Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Hertha Berlin - 15. srpna 2021   17:30

Köln
41' Modeste (Thielmann) • 52' Kainz  • 55' Kainz (Schmitz)
3:1
(1:1)
Hertha Berlin
6' Jovetić  (Cunha)
Köln
T. Horn – Schmitz (84. Ehizibue), Hübers, Czichos, Hector (C) – Ljubičić (76. S. Özcan), Schirí, Kainz (76. Schaub) – Uth (68. Duda) – Thielmann, Modeste (76. Andersson).
Schwäbe – Andersson, Ehizibue, Lemperle, Meré, Ostrák, S. Özcan, Schaub, Duda.
Hartmann – Leicher, Blos
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Schwolow – Pekarík (59. Klünter), Stark (C), Dardai, Plattenhardt – Ascacibar – Tousart, K-P. Boateng (59. Zeefuik), Serdar – Jovetić (65. Richter), Cunha (65. Lukebakio).
Körber – Darida, Dilrosun, Klünter, Lukebakio, Mittelstädt, Torunarigha, Zeefuik, Richter.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
První kolo německé Bundesligy uzavřel zápas mezi Kolínem nad Rýnem a Herthou Berlín. Lépe vstoupili do ligové soutěže domácí, kteří soka přestříleli 3:1.

Vítězství domácích přitom od prvních minut nic nenasvědčovalo. Hráči Herthy vstoupili do utkání aktivněji a 6. minutě byli odměněni gólem, ten vsítil Stevan Jovetić. Svěřenci kouče Baumgarta ale postupně získávali navrch a kýženého vyrovnání dosáhli ve 41. minutě, kdy se hlavou trefil Anthony Modeste. Ve druhé půli řádil Florian Kainz, jenž v rozmezí 52. a 55. minuty vsítil dva góly, čímž rozhodl o třech bodech pro Kolín. Hosté v závěru ještě přidali, a dokonce jeden gól vstřelili, ale zásah Ascacibara nemohl platit pro ofsajd.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:6. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 18:14.
90+5'
90+4'
V posledních vteřinách zápasu inkasoval žlutou kartu ještě Suat Serdar. Nesmyslně dohrál souboj s Özcanem, ačkoli míč byl již dávno jinde.
90+3'
Nohama si dokonce zahrál i gólman Timo Horn. Dlouho si jej neužil, druhým dotekem přenesl hru na pravou stranu k nohám Kingsleyho Ehizibueho.
90+2'
Svěřenci kouče Baumgarta s klidem kombinují v blízkosti poloviny hřiště. Hosté vysunuli presink hodně vysoko, zatím ale jejich snaha vyšla vniveč.
90+1'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Frustrace je na fotbalistech Herthy viditelná. Marvin Plattenhardt místo toho, aby se soustředil na balón, tak podrazil Thielmanna, výsledkem je žlutá karta.
89'
Domácí šikovně kouskují hru. Drobný faul vyrobil Salih Özcan proti Lukasi Klünterovi, ten rychle vstal a okamžitě rozehrál.
88'
Na čtvrtý gól Kolína útočil Ondrej Duda. Možná si mohl balón navést do střelecké pozice, ale zvolil přízemní centr, který ani nadvakrát nezvládl poslat k nohám Anderssona.
87'
Za polovinou hřiště fauloval Kingsley Ehizibue. Taktický faul, za který nepřišla ani žlutá karta. Domácí borec zvládl situaci na výbornou.
86'
Kousek za pokutovým územím si připravil balón na střelu Louis Schaub. Alexander Schwolow zasahovat nemusel, situaci za něj vyřešil dobře stojící Niklas Stark.
85'
Kličkovaná Marca Richtera neměla dlouhého trvání. Czichose se zbavil, ale hned, ale hned musel reagovat na Hüberse, toho se nezbavil.
84'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Kingsley Ehizibue.
83'
Po pravé lajně mohl pokračovat ve sprintu Benno Schmitz, avšak rozhodl se pošetřit síly a zapojil do hry Ondreje Dudu. Po jeho sraženém centru jeden z domácích rozehraje rohový kop.
82'
Louis Schaub už mohl střílet z levé strany šestnáctky, zbytečně však nahrával pod sebe Anderssonovi. Forvard se míče nedočkal, zakročil před ním jeden z obránců.
81'
Hertha se radovala ze snížení, ale jen pár vteřin. Po centru hlavičkoval Lukebakio do tyče a Santiago Ascacibar pak z dorážky rozvlnil síť, jenže v době zakončení spoluhráče se nacházel v postavení mimo hru.
