Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fürth : Augsburg - 18. prosince 2021   15:30

0:0
(0:0)
Fürth
Burchert (C) – Meyerhöfer, Griesbeck, Bauer, Willems – Seguin, Christiansen, Tillman (71. Dudziak) – Leweling, Nielsen, Hrgota (82. Abiama).
Schaffran – Asta, Abiama, Dudziak, Itter, Itten, Green, Sarpei, Seufert.
Stegemann – Pickel, Assmuth
Trolli Arena, Fürth
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Oxford, Gouweleeuw (C), Iago – D. Caligiuri (73. Sarenren-Bazee), Maier, Dorsch, Pedersen (46. Vargas) – Hahn (59. Gregoritsch), Zeqiri (59. Córdova).

Augsburg nepřetlačil beznadějně poslední Fürth

Na liduprázdném stadionu ve Fürthu se odehrál gólově skoupý zápas, kterému Jan Morávek i Tomáš Koubek přihlíželi pouze z lavičky. Domácí, jak už to bývá zvykem, předvedli takový nemasný neslaný výkon, když za celou hodinu a půl ani jednou nevystřelili na branku. Největší zásluhu na získaném bodu má bezpochyby Sacha Burchert, jenž zneškodnil všechny čtyři střely. Největší starosti měl na začátku druhé půle, kdy Hahnovu střelu zblízka vykopával pravačkou. V samotném závěru ještě hlavičkovali Córdova a Sarenren-Bazee, oba ale shodně nad branku.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 3:7.
Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:13.
90+2'
90+2'
Ještě jedna střela v podání augsburských fotbalistů. Tentokrát Bauera přehlavičkoval Noah-Joel Sarenren-Bazee, jeho pokus letěl do stejných míst jako ten od Córdovy. Znamená to tedy, že ve Fürthu se po remíze 0:0 body rozdělí.
90+1'
V první ze dvou nastavených minut si vyšplhal do zakončení Sergio Córdova. Bohužel pro Augsburg přehlavičkoval branku.
90'
Žlutou kartu dostává Dickson Abiama (Fürth).

Ostré lokty Abiamy poznal ve výskoku Reece Oxford.
88'
Za šestnáctkou se v palebné pozici ocitl Dickson Abiama, jeho křižnou střelu mohl kdokoliv tečovat, to se ale nestalo a ta tak byla nepřesná.
87'
Následný roh Fürth ubránil a po rychlém brejku si jeden sám kopne.
86'
Ruben Vargas se na levé straně vápna uvolnil parádní přešlapovačkou. Střílenou přihrávku soupeř vychýlil mimo přední tyč.
84'
Žlutou kartu dostává Iago (Augsburg).

Iago přišlápl Meyerhöferovi nárt.
82'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Dickson Abiama.
81'
Sascha Burchert vyběhl mimo vápno proti Sarenren-Bazeemu a vypadalo to, že jednou nohou trefil ho a druhou míč. Hosté se dožadují vyloučení pro brankáře Fürthu, ale rozhodčí je toho názoru, že zákrok byl křišťálově čistý.
79'
Už se zdálo, že Sergio Córdova bude ze strany sám postupovat na brankáře, vracející se Maximilian Bauer mu však balon na poslední chvíli vypíchl. Důležitý okamžik!
77'
Žlutou kartu dostává Jetro Willems (Fürth).

Vargas řídil nebezpečný brejk, který zastavil Jetro Willems zatažením za záchrannou brzdu.
76'
I čtvrt hodiny před koncem hraje Fürth s Augsburgem stále bez branek.
75'
74'
Vargasův centr odvrátil Bauer do bezpečí. Fürth vzadu pracuje zodpovědně a je blízko bodovému zisku.
73'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
72'
Ruben Vargas přetáhl svůj centr od koncové čáry. Navíc se už předtím dostal s míčem mimo hřiště, takže uvidíme odkop. A před ním další střídání.
71'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Timothy Tillman, přichází Jeremy Dudziak.
70'
Sergio Córdova si nechal ukopnout míč za lajnu. V přerušené hře se naskytla příležitost pro střídání.
68'
To jeho protějšek Stefan Leitl je o poznání klidnější. Zápas sleduje se založenýma rukama a vypadá spokojeně, dobře ví, že jeho Fürth ve zbytku sezony už nemá co ztratit
67'
Ruben Vargas si za Bauerem zpracoval průnikovou přihrávku a z úhlu roztřásl boční síť. Stále nervóznější trenér Markus Weinzierl už si hryže nehty.
66'
Ofsajd Fürthu.
65'
Domácí rozeběhli nadějnou akci, na jejímž konci byla přihrávka pod sebe. Jak Hrgotovi, tak Nielsenovi chyběly k nebezpečnému zakončení centimetry.
64'
Žlutou kartu dostává Reece Oxford (Augsburg).

