Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Hertha Berlin - 28. srpna 2021   18:30

Bayern
6' T. Müller (A. Davies) • 35' Lewandowski  • 49' Musiala (T. Müller) • 70' Lewandowski (Sané) • 84' Lewandowski (Nianzou)
5:0
(2:0)
Bayern
Neuer (C) – Stanišić (81. B. Sarr), Upamecano (46. Nianzou), Süle, A. Davies – Kimmich, Goretzka – T. Müller (81. Choupo-Moting), Musiala (61. Sané), Gnabry (67. Coman) – Lewandowski.
S. Jablonski – N. Grudzinski, S. Thielert
Allianz Arena, Mnichov
Hertha Berlin
Schwolow – Zeefuik (61. Klünter), Boyata (C), Stark, Mittelstädt – Serdar (79. Darida), Ascacibar – Lukebakio (61. Belfodil), Jovetić (20. Dilrosun), Tousart – Selke (60. Richter).
Körber – Pekarík, Klünter, Torunarigha, Darida, Richter, Dilrosun, Jastrzembski, Belfodil.

Děkuji za pozornost, mějte krásný sobotní večer.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 4:5.
Domácí ve druhém dějství dominovali a přidali další tři góly, čímž rozhodli o svém zaslouženém vítězství. Hattrickem se o to postaral Robert Lewandowski. Hosté sice jednu branku vstřelili, ovšem ta nebyla pro ofsajd uznána, jinak byli směrem dopředu bezzubí a Manuel Neuer zaznamenává lehce vychytané čisté konto.
90+1'
90'
Marco Richter obehrál obránce a střílel z asi dvaceti metrů, ovšem mířil pouze nad břevno.
88'
Druhý roh ve druhém dějství rozehrála Hertha, ovšem narozdíl od soupeře si žádnou možnost nevypracovala.
85'
Ishak Belfodil se dostal sám před Neuera a dokázal jej překonat, avšak gól není pro ofsajd uznán. První nebezpečná střela na domácího brankáře tak skončila gólem.
84'
Bayern právě vstřelil branku!
Teď už se domácí a především polský střelec radují. Po rohovém kopu se k hlavičce na pravé straně dostal Nianzou, míč poslal před bránu, Schwolow se snažil proti míči vyběhnout, ale ROBERT LEWANDOWSKI byl rychlejší a hlavou tečoval balón do jeho protipohybu.
83'
Hosté chybovali v rozehrávce, ve velké šanci se ocitl Robert Lewandowski, jehož střelu zblokoval na roh Dedryck Boyata.
82'
Rohový kop si vůbec poprvé ve druhé půli zkusili hosté, zdálo se, že by se mohli dostat do šance, ale nakonec ani v tomto případě Neuer nemusel zasahovat.
81'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Josip Stanišić, přichází Bouna Sarr.
81'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Eric Choupo-Moting.
80'
Hosté pouze odkopli míč na soupeřovu stranu a o víc se ani nesnažili. Vypadá to, že jim půjde především o to dohrát duel se ctí a neinkasovat více gólů.
79'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Vladimír Darida.
78'
A do hry se dostane i český hráč.
77'
Jeden z hostů střílel z dálky hodně mimo, Neuer ve druhé půli nemá absolutně žádnou práci.
76'
Kingsley Coman pálil v pokutovém území bez přípravy, avšak příliš vysoko nad.
76'
Kingsley Coman se z pravé strany až před bránu neprobil, Lukas Klünter obranným skluzem odehrál míč do zámezí.
75'
A málem se tak stalo, Leon Goretzka vyskočil nejvýš a hlavou usměrnil míč k levé tyči, ovšem Alexander Schwolow se natáhl a výborným zásahem balón zastavil.
74'
Domácí mohou ještě navýšit vedení rohovým kopem.
72'
Suat Serdar sebral míč na své polovině a vyrazil do útoku, na středové čáře si ale záměr rozmyslel a míč přihrál zpět za sebe.
70'
Domácí pojišťují své vedení. Sané si vyměnil přihrávku s Müllerem, poté se dostal před bránu, ale místo střely volil ještě přihrávku na střed, kde byl nepohlídaný ROBERT LEWANDOWSKI, jenž zamířil do odkryté části hostující svatyně.
68'
Kingsley Coman se hned dostal ke střele, skluzem zabránil míči v cestě na bránu jeden z hráčů Herthy.
67'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Kingsley Coman.
67'
