Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Lipsko - 15. prosince 2021   20:30

Augsburg
86' D. Caligiuri
1:1
(0:1)
Lipsko
20' André Silva  (Henrichs)
Augsburg
Gikiewicz – Framberger, Gumny, Oxford, Iago – Morávek (46. Pedersen), Dorsch – Jensen (68. Córdova), Hahn (81. Sarenren-Bazee), Gregoritsch (68. D. Caligiuri) – Vargas (46. Maier).
Lipsko
Gulácsi – Simakan (46. Mukiele), Orban, Gvardiol – Henrichs, Laimer (46. T. Adams), Kampl, Angeliño – Nkunku, Forsberg (65. Szoboszlai) – André Silva.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 6:8. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:6.
Je konec! Augsburg nakonec remizoval s Lipskem 1:1. Hostující vlétl do zápasu velmi aktivně. V úvodu měl zajímavé šance Forsberg, ale švédský hráč své šance neproměnil. Lipsko se do vedení dostalo po dvaceti minutách, kdy se prosadil André Silva. Po změně stran už na tom byli lépe domácí, kteří se tlačili do útoku. První velkou šanci ještě Gulácsi reflexivně zneškodnil. Po ruce Henrichse však sudí nařídil penaltu, kterou proměnil Daniel Caligiuri.
90+3'
90+2'
Hosté se po rohovém kopu hnali do slibného brejku, nicméně rozběhnutý Adams míč zapomněl na polovině hrací plochy za sebou.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Angeliño opět podpořil ofenzivu Lipska náběhem po křídle. Rychlonohý fotbalista chtěl odcentrovat, ale vybojoval pro Lipsko jen rohový kop.
89'
Lipsko kombinuje na polovině soupeře, ale akce hostů skončila nepřesnou přihrávkou na hranici velkého vápna. Domácí brání skvěle.
88'
Žlutou kartu dostává Noah-Joel Sarenren-Bazee (FC Augsburg).
86'
Augsburg právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil DANIEL CALIGIURI, který prudkou střelou k tyči nedal Gulácsimu nárok!
85'
Pokutový kop pro Augsburg! Rukou zahrál v šestnáctce Benjamin Henrichs a sudí neváhal!
84'
Augsburg zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde se k hlavičce dostal Reece Oxford, ale Gulácsi skvěle zasáhl!
83'
Rafał Gikiewicz se na hranici velkého vápna znovu zapojil do rozehrávky a vyhnal své spoluhráče na polovinu Lipska. Augsburgu už moc času nezbývá.
82'
Silva se z pravé strany dral do pokutového území, chtěl si obhodit obránce, nicméně získal pro Lipsko pouze rozehrávku rohového kopu.
81'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
81'
Mohlo být vyrovnáno! Na centr z pravé strany si naskočil Sergio Córdova, jehož prudká hlavička orazítkovala horní tyč!
80'
Dominik Szoboszlai se ujal rozehrávky rohového kopu. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale Rafał Gikiewicz balón vyboxoval.
79'
Angeliňo se dostal do pokutového území, ale jeho dělovka levačkou směřující do horního rohu postrádala razanci. Domácí brankář zasáhl.
78'
Angeliño poslal přihrávku na Szoboszlaie. Střídající hráč následně ustál souboj s obráncem a roztáhl hru na pravou stranu hřiště.
77'
Christopher Nkunku prošel s míčem po pravé straně do blízkosti velkého vápna, ale jeho pobídka skončila na hrudi připraveného Robert Gumnyho.
76'
Angeliño se hnal do pokutového území, ale Mads Pedersen jeho akci přečetl a bezpečně odkopl míč do bezpečí. Augsburg ale potřebuje hrát na opačné straně.
75'
Arne Maier dostal přihrávku na levou stranu, přehodil si míč na levačku a odcentroval. Jeho pobídka skončila v rukavicích Gulácsiho.
73'
Lipsko zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno a ukryl míč do rukavic.
72'
Mads Pedersen přišel o míč. Na opačnou stranu se hnal Tyler Adams, který prošel do pokutového území, ale stoper jej vytlačil mimo palebnou pozici.
71'
Dominik Szoboszlai poslal přihrávku na levou stranu, ale jeho nákop skončil u obránce v bílém dresu. Augsburg v závěru začíná zvyšovat tempo.
70'
Domácí celek zahrával dvacet minut před koncem dnešního souboje rohový kop. Do vápna přiletěl nadýchaný centr, který Gulácsi vyboxoval.
