Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Bochum - 2. října 2021   18:30

Lipsko
70' André Silva (Szoboszlai) • 74' Nkunku (André Silva) • 79' Nkunku (Gvardiol)
3:0
(0:0)
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Simakan (81. Laimer), Gvardiol – T. Adams, Haidara, Kampl (81. Moriba), Angeliño (62. Mukiele) – Nkunku, Forsberg (69. Szoboszlai) – Y. Poulsen (69. André Silva).
Bochum
Riemann – Bockhorn, Mašović, Bella-Kotchap, Soares – Losilla, Tesche (83. Osterhage) – Antwi-Adjei (78. Pantovič), Rexhbecaj (78. Löwen), Holtmann (78. Polter) – Asano (78. Blum).
Esser – Blum, Lampropoulos, Löwen, Osterhage, Pantovič, Polter.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 7:7. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 10:16.
Je konec! Favorizované Lipsko nakonec poráží Bochum 3:0. Pro domácí to ale rozhodně nebylo snadné utkání. Lipsko se po změně stran dlouho trápilo. Až v 70. minutě poslal domácí po rohu do vedení André Silva. Na jeho zásah poté navázal Nkunku, který za dalších pět minut přidal svůj druhý zásah v utkání.
90+1'
90'
Bochum po delší době podnikla ofenzivní výpad, ale obrana Lipska akci soupeře bez problémů ustála.
89'
Nkunku přenesl hru na levou stranu. Do zakončení se poté hlasil Laimer, ale jeden ze soupeřů mu čistým sklizem ukopl míč od nohy.
88'
Střídající Laimer si připravil míč v blízkosti velkého vápna, ale rána pravačkou mu vůbec nesedla. Míč se vznesl vysoko nad břevno.
87'
Nkunku po vstřelení dvou branek hýří aktivitou a snaží se zaměstnávat obranu soupeře. Defenziva Bochumi teď brání velmi dobře.
86'
Duel už se pouze dohrává. Lipsko si je vědomo svého náskoku a nikam se příliš nežene. Hosté se naopak stále nevzpamatovali.
85'
Christopher Nkunku si nabíhal na další přihrávku mezi obránce, jenže tentokrát jeden ze stoperů Bochumi stačil vystoupit a míč odkopl.
84'
Domácí se hnali vpřed s dalším protiútokem, jenže další akce skončila nepřesnou přihrávkou na pravou stranu hrací plochy. Míč skončil v zámezí.
83'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Robert Tesche, přichází Patrick Osterhage.
82'
Žlutou kartu dostává Robert Tesche (VfL Bochum).
81'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Ilaix Moriba.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Konrad Laimer.
79'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Lipsko prožívá fantastickou desetiminutovku! Domácí přidávají také třetí branku! CHRISTOPHER NKUNKU musel lobovat brankáře z velkého úhlu a hostující obránce jeho pokus vykopl až zpoza brankové čáry!
78'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Danny Blum.
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Miloš Pantovič.
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Sebastian Polter.
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Eduard Löwen.
77'
Do rozehrávky Bochumi se musel zapojit hostující brankář. Jeho nákop směřoval na polovinu hřiště, kde zasáhla defenziva soupeře.
76'
Haidara se dral na polovinu Bochumi, kde jej jeden ze soupeřů poslal zatažením za dres k zemi. Lipsko tak bude rozehrávat přímý kop.
74'
Domácí celek během krátké chvíle prakticky rozhoduje o svém triumfu v dnešním souboji! André Silva tentokrát poslal přihrávku za obranu a CHRISTOPHER NKUNKU dloubl míč za záda brankáře!
73'
Elvis Rexhbecaj zahrával přímý kop Bochumi na polovině Lipska. Jeho centr se snesl na malé vápno, kam si pro balón dokráčel Gulácsi.
72'
Bochum se ihned vydala do útoku se snahou o bleskovou odpověď. Hosté se dostali do blízkosti velkého vápna, ale nikdo v tmavém neodcentroval.
70'
Domácí Lipsko se dvacet minut před koncem dnešního souboje dostává do vedení! Lipsko zahrávalo rohový kop, po kterém udeřili střídající hráči! Szoboszlai odcentroval na malé vápno a ANDRÉ SILVA procedil míč za čáru!
