Bundesliga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Köln - 11. září 2021   15:30

Freiburg
89' Czichos(vl.)
1:1
(0:1)
Köln
34' Modeste  (Schmitz)
Freiburg
Flekken – Kübler (87. Weisshaupt), Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – Sallai (72. Petersen), Keitel, M. Eggestein (46. Haberer), Grifo – Höler (82. Demirović), Džong (72. Schade).
Osmers – Kempter, Gorniak
Dreisamstadion, Freiburg
10 000 diváků
Köln
T. Horn – Schmitz, Meré, Czichos, Hector (C) – S. Özcan (69. Lemperle) – Ljubičić (82. Ostrák), Uth (62. Schirí), Kainz – Andersson (82. Schaub), Modeste (69. Duda).
Schwäbe – Kilian, Schindler, Duda, Ehizibue, Schaub, Lemperle, Schirí, Ostrák.

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.

Fauly: 14:12.
Zatímco první poločas patřil hostům, ve druhém dějství byli aktivnější domácí. Ti si postupně začali vytvářet zajímavé gólové příležitosti, hosty ale podržel jejich brankář Horn nebo hráče Freiburgu zradila přesnost v zakončení. Tlaku Freiburgu pomohl svým velmi zbytečným vyloučením Kainz, gól ale za domácí musel nakonec vstřelit obránce Kolína nad Rýnem Rafael Czichos, jenž si minutu před koncem řádného hracího času srazil do vlastní branky centr střídajícího Weisshaupta. Po průběhu zápasu se tak remíza dá považovat za zasloužený výsledek.

