Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Bayern - 26. února 2022   18:30

0:1
(0:0)
Bayern
71' Sané  (Kimmich)
Frankfurt
Trapp (C) – Tuta, Hinteregger, Ndicka – D. da Costa, Hrustic (82. S. Lammers), Sow, Lenz (78. Hauge) – Knauff (67. Borré), Kostić – Lindström (82. Kamada).
Grahl – A. Touré, Ilsanker, Hasebe, Chandler, Kamada, S. Lammers, Borré, Hauge.
Badstübner – Schüller, Hüwe
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Bayern
Ulreich – Pavard, Upamecano, Süle, Lucas Hernández – Kimmich, Sabitzer (67. Sané) – Coman (89. Choupo-Moting), Musiala (82. Roca), Gnabry – Lewandowski (C).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 5:11. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 16:3.
Fotbalisté Bayernu vítězí ve Frankfurtu 1:0 a upevnili si tak pozici lídra bundesligové tabulky. Na tři body se však hosté nadřeli a to především proto, že dlouho nemohli proměnit žádnou ze svých šancí. Dlouho je držel na uzdě brankář Trapp či jejich vlastní nepřesná koncovka. Až v 71. minutě se prosadil střídající Leroy Sané, který zužitkoval parádní kolmici Kimmicha. Frankfurt si pak už žádnou příležitost neproměnil, ve druhém poločase si domácí nepřipsali ani jednu střelu na bránu.
90+5'
90+4'
S nákopy na Borrého asi domácí neuspějí. Vysoký Süle hlavičkové souboje jasně vyhrává.
90+2'
Pavard zablokoval centr Jense Haugeho. Domácí reklamovali ruku francouzského obránce, ten je měl ale u těla. To podle současných pravidel nemůže být penalta.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
90'
Čerstvý Choupo-Moting měl před sebou volno na pravém křídle. Jeho centr byl ale sražen a míč chytá Trapp.
89'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Eric Choupo-Moting.
88'
Danny da Costa se utrhl bránícímu Comanovi, ale už neobešel Hernándeze. Míč se pak odrazil do zámezí od Lammerse, takže se kope od brány Bayernu.
87'
Domácí si ve druhém poločase zatím nepřipsali střelu na bránu. To musejí změnit, pokud chtějí vyrovnat.
85'
Lucas Hernández zastavil výborným obranným zákrokem Rafaela Borrého. Po ukončení akce ale vyšlo najevo, že se domácí fotbalista nacházel v postavení mimo hru.
83'
Kingsley Coman byl na levém křídle v ofsajdu. Akce Bayernu tak byla zastavena.
82'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Dajči Kamada.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ajdin Hrustic, přichází Sam Lammers.
82'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Marc Roca.
81'
Robert Lewandowski se dnes zatím nemůže trefit. Po přihrávce Saného měl před sebou už jen Trappa. Zakončoval ale z už poměrně ostrého úhlu a brankáře, který mu ještě i snížil střelecký úhel, nepřekonal.
81'
Hosté drží míč. Do kombinace zapojili i svého brankáře.
79'
Změnu v sestavě chystají také hosté. Brzy by měl jít do hry Marc Rocha.
78'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Jens Hauge.
78'
Nic z toho, domácí budou střídat...
77'
K rohovému kopu se dostali po obranném zákroku Kimmicha také domácí...
75'
Na rohový kop Kimmicha si naběhl Lucas Hernández, který halfvolejem netrefil bránu. Hostující hráč reklamuje, že to bylo s tečí bránícího Tuta, další rohový kop už ale nařízen nebude.
74'
Domácí se ubránili, už však opět útočí Bayern. Přihrávku Comana před bránu na Saného srazil na roh Tuta.
73'
Hosté se snaží pokračovat v aktivitě. Nyní získali rohový kop.
71'
Bayern právě vstřelil branku!
Tohle střídání Julianovi Nagelsmannovi vyšlo! Po zhruba čtyřech minutách na trávníku se prosazuje LEROY SANÉ. Ten si naběhl mezi stopery na kolmici od Kimmicha a kolem vybíhajícího Trappa míč poslal ke vzdálenější tyči.
70'
Útočnou akci domácích přerušil faul Borrého na Upamecana. Bayern může rozehrávat.
69'
Gnabry sťukl patičkou míč na Joshuu Kimmicha. Ten střílel z 20 metrů nad břveno a hodně se na sebe zlobí.
67'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Rafael Borré.
67'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Leroy Sané.
