Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Augsburg - 10. prosince 2021   20:30

0:2
(0:0)
Augsburg
72' Hahn   • 88' Dorsch
Köln
Schwäbe – Schmitz (87. Meré), Kilian, Czichos, Hector (C) – S. Özcan – Ljubičić, Duda, Kainz (83. Schaub) – S. Andersson (83. Thielmann), Modeste.
Patrick Ittrich
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Oxford, Gouweleeuw (C), Iago – D. Caligiuri (58. Jensen), Morávek (58. Pedersen), Dorsch, Vargas (79. Sarenren-Bazee) – Hahn (90+3. Framberger), Gregoritsch (79. Córdova).

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 10:7. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:15.
Je dobojováno! Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu. Domácí tým byl častěji na míči, ale nedokázal se v útočné fázi prosadit. To hosté z Augsburgu sázeli na protiútoky, které sice dlouho nevycházely, ale jednou to přijít muselo. Ten moment přišel v 72. minutě, kdy se pohotovou dorážkou trefil André Hahn. Jenže to nebylo ze strany hostů všechno O šestnáct minut později se spektakulárně trefil Niklas Dorsch, který ustanovil konečný výsledek 2:0 pro Augsburg. Právě pro tento tým je to jejich vůbec první vítězství v letošní sezóně na venkovních zápasech. Naopak pro domácí Kolín nad Rýnem je to první porážka v sezóně na domácí půdě. Tým z Bavorska tedy bere všechny tři body a aspoň do zítřka poskakuje na čtrnácté místo.
90+5'
90+4'
Hostující tým drží míč daleko od své branky, což jim vlastně v tuto chvíli stačí. Navíc rozhodčí se už dívá na hodinky a každou chvíli ukončí tento zápas.
90+3'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Raphael Framberger.
90+2'
Domácí tým rozehrával svůj další rohový kop v tomto utkání, ale ten se hrubě nepovedl. Augsburg odkopnul míč do bezpečí. Do konce nastavení zbývají necelé dvě minuty.
90+1'
Rozhodčí tohoto utkání prodloužil tento zápas o čtyři minuty navíc.
90'
Anthony Modeste byl v pokutovém území skvěle pokryt a proto se k míči domácí útočník nedostal. Augsburg je blízko k zisku důležitých tří bodů z tohoto utkání.
89'
Hráči domácího týmu jednoduše na nic teď čekat nemůžou. Konec zápasu je za dveřmi a Kolín prohrává o dvě branky. Domácí tým sází všechno do útoku.
88'
Augsburg právě vstřelil branku!
Autorem branky je NIKLAS DORSCH.
88'
Žlutou kartu dostává Salih Özcan (1. FC Kolín nad Rýnem).
87'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Jorge Meré.
86'
Žlutou kartu dostává Sergio Córdova (FC Augsburg).
85'
Čas na vyrovnání se Kolínu čím dál víc krátí. Čas je teď pro domácí tým nepřítel číslo jedna. Ovšem domácí hráči budou mít k dispozici další standardní situaci.
84'
Nepovedená akce domácího týmu skončila daleko od branky soupeře v zámezí. Rafał Gikiewicz rozhodně s odkopem od své branky nebude spěchat. Tohle Augsburgu stačí.
83'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Louis Schaub.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Jan Thielmann.
82'
Benno Schmitz poslal svůj centr z pravé strany pouze do ruky Andrého Hahna. Rozhodčí neváhal odpískat proti brance hostujícího týmu. Kolín má další standardní situaci.
81'
Skvělé napadání hostující rozehrávky slaví zisk míče. Hráči Kolína by rádi útočili a to taky předvádí. Celou jejich akci zakončil Sebastian Andersson. Jeho střela byla ale zablokována.
80'
Do konce základní hrací doby tohoto utkání nám zbývá zhruba deset minut. Na míči jsou v tuto chvíli hostující hráči, kteří se díky vhazováním postupně přibližují k domácí brance.
