Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Wolfsburg - 17. prosince 2021   20:30

Bayern
7' T. Müller  • 57' Upamecano (T. Müller) • 60' Sané (Gnabry) • 87' Lewandowski (Musiala)
4:0
(1:0)
Bayern
Neuer (C) – Pavard (83. Tillman), Upamecano, Lucas Hernández, A. Davies (81. O. Richards) – Roca (75. Sabitzer), Musiala – Gnabry (81. B. Sarr), T. Müller, Sané – Lewandowski.
Ulreich, Früchtl – Nianzou, Tillman, O. Richards, Sabitzer, B. Sarr, Cuisance.
Welz – Beitinger, Weickenmeier
Allianz Arena, Mnichov
Wolfsburg
Casteels – Baku, Lacroix, Bornauw, Brooks – Arnold, Vranckx – Steffen (59. F. Nmecha), Gerhardt, Waldschmidt (72. Guilavogui) – Weghorst.
Pervan – van de Ven, F. Nmecha, Guilavogui, Mbabu, Białek, Ginczek.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek pátečního večera.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 15:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:4.
90+1'
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Domácí se stále tlačí dopředu, a to i přesto, že je rozhodnuto.
87'
Bayern právě vstřelil branku!
Tak ROBERT LEWANDOWSKI se dočkal a zvyšuje na 4:0! Musiala míč sklepl před branku a polský střelec ho akrobaticky uklidil za brankáře!
85'
Domácí zahrávali další rohový kop, ale ani z něho nic nebylo.
83'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Benjamin Pavard, přichází Malik Tillman.
81'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Omar Richards.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Bouna Sarr.
79'
Po rohu zakončoval Benjamin Pavard, ale rána se mu nepovedla a míč skončil vysoko nad brankou.
78'
Nyní to zkoušel Jamal Musiala, střela byla zblokována, rohový kop pro Bayern.
77'
Z následného rohového kopu nic nebylo, takže domácí i nadále vedou nad Wolfsburgem o tři branky. A nutno dodat, že zcela zaslouženě.
76'
Robert Lewandowski byl blízko! Polský střelec se do míče opřel z první, ale Koen Casteels parádním zákrokem míč vyrazil na roh!
75'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Marcel Sabitzer.
75'
Jamal Musiala po souboji upadl ve vápně hostů, ale tohle nebylo penaltové.
74'
Leroy Sané získal míč, hned šel dopředu, vzal to na sebe, ale Maxence Lacroix ho skvělým obranným zákrokem zastavil.
72'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Josuha Guilavogui.
71'
Obraz hry je stále stejný. Domácí drží míč, stále se tlačí dopředu a vymýšlí jednu akci za druhou. Hosté jsou pod velkým tlakem.
69'
Obrovský tlak mnichovského celku. Domácí se usadili na polovině soupeře a rozjeli tradiční přihrávkový kolotoč. Hosté doslova melou z posledního.
67'
Po bleskové akci zakončoval aktivní Robert Lewandowski, ale měl to na dlouhou nohu a míč nakonec poslal levačkou vysoko nad branku.
65'
Jamal Musiala byl faulován na polovině hřiště a u míče jsou tedy domácí fotbalisté, kteří dnes předvádí skvělý výkon.
63'
Na trávníku je nyní ošetřován Maximilian Arnold, takže se chvíli určitě hrát nebude.
62'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Bayern už vede o tři branky, tak uvidíme, co nám hráči na hrací ploše ještě předvedou.
60'
Další branka je na světě, už je to 3:0! LEROY SANÉ si na hranici velkého vápna míč přehodil na levačku a parádním technickým pokusem nedal brankáři šanci. Přesně takhle to tady v dresu Bayernu dělal Arjen Robben, krásná branka!
59'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Felix Nmecha.
57'
Nyní už to domácím vyšlo a jdou do vedení 2:0! Po rohu přišel míč do vápna, Thomas Müller ho ještě lehce posunul a DAYOT UPAMECANO poslal míč hlavou za brankáři!
