Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Union Berlin - 18. prosince 2021   15:30

0:1
(0:1)
Union Berlin
16' M. Kruse  (Prömel)
Bochum
Riemann – Stafylidis (60. Bockhorn), Mašović, Leitsch, Soares – Osterhage (75. Novothny), Losilla (C), Rexhbecaj – Antwi-Adjei (75. Ganvoula), Polter, Pantovič.
Reichel – Bandurski, Unger
Ruhrstadion, Bochum
13500 diváků
Luthe – Jaeckel, Knoche, Friedrich – Trimmel (C) (76. Ryerson), R. Khedira (90. Möhwald), Prömel, Oczipka – M. Kruse (76. Voglsammer) – Becker (63. Haraguči), Awoniyi (64. Behrens).

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 10:6. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:9.
Hosté si nakonec po velké bitvě odváží z Bochumi tři body, které je v živé tabulce posouvají na šestou pozici. O vítězství rozhodl svým gólem bývalý německý reprezentant Max Kruse.
Domácí v druhé půli předvedli mnohem lepší výkon než v prvním poločase, ale svého odchovance Andrease Lutheho v bráně Unionu překonat nedokázali, i když několikrát k tomu bylo opravdu blízko. Kousek chyběl zejména Pantovićovi při ráně do břevna.