79'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Sergio Córdova.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
79'
Žlutou kartu dostává Steffen Baumgart (mimo hřiště) (1. FC Kolín nad Rýnem).
78'
Domácí tým bude mít po faulu hostujícího Niklase Dorscheho k dispozici další standardní situaci na dostřel pokutového území. Bohužel pro domácí tým se tento přímý kop docela nepovedl.
77'
Hostující obránce je zpět na hrací ploše a musí se zapojit do bránění. Domácí Kolín je opět u míče a tlačí se do zakončení, přece jenom tento tým stále prohrává o jediný gól.
76'
Po intervenci lékařského týmu se hostující obránce zvednul a odkráčel za postranní čáru. Hosté z Bavorska budou na chvíli hrát o jednoho hráče, než se jejich kolega vrátí.
75'
Iago si sám sobě přivodil zranění při pokusu o zastavení pronikajícího Ondreje Dudy. Rozhodčí musel tento zápas na malý moment přerušit. Hostující obránce se nezvedá.
74'
Na tahu je teď domácí tým, který dnes hájí jako poslední tým v soutěži svou domácí neporazitelnost v lize. Do konce utkání zbývá i s nastavením zhruba dvacet minut.
72'
Tak konečně jsme se dočkali. Niklas Dorsch skvěle vysunul do pokutového území Rubena Vargase, jehož přízemní centr vyrazil domácí brankář pouze k ANDRÉ HAHNOVI, který se z dorážky nemýlil. Hosté se překvapivě dostávají do vedení a jsou blízko první venkovní výhře v této sezóně – 0:1. Bez asistence.
71'
Další centr z rohového kopu a další pohotové odvrácení potencionálního nebezpečí pro hostující branku. Stále pokračujeme za nerozhodného stavu. Na tahu je teď hostující Augsburg.
70'
Ondrej Duda zrychlil kombinaci svého týmu a vlastně jeho celou útočnou akci, která nám opět přinesla výhodu rohového kopu pro domácí tým. Ten zůstává nastěhován před brankou soupeře.
69'
Zaregistrovali jsme rohový kop i na druhé straně. Centr na přední tyč byl odvrácen pohotovým obráncem a jeho odkopem na polovinu hřiště, kde bude muset domácí tým vhazovat míč zpět do hry.
68'
Celkově jedenáctý rohový kop v tomto zápase nám žádné nebezpečí tentokrát pro domácí branku nepřinesl a my stále čekáme na první gól v zápase. V Kolíně nad Rýnem se zatím hraje bez branek.
67'
Zajímavý centr z levé strany dopadnul na hlavu Andrého Hahna, jehož hlavičku na zadní tyči dokázala domácí obrana zblokovat do zámezí. Hostující tým má další rohový kop.
66'
Rozhodčí tohoto utkání musel přiběhnout za hostujícím trenérem, kterého následně musel uklidňovat. Trenér bavorského týmu byl zřejmě rozčílen kvůli odebranému vhazování.
65'
Iago se dostal na levé straně k centru, který byl na hranici malého vápna odvrácen pozorným obráncem. Augsburg zůstává na dostřel domácí branky, protože bude mít k dispozici autové vhazování.
64'
Hráči Kolína nad Rýnem nikde nespěchají a volí postupnou rozehrávku ze své obrany. Hráči Augsburgu jsou opět všichni za míčem a jsou připraveni odrážet možné útoky soupeře.
62'
Z autového vhazování se hra přesunula až k brankáři bavorského týmu, který pod tlakem rozehrál nepřesně zpátky na jejich útočnou polovinu. Tam se míče zmocnila domácí obrana.
61'
Hosté se na malou chvíli dostali před domácí vápno, ale tam jejich cesta prozatím skončila u pozorného Jonase Hectora. Hráči Augsburgu budou mít k dispozici autové vhazování.
