Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Mönchengladbach - 20. března 2021   18:30

0:3
(0:1)
Mönchengladbach
15' Stindl   • 63' Lainer  (J. Hofmann) • 72' Rönnow (vl.)
Schalke
Rönnow – Becker, Mustafi, Thiaw – William (20. Oczipka), Mascarell, Kolašinac (C), Serdar, Calhanoglu – Raman (64. Harít), Hoppe (76. Huntelaar).
Langer – Stambouli, Schöpf, Oczipka, Harít, Huntelaar, Mercan, Bozdogan, Aydin.
Stieler – Gittelmann, Unger
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Sommer – Lainer (89. Beyer), Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Neuhaus (89. Zakaria) – J. Hofmann (83. H. Wolf), Stindl (C) (83. Embolo), Thuram (77. Lazaro) – Pléa.
Sippel – H. Wolf, Herrmann, Zakaria, Lazaro, Jantschke, Wendt, Embolo, Beyer.

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 3:14. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 8:8.
Sudí opravdu utnul další trápení Schalke hned po naplnění 90. minuty. Mönchengladbach přerušil sérii šesti porážek v řadě v soutěžních zápasech a ve VELTINS-Areně si jeho hráči spravili chuť výhrou 3:0. Skóre utkání otevřel po čtvrthodině hry Lars Stindl, který využil chyb brankáře Rönnova a obránce Williama. Další dva góly pak hosté přidali po změně stran. V 63. minutě se trefil po rohu hlavou Stefan Lainer a ke třetímu zásahu Borussii výrazně pomohl Frederik Rönnow. Domácímu gólmanovi totiž vypadl míč z rukavic po hlavičce Elvediho a doputoval až za brankovou čáru.
90'
90'
Myslím, že se blíží konec utkání. Rozhodčí nebude mít důvod moc nastavovat.
89'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Louis Beyer.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Denis Zakaria.
89'
Exhibiční kombinace hostí, po níž Embolo doklepával míč do prázdné brány. Byl ale máván ofsajd.
87'
Hosté pokračují s míčem na kopačkách. Modří působí odevzdaně a chaoticky.
86'
Kolašinac u lajny dohrál Lainera. Píská se proti domácím.
85'
Breel Embolo se poprvé zapojil do hry. Na levém křídle si navedl míč na pravačku a vystřelil. Nepovedený pokus se však mezi tyče zdaleka nevešel.
83'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Hannes Wolf.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Breel Embolo.
81'
Malick Thiaw míč odkopl jen do autu. Neměl komu. Vhazuje Borussia.
80'
Hosté hrají s chutí. Po delší době se užívají poklidný zápas a snaží se přidat ještě další gól.
77'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Valentino Lazaro.
76'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Matthew Hoppe, přichází Klaas-Jan Huntelaar.
75'
Další šance hostí! Na přihrávku z pravé strany si do pokutového území naběhl Marcus Thuram. Mířil pod břevno, Rönnow si však tentokrát připsal dobrý zákrok.
72'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Hosté zvyšují na rozdíl tří gólů! Podruhé dnes chyboval brankář FREDERIK RÖNNOW, jehož rukavice teď prostě dostatečně nelepily. Strážce domácí svatyně si doskočil pro hlavičku Nica Elvediho a vypadalo to, že ji bez problému zlikviduje. Balón mu však vyklouzl a doputoval až za brankovou čáru.
71'
Aktivní Florian Neuhaus to zkoušel z nějakých 20 metrů. Přízemní střelu ke své pravé tyči vytáhl na roh Rönnow.
69'
Florian Neuhaus v souboji s Mustafim. Hostující hráč se s balónem dostal už za brankovou čáru, přesto rozhodčím chvíli trvalo, než hru přerušili. Záložník Borussie reklamuje, že ho Mustafi fauloval, bude se však kopat od brány Schalke 04.
68'
Pokud Gladbach dokráčí k výhře, posune se v bundesligové tabulce na deváté místo.
67'
Domácí to zkusili po své pravé straně. Harít však nakonec nezískal ani rohový kop.
