Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Köln - 22. srpna 2021   17:30

Bayern
50' Lewandowski (Musiala) • 59' Gnabry  • 71' Gnabry
3:2
(0:0)
Köln
60' Modeste  (Hector) • 62' Uth  (Ehizibue)
Bayern
Neuer (C) – Süle, Upamecano, Nianzou (46. Stanišić), A. Davies (88. Ch. Richards) – Kimmich, Goretzka (66. Tolisso) – Sané (46. Musiala), T. Müller, Gnabry (76. Choupo-Moting) – Lewandowski.
Petersen – Sather, Wessel
Allianz Arena, Mnichov
Köln
T. Horn – Ehizibue, Meré, Czichos, Hector (C) – Schirí – Thielmann, Ljubičić (76. Schaub), Kainz (69. Andersson) – Uth (66. Duda), Modeste (76. Lemperle).

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 12:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:10.
Je dobojováno. Po bezbrankovém prvním poločase jsme se nakonec dočkali pět branek. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, když vedli 2:0. Ovšem hosté dokázali brzy snížit na rozdíl jediné branky a záhy pak i vyrovnat. Nakonec ale Bayern odskočil na 3:2 a těsný náskok si už pohlídal. Zapisuje tak tři body do tabulky, na které se ale dnes pořádně nadřel. Hosté sahali po bodu, nakonec odjedou s prázdnou.
90+4'
90+3'
Domácí už nikam nespěchají a jen se snaží ubránit velmi těsný náskok. Hosté jsou hodně aktivní a ještě nemají hráči Bayernu vyhráno.
90+2'
Jan Thielmann se hnal do zakončení před branku Manuela Neuera, ale nedokázal ho nijak zvlášť ohrozit.
90+1'
Nastavují se tři minuty navíc.
90'
Standardní situaci v podobě volného kopu zahrál Ondrej Duda, ale jeho centr odvrátila pozorná obrana Mnichova.
90'
Chris Richards se hned zapojil do hry a rozehrál akci Bayernu, nakonec se ale nikdo ze spoluhráčů před Hornem nedokázal prosadit.
88'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Chris Richards.
87'
Závar před brankou hostů, nejprve se nedokázal trefit Thomas Müller, po něm pak také Robert Lewandowski.
86'
Ondrej Duda dostal přihrávku od spoluhráče, ale nedokázal ji dobře zpracovat. Míč pak skončil v moci hráčů Bayernu Mnichov, kteří pádí směrem před Tima Horna.
85'
Střelu Thomase Müllera hlavou do bezpečí sklepl Tim Lemperle. Hosté pak pokračovali dále do útoku, ale ve středu pole je domácí obrana pořádně trápí.
84'
Nyní už mají míč ve své moci zase hráči Bayernu, Robert Lewandowski pak střílel z hodně velké dálky, ale brankáře Horna nenachytal.
83'
Kolín se stále drží na útočné polovině a měl další autové vhazování, ale po další akci neskóroval Ondrej Duda.
82'
Domácí zakopli míč za postranní čáru a Hector bude mít k dispozici autové vhazování na polovině Bayernu.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky řádné hrací doby, domácí stále vedou o jednu branku a rádi by přidali pojistku. Zatím se jim to nedaří, ale zápas mají zatím pod kontrolou.
79'
U míče byl Anderson, ale jeho počínání před brankou Bayernu bylo nepřesné, na druhou stranu tak míří zase domácí hráči.
76'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Tim Lemperle.
76'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Louis Schaub.
76'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Eric Choupo-Moting.
75'
Žlutou kartu dostává Niklas Süle (Bayern Mnichov).
73'
Domácí třetí branka pořádně nakopla a stále se tlačí před soupeřovu branku.
71'
Bayern právě vstřelil branku!
Domácí znovu vedou! Střelu na Tima Horna hostující brankář dobře viděl a vyrazil míč před sebe. Tam se ale odrazil k SERGEMU GNABRYMU, jenž poté nekompromisně Horna překonal – 3:2.
69'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Sebastian Andersson.
68'
Müller vyslal dalekonosnou střelu směrem na hostující branku, ale tu zastavila obrana Kolína a balon potáhla na Tima Horna, který okamžitě odkopl míč daleko od své svatyně.
66'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Ondrej Duda.
66'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Corentin Tolisso.
64'
Domácí jsou jako opaření, aby ne, pod dvou slepených gólech přišli o dvoubrankový náskok.
62'
Köln právě vstřelil branku!
A záhy je dokonce vyrovnáno. V pokutovém území se po centru natáhl pravačkou MARK UTH a dostal míč za záda Manuela Neuera – 2:2. Hosté jsou tak definitivně zpět ve hře. Asistence: Kingsley Ehizibue.
60'
Přichází však velmi rychlá odpověď hostů a ti jsou zpět ve hře. Hector nacentroval míč do pokutového území a posadil ho na hlavu ANTHONYHO MODESTEA, jenž nekompromisně zavěsil – 2:1. Asistence: Jonas Hector.
59'
Domácí navyšují své vedení, když se před hostující brankou pohotově zorientoval SERGE GNABRY a překonal Tima Horna – 2:0.
