Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Leverkusen - 28. srpna 2021   15:30

Augsburg
30' Niederlechner
1:4
(1:2)
Leverkusen
3' Iago (vl.)  • 14' Niederlechner (vl.)  • 75' Schick  (Wirtz) • 81' Wirtz  (Demirbay)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny (84. Framberger), Oxford, Uduokhai (C), Iago – D. Caligiuri (67. Jensen), Dorsch – Hahn (84. Sarenren-Bazee), Gruezo (76. Pedersen), Vargas – Niederlechner (75. Gregoritsch).
Brand – Leicher, Siewer
WWK Arena, Augsburg
Leverkusen
Hrádecký (C) – Frimpong, Kossounou, Tah, Bakker (85. Sinkgraven) – Ch. Aránguiz, Palacios (65. Andrich) – Diaby (85. Adli), Demirbay (82. Amiri), Paulinho (65. Wirtz) – Schick.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 9:8. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:10.
Rozhodčí se rozhodl příliš nenastavovat a není se čemu divit, vítěz byl znám. Ve druhé půli nedokázali domácí využít několik slibných šancí na vyrovnání a přišel trest v podobě dvou zásahu soupeře, po kterých už neměl Augsburg šanci vzmoci se na nějaký odpor. Leverkusen dnes vítězí zřejmě zaslouženě, jedním gólem mu pomohl i český hráč Patrik Schick, který odehrál celý zápas.
90+1'
90'
Jeremie Frimpong utrpěl nějaký šrám a za asistence zdravotníku odchází za postranní čáru.
89'
Další šance hostů a tentokrát velká gólovka. Amine Adli nabíhal sám na brankáře, mířil mezi nohy, vyběhnutý Rafał Gikiewicz sice míč nezachytil, ale tečoval jej tak, že balón skončil na bližší tyči jeho brány. Hráč Leverkusenu nemohl poté uvěřit tomu, že to není gól.
87'
Patrik Schick se protlačil na pravé straně do zakončení, ale míč adresoval vysoko nad bránu. Málem tu byl pátý gól.
85'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Daley Sinkgraven.
85'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Amine Adli.
84'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Robert Gumny, přichází Raphael Framberger.
84'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
84'
Domácí rozehráli rohový kop, k odraženému balónu se dostal jeden z hráčů Augsburgu, avšak jeho vole končí vysoko nad. Slušná šance, která ale zůstává nevyužita.
82'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Nadiem Amiri.
81'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Teď už si troufám tvrdit, že o vítězi je rozhodnuto. FLORIAN WIRTZ si vydal za balónem, u kterého byl o chvilinku dříve, než domácí gólman, toho tak stihl obehrát a následně zamířit z ostrého úhlu do jeho prázdné svatyně.
80'
Lukáš Hrádecký vyběhl až k hranici pokutového území, kde uklidil míč ze vzduchu do náruče.
79'
Odilon Kossounou převzal balón a malou domů jej poslal svému brankáři, ten si jej zpracoval a rychle odkopl před dobíhajícím soupeřem.
78'
Leverkusen dále drží míč na kopačkách a dlouhými přihrávkami šetří čas.
76'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Mads Pedersen.
75'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Michael Gregoritsch.
75'
Tak přeci jen se i PATRIK SCHICK zapisuje mezi střelce tohoto klání. Český hráč ustál nešetrný faul soupeře, s míčem popoběhl ještě blíž k bráně a nechytatelnou střelou do její horní části nedal strážci domácí svatyně žádnou šanci, ten se po míči jen ohlédl.
74'
Domácí tým se usadil v útoku a rozehrávat bude rohový kop. Čas se mu pomalu krátí.
72'
Jeremie Frimpong si za hranicí velkého vápna udělal prostor a měl možná zkusit střelu, místo toho přihrával kolmo vedle sebe, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů. Leverkusen tak zbytečně přichází o míč.
71'
Jenže Niklas Dorsch pokazil svůj pas a balón adresoval pouze do zámezí. Takto to hráč Augsburgu jistě nechtěl.
70'
Velký souboj o míč u středového kruhu, vítězně z něj vyšli domácí fotbalisté, kteří ihned vyráží k hostující bráně.
68'
Moussa Diaby dostal až příliš prudkou přihrávku u postranní lajny, míč se mu nepovedlo zpracovat a situace se otáčí.
67'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Fredrik Jensen.
66'
Žlutou kartu dostává Kerem Demirbay (Bayer Leverkusen), který fauloval Daniela Caligiuriho.
65'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Robert Andrich.
65'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Florian Wirtz.
64'
Hosté si teď faul před velkým vápnem Augsburgu nevymodlili a musí rychle zpátky ke své bráně.
64'
Iago prudký míč před postranní čárou nedoběhl, hlavní arbitr píská a nařizuje aut.
63'
