Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Mainz - 11. dubna 2021   18:00

Köln
43' Duda  • 62' Schirí (Hector)
2:3
(1:1)
Mainz
11' Boëtius  (Barreiro) • 66' Onisiwo  (Boëtius) • 90+3' Barreiro  (Mwene)
Köln
T. Horn – Ehizibue (46. Jakobs), Meré (79. Bornauw), Czichos, Katterbach (46. J.-K. Horn) – M. Wolf, Hector, Schirí, Kainz – Andersson (77. Arokodare), Duda (70. Rexhbecaj).
Brych – Borsch, Lupp
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Mainz
Zentner – St. Juste, Bell, Niakhaté – Abass, Barreiro (90+6. Hack), Kohr, Mwene – Onisiwo (80. Quaison), Boëtius (80. Latza) – Burkardt (55. Ádám Szalai).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 12:1. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:14.
Je konec! Záchranářský souboj nakonec dopadl lépe pro Mohuč, která na hřišti Kolína vítězí 3:2. Mohuč se ujala vedení hned v úvody, kdy se prosadil Jean-Paul Boëtius. Za Kolín poté mohl vyrovnat Andersson, jenže domácí útočník zahodil dvě obrovské šance. Krátce před přestávkou zahrál Moussa Niakhaté rukou ve vápně a Ondrej Duda obstaral vyrovnání. Kolín po přestávce dokonal obrat, když se po standardní situaci prosadil Iljás Schirí. Na opačné straně ale rychle srovnal Karim Onisiwo. Mohuč o svém triumfu rozhodla v nastavení, kdy se po rychlém brejku prosadil Barreiro.
90+7'
90+6'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Alexander Hack.
90+5'
Kolín se ještě vydal do útoku ve snaze o vyrovnání, jenže pro vysoký centr si dokráčel hostující brankář, který rozhodně nebude spěchat s rozehrávkou.
90+4'
Branku ještě zkoumal VAR, ale o ofsajd se při zrodu akce nejednalo.
90+3'
Mohuč právě vstřelila branku!
Mohuč podle všeho rozhoduje o svém vítězství v dnešním souboji! Robin Quaison dostal přihrávku na levou stranu, poslal zpětnou pobídku na hranici velkého vápna a LEANDRO BARREIRO poslal míč k tyči!
90+2'
Ismail Jakobs dohrál soupeře na polovině Mohuče a provinil se proti pravidlům. Rozhodčí souboj viděl a nařídil rozehrávku pro hosty.
90+1'
Nastavuje se šest minut!
90'
Elvis Rexhbecaj táhl protiútok Kolína po levém křídle, chtěl odcentrovat do šestnáctky, ale trefil jen prvního obránce v červeném dresu Mohuče.
89'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kam se hnal Jerry St. Juste, ale Rafael Czichos se štěstím míč odkopl.
88'
Robin Quaison dostal prostor na pravé straně, odcentroval na přední tyč, ale tam se stačil stáhnout jeden z obránců v bílém dresu Kolína.
87'
Rafael Czichos dostal přihrávku na polovinu hřiště, zpracoval si míč levačkou a přihrál stoperům. Kolín se nyní nedostává vpřed.
86'
Toluwalase Arokodare po svém příchodu na trávník hraje výborně. Domácí fotbalista zabral na vlastní polovině a získal pro spoluhráče míč.
85'
Toluwalase Arokodare se v pokutovém území dostal ke střílenému centru z levé strany, jenže zakončením z těžké pozice poslal míč jen do boční sítě.
84'
Robin Quaison chtěl dloubnout míč za obranu domácího Kolína, jenže nikdo ze spoluhráčů jeho úmysl nepochopil. Míč skončil u domácího brankáře.
83'
Jannes-Kilian Horn špatně došlápl v souboji na polovině a bude potřebovat ošetření.
82'
Rafael Czichos nakopl míč na pravou stranu, kam spěchal Toluwalase Arokodare, nicméně druhý jmenovaný si vůbec nepotykal se zpracováním.
81'
Mohuč se tlačí na polovinu soupeře, jenže fotbalisté Kolína hrají velmi obětavě a nepouští soupeře do blízkosti velkého vápna. Vpřed se nedostal ani střídající Latza.
80'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Robin Quaison.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Danny Latza.
79'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jorge Meré, přichází Sebastiaan Bornauw.
78'
Domácí se vydali do rychlého protiútoku po pravé straně, jenže Kolín se daleko nedostal. Obrana Mohuče se rychle srovnala a hosté získali míč.
77'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Toluwalase Arokodare.
