Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Wolfsburg - 30. října 2021   15:30

0:2
(0:0)
Wolfsburg
48' L. Nmecha  (Lukebakio) • 51' Arnold
Leverkusen
Hrádecký – Frimpong, Tah, Tapsoba, Hincapié (55. Paulinho) – Demirbay, Palacios (69. Andrich) – A. Adli (69. Amiri), Wirtz, Bakker (82. Sinkgraven) – Alario.
A. Aytekin
BayArena, Leverkusen
Wolfsburg
Casteels – Baku (80. F. Nmecha), Lacroix, Brooks, Gerhardt (69. Mbabu) – Philipp (46. Lukebakio), Vranckx, Guilavogui, Arnold, Steffen (46. Otávio) – L. Nmecha (90+2. Ginczek).
Pervan – Bornauw, Ginczek, Lukebakio, Mbabu, F. Nmecha, Otávio, van de Ven.

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji vám příjemný zbytek dne!
Trápení Leverkusenu tak pokračuje i po domácím utkání s Wolfsburgem, kterému pomohla poločasová střídání. Dva rychlé góly Lukase Nmechy a Maximiliana Arnolda dostaly Wolfsburg na koně, a přestože byli domácí opticky lepší, směrem dopředu byli bezzubí.

Ukázalo se, jak moc důležitý je pro ofenzivu Leverkusenu útočník Patrik Schick, který Bayeru velmi chyběl. Wolfsburg si naopak připisuje zasloužené a vybojované vítězství.
90+6'
90+6'
Domácí střelec prohlubuje krizi Leverkusenu, protože jeho střelu k tyči dokázal Casteels vystihnout a přece jen si připisuje zákrok!
90+5'
Maxence Lacroix (WOF) dostává červenou kartu, tady není o čem!
90+5'
A pozor! Lacroix zatáhl ve vápně soupeře, což znamená penaltu pro domácí tým!
90+4'
Leverkusen pokračuje ve svém tlaku a snaží se s utkáním ještě něco udělat. Wolfsburg se však dobře brání.
90+3'
Leverkusen se snaží kombinovat na útočné polovině, ale houževnatý Wolfsburg ho k ničemu nepouští. Není kudy.
90+2'
Ve velké šanci se ocitl ve vápně Alario, jehož hlavička letí jen těsně levého růžku branky!
90+2'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Lucas Nmecha, přichází Daniel Ginczek.
90+1'
Demirbayův přetažený centr dopadl k Amirimu, jehož střelu z voleje dokázal odhlavičkovat bránící hráč.
90+1'
Leverkusen má ještě pět minut, ale pokud chce pomýšlet na úspěch, musí rychle udeřit. Tentokrát si vybojoval rohový kop.
90'
Wolfsburgu se navíc podařilo vytlačit domácí až k jejich šestnáctce, kde se zapojuje do hry také Hrádecký.
89'
Leverkusen kombinuje před vápnem Wolfsburgu, ale nemá moc kudy, protože hosté jsou nalezlí ve své šestnáctce a poctivě brání.
87'
Ačkoliv ho hosté vzápětí ztratili a museli se stáhnout až k vlastnímu vápnu, nepřesný pas Leverkusenu končí v zámezí – odkop od branky.
86'
Útok však končí faulem na soupeřově polovině, po kterém ale domácí rozehráli mizerně a Arnold svým napadáním vybojoval míč.
86'
Wirtzův centr na přední tyč bez potíží odvrátil Mbabu, který následně nastartoval brejk Wolfsburgu.
85'
K exekuci přímého kopu se postavil Demirbay, jehož rána se od zdi odráží na rohový kop.
84'
Exekuce přímého kopu se protahuje, protože domácí se ještě dožadovali odpískání ruky, ale marně.
83'
Leverkusen se pokusil protlačit po pravé straně, a přestože nezakončil, bude rozehrávat velmi zajímavý přímý kop!
82'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Daley Sinkgraven.
81'
Brejkovou situaci táhl po pravé straně Nmecha, kterého zastavil Bakker. Domácí hráč bude muset střídat, protože nepříjemně přišlápl míč a zřejmě si udělal něco s kolenem.
80'
Wolfsburg krátce po střídání zaútočil po pravé straně, ale neprotlačil se do vápna a míč opouští hrací plochu – aut Leverkusenu.