Tímto se loučím a děkuji za pozornost!
90+5'
90+4'
Hosté mají poslední okamžiky k tomu, aby něco udělali s aktuálním stavem. Centr ale stáhl berlínský brankář Luthe.
90+3'
Hosté zdržují u rohového praporku, ale domácí nakonec míč získali.
90+2'
Prömel dokázal pro Union vybojovat rohový kop, který nechce jít nikdo zahrát. Nakonec jde Voglsammer a rozhodčí ukazuje, že toto zdržování vezme v potaz a bude se hrát déle než čtyři nastavené minuty.
90+1'
Bochum má míč a snaží se posílat centry k vápnu hostů.
90+1'
Střídající Khedira si od zaplněné protilehlé tribuny, kolem které šel ke střídačce, vyslechl své. Přilétlo na něj i nějaké to pivo.
90'
Nastavovat se budou ještě čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Kevin Möhwald.
89'
Maďar Novothny v tísni mířil hlavou nad.
88'
Nadějná standardka pro Bochum. Pantović bude centrovat z pravé strany.
87'
Ostrým skluzem zajel hostující Oczipka do Pantoviće. Srb to zjevně pocítil. V druhém dresu kulhá po šlapáku Khedira.
86'
Centr Riemannovi vypadl z rukavic. Naštěstí byla obrana pozorná a nepustila hosty k zakončení.
85'
Genki Haraguči byl jasně držen Leitschem a Union sbírá další desítky vteřin k dobru.
85'
Bochumští se velmi zlobí kvůli autu, který rozhodčí nakonec přidělil soupeři.
84'
Bochum hraje s míčem pouze na vlastní polovině. To je pro domácí málo. Potřebují si vybojovat minimálně jednu další gólovou šanci.
82'
V přečíslení šli teď dopředu hosté. Finální centr se ale nepovedl a stav je stále 0:1.
82'
Několik centrů směřovalo opět do vápna Unionu, ale vysoká obrana dostala veškeré nebezpečí daleko od své brány.
80'
Tak teď byli domácí opravdu blízko! Ryerson našel nádherně ve vápně Pantoviće, který napálil balón do břevna! Následná dorážka Poltera už byla neškodná, ale předchozí břevno pěkně zahýbalo s bránou i srdečním rytmem fanoušků obou klubů.
78'
Soma Novothny v nadějné pozici mířil nepovedeným zakončením vedle brány Lutheho.
78'
Tvrdý zákrok proti domácímu Rexhhbecajovi předvedl nový muž na trávníku Voglsammer.
76'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Julian Ryerson.
76'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Andreas Voglsammer.
75'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Silvere Ganvoula.
75'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Patrick Osterhage, přichází Soma Novothny.
74'
Osterhage takřka objal Prömela, který se zlobí, že se nebude ani žlutit.
74'
Soares chtěl propasírovat míč do vápna berlínských, ale nedostal žádnou šanci.
73'
Haraguči dobrým obranným skluzem nepustil k míči ve vápně Christophera Antwiho-Adjeie.
72'
Domácí určitě hrají lépe než v první půli. Možná by si za svou aktivitu branku zasloužili, ale Union teď začal opravdu poctivě bránit a dělá to domácím čím dál těžší.
70'
Žlutou kartu dostává Danilo Soares (VfL Bochum).
70'
Dnešní utkání sleduje 13500 diváků.
69'
Union se chtěl od brány dostat krátkými přihrávkami, což nebyl proti vysoko napadajícím hráčům v modrém dobrý nápad. Bochum ale poté nic nevymyslela a o míč taktéž přišla.
68'
Domácím se čas pomalu krátí. Nejspíš přijdou další oživení hry v podobě sřídání.
67'
Nádherná křižná přihrávka vápnem od Prömela na Trimmela, jehož zpětný pas před bránu byl poté zablokován.
66'
Danilo Soares nedostal u lajny vůbec žádná prostor od skvěle pozičně hrajícího kapitána Trimmela a je tu aut pro Union.
64'
Union stáhl pro ze hry oba dva útočníky, kteří toho dnes opravdu hodně naběhali. Teď se ale musí bránit na druhé straně pokusům Bochumi.
64'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Kevin Behrens.
63'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Genki Haraguči.
62'
Becker našel ve vápně Awonyiho. Nigerijec se obtočil kolem obránce, ale slabou střelou poslal míč jen do rukavic Riemanna.
61'
Bockhorn byl hned po svém příchodu na hřiště faulován přímo před zraky sudího Reichela.
60'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Herbert Bockhorn.
59'
Domácí se ale k míči dostali a hned se vydali dopředu! Rexhbecajovu ránu Luthe vyrazil jen před sebe, kde se nacházel také dobíhající Pantović, ale bránu minul!
59'
Union nyní kontroluje hru a nikam nespěchá.
57'
Opět se přitvrdilo a Khedira šel k zemi po faulu Danila Soarese.
55'
Sebastian Polter hledal před bránou Antwiho-Adjeie, ale u míře byl první gólman Luthe.
55'
Bochum si s rohovým kopem hostů poradila.
55'
Kruse dostal hodně prostoru, aby vyzval k akci Pantoviće. Ten ale narazil na řeckého beka Stafylidise a Union bude kopat roh.
53'
Tak teď se to opravdu rozjelo! Stafylidis poslal prudký střílený centr na Antwiho-Adjeie a Luthe měl co dělat, aby vyrazil na roh!
52'
Po následném rohu se míč odrazil na malé vápno ke zcela volnému Prömelovi, který v pádu mířil nad!
51'
Obranný odkop hostů si našel skvělým sprintem nejlepší střelec Unionu Awonyi a šel tváří v tvář na Riemanna. Za záchrannou brzdu ale zatáhl stoper Mašović a za cenu faulu odvrátil čistě na roh.
50'
Držení míče je z 56 % na straně domácích. Takový obrázek pokračuje i v těchto minutách, ale rozhodují góly a v tom je lepší Union.
49'
Bochum už napadá rozehrávku hostů zase tak jako v prvních minutách utkání.
48'
Pantović hledal centrem ve vápně Antwiho-Adjeie, kterému moc nechybělo.
46'
Rozehrávkou zahájil druhý poločas domácí mančaft. Bochum musí opravdu zabrat a svůj výkon hlavně směrem dopředu výrazně zlepšit.
46'
Po hodně živém úvodu utkání se hra trochu uklidnila a kromě gólové situace Unionu jsme na ani jedné straně neviděli žádné větší ohrožení branky. Díky krásné trefě zkušeného Maxe Kruseho tedy vedou po poločase hosté z Unionu.
45+1'
45'
K odraženému míči sbíhal na střelu z první kapitán Trimmel, ale trefil dobře postaveného Danila Soarese.
44'
Becker předvedl útočný faul proti Soaresovi. Brazilský bek se poté velmi rozčílil a nepřijal omluvu surinamského útočníka.
43'
Hra se nyní odehrává zejména uprostřed pole.
41'
Oczipka sprintoval sám po levé straně na bránu, kde byl nakonec vracejícími se hráči zablokován a uvidíme odkop od branky Riemanna.
40'
Union se poměrně snadno dostal díky Awonyimu s Krusem až do pokutového území. Akci zakončoval střelou Grischa Prömel, ale trefil jen protihráče.
39'
Bochum ještě ani jedno nevystřelila na bránu Lutheho. S touto statistikou musí něco udělat, pokud bude chtít vyrovnat. Zatím směrem dopředu nic moc nepředvádí.
38'
Hostům byla ponechána výhoda po faulu uprostřed hřiště ale záhy stejně přišli o míč po nepovedené přihrávce.
36'
Sheraldo Becker posílal nadějný centr na malé vápno a Leitch musel odkopávat daleko od brány domácích.
35'
Domácí se zlobí po sporném zákroku před vápnem Unionu. Sudí Reichel měl ale na situaci dobrý výhled, takže musel vidět dobře, zda se jednalo či nejednalo o faul.
33'
Kruse ve vápně z první hledal Awonyiho, ale míč byl o něco delší než by bylo potřeba.
33'
Další z centrů domácích směřoval jen do rukavic Andrease Lutheho.
32'
Becker u rohového praporku neobehrál stopera Leitsche a domácí tak získali autové vhazování.
31'
Centr Stafylidise proletěl vápnem hostů bez dotyku jakéhokoliv hráče až za koncovou lajnu.
30'
Kapitán Losilla dobře vystihl rozehrávku Unionu, ale poté už nedokázala Bochum dostat míč blíž vápnu.
28'
Konstantinos Stafylidis levou nohou napálil jen zeď.
27'
Jaeckel opět fauloval a je tu výhoda volného přímého kopu pro bochumské.
26'
Patrick Osterhage se snažil vystřelit za vápnem Unionu, ale byl zblokován.
25'
Kruse se hodně zlobí na spoluhráče Jaeckela po jeho nepřesné přihrávce.
25'
Union znovu kontroluje míč a nikam nespěchá. Bochum už také nenapadá tolik jako ještě několik minut zpět.
22'
Osterhage si moc pěkně narazil s Polterem a první jmenovaný pokračoval stíhán obránci směrem k bráně Lutheho. Ztratil ovšem stabilitu a zároveň se mu nikdo nenabídl, tak vyslal jen propagační pokus v pádu.
21'
Žlutou kartu dostává Erhan Mašović (VfL Bochum).
20'
Hráči v tmavě modrém aktivně napadjí, ale hráči Unionu zatím situace zvládají.
19'
Union po povedené akci vede a nyní je na domácích, aby zareagovali. Hned se s míčem ženou dopředu, ale naráží na odpor hostujícího obranného bloku.
16'
Union Berlin právě vstřelil branku!

