Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Mönchengladbach - 10. dubna 2021   15:30

Hertha Berlin
23' Ascacibar (J. Córdoba) • 49' J. Córdoba (Cunha)
2:2
(1:2)
Mönchengladbach
28' Pléa   • 38' Stindl
Schwolow – Klünter, Stark (C), Dardai – Zeefuik (46. Radonjić), Ascacibar (57. S. Khedira), Guendouzi, Mittelstädt (46. Plattenhardt) – Lukebakio (46. K. Piątek), J. Córdoba, Cunha.
Ittrich – Thielert, Schiffner
Olympiastadion, Berlín
Sommer – Lainer, Ginter, Binsibajní (77. Herrmann), Wendt (17. Sippel) – Zakaria, Kramer, Neuhaus – Pléa, Stindl (C) (60. Lazaro), Thuram (77. Embolo).
Sippel – Embolo, Lang, Jantschke, Traoré, Herrmann, Beyer, H. Wolf, Lazaro.

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u dalších on-line přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 61% : 39%.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 15:3.
Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:17.
Slibně rozehraný zápas Hertha do vítězného konce nedovedla. Berlínský klub hrál po vyloučení soupeřova brankáře už od 13. minuty v početní výhodě, kterou navíc zužitkoval Santiago Ascicabar. Jenže ve vedení domácí dlouho nevydrželi. Po pěti minutách totiž srovnal Alassaně Pléa a o deset minut později otočil stav z penalty Lars Stindl.

S výkonem svých svěřenců nespokojený Pál Dádrad udělal o poločase hned tři změny v sestavě. A velmi rychle ho potěšil Jhon Córdoba, jenž ve 49. minutě srovnal na 2:2. Hertha pak měla téměř celý druhý poločas na návrat do vedení, jenže toho už se nedočkala a s Mönchengladbachem si body rozdělila.
90+4'
90+4'
Další útok táhla Hertha středem hřiště. Průnikovou přihrávku srazil obránce ke koncové čáře a Matheus Cunha už balon nedoběhl.
90+3'
Jednu z posledních střel zápasu měl na hlavě Jhon Córdoba (Hertha). Dobře se uvolnil na levé straně vápna, ale s přesností to bylo horší.
90+2'
Trenér Mönchengladbachu v diskuzi s hlavním rozhodčím. Těžko odhadovat, o co přesně šlo, každopádně si to oba pánové vyříkali gentlemansky.
90+1'
V první ze čtyř nastavených minut hází Lukas Klünter (Hertha) aut z pravé strany vlastní poloviny hřiště.
89'
Po jeho výkopu musel klub z Berlína zařadit zpátečku a později i čelit rohovému kopu. I v tomto případě to dopadlo lépe pro bránící se tým.
88'
Domácí zůstali na útočné polovině a na oblouku před šestnáctkou měl prostor Matheus Cunha. Škoda pro Herthu, že jeho střela směřovala doprostřed branky, kde se nacházel Tobias Sippel.
87'
V houfu hráčů vyskočil nejvýše stoper Ginter, jenž dopravil balon do bezpečí.
86'
Tobias Sippel (Mönchengladbach) daroval soupeři při chybném zpracování míče roh.
85'
Naopak z brejku upaloval dopředu Florian Neuhaus a pronikl až do finální fáze. Střela ze střední distance proletěla metr nad domácí brankou.
84'
Hosté ho ubránili a vzápětí čelili ještě jednomu. Tentokrát to byla rozehrávka na kratší vzdálenost, ale ani ta hrozbu nepřinesla.
83'
Krzysztof Piątek (Hertha) se po svém nástupu dostává k mnoha centrům. Po jednom takovém vybojoval roh.
82'
Žlutou kartu dostává Christoph Kramer (Mönchengladbach).