80'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Felix Nmecha.
79'
Nehraje se, protože na zemi zůstal ležet Casteels, ke kterému přispěchali kluboví lékaři.
77'
Amiri pobídl Paulinha, který stál nehlídaný na malém vápně, ale Casteels pohotově vyběhl a podržel míč.
76'
Wolfsburg utekl do zajímavého přečíslení, které nakonec defenziva Leverkusenu ustála.
75'
Zajímavá střela v podání Demirbaye měla razanci i slušnou přesnost, ale nakonec proletěla jen vedle levé tyče!
74'
Leverkusen v posledních minutách nepouští míč z kopaček a obléhá polovinu soupeře, leč bez střeleckých pokusů.
73'
Z rohového kopu Leverkusen nezahrozil, navíc se jeden z domácích ocitl na trávníku, když nepříjemně došlápl.
72'
Frimpong se dobře natlačil po pravé straně do vápna, načež domácí vyprodukovali střelu, ale ta je sražena na roh.
71'
Centry do vápna hosté úspěšně sbírají, soustředí se na zodpovědnou defenzivu a čekají na chybičky.
70'
Rozhodčí postřehl hostující faul u postranní čáry, po němž může Leverkusen rozehrát.
70'
Marná snaha, Leverkusen se hodně trápí, chybí mu potřebná šťáva i nápad. Pokud Wolfsburg udrží koncentraci, dokráčí si pro tři body.
69'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Robert Andrich.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Nadiem Amiri.
69'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Kevin Mbabu.
68'
Wolfsburgu rozkouskovaná hra samozřejmě vyhovuje, ale zatím to ze strany domácích na vzestup nevypadá, protože i přes optickou převahu se trápí ve finální kombinaci.
67'
Vzápětí je odpískán faul na Nmechu, který má na levém koleni krvavý šrám a bude potřebovat ošetření.
66'
Wirtzův prudký centr do malého vápna vyděsil fanoušky Wolfsburgu, protože proletěl před Casteelsem, ale na štěstí pro hosty ho nikdo z domácích hráčů neusměrnil.
66'
Leverkusen se dostal až k šestnáctce soupeře, přesto k finálnímu centru nedošlo, jelikož Baku svou stranu dobře ubránil.
65'
Centr z pravé strany zablokoval bránící hráč, načež může Leverkusen kombinovat u své levé postranní čáry.
64'
Standardní situace Wolfsburgu nevyšla, ale vzápětí dostává další příležitost v podobě přímého kopu po faulu na Lukebakia.
63'
Wolfsburg se dostal do zajímavého brejku, který táhl po levé straně Lukebakio, ale vracející se Frimpong ho ve vápně odzbrojil – rohový kop.
62'
Vzápětí se Leverkusen zahnal do zámezí nepřesnou přihrávkou, po které může Wolfsburg vhazovat na vlastní polovině.
61'
Otávio u postranní čáry dobře zajel do útočícího hráče, kterému odkopl míč do autu – povedený obranný zákrok.
60'
To už je trápení domácích. Centr do vápna nedokázal Palacios zkrotit, a jelikož zaváhal mezi přihrávkou a střelou, poslal míč jen do autu. Domácím stadionem zní mírný pískot.
59'
Leverkusen se i přes zajímavý nátlak nedostal ke střele a Wolfsburg může vhazovat, čímž může uklidnit hru.
58'
Nmecha se sám zahnal do zámezí, tudíž jsou na tahu domácí, kteří kombinují na útočné polovině.
57'
Pokračujeme v rozkouskované hře plné faulů na obou stranách. Rozdíl je ten, že hosté díky dvěma gólům v krátkém sledu vedou a tento stav jim vyhovuje.
56'
Demirbayův centr nebyl vůbec špatný, ale bohužel pro Bayer ho Tah nedokázal usměrnit do branky.
55'
Leverkusen se vzápětí vydal do útoku, a přestože nezakončil, vybojoval si zajímavý přímý kop v blízkosti vápna.
55'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Paulinho.
54'
Wolfsburg však z přímého kopu nezahrozil, protože domácí defenziva centrovaný míč uhlídala.