65'
Hosté jsou na dobré cestě k prolomení série nepříznivých výsledků. Schalke naopak směřuje k další porážce.
64'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Amín Harít.
63'
Hosté se po rohovém kopu prosazují! Jonas Hofmann nacentroval na bližší tyč, kde domácí obrana nechala neobsazeného STEFANA LAINERA, který balón hlavou poslal za záda Rönnowa – 0:2.
62'
Další roh hostí. Do zámezí byl sražen centr Hofmanna, který směřoval do malého vápna.
62'
Domácí nyní přestáli rohový kop Hofmanna.
61'
Domácí gólman Frederik Rönnow teď dobře vyhodnotil situaci a šel ven z brány. Balón vyboxoval před nabíhající dvojící Thuram – Stindl.
60'
Neuhaus si došel pro faul od Serdara. Gladbach tedy zůstává v držení míče.
58'
Po něm se dostal k odraženému míči Rámí Binsibajní, který z dálky netrefil prostor mezi tyčemi.
57'
Alassane Pléa si našel v pokutovém území prostor ke střele. Míč směřoval někam na úroveň břevna, Rönnow vše raději pojistil konečky prstů a hosté tak budou zahrávat roh.
57'
Hoppe dostal balón na pravé křídlo. Odtud se snažil najít Suata Serdara, jemuž míč odskočil.
55'
Další snahu domácích překazil ofsajd.
55'
Sead Kolašinac centroval z levé strany. Balón odvrátil z hostujícího pohledu do bezpečí Binsibajní.
54'
Žlutou kartu dostal hostující kapitán Lars Stindl.
53'
Domácím to nelepí. Nyní měli rozjetý zajímavý protiútok. Na Ramanův centr z pravé strany však nedosáhl Hoppe a Kolašinac na vzdálenější tyči pro změnu podklouzl.
52'
Rozhodčí teď na obou stranách pustil několik hraničních zákroků. Odpískal až faul Malicka Thiawa na Neuhause. Rozehrávají tedy hosté.
51'
Suat Serdar byl rozběhnutý na pravém křídle, nedostal však přesnou přihrávku. Vhazují hosté.
50'
Oczipkův centr od pravé postranní čáry v pohodě sebral do rukavic Sommer.
49'
Po rohu se dostal k hlavičce Matthias Ginter. Bránu však netrefil.
48'
Hosté zaútočili po levé straně hřiště. Tam měl rychlost Thuram, který pak ale musel čekat na podporu spoluhráčů. Nakonec odcentroval na hlavu obránce. Další centr Lainera byl pak sražen na roh.
47'
Florian Neuhaus, který byl v první půli vidět, nyní zakopl míč až za domácí bránu.
46'
O přestávce ani jeden z trenérů nestřídal. Připomínám, že domácí kouč Grammozis provedl jednu změnu už ve 20. minutě, kdy stáhl z trávníku Wiliama, jehož nahradil Oczipkou.
46'
Po prvním poločase prohrává Schalke s Gladbachem 0:1. Hosty poslal do vedení v 15. minutě Lars Stindl, který využil špatného bránění a odkopu Williama a také chybu brankáře Rönnova, jemuž před tím vypadl centrovaný míč z rukavic. Nutno říci, že hosté byli lepším týmem a mohli přidat i další góly. Slušné šance na to měli Thuram s Neuhausem. Schalke zahrozilo až krátce před pauzou, kdy Calhanoglu z dobré pozice neprostřelil brankáře Sommera.
45'
45+1'
Domácí se ubránili. První poločas bude nastaven o minutu.
45+1'
Marcus Thuram si na levém křídle troufl na Beckera. Získal pro svůj tým roh.
45'
Hosté zase přenesli hru na svou útočnou polovinu. Dlouhý nákop si hrudí zpracoval Jonas Hofmann, který pak zapojil do hry své spoluhráče.
43'
Jak to někdy bývá, Schalke po mé kritice zvýšilo aktivitu. Domácí drží míč na kopačkách a snaží se ještě přijít s nějakým nebezpečím pro obranu soupeře.