Souhra hostů v pokutovém území Augsburgu byla zastavena dříve, než se mohli dostat do šance. Do útoku vyráží domácí celek.
61'
Florian Niederlechner, který dnes už vstřelil dva góly, si naběhl v pokutovém území na letící balón a z voleje jej namířil směrem na bránu, ale zakončení mu vůbec nesedlo a Lukáš Hrádecký tak mohl zůstat v klidu.
60'
Domácí rozehráli standardku, přetažený míč ale proletěl pouze vedle vzdálenější tyče hostující svatyně.
59'
Jeho spoluhráč Odilon Kossounou se nyní provinil zcela jasným faulem, sice se diví verdiktu hlavního arbitra, ale tady není o čem diskutovat.
58'
Obrovská příležitost pro hostující tým. Moussa Diaby dobrou přihrávkou našel naběhnutého Patrika Schicka, kterému domácí obrana dala trestuhodně mnoho prostoru před bránou, český reprezentant ale sám před gólmanem neuspěl, míč poslal vysoko nad.
57'
Ale ani Augsburg na tom nebyl s rozehrávkou o mnoho lépe, nepřesný pas letí za postranní lajnu.
56'
Hosté si špatně přihráli a míč jen odevzdali protivníkovi, který může zkusit další útok.
55'
Zahrozili domácí fotbalisté, Iago dostal dobrou přihrávku na střed, ale míč hodně špatně tečoval a adresoval jej vedle vzdálenější tyče. Tohle volalo po gólu a domácí mohou litovat.
54'
Po následném centru hlavičkoval jeden z hráčů Leverkusenu vedle bližší tyče. Moc nebezpečná situace to nebyla.
53'
Volný kop pro hostující tým nedaleko velkého vápna soupeře.
52'
Ruben Vargas zcela evidentně fauloval v útoku Frimponga, jeho tým tak přichází o míč.
50'
Daniel Caligiuri obral soupeře o míč a vyrazil dopředu, z dobré pozice střílel hodně tvrdě, jeho ránu schytal zřejmě do choulostivých míst Odilon Kossounou, který zůstává ležet na trávníku. Tohle jistě nebylo příjemné.
48'
U míče je domácí tým, ale kombinuje příliš daleko od soupeřovy brány.
46'
Poměrně slušná podívaná byla k vidění v prvním poločase. Hosté se během čtvrt hodiny díky dvěma vlastním gólům soupeře dostali do dvoubrankového trháku, ovšem sami pak chybovali v obraně a Augsburgu se povedlo snížit. V závěru si mohl Bayer vzít dvougólový náskok zpátky, ale jeho třetí zásah nebyl pro ruku uznán. Bude na góly stejně plodná i druhá půle?
45+2'
45+1'
Nastavuje se ještě jedna minuta.
43'
Schick se nejprve dostal do velké šance, obešel brankáře a nasměroval míč do odkryté brány, ale jeden z protihráčů jej skluzem zastavil. Akce hostů pokračovala a český hráč přihrával na protější stranu do druhé vlny Diabymu, který rychlou střelou do prakticky prázdné brány zvýšil vedení svého mužstva. Ale hosté se neradovali dlouho, neboť rozhodčí se poradil s VAR a gól pro ruku Aránguize, která akci předcházela, neuznal.
41'
Centrovaný balón skončil přímo v rukavicích hostujícího brankáře, který s klidem rozehrává.
41'
Domácí rozehráli rohový kop, který byl odvrácen, ovšem následoval faul hostů, takže Augsburg může zaútočit znovu.
40'
A málem bylo srovnáno. Ruben Vargas pálil velmi tvrdě z bezprostřední blízkosti na levou stranu, měl před sebou dost odkrytého prostoru, avšak Lukáš Hrádecký vynikajícím zásahem míč vyrazil. Jeho spoluhráči poté reklamovali u hlavního arbitra aut, který měl situaci předcházet, ale vše bylo v pořádku, míč ani zdaleka nepřešel celým objemem lajnu.
39'
Vypadalo to, že Reece Oxford tečoval míč do zámezí, ale hraje se dál.
38'
Domácím se nepodařilo dostat míč do bezpečí, nakonec se provinili faulem a soupeř bude rozehrávat na jejich polovině.
37'
Jeden z fotbalistů Bayeru se dostal k hlavičce, ale Rafał Gikiewicz byl připraven a míč uklidil do rukou.
36'
Nepříjemně tečovaný míč šel do protipohybu domácího gólmana, ale naštěstí pro Augsburg mimo jeho bránu. Bude to roh.
36'
Míč se dostal až k brankáři hostujícího celku, který spoluhráčům pomáhá s rozehrávkou.
35'
Míč si do rukavic stáhnul Rafał Gikiewicz, tentokrát se rohový kop Bayeru tolik nepodařil.
33'
Až příliš dlouho s centrem otálel Iago. Jeho následný pas už Daniel Caligiuri nemohl umístit mezi tři tyče.
32'
Loktem zasáhl soupeře Jonathan Tah. Rozehrávat budou domácí, ovšem pouze od půlky hřiště.
30'
Augsburg právě vstřelil branku!
Festival bizarností v obranách pokračuje! I když tentokrát se o vlastní gól nejedná, obránce Mitchel Bakker se klidně může přihlásit o asistenci. Na rozehrávku nebo alespoň odkop měl plno času, jenže nechal vyběhnout brankáře a pak mu míč prostrčil mezi nohama. Duchapřítomný FLORIAN NIEDERLECHNER dorazil ve skluzu do prázdné klece. Bez asistence.