54'
Vzápětí fauluje Florian Wirtz (LEV), který daruje soupeři zajímavý přímý kop.
53'
Wolfsburg je po dvou gólech střelecky při chuti! Tentokrát zahrozil Nmecha po levé straně, kde ho skvěle vychytal vyběhnutý Hrádecký.
51'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Bayer znovu neuhlídal svou pravou stranu, odkud hosté pronikli do vápna, a přestože jim dvě střely i kvůli jistému Hrádeckému nevyšly, MAXIMILIAN ARNOLD uklidil míč dělovkou pod břevno. Bez asistence.
50'
Leverkusenu se nedaří kombinace a přechod na útočnou polovinu, kterou Wolfsburg dobře hájí.
49'
Gól ještě posvětila kontrola u videa, protože se zdálo, že Lukebakio dostal předfinální přihrávku do ofsajdu.
48'
Krásný individuální akce Lukebakia skončila přihrávkou na malé vápno, kde LUKAS NMECHA krásně usměrnil míč do sítě. Asistence: Dodi Lukebakio.
47'
Wolfsburg krátce po rozehrávce ztratil míč, načež Leverkusen zavřel soupeře ve vápně, ale Bakkerovi střela z vápna vůbec nesedla.
46'
Na začátek druhého poločasu si Leverkusen vybojoval faul a přímý kop, který však Demirbay poslal jen nad hlavy nabíhajících hráčů – odkop od branky.
46'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Paulo Otávio.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Dodi Lukebakio.
46'
Končí první poločas, do kterého vstoupili aktivněji hosté, ale když už dokázali zahrozit, Lukáš Hrádecký byl pozorný. Ve zbytku poločasu jsme sledovali spíše tuhý boj bez velkých šancí.
45+1'
45+1'
Centr na přední tyč se neujal, a přestože domácí měli druhý pokus, nevedli si o moc lépe – Wolfsburg odvrací míč.
45'
Leverkusen si zajímavým brejkem nevybojoval střelu, ale dostane se alespoň k rohovému kopu.
44'
Leverkusen však pokračoval v útočné akci, ale Wirtzovi střela vůbec nesedla. Casteels může rozehrávat od své branky.
43'
Wolfsburgu nevyšla rozehrávka středem hřiště, po které šli domácí do brejku, který Brooks raději odvrátil míč do bezpečí – roh.
42'
Wolfsburg se dostal k zajímavému centru z levé strany, ale Hincapié dobrým zákrokem odvrátil zakroucený míč.
41'
Přetažený centr však letí jen za brankovou čáru. Tuto standardku si hosté za rámeček rozhodně nedají, Hrádecký může rozehrávat.
40'
Baku nepřesně přihrál, ale vzápětí Frimpong vletěl do souboje s Arnoldem příliš houževnatě – útočný faul.
39'
Role se rychle obrací, protože Wolfsburg sice zaútočil, ale sám se zahnal do zámezí – vhazují domácí.
38'
Leverkusen úspěšně odvrací nakopnutý míč Wolfsburgu, který vhazuje na vlastní polovině hrací plochy.
37'
Frimpong se pokusil na pravé straně uvolnit Adliho, jenže si nepohlídali ofsajdové postavení.
37'
Ke střele z velké dálky se odhodlal Hincapié, a přestože jeho pokus nebyl rozhodně marný, letí jen nad branku.
36'
Leverkusen obléhá hostující šestnáctku, ale nedaří se mu vyslat nebezpečný centr, natož aby vystřelil.
35'
Nakopnutý míč letí až k Hrádeckému, který s poklidem rozehrává se svými parťáky z obrany.
34'
Frimpong u postranní čáry odvážně bojoval, ale proti přesile dvou bránících hráčů neuspěl – aut hostů.
33'
Wirtzův centr do vápna hledal Alaria, kterého však hosté dobře pohlídali a sudí navíc odpískal ofsajd domácích hráčů.
33'
Leverkusen vybojoval míč a zaútočil podél postranní čáry, jenže se posunul jen o pár metrů – faul.
32'
Kombinaci však přerušuje další souboj u postranní čáry a vhazování Wolfsburgu. Hra je v posledních minutách dost rozkouskovaná.
32'
Leverkusen krátce po rozehrávce ztratil míč, tudíž jsou na tahu hosté, kteří rozehrávají na vlastní polovině.
