Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Bochum - 28. srpna 2021   15:30

Köln
82' Schaub (Kainz) • 90+1' Lemperle (Ostrák)
2:1
(0:0)
Bochum
90+4' Zoller  (Antwi-Adjei)
Köln
T. Horn – Schmitz, Meré (46. Kilian), Czichos, Hector (C) – Schirí – Duda (88. S. Özcan), Ljubičić (78. Schaub), Kainz (88. Ostrák) – Modeste, Andersson (71. Lemperle).
Urbig – Ehizibue, Lemperle, Obuz, Ostrák, S. Özcan, Schaub, Schindler, Kilian.
Cortus – Heft, Kempter
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Bochum
Riemann – Bockhorn (85. Ganvoula), Lampropoulos, Bella-Kotchap, Soares – Pantovič (78. Löwen), Losilla (C), Rexhbecaj – Zoller, Polter, Holtmann (71. Antwi-Adjei).

Ode mě je to vše, děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště, na počtenou!
Kolín zůstal na domácí půdě stoprocentní, nováčka z Bochumi porazil 2:1

V dlouho bezgólovém utkání se přitom zdálo, že si oba soupeři body rozdělí. Kolín měl sice více ze hry, ale houževnatou obranu ne a ne překonat. Recept na to našel až v 82. minutě Louis Schaub, pojistku pak v nastaveném čase přidal Tim Lamperle. Jenže hosté ani za krajně nepříznivého stavu nesložili zbraně a Simon Zoller v závěrečných vteřinách duel zdramatizoval. Na srovnání už jim ale nezbyl čas, takže si z Rýna body nevylovili.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 16:9.
Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:21.
90+4'
90+4'
Bochum právě vstřelil branku!
Tak pozor, tohle ještě bude drama! Bochum ani za krajně nepříznivého stavu nesložila zbraně a v poslední nastavené minutě je na dostřel! Hosté se udrželi na útočné půlce a po přihrávce do uličky se na levé straně otevřel prostor před Antwim-Adjeiem. Ghanský útočník narýsoval kolmici mezi dva spoluhráče, z nichž nejbystřejší byl SIMON ZOLLER. Prvním dotekem si míč zpracoval a druhým ho nekompromisně napálil do sítě.
90+1'
Köln právě vstřelil branku!
Kozlové trkli do soupeře podruhé a už není žádných pochyb, že dnešní zápas vyhrají! Střídající Tomáš Ostrák po perfektním zpracování míče a zaseknutí před obráncem připravil pozici pro TIMA LEMPERLEHO, ten si v době centru naběhl před branku a placírkou zvýšil na 2:0.
90'
Před sebou máme čtyřminutové nastavení.
88'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Salih Özcan.
88'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Tomáš Ostrák.