Hosté jdou do vedení! Centr do vápna sklepl Prömel přímo na volej MAXOVI KRUSEMU a ten tvrdou ránou skóruje – 0:1!
15'
Polter prodlužoval hlavou centr pouze za sebe, kde ho dobíhal Pantović. Odchovanec Bayernu Mnichov se nacházel v ofsajdu a akce Bochumi tím skončila.
14'
Hra se po ostrém začátku trochu uklidnila. Míč mají na kopačkách domácí.
13'
Stafylidis posílal do vápna střílený centr, ale obrana hostů odvrátila.
13'
Jaeckel okatě držel Poltera přímo před sudím. Je tu standardní situace pro Bochum.
11'
Akci hostů zastavil ofsajd Taiwa Awonyiho. Mladý Nigerijec posílil Union z Liverpoolu, odkud už minulou sezonu v berlínském klubu hostoval.
10'
Becker si znovu narazil s Awonyim a druhý jmenovaný narazil do Mašoviće a spadl. Hostům se tato situace moc nelíbila, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
9'
Kruse rozehrál na krátko a poté už žádné nebezpečí pro domácí nepřišlo.
8'
Becker našel hezky ve vápně Awonyiho, ale obrana Bochumi zachraňuje situaci na roh.
7'
Polter zakončoval v záklonu levou nohou a mířil zpoza vápna nad bránu. Zatím vidíme velké nasazení na obou stranách.
6'
Antwi-Andjei má dnes zatím o zábavu postaráno. Podstoupil nyní sprinterský souboj s Paulem Jaeckelem, do kterého zasáhl ještě vyběhnuvší brankář hostů Luthe a všichni tři se tvrdě srazili.
6'
Becker prolétl po pravé lajně, ale jeho přihrávka napříč vápnem nenašla žádného hráče v červeném.
5'
Do centru se pověsil stoper Mašović. Mířil však nad bránu hostů.
4'
Sudí Reichel píská faul na Antwiho-Adjeie, který zůstává ležet a drží se za břicho. Kruse ho ze země trochu zasáhl svými kolíky.
4'
Ruka Antwiho-Adjeie znamená míč pro hosty.
3'
Nyní si zahrají také fotbalisté Uniona, Jejich vysocí obránci si zatím nahrávají, ale brzy pošlou míč dopředu.
2'
Do vápna se dostal Osterhage, ale obrana Unionu si poradila s ním i následně také s Pantovićem
1'
S míčem zahajují první kombinaci domácí.
1'
Skvěla zaplněný stadion už s šálami nad hlavou čeká na své hrdiny v modrých dresech. Hosté z Berlína nastoupí v červeném.

