Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Lipsko - 20. února 2022   19:30

Hertha Berlin
48' Jovetić (Ascacibar)
1:6
(0:1)
Lipsko
20' Henrichs   • 64' Nkunku   • 67' Nkunku  (Olmo) • 74' Olmo   • 81' A. Haidara  (T. Adams) • 88' Y. Poulsen  (Olmo)
Schwolow – Pekarík (C), Gechter, Kempf, Björkan – Richter (76. Selke), Darida, Ascacibar, Tousart, Jovetić (70. Maolida) – Belfodil (76. Kade).
Lotka – Röcker, Kade, Atemona, Selke, Maolida, Ju. Albrecht.
P. Ittrich – S. Thielert, G. Kleve
Olympiastadion, Berlín
Lipsko
Gulácsi (C) – Simakan (46. Klostermann), Orban, Gvardiol – A. Haidara – Mukiele, Forsberg (60. Laimer), Szoboszlai (60. Olmo), Henrichs (80. T. Adams) – Y. Poulsen, Nkunku (70. André Silva).

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a na shledanou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:8.
Zatímco po první půli to bylo jen o gól a na začátku té druhé dokonce nerozhodně, nakonec je z toho debakl. Rozhodla jediná věc, a sice červená karta v 62. minutě utkání a následná proměněná penalta hostů. Od té chvíle hosté na hřišti vládli, za domácího gólmana poslali dohromady šest míčů a zaslouženě si připisují tři body.
90+2'
90'
Hosté rozehrávají od své brány, za chvíli už začne nastavený čas, který ale nebude příliš dlouhý.
88'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Myslím, že domácí si už jen přejí slyšet závěrečný hvizd. YUSSUF POULSEN po Olmově výborné přihrávce naběhl za obranu Herthy a obloučkem překonal vyběhnutého brankáře, který se už ani nějak moc nesnažil zasáhnout.
84'
Žlutou kartu dostává Amadou Haidara (RB Lipsko).
84'
Červenou kartu dostal Santiago Ascacibar (Hertha BSC), který hodně tvrdě fauloval Poulsena. Hlavní arbitr se však šel podívat na video a verdikt změnil na žlutou.
81'
Hosté stále nemají dost a střílí výstavní gól. Adams přihrál před hranicí velkého vápna z levé strany po ose, následně k míči doběhl AMADOU HAIDARA a krásnou ranou na vzdálenější tyč nedal natahujícímu se brankáři Herthy žádnou šanci. Líp to trefit snad ani nešlo.
80'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Tyler Adams.
76'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Davie Selke.
76'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Anton Kade.
74'
André Silva v první šanci před brankářem ještě neuspěl, Schwolow jeho pokus dokázal vyrazit, avšak k balónu se dostal DANI OLMO a zamířil hezky pod břevno, kam domcáí gólman už dosáhnout nemohl.
72'
Hosté pokračují v aktivitě, zatím se domácím daří odvracet jejich útoky, ale jsou to oni, komu ubíhá čas.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází André Silva.
70'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Myziane Maolida.
67'
Hosté vedou už o dva góly a jsou na nejlepší cestě za vítězstvím. Olmo přihrál z pravé strany podél malého vápna na střed, nepokrytý CHRISTOPHER NKUNKU se dostal k míči a snadno jej tečoval do prázdné brány.
64'
Žlutou kartu dostává Christopher Nkunku (RB Lipsko) za nesportovní chování.
64'
CHRISTOPHER NKUNKU poslal tvrdou střelou balón do levého dolního rohu brány, Alexander Schwolow sice směr vystihl, ale na balón nedosáhl.
62'
Marc-Oliver Kempf (Hertha BSC) navíc inkasuje za svůj faul ihned červenou kartu.
62'
Christopher Nkunku po pěkné přihrávce běžel sám na brankáře, za cenu faulu jej zastavil Marc-Oliver Kempf a bude to penalta.
60'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Konrad Laimer.
60'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Dani Olmo.
59'
Dominik Szoboszlai se u rohového praporku snažil, jak jen mohl, ovšem balón svým barvám nezískal. Rozehrávat bude Schwolow.
56'
A na druhé straně Alexander Schwolow v poslední chvíli vytáhl balón vedle své levé tyče.
54'
Stevan Jovetić málem dokonal obrat, jeho nepříjemný přízemní pokus vytáhl Péter Gulácsi konečky prstů do zámezí.
52'
Pěkný pokus z velké dálky vyslal na bránu Herthy Dominik Szoboszlai, minul však vzdálenější tyč.
51'
Pěknou kombinaci zahráli hosté u velkého vápna, ovšem Benjamin Henrichs dlouho váhal se střelou a nakonec trefil jen protihráče.
48'
Hertha právě vstřelila branku!
V úvodu druhé půle máme srovnáno. STEVAN JOVETIĆ naběhl s míčem k pokutovému území, před jeho hranicí nasadil ke střele a i s pomocí protihráče, který rukou míč tečoval, zamířil do bližšího dolního rohu brány, kam se Péter Gulácsi marně natahoval.
47'
Fredrik André Björkan se dožadoval faulu na levém křídle, leč marně.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Lukas Klostermann.
46'
Hosté byli v první půli aktivnější, jednu možnost proměnili v gól a vedou nejspíš zaslouženě. Domácí se sice do pár šancí dostali také, ale výrazněji brankáře Lipska neohrozili, budou muset přidat, pokud chtějí pomýšlet v tomto utkání na úspěch.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45+1'
Dominik Szoboszlai nepříjemně střílel z hranice velkého vápna, tečovaný míč končí kousek vedle bližší tyče. Nyní měli domácí štěstí.
44'
Žlutou kartu inkasuje trenér Lipska Tedesco.
44'
Marco Richter velmi dobře tečoval hlavou míč před malým vápnem, ale poslal jej mimo bránu.
43'
Na trávníku leží Nordi Mukiele, jehož fauloval jeden z protihráčů. Hra je přerušena.
42'
Po rohovém kopu Alexander Schwolow vyběhl a vyboxoval míč do bezpečí.
41'
Pěkná souhra hostů, na její konci čekal Yussuf Poulsen na přihrávku před zcela prázdnou bránu, ta k němu sice směřovala, ale byla zblokována.
38'
Marco Richter nevyužil nabídnuté možnosti, kdy byla obrana Lipska docela otevřená, jeho přihrávku zblokoval jeden z obránců.
36'
Málem se Lipsko dostalo do velké gólovky, ale obrana Herthy v poslední chvíli odvrátila míč do bezpečí.
34'
Žlutou kartu dostává Joško Gvardiol (RB Lipsko).
33'
Christopher Nkunku byl tvrdě atakován, soupeř však žlutou kartu nevidí.
31'
Dlouhý nákop končí v náruči připraveného gólmana Lipska.
30'
Zblokovaný míč letí mimo hřiště a rohový kop si zkusí i tým z hlavního města.
27'
Dominik Szoboszlai to zkusil z dálky a nemířil vůbec špatně. Míč by šel nakonec těsně vedle tyče, ale Alexander Schwolow jej pro jistotu tečoval a následuje tedy roh.
27'
Přímý kop rozehraje hostující tým.
25'
Žlutou kartu dostává Marco Richter (Hertha BSC).
25'
Na trávníku sedí jeden z hráčů Lipska a na nohy se mu moc nechce.
23'
Hlavíčka jednoho z hráčů domácího mužstva letí příliš mimo.
20'
Poulsen se na středu pokutového území k zakončení nedostal, ale balón udržel a přihrál jej na levou stranu, kde se už povedlo střílet BENJAMINOVI HENRICHSOVI. Jeho první střelu dokázal Alexander Schwolow bravurně vyrazit, ovšem dorážku tečoval Gechter nešťastně do vlastní sítě a to už byl brankář Herthy bezmocný.
18'
Nepřesná akce Lipska a rozehrávat bude Alexander Schwolow, jenž nikam vůbec nepospíchá.
16'
Domácí dlouho kombinují na své straně, takový fotbal se fanouškům asi moc líbit nemůže.
14'
Zatím se na hřišti kromě jedné šance hostů nic neděje, u míče jsou více hráči Lipska, ale jejich aktivita ke gólu zatím nevede.
11'
Hosté rozehráli rohový kop, míč ale jen proletěl skrz velké vápno.
8'
Nordi Mukiele byl velmi blízko skórování. Po přihrávce na pravou stranu střílel bez přípravy a jen těsně minul vzdálenější tyč. Alexander Schwolow se natahoval marně.
7'
Rohový kop pro Lipsko.
5'
Hosté nadále zůstávají u míče, ale zatím si jen přihrávají u středového kruhu.
3'
Hosté se dostávali do první dobré šance, Nordi Mukiele přihrával z pravé strany do skrumáže před brány, ze které ale tečovaný míč letí do zámezí. Bude to odkop.
1'