Kramer si ve středu hřiště vyšlápl na Cunhu.
80'
Právě on se po srážce ve vlastním vápně svíjí na zemi. Střídání by však nemělo být třeba.
78'
Domácí zakombinovali na pravé straně, odkud přilétly do vápna dva centry. První z nich odhlavičkoval Patrick Herrmann a ten druhý Matthias Ginter.
77'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Breel Embolo.
77'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Patrick Herrmann.
75'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
74'
A Patrick Ittrich asi měl penaltu nařídit. Na opakovaných záběrech totiž bylo vidět, že Thuramovo podklouznutí zavinil hráč držící ho za nohu.
73'
Jenže proč brát bod, když můžu mít tři? Tohle si při své samostatné akci možná řekl Marcus Thuram, jenž po kontaktu se soupeřem uvnitř vápna upadl. Bude Mönchengladbach kopat druhou penaltu? Podle rozhodčího ne.
71'
Dvacet minut do konce. Hertha by ráda zvítězila, zatímco Borussii stačí aktuální remíza.
69'
Za ni zahrozil Matheus Cunha, i když přímé ohrožení branky z toho nebylo. Domácí hráč totiž zacílil vysoko nad.
68'
Na další rozběh si brazilský fotbalista bude muset počkat, protože u míče je berlínská Hertha.
67'
Televizní režie nabídla přehled sprinterů letošního ročníku Bundesligy. Marcus Thuram z Mönchengladbachu ji s rychlostí 35,97 km/h vede.
65'
Když nevíš co s míčem, tak vystřeli. Touto fotbalovou poučkou se zřejmě řídil Matteo Guendouzi (Hertha) a nebylo to modré rozhodnutí, protože rána ze záklonu zamířila do horních řad tribuny.
64'
Úspěšný nebyl ani vzdušný nákop, po kterém míč doskákal až do náruče Alexandera Schwolowa. Domácí gólman poté konstruktivně rozehrál.
62'
Ze zabezpečené obrany hrající Mönchengladbach se spoléhá na brejky. Jeden takový utnul útočný faul.
60'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Valentino Lazaro.
60'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
59'
Šance Herthy! Matteo Guendouzi napřáhl ze střední vzdálenosti a jeho dělovku vyškrábl Tobias Sippel nad břevno!
57'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Santiago Ascacibar, přichází Sami Khedira.
56'
Berlínský klub má územní převahu. A taky standardku z pravé strany, které bude předcházet střídání.
54'
Matheus Cunha rozběhl autem Radonjiće, toho u koncové čáry zakřižoval Louis Beyer. Z akce Herthy tak vůbec nic nebylo.
52'
VAR zkoumal situaci cca 3 minuty.
49'
Hertha právě vstřelila branku!
O ofsajd se nejednalo a gól tedy platí! Tobias Sippel vyrazil skákavou střelu do strany, přihrávku na přední tyč pak dostal JHON CÓRDOBA a ve skluzu vyrovnal na 2:2.
49'
Rohový kop hosté ubránili, akci po něm už však ne. Zblízka pak vyrovnal Jhon Córdoba, jenže jeho radost je možná předčasná. Počkejme si na rozhodnutí VAR.
48'
Krzysztof Piątek přes Thurama sice neodcentroval, Hertha ale bude kopat aspoň roh.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Marvin Plattenhardt.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Krzysztof Piątek.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Deyovaisio Zeefuik, přichází Nemanja Radonjić.
46'
Pál Dardái je výkonem svých svěřenců natolik rozladěn, že udělal hned tři změny v sestavě.
46'
Hertha prohrává s Mönchengladbachem po první půli 1:2. Berlínský tým měl přitom zápas slibně rozehraný. Už od 13. minuty hrál po vyloučení brankáře v početní výhodě, kterou navíc zužitkoval Santiago Ascicabar. Jenže ve vedení Hertha dlouho nevydržela. Po pěti minutách totiž srovnal Alassaně Pléa a o deset minut později otočil stav z penalty Lars Stindl.

