Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fürth : Köln - 26. února 2022   15:30

Fürth
69' Griesbeck (Itter)
1:1
(0:0)
Köln
53' Kainz  (Hector)
Fürth
Linde – Itter, Viergever, Griesbeck, Meyerhöfer – Seguin, Christiansen, Tillman (57. Nielsen) – Dudziak – Leweling (86. Pululu), Hrgota.
Schaffran – Abiama, Asta, Bauer, Green, Nielsen, Pululu, Raschl, Willems.
Schroder
Trolli Arena, Fürth
9 200 diváků
Köln
Schwäbe – Schmitz, Kilian, Hübers, Hector (C) – Schirí, S. Özcan (64. Ljubičić) – Thielmann (75. Schindler), Uth (84. Duda), Kainz (75. Schaub) – Modeste (84. S. Andersson).

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 8:12. Rohy: 7:11. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:13.
Je dobojováno. Druhý zápas lépe začali hosté, kteří šli v 53. minutě, zásluhou Floriana Kainze do vedení. Od té doby byli ale jasně aktivnější domácí fotbalisté, kteří byli odměněni v 69. minutě, kdy z rohového kopu vstřelil svůj premiérový první gól v této sezóně obránce Sebastian Griesbeck. Další gól jsme již neviděli a to znamená, že oba celky si z tohoto klání odnáší bod. Fürth se tak po 24. kole přiblížil k předposlednímu Stuttgartu na pět bodů, naopak Kolín si po dnešním zápase v tabulce Bundesligy pohoršil o jednu příčku, konkrétně ze sedmé na osmou pozici. Před Kolín se dostal tým z hlavního města Union Berlín.
90+4'
90+4'
Poslední šanci se pokoušeli vymyslet i hosté, ale tento zápas skončí remízou.
90+3'
Centr do vápna nebyl nijak nebezpečný a gólman Schwäbe bude rozehrávat.
90+2'
Faul několik metrů za polovinou hřiště nabízí zřejmě poslední šanci pro domácí.
90+1'
Z levé strany centroval Hrgota, kterému do vápna nabíhal Pululu, jenže centr Hrgoty došel jen do náručí gólmana Schwäbeho.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Hubers fauloval na útočné polovině, míč tak teď budou mít na svých kopačkách domácí.
89'
Žlutou kartu vidí trenér Steffen Baumgart (Kolín).
87'
Střídající Duda zahrával dva rohové kopy za sebou, ten druhý byl rozhodně pro domácí nebezpečnější, kdy se Ljubičič na hranici vápna nejprve vyhnul dvěma bránícím hráčům Kolína, následně vypálil, ale branku Lindeho netrefil.
86'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jamie Leweling, přichází Afimico Pululu.
84'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Ondrej Duda.
84'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Sebastian Andersson.
83'
Taktéž další střela Ljubičiče zhruba z pětadvaceti metrů nezamířila do branky Lindeho.
82'
Slibná šance pro Kolín! Dejan Ljubičič se z pravé strany hřiště dostal skoro až do středu vápna, odkud vyslal střelu na vzdálenější tyč, jenže jeho střela nezamířila mezi tři tyče.
80'
Domácí hráči i fanoušci se dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, gesto hlavního arbitra bylo ale zřejmé, hraje se dál.
78'
Domácí mohou být po tomto rohovém kopu relativně v klidu, jelikož Kolín nijak neohrozil jejich branku, a navíc si jeden z hráčů Kolína připsal útočný faul.
77'
Schindler se hned po střídání dostal k několika dotykům s míči, jeho poslední dotyk s míčem znamená rohový kop pro Kolín.
75'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Louis Schaub.
75'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Kingsley Schindler.
73'
Tentokrát se po rohovém kopu k zakončení nedostal žádný z hráčů domácích, další úspěšný obranný zákrok pro Kolín.
72'
Domácí hráči i fanoušci se nyní dožadovali pokutového kopu po zákroku Kiliana na Dudziaka, ale tato akce končí pouze rohovým kopem pro Fürth.
71'
Žlutou kartu vidí Ellyes Schirí (Kolín).
69'
Fürth právě vstřelil branku!