65'
Standardní situaci zahrával Filip Kostić. K hlavičce z poměrně velké blízkosti se prodral Evan Ndicka, který však mířil vysoko nad.
64'
Volej Roberta Lewandowského zpoza šestnáctky směřoval do středu brány a Trapp míč zkrotil. Následoval protiútok, který musel zabrzdit faulem Joshua Kimmich. Ten zatáhl za dres Hrustice a dostal žlutou kartu.
63'
Robert Lewandowski se ocitl na trávníku v souboji s Ndickou. Polský útočník si pak myslel, že se mu jde domácí hráč omluvit, ale ten provokativně jen prošel kolem a napraženou pravici před Lewandowským zase stáhl.
61'
Za námi je hodina zápasu. Bayern má převahu a šance. Střelecky se však jeho hráči stále nemohou prosadit.
60'
Tutovka Lewandowského! Toho vysunul Gnabry, ovšem hostující útočník zblízka nepropálil vybíhajícího Kevina Trappa!
59'
Ansgar Knauff presoval rozehrávajícího Hernándeze. Ten zahrál míč do autu o svého protihráče. Fanoušci reagují velmi bouřlivě na bojovnost domácího křídelníka.
56'
Tuta bude v pořádku a hra je opět zahájena.
54'
Další šance Bayernu, tentokrát po rohu. Situace se zprvu podobala té předchozí. Na zadní tyči opět vracel balón před bránu Benjamin Pavard a domácí obrana zachraňovala před Musialou. Následoval ještě závar, který ukončil hvizd sudího. Po srážce se spoluhráčem Ndickou totiž zůstal ležet na zemi Tuta. Oba fotbalisté se střetli hlavami a Brazilec bude muset být ošetřen.
53'
Tohle bylo zajímavě sehrané! Kimmich centroval na vzdálenější tyč, odkud vracel míč do malého vápna Pavard. Domácí míč horko těžko uklízeli na horní část brankové sítě. Pokud by jeden z obránců takto nezasáhl, hlavičkoval by Lewandowski zřejmě do prázdné brány!
52'
Jamal Musiala si obhazoval Tuta, který ho fauloval. Standardka pro Bayern z už poměrně zajímavé pozice.
52'
Kolmice na Roberta Lewandowského byla lehce delší. Polský kanonýr na míč nedosáhl.
51'
Centr Lucase Hernándeze našel na penaltě číhajícího Sergeho Gnabryho. Ten si míč rovnal na střelu, v té mu však obrana Frankfurtu zabránila.
50'
Robert Lewandowski se s kapitánskou páskou v barvách ukrajinské vlajky prodral mezi dvěma bránícími hráči. Třetího už ale nedokázal obejít.
49'
Hosté se usadili na útočné polovině a snaží se nějak rozevřít defenzivu soupeře.
47'
Z větší vzdálenosti to zkusil Joshua Kimmich. Pozorný Trapp míč nadvakrát zkrotil.
46'
Ve druhém poločase se pokračuje na obou stranách v nezměněných sestavách.
46'
První poločas nabídl zajímavou podívanou, byť gól zatím schází. Šance jsme ale viděli. Více si jich vytvořil aktivnější Bayer. První tutovku však měli domácí, když Kostić po spolupráci s Lindströmem zakončoval sám před Ulreichem těsně vedle. Na straně mnichovského giganta pak stojí za zmínku hlavička Musialy těsně nad, střela Comana na bližší tyč, kterou vyrazil Trapp či hlavička Lewandowského, který mířil těsně vedle tyče. Největší příležitost pak přišla po povedené ráně Kimmicha. Tu Trapp vyrazil ke Comanovi. Ten však svou dorážkou jen knockoutoval gólmana Frankfurtu.
45+2'
45+1'
Lenz tentokrát přišel o míč a dopředu pospíchal Serge Gnabry. Ten to zkusil ze střední vzdálenosti, ovšem střela mu nesedla a Trappa neohrozila.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Christopher Lenz vyvezl míč dopředu podél levé postranní čáry. Na jeho přízemní centr si nabíhal Ansgar Knauff, kterému nevyšlo zakončení patičkou.
43'
Střely na bránu – 1:3
42'
Domácí se ubránili a poslali míč do bezpečí. Kevin Trapp vyfasoval při ošetření také tampón do nosu. Zřejmě se mu spustila krev.
41'
Trapp je už po ošetření připraven a bude čelit rohovému kopu.