60'
Je za námi hodina čisté hrací doby a my v Kolíně nad Rýnem stále čekáme na úvodní branku tohoto zápasu. Domácí tým je ovšem blízko prodloužení své domácí neporazitelnosti na osm zápasů.
59'
Utkání je opět v plném proudu a nesledujeme nic jiného než dobývání bavorského pokutového území ze strany domácího týmu, který je i ve druhém poločase nebezpečnějším.
58'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Fredrik Jensen.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Mads Pedersen.
57'
Zápas musel být přerušen kvůli lékařskému ošetření, které si vyžádal domácí Luca Kilian. Ten se po souboji s Gouweleeuwem ocitnul na hrací ploše.
57'
Žlutou kartu dostává Luca Kilian (1. FC Kolín nad Rýnem).
Žlutou kartu dostává Jeffrey Gouweleeuw (FC Augsburg).
56'
André Hahn bránil odkopu domácího brankáře a rozhodčí si s ním musel promluvit. Tohle se ale trestat rozhodně nebude, hostující hráč si vyslechne jenom menší domluvu.
55'
Stejně jako jejich soupeř na druhé straně, tak i hosté si zahráli dva rohové kopy za sebou. Ani jeden se jim úplně nepovedl, Marvin Schwäbe má další úspěšný zákrok.
54'
André Hahn je v tomto zápase střelecky aktivní, ale domácí brankář každý jeho pokus vytěsní mimo nebezpečí. Augsburg ale bude rozehrávat první roh ve druhém poločase.
53'
Jediné co domácímu týmu stále nejde, tak to jsou rohové kopy. Ať už se jich ujme Florian Kainz nebo Ondrej Duda, tak všechny pokusy jsou odvráceny pozornou obranou.
52'
Anthony Modeste je čím dál blíž své první brance v utkání. Proti je jenom zatím hostující brankář, který jeho další střelecký pokus vyškrábnul mimo branku. Domácí tým bude rozehrávat roh.
51'
Rafał Gikiewicz nemohl hrát rukama, a tak musel míč odpálit z první na útočnou polovinu. Tam ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, a tak míč opět připadnul na kopačky domácího týmu.
50'
Domácí fanoušci oceňují nástup svého týmu do druhého poločasu a tleskají. Spokojeně vypadá i jejich trenér, který neustále koučuje své hráče na hranici svého vymezeného prostoru.
49'
Tentokrát se Anthony Modeste dokázal prosadit, ale jeho hlavička mířila pouze do míst, kde byl připraven hostující brankář. Ten má na svém kontě další úspěšný zákrok v zápase.
48'
V hlavní roli byl opět domácí útočník, který nedopustil dalšímu odkopu od branky, a tak jeho soupeř bude muset vhazovat u rohového praporku na vlastní polovině.
47'
Míč propadnul až k Anthony Modestovi, který se z hranice penaltového puntíku neprosadil. Domácí útočník vypálil vysoko nad branku. Hostující brankář se protáhne odkopem.
46'
Druhý poločas začal s mírným zpožděním, ale to nám nevadí. Kolín začíná tam, kde začal, na útočné polovině svého dnešního soupeře. Augsburg se zřejmě bude opět pomaleji rozjíždět.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
Domácí tým je sice aktivnější, ale nedokáže se prosadit v ofenzivní části hřiště. Augsburg hrozí z rychlých brejků. Jeden z nich vyšel, ale následný gól byl odvolán kvůli ofsajdu. Kolín nad Rýnem tedy hraje s Augsburgem po prvním poločase zatím 0:0. Druhé dějství této předehrávky začne za necelých patnáct minut, budťe u toho s námi.
45+2'
45+1'
Rozhodčí prodlouží tento poločas pouze o jednu minutu navíc.
45'
U míče byl opět domácí Florian Kainz, který tentokrát se prezentoval poměrně dobrým centrem z pravé strany. Bohužel jeho pokus letěl do míst, kde byl připraven hostující brankář.
