Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Augsburg - 2. října 2021   15:30

Dortmund
10' Guerreiro  • 51' Brandt (Reus)
2:1
(1:1)
Augsburg
35' Zeqiri
Dortmund
Kobel – Meunier (51. T. Hazard), Akanji, Hummels (66. Pongračić), Guerreiro – Bellingham, Witsel (66. Can), Brandt – M. Wolf (72. N. Schulz), Malen (72. Reinier), Reus (C).
Welz – Thomsen, Schaal
Signal Iduna Park, Dortmund
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford – D. Caligiuri, Gruezo (78. Sarenren-Bazee), Strobl, Maier (78. Gregoritsch), Pedersen (86. Günther) – Zeqiri (78. Niederlechner), Córdova (63. Jensen).

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 14:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:16.
Je konec. Borussia Dortmund zvítězila nad Augsburgem poměrem 2:1. Už v 10. minutě domácí celek získal pokutový kop, který si vzal na starost Raphaël Guerreiro a poslal Borussii do vedení. Následně ovšem byla k vidění vyrovnaná hra a ve 35. minutě srovnal Andi Zeqiri. Do druhé půle domácí vlétli velice aktivně a v 51. minutě poslal domácí celek znovu do vedení Brandt. O minutu později bylo málem srovnáno, ale nakonec se pískal těsný ofsajd. V 57., 67. a 70. minutě měli domácí obrovské šance, ale ani jedna gólem neskončila.
90+4'
90+4'
Ovšem následný centr do vápna skončil pouze na hlavě Manuela Akanjiho a je konec.
90+3'
Daniel Caligiuri byl zfaulován Thorganem Hazardem a Augsburg má k dispozici v samém závěru poslední volný kop. Ve vápně je také brankář Rafał Gikiewicz.
90+2'
Ovšem domácí dlouho u míče nezůstali, ale brejk se hostům nepovedl, protože Michael Gregoritsch nezvládl přihrávku.
90+1'
Míč tentokrát skončil jen v zámezí a následovat tak bude odkop od svatyně Gregora Kobela. Posléze Borussia získala také rohový kop.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
90'
Emre Can zkoušel vypálit z velké dálky, ale jeho rána letěla hodně nad bránu a sám hráč se tomu usmál.
89'
Tobias Strobl poslal k zemi Jude Bellinghama a uviděl od sudího žlutou kartu.
88'
Dortmund je opět u míče a tentokrát se nikam moc nežene a raději chce mít zápas pod kontrolou.
87'
Číslo xG, neboli očekávaných gólů je na straně Dortmundu 3,4! Ovšem zatím má na kontě stále jen dvě branky.
86'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Lasse Günther.
85'
Florian Niederlechner se dostal naprosto sám do obrovské šance, ale nedokázal prostřelit Gregora Kobela. Všemu ale předcházel naprosto jasný ofsajd.
84'
Následná standardní situace ale nepřinesla nic moc nebezpečného a Augsburg se snažil jít do rychlého brejku, který ovšem rovněž nic nepřinesl.
83'
Vestfálské vosy opět sevřely svého soupeře a nakonec z toho byla střela Juliana Brandta z halfvoleje, která byla sražená do zámezí na rohový kop.
82'
Nico Schulz v souboji s Noah-Joel Sarenren-Bazeem dokázal vybojovat autové vhazování pro svůj celek.
81'
Následná standardní situace byla rozehrána nakrátko a následně přišel centr Juliana Brandta, který ale byl přetažený a skončil jen v zámezí za bránou Rafała Gikiewicze.
80'
Dortmund získal deset minut před koncem utkání rohový kop z pravé strany.
79'
Rafał Gikiewicz nyní měl menší zdravotní komplikace, ale pravděpodobně bude moct pokračovat v utkání.
78'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Andi Zeqiri, přichází Florian Niederlechner.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Michael Gregoritsch.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
77'
Jude Bellingham se dostal z levé strany až na hranici malého vápna, ale tam nedokázal prostřelit brankáře z úhlu. Posléze přišel ještě jeden pokus spoluhráče, ale ten zblokovala obrana Augsburgu.
76'
Dortmund drží balón bezpečně na své polovině a pomalou kombinací se dostává blíž k bráně Gikiewicze.
75'
Fredrik Jensen bojoval na levé straně, ale nedokázal se dostat přes soupeře.
74'
Marco Reus si vzal na starost exekuci volného kopu a zkusil to rovnou na bránu, ovšem míč skončil jen bezpečně v rukou brankáře Rafała Gikiewicze.