Freiburg tedy neprohrál ani ve čtvrtém ligovém zápase a v neúplné tabulce je na čtvrtém místě s 8 body. Kolín nad Rýnem má 7 bodů a je na sedmém místě.
90+4'
90+3'
Haberer nacentroval z první mezi obránce hostů na volného Petersena, který akrobaticky z voleje vypálil vysoko nad Hornovu branku.
90+2'
Domácí cítí šanci na obrat a nadále se tlačí dopředu. Schade se uvolnil na pravém křídle, jeho centr do šestnáctky ale chytil gólman hostujícího celku Horn.
90+1'
Obránci Kolína nad Rýnem srazili centr k levé strany za vlastní šestnáctku, kde se k míči dostal neobsazený Keitel. Ten vystřelil nad Hornovu branku.
90'
Bude se hrát ještě čtyři minuty.
89'
Freiburg právě vstřelil branku!
Domácí se dočkali vyrovnání! Střídající Weisshaupt, který není na hřišti ještě ani dvě minuty, se na pravé straně hezky uvolnil kolem Hectora a nacentroval na přední tyč. Tam byl jen RAFAEL CZICHOS, ten ale míč při snaze o blok srazil nechytatelně pod břevno vlastní branky.
88'
Hosté drží míč na útočné polovině. Domácí je neúspěšně presují, k míči se ale nejsou schopni dostat a čas se jim rychle krátí.
87'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Noah Weisshaupt.
86'
Küblerovu rozehrávku vystihl před šestnáctkou Freiburgu Duda, jenž si potáhl míč do pokutového území. Při kličce proti Nicovi Schlotterbeckovi mu ale míč odskočil a Lienhart ho nakonec odkopl do bezpečí.
85'
Hosté s rozehrávkou nespěchali, naopak, opět si přihrávali míč obránci Kolína nad Rýnem. Hector si navíc pak vyžádal faul od napadajícího Demiroviće.
84'
A tento nápor Freiburgu napokon ukončil brankář Kolína nad Rýnem Horn, jenž chytil Küblerův centr z pravé strany útočné poloviny.
83'
Freiburg začíná stupňovat svou útočnou aktivitu a hosté se teď dostali pod velký tlak. Zatím ale zvládají řešit všechny nákopy domácích fotbalistů.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Louis Schaub.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Tomáš Ostrák.
82'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Ermedin Demirović.
81'
Nico Schlotterbeck zratil míč ve středu pole, hned ho ale získal zpátky a doslova si vyžádal faul od protihráče.
80'
Ljubičić se individuálně rozběhl ze středu pole směrem k domácí šestnáctce a až těsně před ní přišel při nepovedené kličce o hrací předmět. Domácí ale poté pokazili rozehrávku a vrátili míč hostům.
79'
Hosté získávají čas přihrávkami na vlastní polovině, čímž nutí domácí, aby za nimi běhali ze strany na stranu. Zatím neúspěšně.
77'
Schade si navedl míč před šestnáctkou Kolína nad Rýnem z levé strany na osu hřiště a tvrdou střelou po zemi z obloku před šestnáctkou hostů těsně minul Hornovu branku.
76'
A po zisku míče i zaútočili. Ljubičić si na pravém křídle zpracoval těžkou přihrávku od Dudy, jeho centr ale chytil brankář Freiburgu Flekken.
75'
Domácí se okamžitě snaží přesilovku využít a tlačí se do útoku. Hosté jsou zataženi v obranném postavení u vlastního pokutového území.
74'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává za nesportovní chování Florian Kainz (1. FC Kolín nad Rýnem). Hosté tak budou dohrávat v deseti.
74'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Kevin Schade (SC Freiburg).
74'
Kübler v souboji o míč ve středu pole vypíchl míč Kainzovi, jenž se v pádu po něm ohnal. Po tomto souboji vznikla velká šarvátka, kterou musí řešit hlavní rozhodčí.
73'
Freiburg získal dva rohové kopy za sebou. V obou případech letěl centr od rohového praporku na přední tyč, v obou případech ho ale obrana Kolína nad Rýnem dokázala vyřešit.
72'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Kevin Schade.
72'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Nils Petersen.
71'
Kainz zavezl míč do otevřené obrany Freiburgu a přihrávkou na pravou stranu domácí šestnáctky našel střídajícího Lemperleho. Ten pohotově z otočky vystřelil přímo na připraveného brankáře Flekkena.
69'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Tim Lemperle.
69'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Ondrej Duda.
69'
Žlutou kartu dostává Anthony Modeste (1. FC Kolín nad Rýnem).
68'
Freiburg převzal iniciativu a teď jsou to domácí, kdo se výrazně více tlačí dopředu. Küblerův centr z pravé strany odhlavičkoval Meré a následný centr Džonga na Hölera chytil brankář Horn.
66'
Grifo si dvakrát narazil na levém křídle míč s Hölerem, ten si ale Grifovu další přihrávku už do šestnáctky zpracovat nedokázal. Meré odkopl míč do středu pole.
65'
Günter vystřelil ze střední vzdálenosti po zemi a svým pokusem pořádně zaskočil brankáře Horna, který za míčem vůbec neskákal. Střele ale moc nechybělo a nakonec minula branku Kolína nad Rýnem jen o několik centimetrů.
64'
Až po téměř třech minutách se dostal hrací předmět k domácím. Nico Schlotterbeck sice poslal nepřesný nákop na Hölera, brankář hostů Horn ale míč odkopl jen do autu.
63'
Tlak hostů na domácí obranu pokračuje. Domácím se nedaří míč získat a v této chvíli jen zastavují útoky hráčů v černých dresech.
62'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Iljás Schirí.
61'
Centr z rohu hostů na přední tyč domácí obrana vyřešila, míč se ale opět vrátil k fotbalistům Kolína nad Rýnem. Ti znovu začínají získávat územní převahu.
60'
Domácí pak udělali chybu v rozehrávce, po které se k míči dostal Modeste. Ten posunul míč před šestnáctkou na volného Kainze, jenž ale nevystřelil hned a nakonec jeho pokus srazil Lienhart na rohový kop.
59'
Andersson se dostal k odraženému míči před pokutovým územím Freiburgu, okamžitou střelou ale vypálil nad Flekkenovu branku.
58'
Oba týmy si teď nepřesnými nákopy vystřídaly kontrolu nad míčem a ten se nakonec vrátil na kopačky hostů, kteří se postupnou kombinací dostali na útočnou polovinu.
56'
Jeden z obránců Kolína nad Rýnem srazil centr Sallaie z pravé strany ve vlastní šestnáctce rukou na roh, podle názoru hlavního rozhodčího i videoasistenta se ale o porušení pravidel nejednalo.
55'
Keitel odešel za autovou čáru a hra může pokračovat. Míč mají na kopačkách domácí fotbalisté.
54'
Keitel krvácí z nosu a zdá se, že zápas pro něj skončil. Zatím ale není schopen odejít z hrací plochy.
53'
Özcan v souboji o míč ve středu pole zasáhl zřejmě ramenem do tváře Keitela. Ten musí být okamžitě ošetřen.
52'
Grifův centr ze standardky srazil hlavou do středu šestnáctky hostů Nico Schlotterbeck a míč se odrazil přímo k volnému Hölerovi. Jeho střelu z voleje výborným reflexivním zákrokem vyrazil brankář Kolína nad Rýnem Horn.
51'
První žlutou kartu zápasu dostává za držení rozběhnutého Haberera ve středu pole Florian Kainz (1. FC Kolín nad Rýnem).
50'
Na Günterův centr z levého křídla si ve středu šestnáctky Kolína nad Rýnem odskočil Džong, jeho hlavička ale nebyla příliš umístěná a gólman hostů Horn si s ní poradil.
49'
Günter zavezl míč po levé straně na útočnou polovinu, jeho přihrávku na Hölera ale rezolutně odkopl až k domácí brankáři Flekkenovi obránce hostujícího týmu Meré.
48'
Meré nedokázal odkopnout oblouček do šestnáctky Kolína nad Rýnem, v souboji o míč před brankářem Hornem ho ale fauloval domácí útočník Höler.
47'
Hosté začali druhý poločas tam, kde skončili první – postupným útokem, kterým se bez větších potíží dostali na polovinu domácího týmu.
46'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Janik Haberer.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
První poločas rozhodně nenudil. Oba týmy začaly útočit od úvodních sekund a už v prvních deseti minutách jsme viděli zajímavé momenty před oběma brankami. Postupně ale získali hosté převahu, byli aktivnější u šestnáctky soupeře a odměnou za tuto snahu jim bylo velké množství gólových příležitostí. Ze všech možností na vstřelení branky se jim to ale povedlo jen jednou, když ve 34. minutě po centru Schmitza skóroval hlavou Anthony Modeste. Domácím se první poločas nepovedl a během přestávky asi bude v jejich šatně pořádně hlasitá debata...