A máme vyrovnáno! Snažení domácích bylo nyní odměněno a po rohovém kopu se dostal k hlavičce SEBASTIAN GRIESBECK, který svým prvním Bundesligovým gólem srovnává stav zápasu – 1:1!
69'
Hrgota vyslal slibnou střelu zpoza vápna, kterou ale zblokoval Kilian na rohový kop.
68'
Do rychlého brejku se po chybě domácích hnal Kainz, jeho přihrávku ale domácí zblokovali a znovu se tak dostávají k míči.
67'
Leweling je v této fázi zápasu nejaktivnější hráč ze strany domácích! Jeho další útočný výpad, tentokrát po pravé straně, skončil střelou nad brankou Kolína.
66'
Faul jednoho z hráčů Kolína zhruba na polovině hřiště sice nebyl odměněn kartou, ale nabízí míč znovu na kopačky domácích.
64'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Salih Ozcan, přichází Dejan Ljubičič.
63'
Nebezpečí z rohového kopu pro Kolín nepřichází, jelikož obrana hostů předvedla další pohotový zákrok.
63'
Hrgota se pokoušel projít přes obránce a dostat se tak do šance, ale nepodařilo se mu to. Uvidíme další rohový kop pro domácí.
61'
Fürth se nyní mocně snaží o vyrovnání, ale několik střílených pokusů hráčů Fürthu buď obrana hostů zblokovala, nebo je lapil gólman Schwäbe.
60'
A znovu to byl Leweling, který upaloval po levé straně, ale před brankou neměl nikoho ze svých spoluhráčů, a tak Hector míč bez problému odkopl.
58'
Střelu Lewelinga, která by nejspíše mířila do branky, odvrátil Hubers
57'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Timothy Tillman, přichází Kallevik Nielsen.
56'
Kainzův centr našel Schirího, který se ve vápně vyhoupl, ale jeho hlavička skončila mimo tři tyče.
55'
Jeden z hráčů Kolína se neprosadil přes obránce Ittera a tak je zde další rohový kop pro Kolín.
54'
A hosté pokračují v útočném snažení, přihrávku Utha nakonec nedokázal nikdo usměrovat za Lindeho, který si došel pro míč a lapil ho.
53'
Köln právě vstřelil branku!

