Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Frankfurt - 24. října 2021   19:30

Bochum
3' Blum (Asano) • 90+2' Polter
2:0
(1:0)
Bochum
Riemann – Gamboa (89. Bella-Kotchap), Mašović, Lampropoulos, Soares – Löwen (81. Stafylidis), Losilla (C), Rexhbecaj – Asano (81. Antwi-Adjei), Polter, Blum (67. Holtkamp).
Fritz – Kleve, Pelgrim
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
Frankfurt
Trapp – Tuta, Hasebe (C), Hinteregger – A. Touré (75. Hrustic), Sow (75. Hauge), Kamada, Jakić (45. Rode), Kostić – Borré, Paciência (28. S. Lammers).
Ramaj – Durm, Hauge, Hrustic, Ilsanker, S. Lammers, Lindström, Ndicka, Rode.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 0 – 2.
Bochum končí deváté bundesligové kolo v euforii. Po týden staré výhře 1:0 nad Fürthem zvítězila s čistým kontem i proti Frankfutu a ten v tabulce vystřídala na čtrnáctém místě. Základní stavební kámen nad tříbodovým vítězstvím byl položen už na začátku třetí minuty, kdy Trapp nestačil na Dannyho Bluma. S výjimkou zahozené Paciênciovy penalty začal Frankfurt ze hry hrozit až v závěrečné půlhodině. Kamada v největší šanci trefil tyč a definitivní K. O. dal hostům Sebastian Polter.
90+4'
90+4'
Z dlouhé distance se ještě pokoušel o zázrak Ajdin Hrustic. Riemann nezaváhal a nyní už si může užívat vítězné chorály bochumského publika.
90+2'
Bochum právě vstřelil branku!
Všem příznivcům na Vonovia Ruhrstadionu spadl obrovský kámen ze srdce. Bochum pojišťuje tři body! Hostům se nepovedlo odehrát míč nahoru po vhazování z nevýhodné lokality. Kevin Trapp startoval proti Stafylidisovi, jenže tím odkryl branku, do které pohodlně dopravil odražený balon SEBASTIAN POLTER.
90+1'
Kostić z rohu také nic nevymyslel. Eintracht už to vzadu hrál na maximální riziko, Christopher Antwi-Adjei spěchal do protiútoku, ale ve finální fázi zakončil do brankáře Trappa.
90'
Útočným rohem Bochum balón jenom odevzdala. Strašlivě provedený centr opustil hřiště a zpátky do něj pošle balón Kevin Trapp.
89'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Armel Bella-Kotchap.
88'
Teď to bude pro Riesovu družinu trochu klidnější. Napravo získala rohový kop a před jeho provedením bude opět střídat.
86'
I při bránění rohového kopu se Bochum trochu zapotila. Její vedení teď chvilku veselo na velmi tenkém vlásku.
85'
Povedená japonská spolupráce málem zajistila Eintrachtu vyrovnání! Kamada si exkluzivně zpracoval Hasebeho dlouhý míč. Na levém okraji zasekávačkou vyškolil Gambolu a střelu mu zastavila až vzdálenější tyčka.
84'
Rozhodnutí měl na noze Rexbecaj, kterému zleva doručil míč na nohu rozběhnutý Lars Holtkamp. Střela bez přípravy však letěla vysoko nad.
83'
A podruhé to v případě Antwiho-Adjeie dopadlo úplně stejně. Bochum byla vrácena k Riemannovi, po jehož nákopu ve vzduchu fauloval Hinteregger Poltera.
82'
Christopher Antwi-Adjei svým prvním zapojením dohry úplně nezazářil. Přízemní centr z pravého křídla se zastavil o hostující kopačky.
81'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Christopher Antwi-Adjei.
81'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Eduard Löwen, přichází Konstantinos Stafylidis.
80'
Cristian Gamboa chtěl po lajně vysouvat Larse Holtkampa, jenže balon se vytočil směrem do zámezí. Na tahu je zase Eintracht.
79'
Sebastian Polter se řítil na Trappa. Byl už těsně před malým vápnem, když ho Tuta perfektně zastavil čistým skluzem.
78'
Třiatřicetiletý gólman Bochumi si vychutnal zákrok proti neadresnému pasu Rafaela Borrého. Následoval útočný faul Holtkampa na Tutu.
77'
Takuma Asano měl lepší rychlost než Kostić, nicméně toho na kraji hřiště bezpečně zajistil Hinteregger.
75'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Jens Hauge.
75'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Almamy Touré, přichází Ajdin Hrustic.
74'
Kostić po ubráněné standardce upaloval po své levé straně. Centrem také našel hlavu Lammerse, ale balon proletěl nad horní tyčkou.
