Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Dortmund - 11. prosince 2021   15:30

Bochum
40' Polter
1:1
(1:0)
Dortmund
85' Brandt  (Haaland)
Bochum
Riemann – Stafylidis (90+6. Bella-Kotchap), Mašović, Leitsch, Soares – Losilla – Antwi-Adjei (80. Gamboa), Pantovič (80. Tesche), Rexhbecaj, Holtmann (68. Bockhorn) – Polter (68. Ganvoula).
Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
Dortmund
Kobel – Meunier, Zagadou, Hummels, N. Schulz – Can, Dahoud (68. Brandt) – M. Wolf (69. T. Hazard), Bellingham, Reus – Haaland.
Hitz – Passlack, Brandt, Reinier, Witsel, Knauff, Tigges, T. Hazard, Pongračić.

To je z mé strany již vše, děkuji za pozornost a příště na počtenou!
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 1:15. Rohy: 0:15. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:18.
Je dobojováno, na tribunách propukla bujará radost, protože Bochum z derby s jasným favoritem dokázalo vytěžit bod! Tlak Borussie byl místy až neuvěřitelný, domácí ale inkasovali až pět minut před koncem, kdy se prosadil Zagadou. Více už Dortmundští nestihli, a tak po porážce s Bayernem z minulého kola opět klopýtli.
90+7'
90+6'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Armel Bella-Kotchap.
90+5'
Pokus Emreho Cana o přenesení hry na levou stranu domácí obrana vystihla, Bochumští následně zakopli míč až ke Kobelovi.
90+4'
Dan-Axel Zagadou za svůj zákrok na unikajícího Bockhorsta vidí žlutou kartu.
90+2'
Brandtův centr do pokutového území Manuel Riemann vyboxoval do bezpečí a domácí poté zakopli míč až na útočnou polovinu.
90+1'
Konstantinos Stafylidis vyslal do samostatného úniku Ganvoulu, ten ale už stál v ofsajdu!
90'
Sudí nastavuje pět minut!
89'
Erling Haaland se ostentativně skácel k zemi v pokutovém území, o faul se ale v žádném případě nejednalo.
88'
Dortmundští zahrávali rohový kop, centr Thorgana Hazarda ale nikoho ve žlutém dresu nenašel.
87'
Tlak Borussie ale přetrvává, bod z Bochumi by byl pro o první místo bojující Dortmund pochopitelně málo.
86'
Jude Bellingham si na hranici pokutového území připravil balon ke střele, poté ale trefil jen prvního bránícího hráče, který stál před ním.
85'
Dortmund právě vstřelil branku!
Hosté se nakonec přeci jen dočkali! Erling Haaland z levé strany poslal centr na vzdálenější tyč, kam si naběhl JULIAN BRANDT a propálil přesouvajícího se Riemanna.
85'
Danilo Soares zůstal ležet na trávníku po souboji s Bellinghamem a moc se mu nechce na nohy. Pochopitelně...
84'
Opět pálil Bellingham, který z hranice pokutového území zhruba o metr minul pravou tyč!
83'
Jude Bellingham to zkusil ze střední vzdálenosti, jeho rána ale mířila do středu brány a Manuel Riemann si připsal snadný zákrok.
82'
Silvere Ganvoula se pokusil po levé straně proniknout do šesnáctky, balon mu ale ujel do zámezí a Gregor Kobel už rychle zakládá protiakci Dortmundu.
81'
Střídající Herbert Bockhorn si došel pro faul na útočné polovině, domácí s rozehrávkou pochopitelně spěchat nebudou.
80'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Cristian Gamboa.
80'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Miloš Pantovič, přichází Robert Tesche.
79'
Dvanáctý roh Borussie zahrával Marco Reus, jeho centr z pravé strany ale Manuel Riemann zneškodnil a nepustil Cana ke střele.
78'
Thorgan Hazard přihrával Reusovi do ofsajdu, domácí si tak mohou alespoň na chvilku oddechnout.
77'
Na rohové kopy je to už neuvěřitelných 11:0 pro Dortmund, ani tentokrát se hostům z této standardní situace nepodařilo najít recept na obranu Bochumi.
76'
Silvere Ganvoula fauloval ve středu hřiště Cana, hosté si tak budou moci rozehrávku zopakovat.
75'
Dalekonosný nákop Pantoviće do pokutového území si Gregor Kobel na zadní tyči pohlídal a svěřenci Marca Rosy už zavážejí balon zpět na soupeřovu polovinu.
74'
Christopher Antwi-Adjei se po ubráněném rohovém kopu vydal zcela osamocen kupředu, rychlejší Julian Brandt se k němu ale vrátil a znemožnil domácímu křídelníkovi jeho průnik.
73'
Konstantinos Stafylidis překazil další rodící se akci Borussie, žlutí ale budou zahrávat roh.
72'
Meunierův centr z pravé strany domácí odvrátili do bezpečí a do rychlého protiútoku mohl zamířit střídající Silvere Ganvoula, daleko se ale nedostal.
70'
Can našel kolmicí na okraji pokutového území Schulze, který ale ztratil rovnováhu a o míč přišel.
69'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Thorgan Hazard.
68'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Julian Brandt.
68'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Herbert Bockhorn.
68'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Sebastian Polter, přichází Silvere Ganvoula.
67'
Emre Can obral o míč Christophera Antwi-Adjeie, rozehrát už se mu ale poté nepodařilo.
65'
Z nařízeného rohu hoté nezahrozili, Mats Hummels trefil míč pouze temenem hlavy, od které se kulatý nesmysl odrazil do zámezí.
64'
Thomas Meunier utekl po pravém křídle a poté poslal prudký centr adresovaný nabíhajícímu si Bellinghamovi, ke kterému ale přistoupil Erhan Mašović a odvrátil míč do bezpečí.
63'
Domácí snajpr Sebastian Polter vyhrál souboj o míč ve středu hřiště, z čehož nyní může těžit Gerrit Holtmann.
61'
Manuel Riemann schoval Reusův centr z levé strany ve své náruči a s rozehrávkou nikam nespěchá.
60'
Haaland se hlavičkou pokusil usměrnit míč na volného Matse Hummelse, zkušený stoper Borussie ale na balon nedosáhl.
59'
Hostům po neuznaném gólu tečou nervy, žlutou kartu teď za zbytečný zákrok vidí Mats Hummels.
57'
Nico Schulz navíc za protesty vidí žlutou kartu.
