Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Fürth - 15. prosince 2021   20:30

Dortmund
33' Haaland  • 82' Haaland (Brandt) • 89' Malen (Brandt)
3:0
(1:0)
Dortmund
Kobel – Meunier, Hummels, Zagadou, N. Schulz – Witsel, Bellingham (46. Dahoud) – Brandt (90. Reinier), Reus (75. Can), T. Hazard (75. Malen) – Haaland (83. Tigges).
Hitz – Pongračić, Dahoud, Reinier, Can, Passlack, Malen, Tigges, Knauff.
D. Schlager – S. Waschitzki, A. Blos
Signal Iduna Park, Dortmund
Fürth
Burchert – Meyerhöfer, Griesbeck, Bauer, Willems (78. Itter) – Seguin, Christiansen, Tillman (78. Abiama) – Leweling (64. Hrgota), Itten (46. Nielsen), Dudziak (64. Green).
Schaffran – Asta, Itter, Seufert, Sarpei, Hrgota, Abiama, Nielsen, Green.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný večer, dobrou noc a příště na počtenou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:6.
Druhá půle se dlouho hrála bez branek, hosté se snažili vyrovnat, ale žádnou ze svých šancí nedokázali využít. Pak se přeci jen ukázaly zkušenosti domácího celku, který osm minut před koncem základní hrací doby zvýšil své vedení a v závěru svou zaslouženou výhru potvrdil.
90+4'
90+3'
Borussia zahajuje poslední útočnou akci, utkání brzy skončí.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Reinier.
89'
Dortmund právě vstřelil branku!
Domácí se přeci jen ještě jednou prosazují. DONYELL MALEN si se štěstím zpracoval levačkou balón, poté udělal kličku obránci i brankáři zároveň a po zemi poslal nepříliš prudce míč do zcela prázdné hostující svatyně.
88'
Domácí v klidu brání svůj náskok a nikam už moc nepospíchají.
87'
Donyell Malen byl zcela jasně faulován, jeho tým rozehraje od středové čáry.
86'
Sascha Burchert si vyběhl pro balón k hranici šestnáctky a uklidil jej do náruče.
85'
Ofsajd odmávaný hostujícímu celku.
83'
Gól Dortmundu ještě zkoumal VAR, zda nebyl dosažen po ofsajdu, ale vše bylo v pořádku.
83'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Steffen Tigges.
82'
Borussia pojišťuje své vedení. Brandt odcentroval z pravé strany na penaltový puntík, kde se k hlavičce dostal ERLING HAALAND a zamířil k pravé tyči, kde byl volný prostor.
81'
Hosté jsou v posledních minutách pod tlakem, ale stále ztrácí na favorita pouze jednu branku.
80'
Sascha Burchert vyběhl z velkého vápna, na nic nečekal a volný míč odkopl do bezpečí.
79'
Malenův centr proletěl z levé strany pokutovým územím a skončil v zámezí. Domácí budou opět zahrávat roh, třebaže se to hostům nelíbí.
78'
Situace se otáčí a jsou to domácí hráči, kdo operuje v útoku.
78'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Gian-Luca Itter.
78'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Timothy Tillman, přichází Dickson Abiama.
76'
Gregor Kobel byl ovšem připraven a míč lapil do rukavic.
76'
Thomas Meunier zcela jasně odehrál míč za postranní lajnu, je z toho rohový kop hostů.
75'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Emre Can.
75'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Donyell Malen.
74'
Hostům nevyšla souhra na jeden dotek v pokutovém území, míče se tak zmocňuje Borussia, která chystá dvojité střídání.
72'
Haavard Nielsen hezky obešel obránce, pak se snažil z ostrého úhlu přihrávat, ale míč mu utekl za postranní lajnu. Rohový kop z toho není.
71'
Hosté rozehráli standardku z pravé strany, následoval centr před bránu, kde hlavička jednoho z hostů skončila mimo bránu.
70'
Branimir Hrgota inkasoval nepříjemný úder do obličeje, protihráč ale kartu nevidí.
68'
Julian Brandt musel odvrátit letící balón do zámezí a bude z toho další roh pro soupeře.
68'
Fürth byl ovšem hodně rychle zpátky a vybojoval další rohový kop.
67'
Odmávaný ofsajd hostujícímu mužstvu, domácí rozehrají od středového kruhu.
66'
Zatočený míč skončil vedle vzdálenější tyče, pokus slušný, leč nepřesný.
66'
Překažená souhra přináší hostujícímu celku roh.
64'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jamie Leweling, přichází Branimir Hrgota.
64'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jeremy Dudziak, přichází Julian Green.
63'
Nepřesná přihrávka hostů končí za postranní čárou a chystá se dvojí střídání.
62'
Outsider byl velmi blízko vyrovnání. Haavard Nielsen jen o kousek nedosáhl před prázdnou bránou na křižnou přihrávku z pravé strany. Kdyby se mu to povedlo, bylo by srovnáno.