80'
Další žlutá karta pro domácího fotbalistu, jmenovitě pro Iljáse Schirího. Středopolař moc dobře věděl, co jej čeká poté, co zezadu úmyslně podrazil rozběhnutého Richtera.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Domácí udržují dvoubrankový náskok, nicméně hráči Herthy bojují a ještě se chtějí postarat o drama.
79'
Fotbalisté v tmavě modrých dresech přitápí pod kotlem. Po pravé lajně utekl Marvin Plattenhardt, střílený centr odvrátil skluzující Salih Özcan těsně před Lukebakiem.
78'
Dodi Lukebakio udržel míč proti dvěma protihráčům a ještě stihl míč posunout do běhu na Serdara. Tomu zkřížil cestu Timo Hübers a ve skluzu soka připravil o balón čistým způsobem.
77'
Jan Thielmann nepříjemně šlápl na levou nohu Lukasi Klünterovi. Arbitr ponechal hostům výhodu, z akce ale nic nebylo. Následně se Hartmann k faulu vrátil a hříšníkovi udělil kartu žluté barvy.
76'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Sebastian Andersson.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Louis Schaub.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Salih Özcan.
75'
Hosté při útočení naběhli na polovinu soupeře v kompletní sestavě, pochopitelně vyjma gólmana. Ani tato skutečnost ovšem nevedla ke snížení, pas Serdara vystihl Schmitz.
74'
V posledních minutách se začalo hrát hodně tvrdě, a to především z řad hostů. Dodi Lukebakio sestřelil Kainze, i v tomto případě bez karty.
73'
Marton Dardai dnes předvedl už řadu ostřejších zákroků. Po faulu na Hectora už se dočkal ústního varování. Další faul, klidně i menší, bude za žlutou.
72'
Pravou stranou utekl Jan Thielmann. Centr mu v plné rychlosti nevyšel, mimo šestnáctky kulatý nesmysl poslal Lukas Klünter.
71'
Pod tlakem hrál Florian Kainz do zámezí. Nechtěl riskovat odvážnou rozehrávku středem, raději vsadil na jistotu, i za cenu ztráty míče.
70'
Pokutový kop si chtěl vymodlit Suat Serdar. Arbitr Hartmann však situaci dobře viděl a nafilmovaný pád hráče Herthy prokoukl.
69'
Nově příchozí Dodi Lukebakio se dočkal odpískání nedovoleného zákroku na svou osobu, nicméně ještě požadoval žlutou kartu pro faulujícího Czichose, s čímž nepochodil.
68'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Ondrej Duda.
67'
Zatím to vypadá, že domácí fotbalisté konrolují průběh zápasu. Bezpečně si drží vedení o dva góly, hosté se nemohou k ničemu dostat.
67'
Rafael Czichos si jako stoper neporadil se zpracováním, čehož chtěl využít Lucas Tousart. Domácí stoper hasil nebezpečí zatažením za dres, za což si o rozhodčího vysloužil žlutý kartónek.
66'
Přenesení hry vyšlo na jedničku. Jan Thielmann zvládl zpracování a našel Modesteho, ten vypálil pravačkou z voleje vedle brány.
65'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Dodi Lukebakio.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Marco Richter.
64'
Na zemi zůstal ležet pro změnu fotbalista Herthy, a sice Suat Serdar. Stalo se tak poté, co jej šlapákem trefil na levý kotník Timo Hübers.
63'
Za potlesku fanoušků kráčí Jonas Hector za postranní čáru, kam musel z důvodu ošetření. Vypadá to, že bude schopen pokračovat v utkání.
62'
Na trávníku zůstal ležet domácí kapitán Jonas Hector, Němec inkasoval úder loktem při vzdušném souboji s Klünterem. Do akce musí kluboví fyzioterapeuti
61'
Florian Kainz by určitě rád zaútočil na hattrick. Z dvaceti metrů vystřelil pravačkou, levou tyč minul o dobré dva metry.
60'
Hodina střetnutí je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Domácí vedou rozdílem dvou branek a mají skvěle nakročeno k úspěšnému zahájení sezóny.
59'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Deyovaisio Zeefuik.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Lukas Klünter.
58'
Ještě před tím ale podnikl zajímavou akci Rafael Czichos. S míčem doběhl na útočnou polovinu, odkud vyprodukoval nepřesnou nahrávku na Kainze.
57'
Kouč berlínského mužstva Dardai je pochopitelně nespokojený. Dává už pokyn hráčům na lavičce, nejspíše dojde ke dvojitému střídání.
55'
Köln právě vstřelil branku!