73'
Jeffrey Gouweleeuw se tentokrát dopustil faulu na Marco Reuse a následovat bude volný kop Borussie Dortmund.
72'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Reinier.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Nico Schulz.
71'
Marius Wolf má nyní nějaké zdravotní problémy a je ošetřován.
70'
Znovu se domácí celek dostal do velké šance, ale Marco Reus ani tentokrát neproměňuje, neboť uvnitř vápna přestřelil!
68'
Hostům se nepovedlo něco vymyslet středem hrací plochy, ale následný brejk Borussie zastavil ofsajd.
67'
Thorgan Hazard mohl poslat domácí celek do dvoubrankového vedení, když se po skvělé kombinaci přihrávek dostal do stoprocentní šance, ale jeho zakončení trefilo jen pravou tyč!
66'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Emre Can.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Marin Pongračić.
64'
Daniel Caligiuri poslal velice nebezpečný centr z pravé strany do vápna soupeře, ale míč jen proskákal do zámezí.
63'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Sergio Córdova, přichází Fredrik Jensen.
61'
Jude Bellingham vedl míč středem hrací plochy a následně jej posunul Donyellu Malenovi, který ale nedokázal zakončit podle představ a následovat bude jen odkop od brány soupeře.
60'
Hodina utkání je za námi a Dortmund vede nad Augsburgem 2:1. Druhá polovina zápasu je ale zatím velice aktivní a předpokládá se, že padne ještě nějaký ten gól.
59'
Jude Bellingham tentokrát zachránil svůj celek od velkých problémů, když jako poslední domácí hráč na zadní tyči odhlavičkoval balón do zámezí.
59'
Mads Pedersen pálil z levé strany vápna k bližší tyči, ale tam byl připraven Gregor Kobel, který si připsal úspěšný zákrok. Následovat bude rohový kop.
58'
Po chvíli přišly ještě další dvě střely z kopaček domácích hráčů, ale ani jedna už neletěla na brankáře Augsburgu.
57'
Dvě obrovské příležitosti Dortmundu nekončí gólem! Marius Wolf totiž nejprve vyslal tvrdou ránu, kterou Rafał Gikiewicz vyrazil k Marco Reusovi, ale jeho následná dorážka orazítkovala horní tyč!
56'
Tentokrát hostující mužstvo jen odevzdalo míč soupeři a následovat tak bude rozehrání od domácí svatyně.
55'
Domácí gólman Gregor Kobel se tentokrát ocitl pod tlakem a následně poslal míč jen do zámezí.
54'
Borussia se snažila něco vymyslet po pravém křídle, ale tam následně přišel jen faul Augsburgu.
53'
Andi Zeqiri navíc posléze uviděl za nesportovní chování kartu žluté barvy.
52'
Andi Zeqiri sice srovnává na 2:2, ale branka neplatí, protože se hostující útočník těsně předtím dopustil nedovoleného zákroku a je hodně rozzlobený.
51'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Thorgan Hazard.
51'
Dortmund právě vstřelil branku!
Domácí jdou zpět do vedení a je to 2:1! Po získání míče si Marco Reus několikrát vyměnil přihrávku se spoluhráčem a následně jej posunul na JULIANA BRANDTA, který si připravil střelu na levačku a vypálil skákavě k pravé tyči, kde si na balón sice sáhl Rafał Gikiewicz, ale nevyrazil jej. Asistence: Marco Reus.
50'
Další varování pro Borussii, protože se Carlos Gruezo ocitl v dobré situaci, ale minul a navíc se nacházel v ofsajdu.
48'
Gregor Kobel musel z brány po špatné domluvě domácím obránců, což se mu nakonec podařilo. Thomas Meunier ovšem ukazuje, že bude muset střídat.
47'
Domácí se sice na začátku druhé půle dostali dopředu, ale bude z toho jen odkop od brány Rafała Gikiewicze.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
První polovina utkání je u svého konce a Borussia Dortmund hraje s Augsburgem 1:1. Už v 10. minutě domácí celek získal pokutový kop, který si vzal na starost Raphaël Guerreiro a poslal Borussii do vedení. Následně ovšem byla k vidění vyrovnaná hra a ve 35. minutě srovnal Andi Zeqiri.
45'
45'
Daniel Caligiuri se následně po zahrání volného kopu snažil dostat do zakončení, ale pouze zfauloval Jude Bellinghama.