56'
No a gól neplatí! Jude Bellingham totiž v ofsajdovém postavení Wolfovu střelu ještě tečoval!
54'
Marius Wolf po drtivém tlaku Dortmundu dorazil balon do sítě, doktor Jöllenbeck se ale ještě půjde poradit s VAR!
53'
Domácí se po delší době prokousali na útočnou polovinu, vhazovat z pravé strany bude Konstantinos Stafylidis.
52'
Po centru Dahouda z pravé strany se dostal k hlavičce Jude Bellingham, který poslal míč těsně nad břevno!
50'
Tlak Borussie nicméně pokračuje, po obranném zákroku Mašoviće budou hosté zahrávat rohový kop.
49'
Jude Bellingham si tak dlouho rovnal míč ke střele, až o něj nakonec přišel. Boochumští nyní odkopli balon do bezpečí.
48'
Hosté vstoupili do druhého poločasu opravdu zhurta. Reusovu střelu z ostrého úhlu Manuel Riemann vyrazil jen před zadní tyč, odkud ale Haaland nedokázal dorazitt balon do odkryté brány!
47'
Erling Haaland vyzval ke střele Reuse, jeho střelu ale obětavě zblokoval Erhan Mašović.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Sudí Jöllenbeck nenastavil ani minutu, první poločas Revierderby tak končí. Dortmundští od začátku plnili roli favorita a vytvořili si několik velkých šancí, nicméně Haaland, Reus ani Bellingham nedokázali skvěle chytajícího Riemanna překonat. Krátce před koncem poločasu pak gólman Borussie Gregor Kobel fauloval Antwi-Adjeie a nařízenou penaltu proměnil Polter, Bochum tak vede!
45'
44'
Zato dortmundští fotbalisté jsou po inkasovaném gólu jako opaření, Haaland nyní jen zakopl balon na soupeřovu polovinu.
43'
Jeho exekuce se ujal krajní zadák Konstantinos Stafylidis, jehož nákop ale v pokutovém území nikoho v modrém dresu nenašel.
42'
Domácí jsou na koni, nyní budou po faulu Dahouda zahrávat centr z pravé strany.
40'
Bochum právě vstřelil branku!
Bochumští se proti velkému favoritovi dostávají překvapivě do vedení! Míč si na penaltu postavil SEBASTIAN POLTER, jehož přízemní střela k tyči zamířila přesně do protipohybu brankáře Kobela.
40'
Christopher Antwi-Adjei se po levé straně řítil do pokutového území a Gregor Kobel mu padl pod nohy. Sudí Jöllenbeck neváhal ani sekundu!
39'
Penalta pro Bochum!
38'
Jude Bellingham teď oslovil Reuse, jehož střela ale byla zblokována a domácí už zakládají protiútok.
37'
Svěřenci Marca Rosy si vyměňují míč poblíž půlící čáry, dál je aktuálně velmi aktivně napadající Bochumští nepouštějí.
35'
Anthony Losilla teď pouze zakopl míč do pokutového území, hosté od brankáře Kobela zakládají další protiútok.
34'
Gerrit Holtmann tvrdí, že by měli domácí vhazovat poblíž rohového praporku, Nico Schulz se ale podle všeho míče nedotkl.
33'
Patička Mariuse Wolfa byla efektní, ale nikoliv efektivní. Nikdo ve žlutém dresu se poté k míči už nedostal.
31'
Půlhodina hry je za námi a domácí v rúrském derby stále drží bezbrankový stav, šance Borussie ale rychle naskakují.
29'
Na konci další protiakce Bochumi stál Christopher Antwi-Adjei, jehož střela ale mířila přímo do středu brány, a Gregor Kobel si tak připsal snadný zákrok.
28'
Jude Bellingham si navedl míč středem hřiště a poté ho přenechal Haalandovi, jehož další přízemní střelu k pravé tyči Manuel Riemann lapil!
27'
Stoper Mats Hummels se nyní zjevil na hrotu sestavy Borussie, napadající veterán ale balon nezískal a už se pomalu vrací zpět.
25'
Rohové kopy Borussie zatím příliš nebezpečné nejsou, domácí mají ve vlastní šestnáctce výškovou převahu a té využili i tentokrát.
24'
Jude Bellingham šikovně oslovil volného Dahouda, ale i jeho následný centr srazili domácí do zámezí.
23'
Střílený pas Nica Schulze z levé strany propadl až k Erlingu Haalandovi, jehož střelu ale obrana Bochumi srazila do zámezí.
22'
Christopher Antwi-Adjei se hezky uvolnil na okraji pokutového území, jeho následná střela z otočky ale proletěla o několik metrů vedle pravé tyče.
20'
Po trmě-vrmě v domácím pokutovém území se k míči probojoval Marco Reus, který ale balon poslal přímo do Riemannovy náruče!
19'
Z následného rohového kopu už hosté nezahrozili a Bochumským se podařilo dopravit míč až na útočnou polovinu.
18'
Manuel Riemann teď své zaváhání více než odčinil parádním zákrokem proti střele Bellinghama z hranice pokutového území!
17'
Manuel Riemann teď zaváhal a vyrazil snadnou střelu jen před sebe, Haaland ani Reus se ale nakonec k dorážce nedostali!
16'
Erling Haaland upadl na polovině hřiště, načež bochumští fotbalisté založili rychlý protiútok, ten ale skončil ofsajdem.
14'
Dan-Axel Zagadou zaváhal při rozehrávce, dostal se pod tlak a poté k velké radosti publika jen odkopl míč k jednomu z domácích hráčů.
13'
Aktivně napadající hráči v modrých dresech se snaží znepříjemnit hostům rozehrávku, svěřenci Marca Rosy si ale nakonec poradili.
12'
Protiakce Borussie příliš povedená nebyla, balon skončil až v moci domácího gólmana Riemanna.
10'
Gerrit Holtmann vyslal pěknou kolmicí na zteč Christophera Antwi-Adjeie, ten si ale prudký pas nedokázal zpracovat.
9'
Thomas Meunier odehrál míč do zámezí, vhazovat bude Konstantinos Stafylidis.
7'
Ani tenokrát ale Mahmoud Dahoud nedokázal najít žádného ze svých spoluhráčů, domácí nyní mohou rozehrát.
6'
Následovat nyní bude další, už třetí, rohový kop pro Borussii.
5'
Dahoud dostal šanci na reparát a tentokrát vsadil na centr do pokutového území, který ale našel pouze hlavu jednoho z obránců VfL.
3'
Hosté vybojovali roh, který Mahmoud Dahoud rozehrál nakrátko a žádné nebezpečí pro Riemanna z toho nakonec nepramenilo.
2'
První akci hostí táhl hvězdný Erling Haaland, norský snajpr se ale neprokousal přes obranu Bochumi.
1'