Druhý gól v rozmezí tří minut, Kolín je zase o krok blíže třem bodům! Znovu vyšla akce po pravé straně, kdy dostal nahrávku Schmitz a stříleným centrem hledal FLORIANA KAINZE, ten ve skluzu dokázal píchnout míč mimo dosah bezmocného Schwolowa.
54'
Teď je na hostujících hráčích, aby přišli s nějakou odpovědí. Od poloviny první půle však tahají za kratší konec provazu, herně musí výrazně přidat.
52'
Obrat dokonán, Kolín vede! Na pravé straně zpracoval těžkou nahrávku Modeste, jehož centr vyrazil Schwolow pravou rukou přímo na hlavu FLORIANA KAINZE, který bez problémů trefil odkrytou část brány.
51'
Tak rychle, jak Stevan Jovetić balón získal, tak rychle jej ztratil. Ze stojné pozice zkusil kličku proti Hübersovi, ta mu vůbec nevyšla.
50'
Ústní varování dostal Niklas Stark. Kapitán a stoper Herthy přišlápl pravý kotník Dejanu Ljubičićovi, za žlutou kartu by se nemohl divit.
49'
Parádní zákrok v podání Alexandera Schwolowa! Na přetažený centr si naskočil Iljás Schirí a hostující gólman měl i velkou dávku štěstí, že hlavička soka zamířila do středu brány.
48'
Jonas Hector mohl centrovat, ale zvolil nahrávku po zemi na Utha. Toho zezadu tvrdě sestřelil k zemi Stark, Hartmann odpískal faul.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:35.
Po prvním poločase je skóre zápasu mezi Kolínem nad Rýnem a Herthou Berlín vyrovnané 1:1. Úvod vyšel lépe hostům, kteří vstřelili gól už v 6. minutě zásluhou nové akvizice Stevana Jovetiće, nicméně domácí dokázali odpovědět, ve 41. minutě dal stavu současnou podobu z Francie se navrátivší Anthony Modeste.

Druhá půle slibuje dramatickou podívanou a těžko předpokládat, jak se bude vyvíjet. Začátek střetnutí totiž patřil hostům, postupně však začali iniciativu přebírat domácí.
45+4'
45+3'
Kousek za velkým pokutovým územím soupeře si kulatý nesmysl zpracoval Jan Thielmann. Z levé strany kroutil balón na zadní tyč, ten proletěl o pár decimetrů vedle.
45+2'
Balón na přední tyč dobrým rozhodnutím. Marton Dardai tentokráte zůstal na nohou a bez problémů zpacifikoval Benna Schmitze.
45+1'
Moc nechybělo, aby průniková nahrávka Modesteho prošla až k Thielmannovi. Těsně před ním odvrátil nebezpečí špičkou kopačky Stark. Následuje rohový kop.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Peter Pekarík udržel hrací předmět ve hře, ale v těžké pozici odkopl míč nepovedeně přímo ke kopačkám Ljubičiće. Hrají znovu domácí.
43'
Arbitr Hartmann ještě gólovou situaci konzultoval s rozhodčím u videa, zda si Modeste v souboji s obráncem nepočínal nedovoleným způsobem. Domluva byla rychlá, vše proběhlo v rámci pravidel.
41'
Vyrovnáno! Z levé strany centroval Thielmann a byl to ANTHONY MODESTE, kdo v osobním souboji přetlačil Dardaie a usměrnil hlavičku nechytatelně k levé tyčce.
40'
Hertha ukázala, že útočit nezapomněla. Matheus Cunha našel uličku na Jovetiće, jehož střelu mířenou na zadní tyč zblokoval Hector ve skluzu.
39'
Standardky domácím zatím nevychází podle představ. Dejan Ljubičić hledal obloučkem za obranu nabíhajícího Schmitze, před ním včas zakročil pozorný Plattenhardt.
38'
Tvrdý střet koleno na koleno mezi Janem Thielmannem a Niklasem Starkem vyhodnotil Hartmann jako nedovolený z pohledu hostujícího kapitána.
37'
S blížícím se koncem první půle stoupá tlak Kolína nad Rýnem. Florian Kainz se už chystal k centru, když jej tělem odstavil Pekarík.
36'
Suat Serdar podklouzl a dojel až k trenérovu Dardaiovi, kterého málem skluzem poslal k zemi. Nakonec zastavil těsně před ním.
35'
Velký kolínský srdcař Jonas Hector nedopomohl spoluhráčům k tolik kýženému vyrovnání. Nezvládl zdánlivě lehké zpracování, míč mu se mu zamotal mezi nohama.