69'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Dominik Szoboszlai.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází André Silva.
68'
Domácí útočili po levé straně, nicméně Losilla proti němu výborně vystoupil a odehrál míč do zámezí. Lipsko bude pokračovat v kombinaci.
67'
Hostující brankář zatím prokazuje fantastické čtení hry. Nyní vyběhl proti Forsbergovi a odehrál míč do bezpečí. Lipsko se stále nemůže dostat do zakončení.
66'
Takuma Asano zbytečně dojel domácího stopera ostrým zákrokem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
65'
Bochum hraje ve druhém poločasu opravdu velmi dobře a nepouští favorizované Lipsko do tlaku. Domácí celek se v dnešním duelu hodně trápí.
64'
Další akci hostujícího celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Na své postavení si nedal pozor Asano. Ofsajd.
63'
Danilo Soares dostal míč na levou stranu, kde vykoupal Mukieleho, ale už nedokázal levačkou odcentrovat před domácí svatyni.
62'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Nordi Mukiele.
61'
Aktivní Nkunku se znovu dostal do souboje na hranici velkého vápna, ale tentokrát přišlápl soupeři kopačku a dopustil se útočného faulu.
60'
Nkunku upadl po souboji na hranici velkého vápna a dožadoval se pokutového kopu pro Lipsko. Sudí měl střet přímo před očima a nechal pokračovat ve hře.
59'
Žlutou kartu dostává Angeliño (RB Lipsko).
58'
Nkunku chtěl přihrávkou na pravou stranu uvolnit Forsberga, jenže jeho úmysl přečetl jeden z hostujících zadáků, který míč vypíchl do zámezí.
57'
Tyler Adams měl moře prostoru na pravé straně, jenže místo centru do pokutového území raději uklidnil hru přihrávkou do zadních řad.
56'
Nkunku si ve vápně naběhl na centr z levé strany a snažil se míč sklepnout na malé vápno. Na jeho pobídku nikdo v bílém nedosáhl.
55'
Manuel Riemann vyrazil daleko z pokutového území a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Gólman Bochumi sklepl míč na levou stranu.
54'
Poulsen se hnal za nákopem na hranici velkého vápna, jenže hlavou míč neprocedil do pokutového území. Obrana Bochumi zatím připomíná zeď.
53'
Nkunku si pohybem řekl o přihrávku za obranu, jenže Forsberg jeho rozběh nepochopil a poslal míč na opačnou stranu. Lipsko útočí křečovitě.
52'
Bochum hraje v úvodu druhého poločasu hodně sympaticky. Hostující celek opět kombinoval na polovině Lipska, ale nic nebezpečného z toho nebylo.
51'
Nakonec se exekuce přímého kopu ujal Losilla, jehož dloubáček se snesl do pokutového území, ale nikdo v tmavém dresu se k míči nedostal.
50'
Bochum vybojovala přímý kop na polovině soupeře. Hosté s jeho rozehrávkou pořádně vyčkávají.
49'
Holtmann si na levé straně navedl míč do pokutového území, ale jeho přízemní zakončení zastavil hned první zadák v dresu Lipska.
48'
Yussuf Poulsen si na vlastní polovině skvěle pokryl míč a nepustil soupeře k balónu. Dánský útočník byl navíc zastaven nedovoleným způsobem.
47'
Gvardiol si v hlavičkovém souboji na polovině soupeře pomohl nedovoleným zákrokem, když soupeře zasáhl loktem.
46'
Hostující Bochum obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Bochum se hnala do útoku, ale přechod vpřed skončil faulem.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali. Přitom hned v úvodu mělo obrovské šance Lipsko. Forsberga nejprve vychytal brankář a jeho další rána skončila na břevně. Bochum následně dokázala srovnat obraz hry a nepustila favorita do dalších šancí.
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Bochum se ještě v závěru poločasu usadila na polovině soupeře, nicméně nikdo v tmavém dresu nedokázal zakončit. Lipsko brání skvěle.
44'
Forsberg chyboval v blízkosti pokutového území, ale následně se míč od jednoho ze soupeřů odrazil zpátky na jeho kopačky.