61'
Nyní byli v tlaku a museli odehrát míč do autu. Stále však ztrácí pouze gól.
60'
Hosté museli přenést hru ke svému gólmanovi, který pomáhá s rozehrávkou.
58'
Dortmund si vypracoval několik střel, ale žádná z nich nemířila mezi tři tyče, tu nejnebezpečnější obstaral Mahmoud Dahoud, ale trefil jen jednoho z obránců.
57'
Centrovaný míč skončil přímo v rukavicích domácího gólmana.
56'
Domácí reklamovali ofsajd, který nebyl, Jamie Leweling zakončoval z pravé strany do boční sítě. Jeho pokus byl tečován, následovat bude rohový kop.
54'
Erling Haaland udržel míč ve velkém vápně, přihrál na levou stranu Nico Schulzovi, jehož kolmý pas před sebe ovšem přesný už nebyl.
53'
Ofsajd hostujícího celku, domácí tak mohou v klidu rozehrávat.
53'
Teď už se hosté faulu dočkali, rozehrávat budou od středové čáry.
52'
Sascha Burchert musel ven ze své svatyně, aby volný míč včas odkopl do bezpečí.
51'
Sebastian Griesbeck zůstal ležet na trávníku, ale chvíli trvalo, že rozhodčí hru přerušil.
50'
Thorgan Hazard udělal kličku brankáři, ale pak mu míč utekl a domácí hráč se tak do zakončení do odkryté svatyně už nedostal.
48'
Ofsajd a v něm chycen domácí tým.
47'
Gregor Kobel vyběhl proti míči a odkopl jej do bezpečí.
46'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Cédric Itten, přichází Haavard Nielsen.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Mahmoud Dahoud.
46'
Favorit má zatím pro poslednímu celku tabulky co dělat, má velké problémy s přechodem do útoku a nebýt pokutového kopu, zřejmě by se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Hosté měli také pár možností, ale zatím žádný z jejich pokusů nešel mezi tři tyče. Druhá půle může být ještě zajímavá.
45+4'
45+4'
Žlutou kartu dostává kouč hostů Leitl, kterému se verdikt vůbec nelíbil, což dával velmi najevo.
45+3'
Max Christiansen byl hodně tvrdě faulován a jeho spoluhráči se dožadovali karty pro soupeře, hlavní arbitr však gestem ukazuje, že se jednalo o míč.
45+2'
Hosté vyrazili v přečíslení pěti proti třem, ale pokaženou přihrávkou o šanci přišli.
45+1'
Nastavují se ještě dvě minuty.
45'
Dan-Axel Zagadou mohl přihrávat, místo toho volil střelu z rohu velkého vápna, která však byla zblokována.
44'
Marco Reus pořádně vystrašil hostujícího brankáře, svou střelu poslal na bližší tyč, ale Sascha Burchert výborným zákrokem míč stačil vyrazit.
43'
Žlutou kartu dostává Jude Bellingham (Borussia Dortmund), zřejmě za nesportovní chování.
43'
Žlutou kartu dostává Jetro Willems (SpVgg Greuther Fürth), který fauloval unikajícího Haalanda.
42'
Paul Seguin přestřelil zeď a zároveň i domácí bránu.
41'
Teď už je pro ně situace zajímavější, po faulu budou rozehrávat přímý kop z hodně nadějné pozice.
40'
Hosté se málem dostali do další příležitosti, ale špatně si přihráli.
38'
Na druhé straně se v nadějné pozici ocitl Cédric Itten, jeho pravačka však poslala balón vedle vzdálenější tyče. Zatím možná největší šance hostujícího celku.
38'
Erling Haaland se dostával do další šance, avšak míč mu utekl od kopačky.
36'
Souboj o míč u středové čáry vyhráli domácí, kteří pokračují kombinací.
33'
ERLING HAALAND provedl pokutový kop velmi zkušeně, levačkou poslal míč do levého dolního rohu brány, zatímco brankář hostů skočil na opačnou stranu.
33'
K exekuci se nestaví nikdo jiný, že norský kanonýr.
32'
Žlutou kartu dostává Maximilian Bauer (SpVgg Greuther Fürth).
32'
Po shlédnutí videa došlo k tomu, co jsem očekával. Je nařízena penalta ve prospěch favorita.
31'
Tak nakonec se přeci jen radí a řekl bych, že tohle bude pokutový kop.
30'
Erling Haaland střílel bez přípravy v pokutovém území a jeden z hostů zřejmě zahrál rukou. Rozhodčí se ale s VAR radit nejde.
28'
Max Christiansen pálil z pravé strany na bližší tyč, Gregor Kobel vyrazil míč do zámezí.
28'
A hosté si zkusí repete.
27'
Hosté vybojovali rohový kop a domácí tým se bude muset bránit.
24'
Marco Reus si nezpracoval letící balón, ten mu utekl do zámezí.
