Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Mönchengladbach - 18. prosince 2021   15:30

Hoffenheim
90+2' Akpoguma (Bebou)
1:1
(0:1)
Mönchengladbach
35' Embolo
Hoffenheim
Baumann – S. Posch, Grillitsch, Vogt – Kadeřábek (88. Akpoguma), Geiger, Stiller (63. Baumgartner), Raum – Rutter, Kramarić – Dabbur (46. Bebou).
Sommer – Lainer, Ginter, Binsibajní, Scally – Kramer, Zakaria – Herrmann, Stindl, Thuram (73. Netz) – Embolo.
Sippel – Netz, Pléa, Müsel, Bénes, Neuhaus, J. Hofmann, Noss.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek sobotního dne.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 13:6. Rohy: 15:3. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 6:9.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Stefan Lainer (Borussia Mönchengladbach).
Žlutou kartu dostává Dennis Geiger (TSG 1899 Hoffenheim).
90+4'
Domácí jsou nyní samozřejmě na koni a znovu se tlačí dopředu. Bude to ještě zajímavá dvouminutovka.
90+2'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Tak domácí se konečně dočkali a nastaveném čase zcela zaslouženě vyrovnávají na 1:1! Po centru doputoval míč až na hranici malého vápna, kde číhal KEVIN AKPOGUMA, a ten prostřelil dnes skvělého Sommera.
90+1'
Rozhodčí přidal pět minutek.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Kevin Akpoguma.
87'
Roh zahrávali i hosté, ale ani z něj nic nebylo. Dopředu už opět pospíchají hráči domácího celku.
85'
A když už se domácí do zakončení dostanou, tak narazí na skvělého Sommera! Ten opět zlikvidoval zajímavý pokus i následné dorážky po rohovém kopu!
83'
Ale domácím se směrem dopředu nedaří. Nyní opět dlouho kombinovali, ale na závěr přišla další nepřesán přihrávka směrem dopředu.
81'
Domácí mají posledních deset minutek na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem.
79'
Na trávníku zůstal ležet Lars Stindl, který samozřejmě vůbec nepospíchá. Hosté šetří cenné vteřinky.
77'
I tentokrát to hostující zadáci zvládli na jedničku a zastavili slibně vypadají útok Hoffenheimu, kterému se dnes směrem dopředu rozhodně nedaří podle představ.
75'
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu a hosté se pouze brání, ale zatím úspěšně.
73'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Luca Netz.
71'
Andrej Kramarić po rohu orazítkoval břevno, ale vše bylo zbytečné, protože byl v ofsajdu.
70'
Po zásahu hostujícího hráče je tu další roh pro Hoffenheim.
69'
Domácí zahrávali další rohový kop, ale i tentokrát to hosté zvládli a ubránili se.
67'
Po dalším rohu hlavičkoval domácí David Raum, ale míč skončil těsně nad břevnem!
65'
Po dalším rohu hlavičkoval Georginio Rutter, ale Yann Sommer předvedl další dobrý zákrok a míč vyrazil na další roh!
64'
Po rohu se k hlavičce dostával jeden z domácích hráčů, ale nakonec mu k míči pár centimetrů chybělo a nic z toho tedy nebylo.
63'
Rohový kop pro domácí celek.
63'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Angelo Stiller, přichází Christoph Baumgartner.
62'
Žlutou kartu dostává Rámí Binsibajní (Borussia Mönchengladbach).
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Hoffenheim, kterým byl mírným favoritem, stále prohrává o jednu branku, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Denis Zakaria zůstal ležet na trávníku a je ošetřován, tak uvidíme, zda bude v pořádku nebo trávník opustí.
57'
Aktivní Breel Embolo to vzal na sebe, zkoušel se prodrat přes několik protihráčů, ale nakonec byl zastaven a na tahu je Hoffenheim.
55'
Žlutou kartu dostává Pavel Kadeřábek (TSG 1899 Hoffenheim).
53'
Po rohu se do zakončení dostal Andrej Kramarić, ale hradbu těl před sebou nepropálil a domácí stále prohrávají o jednu branku.
52'
Rohový kop pro Hoffenheim.
51'
Na druhé straně se hezky uvolnil Stefan Lainer, ale s jeho přihrávkou před branku si dobře poradil pozorný Baumann.
49'
Georginio Rutter se dostal do velké šance, ale jeho nepřesné zakončení bylo zbytečné, protože byl odpískán ofsajd.
48'
Po centru sklepl Pavel Kadeřábek míč a Dennis Geiger střílel, ale branku trefit nedokázal a Sommer byl tak bez práce.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Ihlas Bebou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31 hodin.
První poločas je minulostí. Domácí byli aktivnější, ale z několika střel branku vstřelit nedokázali. Naopak na druhé straně se po rohovém kopu trefil Breel Embolo a hosté tedy vedou nad Hoffenheimem 1:0. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+2'
45+1'
Poslední akci v tomto poločase ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Breel Embolo dostal dobrou přihrávku a postupoval na posledního obránce, kterým byl Kevin Vogt, ale ten ho skvěle zastavil.
42'
Ani z další akce domácích nic nebylo, tedy kromě nepřesné přihrávky. Míč doputoval do zámezí a rozehrávat tak bude Sommer.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, co nám hráči na trávníku ještě předvedou.