Joshua Kimmich až příliš přetáhl svůj centr směřující k soupeřově brány, balón ve finále opustil hrací plochu. Bude se podruhé střídat na domácí straně.
66'
Alexander Schwolow se pořádně natáhl a míč letící do zámezí zachytil do rukou. Kdyby se mu to nepovedlo, byl by to roh.
65'
Hosté získali míč, ale daleko se s ním nedostali, domácí opět kombinují mezi sebou.
63'
Bayern pokračuje u balónu, přihrává si ale daleko od hostující brány. Je jasné, že se nikam už moc nepožene.
61'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Leroy Sané.
61'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Deyovaisio Zeefuik, přichází Lukas Klünter.
61'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Ishak Belfodil.
60'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Marco Richter.
59'
Bude nutné střídání, gesto bylo více než jasné.
58'
Útočný výpad se mu ale nezdařil, Davie Selke sice zůstává ležet na trávníku, ale faul byl odpískán právě jemu.
57'
Hra se trochu zklidnila, míč drží hostující mužstvo.
55'
Serge Gnabry na pravém křídle míč špatně zasáhl pravačkou a poslal jej ven z hrací plochy.
53'
Robert Lewandowski byl blízko svému dalšímu zásahu, ovšem svoji tvrdou ránu adresoval pouze do Niklase Starka, který tak zřejmě zabránil jasné brance.
51'
Domácí faulovali a soupeř rozehrává od půlící lajny, rozehrávku oddaluje Davie Selke, který si musí zavázat tkaničku u boty, ale moc se mu to nedaří.
49'
Jeden z hostů nedokázal míč odehrát do bezpečí a přišel trest. JAMAL MUSIALA dostal přihrávku, zaběhl s balónem do pokutového území, udělal kličku a poté zamířil do vzdálenějšího rohu brány, kam se Alexander Schwolow natahoval marně. Proti této přesně mířené střele neměl šanci.
48'
Další nepřesná souhra Herthy, míč doputoval za postranní lajnu.
48'
Hostům nevyšla kombinaci před velkým vápnem, míče se zmocňuje soupeř.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Dayot Upamecano, přichází Tanguy Nianzou.
46'
Bayern zatím potvrzuje roli favorita, třebaže hosté začali nebojácně, byl to on, kdo šel už v 6. minutě do vedení a to po další půl hodině hry navýšil. Zatím je aktivnějším týmem a má i více šancí, Hertha Neuera ohrozila pouze nepříliš nebezpečnými pokusy.
45+5'
45+4'
Deyovaisio Zeefuik vyrazil se spoluhráči do brejku, ovšem neposlušný míč si nedokázal dobře zpracovat a poslal jej také pouze za postranní čáru. Sám byl na sebe hodně nazlobený.
45+3'
Znovu v akci polský hráč, tentokrát nedoběhl balón u postranní čáry, ten mu utekl do autu.
45+2'
Hvězda mnichovského celku krátce na to skluzem nedosáhla na letící míč před odkrytou bránou. Je pravda, že mu chyběl minimálně metr.
45+2'
Robert Lewandowski se v pokutovém území dostal ke střele, ale mířil jen do protihráče.
45+1'
Je to nakonec minutové kvarteto.
45'
Domácí jsou u míče a drží jej na polovině svého protivníka. Uvidíme, kolik minut se rozhodčí rozhodne nastavovat.
44'
V jednu chvíli se zdálo, že se Nils-Jonathan Körber začne rozcvičovat, ale zase si sedl zpět na střídačku, Alexander Schwolow pokračuje dál.
43'
Stále se nehraje, teď už je ošetřován pouze brankář Herthy.
41'
Domácí rozehráli rohový kop z obou stran, po druhé rozehrávce Alexander Schwolow míč vyboxoval a při tom se srazil s Dedryckem Boyatou. Oba zůstávají ležet na trávníku.
40'
Krásnou kombinaci Bayernu překazil Dedryck Boyata, který skluzem zabránil přihrávce na Thomase Müllera, jenž by zakončoval do zcela prázdné brány.
39'
Hostující obránci pohlídali míč v cestě do zámezí, jejich brankář bude odkopávat.
38'
Hra nyní pokračuje u středového kruhu, což samozřejmě více vyhovuje domácímu mužstvu.
35'