76'
Stopeři Kolína uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo v červeném dresu Mohuče rozehrávku domácích neatakuje.
75'
Ani další přechod do útoku se Mohuči moc nepovedl. Nákop skončil v rukavicích brankáře, který okamžitě rozjel novou akci domácího Kolína.
74'
Marius Wolf se tlačil za centrem z pravé strany, jenže Jerry St. Juste před ním na poslední chvíli přizvedl míč hlavou mimo nebezpečný prostor.
73'
Mohuč zahrávala přímý kop. Centrovaný míč přiletěl do pokutového území, nicméně Jean-Paul Boëtius hlavou prodloužil míč do rukavic brankáře.
72'
Mohuč se stále tlačí na polovinu soupeře, jenže zadáci Kolína dobře dostupují k ofenzivním hráčům soupeře. Hra se navíc začíná kouskovat.
70'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Elvis Rexhbecaj.
69'
Ádám Szalai se z hranice velkého vápna položil do odraženého míče a jeho prudká dělovka skončila těsně vedle přední tyčky!
68'
Jonas Hector prošel s míčem do blízkosti pokutového území soupeře, jenže svou pobídkou nenašel nikoho ze spoluhráčů. Nahoře je teď Mohuč.
66'
Je vyrovnáno! Parádní záchranářský souboj nebere konce! Mohuč udeřila jako blesk z čistého nebe. Po rychlém přechodu do útoku přiletěl do vápna centr z levé strany a KARIM ONISIWO překonal brankáře!
65'
Hostující brankář Zentner se musel zapojit do rozehrávky Mohuče. Jeho výhoz přiletěl na levou stranu, ale tam se k míči dostali jen hráči soupeře.
64'
Domácí jsou po vstřelení druhé branky při chuti! Do zakončení se z hranice velkého vápna dostal Ismail Jakobs, ale trefil obětavého obránce.
62'
Köln právě vstřelil branku!
Domácí celek otáčí vývoj dnešního souboje! Do pokutového území totiž přiletěl nádherný centr z přímého kopu, na který si naběhl ILJÁS SCHIRÍ a důrazem překonal brankáře!
61'
Jean-Paul Boëtius si v klíčové chvíli v blízkosti vlastní šestnáctky musel pomoci faulem. Do vápna už před přímým kopem míří vysocí hlavičkáři.
60'
Kolín po hodině hry zahrával další standardní situaci. Zpoza velkého vápna se do odraženého míče položil Jorge Meré, ale poslal jej vysoko nad břevno.
59'
Sebastian Andersson si naskočil na prudký centr z pravé strany hrací plochy, jenže jeho pokus mířil přímo na Zentnera, který reflexivně zasáhl.
58'
Karim Onisiwo upadl na hranici velkého vápna po souboji s obráncem, ale rozhodčí dal jasným gestem najevo, že se nedovolený zákrok pískat nebude.
57'
Ádám Szalai poslal přihrávku na polovinu soupeře, nicméně nikdo v červeném jeho úmysl nepochopil a míč skončil v moci domácích.
56'
Domácí celek se dostal na polovinu soupeře a postupnou kombinací si hledá cestičku za obranu Mohuče. Zadáci v červeném však drží kompaktní blok.
55'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Ádám Szalai.
53'
Na hřišti už jsou také nosítka. Vypadá to, Jonathan Burkardt v dnešním souboji dohrál.
52'
Hra je přerušena! Jeden z hostujících hráčů schytal zásah do hlavy a potřebuje ošetření.
51'
Stefan Bell odcentroval z levé strany do pokutového území, jenže jeho střílená pobídka skončila na hlavě připraveného obránce Czichose.
50'
Marius Wolf dostal prostor na pravé straně a potáhl míč do blízkosti velkého vápna. Jeho následný centr však trefil prvního hráče v červeném.
49'
Na opačné straně sprintoval za přihrávkou mezi obránce aktivní Jakobs, ale hostující brankář vyrazil ven z branky a byl u míče o chloupek rychleji.
48'
Mohuč se usadila kolem velkého vápna soupeře, nicméně nikdo v červeném dresu hostujícího celku se zatím nedostal do zakončení.
47'
Mohuč se hned po startu druhého poločasu vydala do útoku, jenže stopeři domácího Kolína si dali na prudkou přihrávku pozor a odehráli míč do bezpečí.
