Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Hoffenheim - 27. srpna 2021   20:30

Dortmund
49' Reyna (Bellingham) • 69' Bellingham  • 90+1' Haaland
3:2
(0:0)
Hoffenheim
61' Baumgartner  (Geiger) • 90' Dabbur  (Akpoguma)
Dortmund
Kobel – Meunier, Witsel, Akanji, Guerreiro (84. Passlack) – Bellingham (73. M. Wolf), Dahoud, Reyna (63. Brandt) – Reus (C) – Malen (84. Moukoko), Haaland.
Hitz – Papadopoulos, M. Wolf, Reinier, Moukoko, Gurpuz, Passlack, Brandt.
Zwayer – Achmüller, Sinn
Signal Iduna Park, Dortmund
Hoffenheim
Baumann (C) – Akpoguma, S. Posch, Vogt, Raum – Rudy, Stiller (46. Rutter) – Baumgartner (70. Gaćinović), Geiger (83. Dabbur), Bruun Larsen (70. Adamjan) – Kramarić.
Pentke – Samassékou, Skov, Rutter, John, Adams, Adamjan, Dabbur, Gaćinović.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dortmundu, který svého soupeře porazil poměrem 3:2. Do druhého poločasu lépe vstoupili právě domácí, kteří se dostali rychle do vedení. Hoffenheim ovšem zabral a poměrně rychle si připsal vyrovnávací branku. Slovo si ovšem znovu vzala favorizovaná Borussia Dortmund, který díky přesné ráně Bellinghama šla do vedení. Před nastaveným časem se Hoffenheimu povedlo vyrovnat a vypadalo to na dělbu bodů. V nastaveném čase ovšem zaúřadoval Erling Haaland, který svému celku vystřelil tři body.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 10:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:12.
90+7'
90+5'
Definitivně rozhodnout mohl domácí Reus, jehož rána z hranice malého vápna putovala vedle branky.
90+4'
Witsel to provedl jednoduše, míč se mu odkopem povedlo poslat daleko na druhou stranu hrací plochy.
90+3'
Hlavní sudí ještě celou situaci projednával s VAREM. K přestupku nedošlo a branka tak platí.
90+1'
Dortmund právě vstřelil branku!
To je neskutečné, v první minutě nastaveného času se domácí vrací zpět do vedení! Do pokutového území totiž přiletěl další centr, který přinesl závar. Po něm Baumann hned dvakrát vyrážel míč přímo před sebe, kde byl ovšem připraven ERLING HAALAND, který vypálil přesně pod břevno.
90'
Pět minut nad rámec.
90'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hostující celek před nastaveným časem srovnává krok! Rudy totiž rozehrál rohový kop, který byl prodloužen na zadní tyč, kde se nacházel MUNAS DABBUR. Před ním číhala prázdná branka, do které pochopitelně jednoduše zamířil.
88'
Haaland se dostal do slibné šance, přičemž dost možná ještě nahrával na zadní tyč, kde měl daleko k míči střídající Moukoko.
87'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Dortmund stále drží těsné vedení a ještě musíme počítat s nastaveným časem.
86'
Hodně nebezpečným centrem to zkoušel hostující Raum, který posílal míč napříč malým vápnem. Žádný z jeho spoluhráčů na tuto nabídku nedosáhl.
85'
Nahrávka na levou stranu měla najít hostujícího Gačinoviće, který si ovšem s touto nahrávkou nedokázal poradit a míč tak směřoval pouze do zámezí.
84'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Felix Passlack.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Youssoufa Moukoko.
83'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Munas Dabbur.
83'
Reus se dostal za záda obránce a poté se Dortmund po hezké kombinaci dostal do zakončení. Akce byla zbytečná, přihrávka totiž putovala do ofsajdu.
82'
Malen předkládal do tandemu na Brandta, ten pro změnu ještě pod sebou hledal kolegu Dahouda, který se ovšem nedostal do prostoru pro zakončení
81'
Do konce zápasu zbývá poslední desetiminutovka. V posledních minutách jsou aktivnější hráči Hoffenheimu, kteří se ale nemohou dostat do vyložené šance.
79'
Geiger nabídku sympaticky posílal na zadní tyč, kde si naskakoval Kramarić. Ten ještě vracel míč do malého vápna, kde ovšem zasahoval Haaland.
78'
Hoffenheim si vybojoval rohový kop.
77'
Následný rohový kop nepřinesl nic nebezpečného a od své branky tak mohl rozehrávat brankář Kobel. Borussia Dortmund si ovšem nic nevypracovala.
76'
TSG tak mělo k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice. Nakonec to na sebe vzal Kramarić, jehož ránu Kobel dokázal vytěsnit nad břevno.
75'
Hoffenheim urychleně obstaral vhazování, po kterém se k hranici pokutového území dostával Kramarić, kterého ale zezadu fauloval Witsel.