Na hřiště se dostal český reprezentant do 21 let.
87'
Domácí budou dvakrát střídat.
87'
Dva rohy Bochumi v krátkém sledu nadělaly domácím vrásky na čele! Zvláště Löwenova dorážka volala po vyrovnání, jenže na poslední chvíli do ni skočil obránce.
85'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Herbert Bockhorn, přichází Silvere Ganvoula.
84'
Na nepříznivý vývoj reaguje Thomas Reis střídáním.
82'
Domácí se dočkali! Míč ukořistěný ve středu útočného území dostal na levé křídlo Florian Kainz, na jeho kvalitní centr si přímo před brankáře naběhl LOUIS SCHAUB a nastavenou kopačkou usměrnil míč do sítě.
80'
Po sražené střele Antwiho-Adjeie kopala Bochum roh. Nic velkého z něj ovšem nevytěžila.
78'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Miloš Pantovič, přichází Eduard Löwen.
78'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Louis Schaub.
77'
Kolín utahuje šrouby. Znovu měl příležitost Modeste, jenž pálil do podobného místa jako před čtyřmi minutami. Předtím trefil konstrukci a teď ji těsně minul. Zřejmě je jen otázkou času, kdy favorizovaný tým svou smůlu prolomí.
76'
Malé vestfálské derby zůstává i čtvrt hodiny před koncem bez gólů.
75'
Držení míče: 70% : 30%.
74'
Hosté pak ubránili roh, který si vzal na starost Florian Kainz. Ten bohužel pro Kolín nikoho v bílém dresu nenašel.
73'
Tim Lemperle se po svém příchodu málem uvedl gólovou přihrávkou! Zleva totiž skvěle našel Modesteho, který bez váhání vystřelil. Bochum dnes už podruhé zachránila tyč!
71'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Tim Lemperle.
71'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Christopher Antwi-Adjei.
70'
Oba trenéři připravují střídání. K výměně hráčů má dojít už při nejbližším přerušení.
68'
Tohle byla šance! Ondrej Duda výborně sklepl míč pro Hectora a jeho levačka z hranice vápna proskákala kolem tyče! Zkoprnělý brankář Bochumi se ní jen ohlédl.
66'
Kolínští sportovně odevzdali balon soupeři, který ho předtím rovněž sportovně odkopl do zámezí.
64'
Dejan Ljubičić zrovna neprožívá šťastné chvíle, když se v nelítostném souboji ocitl na trávníku. Po nezaviněném střetu je však domácí hráč v pořádku.
63'
Sebastian Andersson u přední tyče nezpracoval přihrávku od Floriana Kainze! Domácímu rychlíkovi chyběl větší klid.
61'
Změnit to chtěl Benno Schmitz, jeho chytrou průnikovku zastavili hosté za cenu autového vhazování.
60'
Kolín je v držení míče nadále dominantní, zatím však tento ukazatel nedokáže zúročit.
60'
59'
Domácí tak chvíli hráli v oslabení, to už ale neplatí. Škoda pro ně, že Florian Kainz se při svém centru zleva ukopl.
58'
Nosítka naštěstí nebyly potřeba, Anthony Modeste odešel za postranní čáru po svých.
57'
Na trávníku se přiostřilo. Anthony Losilla teď naskočil do svého jmenovce Modesteho a ten si žádá ošetření.
55'
Žlutou kartu dostává Simon Zoller (VfL Bochum).

Útočník Bochumi je potrestán za úder loktem v hlavičkovém souboji.
54'
Srážka mezi Anderssonem a bránícím Soaresem v rohu hostující šestnáctky! Jak celou situaci vyhodnotí Benjamin Cortus? Hosté viděli nezaviněný střet a rozhodčí jim dává za pravdu.
52'
Podobným zakončením se na druhé straně prezentoval Sebastian Andersson, i v tomto případě tak bude k vidění odkop od branky.
51'
Vůbec poprvé zahrozila Bochum! Simon Zoller našel hlavu Poltera a jeho pěkný oblouček dopadl jen těsně za břevno!
49'
Kolín dál útočí. Hlavičkovanou ve vápně však vyhrál bránící se tým a ten razantním odkopem dopravil míč přes středovou čáru.
48'
Ani další útok domácímu týmu nevyšel. Sebastian Andersson si sice vytvořil prostor pro střelu, jenže v tísni se opravdu hodně ukopl.
47'
Kolínská standardka zůstala nevyužita. Po jejím rozehrání si totiž Dejan Ljubičić vyšlápl na Rexhbecaje. Viditelný šlapák nemohl sudí přehlédnout.
46'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jorge Meré, přichází Luca Kilian.

Nastoupila nová posila Kolína, a to reprezentační obránce do 21 let.
46'
Kolín v první půli Bochum jasně přehrál, její houževnatou defenzivu ale nepřekonal. Alespoň ne povoleným způsobem. Už ve 4. minutě přitom mohl favorita poslat do vedení Modeste, který trefil tyč. Neuznaný gól přišel po čtvrt hodině hry, kdy si Ljubičić před jeho vstřelením pomohl při zpracování rukou. Třetí šanci Kolína měl na kopačce Duda, slovenský reprezentant pálil z otočky jen těsně vedle. Bochum tak v uplynulém dějství udržela bezbrankový stav.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 8:5.
Rohy: 4:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:7.
45+1'
44'
V nové akci získala Bochum roh. Herbert Bockhorn se s ničím nepáral a vyslal balon rovnou do ohně, ten poté hlavičkou uhasil Benno Schmitz.
43'
Nejen dopředu, ale taky dozadu umí zahrát Iljás Schirí. Předvedl to proti Holtmannovi, jehož uvnitř svého vápna skvěle vystínoval.
41'
Před šestnáctkou si připravil míč Iljás Schirí a znenadání zakončil. Levačkou mířil o nějaký metr výše, než by chtěl, takže Manuel Riemann pro tentokrát zasahovat nemusel.
40'
Standardka pro Kolín z pravé strany. Na načechraný bochánek si naskočil Florian Kainz, jeho nevýraznou hlavičku schoval Manuel Riemann do koše.
38'
Žlutou kartu dostává Ondrej Duda (1. FC Kolín nad Rýnem).