73'
Filip Kostić to přehnal s důrazem na autové čáře. Asano podpořil svůj dobrý výkon tím, že získal pro srbského křídelníka žlutou kartu.
72'
Polter vysokým balónem pátral po Asanovi. Trapp perfektně přečetl hru vyběhnutím před vápno Japonci nic nepovolil.
70'
Borrého pumelice se zastavila o někoho, kdo stál mezi ním a brankou Manuela Riemanna.
69'
Kamada se zhostil rohového kopu, jenž parta v modrém s přehledem ubránila. Holtkamp k tomu vystartoval do protiútoku a nechybělo mnoho, aby finálním pasem objevil před bránou Asana.
68'
Polter prodlužoval Löwenovo sklepnutí do příznivější pozice před vápnem, nicméně Rexhbecaj levačkou zase minul plánovaný cíl.
67'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Danny Blum, přichází Lars Holtkamp.
66'
Dajči Kamada se myšlenkami nepropojil se svými spoluhráči, kteří nezareagovali na jeho nahrávku letící k domácímu brankáři.
65'
Soaresovy bloky zneškodnily centr Tourého. Po autu to hosté zkoušeli na křídle ještě jednou, ale Rode poslal jednu z přihrávek za pomezní čáru.
64'
Teď to připomíná začátek zápasu, kdy se v živelném tempu rychle otáčela hra z jedné strany na druhou. Na straně Eintrachtu se už začínají množit náznaky šancí.
63'
Rexhbecaj pálil levačkou z osy. Vzhledem k teči si rohový kop vyzkoušela i Bochum, jenže zadní řady Frankfurtu měly situaci pod kontrolou.
62'
Kamadův roh nepatřil mezi ty nejhorší. Stejně tak hlavička Borrého, ale padající list až za Manuela Riemanna nemohl zapadnout.
61'
Stejně dopadl i Löwen a hosté vystartovali do rychlého brejku, jenž ztroskotal na Borrého koncovce. Byla tam ale teč, takže na programu bude roh.
60'
Tradičně aktivní Kostić se posouval po levé straně, jenže přes maximální snahu byl proti přesile odseparován od balónu.
59'
Poprvé měl příležitost se ukázat Samm Lammers. Na základě Borrého nahrávky si připravil střelu z hranice vápna, kterou umístil přímo do Riemannova koše.
58'
Borré si nezpracoval překvapivě účinný nákop z hloubi pole. Ležící Soares přisunul balon k Rodemu a ten z dvaceti metrů o dost přestřelil.
57'
Blum na sebe navázal pohledy většiny obránců, kteří pozapomněli na Asana. Ten ještě dával balon pod sebe, jenže Löwenova střela byla zablokována.
56'
Brazilec Tuta svým odkopem napálil do hlavy clonícího Poltera. Domácí útočník zjevně bude potřebovat trochu času na zotavení.
55'
Sebastian Polter doslova skákal pro Blumovu nabídku z levé strany. Vpádu každopádně poslal balon vedle Trappovy brány.
54'
Danny Blum ho i sám rozehrával, ale moc pyšný na svůj centr nebude. Ostatní hráči před bránou byli v úplně jiné letové hladině.
53'
Trapp nepoděkuje Tutovi za strašidelnou malou domů. Blum na gólmana zatlačil a vybojoval rohový kop.
52'
Cristian Gamboa propadl na půlící čáře, jenže Filip Kostić znegoval rychlý postup po levé straně nekvalitním centrem.
51'
Martin Hinteregger se udržel mezi balonem a Asanem, který rakouského obránce zezadu zfauloval.
50'
Japonec Asano hraje velmi dobrý zápas. Teď to chtěl korunovat i nějakým dobrým řešením protiútoku. Samotná střela mu ale nesedla a Trappovi to výrazně ulehčil.
49'
Kamada nedosáhl na přihrávku Kostiće. Bochumi zajistil vhazování z půlící čáry Takuma Asano.
48'
Pro Olivera Glasnera to bude v mnoha ohledech složitá druhá půle. Zbývá mu jediný slot na střídání tří dostupných hráčů.
47'
Vasilis Lampropoulos všemožně šahal po průbojném Borrém. Kolumbijec to neustál, ale v očích sudích se vše vešlo do mezí fotbalové legislativy.
46'
Žluté karty: 0 – 1.
Dvacet minut hezkého fotbalu vystřídal boj a válka nervů, které jsou zkoušeny hlavně na straně Eintrachtu. Ten si nechal dát od Bluma gól už ve třetí minutě. A když mohl po ruce Poltera vyrovnat z nařízené penalty, tak později zraněný Paciência nechal vyniknout brankáře Riemanna. Portugalský útočník navíc nebyl jediný, kdo musel bojiště opustit předčasně. Před pauzou se k němu přidal i Jakić, kterého naopak vystřídak uzdravený Rode.