74'
Hoffenheim to pochopitelně bude mít nyní hodně složité. Zhruba dvacet minut před koncem tohoto zápasu znovu prohrává o jednu branku.
73'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Marius Wolf.
72'
Malen si před malým momentem dokázal v pokutovém území najít dobrou pozici pro své zakončení, to ovšem poslal do brankáře. Posléze se v ofsajdu nacházel Haaland.
71'
Do menších problémů se poté dostal hostující Vogt, kterému se v tísni nepovedlo odvrátit míč zrovna ideálním způsobem a bude z toho vhazování.
70'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Mijat Gaćinović.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Sargis Adamjan.
69'
Domácí celek se zaslouženě dostává zpět do vedení! Guerreiro měl na levém křídle hodně času, jenomže s jeho centrem si obrana dokázala poradit. Míč byl ovšem odvrácen poté na JUDE BELLINGHAMA, který parádním nártem zamířil přesně k zadní tyči.
68'
Po následném rohovém kopu si do vzduchu naskakovala dvojice Haaland – Akanji. Druhý jmenovaný nakonec poslal míč na horní síť.
68'
Po delší době o sobě dal vědět domácí Malen, který si na hranici pokutového území našel palebnou pozici, jenomže Baumann se rychle přesunul.
67'
Witselovi se poté za hostující obranou povedlo najít právě Haalanda, který si ovšem nedokázal pohlídat svůj náběh a podle pomezního se nacházel v ofsajdu.
66'
Borussia Dortmund přenášela hru do volného prostoru, kde se pro změnu k míči dostal obránce Meunier. Po rychlé akci se ke střele nedostal Haaland.
65'
Guerreiro se po levém křídle poměrně jednoduše dostal až na druhou stranu, kde poprvé do kombinace zapojil střídajícího křídelníka Brandta.
64'
Haaland se po zisku míče prodíral středem hrací plochy, kde ovšem narazil na početnou přesilu protihráčů, která ho dokázala čistým způsobem zastavit.
63'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Julian Brandt.
61'
Je tu zasloužená vyrovnávací branka! Raumovi se ještě povedlo udržet míč na hrací ploše a jeho celek tak pokračoval v kombinaci. Geigerova nahrávka navíc pokutovém území vysunula CHRISTOPHA BAUMGARTNERA, který pravačkou zakončil přesně k zadní tyči.
61'
Je za námi zhruba hodina hry. Ta nám zatím přinesla jedinou branku, o kterou se před malým momentem postaral domácí Giovanni Reyna.
60'
Obrovská šance TSG! Do úniku se totiž dostal hostující Kramarić, který to zkoušel střelou pod ruce, jenomže na Kobela nevyzrál.
59'
Průnikem po pravém křídle to poté zkoušel Akpoguma, který se ovšem nedostal přes pozorného Dahouda. Přesto z toho byl zisk autového vhazování.
58'
Hoffenheim to nyní zkoušel další vzdušnou nabídkou přímo do pokutového území, kde před Kramarićem dokázal v poklidu zakročit domácí Witsel.
57'
Centrem do pokutového území to zkoušel hostující Akpoguma. Jeho centr pravou nohou našel pouze obránce Witsela, kterému se povedlo odklidit balón.
56'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi hostující Geiger. Hoffenheim přesto pokračoval v útočném manévru, až si toho všiml křídelník Bruun Larsen.
55'
Ven z branky musel na druhé straně domácí brankář Kobel, kterému se před protihráčem povedlo dostat míč do bezpečí a bude se znovu vhazovat.
54'
Žlutou kartu dostává Thomas Meunier (Borussia Dortmund).
53'
O provedení autového vhazování se mohl postarat hostující Raum. Po jeho nahrávce obránce Posch raději vyprodukoval zpětnou nahrávku na Baumanna.
52'
Hosté to budou mít nesmírně složité. Prohrávají totiž o jednu branku, přesto mají na případné vyrovnání výsledku ještě hodně času.
51'
Borussia Dortmund se konečně na delší časový úsek dostala k míči. Witsel spolupracoval s kolegou Akanjim, který mu po chvíli znovu vracel na kopačku.
49'
Domácí celek se v úvodu druhého poločasu dostává do vedení! GIOVANNI REYNA si řekl o nahrávku a poté se k v pokutovém území dostal do zakončení pravou nohou. To poslal přesně k pravé tyči, kam se Baumann nedokázal ideálně natáhnout.