Duda podrazil v souboji o míč Losillu a stal se druhým karetně potrestaným hráčem.
37'
Hra se přesunula na druhou stranu hřiště, kde se hosté ubránili rohovému kopu.
36'
Ofsajd a v něm Sebastian Polter (Bochum).
35'
Bochum odpověděla náběhem na kolmý pas, jenž mířil do předbrankového prostoru. Zdánlivě rizikovou situaci kolínská obrana rychle vyřešila.
33'
Zmatky v hostujícím vápně vyústili v nebezpečnou střelu Ondreje Dudy! Slovenský reprezentant překvapil střelou z otočky a té nechybělo moc, aby zapadla k levé tyči!
31'
Teď se ale musel bránit. Za záda obránců totiž nabíhal Simon Zoller a přihrávka, která měla oči, na něj neprošla jen tak tak.
30'
Stále výraznou územní převahou disponující Kolín by rád konečně strhl vedení na svou stranu.
30'
Držení míče: 74% : 26%.
28'
K nařízenému přímáku se postavil Herbert Bockhorn. A nutno zmínit, že kop se mu vůbec nepovedl. Rána z hlubokého záklonu dopadla do horních řad tribuny.
27'
Žlutou kartu dostává Jorge Meré (1. FC Kolín nad Rýnem).

Domácí stoper se nechal přesprintovat Polterem, takže raději zatáhl za záchrannou brzdu.
26'
Domácí pak ještě marně reklamovali ruku, míč totiž podle opakovaných záběrů zasáhl obě kolena, nikoliv horní končetinu, jak se útočící hráči domnívali.
25'
I díky jejímu příspěvku mohl zanedlouho poté zakončit Anthony Modeste. Uvnitř vápna dostal přihrávku proti noze, avšak trefil jenom soupeře.
24'
Bochum po obranných aktivitách konečně otočila hru a dokonce měla u kraje hřiště k dispozici standardku. Kolínská defenziva byla připravenější.
23'
Iljás Schirí ukázal, jak dokáže být průbojný. Kolínský hráč jako liška prošel kolem svých dvou strážců, přes třetího soupeře už ale projít nedokázal.
21'
Dejan Ljubičić je po odvolaném gólu hodně aktivní. Před chvílí se snažil vyslat průnikovou přihrávku, teď se pro změnu ocitl v těsném ofsajdu.
20'
Exekutorem nařízené standardky se stal Florian Kainz. Balon zatočil směrem k brance, ale veškeré snahy zastavil útočný faul.
19'
Ještě jednou Dejan Ljubičić a tentokrát je z toho roh. Jeho střelu totiž vychýlil jeden z obránců.
17'
Jenže ze vstřelené branky se domácí neradovali dlouho! Video totiž prokázalo, že Ljubičić si pomohl při zpracování rukou a skóre se vrací na původní stav.
15'
A povedlo se! Kolínští ve středu hřiště rozehráli rychlou akci, Danilo Soares sice zastavil pronikajícího Anderssona, ale k odraženému míči se dostal DEJAN LJUBIČIĆ, který už si před brankářem věděl rady.
15'
14'
Kolín v tlaku. Domácí tým stále hledá způsob, jak houževnatou defenzivu Bochumi překonat.
12'
Dopředu tak mohli domácí a opět šli po pravém křídle. Odtud přilétl centr pro Ondreje Dudu, jenž svůj pokus nasměroval do přesného středu branky. Její strážce tak měl usnadněnou práci.
11'
I tak se Bochum zmohla na ojedinělý útok. Armel Bella-Kotchap v něm svedl souboj s Rafaelem Czichosem a podle arbitra svého protivníka fauloval.
10'
Kolín je na tom po všech stránkách lépe a od úvodních minut vytrvale zaměstnává soupeřovu obranu.
9'
Další odvrácený pas znamenal další roh pro Kolín. Jenže domácí tým po krátké souhře míč ztratil a při snaze o jeho opětovný zisk po dlouhém autu Sebastian Andersson fauloval. Jeho následná rána do sítě se tak do statistik nezapočítá.
8'
Kolín často útočí po pravé straně a teď díky tomu rozehraje roh. Schmitzův centr totiž obránce u přední tyče odvrátil právě na rohový kop.
7'
Založit akci tak mohla Bochum, jenže u balonu dlouho nevydržela. Následný brejk měl jepičí život.
6'
Florian Kainz byl označen za faulujícího hráče poté, co ve vzdušném souboji zvedl nohu příliš vysoko.
4'
Na první šanci jsme nečekali dlouho! Benno Schmitz odcentroval z křídla přes vracejícího se Bellu-Kotchapa, na nízký pas si před bránou naběhl Anthony Modeste a trefil vnější část levé tyče! Kolín byl neskutečně blízko.
3'
Když to nešlo vzduchem, zkusili to Kolíňané po zemi. Florian Kainz hledal z levé strany Hectora, k němu ale přihrávka přes obránce nedošla.
2'
Velmi rychle se k míči probojovali domácí a nakopli ho dopředu. Do bezpečných míst merunu odhlavičkoval Armel Bella-Kotchap.
1'
V malém vestfálském derby provedla výkop Bochum. Ta hraje v tmavě modrých dresech, zatímco její soupeř zvolil tradiční bílý komplet.
1'
Rozhodčí vede hráče obou týmů na hřiště. Kolín bude hrát v rozestavení 4-4-2, Bochum se překvapivě rozmístí do útočně laděné formace 4-3-3.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Meré, Czichos, Hector (C) – Schirí – Duda, Ljubičić, Kainz – Modeste, Andersson.
Náhradníci: Urbig – Ehizibue, Lemperle, Obuz, Ostrák, S. Özcan, Schaub, Schindler, Kilian.