42'
Hostující obrana nyní přestála rohový kop Königsblauen.
40'
A mohlo být srovnáno... Sead Kolašinac dotáhl balón až k šestnáctce a poté našel pěknou přihrávkou Kerima Calhanoglua, který pálil z levé strany k bližší tyči. Hosty podržel výtečným zákrokem Yann Sommer, který se prostřelit nenechal!
39'
Borussia hru stále viditelněji ovládá. Je znát, že Schalke není suverénně poslední náhodou. Domácí jasně přehrává i soupeř, který má na kontě šest porážek v soutěžních zápasech v řadě.
38'
Florian Neuhaus dostal přihrávku do šestnáctky, kde dokázal vymotat dva bránící hráče a levačkou zakončil těsně vedle tyče po pravé ruce brankáře Rönnowa! To byla další dobrá možnost Die Fohlen.
37'
Marcus Thuram se tentokrát dostal k míči před půlkruhem za pokutovým územím. Svou střelu ale nasměroval jen do hlavy obránce Schalke.
36'
Držení míče – 37 % : 63 %
34'
Velká šance hostí! Po přihrávce Stindla se z levé strany řítil na bránu Schalke Marcus Thuram. Ten balón dloubl mimo dosah brankáře Rönnowa, ale také vedle bližší tyče!
32'
Hosté mohli navýšit svůj náskok! Z pravé strany servíroval po zemi míč před bránu Hofmann. Těsně na něj nedosáhl nejprve Florian Neuhaus a po něm na zadní tyči také Alassane Pléa!
30'
Gladbach navíc kontroluje míč na svých kopačkách. Domácí spíše vyčkávají na chybu.
29'
Domácí v této sezóně vyhráli zatím jen jediný ligový zápas. Nevypadá to, že by se to mělo po dnešku změnit.
27'
Odražený míč po rohovém kopu si našel Benito Raman. Jeho rána se mezi tyče nevešla. Směřovala nad.
25'
V ofsajdovém postavení se ocitl domácí útočník Matthew Hoppe.
22'
Domácí Omar Mascarell vyfasoval žlutou kartu za podražení Neuhause.
20'
Domácí trenér je evidentně velmi nespokojen s hrou Williama, kterého po dvaceti minutách zápasu vystřídal! Na hřiště jde Bastian Oczipka.
17'
Domácí se ještě zlobili. Reklamovali, že se Thuram dostal s míčem za brankovou čáru, ale k tomu podle všeho nedošlo.
15'
Hosté se ujímají vedení! Nešťastnými aktéry celé situace jsou domácí brankář Rönnow a krajní bek William. Druhému jmenovanému totiž nejprve pláchnul na levé straně Marcus Thuram, který pak od brankové čáry stačil poslat před bránu nízký centr. Pak chyboval gólman Schalke, kterému lehký míč vypadl z rukavic, následoval špatný odkop WIlliama, jenž balón odehrál jen k Florianovi Neuhausovi. Jeho střela byla ještě zablokována, ovšem LARS STINDL už odražený míč napálil do sítě.
14'
Střílený centr Floriana Neuhause skončil až za domácí bránou. Bude se tedy kopat od svatyně Rönnowa.
14'
Schalke se ale daleko nedostalo. Směrem dopředu otáčejí hru zase hosté.
13'
Hráči Borussie nyní při kombinaci na útočné polovině ztratili míč a musejí čelit rychlému kontru soupeře.
11'
Nadále platí, že hráči Gladbachu jsou častěji na balónu. Domácí se snaží zodpovědně bránit.
9'
Útočit se snažil hostující tým. K centru z pravé strany se nakonec dostal Stefan Lainer, který našel hlavu jednoho ze stoperů Königsblauen.
7'
Suat Serdar získal pro domácí míč ve středu hřiště a následně byl podražen Rámím Binsibajním. Za tento prohřešek vyfasoval hostující krajní bek žlutou kartu.
5'
Domácí si dobře otevřeli hřiště na pravé straně. Tam si naběhl William, který se snažil najít přízemním centrem na zadní tyč Kolašinace. Domácí kapitán však musel balón dobíhat až u postranní čáry, a když se mu to podařilo, odmával mu pomezní ofsajd.