69'
Kevin Kampl poslal přihrávku na hranici velkého vápna, kde se otáčel Nkunku, ale důrazný zadák v bílém dresu mu nedal prostor.
68'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Sergio Córdova.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Daniel Caligiuri.
67'
André Silva sprintoval za přihrávkou na pravou stranu, prosmýkl se kolem soupeře a zkusil odcentrovat. Jeho pobídka skončila u prvního hráče v bílém.
66'
Angeliňo se znovu dostal do pokutového území, kde si míč přehodil na levačku a zakončil. Jeho technický projektil prolétl kolem zadní tyčky.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Dominik Szoboszlai.
64'
Adams sprintoval za přihrávkou na polovinu soupeře, ale nepotykal si se zpracováním. Míč mu tak od nohy uskočil k obránci v bílém.
63'
Mads Pedersen se z levého křídla prohnal do pokutového území a zkusil vyslat prudkou pobídku na malé vápno, ale Mukiele stál na správném místě.
62'
Forsberg se z levé strany dostal do pokutového území, přehodil si míč na levačku a zakončil. Jeho rána skončila na noze prvního obránce.
61'
Arne Maier si na hranici velkého vápna krásně přehodil míč na levačku a zakončil. Jeho technický projektil skončil kousek nad břevnem.
60'
Je za námi hodina hry a hostující Lipsko nadále drží těsné jednobrankové vedení. Hráči v tmavých dresech jsou na trávníku prakticky všude.
59'
Emil Forsberg sice dopravil míč do sítě, ale jeho zásah nemůže pro ofsajd platit!
58'
Tyler Adams si tělem pokryl míč na polovině Augsburgu a napadající Reece Oxford jej nedovoleným způsobem poslal k zemi.
57'
Nkunku poslal přihrávku do pokutového území, kde po souboji upadl, ale podle rozhodčího se nejednalo o faul. Penalta se tak pískat nebude.
56'
Angeliño prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, odkud centroval oblouček na zadní tyč, nicméně defenziva byla připravená.
55'
Rafał Gikiewicz nakopl míč na levou stranu hrací plochy, jenže tam neměl nikoho v bílém dresu. Augsburg má s kombinací velké problémy.
54'
Dorsch už je po předchozím souboji zpátky na nohou a pokračuje ve hře. Domácí hráč poslal přihrávku na levou stranu, ale tam neměl spoluhráče.
53'
Orban poslal přihrávku na pravou stranu, ale sudí přerušil hru, jelikož na trávníku zůstává ležet jeden z domácích fotbalistů.
52'
André Silva sprintoval za přihrávkou na polovinu soupeře, ale prudkou pobídku už neudržel na trávníku. Defenziva Augsburgu je po změně stran pozorná.
51'
Domácí také zahrávali rohový kop. Centr přiletěl na malé vápno, odkud hlavičkoval Pedersen, ale jeho pokus skončil vysoko nad břevnem.
50'
Angeliňo z levé strany odcentroval do šestnáctky, nicméně jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře Gulácsiho.
49'
Mukiele diriguje rozehrávku Lipska na polovině hřiště. Stoper Lipska poslal přihrávku na levou stranu, ale Adams si míč nepřezval úplně nejlépe.
48'
Emil Forsberg zahrával rohový kop Lipska. Centr švédského hráče přiletěl na značku pokutového kopu, ale domácí hráč míč odehrál na další roh.
47'
Robert Gumny měl hned v úvodu druhého poločasu práci v defenzivě. Domácí obránce před rozběhnutým Adamsem zakopl míč na rohový kop.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Arne Maier.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Mads Pedersen.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Nordi Mukiele.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Tyler Adams.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Lipska. Hostující vlétl do zápasu velmi aktivně. V úvodu měl zajímavé šance Forsberg, ale švédský hráč své šance neproměnil. Lipsko se do vedení dostalo po dvaceti minutách, kdy se prosadil André Silva. Od té doby už to bylo opatrnější. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Niklas Dorsch (FC Augsburg).
44'
Forsberg poslal přihrávku na polovinu soupeře, sklepl míč pod sebe na Orbana, ale stoper Lipska následným nákopem poslal míč do autu.
43'
Péter Gulácsi si dal pozor na nákop za obranu hostujícího celku, vyrazil ven z branky a bez problémů schoval míč do rukavic. Maďarský brankář s rozehrávkou nespěchá.