57'
Po rychlé akci je tu další rohový kop pro Bayern.
57'
Domácí ještě zahrávali rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a stav se nemění. U míče je Koen Casteels, který s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
56'
Po parádní kombinaci byl ve velké šanci Jamal Musiala, ale s jeho zakončení si skvěle poradil Koen Casteels!
55'
Po faulu zahrávali hosté standardní situaci. Po centru opět hlavičkoval John Anthony Brooks, ale opět velice nepřesně. Na tahu je znovu Bayern.
53'
Domácí se stále tlačí dopředu, vymýšlí jednu akci za druhou, ale ve finální fázi jim dnes chybí trochu štěstí.
51'
O další střelecký pokus se postaral Serge Gnabry, ale trefil jen svého spoluhráče, od kterého se míč odrazil do zámezí.
50'
Na druhé straně zakončoval Leroy Sané, ale míč skončil mimo hostující branku, takže rozehrávat bude Koen Casteels.
48'
Maximilian Arnold odcentroval, k hlavičce se překvapivě dostal John Anthony Brooks, ale míč skončil vysoko nad brankou Neuera.
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku tohoto duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:31 hodin.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasi.
44'
Maximilian Arnold fauloval na polovině svého soupeře, takže hrát mohou hostující fotbalisté.
42'
Po centru z levé strany míč tečoval Wout Weghorst, ale s tímto slabým pokusem neměl Manuel Neuer žádné problémy. To byl spíše takový propagační pokus.
41'
Je před námi posledních zhruba pět minutek prvního poločasu, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
39'
Maxence Lacroix se hnal dopředu po pravé straně, ale nakonec byl zastaven skvělým obranným zákrokem a ani z této akce Wolfsburgu nic nebylo.
37'
Hráči Bayernu opět kombinují na polovině soupeře, ale do zakončení se v posledních minutách nedostávají a Koen Casteels je tedy bez práce.
35'
Nyní se na trávníku nic neděje. K vidění je pouze řada nepřesných přihrávek a hra se přelévá ze strany na stranu.
33'
Hosté zahrozili z rychlé akce! Po centru zakončoval Wout Weghorst, ale ve skluzu nedokázal trefit domácí branku.
31'
Další snažení domácích skončilo útočným faulem. Hosté s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchají, protože po tom několikaminutovém kolotoči potřebují nabrat síly.
29'
Všichni hráči kromě Manuela Neuera jsou nyní na polovině hostujícího celku. Mnichovský celek má v posledních minutách obrovský tlak.
27'
Po dalším centru se na hranici malého vápna dostal k hlavičce Robert Lewandowski, ale měl to složité a s jeho slabým pokusem si lehce poradil Koen Casteels!
26'
Po kombinaci se ve vápně dostal k míči Jamal Musiala, který byl ve skvělé pozici, ale jeho rána nebyla přesný a míč těsně minul pravou tyč!
24'
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale jejich sympatické snažení nakonec skončilo ofsajdem a hrát tak mohou opět domácí.
23'
Celé snažení domácích skončilo nepřesným centrem, po kterém si pro míč došel Koen Casteels.
22'
Domácí opět rozjeli přihrávkový kolotoč na polovině svého soupeře, který se zatím pouze brání. Nutno dodat, že Bayern byl jasným favoritem tohoto duelu.
20'
Domácí Thomas Müller dnes hraje 400. bundesligový zápas za Bayern Mnichov, který tedy oslavil gólem. Thomas Müller je tedy už nyní legendou mnichovského klubu.
18'
Míč poslal do vápna Serge Gnabry, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal a od své branky bude rozehrávat Koen Casteels.
18'
První rohový kop pro Bayern v tomto utkání.
17'
Po levé straně skvěle utekl Renato Steffen, ale přihrávka směrem dopředu mu vůbec nevyšla a pro míč si došel pozorný Manuel Neuer.