57'
Josip Stanišić vyslal do vápna soupeře další dobrý centr, ale znovu z toho nic nebylo. Následně pak míří do útočné akce také hosté.
55'
Domácí hráči stále drží jednobrankový náskok a snaží se přidat pojistku, ale zatím to hosté nedovolují.
53'
Rohový kop zahráli hosté, míč ale po centru nikdo z nich nedokázal dopravit do domácí sítě.
52'
Anthony Modeste hlavičkoval před domácí brankou, ale míč poslal jen vedle tyče.
50'
V padesáté minutě se poprvé mění skóre. Krásně to udělal Jamal Musiala, který od zadní čáry poslal přihrávku do pokutového území, kde ji vyslyšel ROBERT LEWANDOWSKI a skóruje – 1:0. Asistence: Jamal Musiala.
49'
Rohový kop zahráli domácí hráči, centr na bližší tyč ale odvrátili hosté do bezpečí. Mnichovští se snažili ještě dosáhnout zpět na balon, leč neúspěšně.
48'
Robert Lewandowski nacentroval míč Jamalu Musialovi a ten, asi zbrkle, pálil z levé strany, míč však poslal hodně vysoko nad.
47'
Trenér Bayernu zahýbal sestavou a na trávníku jsou nové dvě čerstvé posily. No a jeden z nich, Jamal Musiala, zakončoval před Hornem, ale nakonec se mezi tři tyče netrefil.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Tanguy Nianzou, přichází Josip Stanišić.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Jamal Musiala.
46'
Střely na branku: 10 – 4
První poločas je minulostí. Skóre se zatím neměnilo, nutno podotknout, že hosté favoritovi zápasu velmi dobře vzdorují a nepouštějí ho do přesnějšího zakončení. I Kolín si sám vypracoval nějaké šance, ale i ty k úvodnímu gólu nevedly. Bayern se tak s hosty spíše trápí. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně v 18:33.
45+3'
45+2'
Hosté se sice dostali do zajímavé akce, ale tu zastavil ofsajd, což postrannímu sudímu neuniklo a zdvihl svůj praporek.
45+1'
Na zemi zůstal hostující hráč a je třeba jeho ošetření. Nastavená minuta se tedy ještě o něco navýší.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se bude nastavovat ještě jedna minuta navíc.
45'
Serge Gnabry se ještě hnal do zakončení ve kluzu u přední tyče, ale balon poslal jen za zadní čáru. Mohla z toho být hodně nebezpečná situace před Timem Hornem.
44'
Kainz obehrál soupeře a dostal se ke střele před velkým vápnem, kterou ale jistil opět Manuel Neuer.
43'
Schirí nepustil míč Müllerovi a poté ho donutil zahrát balon za postranní čáru. Autové vhazování budou zahrávat hráči Kolína.
43'
Robert Lewandowski se dostal v pokutovém území ke střele, ale tu zablokovali hráči Kolína. Stále tak drží se silným soupeřem krok.
42'
Domácí opět při útočné akci přišli o balon a musejí se vracet zpět do obranné činnosti.
41'
Lewandowski se rozeběhl, ale míč nechal Sanému, který poté okamžitě napřáhl. Jenže trefil jen připravenou zeď a z této standardní situace tak zapršet nemohlo.
40'
Na druhé straně došlo k faulu na Grabryho a Mnichov bude zahrávat nebezpečný volný přímý kop.
40'
Koncovka prvního poločasu, u míče jsou hosté a Mark Uth si nabíhal na centr, ale podklouzl a skončil na hrací ploše.
39'
Alphonso Davies odehrál autové vhazování a Bayern zůstal u míče. Ale nakonec se o něj sám připravil.
38'
Leroy Sané krásně povodil balon, poté ho chtěl prostrčit kolem hostujícího obránce na spoluhráče, ale nedopadlo to dobře. Míč měl Kolín a na druhé straně se dostal do šance, ale i ta skončila zmarem.
37'
V Mnichově začíná pršet, uvidíme, komu kapky deště přinesou štěstí. Nyní Goretzka střílel, ale míč zachytila obrana a soupeř míří před Neuera.
36'
Dlouhý nákop Ehizibuea, který sebral vybíhající Manuel Neuer a dostal balon pod kontrolu, poté ho odkopl daleko.
35'
Florian Kainz rozehrál další volný kop, následně pak hlavičkoval Anthony Modeste, ale mezi tři tyče jeho pokus nezamířil.
34'
Domácí se směrem k sudímu trochu zlobili a chtěli minimálně VAR, ale hlavní sudí si byl jistý a k videu tedy nedošlo.
33'
Robert Lewandowski poslal na pravou stranu centr pro nabíhajícího Alphonsa Daviese, pro kterého to sice bylo dlouhé, ale ještě zabojoval. Nic z toho ale nebylo. Jen menší vzruch po kontaktu Ehizibuea, jenž přidržel soupeře v pokutovém území, ale o faul se nejednalo.
32'
Ve středu pole znovu napadali domácí hráče hosté a Bayern se tak nemohl dostat do žádného zakončení před brankou Tima Horna.
31'
Půlhodina hry je minulostí a stále na ukazateli skóre svítí bezbrankový stav. Hosté zatím favoritovi zápasu velmi dobře vzdorují.
30'