Fauly: 8:4
45+3'
45+2'
Uth dostal výbornou přihrávku na levou stranu domácí šestnáctky, dlouho ale čekal s přihrávkou a nakonec jeho přihrávku před branku na Anderssona zastavil Lienhart.
45+1'
I přidaný čas se zatím odehrává tam, kde se toho v prvním poločase stalo nejvíce – na polovině domácího týmu. Hosté s přehledem kombinují kolem šestnáctky Freiburgu.
45'
Bude se hrát ještě dvě minuty.
44'
Domácí se tentokrát dlouhou rozehrávkou nezdržovali a raději nakopli míč na Hölera. Ten ale vybíhal na tuto přihrávku z postavení mimo hru.
43'
Po tvrdém souboji ve středu pole zůstal na trávníku ležet Kainz. Hra je přerušená.
42'
Další nákop na Modestea skončil u domácí brankáře Flekkena. Ten chtěl rychle rozehrát útok svého týmu, jeho spoluhráči ale ve středu pole o kulatý nesmysl přišli.
41'
Hosté mají dění na hrací ploše pod kontrolou. Domácím se v této chvíli nedaří vůbec nic a asi se nemůžou dočkat přestávky...
40'
Další útok Kolína nad Rýnem zastavil ofsajd, ve kterém se ocitl právě Modeste. Hosté okamžitě zacouvali dozadu.
39'
Nico Schlotterbeck ostrým skluzem u vlastní šestnáctky vypíchl míč Modesteovi, současně ho ale zasáhl do nohy. Podle názoru hlavního rozhodčího Harma Osmerse se o faul nejednalo.
38'
Až po téměř pěti minutách od gólu se domácí konečně dostali na polovinu soupeře, dlouho ale jejich útok netrval, protože po nepřesné přihrávce před šestnáctku získal míč Hector.
37'
Domácím se po inkasované brance nedaří rozjet solidnější útočnou akci a hosté je i teď bez větších problémů drží vysokým presinkem na jejich polovině hřiště.
36'
Už to mohlo být 0:2! Kainzův centr ze standardky z pravé strany útočné poloviny doletěl až na zadní tyč k úplně volnému Uthovi, jenž ve skluzu trefil zblízka pravou tyč Flekkenovy branky.
34'
Köln právě vstřelil branku!
Hosté otevírají skóre! Schmitz dostal na pravém křídle hromadu času a prostoru na centr, který náležitě využil. Přesným nákopem našel v šestnáctce hlavu ANTHONYHO MODESTEA, jenž se dostal k hlavičce přes Küblera a přesnou střelou poslal míč nechytatelně k levé tyči domácí branky. Asistence: Benno Schmitz.
33'
Povedlo se jim to právě včas a centr Ljubičiće z pravé strany srazil hlavou do rukou svého brankáře Flekkena Nico Schlotterbeck.
32'
Z jejich akce ale napokon nebezpečný střelecký pokus nepřišel. Hosté otáčejí hru na opačnou stranu a domácí musí rychle zacouvat dozadu.
31'
Obraz hry se najednou změnil a týmem, který je aktivnějším směrem dopředu, jsou najednou domácí fotbalisté. Ti se postupnou kombinací přibližují k pokutovému území hostů.
29'
Domácí tento útok povzbudil a hned další útočnou akci zakončil tvrdou střelou ze střední vzdálenosti Günter. Kapitán Freiburgu tímto pokusem minul Hornovu branku zhruba o metr.
28'
Po delší době zaútočili i domácí. Na Džongův centr z pravé strany si nabíhali do šestnáctky Kolína nad Rýnem Höler i Grifo, ani jeden z nich ale letící míč nedokázal zasáhnout.
27'
Hosté si pak vytvořili ještě větší gólovou možnost! Andersson předskočil Nica Schlotterbecka při náběhu na centr Kainze zleva, z výborné pozice ale usměrnil míč hlavou těsně nad domácí branku.
26'
Míč se ale poté znovu vrátil k šestnáctce Freiburgu a nakonec se odrazil na její hranici ke Kainzovi, jenž vystřelil po zemi těsně mimo Flekkenovu branku.
25'
Hosté získali přímý kop z pravé strany útočné poloviny, který rozehrál nákopem do šestnáctky Kainz. Jeho centr obrana Freiburgu vyřešila.
24'
Uth hledal krásným centrem z levé strany v pokutovém území Freiburgu Anderssona, tomu ale chybělo několik centimetrů na to, aby nataženou nohou před odkrytou brankou domácích míč zasáhl.
23'