15'
Po zisku míče šli hosté hned dopředu, vypadalo to nadějně, ale nakonec Maximilian Arnold pokazil přihrávku a doslova odevzdal míč domácím.
13'
Oba celky se stále tlačí dopředu, zatím je to skvělý ofenzivní show, která se musí líbit.
11'
Z hranice velkého vápna to zkusil Leroy Sané, Koen Casteels míč opět jen vyrazil před sebe, ale Robert Lewandowski z hranice penalty poslal míč nad branku!
9'
Hosté zahrávali nakonec dva rohové kopy, ale vyrovnávací branku ani z jednoho nevytěžili, takže tentokrát se stav utkání nemění.
8'
Hosté mohli hned vyrovnat! Wout Weghorst se dostal do vápna a byl sám před Neuerem, ale ten předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil na roh!
7'
Domácí jdou rychle do vedení! Serge Gnabry to vyzkoušel z dálky, Koen Casteels míč jen vyrazil před sebe a THOMAS MÜLLER ho doklepl do prázdné branky!
6'
Robert Lewandowski dostal přihrávku do vápna, skvěle si zasekl míč a zbavil se dvou protihráčů, ale třetí ho do zakončení nepustil.
5'
Renato Steffen vymyslel zajímavou kolmici, za obranu si nabíhal Wout Weghorst, ale domácí obrana zafungovala a Dayot Upamecano míč sebral.
4'
Další akce domácích skončila nepřesným centrem a od své branky tak bude rozehrávat Koen Casteels.
3'
Hosté se nakonec ubránili a poté se vydali dopředu, ale jejich akce skončila nepřesnou přihrávkou a znovu tedy hraje Bayern.
2'
Úvod utkání patří domácím, kteří se nastěhovali na polovinu soupeře a snaží se něco vymyslet.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Upamecano, Lucas Hernández, A. Davies – Roca, Musiala – Gnabry, T. Müller, Sané – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich, Früchtl – Nianzou, Tillman, O. Richards, Sabitzer, B. Sarr, Cuisance.
Trenér: J. Nagelsmann

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Lacroix, Bornauw, Brooks – Arnold, Vranckx – Steffen, Gerhardt, Waldschmidt – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – van de Ven, F. Nmecha, Guilavogui, Mbabu, Białek, Ginczek.
Trenér: F. Kohfeldt

Rozhodčí: Welz – Beitinger, Weickenmeier.
Poslední vzájemné zápasy

Wolfsburg – Bayern 2:3
Bayern – Wolfsburg 2:1
Wolfsburg – Bayern 0:4
Bayern – Wolfsburg 2:0
Bayern – Wolfsburg 6:0
VfL Wolfsburg se naopak v posledních kolech hodně trápí. Z posledních čtyř utkání nezískal ani bod a stále se tak propadá tabulkou. Naposledy hostil Kolín nad Rýnem, dvakrát vedl, ale nakonec prohrál 2:3 a nezískal tedy ani bod. Dnes už hosté potřebují nutně bodovat, ale na hřišti Bayernu to bude strašně těžký úkol, tak uvidíme, jak se s tím hosté, kteří mají na svém kontě 20 bodů a jsou na 11. místě v tabulce, vypořádají.
Bayern Mnichov je samozřejmě největším aspirantem na celkové prvenství a tuto roli mnichovský celek naplňuje. Bayern má po šestnácti kolech na svém kontě 40 bodů a je na prvním místě v tabulce. Před druhým Dortmundem má náskok šesti bodů a před třetím Leverkusen už dokonce 12 bodů. Poslední čtyři kola Bayern zvládl a získal v nich plný počet bodů. Naposledy vyhrál 5:0 na hřišti Stuttgartu. Robert Lewandowski je zároveň nejlepším střelcem celé soutěže, nastřílel už 18 branek.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Bundesliga má na programu další kolo a my budeme sledovat duel Bayern Mnichov – VfL Wolfsburg. Jasným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak tento zápas nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.