VfL Bochum: Riemann – Bockhorn, Lampropoulos, Bella-Kotchap, Soares – Pantovič, Losilla (C), Rexhbecaj – Zoller, Polter, Holtmann.
Náhradníci: Esser – Antwi-Adjei, Chibsah, Ganvoula, Löwen, Novothny, Mašović, Osterhage, Stafylidis.

Rozhodčí: Cortus – Heft, Kempter.
Kolín nad Rýnem vstoupí do duelu s Bochumí i s Tomášem Ostrákem na lavičce.
Předpokládané sestavy

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Ehizibue, Mere, Czichos, Hector – Skhiri, Thielmann, Ljubičić, Kainz – Modeste, Uth.

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Lampropoulos, Bella-Kotchap, Soares – Pantović, Losilla, Rexhbecaj – Zoller, Polter, Holtmann.
Steffen Baumgart (trenér Kolína): „Bochum hraje velmi přímočaře. Bude to vyrovnaný zápas. Thomas Reis si i v těžkých chvílích zachovává chladnou hlavu a to je přesně to, co ho odlišuje od ostatních. Jeho mužstvo dokáže hrát stejně dobře dopředu jako dozadu."
Trenér Bochumi Thomas Reis musí při skládání sestavy řešit několik otazníků. Zatím nejčerstvější vrásku na čele mu přidělal kostarický bek Cristian Gamboa, jenž má blíže nespecifikovaný problém s loktem. Naopak důvod k radosti dal svému kouči Simon Zoller, 30letý útočník, jenž týmu pomohl k postupu patnácti góly, prodloužil smlouvu o tři roky.
V současnosti jsou na tom oba celky stejně, když po dvou kolech mají po třech bodech. Kolín nejprve doma porazil Herthu (3:1) a pak nezvládl přestřelku na Bayernu (2:3). Celý zápas oslabená Bochum těsně padla ve Wolfsburgu (0:1), ale doma v plné síle si spravila chuť s Mohučí (2:0).
Bochum v Kolíně ulovila body i v posledním vzájemném střetnutí. A to hned všechny, když v předvánočním utkání před necelými třemi lety vyhrála 3:2. Tehdy šlo ještě o souboj ve 2. lize a Kolín tato porážka nakonec nemrzela, protože sezona pro něj byla postupová.
Bundesliga má na programu 3. kolo a s ním zápas mezi Kolínem a Bochumí. Nováček nejvyšší soutěže směle hlásí, že k Rýnu přijede bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.