44'
Florian Kainz se skvěle ve středu hřiště uvolnil a snažil se o pohotovou střelu na branku soupeře. Jenže do dráhy jeho střely se vložil pozorný obránce, který míč zablokoval.
43'
Hráči Kolína se sice skrze rohový kop neprosadili, ale u míče i nadále zůstávají. Tentokrát budou mít k dispozici autové vhazování na pravé straně hrací plochy.
42'
Domácí tým měl k dispozici další rohový kop v tomto zápase, ale ani tato možnost nevedla k brankové situaci. Hostující tým si zatím stále ví rady a dokáže se rohům soupeře ubránit.
41'
Žlutou kartu dostává Niklas Dorsch (FC Augsburg).
40'
Florian Kainz si počínal v osobním souboji nedovoleným zákrokem a rozhodčí to nemohl přehlédnout. Akce Kolína končí, na míč jdou po delší době hráči bavorského klubu.
39'
Až na dva útočníky je celý hostující tým zatáhnutý na vlastní polovině. Augsburg se nedokáže v tuto chvíli dostat na balón, a tak musí jenom odrážet útoky soupeře.
38'
Další standardní situace pro kolínský tým a další neúspěch. Domácí se sice dožadovali odpískání penalty po údajné ruce, ale rozhodčí byl jiného názoru a nechal hru plynout.
37'
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží do svého závěru. Kolín i nadále je lepším týmem, ale stále hrajeme na jeho stadionu bez branek. Dočkáme se nějaké ještě před poločasovým hvizdem?
36'
Jak už je dnes zvykem, tak rohový kop se hráčům kolínského týmu příliš nepovedl. Obrana hostujícího týmu si s tím dokázala poradit a míč odkopla do bezpečí.
35'
Kolín měl k dispozici zajímavý přímý kop, který ale úplně podle představ nevyšel. Domácí tým nemusí zoufat, jelikož zůstane na míči a pro jistotu si tentokrát zkusí zahrát i rohový kop.
34'
Sebastian Andersson se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku na vlastní osobu. Rozhodčí byl proti a nechal hru pokračovat. Augsburg mohl vyvézt míč z vlastní poloviny.
33'
Centr z levé strany v podání Jonase Hectora byl nepříjemně zblokován na přední tyč. Hostující brankář se musel rychle přesunout, aby byl u míče dřív. Všechno to pro Augsburg dopadlo dobře, stav zůstává i nadále stejný.
32'
Ruben Vargas zatím patří k nejlepším hráčům hostujícího týmu. Jeho další šance byla ale odsouzena k neúspěchu. Domácí obrana se skvěle vrátila, útočníka zdvojila a čistým zákrokem mu míč odebrala.
31'
Kolín se opět snaží získat pevnou půdu na útočné polovině a to se jim také po chvíli daří. Navíc budou mít k dispozici autové vhazování poblíž pokutového území svého soupeře.
30'
Ruben Vargas napřáhnul k zajímavé střele zpoza šestnáctky. Jeho střela následně orazítkovala horní tyč domácí branky. Marvin Schwäbe se pouze na tento projektil podíval, neměl šanci na něj dosáhnout.
29'
Hosté z Augsburgu se i v tomto případě dokázali poradit a míč odkopli do bezpečí. Posléze měl hostující brankář konflikt se svým obráncem, který se mu zbytečně položil do jeho zákroku.
28'
Bavorský tým měl k dispozici autové vhazování na vlastní polovině, které se málem vymstilo. Domácí tým sice branku zatím nedal, akorát budou po delší pauze rozehrávat svůj další rohový kop.
27'
Domácí tým se opět unáhlil k postupné kombinaci. Jejich soupeř sice opět vysunul napadání, ale to vůbec neslaví úspěch. Augsburg jde na míč až po nepřesné přihrávce jednoho z domácích hráčů.