Zprava to pro změnu vyzkoušel Modeste, i jeho centr ale domácí obrana vyřešila. Hostům se však pokaždé daří míč získat a i teď se k němu opět dostali fotbalisté Kolína nad Rýnem.
22'
Hosté opět připravili domácí o míč a opět se dostali až k pokutovému území Freiburgu. Centr Schmitze z pravé strany tentokrát odhlavičkoval do zámezí Sallai.
21'
Özcan vystihl rozehrávku domácích obránců a kolmicí na pravé křídlo vysunul za obranu Freiburgu Schmitze. Jeho centr chytil připravený domácí gólman Flekken.
20'
Hector se po ošetření vrátil do hry a okamžitě se zapojil do postupného útoku svého týmu. Ten se snaží najít mezeru v obranném postavení Freiburgu.
18'
Po zisku míče vyrazili domácí do rychlého protiútoku, který vedl Sallai. Tomu míč čistým obranným zákrokem vypíchl Hector, jenž ale musí být s drobným zraněním ošetřen.
17'
A to se jim vymstilo. Brankáři Flekkenovi se odkop nepovedl a „přesným“ nákopem našel útočníka Kolína nad Rýnem Anderssona. Naštěstí pro domácí si Andersson míč pořádně nezpracoval a musel ho posunout dozadu.
16'
Freiburgu ale pomohl Uth, jenž při náběhu na centr do šestnáctky domácích fauloval Grifa. Domácí s rozehrávkou nepospíchají.
15'
Hosté už ale mají docela solidní tlak na domácí obranu, které se vůbec nedaří hrací předmět získat. Hráči v černých dresech se postupně přibližují k domácí šestnáctce.
14'
Centr hostů z levého křídla byl sražen tak, že se odrazil v domácí šestnáctce k Anderssonovi. Ten nepovedenou střelou z voleje poslal míč přímo do rukou gólmana Freiburgu Flekkena.
13'
Kolínu nad Rýnem se povedlo domácí rychle připravit o míč a postupně začíná získávat územní převahu. Domácí se disciplinovaně zatáhli do obranného postavení.
12'
Hostům se povedl přechod středem pole a najednou mohli zaútočit proti rozhozené obraně Freiburgu. Kainzovi se ale centr zleva nepovedl a míč skončil až za Flekkenovou brankou.
10'
Naštěstí se ale nejednalo o vážnější zranění a Kainz pokračuje v zápase. Hned po obnovení hry nakopl Lienhart míč na pravé křídlo na rozběhnutého Sallaie, ten ale byl v ofsajdu.
9'
Kainzovi se pokus o individuální průnik nepovedl a Höler ho navíc zasáhl do kotníku při čistém obranném skluzu. Hostující fotbalista zůstává sedět na trávníku.
8'
Utkání začalo ve velmi vysokém tempu a oba týmy po zisku míče rychle otáčejí hru na opačnou stranu. Teď se o rychlou útočnou akci snaží hosté.
7'
Höler dostal míč za obránce na pravém křídle a obloučkem na zadní tyč našel volného Grifa. Ten už ale jen ze záklonu usměrnil míč hlavou do boční sítě Hornovy branky.
6'
Podobně se na opačné straně prosadil na křídle i pravý obránce Kolína nad Rýnem Schmitz, jeho centr ale pro změnu chytil domácí brankář Flekken.
5'
Kapitán Freiburgu Günter se hezky uvolnil na levém křídle a potáhl míč až k šestnáctce hostujícího celku. Centr se mu ale vůbec nepovedl a míč nakopl až za Hornovu branku.
4'
Na opačné straně napřáhl ke střele z prostoru před pokutovým územím Freiburgu Uth a jeho přesnou střelou po zemi k levé tyči vyrazil domácí brankář Flekken výborným zákrokem na roh.
3'
Kolmice do šestnáctky Kolína šla na volného Güntera, před kterým chtěl míč chytit vybíhající brankář hostů Horn. Ten ale míč nepochopitelně pustil za sebe a Günter, který nakonec vybíhal z ofsajdu, minul prázdnou branku hostů.
2'
Hostům se povedlo míč rychle získat zpět a okamžitě poté přišel nákop Kainze na Anderssona. K míči ale byl jako první domácí brankář Flekken.
1'
Výkop utkání měli hosté. Domácí je vyokým presinkem hned vytlačili až k jejich šestnáctce a brankář hostů Horn musel míč odkopnout k obráncům Freiburgu.
1'
Freiburg bude hrát v červených dresech, Kolín nad Rýnem v černých.
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli začne.