VfL Bochum: Riemann – Stafylidis, Mašović, Leitsch, Soares – Losilla – Antwi-Adjei, Pantovič, Rexhbecaj, Holtmann – Polter.
Náhradníci: Esser – Bockhorn, Ganvoula, Lampropoulos, Novothny, Bella-Kotchap, Gamboa, Osterhage, Tesche.
Trenér: Thomas Reis

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Zagadou, Hummels, N. Schulz – Can, Dahoud – M. Wolf, Bellingham, Reus – Haaland.
Náhradníci: Hitz – Passlack, Brandt, Reinier, Witsel, Knauff, Tigges, T. Hazard, Pongračić.
Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier.
BORUSSIA DORTMUND

Dortmundští ale samozřejmě mají ještě mnohem vyšší ambice a letos se jim daří pořádně zatápět favorizovanému Bayernu v bitvě o titul. Před týdnem se tyto dva celky utkaly proti sobě a Dortmund doma padl 2:3, na vedoucí Bavory tak fotbalisté BvB aktuálně ztrácí čtyři body. Žluto-černí zároveň na podzim bojovali i v Lize mistrů, kde v konkurenci Ajaxu, Sportingu Lisabon a Besiktase překvapivě obsadili až třetí místo, a na jaře je tak čekají bitvy v Evropské lize.
VFL BOCHUM

Bochumští se připravují na velký svátek, na domácím stadionu totiž v derby přivítají slavnou Borussii. Obě města jsou od sebe vzdáleny rychlovlakem ICE pouhých 10 minut, a tak se máme rozhodně na co těšit. Bochumští se mohou pochlubit solidní formou, v posledních dvou duelech totiž dokázali zvítězit (nad Freiburgem a Augsburgem) a ve vyrovnané tabulce jim patří desáté místo.
Hezkou sobotu přeji všem fotbalovým nadšencům a vítám vás u sledování textového přenosu z duelu německé Bundesligy, ve kterém VfL Bochum na svém Rewirpowerstadionu přivítá Borussii Dortmund. Začínáme v tradičních 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.