Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Augsburg - 7. května 2021   20:30

Stuttgart
11' Förster (Kalajdžić) • 74' Kalajdžić (Čurlinov)
2:1
(1:0)
Augsburg
59' Niederlechner  (Richter)
Stuttgart
Bredlow – Mavropanos (46. Karazor), Anton, Kempf – Massimo (23. Coulibaly, 64. Thommy), Klement (85. Mack), Endo, Sosa – Förster, Didavi (64. Čurlinov) – Kalajdžić.
Gräfe – Kleve, Thomsen
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Oxford, Gouweleeuw, Iago (83. Pedersen) – Richter (76. Bénes), Morávek (68. D. Caligiuri), R. Khedira, Vargas (68. Jensen) – Niederlechner, Hahn (83. Gregoritsch).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Stuttgartu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Aktivněji do druhého poločasu ovšem vstoupil soupeř, kterému se po necelé hodině hry povedlo srovnat krok. Augsburg byl stále směrem dopředu aktivnější, jenomže domácí se nakonec podruhé v tomto duelu dostali do vedení, což vydrželo až do konce zápasu. Stuttgart tak dokázal přeseknout špatnou formu a důležitým vítězstvím si tak připisuje tři body.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 8:11. Rohy: 2:12. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:12.
90+4'
90+3'
Kousek od středového kruhu převzal nahrávku Endo, který se posléze pokoušel vysunout Čurlinova, před kterým zasahoval Oxford.
90+2'
Nyní jsme sledovali nedovolený zákrok hostujícího Pedersena, který šel do souboje kopačkou napřed, což uviděl také hlavní sudí.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
88'
Do konce tohoto zápasu zbývá posledních pár minutek, ještě musíme počítat s nastaveným časem. Augsburg se aktuálně nachází na polovině soupeře.
86'
Míč se znovu snesl pouze do zámezí a na řadu tak přišlo vhazování z levé strany. Sosa si dával celkem načas, nakonec se mu nabídl Čurlinov.
85'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Philipp Klement, přichází Luca Mack.
84'
Do protiútoku se posléze pokoušel natlačit domácí Forster, který se ovšem nedostal přes posledního protihráče, jenž odpálil míč za cenu autového vhazování.
83'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Michael Gregoritsch.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Iago, přichází Mads Pedersen.
82'
Po centru do pokutového území míč chvíli poskakoval na malém vápně, načež se k němu vydal domácí brankář Bredlow, který ho schoval do rukavic.
81'
Do konce zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Nyní jsme pro změnu sledovali rohový kop, který ovšem doplachtil na hlavu domácího Čurlinova.
80'
Posléze se do útočného výpadu zapojil také Gumny, kterému se povedlo odcentrovat přes protihráče, jenomže našel pouze hlavu protihráče.
79'
V ofsajdovém postavení se před malým momentem nacházel domácí Kalajdžić. Caligiuri se tak postavil k rozehrávce, centrem ale našel pouze soupeře.
78'
Na hranici pokutového území se dostal ke střeleckému pokusu hostující Richter, který ovšem trefil protihráče a k míči se tak dostal jeden z domácích.
77'
Augsburg to bude mít znovu hodně složité, znovu totiž inkasoval a bude muset dotahovat jednobrankovou ztrátu, na což má ještě hodně času.
76'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází László Bénes.
74'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Domácí se podruhé v tomto duelu dostávají do vedení! Domácím se totiž povedlo udržet míč na hrací ploše, následoval centr na přední tyč, kde se nacházel SAŠA KALADJŽIĆ. Tomu se povedlo vyhrát vzdušný souboj a přesnou hlavičkou překonal brankáře.
73'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. I nadále sledujeme vyrovnanou podívanou, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
72'
K slibnému zakončení se před malým momentem dostal domácí Kalajdžić, který mířil doprostřed branky, jenomže se povedlo zakročit Gikiewiczovi.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. V posledních minutách je aktivnější Augsburg, který je směrem dopředu nebezpečnější.
70'
Následoval ještě jeden roh, a sice z levé strany. Centrovaná nabídka se stáčela přímo do branky, kde se ovšem povedlo zakročit Bredlowovi.