49'
U středového kruhu se k míči dostal hostující Raum, který na levém křídle ještě zapojil do kombinace Bruuna Larsena. Hoffenheim se dostává k tlaku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali rohový kop Hoffenheimu. Rozehrávka sice nic nebezpečného nepřinesla, další centr pro změnu krotil Kobel.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Angelo Stiller, přichází Georginio Rutter.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Hned v úvodu se Hoffenheimu povedlo trefit tyč, avšak poté byli směrem dopředu nebezpeční pouze domácí hráči. Ti několikrát zaměstnali brankáře Baumanna, který zatím neinkasoval. Na první branku si tak musíme ještě nějaký ten čas počkat.
45+2'
45+1'
Reusovi se povedlo načasovat nahrávku do běhu na Malena, který si neporadil s míčem a ten skončil pouze u Baumanna.
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Dortmund se po kombinaci znovu dostal na polovinu soupeře. Tam si na levém křídle o nahrávku řekl Reyna, který úspěšně přenášel hru na Meuniera.
41'
Na opačné straně se v pokutovém území dostal do střelecké pozice Malen, jehož jedovku na přední tyč dokázal Baumann zneškodnit.
40'
Zničehonic se do zakončení dostal hostující Baumgartner, který si nejprve zpracoval míč a poté vypálil na domácí branku. Kobel ovšem dokázal zakročit.
40'
V pokutovém území se po míči natahoval napadající Malen, který si dle sudího počínal nedovoleně a Baumann tak nebude s rozehrávkou spěchat.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
38'
V posledních minutách se nám přiostřilo. Domácí se nyní dožadovali další žluté karty, nakonec z toho bude pouze standardní situace.
37'
Hodně času měl kolem sebe hostující Stiller, tomu ovšem uskočil balón daleko od kopačky. Toho se pokoušel využít Haaland, který hlavičkoval vedle branky.
36'
Dahoud u postranní lajny sestřelil Baumgartnera, je z toho žlutá.
35'
Haalandovi se povedlo nahrát do tandemu na Reuse, který ovšem ve slibné šanci nedokázal ideálně zakončit.
35'
Akanji si nyní nebral servítky a volný míč se mu povedlo vší silou odkopnout na opačnou stranu hrací plochy, kde si nedovoleně počínal zadák Vogt.
34'
Dahoud se s míčem sice dostal k pokutovému území, avšak po jeho prudké nahrávce narazil pouze do protihráče Malen, který alespoň vybojoval vhazování.
33'
Baumann uvedl míč odkopem na opačnou stranu hrací plochy, kde se pokoušel najít kolegu Kramariće, kterému se nepovedlo prodloužit za sebe.
32'
Reyna si zasekl míč a poté se ve vzduchu pokoušel najít svého kolegu Haalanda, který to měl v hlavičkovém souboji proti Akpogumovi hodně složité.
31'
Je za námi zhruba třetina utkání, která nám stále nepřinesla ani jednu branku. Borussia Dortmund je nyní hodně aktivní a soupeř se tak pouze brání.
29'
Po další kombinaci zakončoval z hranice pokutového území právě Reus. Ten to zkoušel rovnou z jedničky, avšak střelu poslal vysoko nad branku TSG.
28'
V pokutovém území se po kombinaci ocitl na zemi Reus a Borussia Dortmund se dožadovala penalty. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
27'
V ofsajdovém postavení po krátké kombinaci nacházel domácí Reus, čehož si pečlivě všiml také pomezní sudí a rozehrávat bude moci Baumann.
26'
Guerreiro nevěděl, co s míčem. Proto nahrál na levou stranu na Reynu. Borussia Dortmund postupovala středem hrací plochy, kde zasahoval Vogt.
25'
K volnému míči se poté dostal hostující Bruun Larsen, který měl na zádech napadajícího Reynu. Nakonec jsme sledovali zpětnou nahrávku na Baumgartnera.
24'
Borussia Dortmund zahrávala rohový kop z levé strany. Ostrý cent směřoval přímo do malého vápna, kde před Haalandem dokázal zakročit Stiller.
23'
Domácí znovu museli vyvézt míč na druhou stranu. Na levém křídle si o nahrávku řekl obránce Guerreiro, kterému se povedlo oslovit Dahouda.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, atraktivita v posledních minutách trochu uvadla. I tak jsou častěji na míči domácí hráči.
20'
Žlutou kartu dostává Dennis Geiger (TSG 1899 Hoffenheim).
19'
Baumann si tak znovu pohrál s míčem, který přenechal na kolegu Vogta. Toho napadala hned dvojice protihráčů, přesto se mu povedlo rozehrát na Rauma.
18'
Witsel se podíval vpřed a poté u středového kruhu hledal osamoceného Reuse. Po rychlé kombinaci ovšem na nahrávku neměl šanci dosáhnout Malen.
17'
K volnému míči se nyní dostal také domácí brankář Kobel. Ten rovněž rozehrával po zemi a jeho celek se postupně dostává na opačnou polovinu.