Ten už nyní s lékařem míří za postranní čáru a bude došetřen. Doufejme, že bude v pořádku a bude moci pokračovat ve hře.
30'
Na zemi zůstal ležet hostující Kingsley Ehizibue, jenž se srazil ve výskoku s protihráčem. Nyní se chvíli hrát nebude, je třeba ošetření hostujícího hráče.
29'
Standardku rozehrál Florian Kainz a nepočínal si zrovna dobře, protože centrem trefil jen připravenou zeď před sebou.
28'
Faul na Utha a hosté zahrají hodně zajímavou standardní situaci v podobě volného přímého kopu kousek před vápnem.
27'
Další aut pro hosty.
25'
Roh také na opačné straně, Goretzka srazil centr soupeře za cenu této standardní situace.
24'
Hezká akce Niklase Süleho, který se obtočil kolem vlastní osy a poté vyslal nepříjemnou střelu, kterou pak nad sebe vyškrábl Timo Horn a domácí zahrají rohový kop.
23'
Robert Lewandowski poslal centr do pokutového území, který tečoval Schirí a je z toho rohový kop pro Bayern.
23'
Bayern začíná více ožívat a tlačí se před branku hostů, stále ale dost hoří v koncovce. Na opačnou stranu už zase míří hosté.
22'
Gnabry si nyní v pokutovém území přehodil míč na pravačku a poté okamžitě vystřelil, trefil ale jen nohu soupeře před sebou.
20'
Ljubičić si nyní za faul na protihráče vysloužil od hlavního sudího první žlutou kartu zápasu.
18'
Manuel Neuer si dlouho hrál s míčem u brankoviště, nakonec ho před dotírajícími hosty odehrál do bezpečí, ale rozhodně by se mu tohle stávat nemělo, pokud nechce, aby ho hosté načapali v nedbalkách.
17'
Hosté pokazili další útok Bayernu a hned se protáhli za polovinu hřiště. Poté vybojovali autové vhazování a mohou tak nadále pokračovat v cestě před mnichovskou bránu.
15'
Hosté zatím s favoritem zápasu hrají velmi dobře a stíhají. Nyní budou u míče, protože byl faulován Dejan Ljubičić.
14'
Dalí rohový kop zahráli hráči Mnichova, Lewandowski se už připravoval ve vápně, ovšem přímo od rohového praporku chytil centr do rukavic Timo Horn.
13'
Autové vhazování zahrál Thomas Müller, Bayern pak šel zvolna do útočné akce, ale znovu se jeho hráči nedostali do ohrožení Hornovy brány.
12'
Leroy Sané levačkou nasměroval balon opět do vápna, ale tam byl připraven Florian Kainz a ten po zisku míče ho dostává na opačnou stranu.
11'
Mnichovští zahráli míč na malou domů a hned po další rozehrávce mířili do akce, kterou ale zastavila pozorná obrana Kolína nad Rýnem.
10'
Tanguy Nianzou se neprodral do blízkosti soupeřovy svatyně, míč tak bere do rukavic Timo Horn a za chvíli ho odkopne hodně daleko.
9'
Gnabry centroval do vápna, ale hostující Czichos ho odhlavičkoval do bezpečí. Znovu tak hosté soupeři nadělali s rozehrávkou problémy.
8'
Po pravé straně unikal Robert Lewandowski, který nabral rychlost a poté poslal Thomasi Müllerovi centr, který ale jeho výzvu nepřijal a branku soupeře neohrozil.
7'
Goretzka před velkým vápnem sklepl v pádu míč, který poté zamířil jen vedle tyče Hornovy brány. Následuje tak odkop.
5'
Kolínští se zatím dostávají do akcí hodně odvážně a znovu se protlačili před Manuela Neuera, ale jejich zakončení bylo nepřesné. Uprostřed hřiště byl pak faulován Robert Lewandowski a u míče je Bayern.
4'
Timo Horn sebral míč, který letěl před jeho branku a odkopl ho pryč. Spoluhráči ho ale nakonec dostal za postranní čáru a autové vhazování odehrají hosté.
3'
Anthony Modeste byl v akci před domácí brankou a míč obrana srazila za zadní čáru. Kolín tak zahraje rohový kop.
3'
Leon Goretzka si naskočil na nadýchaný centr, ale Timo Horn si poradil a bez větších problémů dostal balon do rukavic.
2'
Hosté poté otočili hru, po levém křídle pláchl Jan Thielmann, jenž centroval balon do pokutového území a do akce musel jít znovu Dayot Upamecano, jenž přihrávku odvrátil mimo ohrožení Manuela Neuera.
1'
Domácí rozehráli úvodní vhazování a hned Dayot Upamecano poslal dlouhý balon směrem dopředu, ale nebyl tam nikdo, kdo by ho převzal.
1'
Dlouhým minutovým potleskem nyní uctili všichni aktéři dnešního duelu památku zesnulého Gerda Müllera.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Süle, Upamecano, Nianzou, A. Davies – Kimmich, Goretzka – Sané, T. Müller, Gnabry – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – O. Richards, Ch. Richards, B. Sarr, Stanišić, Tolisso, Musiala, Choupo-Moting, Tillman.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Ehizibue, Meré, Czichos, Hector (C) – Schirí – Thielmann, Ljubičić, Kainz – Uth, Modeste.
Náhradníci: Urbig – Schmitz, S. Özcan, Schindler, Duda, Schaub, Lemperle, Andersson, Ostrák.