31'
Ke střele z velkého úhlu se odhodlal Gerhardt, jehož střela však letí hodně mimo domácí branku.
30'
Wolfsburg se tak přesouvá na dostřel domácí šestnáctky, jenže zatím je příliš daleko.
30'
Vzápětí je hra znovu přerušena, tentokrát kvůli útočnému faulu Lucase Alaria (LEV), který ta přibývá k hráčům se žlutým trestem.
28'
Hlavní sudí vyřešil nepříjemnou situaci následovně. Žlutou kartu za faul po odpískání vidí John Brooks (WOF), načež jsou za strkanici potrestáni také Jonathan Tah (LEV) a Renato Steffen (WOF).
27'
Rozhodčí Aytekin se neúmyslně zapojil do hry, načež ji přerušil a došlo k souboji Wirtze s Lacroixem. Domácí hráč zůstává ležet na trávníku a strhla se strkanice obou mužstev!
26'
Následuje však ztráta míče a odpískaný faul na polovině hřiště, po němž mohou rozehrávat fotbalisté Wolfsburgu.
25'
Leverkusen se dožadoval odpískání ruky ve vápně Wolfsburgu, ale jeho požadavek zůstává nevyslyšen. Bayer tak nadále kombinuje kolem hostující šetnáctky, leč bez zakončení.
24'
Demirbayův nepříjemný centr na přední tyč lehce lízl jeden z hostů, po jehož teči budou domácí rozehrávat rohový kop.
23'
Odvážný průnik Frimponga podél pravé čáry zastavil loket bránícího hráče, po němž má Leverkusen zajímavý přímý kop!
22'
Leverkusen bojuje o míč na útočné polovině, kde dokázal získat míč a může v poklidu rozehrát kolem půlící čáry.
21'
Wolfsburgu nevyšla kombinace na hranici vápna, po které se domácí vydali do brejku, který zakončil Adli nepřesnou střelou vedle levé tyče!
20'
Úvodní dvacetiminutovku mohli domácí zakončit útokem, ale nepřesná přihrávka končí u Brookse, který vybojoval aut na útočné polovině.
19'
Aktivnější a nebezpečnější Wolfsburg se snaží vysoko napadat rozehrávku domácích, leč bez úspěchu. Na druhé straně se hnal za dllouhým nákopem Frimpong, ale pobídku spoluhráče nestihl.
18'
V dosavadním průběhu hrajou klíčovou roli nepřesnosti, kterých dokážou oba týmy využít, ale jinak sledujeme spíše opatrný start zápasu.
17'
Vzápětí přiletěla střela z levé strany, která však letí mimo hostující branku, kterou střeží Casteels – zasahovat nemusel.
17'
Frimpongův centr z pravé strany neprošel do vápna, načež se domácí pokoušeli prosadit středem. Alario si před vápnem dobře zasekl míč a utíkal do vápna, před nímž byl zastaven bránícím hráčem.
16'
Oba týmy se střídají v držení míče, aniž by se dostaly k blízkosti obou šestnáctek. Uvidíme, zda se zadaří Leverkusenu.
15'
Vzápětí narušuje hostující rozehrávku útočný faul domácího mužstva. Leverkusen se však rychle zmocňuje míče.
14'
Demirbayův centr však doplachtil jen do rukavic jistého Casteelse, který sbírá míč ze vzduchu.
14'
Leverkusen se vydal do útoku po pravé straně, kde se Frimpong neukvapil s centrem a pokusil se prosadit sám. Narazil na pravé straně vápna, odkud ale vybojoval rohový kop.
13'
Centr na přední tyč zasáhl Guilavogui, ale byl mu odpískán faul, po němž mohou rozehrávat domácí fotbalisté.
12'
Leverkusenu se vůbec nedaří zmocnit míče a uklidnit situace. Tečovaná střela ze střední vzdálenosti znamená roh pro hosty.
11'
Baku se na pravé straně dostal Baku, jehož střelu dobře zablokoval Tapsoba. Tlak hostů pokračuje.
11'
Leverkusen se sice dostal k míči, jenže jeho brejk po levé straně skončil krátce za půlící čárou, na tahu je Wolfsburg.
