Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Stuttgart - 31. října 2021   15:30

Augsburg
30' Oxford (Maier) • 53' Gouweleeuw (Vargas) • 72' Niederlechner (Finnbogason) • 81' Finnbogason (Zeqiri)
4:1
(1:1)
Stuttgart
7' Führich  (Endo)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Oxford, Pedersen (85. Framberger) – D. Caligiuri (61. Hahn), Maier (69. Dorsch), Strobl (61. Gruezo), Vargas (69. Niederlechner) – Finnbogason, Zeqiri.
Ittrich – Thielert, Gittelmann
WWK Arena, Augsburg
Stuttgart
Bredlow – W. Anton, Ito (67. Stenzel), Kempf (39. Mola) – Klimowicz (67. Faghir), Mangala, Endo, Sosa – Didavi (46. Förster) – Al Ghaddioui, Führich (23. Coulibaly).
Schock – N. Ahamada, Beyaz, Coulibaly, Faghir, Förster, Mola, Nartey, Stenzel.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 8:9. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:12.
FC Augsburg zahrál za poslední měsíce svůj jednoznačně nejlepší zápas a připsal si důležité tři body do tabulky. Lépe však začali hosté, kteří se brzy dostali do vedení. Domácí zvedli hlavu v závěru prvního poločasu a od druhé půle byli lepším celkem. Vítězství je tedy nakonec zasloužené.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Carlos Gruezo (FC Augsburg).
90+2'
Žlutou kartu dostává Philipp Förster (VfB Stuttgart).
90'
Ve druhé půli bude rozhodčí nastavovat 3 minuty.
89'
Alfred Finnbogason byl blízko navýšení skóre, pohlednou střelou ale trefil jen náruč připraveného brankáře Antona.
87'
Stuttgart ještě sympaticky zkouší hledat cesty, jak se dostat na dostřel domácí brány. Elán už jim ale schází, utkání je rozhodnuté.
85'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Raphael Framberger.
84'
Utkání se dohrává, domácí příznivci si jednoznačný výsledek užívají a každá další povedená akce domácích končí velkým aplausem.
81'
Augsburg právě vstřelil branku!
Závěr utkání je jednoznačně v režii domácích. Další útok končí nádhernou střelou ALFREDA FINNBOGASONA, který pravou nohou střílel z velkého vápna na vzdálenější tyč brány.
79'
Augsburg se snaží vytvořit si další gólovou šanci. V závěru utkání si užívá svou převahu a kombinuje před velkým vápnem Stuttgartu.
77'
Žlutou kartu dostává Hamadi Al Ghaddioui (VfB Stuttgart).
75'
Nyní už to budou mít hosté těžké. Domácí hnáni nadšeným publikem drží dvoubrankový náskok a pozorně si Stuttgart hlídají.
72'
Dlouhý centr téměř z poloviny hřiště si domácí v malém vápně třikrát vyměnili. Konečná přihrávka Finnbogasona měla oči a FLORIAN NIEDERLECHNER neměl zblízka problém dostat míč za brankovou čáru.
72'
Stuttgart je aktivní, ale jen těžko hledá skulinky v obranném valu domácích. Naopak musí být neustále pozorný také vzadu, protože Augsburg podniká rychlé výpady.
70'
Máme před sebou poslední dvacetiminutovku, ve které se hosté budou snažit dorovnat nepříznivý stav.
69'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Florian Niederlechner.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Niklas Dorsch.
67'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Hiroki Ito, přichází Pascal Stenzel.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mateo Klimowicz, přichází Wahid Faghir.
65'
Arne Maier namířil svůj centr od rohového praporku jen na hlavu soupeře.
64'
Z rychlého protiútoku se mohl prosadit Alfred Finnbogason, zpracování balónu mu ale trvalo příliš dlouho a do následné střely stihl vložit své nohy Tanguy Coulibaly. Následovat bude rohový kop.
63'
Hosté se snaží postupovat dopředu rychlou kombinací. Ačkoliv domácím balón již několik minut nepůjčují, na dostřel brány se nedostávají.
61'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází André Hahn.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Carlos Gruezo.
60'
Stuttgart střídá útok za útokem. Další přízemní centr mířil do vápna a odvracet mimo nebezpečí musela domácí obrana.
59'
Žlutou kartu dostává Tanguy Coulibaly (VfB Stuttgart).
58'
Borna Sosa sprintoval středem hřiště, jednoho hráče dokázal obejít, ale vzápětí se před ním objevila zeď ze tří hráčů a hostující hráč byl již bezradný.
56'
V krátkém sledu musel Rafał Gikiewicz několikrát zasahovat. Hosté se snaží srovnat stav.
53'
Po rohovém kopu nejprve hlavičkoval domácí Vargas, míč se dostal až k JEFFREYMU GOUWELEEUWMOVI, který se štěstím propasíroval míč za brankovou čáru. Domácí otáčejí skóre.
51'
Orel Mangala se snažil ve velkém vápně vystřelit. Nepřekonal však tři obránce a míč letěl do autu.
48'
Daniel Caligiuri po krásné kličce do středu hřiště běžel úplně sám. Po chvíli byl však zastaven obranou Stuttgartu.
46'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Philipp Förster.
46'
Oba týmy už přichází na hřiště. Blíží se začátek druhého poločasu.