29'
Složitý míč udržel u středové linie Schick, hůře už si vedl Moussa Diaby, který se zatím do zápasu nedostal. Bayer tak raději řadí zpátečku.
27'
Za obranou se nyní objevil Paulinho. Kdyby nebylo Rafała Gikiewicze, o osudu utkání už je téměř rozhodnuto. Polský brankář však vytáhnul podstatný zákrok.
26'
Nyní domácí přece jen v zajímavější aktivitě. Daniel Caligiuri rozehrál přímý kop na přední tyč, ale André Hahn hlavou prodloužil vedle. Reklamace na hostující teč jsou zbytečné.
24'
Augsburg přichází o další míč a vhazování se ujme Mitchel Bakker. Nicméně větší újmu nyní málem utrpěli někteří z domácích fanoušků. Prudký balón jen těsně minul jejich sedačky.
23'
I když Paulinho z ideální pozice pálil hodně vedle, obrana Augsburgu ho zase pustila příliš daleko. Není náhodou, že skóre tohoto týmu z domácích zápasů je v tuto chvíli 0:6 a možná se ještě bude zhoršovat.
22'
K balonu si našel cestu Rafał Gikiewicz, který na posledním EURU nehrál. Vyzkoušel si tak alespoň úlohu televizního experta.
21'
Fyzické parametry ukázal Patrik Schick. Jeho bodyček nečekal Felix Uduokhai, aut ale bude patřit právě Leverkusenu.
20'
U míče nyní Felix Uduokhai. Celek v červeném má problém projít půlící čáru a tak se snaží alespoň nedopustit ztrátu.
18'
Na zádech se ocitá Kerem Demirbay. Hosté po dvou gólech kontrolují hru.
17'
Bayer se po centru Iaga na dlouho starostí nezbavil. Odilon Kossounou musel odsunout míč za postranní čáru a Augsburg chystá vhazování v blízkosti pokutového území.
16'
Hahn neusíná na vavřínech, jeho podpora ovšem zaostává. Další propagační zakončení a hosté v poklidu rozehrávají.
15'
O okamžitou odpověď se pokoušel André Hahn, jeho střelu z hranice šestnáctky ale Hrádecký schová do rukavic.
14'
Augsburg dnes vypije kalich hořkosti zřejmě až do dna. Přichází totiž druhý vlastní gól v průběhu čtvrt hodiny! Kerem Demirbay nacentroval míč po rohu na přední tyč, kde nešťastně zasáhnul Florian Niederlechner. Útočník domácích zaútočil na nesprávnou bránu a Rafał Gikiewicz už bezmocně rozhazuje rukama.
13'
Znovu do pokutového území zavítal Jeremie Frimpong a přihrávkou pod sebe uvolnil pro změnu Kerema Demirbaye. Následuje roh.
12'
Zahraje si i Lukáš Hrádecký. Leverkusen vymýšlí další akci.
11'
Do pokutového území poslal nebezpečný dárek Jeremie Frimpong a Patrik Schick z první pálí jen nad bránu. Augsburg nicméně zůstává opařený po šoku ze třetí minuty.
10'
Na útočný výlet se dostal Paulinho, ale předávku na Diabyho si asi napříště rozmyslí. Jeho kolega akci zabrzdil a navrch ztratil míč.
8'
Tento zápas opravdu začíná ve strhujícím tempu. André Hahn se hnal před Hrádeckého, ale skluz Bakkera ho poslal na trávník. Záložník domácích nicméně na faul vyloženě čekal a sudí se rozhodl nepískat.
8'
Daniel Caligiuri chtěl rozehrát přímý kop, ale trefil jednočlennou zeď. Pak se mu nepovedlo nacentrovat ani podruhé.
7'
Augsburg bude zahrávat zajímavý kop z pravé strany, Daniel Caligiuri totiž skončil na zemi po zásahu Exequiela Palaciose.
6'
Domácí se snaží zklidnit kombinací, vlastní branka je jistě nemilým škrtem přes jejich plány.
3'
Tak to byl patrně jeden z nejbizarnějších vlastních gólů v historii Bundesligy. Český útočník Patrik Schick chtěl převzít míč v pokutovém území, ale IAGO jakoby se pražského rodáka zalekl. Kopl do volného balónu a krásným padáčkem jej umístil do branky, akorát že na špatnou stranu. Leverkusen se dostává do vedení.
3'
Centr Bakkera z levé strany nedoputoval do pokutového území.
2'
Augsburg ženou fanoušci a Leverkusen má hned problém s rozehrávkou. Jonathan Tah a Mitchel Bakker se museli hned dvakrát obracet ke svému brankáři.
1'
Okamžitě se domácí dostali k zajímavé akci. Florian Niederlechner se cpal před bránu, ale Hrádecký se štěstím dokázal míč poposunout do bezpečí. Augsburg Leverkusen nikdy nedokázal porazit.
1'
Oba týmy už se připravují na hrací ploše, utkání vypukne za několik desítek vteřin.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Oxford, Uduokhai (C), Iago – D. Caligiuri, Dorsch – Hahn, Gruezo, Vargas – Niederlechner.
Náhradníci: Koubek – Civeja, Pedersen, Sarenren-Bazee, Finnbogason, Jensen, Gregoritsch, Framberger, Winther.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Kossounou, Tah, Bakker – Ch. Aránguiz, Palacios – Diaby, Demirbay, Paulinho – Schick.
Náhradníci: Luňov – Andrich, Pohjanpalo, Amiri, Sinkgraven, P. Retsos, Wirtz, Adli, Hincapié.