43'
Asano dostal přihrávku do pokutového území, kde se zkoušel otáčet kolem obránce, ale podle rozhodčího celé akci předcházel ofsajd.
42'
Poulsen se znovu opřel do odraženého míče, ale ani jeho projektil levačkou nenašel cestičku mezi tři tyče. Míč skončil vysoko nad břevnem.
41'
Bochum operovala na polovině Lipska, jenže domácí výborným napadáním vyhnali soupeře ven z vlastní poloviny.
40'
Aktivní Nkunku prošel do pokutového území, ale místo centru před branku se pokusil o zpětnou přihrávku, kterou obrana soupeře srazila do bezpečí.
39'
Emil Forsberg znovu špičkou kopačky posunul míč do pokutového území, jenže Poulsen během této akce zůstal stát na místě.
38'
Poulsen kličkoval v pokutovém území, jenže prováhal ideální moment k zakončení a předkopl si míč mimo hrací plochu. Bochum přestála další horký moment.
37'
Hosté si také vypracovali obrovskou šanci! Z hranice velkého vápna střílel Losilla, ale jeho projektil prolétl kolem vzdálenější tyčky!
36'
Asano si pohybem řekl o přihrávku do pokutového území, ale pobídka nemířila jeho směrem. Fotbalisté Lipska mohou založit další akci.
35'
Angeliňo vhazoval na levé straně. Domácím zatím schází větší aktivita při nabídce a zakládání kombinace.
34'
Erhan Mašović uklidňuje rozehrávku Bochumi na vlastní polovině. Nikdo z hráčů domácího Lipska nyní soupeřovu rozehrávku neatakuje.
33'
Poulsen se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči, jenže prudkou střelou trefil jen prvního obránce v tmavém dresu Bochumi.
32'
Gvardiol táhl akci Lipska po levé straně, nicméně hned první soupeř v tmavém dresu jeho ofenzivní snažení utnul vynikajícím defenzivním zákrokem.
31'
Tyler Adams v blízkosti rohového praporku fauloval jednoho ze soupeřů a daroval Bochumi rozehrávku z vlastní poloviny hřiště.
30'
Je za námi půlhodina dnešního souboje a zatím čekáme na úvodní branku. Lipsko se sice tlačí do útoku, ale po úvodních šancích Bochum zlepšila obranu.
29'
Poulsen se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale obránci hostujícího mužstva si jeho náběh pohlídali a nepustili Lipsko do zakončení.
27'
Herbert Bockhorn dostal míč na pravou stranu a okamžitě zkusil přenést hru na levé křídlo. Zadáci Lipska pohlídali cestu míče do zámezí.
26'
Gulácsi se musel zapojit do rozehrávky Lipska na hranici velkého vápna. Aktivita domácího mužstva v posledních minutách trošičku opadla.
25'
Adams si na pravé straně vyšlápl na jednoho ze soupeřů a šlapákem jej poslal k zemi. Domácí fotbalista může být rád, že ještě neviděl kartu.
24'
Lipsko uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině. Nikdo v tmavém dresu hostující Bochumi nyní rozehrávku soupeře neatakuje.
23'
Gvardiol se stáhl na vlastní polovinu, kde pokryl nepřesnou rozehrávku Bochumi a nechal míč propadnout do zámezí. Lipsko bude vhazovat.
22'
Kevin Kampl uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště. Slovinský fotbalista je zatím ve středu hřiště hodně platný a získává pro Lipsko velké množství míčů.
21'
Adams dostal přihrávku do běhu na pravou stranu, jenže si míč nedokázal obhodit kolem soupeře a zhatil nadějnou možnost Lipska.
19'
Herbert Bockhorn si naběhl na přihrávku na pravou stranu, jenže pod tlakem dotírajícího obránce si musel pomohi přihrávkou do zadních řad.
18'
Právě Poulsen si ve vápně naskočil na další vysoký centr z pravé strany, jenže tentokrát ze záklonu hlavičkoval pouze nad břevno hostující svatyně.
17'
Do rozehrávky Lipska se musel zapojit také brankář Gulácsi. Maďarský gólman rozehrál na pravou stranu, kde rozjel novou akci Klostermann.