42'
Domácí se v závěru prvního poločasu snaží s vývojem dnešního souboje něco udělat, ale jejich akce je zatím hodně kostrbatá.
41'
Raphael Framberger si míč dobře pokryl tělem, jenže neustál následný souboj s Laimerem. Podle rozhodčího zahrál hostující hráč podle pravidel.
40'
Vargas se uvolnil na levé straně a odcentroval do pokutového území. Jeho pobídka skončila v zámezí.
39'
Joško Gvardiol se ujal rozehrávky přímého kopu Lipska. Chorvatský fotbalista nakopl míč na pravou stranu, kde neměl spoluhráče v černém.
38'
Robert Gumny dostal přihrávku na levou stranu, ale v souboji si jej předkopl příliš daleko před sebe a následně se dopustil faulu.
37'
Orban poslal nákop na pravou stranu, jenže jeho pobídka skončila u dobře postaveného Oxforda, který balón hlavou prodloužil do rukavic brankáře.
36'
Willi Orban poslal přihrávku na pravou stranu, ale tam nebyl nikdo v tmavém dresu Lipska. Hostující celek má vývoj duelu pod kontrolou.
35'
Angeliňo spěchal za přihrávkou na levou stranu, ale míč byl o několik metrů delší. Sudí však viděl teč a nařídil vhazování pro Lipsko.
34'
Robert Gumny na levé straně zahrál při zpracování rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Lipsko tak může pokračovat s míčem na kopačkách.
33'
Tempo hry v posledních minutách poněkud opadlo. Z velké dálky zkoušel nyní štěstí Emil Forsberg, ale jeho rána levačkou skončila na bloku obránce.
32'
Laimer napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Domácí hráč míč pod tlakem prodloužil na polovinu Lipska, kde míč získali hosté.
31'
Benjamin Henrichs se na pravé straně hrací plochy snažil udržet míč ve hře, ale přes kopačku mu balón uskočil mimo hrací plochu.
30'
Laimer prošel po pravé straně na hranici šestnáctky, ale stačil se s ním stáhnout obránce, který mu míč ukopl špičkou kopačky mimo hrací plochu.
29'
Joško Gvardiol podpořil útok Lipska náběhem po pravé straně, odkud odcentroval na hranici šestnáctky, ale jeho pobídka skončila u soupeře.
28'
Konrad Laimer prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, odcentroval, ale jeho pobídku zastavil připravený obránce v bílém.
27'
Gulácsi si dokázal zpracovat velmi těžkou malou domů, přehodil si míč na pravačku a rozehrál na pravou stranu. Jeho pobídka skončila v autu.
26'
Mohamed Simakan poslal přihrávku na pravou stranu. Za jeho pobídkou spěchal Christopher Nkunku, ale skákající míč už neudržel na trávníku.
25'
Forsberg dostal přihrávku na polovinu hřiště, kde se dobře otočil kolem soupeře a našel Angeliňa. Na jeho centr si naskočil Silva a prudkou hlavičkou těsně minul branku!
24'
Iago prošel po pravé straně na polovinu soupeře, kde se zbavil Angeliňa. Hostující hráč už v následném souboji nestíhal a musel si pomoci zatažením za dres.
23'
Reece Oxford napadal rozehrávku Lipska na jeho polovině, ale podle hlavního rozhodčího si v jednom ze soubojů pomohl nedovoleným zákrokem.
22'
Domácí fotbalisté vypadají hodně frustrovaně. Vargas po nepřesné přihrávce na levou stranu pořádně seřval jednoho ze spoluhráčů.
20'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Hostující celek se dostává do vedení! Po centru do pokutového území se k míči dostal ANDRĚ SILVA, který musel zakončovat z těžké pozice, ale dopravil míč do sítě!
19'
Fredrik Jensen poslal přihrávku na polovinu soupeře, nicméně jeho pobídka skončila u obránce v tmavém dresu. Defenziva Lipska je pozorná.
18'
Rafał Gikiewicz nakopl míč na levou stranu, ale tam v souboji uspěl pouze záložník Lipska Henrichs. Hosté navíc vybojovali vhazování.
17'
Silva napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Domácí stopeři se nenechali rozhodit a bez problémů odehráli míč do bezpečí.
16'
Mohamed Simakan si dal pozor na napadajícího Jana Morávka, před kterým si pomohl malou domů na Gulácsiho.