Rozhodčí: Brand – Leicher, Siewer.
BAYER LEVERKUSEN
3. místo, 2 zápasy, 4 body, skóre: 5:1

V Německu zatím netratily body pouze dva celky – Borussia Dortmund a VfL Wolfsburg. Leverkusenu tak při slušivém skóre stačí na třetí místo čtyřbodový zápis. Naposledy totiž Mönchengladbach doma porazil jednoznačným výsledkem 4:0, čímž částečně odčinil remízu 1:1 v prvním kole proti Unionu Berlín.

Bayer může těžit z toho, že zatím nehraje mezinárodní klubové poháry. V uplynulém ročníku se z šestého místa domácí soutěže kvalifikoval rovnou do skupinové fáze Evropské ligy. Proti Augsburgu tak může Leverkusen na trávník poslat plnou sestavu, navíc když v následujícím týdnu přijde reprezentační přestávka.

Do nominace na utkání by tak znovu měl nahlédnout český útočník Patrik Schick, který hrál obě úvodní kola a ve druhém duelu dokonce rozvlnil síť. Jiná česko-slovenská stopa v týmu oficiálně není, třebaže se brankář Lukáš Hrádecký narodil v Bratislavě. Vlastní totiž finské občanství a severskou zemi reprezentoval už v mládežnických kategoriích.
FC AUGSBURG
17. místo, 2 zápasy, 1 bod, skóre: 0:4

Ani tři hodiny hracího času zatím Augsburgu nestačily ke vstřelení úvodního gólu tohoto ročníku. Mužstvo z Bavorska sice v minulém kole ukopalo bezgólovou remízu na stadionu Eintrachtu, ten ale rozhodně nepatří mezi obávané kluby nejvyšší německé soutěže.

V úvodním kole naopak Augsburg krutě nakoupil od Hoffenheimu, když před vlastními fanoušky inkasoval čtyři trefy a ani jednou nevypálil na branku. Takovou ostudu by nerad opakoval, proti ale bude extrémně nebezpečný soupeř.

Tento německý klub uchovává na své soupisce hned dva české zástupce. Tomáš Koubek nicméně v této sezoně dvakrát kryl záda polskému kolegovi Gikiewiczovi. Jednatřicetiletý záložník Jan Morávek má zase problémy s kyčlí a jeho návrat je v nedohlednu.
Příjemné fotbalové odpoledne. Vítáme vás u třetího kola německé Bundesligy. Momentálně třetí Bayer Leverkusen se vydá na hřiště sedmnáctého FC Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.