayernu Robert Lewandowski. V mrazivém počasí zkoušeli hosté projít poprvé středem trávníku, ale Kimmichovi balon utekl.
1'
Hlavní rozhodčí Schröder již se svými asistenty přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas dvacátého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy může za několik málo okamžiků odstartovat.
Český reprezentant Vladimír Darida začíná v dresu Herthy v základní sestavě. Čerstvá posila Sami Khedira naopak bude čekat na svou šanci pouze na lavičce.

Trenér Bayernu Hansi Flick nemá k dispozici záložníky Leona Goretzku s Javi Martínezem, který jsou v karanténě s onemocněním Covid 19.

Hertha BSC: Jarstein – Pekarík, Stark (C), Torunarigha, Mittelstädt – Ascacibar, Tousart – Lukebakio, Darida, Cunha – K. Piątek.
Náhradníci: Schwolow – Leckie, Guendouzi, Klünter, Alderete, Löwen, S. Khedira, Dárdai, Radonjić.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Süle, Alaba, Lucas Hernández – Kimmich – Sané, T. Müller, Gnabry, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Hofmann – Costa, Choupo-Moting, J. Boateng, A. Davies, B. Sarr, Roca, Tolisso, Musiala.

Rozhodčí: Schröder – Neitzel, Grudzinski.

Bayern Mnichov

Bayern byl v roce 2020 excelentní. Za téměř dvanáct měsíců prohrál jeden jediný soutěžní zápas! Bezpečně si v Bundeslize došel již pro osmý titul v řadě. Navíc přidal i triumf v domácím poháru a co víc, ani v milionářské Lize mistrů nenašel zdatného soupeře, když finále proti PSG rozhodl jedinou trefou Kingsley Coman.

Trenér Hans Flick má k dispozici dlouholeté opory Neuera, Müllera nebo Lewandowského, ale i dravé mládí v podobě beka Alphonso Daviese nebo teprve sedmnáctiletého Jamala Musialy.

Také v nové sezoně Bayern šlape. Sice již ve druhém kole nejvyšší německé soutěže senzačně prohrál 1:4 v Hoffenheimu, od té doby se ale usadil na první příčce. Úvod nového roku ale nebyl pro bavorského giganta vůbec ideální. Nejprve před nestačil v přestřelce na Mönchengladbach, poté přišla pohárová ostuda, když na půdě druholigového Kielu vypadl ze soutěže. Přitom po gólu Gnabryho vedl, následně měl v samém závěru náskok 2:1, ale prodloužení pro domácí outsidery vydřel brankou v páté minutě nastavení Walh. Zápas dospěl až do penaltového rozstřelu, ve kterém z dvanácti pokusů neproměnil pouze Marc Roca.

V Lize mistrů bylo již po čtyřech zápasech jasné, že obhájce titulu postoupí z první pozice. V závěru sice přišla pouze remíza s Atléticem Madrid, ale i přesto Bayern si udržel bezpečný odstup a může se těšit na osmifinálový dvojzápas s Laziem.
Hertha BSC

Berlínskému týmu se sice vůbec nevydařil závěr loňské sezony, ale i tak skončil s náskokem deseti bodů na sestupové příčky na solidním desátém místě. Kdyby Hertha neprohrála čtyři z posledních pět zápasů, tak mohla dokonce pomýšlet na pohárovou Evropy, ale na sedmý Wolfsburg nakonec ztratila osm bodů.

Letos ale bude mít tým Vladimíra Daridy co dělat, aby se v nejvyšší německé soutěži udržel. Berlíňané vyhráli zatím pouze čtyřikrát a krčí se se sedmnácti body na patnáctém místě se stejným bodovým ziskem jako šestnáctý Bielefeld. Z posledních pěti duelů vytěžila Hertha pouhý jeden bod za bezbrankovou remízu v Kolíně.

V týdnu berlínský celek ale představil zvučnou posilu. Střed pole vyztuží záložník Sami Khedira, který se může pyšnit titulem z Ligy mistrů nebo zlatem z mistrovství světa.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již dvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Herthy Berlín, která na domácím Olympijském stadionu přivítá Bayern Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.