Rozhodčí: Petersen – Sather, Wessel.
Vzájemná utkání

V uplynulé sezóně oba duely vyhráli fotbalisté Bayernu Mnichov, nejprve 2:1, poté 5:1. V přípravě ale byl úspěšnější Kolín, jenž v červenci vyhrál 3:2.
1. FC Kolín nad Rýnem

Hostujícímu Kolínu nad Rýnem se povedla příprava před sezónou. Z šesti duelů Kolínští vyhráli čtyřikrát, dvakrát pak remizovali. Takže ani jednou neprohráli. Před startem Bundesligy sehráli první kolo německého poháru, na hřišti Jeny slavili výhru 2:1 po penaltách a postoupili do dalšího kola. No a dobrou přípravu potvrdili i v prvním ligovém kole, kdy na domácím hřišti zvítězili 3:1 nad berlínskou Herthou. Dnes je ale čeká těžší oříšek, Bayern bude plnit roli favorita a navíc chce napravit zaváhání. Takže se dá očekávat hodně ofenzivní fotbal. Uvidíme, zda hosté nad favoritem střetnutí získají nějaký ten bod.
Bayern Mnichov

Fotbalisté dnes domácího Bayernu Mnichov vstupují do sezóny jako obhájci ligového titulu. Ovšem první zápas nové sezóny jim nevyšel podle jejich představ. Mnichovští zahajovali nový ročník Bundesligy na hřišti Mönchengladbachu a už v desáté minutě hry prohrávali, když účet duelu otevřel Plea. Ve dvaačtyřicáté minutě ale vyrovnal Lewandowski a s Bayernem to vypadalo lépe. Jenže nakonec už žádný gól nepadl a Mnichov na úvod ztratil dva body po remíze 1:1.

V týdnu si ale hráči Bayernu spravili chuť, když s Borussií odehráli finále německého Superpoháru. Na první branku Lewandowského Dortmund zareagoval vyrovnáním, poté ale soupeř přidal další dvě přesné trefy a Mnichovští zvítězili 3:1 a získali první trofej sezóny. Dnes proti Kolínu budou usilovat o první tři body do tabulky.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Druhým kolem pokračuje německá Bundesliga a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Bayern Mnichov a 1. FC Kolín nad Rýnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.