Oxford ve středu hřiště odhodil Lewelinga jako kus nějakého papíru. Za nepřiměřené pozdní dohrání byl stoper okamžitě potrestán.
62'
Jamie Leweling si u lajny dobře obhodil Iaga, nakonec však míč na hrací ploše nestihl.
61'
Hodina fuč a skóre stále bezbrankové. Těžko se něco změní, když tomu chybí střelba. Hlavně ze strany Fürthu, který ještě nevystřelil na branku...
60'
Držení míče: 46% : 54%.
59'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Andi Zeqiri, přichází Sergio Córdova.
59'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Michael Gregoritsch.
58'
A ještě jeden. Napodruhé Timothy Tillman kopl míč na přední tyč, obránce přisvítil, jeho spoluhráči dostali míč mimo rizikovou zónu a pak i do zámezí.
57'
Aktivní Leweling vzal zodpovědnost na sebe, a i když přes svého strážce nebyl schopen odcentrovat, tak získal pro Fürth roh.
56'
Dva auty Fürthu v jedné minutě provedl Jetro Willems. Při tom druhém vhodil míč až do šestnáctky, přímo do náruče Rafala Gikiewicze.
55'
Standardku hosté ubránili, stejně jako Lewelingův nízký centr. Za ním kráčel Haavard Nielsen, ale stoper Oxford mu míč na poslední chvíli odkopl.
53'
Bolestivý střet dvou hráčů vyhodnocen jako faul Rubena Vargase na Jamieho Lewelinga. Správně posouzeno, opakované záběry odkryly šlapák.
51'
Centr z něj hosté spolehlivě odvrátili.
50'
Po Christiansenově přizvednuté střele si fotbalisté Fürthu kopnou roh.
48'
Ruben Vargas se proběhl po dálnici na levé straně, odcentroval do vápna, kde André Hahn v první velké šanci nechal vyniknout Burcherta! Ten skvělým reflexem míč vykopl. U volného balonu se ještě ochomýtali dva hráči, pohotový obránce však dorážku žádnému z nich nedovolil.
46'
Začátek druhé půle se trochu opozdil, jelikož vznikl problém s protrženou sítí. Toho si rozhodčí všimli až při poločasové kontrole, režie pak našla záběr, který odhalil příčinu protržení. Při jednom ze zákroků v prvním poločase ho způsobil Sascha Burchert, když se za síť u své tyče zavěsil.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Ruben Vargas.
46'
Obě družstva předvedla takový nemasný neslaný výkon. Prvních patnáct minut měl větší územní převahu Fürth, postupem času ale přebíral taktovku Augsburg. Ten aspoň dvakrát vystřelil na bránu, zatímco jeho soupeř se mezi tři tyče netrefil ani jednou. Nasnadě je zlepšení předfinální fáze, která v obou táborech dost pokulhávala. Co s tím Stefan Leitl a jeho protějšek Markus Weinzierl udělají? A nastoupí Jan Morávek do hry? To jsou otázky pro druhý poločas.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 2:4.
Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 3:5.
45'
45'
Závěr první půle se dohrává uprostřed hřiště. Rozhodčí navíc nemá potřebu nic nastavovat, takže se do kabin odejde za stavu 0:0.
43'
Po jeho rozehrání vznikl uvnitř vápna velký chaos. Ten svým hvizdem ukončil Sascha Stegemann, který bystrým zrakem spatřil útočný faul.
42'
Hahnovu prudkou přihrávku vychýlil obránce mimo branku, Augsburští si kopnou roh.
40'
Robert Gumny si naběhl na centr ze strany a pohotově vystřelil k pravé tyči. Sascha Burchert se musel hodit na zem, což zvládl na výbornou.
38'
Naštěstí šlo jen o chvilkovou indispozici, která pravého křídelníka Fürthu nepřiměla odstoupit.
37'
Žlutou kartu dostává Daniel Caligiuri (Augsburg).