Věšet hlavy domácí fotbalisté ale zatím nemusí, protože je před nimi ještě 45 minut přesilovky.
Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:2.
Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 6:7.
45+5'
45+4'
Zřejmě poslední střelu první půle vyslal Dodi Lukebakio (Hertha). A nutno podotknout, že byla velmi nepovedená. Tobias Sippel ji kontroloval pohledem.
45+3'
V pokračující akci chtěl Santiago Ascacibar prostrčit míč za obranu. Tam si nabíhal Jhon Córdoba, ale hosté k němu balon nepustili.
45+2'
Hertha zahrávala přímák z pravé strany. Matheus Cunha hledal spoluhráče na zadní tyči, jenže svůj centr přetáhl.
45'
Do přestávky zbývá ještě dostatek času, hlavně z důvodu čekání na náhradního brankáře Borussie nastavil Patrick Ittrich 5 minut.
43'
Proto ji Matheus Cunha (Hertha) zkusil překonat ranou ze střední vzdálenosti. Trefil ale pouze jednoho z obětavých stoperů.
42'
Jenže defenziva Gladbachu je houževnatá a útočníky vůbec nepouští do zakončení.
41'
Hertha se vydala na průzkum území. Potřebuje co nejdříve vyrovnat, nejlíp ještě do přestávky.
40'
Žlutou kartu dostává Maximilian Mittelstädt (Hertha).

Levý záložník chytil za dres Thurama.
38'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
K nařízené penaltě se postavil LARS STINDL. Ze svého pohledu zamířil doleva a dolů, zatímco bezmocný Schwolow skočil na opačnou stranu. Oslabený Mönchengladbach tak zázračně dokonal obrat, z čehož má celý mančaft velkou radost.
37'
Penalta pro Mönchengladbach!
Ve vápně byl Starkem podražen Marcus Thuram. Rozhodčí neváhal ani vteřinu.
34'
Tobias Sippel (Mönchengladbach) tak nemusel zasahovat a v klidu provede výkop.
33'
A zanedlouho poté sami zaútočili. Bylo to centrem zprava, po kterém přišla vysoká hlavička.
31'
Následný roh domácí hravě ubránili.
30'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
30'
Na obrat pomyslel Lars Stindl! Po předchozím zpracování napřáhl z hranice vápna a střelou na přední tyč protáhl Schwolowa.
28'
No vida, na Olympijském stadionu v Berlíně je srovnáno! Nešťastníkem Herthy prodlouženou dlouhou přihrávku doběhl za obranou ALASSANE PLÉA a z pravé strany vápna kopl míč pravačkou po zemi kolem brankáře na zadní tyč.
26'
Ofsajd a v něm Alassane Pléa (Mönchengladbach).
25'
Ve snaze navýšit skóre hlavičkoval Jhon Córdoba. Bohužel pro Herthu vysoko nad Sippelovu branku.
23'
SANTIAGO ASCACIBAR posílá Herthu do vedení svým prvním bundesligovým gólem v kariéře! 24letý záložník z Argentiny dostal přihrávku na hranici vápna, prvním dotekem si míč zpracoval a druhým ho technicky umístil na přední tyč, kam náhradník Sippel nedosáhl.
21'
Ačkoliv se faulovaný Rámí Binsibajní (Mönchengladbach) z trávníku dlouho nezvedal, už je v pohodě.
20'
Žlutou kartu dostává Deyovaisio Zeefuik (Hertha).