39'
Skvělý Kevin Trapp! Joshua Kimmich se nejprve z 25 metrů opřel do odraženého míče a trefil to velmi dobře. Domácí brankář balón vyrazil ke Kingsleymu Comanovi, který dorážkou z bezprostřední blízkosti domácího brankáře nepropálil! Trapp tu bombu schytal do obličeje a je viditelně otřesen. Coman se hned přišel omluvit, byť chtěl samozřejmě skórovat. Ne Trappovi ublížit.
39'
Coman centroval na vzdálenější tyč. Tam byli Pavard s Musialou, kteří se ale nedohodli na tom, kdo by měl zakončovat.
37'
Zápas rozhodně má nasazení, tempo i emoce. Zatím se naplňuje předpoklad, že by se mělo jednat o jeden z nejzajímavějších duelů kola, byť na gól stále čekáme.
35'
Jesper Lindström se dostal k míči na levém křídle. Naváděl si ho na střed a z dobré pozice střílel. Do rány mu však skočil Kimmich, který se výborně vrátil.
34'
Po standardní situaci zahrozil Robert Lewandowski! Ten se musel k míči ohýbat, aby mohl hlavičkovat. I tak jen těsně minul levou tyč z pohledu Kevina Trappa.
32'
Lenz a Hernández dostali za své počínání žluté karty.
31'
Na hrací ploše zůstával ležet Jesper Lindström, rozhodčí ale nechal hosty hrát, na což domácí fanoušci reflektovali pískotem. Situaci pak přišel řešit Christopher Lenz, který se obořil na Pavarda za to, že hráči Bayernu nezakopli míč do zámezí. Svého spoluhráče se následně přiběhl zastat Lucas Hernández a vznikla z toho strkanice.
30'
Hernández nahrával před bránu Marcelovi Sabitzerovi. Toho strážil Ndicka a míč se od někoho z nich odrazil do zámezí. Sabitzer reklamuje roh, sudí ale píská odkop od brány Eintrachtu.
29'
Musiala byl ve středu hřiště faulován Hrusticem. Míč pro hosty.
27'
Hosté se dostali blízko k bráně soupeře. Pavard našel centrem Lewandowského, který hlavičkoval mimo. Vzrušení však bylo stejně zbytečné, celé akci totiž předcházel ofsajd Musialy.
26'
Na bližší tyči prodlužoval hlavou míč do ohně Tuta. Hinteregger byl ale příliš daleko a Sven Ulreich se tak nemusel vážněji obávat.
25'
Centr od rohového praporku lapil Trapp. Následoval protiútok domácích a také oni teď budou moci zahrávat roh.
24'
Teď to však na sebe vzal Kingsley Coman. Šikovný křídelník si míč navedl z levého křídla na pravou nohu a z hranice šestnáctky pálil na bližší tyč. Trapp předvedl kvalitní zákrok a vyrazil balón na roh.
24'
Tempo hry se momentálně uklidnilo. Hosté mají míč v držení, je to ale spíše kombinace ve střední části hřiště.
22'
Hosté drží míč na kopačkách. Hernández měl teď problémy s napadajícím Knauffem, stačil však balón posunout doleva na Gnabryho.
20'
Míč poslal do šestnáctky Kimmich. Na zadní tyči se snažil dostat k zakončení Upamecano, který však přistrčil Kostiće. Domácí tak rozehrávají od své brány.
20'
Po faulu na Comana budou hosté zahrávat standardní situaci.
19'
V uplynulých desítkách sekund jsme viděli několik nepřesností na obou stranách.
17'
Bayern má více ze hry, už si vytvořil i šance. Hosté si ale zároveň musejí dávat pozor na rychlé brejky soupeře.
16'
Pavard zabral na pravé straně, odkud posílal před bránu přízemní centr. Na míč ve skluzu nedosáhl Serge Gnabry.
15'
Přes bránícího Pavarda se uvolnil Filip Kostić, který pálil levačkou. Ulreich byl dobře postaven a ránu mířící do prostoru, který strážil, vyboxoval.
13'
Domácí již čtvrtý roh Bayernu přestáli a drží bezgólový stav.
12'
Kingsley Coman postupoval dopředu na levém křídle. Pro Bayern získal rohový kop.
10'
Z pravé strany šestnáctky odcentroval Joshua Kimmich. Našel hlavu Jamala Musialy, který zamířil těsně nad břevno!
9'
Po hostujícím rohu musel boxovat míč Trapp. Ten následně reklamoval, že byl při zákroku faulován, hra však pokračuje.