46'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Noah Katterbach, přichází Jannes-Kilian Horn.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Ismail Jakobs.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce záchranářského souboje jsme sledovali hodně zajímavou podívanou. Mohuč se ujala vedení hned v úvody, kdy se prosadil Jean-Paul Boëtius. Za Kolín poté mohl vyrovnat Andersson, jenže domácí útočník zahodil dvě obrovské šance. Krátce před přestávkou zahrál Moussa Niakhaté rukou ve vápně a Ondrej Duda obstaral vyrovnání. Do kabin se proto odchází za stavu 1:1.
45+5'
45+3'
Kingsley Ehizibue stále zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření. Uvidíme, zda bude schopen utkání dohrát.
45+2'
Mohuč už v nastaveném čase zahrávala rohový kop, jenže Jonathan Burkardt trefil v souboji ramenem do hlavy jednoho z obránců a sudí mu odpískal faul.
45+1'
Nastavují se tři minuty!
45'
Kolín se po vstřelení vyrovnávací branky nadále tlačí do útoku. Do vápna přiletěl prudký centr z pravé strany, ale Hectorovi scházely k zakončení snad dva kroky.
43'
Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil ONDREJ DUDA a s velkým štěstím proměnil! Brankář si na míč sice sáhl, ale vyrazit jej nedokázal.
42'
Mwene dostává žlutou kartu za protesty.
42'
Skutečně je to pokutový kop pro domácí Kolín!
41'
Tak pozor! Po předchozí akci zahrál Moussa Niakhaté rukou a celou akci teď řeší VAR!
40'
Sebastian Andersson se krásným průnikem prosmýkl až do pokutového území, kde si míč přehodil na levačku, ale prudkou střelou trefil obránce.
39'
Mwene si v dalším souboji na polovině hřiště pomohl rukou, což neuniklo zraku rozhodčího Brycha. Kolín bude zahrávat další přímý kop.
38'
Sebastian Andersson si došel pro přihrávku na polovinu hřiště a placírkou přenesl hru na levou stranu. Akce Kolína však skončila pobídkou do autu.
37'
Kolín zahrával svůj první rohový kop v utkání. Centr přiletěl na malé vápno, ale brankář Zentner vyrazil ven z branky a balón vyboxoval.
36'
Jean-Paul Boëtius se hnal za přihrávkou na hranici velkého vápna, nicméně si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
35'
Noah Katterbach v dalším souboji doslova hodil soupeře za čáru a vidí žlutou kartu.
34'
Noah Katterbach dostal přihrávku na levou stranu a prodral se na polovinu Mohuče. Krajní obránce Kolína však nenašel spoluhráčů.
33'
Jean-Paul Boëtius se ujal rozehrávky přímého kopu hostujícího celku. Autor úvodní branky odcentroval na hranici velého vápna, ale Czichos míč odehrál do bezpečí.
32'
Jonas Hector se stáhl na vlastní polovinu a ve skluzu zastavil akci Mohuče. Středopolař Kolína navíc odkopem našel Kainze.
31'
Jerry St. Juste si znovu splnil své defenzivní povinnosti a ustál hlavičkový souboj s Anderssonem. Mohuč se však v posledních minutách prakticky nedostává vpřed.
30'
Jonas Hector se po půlhodině hry dostal do blízkosti velkého vápna a pokusil se o zakončení levačkou. Jeho pokus však prosvištěl nad brankou.
29'
Jorge Meré diriguje rozehrávku domácího celku na vlastní polovině. Nikdo v bílém však v ofenzivní fázi zrovna nehýří aktivitou.
28'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů Mohuče zůstává po souboji ležet ve vlastní šestnáctce a podle všeho bude potřebovat nějaké ošetření.
27'
Kolín se usadil na polovině Mohuče a pokračuje v tlaku. Hostující celek však brání v pevném defenzivním bloku a nepouští domácí do zakončení.
26'
Rafael Czichos dostal prostor na pravé straně, kde si kličkou udělal prostor, jenže jeho centr zablokoval hned první obránce v červeném.
25'
Jonathan Burkardt napadal rozehrávku soupeře, jenže si pomohl nedovoleným zákrokem a daroval Kolínu další rozehrávku k dobru.
24'
Jean-Paul Boëtius se dostal na polovinu soupeře, kde si obhodil svého strážce, jenže dloubáčkem do velkého vápna odevzdal míč domácím.
23'
Na světě je první žlutá karta! Ondrej Duda podkopl soupeře a sudí jej potrestal.
22'
Noah Katterbach se na vlastní polovině dostal k volnému míči a odkopl jej do bezpečí. Kolín nadále pokračuje v aktivní hře.
21'
Andersson během krátké hvíle zahodil druhou šanci! Domácí útočník se natlačil do vápna, ale v pádu pravačkou poslal míč těsně vedle pravé tyčky!