Au, Daniel Caligiuri nakopl Seguina a ten s bolestivou grimasou v obličeji zůstává ležet na hřišti.
36'
Fürth postupuje dopředu pomocí autových vhazování, ty si bere na starost Marco Meyerhöfer.
35'
Na druhé straně si pro Seguinův pas šel Jamie Leweling. Při tom však musel jít do hlavičkového souboje s Iagem a ten bohužel pro Fürth prohrál.
34'
Max Christiansen přerušil Pedersenovu kolmici původně rýsovanou někam do středu hřiště.
33'
Z další akce vybojoval Augsburg roh. Rozehrávku na kratší vzdálenost vystřídala kombinace zakončená střelou zpoza vápna. Razance tam byla, přesnost ne.
32'
Tohle už bylo lepší. Na pravé straně vápna měl prostor pro zakončení Andre Hahn, však taky jeho střelu Burchert vyrazil s vypětím všech sil.
31'
Augsburg v poslední čtvrt hodině vzácně vyrovnal držení míče, i tak mu kombinace na malém prostoru nevyšla.
30'
Držení míče: 50% : 50%.
29'
Zdánlivě přetažený centr ještě Robert Gumny zpracoval, ale v následné kombinaci se s míčem dostal za koncovou čáru a tam meruna nemá pochopitelně co dělat.
28'
Ale teď už ano. Paul Seguin totiž zezadu sestřelil Pedersena, Augsburg má k dispozici standardku.
27'
Po zákroku na Sebastiana Griesbecka rozhodčí rozpažil, podle jeho názoru o útočný faul nešlo.
25'
Branimir Hrgota z Fürthu si pomohl k zisku míče zatažením jednoho ze soupeřů za dres. Sacha Stegemann karty zatím svorně ponechává v kapsičce.
24'
Na druhé straně se po Zeqiriho zblokované ráně kopal roh. A nutno podotknout, že zbytečně, protože sudí okamžitě poté postřehl útočný faul.
22'
Jamie Leweling podcenil mozek Gumnyho, který průnikovou přihrávku zdánlivě nechal dokutálet za koncovou čáru. Před ní balon přišlápl a otočil se s ním o 180 stupňů, to presující Leweling vůbec nečekal.
21'
Druhý asistent rozhodčího odmával ofsajd, ve kterém byl přistižený Andi Zeqiri. Jeho přihrávka proti noze a následná střela nad branku se tak do statistik nepromítne.
19'
V době, kdy se teprve schylovalo k souboji o míč, stáhl Jamie Leweling k zemi Oxforda. A měl docela štěstí, že byl Sascha Stegemann ohledně karetního trestu benevolentní.
18'
Maierův pas od rohového praporku si na penaltovém bodě našel Reece Oxford. Jeho zakončení hlavou proletělo metr nad břevnem.
17'
Stejně tak učinil na druhé straně Andi Zeqiri, i když jeho pas na zadní tyč byl podstatně lepší. Navíc se před Hahnem dotkl míče tělem Jetro Willems a my budeme svědky rohového kopu.
16'
Fürth se pyšní jednou tak velkým držením míče jako má Augsburg. I díky územní převaze teď odcentroval Jamie Leweling, pouze však na hlavu obránce.
15'
Držení míče: 67% : 33%.
14'
V navazujícím útoku Fürthu nepustil Willemse do pokutového území Robert Gumny. Ten zpevněným tělem poslal svého protivníka hrdě k zemi.
12'
Diváci zatleskali kolmici do uličky, která na chvíli uvolnila Nielsena. Toho ale okamžitě zakřižoval André Hahn a domácího hráče tím donutil k přihrávce.
11'
V souboji o míč byl André Hahn bolestivě trefen kopačkou do břicha. Rozhodčí si toho nevšiml a nechal hru plynout dál.
10'
Haavard Nielsen si střihl souboj jeden na jednoho a získal pro Fürth roh. Následný centr na první tyč odhlavičkoval Iago směrem do hřiště.
9'
André Hahn zapůsobil patičkou. Tou chtěl uvolnit Maiera, ale přihrávka byla o něco prudší než měla být.
8'
I proto teď Mads Pedersen musel na zádech udržet Lewelinga, aby přes něj odkopl míč do bezpečí.
7'
Hosté vytlačili soupeře za půlící čáru, sami ale nejsou schopni nijak zahrozit.
6'
Fürth tlačí. Timothy Tillman se rozutíkal podél levé lajny a přes jednoho z obránců odcentroval na přední tyč, tam se jako spolehlivý hlavičkář ukázal Robert Gumny.
5'
Po roztažení hry do šířky hřiště následoval nízký centr před bránu. Spoluhráče v bílých dresech tam hledal Paul Seguin marně.
4'
Fürth zůstává na útočné polovině, tentokrát z levé straně bude vhazovat.
3'
Standardku od pravé lajny vybojoval Max Christiansen. Centr některého z jeho spoluhráčů odkopl před Willemsem špičkou kopačky Mads Pedersen.
2'
Jenže po ztrátě míče přišly v jedné minutě hned dva prohřešky. Jako první fauloval Arne Maier, po něm si nedovolený zákrok neodpustil Reece Oxford.
1'
V červeném vykopávající Augsburg provede první útok proti bíle oděným fotbalistům Fürthu.
1'
Sascha Stegemann měl předevčírem důvod k oslavám, rozhodčí s licencí UEFA byl v rámci německé listiny povýšen ze druhé skupiny do první. Známka kvality tam tedy je, proto buďme i na jeho výkon zvědaví.
Trenér Fürthu Stefan Leitl si na tiskové konferenci uvědomoval sílu soupeře v osobních soubojích. Zároveň si přeje zvýšit procento držení míče oproti posledním dvěma duelům. „Věřím, že uspějeme“, dodal.
Oba někdejší reprezentanti zůstali na lavičce. Tomáš Koubek tradičně kryje záda kolegovi z Polska, Jan Morávek je zase připraven naskočit v průběhu hry.