45+2'
45+1'
Nešetrný zákrok Djibrila Sowa na Gambou nemohl dopadnout jinak, než udělením žluté karty.
45'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Sebastian Rode.
44'
Jakić odešel k lavičce a nevypadá to, že by jevil zájem vrátit se na hřiště. Oliver Glasner zřejmě bude muset provést druhou vynucenou změnu.
43'
Marco Fritz asi bude rád za přestávku, která nastane za pár desítek sekund. V poslední době to je spíš přehlídka negativních emocí, než samotný fotbal.
42'
Sebastian Polter z Blumovy standardky nezakončil podle svých představ. Na zemi zůstává ležet Kristijan Jakić.
41'
Uteklo jen pár vteřin a na hřišti se zase diskutuje. Tentokráte kvůli střetu Poltera a faulujícího Hasebeho.
39'
Emoce planou! Elvis Rexhbecaj nakopl místo balonu nohu Borrého, což spustilo nervózní reakci většiny přítomných. Zatím to ale vypadá, že se celá potyčka obejde bez karet.
38'
Podezřelý Soaresův zákrok na Kristijana Jakiće zůstal bez odezvy rozhodčího Fritze. Chorvatský záložník přitom utrpěl nějakou bolístku.
37'
Riemann včas vyběhl za špatně provedenou malou domů. Scházel krok a jako první byl u pomalého balonu Rafael Borré.
36'
Danilo Soares umístil centr do míst, kde se v daný okamžik vynacházel pouze Kevin Trapp. Rychlá rozehrávka domácí hráče nepřekvapila.
35'
Od Polterovy hlavičky z 24. minuty už to není tak atraktivní bitva. Bochum však má situaci pod kontrolou, Frankfurtu ještě nepovolila ani jednu šanci.
34'
Filip Kostić si ani tuto standardku vzít nenechal. Centr mu ale těžce nesedl a snesl se k zadní tyči do náruče Manuela Riemanna.
33'
Zbytečná ztráta Frankfurtu spojená s autem Kostiće byla rychle napravena. Na pravé straně byl navíc z nešikovnosti Soarese faulován Jakić.
32'
Bochum nepotrestala docela velká okna v hostující obraně. Jedna z klíčových přihrávek na Poltera skončila u Trappa.
30'
Držení míče: 43 % – 57 %.
29'
Frustrovaní hráči Eintrachtu si stěžovali na to, že Gamboa úmyslně zdržuje při vhazování autu. K jejich smůle se tento proces bude záhy opakovat.
28'
Gonçalo Paciência na dnešní večer v Bochumi nebude rád vzpomínat. Neproměnil zde penaltu a kvůli zranění ho už ve 28. minutě musí nahradit Sam Lammers.
27'
Soaresovo krátké posunutí k Blumovi nedorazilo. Domácí mužstvo se musí spokojit s vhazování z křídelní lokality.
26'
Manuel Riemann musel z vápna, aby chytil míč ve hřišti. To se o pár vteřin později nepovedlo jeho japonskému spoluhráči Asanovi.
25'
Vedoucí trefou povzbuzený Danny Blum zkoušel štěstí z dálky. Balon mu v nejméně v hodný okamžik sjel na vnější nárt a Trapp zůstal v klidu.
24'
Gamboa si narazil s Asanem. Na křídle se uvolnil k centru a byla z toho práce pro Trappa, který reagoval na hlavičku Poltera.
23'
Bochum dobrovolně couvnul s jednoduše získaným balónem a zase musí dobývat. Asano na pravé lajně uhrál aspoň aut.
22'
Situace na bojišti se v těchto sekundách přece jenom stabilizovala. Může za to přehuštěný střed, skrz který se těžko prosazuje.
20'
Slovem se ještě vrátíme k neproměněné penaltě Frankfurtu, který přišel o sérii osmnácti proměněných pokutových kopů v řadě. Riemann jen potvrdil, že je na tuto disciplínu odborník. Ve druhé lize chytil 16 z 47 penalt.
19'
Danilo Soares se ocitl v cestě letícího balonu. Před plánovaným adresátem v červeném trikotu jej precizně přesměroval na Riemanna.
18'
Od samotného začátku se na trávníku neustále něco děje. Doufejme, že oba týmy budou v nastoleném trendu budou pokračovat. Na fyzičku to však bude hodně náročné.
17'
Cristian Gamboa uťal akci rozběhnutého Kostiće. Na programu byl roh, ale i s centrem na přední tyč si domácí defenziva věděla rady.