Pravý křídelník ve výskoku převálcoval Binsibajního. Přestože do něj nešel loktem, náraz byl i tak tvrdý.
19'
Po odvráceném rohu se do palebné pozice opět dostal Matheus Cunha (Hertha). Tentokrát pálil po zemi přibližně metr vedle levé tyče.
18'
Hra pokračovala nařízenou standardkou. Zakončení po zemi znemožnil hráč ležící pod zdí, a tak Matheus Cunha musel mířit nahoru. Bohužel pro domácí čtyřčlenný blok neprostřelil.
17'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Oscar Wendt, přichází Tobias Sippel.
15'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
14'
Čeká se na odchod vyloučeného hráče ze hřiště. A taky na příchod náhradního gólmana.
13'
Obrovská komplikace pro Mönchengladbach! Jhon Córdoba běžel za dlouhým nákopem, těsně před vyběhnuvším Sommerem si míč předkopl a ten ho mimo vápno podrazil. Trest pro švýcarského brankáře je ten nejvyšší, červená karta!
11'
Oťukávaná pokračuje u středového kruhu.
10'
Po souboji mezi Niklase Starkem a Marcusem Thuramem uvnitř vápna se hosté dožadovali odpískání penalty! Rozhodčí do píšťalky opravdu foukl, ale protože viděl útočný faul.
9'
Máme tady první střelu na bránu. Jeden z domácích hráčů skluzem vybojoval míč pro Matheuse Cunhu, brazilský útočník otestoval Sommera přízemní střelou z hranice šestnáctky.
8'
A získala ho Hertha. Její rozehrávku pak přerušil Christoph Kramer jen za cenu faulu.
7'
Po jeho výkopu se hraje uprostřed hřiště. Tam právě vrcholí usilovné bitvy o míč.
6'
Individuální akcí kontroval Matteo Guendouzi. Domácí hráč se s míčem u nohy vydal na levou stranu vápna, odkud po zemi odcentroval před branku. Její strážce Yann Sommer byl připravený.
5'
Z brejku si na hranici vápna dělal místo pro zakončení Marcus Thuram (Mönchengladbach). Vracející se Mittelstädt mu však ve výstřelu zabránil.
4'
Levou stranou pronikal Matteo Guendouzi (Hertha), soupeři ho ale jednoduše zdvojili.
3'
Hosté se ani tentokrát s míčem daleko nedostali a po jeho ztrátě přihlížejí kombinaci Herthy.
2'
Boj se přesunul k postranní čáře, kde byl nedovoleně atakován Alassane Pléa (Mönchengladbach).
1'
Ze středového kruhu rozehráli fotbalisté Borussie, kteří okamžitě poté nakopli míč dopředu.
1'
Hráči sjíždějí po eskalátorech dolů k tunelu vedoucímu ke hřišti. Úvodní výkop se nezadržitelně blíží.
Jak již bylo zmíněno, Vladimír Darida kvůli stopce za červenou kartu do utkání nezasáhne. Důvod ke sledování zápasu mají aspoň Slováci, protože z lavičky bude na svou šanci čekat Peter Pekarík.

Hertha BSC: Schwolow – Klünter, Stark (C), Dardai – Zeefuik, Ascacibar, Guendouzi, Mittelstädt – Lukebakio, J. Córdoba, Cunha.
Náhradníci: Körber – Alderete, Torunarigha, Radonjić, K. Piątek, S. Khedira, Leckie, Plattenhardt, Pekarík.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Binsibajní, Wendt – Zakaria, Kramer, Neuhaus – Pléa, Stindl (C), Thuram.
Náhradníci: Sippel – Embolo, Lang, Jantschke, Traoré, Herrmann, Beyer, H. Wolf, Lazaro.

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Schiffner.
Zápas se odehraje na Olympijském stadionu v Berlíně, kde před malou chvilkou začala rozcvička.
Podzimní zápas

Mönchengladbach – Hertha Berlín 1:1 (0:0)
Góly:
70. Embolo – 47. Guendouzi.
ŽK: Wendt, Lazaro, Neuhaus – Pekarík, Guendouzi.

Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 13:6.
Rohy: 13:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:18.
Hertha BSC

Klub z hlavního města zůstává oproti předchozím sezonám za očekáváním. V posledních pěti letech skončil nejhůře jedenáctý, teď ovšem svádí boj o záchranu. Hertha je v tabulce až čtrnáctá s náskokem dvou bodů na přímý sestup. Tomu se chtějí Berlíňané za každou cenu vyhnout, což ostatně ukázali v posledních dvou kolech. Ještě před reprezentační přestávkou doma hladce porazili Leverkusen a s prázdnou neodjeli ani z městského derby, kde ukopali remízu.
Borussia Mönchengladbach

Osmifinalista letošního ročníku Ligy mistrů přicestuje do Berlína jako mírný favorit. Mönchengladbach momentálně uzavírá horní polovinu tabulky, s tím, že na evropské poháry (TOP 6) ztrácí čtyři body. Ještě před třemi byla forma Borussie tristní, po vyřazení z milionářské soutěže ale přišla úleva. Vestfálský tým porazil venku Schalke i doma Freiburg a ukončil devítizápasové čekání na výhru (napříč všemi soutěžemi). Díky úspěšné minisérii může Gladbach dál živit naději na zopakování cesty pohárovou Evropou.
Bez Vladimíra Daridy, jenž si odpykává trest za červenou kartu, vstoupí Hertha Berlín do 28. kola Bundesligy, soupeřem jí bude Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.