Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Lipsko - 30. října 2021   18:30

Frankfurt
90+4' Tuta (Kostić)
1:1
(0:1)
Lipsko
35' Y. Poulsen  (Orban)
Frankfurt
Trapp (C) – A. Touré (59. Hauge), Tuta, Hinteregger, Ndicka – Sow, Hrustic (59. Barkok) – Durm (71. S. Lammers), Kamada, Kostić – Borré (82. Ache).
Ramaj – Barkok, Ache, Hasebe, Ilsanker, Chandler, Hauge, Lindström, S. Lammers.
Schlager – Waschitzki, Blos
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Lipsko
Gulácsi – Simakan, Orban (C), Gvardiol – Mukiele, Haidara, Kampl (65. Laimer), Angeliño – Nkunku (89. Olmo), Szoboszlai (82. Forsberg) – Y. Poulsen (65. André Silva).

Ode mě je to vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na počtenou!
Lipsko přišlo ve Frankfurtu o výhru v poslední minutě

Lipsko vedlo už po prvním poločase. Frankfurt naopak mohl litovat jak dvou neproměněných šancí Kostiće, tak neubráněného rohu. Při něm Orban prodloužil Szoboszlaiův centr hlavou na zadní tyč, Yussuf Poulsen tam předčil Tourého a karatistickým kopem poslal balon mimo Trappův dosah.

Po přestávce se dlouho nic nedělo, pořádné drama nabídlo až závěrečných deset minut. Vítězství hned dvakrát mohl pojistit Forsberg, ale pokaždé selhal. A tak zákonitě přišel trest. Kostić ze standardky odcentroval za obranu a na zadní tyči vyplaval Tuta, který v poslední nastavené minutě vystřelil Frankfurtu bod.

Na něm vydělal i Schickův Leverkusen, který se díky tomu udržel na čtvrtém místě tabulky.
Držení míče: 49% : 51%.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 9:8.
Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:9.
90+5'
90+4'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Nad Mohanem je veselo! Frankfurt zahrával z osy hřiště standardku a dopředu šel i gólman Trapp. Kostić odcentroval za obranu a na zadní tyči vyplaval TUTA, který po odrazu míče od země srovnal hlavou na konečných 1:1.
90+3'
Žlutou kartu dostává Péter Gulácsi (Lipsko).

Hostující brankář při odkopu zdržoval.
90'
Nastavují se 4 minuty.
89'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Dani Olmo.
89'
Jejda! Emil Forsberg se drží za hlavu poté, co neproměnil 100% šanci! Jeden z jeho spoluhráčů vylákal Trappa z branky a přihrávkou pod sebe oslovil právě Forsberga. Švédský útočník si míč nezpracoval ideálně a před dvojicí obránců i navrátivším gólmanem pak levačkou trestuhodně přestřelil! Aby to Lipsko nakonec nemrzelo.
87'
Souboj Hintereggera s Nkunkem vyvolal emoce. Domácí hráč povalil soupeře na zem a ještě ho málem pošlapal. Následná strkanice už byla jen dohrou celé situace.
85'
Domácí si sami pokazili slibně se rozvíjející akci, přihrávka na Kostiće doputovala až do autu.
83'
Přišel, viděl, vystřelil. A pořádně nebezpečně! Emil Forsberg se s tím vůbec nepáral a z vnitra pokutového území vyprášil rukavice Trappa. Jen díky jeho zákroku frankfurtská naděje na body stále žije.
82'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Emil Forsberg.
82'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Ragnar Ache.
82'
Oba celky budou střídat.
81'
Na pravé straně rozkmital své rychlé nohy Mohamed Simakan. Na konci samostatné akce byl však příliš vyčerpaný na to, aby dokázal přesně odcentrovat.
80'
Dominik Szoboszlai je zase na zemi. Tentokrát se tam ocitl po sevření z obou stran. I v tomto případě zůstává píšťalka rozhodčího němá.
79'
Sam Lammers dostal balon do uličky, ale vracející se Mohamed Simakan mu ho ukopl. Frankfurt bude aspoň vhazovat.
78'
Tuta odvedl dobrou práci. Tělem zastavil míč, na který za jeho zády číhal Christopher Nkunku.
77'
Dominik Szoboszlai se čertí na rozhodčího. Podle vlastního názoru byl při sólo akci faulován, jenže Daniel Schlager měl na celou věc jiný pohled.
76'
Čtvrt hodina do konce, Frankfurt od 35. minuty ztrácí jeden gól a na hřišti se přiostřuje. Tohle bude ještě dramatický závěr.
75'
73'
Zajímavý útok Frankfurtu. Kolmice z pravé strany proskákala prostorem před brankou, následnou Kostićovu ránu od zadní tyče zablokoval obránce.
72'
Dobrá zpráva pro Lipsko. Willi Orban je naštěstí v pořádku a zpátky na nohou.
71'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Erik Durm, přichází Sam Lammers.
70'
Au, Haugeho rána vyprodukovaná několik metrů před šestnáctkou zasáhla Orbana bolestivě do hlavy! Maďarský stoper musí být neprodleně ošetřen. Mezitím domácí vystřídají.
69'
Žlutou kartu dostává Kevin Trapp (Frankfurt).