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – Sallai, Keitel, M. Eggestein, Grifo – Höler, Džong.

Náhradníci: Uphoff – Gulde, Demirović, Petersen, Haberer, Schade, Heintz, K. Schlotterbeck, Weisshaupt.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Meré, Czichos, Hector (C) – S. Özcan – Ljubičić, Uth, Kainz – Andersson, Modeste.

Náhradníci: Schwäbe – Kilian, Schindler, Duda, Ehizibue, Schaub, Lemperle, Schirí, Ostrák.

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Gorniak.

Vzájemné zápasy

Za posledních pět sezon se tyto dva kluby v německé Bundeslize utkaly osmkrát a vzájemná bilance za tuto dobu mluví ve prospěch Freiburgu, který vyhrál pětkrát a třikrát s Kolínem nad Rýnem prohrál. Freiburg jasně zvítězil i v obou vzájemných soubojích v minulém ročníku – doma 5:0 a venku 4:1.

Posledních 5 vzájemných ligových zápasů:
28. 4. 2018: Freiburg – Kolín nad Rýnem 3:2
31. 8. 2019: Freiburg – Kolín nad Rýnem 1:2
2. 2. 2020: Kolín nad Rýnem – Freiburg 4:0
9. 1. 2021: Freiburg – Kolín nad Rýnem 5:0
9. 5. 2021: Kolín nad Rýnem – Freiburg 1:4

Kolín nad Rýnem se v minulé sezoně zachránil až v baráži, ve které porazil Holstein Kiel. Podobně jako domácí, i hosté ale mají na úvod tohoto ročníku výbornou formu. V 1. kole Německého poháru se sice vytrápili na půdě Jeny, kterou vyřadili až po penaltách, v Bundeslize ale vyhráli oba domácí zápasy nad Herthou (3:2) a Bochumem (2:1). Jedinou porážku utrpěl Kolín nad Rýnem v Mnichově s Bayernem (2:3). Do tohoto souboje tak vstupuje jako šestý tým průběžné tabulky nejvyšší německé soutěže.

SC Freiburg

Desátému týmu minulého ročníku německé Bundesligy se vstup do nové sezony povedl náramně a po třech kolech se nachází na čtvrté příčce tabulky se 7 body. V úvodním kole sice uhrál jen bezbrankovou remízu v Bielefeldu, poté ale porazil Dortmund 2:1 a vyhrál i ve Stuttgartu 3:2. Kromě zápasů v Bundeslize vyhrál Freiburg o jednu branku i zápas 1. kola Německého poháru, ve kterém vyhrál na hřišti třetiligového Würzburgeru Kickers 1:0.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu SC Freiburg – 1. FC Kolín nad Rýnem. Utkání 4. kola německé Bundesligy začíná v 15:30.