25'
Žlutou kartu dostává Michael Gregoritsch (FC Augsburg).
25'
Ruben Vargas se na levé straně skvěle uvolnil a pohotově vypálil na domácí branku. Jeho střela prolétla jenom těsně vedle domácí branky. Kolínský brankář na míč nedosáhnul, měl velké štěstí.
24'
Oba týmy se zřejmě už rozehřály a teď nám předvádí parádní fotbal z obou stran. V tomto zápase se rozhodně nenudíme, je to fotbal nahoru a dolů. Jenom k tomu chybí úvodní vstřelená branka.
23'
Jan Morávek byl opět u míče, ale tentokrát byl proti přesile, a tak musel volit přihrávku zpět do své obrany. Augsburg udržel míč pod svou kontrolou a může ohrozit domácí branku.
22'
Niklas Dorsch se skvěle vrátil s pronikajícím útočníkem a čistým zákrokem zezadu mu míč odebral. Parádní zákrok, rozhodčí nechává hru pokračovat dále.
21'
Daniel Caligiuri si sice skvěle naběhnul, ale své zakončení už nenaplánoval podle svých představ. Hostující hráč vystřelil vysoko nad domácí branku. Brankáře tedy neohrozil, spíš diváky sedící za jeho brankou.
20'
Máme za sebou úvodních dvacet minut tohoto utkání. Kolín je nebezpečnější, ale byl to Augsburg, který se dokázal jako první prosadit. Bohužel jejich gól nebyl uznán kvůli ofsajdu.
19'
Anthony Modeste si skvěle naskočil na centrovaný míč. Bohužel pro jeho tým byla hlavička nepřesná. Míč skončil daleko od pravé tyčky. Hostující brankář se protáhne odkopem od branky.
18'
Domácí tým je opět na míči a opět postupuje vstříc hostující brance. Augsburg stále tahá za kratší niť v tomto utkání je horším týmem na hrací ploše.
17'
Jonas Hector opět v hlavní roli, tentokrát se ale tento levý bek domácího týmu prezentoval nedovoleným zákrokem. Rozhodčí neváhal jeho faul odpískat a ukázat proti domácí brance.
16'
Domácí tým ještě v této sezóně na svém hřišti neprohrál. V dosavadním průběhu sezóny tady hrál sedmkrát. Dnes do zápasu vstoupil opět skvěle a pokud bude pokračovat, tak má šanci prodloužit svou neporazitelnost.
15'
Florian Kainz se ujal exekuce rohového kopu, který byl sice poměrně dobře rozehrán, ale hostující obrana si s ním dokázala poradit. Míč po odkopu skončil mimo vápno hostujícího týmu.
14'
Jonas Hector se na levé straně skvěle uvolnil a vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu. Uvidíme, co z něj tento tým dokáže vytěžit. Jedno je jisté, Augsburg nečeká nic lehkého.
13'
Michael Gregoritsch si skvěle naběhnul za domácí obranu, kde dokázal z první přehodit brankáře a vstřelit úvodní branku tohoto utkání. Tato branka ale platit nebude, hostující útočník byl ofsajdu.
11'
Začátek celé kolínské akce začíná až od vlastního brankáře. Domácí hráči se postupnou kombinací dostávají na útočnou polovinu. Stále jsou to oni, kteří v tomto utkání diktují tempo hry.
10'
Už se zdálo, že by se hosté dokázali na útočné polovině udržet o něco déle. Jenže domácí obrana se skvěle vrátila a zamezila postupu útoku jejich soupeře v pravý moment.
9'
André Hahn si na první dobrou skvěle naběhnul za domácí obranu, ale vzápětí se nám ukázal praporek asistenta rozhodčího, který signalizoval ofsajd. Akce hostujícího týmu tedy předčasně končí.