44'
Marco Reus neunesl nervy a zfauloval soupeře, za což uviděl kartu žluté barvy a Borussia momentálně rozhodně neprožívá dobré momenty.
43'
Opět se domácí nedostali do žádné vážnější šance a pomalu to vypadá, že se půjde do šaten za vyrovnaného stavu.
42'
A další nedovolený zákrok ze strany domácích, kterého se provinil Raphaël Guerreiro. Augsburg sice chtěl rychle rozehrát nákopem za obranu, ale s tím si Dortmund poradil.
41'
Borussia sice je častěji u míče, který má podle statistik 68 % času, ovšem stav skóre je 1:1, což také aktuálně odpovídá předváděné hře obou týmů.
40'
Opět se Dortmundu nepodařilo prokombinovat po pravé straně a nakonec to byl právě Thomas Meunier, který se dopustil nedovoleného zákroku.
39'
Thomas Meunier nedokázal přihrát na pravé straně podle představ, ale Borussia bude mít k dispozici alespoň autové vhazování.
38'
Nepříjemný centr tentokrát letěl do vápna hostujícího celku, ale obrana Augsburgu se zatím drží a nepovoluje.
36'
Domácí celek se sice snažil rychle něco vymyslet a jít zpět do vedení, ale to se mu moc nepovedlo a následovat bude jen autové vhazování Augsburgu.
35'
Augsburg právě vstřelil branku!
Tak to je šok, jelikož hosté srovnávají na 1:1 a začínáme znova! Arne Maier dostal velmi hodně prostoru a z nějakých dvaceti metrů vypálil tvrdou ránu, která trefila horní tyč, ale k následné dorážce se dostal ANDI ZEQIRI a ten už si se zakončením do poloprázdné svatyně poradil.
34'
Začátek zápasu sice byl celkem aktivní podívanou, ale po vstřelené brance z penalty jsme toho moc neviděli.
33'
Po standardní situaci se ale Thomas Meunier dopustil faulu, když přišlápl nohu soupeře a Augsburg si bude moct odpočinout od tlaku Borussie.
32'
Posléze se Marco Reus rovněž snažil prodrat do vápna Augsburgu, ale hostující obrana byla opět velmi pozorná a odkopla míč do zámezí. Následovat tak bude rohový kop.
31'
Donyell Malen se sice snažil dostat na hranici vápna přes obránce, ale ten mu ukopl míč a Dortmund bude pokračovat autovým vhazováním.
30'
Půl hodina utkání je u svého konce a Borussia Dortmund vede nad Augsburgem 1:0.
29'
Donyell Malen zkoušel zakončit nůžkami, ale v těžké pozici nedokázal trefit míč podle svých představ a hosté mohou jít do brejku.
28'
Hostujícímu celku se nyní nedaří nic moc vymyslet a Dortmund má zápas pod svou kontrolou.
27'
Marco Reus se snažil šajtlí najít Mariuse Wolfa, ale míč nebyl moc přesný a skončil jen v rukou hostujícího brankáře.
26'
Jude Bellingham to zkoušel z voleje z nějakých dvaceti metrů, ale ani jeho pokus nebyl moc přesný a Rafał Gikiewicz se tak postará jen o další odkop od své brány.
24'
Donyell Malen sice bojoval o míč u postranní čáry, ale ten se mu nakonec zamotal mezi nohy a následovat bude jen autové vhazování Augsburgu.
23'
Carlos Gruezo si už bude muset dávat velký pozor, protože se dopustil dalšího faulu a žlutou kartu už na svém kontě má.
21'
Následný rohový kop letěl na hranici vápna, kde se do míče opřel z voleje Marco Reus, ale jeho pokus ze záklonu letěl hodně mimo bránu Rafała Gikiewicze.
20'
Stále to jsou domácí, kteří celkem v poklidu kombinují ve středu hrací plochy. Následně se Donyell Malen dostal na pravé straně vápně do dobré šance, ale jeho přihrávku na zadní tyč dokázal odvrátit do zámezí Daniel Caligiuri.
19'
Tentokrát už se hra po menším tlaku hostů uklidnila a Borussia se snaží něco vymyslet postupnou kombinací ze své obrany.
17'
Hosté následně dostali balón do vápna, kde musel zasahovat gólman Gregor Kobel, který vyboxoval míč do zámezí. Posléze Augsburg získal dvě autová vhazování za sebou.