7'
Teď ale tutovka Frankfurtu! Rychlý protiútok rozběhl i zakončil Filip Kostić. Ten vyvezl balón dopředu a předal ho na hrot Lindströmovi. Sám pak vběhl do šestnáctky, spoluhráč mu míč vrátil a Kostić sám před Ulreichem těsně minul vzdálenější tyč!
7'
Hosté by rádi rychle vstřelili gól. Zatím jsou aktivní, Eintracht se musí bránit.
5'
Kingsley Coman nahrával z levé strany míč před bránu Jamalovi Musialovi. Jeho střela byla zablokována a z odraženého balónu pak pálil nepřesně Robert Lewandowski.
4'
První šance Bayernu! Odražený míč si našel na hranici šestnáctky Benjamin Pavard, který ho z voleje poslal odrazem o zem nad břevno!
3'
Na druhé straně podběhl stoper Niklas Süle dlouhý nákop a pak měl co dělat, aby před sebe nepustil dotírajícího Jespera Lindströma. Míč nakonec stihl píchnout k brankáři Ulreichovi.
2'
Hosté dobře kombinovali na levé straně hřiště. Odsud nakonec přišel lehce tečovaný centr Lucase Hernándeze, který lapil brankář Kevin Trapp.
1'
Utkání rozehrál mnichovský celek. Ten začal dlouhým nákopem stopera Upamecana.
1'
Na videokostce na stadionu se nachází nápis „Putine, zastav to.“ Hráči mají na rukách černé pásky a nyní se drží minuta ticha za oběti válečného konfliktu na Ukrajině.

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Hinteregger, Ndicka – D. da Costa, Hrustic, Sow, Lenz – Knauff, Kostić – Lindström.
Náhradníci: Grahl – A. Touré, Ilsanker, Hasebe, Chandler, Kamada, S. Lammers, Borré, Hauge.
Trenér: Glasner

Bayern Mnichov: Ulreich – Pavard, Upamecano, Süle, Lucas Hernández – Kimmich, Sabitzer – Coman, Musiala, Gnabry – Lewandowski (C).
Náhradníci: Früchtl – Roca, Choupo-Moting, Stanišić, Sané, O. Richards, Tillman, Wanner, Nianzou.
Trenér: Nagelsmann

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Hüwe.
Eintracht Frankfurt (10. místo, 10 – 4 – 9, skóre 33.35, 31 bodů)
Fotbalisté Frankfurtu čelí lídrovi tabulky po dvou porážkách. Ty utrpěli doma s Wolfsburgem a následně v Kolíně, kde je v 84. minutě sestřelil jediným gólem utkání Modeste. Na Bayern se však Eintrachtu momentálně daří, vyhrál totiž poslední dva vzájemné zápasy. Frankfurt se nachází v klidném středu tabulky. Dívat se může i před sebe. Kupříkladu na sedmý Kolín ztrácí čtyři body. Proti Bayernu bude scházet vykartovaný záložník Kristijan Jakič. Hrát nemůže také zraněný Sebastian Rode.

Posledních 5 zápasů Frankfurtu:
Augsburg – Frankfurt 1:1
Frankfurt – Bielefeld 0:2
Stuttgart – Frankfurt 2:3
Frankfurt – Wolfsburg 0:2
Kolín – Frankfurt 1:0
Bayern Mnichov (1. místo, 18 – 1 – 4, skóre 74:26, 55 bodů)
Fotbalisté Bayernu vedou bundesligovou tabulku o šest bodů před Dortmundem. Ani oni se nicméně nevyhnou občasným zaváháním. Před dvěma týdny například padli 2:4 na půdě nováčka z Bochumi. Naposledy si však napravili reputaci, když doma přehráli 4:1 poslední Fürth. Mezitím ještě přišla remíza 1:1 v prvním osmifinálovém duelu LM na hřišti rakouského Salzburgu. Kouč Nagelsmann nemůže počítat s brankářem Manuelem Neuerem, krajním bekem Alphonsem Daviesem či záložníkem Leonem Goretzkou. Pozitivní test na Covid měl navíc Thomas Müller.

Posledních 5 zápasů Bayernu:
Hertha – Bayern 1:4
Bayern – Lipsko 3:2
Bochum – Bayern 4:2
Salzburg – Bayern 1:1 (LM)
Bayern – Fürth 4:1
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V rámci 24. kola německé Bundesligy proti sobě v sobotu v podvečer nastoupí Frankfurt a mnichovský Bayern. Hosté budou chtít potvrdit pozici lídra tabulky. Desátý Eintracht se ale jistě bude snažit giganta co nejvíce potrápit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.