SpVgg Greuther Fürth: Burchert (C) – Meyerhöfer, Griesbeck, Bauer, Willems – Seguin, Christiansen, Tillman – Leweling, Nielsen, Hrgota.
Náhradníci: Schaffran – Asta, Abiama, Dudziak, Itter, Itten, Green, Sarpei, Seufert.
Trenér: Stefan Leitl.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Oxford, Gouweleeuw (C), Iago – D. Caligiuri, Maier, Dorsch, Pedersen – Hahn, Zeqiri.
Náhradníci: Koubek – Framberger, Córdova, Gregoritsch, Morávek, Salifou, Sarenren-Bazee, Vargas, Winther.
Trenér: Markus Weinzierl.

Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Assmuth.
O sestavách už máme jasno. Koho do nich Stefan Leitl a Markus Weinzierl nominovali? A kdo bude záchranářský duel pískat? Odpovědi se dozvíte právě teď!
Na koho si dát pozor? Nejobávanějším hráčem je Branimir Hrgota, švédský útočník dal za Fürth zatím čtyři branky. Augsburg má svého nejlepšího střelce na marodce, uvidíme, zda se třígólový Florian Niederlechner stihne z poranění kotníku zotavit.
Augsburg se díky čtyřbodovému zisku z posledních dvou zápasů přiblížil nesestupovým pozicím. Patnáctý Stuttgart už bodově dotáhl a skóre má jen o chlup horší. Kdyby si z Fürthu odvezl všechny body, tak by mohl předskočit dokonce pět soupeřů. A představa je to vážně reálná, protože Wolfsburg, Bochum, Mönchengladbach, Hertha i Stuttgart se postaví proti tabulkově lepším soupeřům. Motivace augsburských fotbalistů je tedy obrovská.
Fürth je zralý na spadnutí, mezi německou elitou nenajdeme horší tým. Od začátku sezony není konkurenceschopný, svou první výhru zaznamenal až v předposledním kole. V něm gólem Havarda Nielsena udolal berlínský Union, čímž mu zkomplikoval boje o účast v pohárové Evropě. Už ve středu fotbalisty Fürthu vrátil zpátky na zem Dortmund, kterému zařídili výhru dvougólový Haaland a střídající Malen. Bielefeld navíc už o den dřív porazil Bochum a utekl Fürthu zpět na devět bodů. Tahle ztráta se Trojlístkům bude dohánět jen velmi těžko.
Na konci podzimní části sezony uvidí Bundesliga záchranářský souboj. Utrápený nováček z Fürthu v něm vyzve Augsburg, který zaujímá barážovou pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.