39'
Hosté hrozí z rychlých brejků, tak jako nyní. Na konci všeho byl Lars Stindl, ale jeh rána přesná nebyla. Od své branky bude rozehrávat Baumann.
37'
Domácí se samozřejmě snažili hned odpovědět, ale jejich snažení nic nepřineslo a stále tak prohrávají o jednu branku.
35'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Ale po rohovém kopu se už hosté prosazují! BREEL EMBOLO zůstal zcela sám na hranici malého vápna, doputoval k němu míč, který jen usměrnil do poloprázdné branky!
35'
Další velká šance! Breel Embolo šel sám na brankáře, byl tísněn, ale přesto zakončil, jenže Oliver Baumann si s jeho pokusem skvěle poradil! Neujala se ani dorážka, roh pro hosty!
33'
Hostující Patrick Herrmann dostal dobrou přihrávku do vápna, byl v zajímavé pozici, ale zakončení se mu nepovedlo podle představ a branku o několik metrů minul!
31'
Z následného rohu nic nebylo a na tahu je opět domácí celek, který je zatím mnohem aktivnější.
30'
Hosté získali míč a hned se vydali dopředu. Z dobrých pětadvaceti metrů vystřelil Lars Stindl a Oliver Baumann měl co dělat, aby míč alespoň konečný prstů vyrazil na roh!
29'
Po rohu se do vápna s míčem dostal David Raum, který to zkusil z úhlu, ale Yann Sommer vyráží na další rohový kop!
28'
27'
Z hranice velkého vápna to vyzkoušel Georginio Rutter, ale s jeho povedeným přízemním pokusem si Yann Sommer také poradil!
25'
Český hráč Pavel Kadeřábek je na pravé lajně hodně aktivní. Stále se tlačí dopředu a je velkou hrozbou pro hostující celek.
23'
Aktivní Pavel Kadeřábek to vzal opět na sebe, vystřelil, ale zkušený Yann Sommer si s jeho pokusem dokázal poradit a míč vyrazil.
21'
Je za námi úvodních dvacet minutek a stále čekáme na první branku. Nutno ovšem dodat, že se rozhodně nenudíme.
19'
Domácí se usadili na polovině soupeře a snaží se něco kloudného vymyslet. Hosté ale nyní velmi dobře napadají.
17'
Marcus Thuram to vyzkoušel, ale jeho rána přesná nebyla a domácí brankář tak zasahovat nemusel.
15'
Po rohu se k míči natlačil Georginio Rutter, ale měl to hodně složité a branku trefit nedokázal. Rozehrávat tak bude Yann Sommer.
14'
12'
Domácí celek je aktivnější a mnohem více se tlačí dopředu, ale na úvodní branku stále čekáme. Rozhodně se ovšem nenudíme.
10'
Další snažení domácích zastavil pomezní rozhodčí, protože Georginio Rutter byl podle něj v ofsajdu. Hrát tak mohou hosté.
8'
Míč poslal nakonec do vápna Pavel Kadeřábek, ale jeho centr nebyl přesný a míč sebral pozorný Yann Sommer.
7'
6'
V první velké šanci se objevil Pavel Kadeřábek, který to vyzkoušel z jedničky z hranice velkého vápna, ale míč skončil těsně nad břevnem!
4'
Breel Embolo se hnal do vápna, ale nakonec došlápl jednoho z protihráčů a byl mu odpískán faul.
2'
Po zajímavé přihrávce do vápna domácích měl práci Oliver Baumann, který ale skvěle zasáhl a výrazně tak pomohl svým zadákům.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Grillitsch, Vogt – Kadeřábek, Geiger, Stiller, Raum – Rutter, Kramarić – Dabbur.
Náhradníci: Pentke – Bebou, Ch. Richards, Nordtveit, Rudy, Akpoguma, Samassékou, Hübner, Baumgartner.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Binsibajní, Scally – Kramer, Zakaria – Herrmann, Stindl, H. Wolf – Embolo.
Náhradníci: Sippel – Netz, Pléa, Müsel, Bénes, Neuhaus, J. Hofmann, Noss..
Poslední vzájemné zápasy

Hoffenheim – Mönchengladbach 3:2
Mönchengladbach – Hoffenheim 1:2
Mönchengladbach – Hoffenheim 1:1
Hoffenheim – Mönchengladbach 0:3
Mönchengladbach – Hoffenheim 2:2
Borussia Mönchengladbach se v této sezoně naopak hodně trápí. Hostující celek také odehrál 16 utkání, ale vybojoval v nich pouze 18 bodů a v tabulce se nachází na 13. místě. V posledních týdnech se hosté obrovsky trápí, protože z posledních čtyř utkání hosté nezískali ani bod. Dnes by tedy Mönchengladbach potřeboval zabrat a naplno bodovat, ale to je nesmírně těžký úkol.
TSG 1899 Hoffenheim si zatím v této sezoně vede skvěle a potvrzuje svou kvalitu. Domácí celek má po šestnácti zápasech 27 bodů a nachází se na čtvrtém místě v tabulce. Hoffenheim má v posledních týdnech skvělou formu. Z posledních pěti utkání čtyřikrát vyhrál a jednou remizoval a na postavení v tabulce je to samozřejmě znát. Nejlepším střelcem domácích je Bebou, který má na svém kontě pět přesných zásahů.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel TSG 1899 Hoffenheim – Borussia Mönchengladbach. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.