69'
Domácí brankář Bredlow si přeci jenom připsal další zákrok, který byl úspěšný. Soupeř se tak zmocnil dalšího rohového kopu, který ale nic nepřinesl.
68'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Daniel Caligiuri.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Fredrik Jensen.
67'
Morávek převzal nahrávku kousek za pokutovým územím a pokoušel se o zakončení pravou nohou, které ovšem vystoupalo vysoko nad branku.
66'
Už se opět pokračuje ve hře. Domácí celek se s míčem dostal ke svému pokutovému území, kde musel bleskově odkopávat vpřed brankář Bredlow.
65'
Po předchozím souboji v pokutovém území skončil na zemi domácí Coulibaly, který musí být ošetřován a chvíli se tak znovu hrát nebude.
64'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Darko Čurlinov.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Erik Thommy.
63'
Máme za sebou necelou hodinu hry, která nám zatím přinesla dva zásahy. Augsburgu se povedlo srovnat krok a oba celky začínají opět od začátku.
62'
U postranní lajny si obrannou povinnost dokázal splnit hostující Gumny, který tak za sebe nepustil protihráče, přesto soupeř bude moci vhazovat.
61'
Do akce se poprvé v tomto duelu dostalo také video, které se zabývalo případným ofsajdem. Nakonec tomu tak nebylo a branka skutečně platí.
59'
Augsburg právě vstřelil branku!
Máme tady vyrovnávací branku! Pro dalšícentrovanou nabídku si pro změnu seběhl brankář Gikiewicz, kterému se povedlo rychle rozehrát. Augsburg se poměrně jednoduše dostal až k centru do pokutového území, který vracel do malého vápna Richter, po jehož nahrávce dopravil hlavou míč do prázdné branky FLORIAN NIEDERLECHNER.
59'
Následně to měl na dlouhou nohu domácí Kalajdžić a o rozehrávku se tak pokoušel hostující Gumny, který trefil pouze kopačku napadajícího Richtera.
58'
Míč se posléze snesl ven z hrací plochy a autového vhazování se tak ujal hostující Iago, kterému se svým hodem nepovedlo oslovit Niederlechnera.
57'
Sledovali jsme roztažení hry na levou stranu, kam přispěchal domácí Sosa. Po jeho nahrávce přišel do pokutového území centr, Kalajdžić mířil doprostřed.
56'
Posléze od své branky rozehrával domácí brankář Bredlow, který sice odehrál míč na opačnou stranu hrací plochy, jenomže tam zasahoval soupeř.
55'
V obraně se posléze povedlo zakročit hostujícímu Iagovi, který tak soupeře nepustil do protiútoku a sám odkopával míč daleko na opačnou polovinu.
54'
Nakonec se o rozehrávku standardní situace postaral Richter, který to zkoušel stříleným centrem, po kterém mířil pouze doprostřed branky Richter.
53'
Hlavní sudí si před malým momentem všiml dalšího nedovoleného zákroku, proti pravidlům se totiž provinil domácí zadák Klement.
52'
Na pořadu dne byl první rohový kop druhého poločasu. Ten nakonec nabídl centr směrem do malého vápna, kde na něj žádný z hráčů nedosáhl.
51'
Středem hrací plochy se posléze prodíral domácí Didavi, kterému se ovšem nepovedlo přejít přes protihráče a kupředu tak vyrazil Morávek.
50'
Poprvé ve druhém dějství se k míči dostal také hostující brankář Gikiewicz, který odkopával daleko na opačnou stranu, kde ovšem zasahoval Klement.
49'
Pokračovalo se rozehrávkou volného kopu z hostující obrany. Gouweleeuw dlouho váhal, nakonec přeci jenom zvolil nahrávku do tandemu na Gumnyho.
48'
Po pravém křídle si to namířil na opačnou polovinu domácí Klement, který se nakonec pokoušel centr, jenomže trefil pouze kopačku protihráče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Konstantinos Mavropanos, přichází Atakan Karazor.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Forster. Sledovali jsme hodně vyrovnanou podívanou, přičemž směrem dopředu byl o něco nebezpečnější Augsburg, kterému se ovšem ani jednou nepovedlo překonat brankáře Bredlowa. Naopak domácí celek se dostal do jediné vyložené šance, kterou se mu povedlo zužitkovat.