Domácí gólman je potrestán za nesportovní chování.
67'
Po sérii přihrávek Aymen Barkok nedokázal přenést hru a frankfurtský útok končí.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Konrad Laimer.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází André Silva.
65'
Realizační tým přispěchal Borrého ošetřit a od jednoho ze členů si Daniel Schlager vyslechl kritiku, za kterou udělil žlutou kartu. Jméno hříšníka vám bohužel neřeknu, ale sudímu se duel celkem vymyká...
64'
V souboji s Gvardiolem inkasoval ostrý loket Rafael Borré. Stalo se tak před hranici šestnáctky, rozhodčí si toho ale zřejmě nevšiml a pravděpodobně tak okradl Frankfurt o zajímavou standardku.
62'
Frankfurt to však mrzet nemusí, domácí tým je zpět a začíná obléhat pokutové území.
61'
Martin Hinteregger se hněvá na rozhodčího za to, že po centru z rohového kopu odpískal jeho faul na Gvardiola. Přitom do něj vletěl jako utržený od řetězu. Fakt nechápu důvod Hintereggerovy zloby.
60'
Držení míče: 48% : 52%.
59'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Almamy Touré, přichází Jens Hauge.
59'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ajdin Hrustic, přichází Aymen Barkok.
58'
V přerušené hře se sudí vrací za Hrusticem, aby zkontroloval jeho zdravotní stav. A dobře to nevypadá, potřeba bude střídání.
57'
Po jednom ze soubojů padl Ajdin Hrustic k zemi, v pokračující akci pak pálil Nkunku mimo terč.
56'
Příliš agresivně si v útočné fázi počínal Dominik Szoboszlai, jehož jméno je poslední dobou často zmiňováno. Míč pro Frankfurt.
55'
Domácí roztáhli hru doleva, kde působí Filip Kostić, centr srbského reprezentanta odvrátil na první tyči Simakan.
53'
Martin Hinteregger sáhl ve vápně po Christopheru Nkunku a riskoval tím penaltu! Lipsko si ji žádalo, ale Daniel Schlager zůstal ledově klidný.
52'
Teprve z opakovaných záběrů jsem rozluštil, že zakončujícím hráčem byl Kevin Kampl. Tím blokujícím pak Almamy Touré.
51'
Jeho rozehrávky se ujal sám Dominik Szoboszlai. Maďarský záložník našel na zadní tyči spoluhráče, který svou hlavou trefil před sebou stojícího obránce.
50'
Konečně zaútočili i hosté. Zodpovědnost na sebe vzal Dominik Szoboszlai a po jeho přerušeném sólu budeme svědky rohového kopu.
49'
Napodruhé už bylo vše v pořádku a Erik Durm mohl pokračovat hlouběji do pole. Přihrávce, kterou z pravé strany vyprodukoval, však scházela přesnost.
48'
Frankfurt se zmocnil míče o chvíli později. Na však na dlouho, protože Erik Durm přímo před zraky druhého asistenta uvízl v ofsajdu.
47'
Mohamed Simakan z Lipska dokázal odhlavičkovat míč před presujícím Kostićem.
46'
Po první půli má k výhře o krok blíže Lipsko. Frankfurt může litovat jak dvou neproměněných šancí Kostiće, tak neubráněného rohu. Při něm Orban prodloužil Szoboszlaiův centr hlavou na zadní tyč, Yussuf Poulsen tam předčil Tourého a takovým karatistickým kopem poslal balon mimo Trappův dosah.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 3:3.
Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 6:6.
45'
44'
Na druhé straně si na přihrávku ze strany naběhl Dominik Szoboszlai a také on pálil z první. Naneštěstí pro něj do přesného středu branky, kde se zrovna vyskytoval Kevin Trapp.
43'
Dajči Kamada střílel po Ndickově kolmici z voleje. Rána mu však vůbec nesedla.
41'
Možná i proto to Dominik Szoboszlai zkoušel stejným způsobem. Tentokrát však nenašel nikoho, kdo by jeho centr prodloužil nebo po něm zakončil.
40'
Lipsko se propracovalo k dalšímu rohovému kopu. A vzpomeňme, jak dopadl ten předchozí.
38'
Hlavičkovanou ve frankfurtském vápně ukončil zákrokem Kevin Trapp.
37'
Jeden z hostujících hráčů se při zakončení uvnitř vápna ukopl.
35'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Ve Frankfurtu otevírá skóre Lipsko! Szoboszlaiův centr z rohového kopu prodloužil Orban hlavou na zadní tyč, tam YUSSUF POULSEN předčil Tourého a takovým karatistickým kopem poslal balon mimo Trappův dosah.