16'
Thomas Meunier sice šel do skluzu se soupeřem, kterého zfauloval, ale domácí hráč žluté varování neuviděl.
15'
Další žlutá karta pro hostujícího hráče, kterým je Reece Oxford a může být hodně rád, protože jednoznačně a úmyslně poslal k zemi Donyella Malena a navíc se nacházel jako poslední hráč vzadu.
14'
Skvělá práce domácí defenzivy, kdy Manuel Akanji dokázal odkopnout nepříjemný střílený centr z pravé strany.
13'
Carlos Gruezo poslal k zemi Judeho Bellinghama a uviděl kartu žluté barvy.
13'
Donyell Malen sice nedostal ve středu hrací plochy zrovna dobrou přihrávku, ale nakonec se zkoncentroval a získal míč pro svůj celek.
12'
Hostující mužstvo se sice tentokrát dostalo dopředu, ale nebylo z toho nic moc vážnějšího a Borussia bude opět u balónu na své polovině.
10'
Máme tady úvodní branku, kterou dávají Vestfálské vosy a jdou do vedení 1:0! K pokutovému kopu se postavil RAPHAËL GUERREIRO, který náznakem těla poslal brankáře k pravé tyči a následně střelou bez razance zakončil do levé části branky.
9'
Byla nařízena penalta pro Borussii Dortmund! Tobias Strobl uvnitř vápna přišlápl nohu Donyella Malena a domácí mají velkou šanci jít do vedení.
9'
Julian Brandt měl menší problémy na pravém křídle, kdy mu míč lehce utekl od kopačky, ale nakonec si dokázal poradit.
8'
Po centru z rohu se dostal ke hlavičce Manuel Akanji, ale jeho zakončení nebylo moc přesné a letělo pouze nad bránu Gikiewicze.
7'
Marco Reus se už dostal s balónem dovnitř vápna, kde šel do velice riskantního skluzu Jeffrey Gouweleeuw, který ale dokázal zahrát míč a následovat bude rohový kop Dortmundu.
6'
Rafał Gikiewicz musel jít ven ze své šestnáctky, což se mu povedlo a dokázal balón odkopnout do bezpečí.
5'
Borussia Dortmund se dnes musí obejít bez Erlinga Haalanda, který je zraněný.
3'
Augburg se ovšem hned v úvodu utkání prezentuje rychlým presinkem a Mats Hummels se nyní dopustil nedovoleného zákroku na soupeře.
2'
Marco Reus přišel o míč na levé straně a Daniel Caligiuri se z pravé strany dostal ke střele z hranice vápna, se kterou si ale Gregor Kobel nadvakrát poradil.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro – Bellingham, Witsel, Brandt – M. Wolf, Malen, Reus (C).
Náhradníci: Hitz – Can, T. Hazard, Knauff, Moukoko, Passlack, Pongračić, Reinier, N. Schulz.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford – D. Caligiuri, Gruezo, Strobl, Maier, Pedersen – Zeqiri, Córdova.
Náhradníci: Koubek – Framberger, Gregoritsch, Günther, Jensen, Niederlechner, Sarenren-Bazee, Winther.

FC Augsburg

Augsburg se aktuálně nachází na 15. pozici s 5 body a skóre 2:11. Má tak vstřeleno nejméně gólů z celé soutěže. Po výhře nad Mönchengladbachem zavítal nad stadion Freiburgu. Ovšem tam šli domácí už v 6. minutě do vedení, když se trefil Kubler. Ve 25. minutě zvýšil vedení Holer a ve 33. minutě dával gól z penalty na 3:0 Grifo. Následně už branka nepadla a Augsburg prohrál 0:3.

Borussia Dortmund

Dortmund je momentálně na 4. místě se 12 body a skóre 17:12. Po domácí výhře 4:2 nad Unionem Berlín zavítaly vosy na půdu Mönchengladbachu. Ve 37. minutě šlo domácí mužstvo do vedení po brance Zakarii. O tři minuty později uviděl druhou žlutou kartu Dahoud a oslabil tak Dortmund. Nakonec už gól nepadl a právě domácí Borussia zvítězila nad Dortmundem 1:0. Vestfálské vosy hrají také Ligu mistrů, kde nejprve vyhrály nad Besiktasem 2:1 a naposled 1:0 nad Sportingem.
V 7. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Borussia Dortmund a FC Augsburg. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lednu na půdě Dortmundu, který zvítězil poměrem 3:1. Dnes se bude opět hrát v Signal Iduna Parku. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.