34'
Sám faulovaný Uth se chopil rozehrávky. Centr přetáhl na zadní tyč, kde viděl Anthonyho Modesteho, ten se však v době nahrávky nacházel za posledním obráncem. Ofsajd.
33'
Slovenský bek Peter Pekarík se hodně diví, neboť měl pocit, že Utha nefauloval. Hartmann byl jiného názoru, standardka pro Kolín zůstává v platnosti.
32'
Za přetaženým balónem Kevina-Prince Boatenga vystartoval Santiago Ascacibar. Míč ve vře neudržel, hlavou jej posunul do zámezí.
31'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Mark Uth reagoval pozdě na nákop Kainze, balón doběhl až mimo hrací plochu.
30'
Matheus Cunha si narazil se Serdarem a poslal centr do vnitra pokutového území. Timo Hübers přizvedl míč mimo dosah Jovetiće.
29'
Dlouho otálel s rozehrávkou Peter Pekarík. Byl za to potrestán Florianem Kainzem, který jej atakoval tvrdým skluzem. Jednalo se o čistý zákrok, hosté budou vhazovat.
28'
Utkání zatím rozhodně nenudí. Hraje se rychlý fotbal, ne přehnaně svázaný taktikou. Kolín je v posledních minutách aktivnějším týmem, ale na defenzivu soupeře zatím hledá recept marně.
27'
Volný balón si zhruba dvacet metrů od brány zpracoval Suat Serdar a dlouho se nerozpakoval, vypálil nártem k levé tyči. Timo Horn pokus včas zaregistroval a míč vyrazil.
26'
Standardku v podobě rohového kopu domácí hráči přestáli bez problémů. Nejvýš se vyšplhal Timo Hübers, míč dostal ven z velkého vápna.
25'
Ne, penalta se kopat nebude, Hartmann ulevil domácím fanouškům. Po shlédnutí dostupných záběrů usoudil, že horní končetina Czichose byla u těla a úmysl jí zahrát také nebyl zjevný.
24'
Tak pozor, bude se kopat penalta? Opakované záběry ukázaly, že centr Pekaríka trefil Czichose do pravé ruky. Rozhodčí Hartmann se jde na opakované záběry podíval na obrazovku.
23'
Ofenzivu podpořil Peter Pekarík. Dostal nahrávku od Tousarta, aby následně poslal centr do šestnáctky. Czichos zažehnal nebezpečí za cenu rohového kopu.
22'
Proti centru Utha vystartoval z brány Alexander Schwolow. Nezaváhal, kulatý nesmysl vyboxoval mimo pokutové území.
21'
Standardní situaci v blízkosti rohového praporku vybojoval Florian Kainz. Velmi dobře si pokryl balón, nedovoleným zákrokem jej pak atakoval Serdar.
20'
Uth tentokráte v roli asistujícího hráče, když vyslal centr zleva. Stoper berlínského týmu Niklas Stark v hlavičkovém souboji předčil Modesteho.
19'
Fotbalisty v bílém jako by neproměněná příležitost Utha nakopla. Kombinace probíhá na útočné polovině a míč se pomalu blíží šestnáctce Herthy.
18'
Obrovská příležitost Marka Utha nekončí gólem! Po obrovské hrubce při rozehrávce Starka dostal nahrávku od spoluhráče, jenže se zakončením váhal příliš dlouho, nakonec střelu zblokoval jeden z obránců.
17'
Za Kolín vyrazil do rychlého protiútoku Iljás Schirí. Dostal však příliš dlouhou nahrávku, ani ve skluzu pak nedokázal míč udržet ve hře.
16'
První žlutou kartu střetnutí obdržel domácí stoper Timo Hübers. Nahrávku Suata Serdara zastavil úmyslně rukou, arbitr Hartmann neměl jinou možnost.
15'
Matheuse Cunhu zradil odraz balónu od země. Brazilec měl před sebou odkrytou levou polovinu brány, jenže z halfvoleje vysoko přestřelil.
14'
Pokračuje tlak hostů. Peter Pekarík si narazil s Ascacibarem, načež si ale balón posunul až příliš a fauloval pozorného Hectora, ten si dal pře hrací předmět šikovně tělo.
13'
Kevin-Prince Boateng rychle rozehrál přímý volný kop nákopem k pravé lajně, kde viděl volného Serdara. Jeho centr zblokoval do zámezí Hübers.
12'
Levou stranou se od osobního strážce odpoutal Florian Kainz. Zvedl hlavu a na penaltu nahrál Modestemu, jemuž balón přeskočil přes levou nohu, pravou mu pak střela nevyšla.