8'
Augsburg vysunul napadání až na polovinu hřiště, ale zatím to zisk míče nepřináší. Domácí skvěle kombinují po celém hřišti, jejich soupeř stále běhá bez míče.
7'
Jeffrey Gouweleeuw odkopnul míč z pokutového území, ale jeho odkop skončil opět na domácích kopačkách. Salih Özcan získal míč a pokračuje v domácí akci.
6'
Domácí hráči se opět dostali na balón, ale v tuto chvíli nebudou nikde spěchat. Jejich kombinace je pomalejší a sází především na krátké přihrávky. Jejich soupeř se zatahuje ke své brance.
5'
Roh byl sice rozehrán poměrně dobře, ale domácí obrana si s ním dokázala poradit. Byl to teda Jonas Hector, který míč odkopnul do bezpečí. Stav se ani po této šanci nemění.
4'
André Hahn to ale změnil. Hostující útočník napřáhnul zhruba z třiceti metrů ke střele, která málem zapadla pod břevno domácí branky. Kolínský brankář musel míč vyškrábnout na rohový kop.
3'
Domácí tým vstoupil do dnešního utkání celkem povedeným dojmem. Jejich soupeř z Bavorska se zatím na hrací ploše hledá a nedokáže se dostat na dostřel branky.
2'
Hned ve druhé minutě se domácí tým dostal do velké šance! Centr Dejana Ljubičiće dopadnul na hlavu Anthonyho Modesteho, kterého dělily milimetry od první branky v zápase.
1'
O úvodní výkop se postarali hostující hráči, kterým měla patřit úvodní akce v tomto zápase. Jenže hráči Augsburgu nakopli míč do zámezí. Domácí tým bude mít k dispozici autové vhazování.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Kilian, Czichos, Hector (C) – S. Özcan – Ljubičić, Duda, Kainz – S. Andersson, Modeste.
Náhradníci: Urbig – Ehizibue, J.-K. Horn, Hübers, Meré, Schaub, Schindler, Thielmann, Olesen.
Trenér: Steffen Baumgart

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Oxford, Gouweleeuw (C), Iago – D. Caligiuri, Morávek, Dorsch, Vargas – Hahn, Gregoritsch.
Náhradníci: Koubek – Córdova, Framberger, Günther, Jensen, Pedersen, Salifou, Sarenren-Bazee, Winther.

FC Augsburg
Na druhé straně barikády stojí klub z Bavorska, jehož výkony v letošní sezóně jsou dost za očekáváním. Augsburg je před tímto kolem na průběžném šestnáctém místě, které zajišťuje baráž o setrvání v první lize. Horší už je jenom Bielefeld nebo Fürth. Hosté od překvapivé výhry nad gigantem z Mnichova, která přišla tři kola zpátky nevyhráli. Za poslední dvě kola získal tento tým pouze bod.

1. FC Kolín nad Rýnem
Domácí tým je příjemným překvapením letošního podzimu. Kolín se i po čtrnácti kolech drží v horní polovině tabulky a momentálně je na průběžném devátém místě. Hráči Kolína n. R. by dnes mohli využit svou dobrou formu z posledních zápasů, kdy už čtyři zápasy nepoznali chuť porážky a připsali si šest bodů. Poslední porážka se datuje do posledního říjnového koly, kdy se prohrálo na hřišti BVB.

4. prosince 2021 | Bielefeld – Kolín n. R. 1:1
27. listopadu 2021 Kolín n. R. – Gladbach 4:1
21. listopadu 2021 | Mohuč – Kolín n. R. 1:1
10. listopadu 2021 | Kolín n. R. – Paderborn 4:0
7. listopadu 2021 | Kolín n. R. – Union Berlín 2:2
Hezký páteční večer, německá Bundesliga má dnes na programu svou předehrávku patnáctého kola a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenose se zaměříme na zápas mezí Kolínem nad Rýnem a Augsburgem. Tímto zápasem vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.