Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Dortmund - 21. srpna 2021   15:30

Freiburg
6' Grifo  • 53' Sallai (Höler)
2:1
(1:0)
Dortmund
59' Keitel (vl.)
Freiburg
Flekken – Schmid, Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – Keitel (86. M. Eggestein), Höfler, Grifo (84. Kübler) – Sallai (71. Schade), Höler (71. Demirović), Džong (71. Haberer).
Schröder – Neitzel, Pelgrim
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
10 100 diváků
Dortmund
Kobel – Passlack (79. Can), Witsel (79. Hummels), Akanji, N. Schulz (38. Guerreiro) – Bellingham, Dahoud, Reyna (71. Brandt) – Reus (C) – Haaland, Malen (79. Moukoko).
Hitz – Delaney, Guerreiro, Hummels, Moukoko, Brandt, Reinier, Can, M. Wolf.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek sobotního odpoledne a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:17. Rohy: 0:10. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:14.
Dnešní utkání je za námi. Domácí to dnes zvládli a porazili Borussii Dortmund 2:1! Na začátku druhého poločasu poslal domácí do vedení 2:0 Sallai, který dopravil míč do sítě po dobrém sklepnutí ve vápně od Hölera. Hosté dokázali o šest minut později snížit, díky vlastní brance Keitela. To však bylo vše co hosté v dnešním utkání dokázali. V držení míče předčili soupeře, ale góly jim dnes nepadali.
90+5'
90+4'
Domácí tento přímý kop rozehráli na krátko a snaží se ušetřit nějaké vteřinky.
90+3'
Domácí budou zahrávat přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře.
90+3'
Reus se dostal k míči na hranici vápna soupeře, ale ke střele ho nepustil jeden z obránců.
90+2'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty.
90'
Haaland dostal do vápna centr z pravé strany hřiště. Jeho následné hlavičkové zakončení však skončilo daleko vedle soupeřovy branky.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
89'
Domácí nyní drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.
87'
Míč od rohového praporku doplachtil na hlavu Hummelse. Ten však slabou hlavičkou neohrozil Flekkena.
87'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
86'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Yannik Keitel, přichází Maximilian Eggestein.
86'
Žlutou kartu dostává Ermedin Demirović (SC Freiburg).
85'
Nepřesný pas na Bellinghama skončil jen v zámezí.
84'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Lukas Kübler.
83'
Míč od rohového praporku skončil na hlavě Bellinghama. Ten se však dopustil útočného faulu a hrát tak budou moci domácí.
83'
Hosté budou zahrávat další rohový kop, který vybojoval pro svůj tým Haaland.
81'
Hosté přišli o míč poblíž vápna soupeře a dopředu tak mohou vyrazit domácí.
80'
Reus byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
79'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Mats Hummels.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Felix Passlack, přichází Emre Can.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Youssoufa Moukoko.
79'
Grifo si neporozuměl poblíž vápna soupeře s Demirovičem a míč tak skončil jen v zámezí.
78'
Passlack centrem z pravé strany hřiště našel ve vápně pouze jednoho z obránců.
77'
Schade nedokázal odcentrovat z levé strany hřiště a s míčem se tak dostal až do zámezí. Kobel bude odkopávat od své branky.
76'
Žlutou kartu dostává Raphaël Guerreiro (Borussia Dortmund).
76'
Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
76'
75'
Hosté si mezi sebou špatně přihráli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
74'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
72'
Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil jen v zámezí.
71'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Julian Brandt.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Ermedin Demirović.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Kevin Schade.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Janik Haberer.
69'
Rozhodčí opět dává oběma mužstvům čas na občerstvení.
68'
Haaland se dostal zcela osamocen ke střele z hranice vápna. Střela mu však vůbec nesedla a míč tak skončil vysoko nad brankou.
68'
Reyna se dostal ke střele z hranice vápna, kterou však zablokoval N. Schlotterbeck.
Dnešní utkání sleduje 10 100 diváků.
66'
Hosté jsou stále usazeni s míčem na polovině soupeře, ale nedaří se jim najít volnou cestičku do soupeřovi obrany.
65'
Hosté drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.
63'
Haaland dostal přihrávku do vápna, kterou však nedokázal zpracovat a míč tak skončil jen v moci brankáře Flekkena.
62'
Grifo to zkusil opět přímo na branku. Jeho povedený střelecký pokus však Kobel ještě lepším zákrokem vyrazil mimo tři tyče.
61'
Domácí budou zahrávat velice zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře. Akanji navíc za svůj faul uviděl od rozhodčího žlutý kartónek.
61'
59'
Dortmund právě vstřelil branku!
Hosté snižují na 2:1! Passlack poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště, který si srazil do vlastní sítě YANNIK KEITEL.
57'
V obrovské šanci se nyní ocitl Malen, ale ten tak dlouho váhal se zakončením, až nakonec nezakončil.
56'
Nepřesnou přihrávku Dahouda ukořistili na své kopačky domácí.
55'
Hosté se snaží ihned odpovědět, ale zatím se jim to příliš nedaří.
53'
Freiburg právě vstřelil branku!
Domácí vedou už 2:0! Džong se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně centrem našel hlavu Hölera, který míč ještě sklepl na lépe postaveného ROLANDA SALLAIE, a ten se následnou tvrdou střelou k levé tyče Kobelovy branky nemýlil. Asistence: Lucas Höler.
53'
Reyna poslal do vápna centr, který však odhlavičkoval mimo vápno jeden z hráčů v červeném dresu.
52'
Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře, ale nakonec je z toho roh, který vybojoval Bellingham.
51'
Günter poslal do vápna přízemní centr z levé strany hřiště, který však skončil jen u jednoho z hostujících hráčů.
50'
Reus poslal míč od rohového praporku pouze na hlavu N. Schlotterbecka, který ho následně poslal mimo vápno.
50'
Hosté budou zahrávat další rohový kop, tentokrát z levé strany hřiště.
50'
Passlack poslal do vápna centr, který však skončil pouze na hlavě Lienharta.
49'
Schmid se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou opět hosté.
48'
Míč od rohového praporku skončil na hlavě Haalanda. Ten však svou následnou hlavičkou poslal míč vysoko nad branku.
48'
Hosté budou zahrávat rohový kop, který vybojoval pro svůj tým Reyna.
47'
Höler se dopustil faulu uvnitř vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
46'
Domácí rozehráli druhý poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
46'
Oba týmy jsou zpět na trávníku. Druhý poločas tak za malou chvilku začne.
Druhý poločas začne přibližně v 16:36.
První poločas je za námi. Hosté v něm byli aktivnějším týmem, ale po krásné střele z přímého kopu, kterou obstaral Vincenzo Grifo prohrávají 0:1. Hosté se dostali do dvou velkých šancí, ale ani jednu nedokázal Bellingham přetavit v gól. Domácí mohli ještě ve 33. minutě zvýšit na 2:0, ale Džong ve velké šanci selhal.