Gól je nakonec uznán. Serge Gnabry centroval do pokutového území, kde hlavou zakončoval ROBERT LEWANDOWSKI. Nejprve trefil břevno, od nějž se míč odrazil do vzduchu, poté se snesl zpět před bránu a polskému snajprovi se navzdory přesile povedlo dostat k hlavičce podruhé a tentokrát už mířil přesně na pravou stranu soupeřovy svatyně, kde bylo volné místo.
35'
Domácí vsítili branku, ale rozhodčí se ještě radí s VAR, zda situaci nepředcházel ofsajd.
34'
Brankář hostů má znovu práci, v tomto případě po malé domů odkopává balón do bezpečí.
33'
Centr Alphonsa Daviese skončil dle mínění pomezního arbitra už za lajnou, rozehrávat tak bude Schwolow.
32'
Slušná souhra domácích, na jejímž konci přišla přihrávka Leona Goretzky po zemi, byla však příliš prudká a Robert Lewandowski míč nedokázal zpracovat.
31'
Serge Gnabry si nabíhal na letící centr z pravé strany, ale míč k němu ve finále nedoputoval.
30'
Faulu se dopustil Suat Serdar, domácí rozehrají na polovině jeho mužstva.
29'
Rohový kop si vyzkoušeli také hosté, ale balón končí pouze v zámezí a rozehrávat bude kapitán Bayernu.
28'
Zcela jasný faul v podání Dedrycka Boyaty, za který mohl hráč klidně vidět žlutou kartu, ale neděje se tak.
26'
Leon Goretzka málem zvýšil vedení svého mužstva, když se dostal k hlavičce, ale z bezprostřední blízkosti poslal míč mimo tři tyče. Tohle byla velká příležitost.
26'
Kteří vybojovali další rohový kop.
25'
Letící míč byl odvrácen až ke středové lajně, hrají domácí.
24'
Na jeho konci stříle po pěkné souhře a přihrávce na střed Leon Goretzka, střela mu ale příliš nesedla, míč byl tečován do zámezí a bude to roh.
23'
Obrana Bayernu nyní zastavila další útočnou akci svého soupeře a zakládá útok svého mužstva.
21'
Lucas Tousart se snažil v pokutovém území zakončovat skluzem, míč ale špatně trefil a Neuer tak neměl příliš těžkou práci zasáhnout.
20'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Javairo Dilrosun.
19'
Robert Lewandowski před odkrytou bránou nedoběhl míč včas a ten mu utekl. Polský snajpr jej ještě stačil doběhnout, ale následně bojoval proti přesile a o míč přišel.
17'
Josip Stanišić si pomohl v souboji o míč faulem, se spoluhráči se musí stáhnout.
16'
Stevan Jovetić zůstal sedět na trávníku a vyžádal si ošetření, nakonec odchází za postranní lajnu a je možné, že bude nutné střídání.
15'
Ofsajd a v něm Dodi Lukebakio. Balón tak opět získává bavorský tým.
14'
Dayot Upamecano dobře zapracoval v obraně a míč raději poslal malou donů Neuerovi, který rychle rozehrává.
12'
Přetažený centr doputoval pouze do zámezí, Alexander Schwolow zasahovat nemusel.
12'
Rohový kop Bayernu.
10'
Favorit se točí s balónem kolem středového kruhu a hledá cestu k bráně hostů.
9'
Centrovaný míč z levé strany doputoval přímo do náruče vyběhnutého Neuera.
8'
Domácí jsou nadále aktivní a drží míč na kopačkách.
6'
Serge Gnabry si při zpracování pomohl rukou, ale hra pokračovala, domácí hráč posunul na levou stranu míč Daviesovi, ten přihrával na pravou stranu, kde zakončoval THOMAS MÜLLER prudkou ranou do protipohybu brankáře. Míč skončil u vzdálenějšího dolního rohu brány.
5'
Stejný hráč o chvíli později stačil doběhnout balón před postranní čárou, avšak jeho prudká rána končí vysoko nad bránou.
3'
První slušná šance zápasu, Davie Selke se dostal do úniku, neměl už ale moc času a tak se rozhodl pro střelu levačkou z větší vzdálenosti, ta mu moc nesedla a Neuer bez problémů chytil míč do rukou.
2'
Následoval centr do vápna, kde obrana Herthy zareagovala včas a míč poslala do bezpečí.
2'
Hosté faulovali, domácí budou rozehrávat na jejich polovině.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Stanišić, Upamecano, Süle, A. Davies – Kimmich, Goretzka – T. Müller, Musiala, Gnabry – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – O. Richards, Ch. Richards, B. Sarr, Nianzou, Sané, Tolisso, Coman, Choupo-Moting.