15'
Willi Orban diriguje rozehrávku Lipska na polovině hřiště. Stoper hostujícího celku dává spoluhráčům gesty najevo, že potřebuje větší aktivitu.
14'
Christopher Nkunku dostal přihrávku do běhu na pravou stranu hřiště, odkud odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídka ale prolétla vápnem bez teče.
13'
Rafał Gikiewicz se ujal rozehrávky domácího celku. Domácí gólman nakopl míč na levou stranu, ale Robert Gumny si míč dobře zpracoval.
12'
Augsburgu se zatím v přechodu do útoku vůbec nedaří. Nákop za obranu soupeře skončil až u brankáře Gulácsiho.
11'
André Silva se po rychlém protiútoku dostal k míči v pokutovém území, kde si jej přehodil na levačku a zakončil. Domácí brankář vytáhl skvělý zákrok!
10'
Angeliňo je v úvodních minutách dnešního souboje velmi aktivní. Tentokrát znovu kouzlil na hranici velkého vápna, ale na jeho dloubáček N´kunku nedosáhl.
9'
Angeliňo na levé straně získal míč, který pod tlakem sklepl na spoluhráče z defenzivy. Zadáci Lipska bez problémů kombinují.
8'
Orban prošel jako stoper na polovinu domácího celku, přenesl hru na pravou stranu, ale následná kombinace Lipska skončila nepřesnou přihrávkou.
7'
Péter Gulácsi si dal pozor na vysoký centr z levé strany, vyrazil na malé vápno a schoval do rukavic prudký centr. Maďarský brankář poté rozehrál výhozem na levou stranu.
6'
Tentokrát už se Forsberg dostal do obrovské šance! Švédský záložník se krásně prokličkoval do pokutového území, ale levačkou minul horní tyč!
5'
Emil Forsberg z levé strany poslal zajímavý centr na značku pokutového kopu, kam si naběhl Kevin Kampl, ale slovinský hráč míč netrefil ideálně.
4'
Ruben Vargas spěchal za přihrávkou na levou stranu, krásně si míč předkopl do blízkosti velkého vápna, ale levačkou neodcentroval přesně.
3'
Právě Angeliňo se tentokrát dostal k odcentrování, ale jeho pobídka směřující na malé vápno byla příliš vysoká a prolétla velkým vápnem bez teče.
2'
Angeliño dostal přihrávku na levou stranu, prošel na polovinu domácího celku, ale nedokázal si obhodit prvního soupeře. Defenziva Augsburgu je zatím důrazná.
1'
Lipsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, ale nákop na levou stranu skončil v zámezí.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Augsburg bude hrát v bílém, zatímco Lipsko oblékne černou sadu.

FC Augsburg: Gikiewicz – Framberger, Gumny, Oxford, Iago – Morávek, Dorsch – Jensen, Hahn, Gregoritsch – Vargas.
Náhradníci: Koubek – Córdova, D. Caligiuri, Günther, Maier, Pedersen, Sarenren-Bazee, Salifou, Winther.

RB Lipsko: Gulácsi – Simakan, Orban, Gvardiol – Henrichs, Laimer, Kampl, Angeliño – Nkunku, Forsberg – André Silva.
Náhradníci: Martínez, Tschauner – T. Adams, Bonnah, Brobbey, Moriba, Szoboszlai, Mukiele, Wosz..
FC Augsburg

Ani domácí Augsburg nemůže být s výkony v letošním ročníku Bundesligy spokojený. Po patnácti odehraných zápasech má Augsburg na kontě jen šestnáct bodů a aktuálně mu patří šestnáctá pozice znamenající baráž o setrvání mezi německou elitou. Na patnáctý Stuttgart však domácí ztrácí jen jediný bod. Na svém stadionu navíc Augsburg získal deset bodů. V posledním kole navíc dokázal zvítězit 2:0 na hřišti Kolína.
RB Lipsko

Hostující Lipsko letos neprožívá povedenou sezónu. Ještě v loňské sezóně bohatý klub naháněl na čele Bundesligy Bayern Mnichov, ale letos v patnácti duelech získal jen dvacet jedna bodů a patří mu až devátá pozice. S tímto ziskem na vedoucí Bayern ztrácí propastných devatenáct bodů. Na pohárové příčky pak ztráta činí tři body. V posledním duelu však Lipsko přehrálo 4:1 Borussii Monchengladbach.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi Augsburgem a Lipskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.