20'
Mohlo být vyrovnáno! Sebastian Andersson se krásně dostal do pokutového území, kde si skvělým zpracováním připravil střeleckou pozici, ale Zentner skvěle zasáhl!
19'
Jean-Paul Boëtius se podél postranní čáry prosmýkl do šestnáctky a chtěl oplatit asistenci Barreirovi. Před druhým jmenovaným zasáhl Rafael Czichos.
18'
Noah Katterbach potáhl míč na polovinu soupeře, přehodil si jej na pravačku, ale technickým centrem neoslovil nikoho ze svých spoluhráčů.
16'
V Kolíně začalo pršet, což přispěje ještě větší rychlosti kombinací. Mohuč nadále pokračuje ve výstavbě útoku od zadních řad.
15'
Stefan Bell dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval ve skluzu, nicméně stopeři Kolína stáli na správných místech.
14'
Jean-Paul Boëtius sprintoval za dalším nákopem za obranu soupeře, nicméně stopeři Kolína si jeho pohyb v tomto případě s přehledem pohlídali.
13'
Hostující Mohuč i po vstřelení úvodní branky pokračuje ve své aktivitě. Barreiro dostal přihrávku na pravou stranu, ale nedostal se k odcentrování.
11'
Mohuč se hnal v úvodu utkání dostává do vedení! Hostům se podařila rychlá akce po pravém křídle. Na zpětnou přihrávku si na hranici velkého vápna naběhl JEAN-PAUL BOETIUS a z první poslal míč do sítě!
9'
Kohr si na vlastní polovině pomohl v souboji nedovoleným zákrokem a přerušil rodící se akci soupeře. Domácí Kolín může pokračovat v útoku.
8'
Kingsley Ehizibue se hnal s míčem u nohy vpřed po pravém křídle, nicméně neměl dostatečnou podporu svých spoluhráčů a o míč přišel.
7'
Philipp Mwene zahrával rohový kop hostujícího celku, jenže jeho centr zadáci domácího Kolína bez problémů odhlavičkovali míč do bezpečí.
6'
Sebastian Andersson poslal do pokutového území vysoký centr, ale hostující brankář vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic.
4'
Jerry St. Juste si v hlavičkovém souboji s domácím útočníkem pomohl loktem a nabídl Kolínu zajímavou standardní situaci. Do vápna už míří hlavičkáři.
3'
Domácí se usadili na polovině soupeře a hledají si cestičku do zakončení. Nikdo v dresu Mohuče zatím rozehrávku domácích neatakuje.
2'
Iljás Schirí se po centru z pravé strany dostal do zakončení z malého vápna, jenže svůj pokus neumístil mezi tři tyče. Kolín však vstoupil do zápasu aktivně.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Kolín potřebuje v dnešním souboji zvítězit, aby se vyhoupl před svého soupeře.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Ehizibue, Meré, Czichos, Katterbach – M. Wolf, Hector, Schirí, Kainz – Andersson, Duda.
Náhradníci: Zieler – Arokodare, Rexhbecaj, J.-K. Horn, Bornauw, S. Özcan, Dennis, Jakobs, Meyer.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Bell, Niakhaté – Abass, Barreiro, Kohr, Mwene – Onisiwo, Boëtius – Burkardt.
Náhradníci: Dahmen – Glatzel, Quaison, Stöger, Öztunali, Ádám Szalai, Latza, Hack, Kunde Malong.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Vzájemný zápas

V podzimním duelu zvítězil Kolín na hřišti Mohuče 1:0.
1. FC Kolín nad Rýnem

Domácí Kolín nad Rýnem je na tom ještě o něco hůře. Ve dvaceti sedmi odehraných zápasech získal Kolín dvacet tři bodů a patří mu šestnáctá pozice ligové tabulky. Oproti předposlednímu Bielefeldu tak drží lepší pozici díky skóre. V tuto chvíli by tedy Kolín musel do baráže o setrvání mezi ligovou elitou. V posledním duelu prohrál 0:1 na hřišti Wolfsburgu.
1. FSV Mohuč 05

Hostující Mohuč v letošním ročníku bojuje o setrvání mezi německou ligovou smetánkou. Ve dvaceti sedmi duelech získala dvacet pět bodů a drží sedmnáctou pozici ligové tabulky. Na záchranu má k dobru dva body právě před svým dnešním soupeřem. Na hřištích soupeřů však neprohrála hned čtyři duely v řadě. V posledním kole doma remizovala 1:1 s Bielefeldem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi 1. FC Kolín nad Rýnem a 1. FSV Mohuč 05. Výkop je stanoven na 18 hodin.