Hosté se v tomto zápase radují jako první! FLORIAN KAINZ posílal střílenou přihrávku do vápna, která skončila až za zády gólmana Lindeho – 0:1!
51'
Další centr domácích do vápna odvrátil na rohový kop obranným zákrokem Kilian.
51'
Rohový kop nepřinesl nic nebezpečného pro Kolín, ale domácí se na míči drží i nadále.
50'
Domácí se rychle dostali na druhou stranu a mají příležitost v podobě rohového kopu.
49'
Hlavička Modesteho nemířila mezi tři tyče a gólman Linde si v klidu došel pro míč.
47'
Útočný faul Kainze zastavuje slibně rozehranou akci Kolína.
47'
Tillman si našel na hranici vápna odražený míč, jeho pokus k levé tyči ale bez problému lapil gólman Schwäbe.
46'
Oba celky nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení jako zápas začaly.
46'
Je za námi první poločas, který nám nepřinesl žádný gól. Spoustu šancí jsme viděli na obou stranách, největší měli asi hosté, kdy v 15. minutě Salih Ozcan nastřelil pouze břevno. Větší příležitosti jsme v prvním poločase neviděli, za zmínku možná stojí ještě pokus Kainze z přímého kopu, který taktéž gólem neskončil. Doufejme tedy, že ve druhém poločase uvidíme nějaký gól.
45+3'
45+3'
Poslední rohový kop, který jsme viděli znovu od hostů, nepřinesl opět nic nebezpečného, a do kabin se tak půjde za nerozhodného stavu.
45+2'
Faul Christiansena na kapitána hostů Hectora nyní nabízí zřejmě poslední šanci na změnu skóre.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
44'
Už to vypadalo, že Uth se dostane ke střele, ale skvělý obranný zákrok Viergevera mu to nedovolil.
41'
Na druhé straně se dostal do šance jeden z hráčů domácích, jenže gólman Schwäbe jeho pokus zhatil.
40'
Centr na bližší tyč byl znovu ubráněn, ale míč doputoval za čáru od jednoho z domácích, a tak si Kainz staví míč na rohový puntík znovu.
40'
Hned vzápětí dostávají hosté k dispozici již pátý rohový kop v zápase.
38'
I tento rohový kop z kopačky Kainze se hráčům Fürthu podařilo ubránit.
37'
Další přihrávku do vápna srazil jeden z bránících hráčů Fürthu na rohový kop.
36'
Faul Griesbecka zastavuje domácí při postupu k brance Schwäbeho.
35'
Pěkný centr z rohového kopu nedokázal do branky dostat Uth, jeho hlavička mířila příliš nad horní tyč branky Lindeho.
34'
Přihrávka, která prošla až skrz vápno k Schmitzovi, který následně vystřelil, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.
32'
Kolín se dostal po bleskové kombinaci až do vápna, kde ale přihrávku jednoho z hráčů směrem blíže k brance domácím, domácí znovu úspěšně zblokovali.
31'
Před Lewelingem odvrátil míč do zámezí obránce Hubers.
30'
Ofsajd zastavil hráče Fürthu při jejich útočném snažení.
29'
Žlutou kartu vidí Salih Ozcan (Kolín).
28'
Několik centrů do vápna se nyní domácím podařilo úspěšně odvrátit.
25'
Meyerhoferovi se přihrávka vůbec nepovedla, protože mu míč po noze sjel a nabízí tak autové vhazování hostům.
23'
Ani jeden hráč Kolína se nedostal po rohovém kopu k zakončení, protože jeden z domácích hráčů tento rohový kop odhlavičkoval.
23'
Kainz nijak neváhal a z přímého kopu střílel, ovšem Linde předvedl skvělý zákrok, kdy vyrazil míč na rohový kop.
22'
Žlutou kartu vidí Timothy Tillman (Fürth).
22'
Thillman nedovoleně zastavil jednoho z protihráčů a rozhodčí Schroder nekompromisně sáhl pro žlutou kartu, Kolín bude zahrávat přímý kop ze slibné pozice.
20'
Střílený přímý kop v poklidu viděl gólman Schwäbe a míč schoval v náručí.
19'
Ozcan fauloval Seguina a domácí mají k dispozici přímý kop.
18'
Další Lewelingův pas do vápna odvrácen hostující obranou.
17'
Leweling si poradil s dvojicí bránících hráčů Hubersem a Hectorem na jedničku a jeho sraženou přihrávku lapil gólman Schwäbe.
16'
Na druhé straně byl centr Seguina do vápna odvrácen na rohový kop, který bude zahrávat Fürth.
15'
A hned vzápětí měl hostující Ozcan další velkou šanci! Svůj pokus po centru do vápna namířil jen do břevna branky domácích!
14'
Další šance pro Kolín! Schirí centroval do vápna, kde našel hlavičku Modesteho, ale ten nechal vyznamenat Lindeho, který vytáhl nádherný zákrok!
13'
Střela Thielmanna nemířila mezi tři tyče a tak bude rozehrávat gólman Linde.
12'
Kombinování až s gólmanem Schwäbem se málem nevyplatilo, naštěstí pro Kolín z toho nebylo nic nebezpečného.
11'
Meyerhöfer fauloval těsně za polovinou hřiště a nabízí tak míč Kolínu.
10'
Útočný výpad Kolína po pravé straně domácí skvěle ubránili, a navíc si vybojovali autové vhazování.
8'
Nakonec přišel centr od Thielmanna, který ale ve vápně nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, a vrací tak míč na kopačky domácím.
7'
Po delší době jsou na míči hosté, ale do žádné větší šance se zatím nedostávají.
6'
Rohový kop odvrátil znovu před Hrgotou jeden z obránců Kolína, navíc Hrgota se následně dopustil útočného faulu.
5'
Do obrovské šance se dostal domácí Hrgota, který upaloval takřka sám na gólmana Schwäbeho, ale skvělý obranný zákron Kiliana zhatil jeho pokus na rohový kop.
3'
První větší šance pro domácí. Do zakončení se dostal Hrgota, který svou střelou nastřelil ruku jednoho z bránících hráčů hostů, ale penalta se nepíská.
2'
První centr hostů, který směroval na Utha, který vyzkoušel svou pozorného gólmana Lindeho.
1'
Na výkopu hosté, jejich první nákop byl úspěšně zachycen, ale míč se na kopačky hostů rychle vrátil.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