45+1'
44'
Oxford to po zisku míče zkoušel dlouhým pasem za domácí obranu, kam si zkoušel seběhnout Vargas, jenomže ten na nahrávku nakonec nedosáhl.
42'
Bredlow nyní od své branky rozehrával výhozem do strany na Mavropanose, kterému jako první nakonec přispěchal na pomoc kolega Didavi.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Před malým momentem se do zajímavé střelecké pozice dostal hostující Vargas, který to zkoušel po zemi k pravé tyči, kam se včas dostal také Bredlow.
37'
Zády k brance operoval domácí Didavi, kterému se povedlo roztáhnout hru na levou stranu, odkud dost nepovedeně zkoušel centrovat Kalajdžić.
36'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se před malým momentem ocitl hostující forvard Niederlechner.
35'
Následovalo hodně nepovedené zakončení hostujícího Khediry, který mířil hodně vedle domácí branky a odkopávat tak bude moci brankář Bredlow.
33'
Gikiewicz se pokoušel o vysoký odkop na opačnou polovinu, kde se mu sice povedlo najít Hahna, jenomže toho ve vzduchu předčil domácí Mavropanos.
32'
Máme za sebou třetinu hry, která nám zatím nabídla jedinou branku. O tu se postaral domácí Forster, přičemž jeho celek je nyní o něco aktivnějším týmem.
31'
Na hranici pokutového území pro změnu zasahoval hostující Khedira, který pouze prodlužoval směrem za sebe, kde se nacházel kolega Gouweleeuw.
30'
Hezká kombinace domácího celku nakonec vedla až do opačného pokutového území, kde se finální nahrávku nepovedlo přesně umístit Forsterovi.
29'
Na dlouhou nohu to posléze měl střídající Coulibaly, kterému se nepovedlo udržet míč na hrací ploše a vhazování se tak ujme hostující Richter.
28'
Bredlow tak důležitým zákrokem podržel svůj celek a posléze se mu výhozem povedlo rozehrát do strany, kde si o nahrávku řekl Klement.
27'
Tutovou šanci měl na své kopačce hostující Richter, který se dostal přes protihráče, jenomže slabým zakončením nechal vyniknout brankáře.
25'
Znovu se do kombinace domácího celku zapojil také brankář Bredlow, který si počkal na pomoc od Kempfa, kterému se posléze povedlo najít Enda.
24'
Kempf si pro změnu na útočné polovině vybral kolegu Sosu, ke kterému dokázal hodně rychle přistoupit Richter, který zablokoval míč za cenu autu.
23'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Roberto Massimo, přichází Tanguy Coulibaly.
22'
U středového kruhu měl hodně času na rozehrávku hostující Morávek, kterému se povedlo najít pouze kopačku soupeře, jenž vyrazil do protiútoku.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu. Augsburg je nyní o něco aktivnější, v hlavičkovém souboji se prosadil Niederlechner, jenž mířil vedle.
20'
Vysoký nákop se snesl na hlavu domácího Klementa, kterému se ovšem nepovedlo uspět a do protiútoku se dostával Vargas, který našel pouze soupeře.
19'
Pokračovalo se vhazováním z levé strany, ke kterému se nakonec postavil hostující zadák Iago, který zpětnou nahrávkou dokázal najít Gouweleeuwa.
18'
Znovu se zhruba minutu nehrálo, tentokráte měl zdravotní problémy domácí Mavropanos, který tak bude muset zamířit ven z hrací plochy.
17'
Režie si neustále vybírá situaci před první vstřelenou brankou, která přinesla hezkou kombinaci, po které přesně k pravé tyči zakončoval Forster.
16'
Už se opět pokračuje ve hře. Domácí celek poměrně jednoduše přešel s míčem na druhou stranu hrací plochy, kde pouze vracel zpět záložník Klement.
15'
Ve středu hrací plochy posléze operoval domácí Massimo, který sportovně zakopl míč do zámezí, neboť na zemi zůstala ležet dvojice protihráčů.