17'
Lampropoulos zakřižoval Kamadu. Pak mu zadělal na problémy napadající Paciência, ale hosté jsou na míči pouze ve středu hřiště.
16'
Danny Blum to ale přehnal s razancí kopu, který přeletěl nad celým vápnem až za koncovou čáru.
15'
Eduard Löwen zřídil pro své barvy standardku. Tohle na střelu určitě není, očekávat se dá nákop před Kevina Trappa.
14'
Ruku při blokování centru si žádali také příznivci Bochumi. Pískáno nebylo, ale domácí na balonu i bez toho zůstávají.
13'
Tourého centr se zastavil o první překážku. Po vhazování a sklepnutí Kamady ještě střílel Jakić, ale pro Riemanna to nebylo nic neřešitelného.
11'
Manuel Riemann prachbídně kopnutou penaltu Paciênciovi chytá! Za takhle odfláklý kop portugalský útočník od Glasnera moc pochval nedostane.
11'
Desítka pro Eintracht potvrzena. Tady nebylo o čem diskutovat, přestože rozhodčí na trávníku Polterovu ruku zprvu přehlédli.
10'
Sebastian Polter při bránění Kostićova rohu zasáhl míč rukou. Hlavní rozhodčí je kvůli tomu povolán k obrazovce. Tohle vypadá na penaltu!
9'
Filip Kostić se pustil do realizace standardní situace. Na zakončení to bylo hodně daleko. Srb to přesto zkusil a díky nejistému zásahu Riemnna získal roh.
8'
Zezadu sražený Polter podle názoru Marca Fritze faulován nebyl, takže si konečně může dát i Frankfurt pár přihrávek.
7'
Anthony Losilla zaregistroval vysoké postavení Kevina Trappa. Skoro ze čtyřiceti metrů jeho odkrytou bránu ale netrefil.
6'
Bochum se dostala přes zahuštěný střed. Takuma Asano důležitý souboj jeden na jednoho ale prohrál, takže tentokrát nemohl upalovat na Trappa.
5'
Tento začátek je další ranou do vazu Eintrachtu, který se už tak nenachází ve vůbec dobrém rozpoložení. Teď nepomohl ani faulující Paciência.
3'
Domácí využili hned první šanci ke skórování! Stačil k tomu aut a Asanovo fantastické vysunutí DANNYHO BLUMA, jenž nevybíhal z ofsajdu a v trháku zakončil mezi nehy Kevina Trappa.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v červených dresech. Bochum je doma v modrém.
1'
V Bochumi se už zbývá klubová hymna, jež tradičně předchází nástupu hráčů na trávník Vonovia Ruhrstadionu.

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Mašović, Lampropoulos, Soares – Löwen, Losilla (C), Rexhbecaj – Asano, Polter, Blum.
Náhradníci: Esser – Antwi-Adjei, Bella-Kotchap, Holtkamp, Chibsah, Novothny, Osterhage, Pantovič, Stafylidis.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hasebe (C), Hinteregger – A. Touré, Sow, Kamada, Jakić, Kostić – Borré, Paciência.
Náhradníci: Ramaj – Durm, Hauge, Hrustic, Ilsanker, S. Lammers, Lindström, Ndicka, Rode.

Rozhodčí: Fritz – Kleve, Pelgrim.
VfL Bochum

Domácí tým má na kontě o jedno vítězství více, ale přesto se před vzájemným zápasem nachází v tabulce pod svým dnešním soupeřem. Čtyři ze sedmi získaných bodů jsou na straně Bochumi ještě čerstvé. Před reprezentační přestávkou remizovala 0:0 se Stuttgartem a po prohře 0:3 v Lipsku udolalo 1:0 dalšího nováčka z Fürthu. V případě dnešní výhry se patnáctý tým tabulky příliš neposune, na dosah má jen Frankfurt a Stuttgart, na dvanáctý Mönchengladbach ztrácí čtyři body. Může za to i slabá produktivita. Bochum skórovala jen pětkrát, z toho dvakrát momentálně zraněný Simon Zoller.
Eintracht Frankfurt

Eintracht se dá označit za jedno z největších zklamání dosavadního průběhu soutěže. Jediná výhra z osmi kol ale stála za to, protože svěřenci rakouského kouče Glasnera zdolali v poměru 2:1 vedoucí Bayern. Euforie však Frankfurtu dlouho nevydržela. Minulý týden utrpěl proti Herthě Berlín porážku 1:2. Po sobotních zápasech je Eintracht čtrnáctý s náskokem tří bodů na přímý sestup. Pouze FIlip Kostić a Jens Hauge mají na kontě alespoň dvě gólové trefy.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z posledního zápasu devátého kola německé Bundesligy. Od devatenácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bochumí a Frankfurtem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.