SpVgg Greuther Fürth: Linde – Itter, Viergever, Griesbeck, Meyerhöfer – Seguin, Christiansen, Tillman – Dudziak – Leweling, Hrgota (C).
Náhradníci: Schaffran – Abiama, Asta, Bauer, Green, Nielsen, Pululu, Raschl, Willems.
Trenér: Leitl

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Kilian, Hübers, Hector (C) – Schirí, S. Özcan – Thielmann, Uth, Kainz – Modeste.
Náhradníci: T. Horn – S. Andersson, Duda, Ehizibue, Chabot, Lemperle, Ljubičić, Schaub, Schindler.

Fürth – Kolín nad Rýnem 0:0

Z posledních pěti zápasů se Fürthu podařilo získat pouhé dva body, naopak Kolínu se nad Fürthem poměrně daří, ti brali body ve všech, z posledních pěti zápasů, získali jich tedy celkem jedenáct.
1. FC Kolín nad Rýnem

Kolín bude rozhodně dnešním favoritem, protože se na rozdíl od jeho dnešního soupeře nachází aktuálně na sedmé příčce a nemá daleko k příčkám, které zaručují účast v Lize mistrů. V tomto ohledu není divu, že se Kolínu podařilo překonat jejich bodový zisk z loňské sezóny, ve které získali třiatřicet bodů. Před dnešním zápasem jich mají už pětatřicet. Fotbalisté Kolína navíc prohráli jen dva z předchozích osmi ligových zápasů, pět jich vyhráli a jednou remizovali. Na druhou stranu se jim nedaří na hřištích soupeřů, kde v této sezóně zvítězili jen ve dvou ligových utkáních, pětkrát remizovali a čtyřikrát prohráli. Jejich venkovní bilance s nováčky soutěže je velmi bídná, protože z dvaceti zápasů vyhráli pouze jediné, osmkrát remizovali a jedenáctkrát nedokázali vyhrát, navíc v jedenácti z těchto zápasů nedokázali skórovat.
Nejlepším střelcem je Anthony Modeste, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 15 branek.
SpVgg Greuther Fürth

Fotbalisté Fürthu se před dnešním utkáním nacházejí na úplném chvostu tabulky a od barážové příčky je dělí devět bodů. V posledním zápase Fürth nepřekvapivě nestačil na Bayern Mnichov (1:4), nicméně před zápasem s Bayernem Mnichov, předváděl Fürth solidní výsledky, ve kterých ze šesti utkání prohrál jen jediné, dvakrát se radoval z výhry a třikrát remizoval. Z posledních devatenácti zápasů s Kolínem dokázal Fürth vyhrát pouhé dva, sedmkrát remizoval a desetkrát odcházel ze zápasu jako poražený. Určitou motivací do dnešního zápasu může ale být fakt, že právě Fürth vyhrál dva domácí bundesligové zápasy v řadě, což se mu povedlo poprvé v historii a navíc v této sérii bodoval v pěti utkáních v řadě.
Nejlepším střelcem je Branimir Hrgota, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 8 branek.
Dobrý den při sledování přenosu z utkání 24. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy SpVgg Greuther Fürth a 1. FC Kolín nad Rýnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.