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík (C), Gechter, Kempf, Björkan – Richter, Darida, Ascacibar, Tousart, Jovetić – Belfodil.
Náhradníci: Lotka – Röcker, Kade, Atemona, Selke, Maolida, Ju. Albrecht.
Trenér: T. Korkut.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan, Orban, Gvardiol – A. Haidara – Mukiele, Forsberg, Szoboszlai, Henrichs – Y. Poulsen, Nkunku.
Náhradníci: Tschauner, Martínez – Klostermann, T. Adams, Laimer, Kampl, Olmo, André Silva, Novoa.
Trenér: D. Tedesco.

Rozhodčí: P. Ittrich – S. Thielert, G. Kleve.

Hertha

Domácí tým se drží těsně nad sestupovými příčkami, s třiadvaceti body je patnáctý, před prvním sestupovým místem má náskok jediného bodu. Na svém hřišti hráči Herthy odehrálo dosud jedenáct zápasů a zaznamenali patnáct bodů díky čtyřem výhrám a třem remízám, patnáctkrát skórovali a o dvě branky více inkasovali. Na domácí výhru nyní čekají už tři zápasy, naposledy remizovali 1:1 s Bochumí.

Lipsko

Hosté bojují o pohárová místa, s čtyřiatřiceti body jim náleží první nepohárová příčka, ovšem na čtvrtý Hoffenheim, jenž v tuto chvíli postupuje přímo do Ligy mistrů, ztrácí jen tři body. Mimo svůj stadion se ale Lipsku moc nedaří, z deseti klání si přivezlo pouze sedm bodů za jediné vítězství a čtyři remízy, vstřelilo jen devět branek a třináct jich dostalo. Naposledy však hrálo velmi vyrovnanou bitvu na hřišti giganta Bayernu Mnichov, kterému podlehlo těsně 2:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.