16'
Nakonec se jednalo o rozehrávku po zemi na vedle postaveného Posche. Jeho rozehrávka ovšem na pravé straně našla pouze domácího Guerreira.
15'
Následovala nahrávka Dahouda na pravé křídlo, kde měl hodně daleko k míči jeho kolega Meunier a Baumann tak bude moci odkopávat od své branky.
14'
S míčem si tentokráte zahrál domácí zadák Meunier, který v tísni odkopával na opačnou stranu hrací plochy, kde se nacházel pouze hostující Bruun Larsen.
13'
Akanji na vlastní polovině pracoval s Dahoudem. Druhý jmenovaný vysokým pasem hledal Haalanda, který s touto nabídkou zrovna moc nepočítal.
12'
Další souboj, po kterém se na zemi ocitl domácí Reyna. Pískáno sice nebylo, přesto si Borussia Dortmund dokázala vybojovat další standardní situaci.
11'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku zápasu, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Oba celky si ovšem přichystaly vyložené šance.
10'
Z hranice pokutového území přiletěl do malého vápna nadýchaný centr, na který si dokázal naskočit Akanji, jehož hlavička putovala přímo doprostřed.
9'
V úvodu tohoto zápasu sledujeme celou řadu důrazných soubojů. Dalek od žluté karty nebyl ani Rudy, který nakonec sudího zřejmě přemluvil.
8'
S míčem si posléze zahrál také domácí brankář Kobel, který levačkou odkopával na druhou stranu hrací plochy, kde ovšem zasahoval Akpoguma.
7'
Je tu další žlutá karta, tentokráte pro hostujícího Posche.
7'
Nedovoleným způsobem si posléze počínala domácí Borussia Dortmund, z místa přestupku tak bude moci rozehrávat hostující zadák Posch.
5'
Borussia Dortmund se dostala do rychlého protiútoku, při kterém se Haalandovi povedlo načasovat nahrávku na Reynu, který nevyzrál na Baumanna.
5'
Následoval rohový kop z levé strany, který si vzal na starost hostující Geiger. Jeho nabídku na přední tyči dokázal rychle odhlavičkovat Akanji.
4'
Mezitím jsme sledovali nahrávku na hostujícího Geigera, který v pokutovém území ještě hledal Rudyho. Po jeho nabídce hlavou zakončoval Kramarić, avšak pouze do tyče.
3'
Witsel má po předchozím vzdušném souboji u oka slušný monokl. Baumgartner totiž vletěl do souboje loktem a vyfasoval první žlutou kartu zápasu.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Žlutou kartu dostává Christoph Baumgartner (TSG 1899 Hoffenheim).
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Witsel, Akanji, Guerreiro – Bellingham, Dahoud, Reyna – Reus – Malen, Haaland.
Náhradníci: Hitz – Papadopoulos, M. Wolf, Reinier, Moukoko, Gurpuz, Passlack, Brandt.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Akpoguma, S. Posch, Vogt, Raum – Rudy, Stiller – Baumgartner, Geiger, Bruun Larsen – Kramarić.
Náhradníci: Pentke – Samassékou, Skov, Rutter, John, Adams, Adamjan, Dabbur, Gaćinović.

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Sinn.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim se po dvou odehraných zápasech nachází na druhé pozici, přičemž se mu zatím povedlo získat čtyři body. Hostující tým tohoto zápasu v rámci prvního kola změřil síly s Augsburgem, který vyfasoval hned čtyři branky, přičemž ani jednou nedokázal sám skórovat. Hoffenheim si v minulém kole poprvé vyzkoušel výhodu domácího prostředí, duel proti berlínskému Unionu sice do konce prvního poločasu dokázal otočit na 2:1, avšak poslední slovo přeci jenom měl soupeř, který krátce v úvodu druhého poločasu nakonec srovnal na konečných 2:2.
Borussia Dortmund

Na opačné straně stojí Borussia Dortmund, která pro změnu vybojovala třetí pozici, přičemž se na mistrovský Bayern dívala se čtrnáctibodovým mankem. Dortmund předvedl skvělou koncovku, ve které měl vůbec nejlepší formu ze všech týmů Bundesligy. I díky tomu dokázala Borussia postoupit do pozic, které zaručují základní skupinu Ligy mistrů. Také Borussia Dortmund má za sebou úvodní kolo domácího poháru, ve kterém se utkala s Wehenem. Utkání dohromady nabídlo tři branky, přičemž se o všechny zásahy postaral norský kanonýr Erling Haaland, který si hattrick připsal během šestadvaceti minut hry. Dortmund vstoupil velice dobře i do ligy, v prvním kole porazil Frankfurt 5:2, následovala ale překvapivá porážka proti Freiburgu.
Německá Bundesliga má před sebou zápasy třetího kola. My budeme společně sledovat souboj mezi Borussia Dortmund a TSG 1899 Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.