16'
Další možnost domácích! Poulsen si na hranici velkého vápna otočil kolem obránce a pohotově vystřelil levačkou. Jeho pokus brankář vykopl nohou!
15'
Holtmann napadal rozehrávku Lipska na jeho polovině. Gvardiol si se soupeřem vůbec nelámal hlavu a jednoduše odkopl míč do bezpečí.
14'
Losilla táhl akci Bochumi po pravé straně, jenže si míč předkopl daleko před sebe a daroval snadný defenzivní zákrok domácímu obránci Gvardiolovi.
13'
Kampl si došel pro přihrávku na vlastní polovinu, sklepl míč na Klostermanna, který jej nakopl směrem vpřed, ale neoslovil spoluhráče.
12'
Emil Forsberg je v úvodu hodně aktivní! Švédský fotbalista se krásnou kličkou uvolnil na hranici velkého vápna a jeho technický pokus se otřel o břevno!
11'
Asano kouzlil na levé straně hrací plochy, ale nedokázal si obhodit statického obránce domácího mužstva. Lipsko už se znovu dere vpřed.
10'
Lipsko od úvodu utkání potvrzuje roli favorita a tlačí se na polovinu Bochumi. Defenziva hostujícího celku zatím nechává domácím volný prostor.
9'
Obrovská šance Lipska! Emil Forsberg se dostal do pokutového území, kde zakončoval nártem, ale brankář Riemann jeho ránu vyrazil mimo branku!
8'
Bochum dokonce vybojovala standardní situaci na polovině Lipska. Faulován byl podle hlavního rozhodčího středopolař Rexhbecaj.
7'
Poulsen sprintoval za nákopem za obranu Bochumi, jenže skákavý míč nedohnal na hrací ploše. Hosté mohou po delší době zaútočit.
6'
Tak pozor! Penalta se kopat nebude! Nešlo totiž o nedovolený zákrok, jelikož obránce Bochumi podle všeho odehrál míč.
5'
Sudí si ještě celou situaci nechává ověřit kolegou u videa.
4'
Pokutový kop pro Lipsko! Poulsen byl faulován ve vápně a sudí neváhal!
3'
Exekuce přímého kopu se ujal Kampl, jehož dloubáček si ve vápně našel Gvardiol, ale jeho hlavička skončila v rukavicích brankáře.
2'
Kevin Kampl upadl po souboji v blízkosti velkého vápna a získal pro domácí Lipsko rozehrávku přímého kopu z dobré pozice.
1'
Domácí Lipsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Ambiciózní celek už dnes nutně potřebuje ligové vítězství.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník. Lipsko bude hrát v bílém, zatímco Bochum oblékne tmavé dresy.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Simakan, Gvardiol – T. Adams, Haidara, Kampl, Angeliño – Nkunku, Forsberg – Y. Poulsen.
Náhradníci: Martínez – Brobbey, Henrichs, Laimer, Moriba, Mukiele, Novoa, André Silva, Szoboszlai.

VfL Bochum: Riemann – Bockhorn, Mašović, Bella-Kotchap, Soares – Losilla, Tesche – Antwi-Adjei, Rexhbecaj, Holtmann – Asano.
Náhradníci: Esser – Blum, Lampropoulos, Löwen, Osterhage, Pantovič, Polter..
RB Lipsko

Domácí Lipsko je na tom o něco lépe, ale také nemůže být se vstupem do nového ročníku spokojené. Silný celek má po šesti kolech na kontě pouhých sedm bodů a patří mu desátá pozice bundesligové tabulky. Lipsko v posledním kole sice přehrálo Herthu vysoko 6:0, ale byla to jeho teprve druhá výhra v sezóně. V týdnu navíc doma prohrálo v Lize mistrů proti Bruggám.
VfL Bochum

Hostující Bochum zatím naplňuje předsezónní předpoklady a pohybuje se ve spodních patrech tabulky. Po šesti kolech má Lipsko na kontě pouhé čtyři body a krčí se na předposlední sedmnácté pozici bundesligové tabulky. Na záchranu ztrácí jen bod, ale má obrovské problémy v defenzivě. Dosud totiž obdržela už třináct branek. Naposledy doma remizovala bez branek se Stuttgartem.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi RB Lipsko a VfL Bochum. Výkop je stanoven na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.