Do utkání výrazně lépe vstoupili hosté ze Stuttgartu a brzy svou aktivitu přetavili ve vedoucí branku. Jenže střelec Chris Führich musel po několika minutách hřiště opustit vinnou zranění a s ním odešel i tlak hostů. Augsburg vyrovnal hru a po rohovém rohu rovněž srovnal i skóre. V závěru poločasu byl navíc lepším týmem a kdyby lépe mířil, mohl utkání dokonce otočit.
45+2'
45+1'
Kapitán Mads Pedersen to ještě zkusil, když vypíchl balón soupeří a snažil se mířit na vzdálenější tyč. Ani tentokrát Anton nemusel zasahovat.
45'
Sudí nastaví dvě minuty navrch.
44'
Hra se uklidnila, v závěru poločasu už nikdo nechce zbytečně riskovat.
42'
Pokračuje se již v plném počtu, ale domácí to ještě zkoušejí. Tobias Strobl napřáhl za velkým vápnem a zkusil nachytat brankáře, tři tyče ale minul.
40'
Krásný balón na hranici vápna se dostal znovu obrovitý Oxford, z nepřehledné situace nakonec vzešel jako vítěz brankář Anton, který schoval míč do rukavic.
39'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Marc-Oliver Kempf, přichází Clinton Mola.
39'
Žlutou kartu dostává Daniel Didavi (VfB Stuttgart).
39'
Domácí zvýšili obrátky a krátkou přesilovou hru se snaží přetavit ve vedoucí branku.
37'
Ze hřiště odchází Marc-Oliver Kempf, kterého tahá sval a již nezvládne ve hře pokračovat. Míří přímo do šaten.
34'
Hosté se snaží vzít si vedení zpět a tlačí domácí před vlastní brankou. Po rohovém kopu měl ideální příležitost na zakončení Ghaddioui, v poslední chvíli se ale ukopl a míč skončil v zámezí.
32'
Žlutou kartu dostává Daniel Caligiuri (FC Augsburg).
30'
Z následného rohového kopu se po centru Arne Maiera prosadil ze vzduchu hlavou REECE OXFORD a srovnal stav zápasu na 1:1.
29'
Alfred Finnbogason se řítil téměř sám na gólmana Antona, jeho ránu znovu zlikvidoval připravený brankář.
27'
Waldemar Anton poprvé musel ukázat dobrý zákrok. Dlouhý nákop Reece Oxforda za obranu hasil téměř hokejovým rozklekem.
25'
Ruben Vargas se snažil prosadit velice podobně jako střelec první branky hostů. Jeho rána pravou nohou ale mířila vedle.
24'
Domácí se stále nemohou dostat k žádné kloudné kombinaci, balóny ztrácejí velmi snadno.
23'
Střelce první branky hostí donutily střídat zdravotní potíže.
23'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Tanguy Coulibaly.
21'
Žlutou kartu dostává Jeffrey Gouweleeuw (FC Augsburg).
19'
Mateo Klimowicz se probíjel sám až do velkého vápna, na přesné zakončení mu už ale nezbyla síla. Jeho střela byla zblokována.
17'
Dlouhý centr do vápna z nohy Borna Sosy odvrátila obrana Augsburgu hlavou do bezpečí.
15'
Sám ve velkém vápně se ocitl Andi Zeqiri. Jeho pokus na poslední chvíli zblokoval na rohový kop Mateo Klimowicz.
14'
Augsburg šel dvakrát v krátkém sledu do úniku, proto se nyní hosté snaží uklidnit hru a více držet balon na kopačkách.
12'
Augsburg poprvé nedostřelil branky Antona, domácímu hráči ale rána z dálky vůbec nesedla.
10'
Hosté pokračují v náporu. Další střelu Borna Sosa zblokovali domácí jen za cenu rohového kopu.
7'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Stuttgart začal na plné obrátky a brzy se raduje. CHRIS FÜHRICH si navedl balón do středu hřiště a nekompromisní ranou levou nohou k tyči otevřel skóre.
6'
První rodící se příležitost Augsburgu po levém křídle zastavil Chris Führich.
5'
Domácí se stále brání, Stuttgart začal velice aktivně.
3'
Chris Führich z přímého kopu trefil připravenou zeď domácích při výskoku.
2'
Standartní situace zpoza šestnáctky, když si Reece Oxford vyšlápl nedovoleně na Hamadi Al Ghaddiouiho.
2'
Stuttgart kombinuje a v úvodu utkání nepouští domácí k balónu.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw, Oxford, Pedersen – D. Caligiuri, Maier, Strobl, Vargas – Finnbogason, Zeqiri.
Náhradníci: Koubek – Córdova, Dorsch, Framberger, Gregoritsch, Gruezo, Hahn, Niederlechner, Winther.

VfB Stuttgart: Bredlow – W. Anton, Ito, Kempf – Klimowicz, Mangala, Endo, Sosa – Didavi – Al Ghaddioui, Führich.
Náhradníci: Schock – N. Ahamada, Beyaz, Coulibaly, Faghir, Förster, Mola, Nartey, Stenzel.

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gittelmann.
Vítáme Vás u 10. kola Bundesligy. Domácí Augsburg se v soutěži trápí. Zatím dokázal je, jednou vyhrát a aktuálně je na sestupových příčkách tabulky. Trenér Weinzierl se bude dnes snažit najít recept na Stuttgart, který v minulosti trénoval a proti kterému se mu velice daří.

Ani Stuttgart neprožívá úspěšný start sezóny. Na kontě má jen dvě výhry a venku se ještě letos neradoval. Poslední kolo navíc dohrával Stuttgart v deseti, ale utkání dokázal zremizovat.

Ze vzájemných utkání většinou vzejde vítěz. V posledních letech se výrazně více daří Stuttgartu, ovšem poslední výhra z dubna 2019 stojí pro Augsburg za připomenutí. Augsburg totiž zvítězil vysoko 6:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.