34'
Joško Gvardiol absolvoval souboj muž proti muži a přinesl z něj Lipsku roh. I když podle opakovaných záběrů šlo o sporný moment a možná se mělo kopat od branky. Verdikt rozhodčího však zůstává v platnosti.
33'
Podobně si na opačné straně počínal Nordi Mukiele. Ten to měl však o poznání ztížené, protože z okraje vápna vracel balon volejem.
31'
Eintracht Frankfurt v útoku. Dajči Kamada na levé straně zasekl míč před obráncem a potom ho levačkou odcentroval na zadní tyč. Přetažený centr japonského hráče skončil v zámezí.
30'
29'
Protože byl průchod středem hřiště zavřený, snažili se hosté zaútočit po levé straně. Tam se Gvardiolovi postavil do cesty Erik Durm.
28'
Frankfurt vyhání svého soka přes půlící čáru. Willi Orban a Joško Gvardiol přesto stále drží míč, který si vyměňují za středovým kruhem.
26'
Díky tomu domácí započali kombinaci, kterou poté pokazila špatná přihrávka.
25'
Frankfurt se pak vrátil zpátky a zahrával další roh. Tentokrát byl jeho strůjcem Dajči Kamada, jenž se rozhodl pro přihrávku na kratší vzdálenost.
24'
Hosté se osmělili prostřednictvím Angeliña, jeho centr ale mířil jen do země nikoho.
22'
Filip Kostić napodruhé zkusil stejné provedení jako předtím, čili centr do vápna. Tentokrát už zaúřadovala hostující obrana.
21'
Po něm se objevil v zakončení Ajdin Hrustic, jeho sražená střela znamená další roh.
20'
Filip Kostić je evidentně při chuti! Srbský reprezentační útočník tentokrát Gulácsiho zaskočil nepříjemnou střelou těsně nad zemí, kterou brankář Lipska tak tak vyrazil na rohový kop.
18'
Kostićův nepovedený centr i tak nadělal Gulácsimu velké starosti! Hostující gólman na míč totiž nedosáhl a od inkasovaného gólu ho zachránila spojnice!
17'
Christopher Nkunku zkusil zahrozit dalekonosnou ranou, ta bohužel pro Lipsko prolétla nad břevnem.
16'
Když to nešlo po zemi, zkusili to domácí fotbalisté vzduchem. Za dlouhým nákopem spěchal Rafael Borré, ale Willi Orban ho udržel na zádech.
15'
Držení míče: 46% : 54%.
14'
Ve vlastním území kombinující Frankfurt trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
13'
Ani Lipsku nevyšla akce podle představ, Yussuf Poulsen byl přistižen v ofsajdu.
12'
Frankfurtský Ajdin Hrustic přetáhl svůj pas na rozběhnutého Erika Durma.
10'
Konečně trocha vzruchu poté, co se do bezprostřední blízkosti brankáře dostal Yussuf Poulsen! Už byl ale příliš blízko a míč měl i daleko od nohy, takže bodlem trefil právě vyběhnutého Trappa.
9'
Po výkopu domácího brankáře se hraje uprostřed hřiště, takže sudí Schlager má hru jako na dlani.
8'
A další roh pro Lipsko. Tentokrát se k hlavičce dostal Willi Orban, maďarský obránce ale jenom přisvítil a pak už měl situaci pod kontrolou Kevin Trapp.
7'
Angeliño nedokázal odcentrovat přes Tourého, ten odvrátil pouze na rohový kop.
6'
Na druhé straně neobstál Filip Kostić v souboji muž proti muži, dopředu jde opět Lipsko.
5'
Po návratu na frankfurtské území hledal Christopher Nkunku Dominika Szoboszlaie, tomu vysoký dloubák zmizel až za koncovou čárou.
4'
Lipsko v útoku dlouho nepobylo. Yussuf Poulsen v přetlačované totiž fauloval Hrustice.
3'
Na střelu to nebylo, a tak Filip Kostić vymyslel centr za obranu. Ten byl bohužel pro Frankfurt přetažený.
2'
Frankfurt se usadil na útočné polovině a po faulu na Dajčiho Kamadu má k dispozici první standardku.
1'
S nepatrným zpožděním přivedl Daniel Schlager hráče na hřiště. Kapitáni Kevin Trapp a Willi Orban si pak střihli los a následuje ještě minuta ticha.
Lipsko má možnost přeskočit čtvrtý Leverkusen, který před hodinou doma nestačil na Wolfsburg. Chytne tým amerického kouče Jesseho Marscha šanci za pačesy?
Jednoho z milníků své kariéry se dotkne Kevin Kampl. Někdejší slovinský reprezentant odehraje 100. zápas za Lipsko, jehož dres poprvé oblékl před čtyřmi lety po přestupu z Leverkusenu.