11'
Svěřenci kouče Baumgarta chtěli uspět trpělivou kombinační akcí. Jenže Benno Schmitz vyslal nepřesnou nahrávku po pravé lajně.
10'
Timo Horn drží šance Kolína na body! Německý gólman výborně zareagoval na střelu Suata Serdara směřující k pravé tyči. K zemi šel včas a míč vyrazil do bezpečí.
9'
Zkušený forvard Anthony Modeste nabral velkou rychlost po pravé lajně. Od Czichose však dostal nahrávku na paty, což jej donutilo zpomalit, následně kličkou neuspěl proti Starkovi.
8'
Zatím se potvrzuje, že starty do sezóny Kolínu v posledních letech vůbec nevycházejí. Každopádně je teprve začátek zápasu, šance na zvrat existuje.
6'
Hertha právě vstřelila branku!
Hosté jsou za aktivitu v úvodu odměněni vedoucím gólem! Centr Plattenhardta našel hlavu Cunhy, jehož pokus Horn vyrazil zpět k brazilskému útočníkovi, jenž míč přihrál STEVANU JOVETIČOVI a nová akvizice Herthy nemohla minout prázdnou bránu.
5'
Zajímavou standardní situaci vybojoval Peter Pekarík. Slovenský bek se prodral mezi dvěma obránci, načež jej fauloval Kainz.
5'
Poprvé zahrozili i domácí. Dejan Ljubičić si našel prostor kousek za šestnáctkou, pravačkou vyprodukoval příliš vysokou střelu.
4'
Další nebezpečná šance mužstva z hlavního města. Tentokráte přišel centr z levé strany v podání Matheuse Cunhy, kulatý nesmysl proletěl mimo dosah Jovetiće.
3'
Timo Horn si sáhl na balón poměrně brzy. Domácí gólman si vyběhl pro centr z pravé strany z kopačky Tousarta, míč bez problémů ukryl v rukavicích.
2'
Domácí vstoupili do prvního zápasu nové ligové sezóny v bílých dresech. Hostující Hertha navlékla dresy barvy modré. Výkop patřil Kolínu.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Hübers, Czichos, Hector (C) – Ljubičić, Schirí, Kainz – Uth – Thielmann, Modeste.
Náhradníci: Schwäbe – Andersson, Ehizibue, Lemperle, Meré, Ostrák, S. Özcan, Schaub, Duda.

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Stark (C), Dardai, Plattenhardt – Ascacibar – Tousart, K-P. Boateng, Serdar – Jovetić, Cunha.
Náhradníci: Körber – Darida, Dilrosun, Klünter, Lukebakio, Mittelstädt, Torunarigha, Zeefuik.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Blos.
Hertha BSC

Podobně jako Kolín, tak ani Hertha neměla do posledního kola nic jistého. Mužstvo z hlavního města se nakonec vyhnulo sestupovým příčkám, se ziskem 35 bodů obsadili konečnou 14. pozici, na do baráže směřující Kolín měla náskok dvou bodů.

Družina kouče Dardaie měla taky parádní přípravu. Ani ona neprohrála, přičemž odehrála hned osm zápasů. Za zmínku stojí vítězství 4:3 nad Liverpoolem, určitě více jak remíza se ovšem dala uhrát proti v nižší lize hrajícím Hannoveru, St. Pauli, i Lübecku. Hertha zvládla i první kolo poháru, třetiligový Meppen porazila nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.
1. FC Kolín nad Rýnem

Letošní sezónu budou chtít fotbalisté Kolína prožít určitě klidněji, než jak tomu bylo minulý rok, kdy se strachovali o udržení v Bundeslize do poslední možné chvíle. Obsadili totiž 16. pozici, která je poslala do baráže proti třetímu týmu druhé nejvyšší soutěže, což byl Kiel. Domácí zápas Kolín vůbec nezvládl, prohrál 0:1. Prvoligovou příslušnost zachránil velmi povedeným venkovním střetnutím, soupeře rozdrtil 5:1.

Příprava na novou sezónu proběhla u svěřenců kouče Baumgarta na výbornou. V šesti přípravných zápasech neprohráli ani jednou. Remizovali pouze s Duisburgem a Rodou, dokonce porazili 3:2 Bayern Mnichov. Minulý víkend pak sehráli první kolo poháru, Jenu hrající Regionální ligu porazili 2:1 až po penaltách.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné nedělní odpoledne. Vítám vás při sledování 1. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Kolínem nad Rýnem a Herthou Berlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.