14'
Na hranici pokutového území se k míči dostal domácí Forster, po jehož nahrávce to zakončením zkoušel Mavropanos, který mířil vysoko nad branku.
13'
Augsburg to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá ještě hodně času, výsledek se může otočit.
11'
Domácí celek se dostává do vedení! Rychlý přechod do pokutového území nakonec nabídl centr od Didaviho, kterému se v pokutovém území povedlo najít Kalajdžiće. Ten ještě šikovně sklepl do tandemu na lépe postaveného PHILIPPA FÖRSTERA, který mířil do protipohybu.
11'
Oxford v tandemu hledal kolegu Gouweleeuwa, který pro změnu přenášel hru na opačnou polovinu, kde si nedovoleně počínal domácí Mavropanos.
10'
Hodně prostoru měl na další centrovanou nabídku hostující Richter, který stáčel míč k zadní tyči, jenomže na něj nakonec nikdo nedosáhl.
9'
Následoval nedovolený zákrok, po kterém se rozehrávky standardní situace nakonec chopil hostující Richter, který ovšem trefil záda Klementa.
8'
Míč se posléze snesl ven z hrací plochy a domácí celek tak mohl vhazovat. Mavropanos poměrně dlouho váhal, nakonec si vybral kolegu Didaviho.
7'
Posléze měl dobrou pozici na centr do pokutového území hostující Iago, který nahrával do malého vápna, kde ovšem našel pouze Mavropanose.
6'
Na pravém křídle si o nahrávku řekl domácí Massimo, který to zkoušel kolmicí směrem za hostující obranu, kde měl hodně daleko k míči Kalajdžić.
5'
Na opačné straně se do velice zajímavé palebné pozice dostal domácí Massimo, který zakončoval doprostřed branky, Didavi pro změnu vedle tyče.
4'
Hosté si přesto vybojovali svůj první rohový kop, k jehož rozehrávce se nakonec postavil Richter, po jehož nabídce hlavičkoval vedle branky Oxford.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se k míči dostal také hostující Gouweleeuw, který to zkoušel nákopem na druhou stranu, kde ale zasahoval Mavropanos.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

VfB Stuttgart: Bredlow – Mavropanos, Anton, Kempf – Massimo, Klement, Endo, Sosa – Förster, Didavi – Kalajdžić.
Náhradníci: Grahl – Al Ghaddioui, Coulibaly, Čurlinov, Thommy, Stenzel, Mack, Klimowicz, Karazor.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Oxford, Gouweleeuw, Iago – Richter, Morávek, R. Khedira, Vargas – Niederlechner, Hahn.
Náhradníci: Koubek – Bénes, D. Caligiuri, Sarenren-Bazee, Strobl, Jensen, Framberger, Gregoritsch, Pedersen..
VfB Stuttgart

Na opačné straně stojí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je Stuttgart. Ten naopak okupuje desátou pozici, nicméně na pohárové pozice ztrácí již jedenáct bodů. Ani Stuttgart nemá před tímto duelem nejlepší formu, na svém kontě má totiž čtyři porážky a v řadě a na bodový zisk tak čeká více než měsíc. Stuttgart naposledy zvítězil začátkem dubna, kdy se mu na domácím stadionu povedlo porazit trápící se Brémy poměrem 1:0. Naposledy se Stuttgart představil na půdě druhého Lipska, kterému se povedlo poměrně snadnou vyhrát výsledkem 2:0.
FC Augsburg

Fotbalisté Augsburgu se momentálně nacházejí na třinácté pozici ligové tabulky a na sestupové pásmo mají náskok pouhých šesti bodů. Augsburg tak záchranu stále nemá jistou, v posledních zápasech má navíc hodně špatnou formu. Naposledy se mu povedlo vyhrát před více než měsícem, od té doby uběhly další čtyři duely, ve kterých se Augsburgu povedlo získat pouze jeden bod, a sice za domácí remízu proti patnáctému Bielefeldu. Augsburg na tento bodový zisk nedokázal navázat, následovaly totiž porážky proti Frankfurtu a také proti Kolínu nad Rýnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.