Hertha BSC: Schwolow – Zeefuik, Boyata (C), Stark, Mittelstädt – Serdar, Ascacibar – Lukebakio, Jovetić, Tousart – Selke.
Náhradníci: Körber – Pekarík, Klünter, Torunarigha, Darida, Richter, Dilrosun, Jastrzembski.

Bayern – Hertha 1:0

Hertha svého protivníka porazila naposledy 28. září 2018, kdy zvítězila na svém trávníku 2:0. Na hřišti Bayernu uspěla naposledy před téměř dvaceti lety a to ještě v rámci německého poháru.
Hertha

Hosté zatím jako jediný tým Bundesligy nezískali ani jeden bod a krčí se na úplném spodku tabulky, navíc je dnes čeká velice těžký soupeř. V prvním zápase nové sezóny se Hertha utkala s Kolínem, na jeho hřišti se rychle ujala vedení, ale o to ještě v první půli přišla a soupeř v úvodu druhého dějství během tří minut rozhodl dalšími dvěma zásahy o své výhře. Následovalo domácí utkání s Wolfsburgem, také v tomto případě se Hertha ujala vedení jako první a to držela až do 74. minuty, v ní se povedlo hostům vyrovnat a v 88. minutě strhnout vedení na svoji stranu. Velmi smolná porážka pro domácí tým.
Bayern Mnichov

Slavný mnichovský tým netřeba dlouze představovat. Mužstvo z Bavorska má na kontě 31 titulů a nejvyšší ambicemi se netají ani v této sezóně. Vstup do nové části mu ale moc nevyšel, na hřišti Mönchengladbachu pouze remizoval, když musel dotahovat jednobrankovou ztrátu, ovšem díky zásahu své největší hvězdy Poláka Lewandowskiho se mu to povedlo ještě v první půli. V té druhé měl spoustu šancí strhnout vedení na svoji stranu, ale nestalo se. Následovalo velké trápení doma s Kolínem nad Rýnem, góly padaly až ve druhém poločase. Znovu se prosadil Lewandowski, kterého napodobil Gnabry, ovšem hosté dokázali během dvou minut srovnat. V 71. minutě však Gnabry svým druhým zásahem rozhodl o velmi cenném vítězství svého mančaftu. Jak se mu povede dnes?
Fotbaloví fanoušci se dnes dočkají šesti zápasů nejvyšší německé fotbalové soutěže. Pět z nich má začátek v 15:30, poslední pak o tři hodiny později. Právě poslednímu utkání německé ligy tohoto dne bude věnován tento on-line přenos, gigant z Bayernu Mnichov na svém hřišti přivítá Herthu. O favoritovi nemůže být nejmenších pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.