21'
Thorgan Hazard obdržel výborný pas od Haalanda a zblízka prudkou ranou překonal vyběhnutého gólmana hostů. Rozhodčí ale ještě situaci zkoumal s VAR a ten odhalil těsný ofsajd.
20'
Teď už bere Sascha Burchert míč do náruče a v klidu rozehrává.
19'
Jude Bellingham hodně špatně načasoval křižný pas na levou stranu, míč končí za postranní lajnou.
18'
Thomas Meunier skončil na trávníku, ale hlavní arbitr faul nepíská.
17'
Stále stejná písnička, hráči Borussie si přihrávají daleko od soupeřovy brány, cestu k ní hledají marně.
15'
Žlutou kartu dostává Mats Hummels (Borussia Dortmund). Domácí začínají být trochu frustrováni z toho, že si ještě nevypracovali žádnou příležitost.
14'
Cédric Itten se málem dostal do šance, ale míč mu po zpracování utekl, takže střela se nekonala.
13'
Hráčům Fürthu se stále daří zastavovat rozehrávku soupeře hned v počátku, čímž svému brankáři hodně usnadňují práci.
12'
Rohový kop rozehraje domácí tým, první v zápase.
10'
Thorgan Hazard místo přihrávky volil útok, o míč přišel ještě před hranicí velkého vápna.
8'
Hosté vyrazili do brejku, u středové čáry si vynutili faul.
7'
Zatím stejná písnička, favorit se snaží hrát, ale naráží na pevnou obranou hráz před sebou. Gólmana hostů ještě pořádně neprověřil.
5'
Málem se domácí dostali do přečíslení, ale neposlušný míč jim utekl.
3'
Thorgan Hazard se zřejmě unáhlil se střelou z levé strany, kterou adresoval vysoko nad bránu. Spoluhráčům se gestem omluvil.
2'
Hosté vyhnali soupeře od své brány a míč poslali až k jeho gólmanovi.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Hummels, Zagadou, N. Schulz – Witsel, Bellingham – Brandt, Reus, T. Hazard – Haaland.
Náhradníci: Hitz – Pongračić, Dahoud, Reinier, Can, Passlack, Malen, Tigges, Knauff.
Trenér: M. Rose.

SpVgg Greuther Fürth: Burchert – Meyerhöfer, Griesbeck, Bauer, Willems – Seguin, Christiansen, Tillman – Leweling, Itten, Dudziak.
Náhradníci: Schaffran – Asta, Itter, Seufert, Sarpei, Hrgota, Abiama, Nielsen, Green.
Trenér: S. Leitl.

Rozhodčí: D. Schlager – S. Waschitzki, A. Blos.
Borussia Dortmund
Bundesligový mistr z roku 2012 se v tabulce nejvyšší německé soutěže nachází na druhé pozici o šest bodů za Bayernem. V posledních dvou duelech zaváhal, když padl doma právě s mnichovským rivalem 2:3 a následně na hřišti Bochumi zachraňoval v závěru alespoň remízu 1:1. Asi netřeba zmiňovat, že Borussii táhne především Nor Erling Haaland. Ten se v letošní sezoně prosadil celkem jedenáctkrát a stíhá čtrnáctigólového Patrika Schicka. V souvislosti s hvězdou ze severu Evropy píše oficiální bundesligový web, že Haaland nastřílel v 52 zápasech Bundesligy 51 gólů, což je více než v historii Fürthu (34 ve 49 duelech). Zároveň podotýká, že když hrál naposledy Fürth Bundesligu v sezoně 2012/13, tak Jude Bellingham sfoukl teprve na svém narozeninovém dortu deset svíček. Trenér Marco Rose dnes může počítat s Haalandem. Naopak bude se muset obejít bez levého obránce Raphaela Guerreira vinou poraněného kolena a stejně tak bude scházet Manuel Akanji.
SpVgg Greuther Fürth
Fürth se vrátil do Bundesligy po osmi letech. Nicméně v nejvyšší německé soutěži se pořádně trápí. Hosté jsou se čtyřmi body přikovaní na samotném dnu tabulky. Na šestnáctý Augsburg (šestnáctá pozice by momentálně znamenala alespoň baráž) ztrácí dvanáct bodů. O víkendu porazili doma Union Berlín 1:0. Soupeř Slavie ze základní skupiny Konferenční ligy inkasoval v 56. minutě Havardem Nielsenem. Jak uvádí oficiální bundesligový web, tak pro Fürth se jednalo první vítězství Fürthu v letošní sezoně a celkově pátá bundesligové v historii klubu. Ještě před týdnem platilo, že hostující tým zažívá vůbec nejhorší vstup do Bundesligy v dějinách. Každopádně oněmi třemi body přenechal tuto nepopulární pozici Kolínu nad Rýnem. Ten na tom byl po patnácti zápasech v sezoně 2017/18 ještě hůř.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 16. kola Bundesligy, ve kterém se střetnou Borussia Dortmund a SpVgg Greuther Fürth. Začínáme ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.