Držení míče: 31% – 69%
Střely celkem: 4 – 11
Střely na branku: 2 – 2
45+4'
45+3'
Reyna poslal do vápna centr, který však odhlavičkoval mimo vápno N. Schlotterbeck.
45+3'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů, avšak z velkého úhlu.
45+2'
Haaland dostal nepřesný centr do vápna z pravé strany hřiště a k míči se tak nedostal.
45+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
43'
Sallai poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště, který však skončil jen v moci brankáře Kobela.
41'
Witsel střelou z velké dálky pozdravil jen fanoušky za brankou domácích.
41'
Reyna se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů poblíž vápna soupeře. Rozhodčí však faul neodpískal.
39'
Nepřesný pas Dahouda skončil jen v zámezí.
39'
Reyna se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Jeho následný střelecký pokus však zablokoval N. Schlotterbeck.
38'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Nico Schulz, přichází Raphaël Guerreiro.
38'
Dahoud to zkusil z velké dálky. Jeho střelecký pokus však skončil vysoko nad brankou.
37'
Bellingham se dostal ke střele z hranice vápna, kterou ještě tečoval jeden z obránců, ale Flekken byl pozorný a míč pohodlně chytil do svých rukavic.
36'
Höler dostal příliš nepřesnou přihrávku za obránce a míč tak skončil jen v zámezí. Kobel bude odkopávat od své branky.
34'
Žlutou kartu dostává Mahmoud Dahoud (Borussia Dortmund).
33'
Domácí se dostali do rychlého protiútoku. Günter poslal do vápna skvělý přízemní centr z levé strany hřiště, kterým našel úplně volného Džonga. Ten však v obrovské šanci selhal.
32'
Míč od rohového praporku doputoval na hlavu Bellinghama. Jeho následný hlavičkový pokus však orazítkoval jen tyč soupeřovy svatyně.
32'
Passlack poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však odvrátil do zámezí Günter. Hosté budou zahrávat rohový kop.
30'
Grifo poslal do vápna centr, který skončil na hlavě N. Schlotterbecka. Ten však míč následně poslal přímo do rukavic brankáře Kobela.
30'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z osmadvaceti metrů. Faulu se dopustil Akanji.
29'
Malen se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně místo střely zvolil přihrávku na Haalanda. Ten byl však dobře ubráněn jedním z obránců a do zakončení se tak nedostal.
28'
Hosté přišli o míč na polovině soupeře a hrát tak mohou opět domácí.
27'
Domácí byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně rozehrál na levou stranu hřiště ke Günterovi.
26'
Po zhruba minutě se pokračuje dále v utkání.
24'
Rozhodčí nyní dal oběma mužstvům čas na občerstvení.
23'
22'
Passlack se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.
21'
Džong dostal příliš nepřesný pas na levou stranu hřiště a míč tak skončil jen v zámezí.
19'
Žlutou kartu dostává Donyell Malen (Borussia Dortmund).
18'
Bellingham dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce a míč tak nakonec skončil jen v zámezí.
16'
Malen dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
15'
Haaland dostal skvělou přihrávku za obránce. Míč si však příliš předkopl před sebe, a ten tak nakonec skončil v moci Flekkena.
15'
14'
Haaland vyslal na branku střelu z hranice vápna. Ta mu však příliš nesedla a Flekken tak pohodlně chytil míč do svých rukavic.
13'
Sallai přišel o míč poblíž vápna soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.
11'
Bellingham se skvěle prokličkoval s míčem středem hřiště až do vápna. Jeho následný střelecký pokus mířený doprostřed branky však Flekken skvěle chytil.
9'
Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak získávají na své kopačky domácí.
8'
6'
Domácí se dostávají do vedení! K tomuto přímému kopu se postavil VINCENZO GRIFO a krásnou střelou k pravé tyči nedal Kobelovi sebemenší šanci zasáhnout. Míč se ještě otřel o tyč při cestě do sítě.
5'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů. Faulu se dopustil Passlack.
4'
Haaland se dostal ke střele zevnitř vápna soupeře. Jeho nepovedený střelecký pokus však nenadělal Flekkenovi větší potíže.
4'
Míč od rohového praporku dokázal vyboxovat mimo vápno Flekken.
3'
Bellingham se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Jeho následnou přihrávku do malého vápna zblokoval jeden z obránců do boční sítě. Hosté budou zahrávat rohový kop.
2'
Reus byl faulován na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
2'
Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně poslal nepřesným odkopem do zámezí.
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč ihned posílají směrem dopředu na Haalanda.
1'
Ještě před úvodním hvizdem bude uctěna památka nedávno zesnulého Gerda Müllera minutovým potleskem.
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli žluté dresy.