10'
Wolfsburg kombinuje na útočné polovině, ale zatím se mu nedaří vyprodukovat střely, které by mohly Hrádeckého ohrozit.
9'
Aktivní Baku tentokrát vybojoval míč pro Nmechu, jehož prudkou střelu z velkého úhlu Hrádecký na přední tyči jen vyrazil před sebe!
8'
Steffen kombinoval s Gerhardtem, z čehož nakonec vzešel zajímavý centr do vápna, kde pálil Baku, ale Hrádecký skvěle zasáhl!
7'
Gerhardt se na útočné polovině dobře postavil před míč, čímž donutil skluzujícího soupeře faulovat. Krátce po rozehrávce si hosté vybojovali aut.
6'
Přetažený centr na zadní tyč vrátil do vápna jeden z domácích hráčů, ale vzápětí je odpískán faul Taha.
5'
Bayer přenesl hru na útočnou polovinu, a přestože po pravé straně nezakončil, dokázal si vybojovat alespoň rohový kop.
4'
Wolfsburg vybojoval míč, jenže vzápětí nedokázal zkrotit bojujícího Frimponga, který si na vlastní polovině došel pro faul.
3'
Demirbay však zakroutil míč jen na hlavičku Brookse, který tak odvrací míč do bezpečí. Leverkusen musí začít znovu ze své poloviny.
3'
Ve středu útočné poloviny si došel pro faul Palacios, tudíž může Bayer rozehrávat standardní situaci.
2'
Leverkusen se přece jen zmocnil míče, a přestože se u levé postranní čáry nedostal k vápnu, může rozehrávat od svých obránců.
2'
Adli dobře napadal soupeřovu rozehrávku, a přestože míč nezískal, přerušil hostující kombinaci odkopem do autu.
1'
Wolfsburg vstoupil do utkání s míčem na kopačkách, ale jeho úvodní obléhání soupeřovy šestnáctky gólem střelou nekončí.
1'
Zajímavou postavou je španělský útočník Iker Bravo, který je i díky marodce Leverkusenu na lavičce a může se ve svých 16 letech a 10 měsících stát jedním z nejmladších hráčů v bundesligové historii!

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Frimpong, Tah, Tapsoba, Hincapié – Demirbay, Palacios – A. Adli, Wirtz, Bakker – Alario.
Náhradníci: Lomb, Luňov – Amiri, Andrich, Kossounou, Paulinho, P. Retsos, Sinkgraven, I. Bravo.

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Lacroix, Brooks, Gerhardt – Philipp, Vranckx, Guilavogui, Arnold, Steffen – L. Nmecha.
Náhradníci: Pervan – Bornauw, Ginczek, Lukebakio, Mbabu, F. Nmecha, Otávio, van de Ven.

Rozhodčí: A. Aytekin.
Zajímavé je, že v posledních deseti vzájemných duelech nevyhrál domácí tým! Naposledy vyhrál Leverkusen v dubnu 2016, od té doby si připsal čtyři venkovní výhry, třikrát slavil Wolfsburg a třikrát se týmy rozešly smírně.

V posledním lednovém duelu si Wolfsburg připsal těsnou výhru 1:0, ale v minulých letech nebyly výjimkou výsledky typu 4:1, 3:3, 5:4 nebo 2:2.
Leverkusen půjde do zápasu s chutí ukončit dvoutýdenní sérii bez vítězství. Naposledy senzačně vypadl v pohárovém utkání s Karlsruhe, ve kterém chyběl zraněný tahoun Patrik Schick, jenž svému týmu nepomůže ani dnes. Bayer si bude chtít vylepšit domácí bilanci, protože ačkoliv je ve venkovních zápasech nejlepším týmem soutěže, doma vyhrál jen dva ze čtyř odehraných zápasů.

Wolfsburg na tom není o moc lépe, protože nevyhrál už osm zápasu. Domácí porážka s Freiburgem stála místo trenéra Marka van Bommela, jenž se stal prvním vyraženým trenérem v aktuální sezoně. I přes špatnou formu se však může VfL v případě výhry vrátit na pohárové pozice.
Zdravím všechny fanoušky německého fotbalu! Bundesliga nabízí bohatý program 10. kola, v němž se od 15:30 představí Leverkusen proti trápícímu se Wolfsburgu.