4'
Rohový kop hostí. Ten zahrával Jonas Hofmann. Balón nabíhající fotbalisty Borussie přelétl a jeden z hráčů v modrém ho poslal do bezpečí.
2'
Teď už Hříbata kontrolují míč, který zatím drží poblíž půlící čáry.
1'
Domácí začali velmi vysokým presinkem, kterým donutili soupeře odevzdat míč. Následně je ale hra přerušena kvůli ofsajdu Schalke.
1'
Aktéři zápasu už jsou na hřišti. Za malou chvíli se začne.

FC Schalke 04: Rönnow – Becker, Mustafi, Thiaw – William, Mascarell, Kolašinac (C), Serdar, Calhanoglu – Raman, Hoppe.
Náhradníci: Langer – Stambouli, Schöpf, Oczipka, Harít, Huntelaar, Mercan, Bozdogan, Aydin.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Neuhaus – J. Hofmann, Stindl (C), Thuram – Pléa.
Náhradníci: Sippel – H. Wolf, Herrmann, Zakaria, Lazaro, Jantschke, Wendt, Embolo, Beyer.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Unger.
První vzájemné utkání v této sezóně skončilo vítězstvím Mönchengladbachu 4:1. Za vítěze se tehdy trefovali Neuhaus, Wendt, Thuram a Wolf, za Schalke srovnával na 1:1 Raman.
FC Schalke 04 (1 – 7 – 17, skóre 16:66, 10 bodů)
Katastrofální sezónu prožívá jeden z tradičních německých celků. Schalke je už v podstatě odsouzeno k sestupu do druhé ligy, kterou naposledy hrálo v sezóně 1990/91, kdy se po třech letech vrátilo mezi elitu. Die Königsblauen momentálně ztrácejí na barážovou šestnáctou pozici už jedenáct bodů. Tým vede v této sezóně už pátý trenér. Řek Dimitrios Grammozis by měl mužstvo především přichystat na druhou ligu. Své působení na lavičce nový kouč začal bezgólovou domácí remízou s Mohučí. Poté jeho svěřenci dostali rychtu 0:5 od Wolfsburgu.

Posledních 5 zápasů Schalke:
Union Berlín – Schalke 0:0
Schalke – Dortmund 0:5
Stuttgart – Schalke 5:1
Schalke – Mohuč 0:0
Wolfsburg – Schalke 5:0
Borussia Mönchengladbach (10. místo, 8 – 9 – 8, skóre 41:40, 33 bodů)
Borussia je v posledních letech pravidelným účastníkem evropských pohárů. Letos dokonce hrála Ligy mistrů, ze které definitivně vypadla v úterý po druhé osmifinálové prohře s Manchesterem City. Také do tohoto ročníku Bundesligy neměli hráči Gladbachu špatný vstup, ale jako by se vše sesypalo po ohlášení letního odchodu kouče Marca Roseho do konkurenčního Dortmundu. Hříbata tak čekají na výhru už devět soutěžních zápasů a v Bundeslize prohrála poslední čtyři duely. Naposledy Borussens padli 3:1 v Augsburgu, v úterý pak přišla zmíněná porážka 0:2 v utkání osmifinále LM na Manchesteru City. Tak uvidíme, zda to fotbalisté Gladbachu konečně zlomí na hřišti posledního týmu tabulky.

Posledních 5 zápasů Gladbachu:
Lipsko – Gladbach 3:2
Gladbach – Dortmund 0:1 (Pokal)
Gladbach – Leverkusen 0:1
Augsburg – Gladbach 3:1
Man. City – Gladbach 2:0 (LM)
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! 26. kolo německé Bundesligy nabídne také souboj mezi Schalke a Mönchengladbachem. Domácí zažívají absolutně katastrofickou sezónu a jsou na cestě do druhé ligy. Momentálně se ale vůbec nedaří ani Hříbatům, která po sérii nezdarů klesla do středu tabulky za pohárové příčky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.