SC Freiburg: Flekken – Schmid, Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – Keitel, Höfler, Grifo – Sallai, Höler, Džong.
Náhradníci: Uphoff – Demirović, Kübler, Haberer, Schade, Heintz, K. Schlotterbeck, Weishaupt, M. Eggestein.

Borussia Dortmund: Kobel – Passlack, Witsel, Akanji, N. Schulz – Bellingham, Dahoud, Reyna – Reus (C) – Haaland, Malen.
Náhradníci: Hitz – Delaney, Guerreiro, Hummels, Moukoko, Brandt, Reinier, Can, M. Wolf.

Mats Hummels (poranění šlach)
Thomas Meunier (nemoc) Mateu Morey Bauza (poranění kolena)
Marcel Schmelzer (poranění kolena)
Dan-Axel Zagadou (poranění kolena)
Poslední 3 vzájemná utkání

Freiburg – Dortmund 2:1
Dortmund – Freiburg 4:0
Dortmund – Freiburg 1:0

Borussia se v minulé sezóně umístila v tabulce na třetí příčce a zajistili si tak účast ve skupině Ligy mistrů. Po čtyřiatřiceti odehraných zápasech si připsala na své konto čtyřiašedesát bodů, za 20 výher, 4 remízy a 10 porážek. Venku odehrál Dortmund sedmnáct zápasů, ze kterých 9x vyhrál, 2x remizoval a 6x prohrál.

Nejlepším střelcem "Die Borussen" se stal v minulé sezóně norský talentovaný útočník Erling Haaland, který si připsal dohromady za celou sezónu ze všech soutěží neuvěřitelných 41 branek!

Do letošní sezóny vstoupili svěřenci trenéra Marca Roseho správnou nohou. V prvním kole německého poháru přehráli Wehen 0:3, poté se utkali v prvním kole Bundesligy s Frankfurtem, kterého dokázali porazit 5:2. V úterý však nestačili na Bayern Mnichov se kterým prohráli v německém Superpoháru.

Posledních 5 zápasů

Dortmund – Bayern 1:3 (SUPERPOHÁR)
Dortmund – Frankfurt 5:2
Wehen – Dortmund 0:3 (POHÁR)
Dortmund – Bologna 3:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Dortmund – Ath. Bilbao 0:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
SC Freiburg

Freiburg se umístil v uplynulé sezóně v tabulce na desáté příčce s pětačtyřiceti body. Po čtyřiatřiceti odehraných zápasech si připsal na své konto 12 výher, 9 remíz a 13 porážek. Doma odehrál sedmnáct zápasů, ze kterých 7x vyhrál, 6x remizoval a 4x prohrál.

Nejlepším střelcem Freiburgu se stal v uplynulé sezóně italský záložník
Vincenzo Grifo, který si připsal na své konto 9 branek.

V letošní sezóně se Freiburg momentálně nachází po prvním kole na dvanácté příčce s jedním bodem. V prvním kolem remizovali svěřenci trenéra Christiana Streicha s Bielefeldem 0:0. Ještě před tím se však "Breisgau-Brasilianer ", jak se také Freiburgu přezdívá, utkal v prvním kolem DFB Pokalu s Würzburger Kickers, kterého dokázali porazit 1:0.

Bielefeld – Freiburg 0:0
Würzburger Kickers – Freiburg 0:1 (POHÁR)
Štrasburk – Freiburg 1:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Štrasburk – Freiburg 2:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Leverkusen – Freiburg 0:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 2. kola německé Bundesligy mezi SC Freiburg a Borussia Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.