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – A. Touré, Tuta, Hinteregger, Ndicka – Sow, Hrustic – Durm, Kamada, Kostić – Borré.
Náhradníci: Ramaj – Barkok, Ache, Hasebe, Ilsanker, Chandler, Hauge, Lindström, S. Lammers.

RB Lipsko: Gulácsi – Simakan, Orban (C), Gvardiol – Mukiele, Haidara, Kampl, Angeliño – Nkunku, Szoboszlai – Y. Poulsen.
Náhradníci: Martínez – T. Adams, Henrichs, Forsberg, Laimer, Moriba, Novoa, André Silva, Olmo.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Blos.
Dobrý podvečer! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Frankfurt – Lipsko, který se odehraje v rámci 10. kola Bundesligy. Duel uvidí Commerzbank-Arena, na jejímž trávníku už probíhá rozcvička.
RB Lipsko

Tým poháněný celosvětově známým výrobcem energetických nápojů letos zůstává daleko za očekáváním. Úřadující vicemistr je v tabulce až šestý, a to mu na paty šlape hned trio soupeřů. Potěšujícím ukazatelem je forma. Lipsko totiž poztrácelo body hlavně na začátku sezony, zatímco poslední měsíc a půl vzniklou ztrátu dohání. Naposledy díky obratu ve druhém poločase porazilo 4:1 Fürth.

Podstatně horší je to v Lize mistrů, kde je Lipsko v konkurenci PSG, Manchesteru City a Clubu Bruggy s prázdným kontem poslední.
Eintracht Frankfurt

Po čtvrtině sezony na tom Eintracht není dobře. Frankfurtský tým se zuby nehty drží nad červeným polem, kam ho před reprezentační přestávkou dostal skalp Bayernu Mnichov. O to překvapivější je, že šampiona posledních devíti let Eintracht zaskočil na jeho hřišti. Od té doby ale dvakrát v řadě padl, nejprve doma s Herthou Berlín a potom v Bochumi. Přitom obě utkání pro něj byla důležitá, protože se v nich hrálo "o šest bodů".

Kromě domácí soutěže Frankfurt nastupuje i v Evropské lize, kde kraluje své skupině. Za sebou nechává Olympiakos, Fenerbahce i Antverpy.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť! Desáté kolo německé Bundesligy nás mimo jiné zavede do Frankfurt, kde se tamní Eintracht utká s Lipskem. Sobotní zápas má výkop v 18:30 a vy jste k jeho sledování srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.