VfL Bochum: Riemann – Stafylidis, Mašović, Leitsch, Soares – Osterhage, Losilla (C), Rexhbecaj – Antwi-Adjei, Polter, Pantovič.
Náhradníci: Esser – Bockhorn, Bella-Kotchap, Gamboa, Lampropoulos, Tesche, Ganvoula, Hartwig, Novothny.
Trenér: Reis

1. FC Union Berlín: Luthe – Jaeckel, Knoche, Friedrich – Trimmel (C), R. Khedira, Prömel, Oczipka – M. Kruse – Becker, Awoniyi.
Náhradníci: Rönnow – Baumgartl, Ryerson, Haraguči, Endo, Möhwald, Giesselmann, Behrens, Voglsammer.
Trenér: Fischer

Rozhodčí: Reichel – Bandurski, Unger.
VfL Bochum

Nováček nevstoupil do sezóny zrovna nejlépe a během prvních sedmi kol si připsal jen jednu výhru a k tomu pět porážek. Od té doby se ale situace zlepšila, Bochum doma neprohrála, sbírala úspěchy také venku a postoupila do osmifinále v národním poháru. 20 bodů po dvanácti kolech se zde musí hodnotit jedině kladně, ale je nutno v těchto výkonech pokračovat, protože pozice ohrožující ligovou účast stále nejsou dostatečně daleko. Naposledy Bochum nezvládla utkání na hřišti předposledního Bielefeldu.
Klubová legenda Thomas Reis nyní funguje jako hlavní kouč a dokázal svému mužstvu dát tvář odpovídající prvoligovému celku. Bohužel se ale musí obejít s poměrně početnou absencí. Japonec Asano stále chybí z důvodu izolace, Zoller laboruje s kolenem, Decarli s ramenem a Bluma trápí svalové zranění. K dispozici nejspíš nebude ani Weilandt s Löwenem. Reis ovšem pro hráče vymyslel speciální motivací v podobě delší dovolené, když uspějí proti Unionu. Ke splnění tohoto cíle dopomůže i nejlepší střelec mužstva Sebastian Polter, který strávil dříve pět sezon právě v berlínském celku.
1. FC Union Berlín

Union sice stále drží osmou příčku se stejným bodovým ziskem jako šestá Mohuč, jejíž umístění už znamená pohárovou Evropu, ale forma z poslední doby není vůbec ideální. Po cenné výhře nad Lipskem Union vypadl z Konferenční ligy po domácí remíze s pražskou Slavií. Horší ale bylo to, co přišlo tři dny poté, kdy berlínští prohráli na hřišti Fürthu, tedy do té doby týmu s jedním bodem ze čtrnácti odehraných kol. Ani v posledním kole nedošlo ke spravení chutí po bezbrankové domácí remíze s Freiburgem.
Mužstvo střelecky táhne letní posila z Liverpoolu Taiwo Awoniyi s devíti trefami. Do sestavy se po odpočinku vrací dvojice Ryerson a Kruse. Trenér Fischer bude kvůli svalovému zranění určitě postrádat Laurenze Dehla. Nejistý je start Friedricha s Buskem.
V posledním letošním kole německé Bundesligy před krátkou zimní přestávkou se utkají dva týmy z okolí středu tabulky. VfL Bochum doma přivítá 1. FC Union Berlín. Mezi osmým Unionem a 12. Bochumí je aktuálně rozdíl čtyř bodů. Dalších pět bodů zpět za domácím celkem už je ale Augsburg na barážové pozici, takže o nějakých úplně klidných vodách tabulky zatím nelze hovořit.
Vzájemné souboje se datují ještě do 2. Bundesligy, kde mužstva několik let potkávala. Úplně naposledy to bylo v květnu 2019, kdy Union s už jistým postupem remizoval na hřišti Bochumi 2:2. Za VfL tehdy skórovali Losilla s Ganvoulou, v dresu Unionu se trefil Prömel a Mess. Z této čtveřice už působí v jiném celku pouze poslední jmenovaný.
I přes lepší formu domácích je mírným favoritem celek z hlavního města. Nutno dodat, že Bochum letos doma prohrála pouze jedno, a to s arcirivalem Unionu, tedy s Herthou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.