Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Fürth - 23. října 2021   15:30

Lipsko
47' Y. Poulsen  • 53' Forsberg  • 65' Szoboszlai (Nkunku) • 89' Novoa (Szoboszlai)
4:1
(0:1)
Fürth
45' Hrgota
Lipsko
Gulácsi (C) – Mukiele, Orban, Gvardiol – Henrichs (46. Simakan), Haidara, Kampl (46. Y. Poulsen), Angeliño – Nkunku (85. Novoa), Forsberg (64. Szoboszlai) – André Silva (63. T. Adams).
Dingert C
Red Bull Arena, Lipsko
Fürth
Funk – Willems (72. Itter), Viergever, Bauer, Meyerhöfer – Dudziak (83. Barry), Leweling, Griesbeck, Christiansen – Itten (82. Abiama), Hrgota (C) (72. Tillman).
Burchert – Abiama, Asta, Barry, Green, Itter, Sarpei, Seufert, Tillman.

Mockrát děkuji za pozornost, uvidíme se u dalšího kola německé Bundesligy. S přáním hezkého zbytku dne, Vojtěch Adamek.
V dnešním utkání jsme viděli fantastický obrat domácího celku. Hosté byli totiž ti, kdo se ujali vedení, Domácí dokázali po přestávce okamžitě srovnat a následně toto klání hravě otočili ve svůj prospěch. Hosté nehráli špatně, ale na synchronizovanou obranu soupeře to zkrátka dneska nestačilo.
90+4'
90+3'
Hra se již pouze dohrává, ani jeden z celků již nemá chuť a energii vytvářet příležitosti k zakončení.
90+2'
Rohový kop z pravé strany hřiště žádnou příležitost nenabídl, Marius Funk pohodlně sbírá míč do svých rukavic.
90+1'
Dominik Szoboszlai se nedokázal prokličkovat skrz obranu hostujícího celku, jeho střela byla ztečována na rohový kop.
90'
Sudí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Nádherný centr Dominika Szoboszlaie dokázal chladnokrevně zakončit teprve devatenáctiletý HUGO NOVOA RAMOS a touto brankou zpečeťuje vítězství domácího Lipska.
88'
Ze standartky nakonec nebylo nic, hostující Leweling se pokusil nalézt svým centrem Abiamu, ten byl ovšem pokryt domácím Mukielem.
87'
Hosté budou mít k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti pro střelbu.
86'
Nebezpečný centr z levé strany hřiště hravě odklidil domácí Orban, u míče budou ovšem i nadále pokračovat fotbalisté Fürthu.
85'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Hugo Novoa.
84'
Skvělou individuální akci domácího celku zastavil Viergever, konkrétně se mu podařilo zastavit Christophera Nkunku.
83'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jeremy Dudziak, přichází Abdourahmane Barry.
82'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Cédric Itten, přichází Dickson Abiama.
81'
Hostující fotbalisté se snaží rozpohybovat obranu svého soupeře, zatím se jim to vůbec nedaří, soupeře nespolupracuje.
80'
Útočný faul Poulsena znamená jediné, hosté budou mít k dispozici standartku na své vlastní polovině.
79'
Hosté se nejsou schopni dorvat k míči, domácí si počínají velmi zkušeně, dvougólové vedení si již pohlídají.
78'
Domácí fotbalisté drží míč ve své moci, snaží se pomocí krátkých přihrávek rozhýbat unavenou obranu svého soupeře.
77'
Nadýchaný centr nedokázal nalézt adresáta ve vápně Lipska, jelikož si pro míč dokráčel gólman Gulácsi.
76'
Hosté drží míč ve své moci, snaží se v poslední patnáctiminutovce zesílit tlak na branku Gulácsiho.
75'
Griesbeck je již na nohou, hra po menší pauze může opět pokračovat.
73'
Haidara se nyní po srážce s hostujícím Griesbeckem zjevil na trávníku, sudí přerušuje hru.
72'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Gian-Luca Itter.
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Timothy Tillman.
71'
Domácí fotbalisté drží míč ve své moci, snaží se uklidnit situaci na hřišti a dohrát zápasu do zdárného konce.
70'
Nkunku se snažil Poulsena dostat do velmi zajímavé pozice pro zakončení, úmysl včas zastihla hostující obrana.
69'
Zajímavá brejková šance domácího celku byla zastavena pozorným obráncem Viergeverem.
68'
Domácí fotbalisté obléhají branku hostujícího celku, tomu se nedaří vymanit ze sevření hráčů Lipska.
67'
Tvrdá rána Poulsena končí pouze u hostujícího Funka, kterému se podařilo vyboxovat míč daleko od své svatyně.
65'
Po nádherném centru Christophera Nkunku se o akrobatickou branku postaral DOMINIK SZOBOSZLAI, kterým svým gólem posílá Lipsko do dvougólového vedení. Asistence: Dominik Szoboszlai
64'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Dominik Szoboszlai.
63'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Tyler Adams.
61'
Fotbalisté hostujícího celku se drží aktivně na míči, nedaří se jim nacházet prostor v obranné řadě Lipska.
60'
Máme za sebou již dvě třetiny dnešního utkání, domácím se povedlo otočit nepříznivý vývoj zápasu.
59'
Hosté se snaží obsadit polovinu svého soupeře, ten kvalitním napadáním přidělá problémy v rozehrávce Fürthu.
58'
Z dalekonosné rány, kterou vyslal Yusuff Poulsen nakonec nebylo nic, míč končí v zámezí a Funk bude odkopávat od své branky.
57'
Hosté i nadále u míče, domácí se nejsou schopni dostat k tomuto "kulatému nesmyslu".
56'
Fotbalisté hostujícího celku se snaží uklidnit situaci na hřišti a potlačit tlak domácího celku, zatím se jim to ovšem nevede.
55'
Hosté se nyní snaží nadechnout, domácí ovšem velmi agresivně napadají jejich rozehrávku
53'
EMIL FORSBERG dnes slaví jubilejní 30. narozeniny a jako dáreček poslal domácí celek z pokutového kopu do vedení. Hostující gólman byl bez šance.
52'
Yusuff Poulsen faulován ve vápně soupeře, sudí nařizuje pokutový kop.
50'
Zvednutý praporek sudího znamená jediné, Poulsen se nacházel v ofsajdu.
49'
Domácí drží míč na svýcj kopačkách a snaží se nalézt skulinku v obranných řadách hostujícího celku.
47'
Z prvního doteku se podařilo YUSSUFOVI POULSENOVI dostat míč do branky soupeře, střele navíc následovala nešťastná teč protihráče, takže hostující Funk byl bez šance. Bez asistence
46'
Hosté se ujali úvodního výkopu durhého poločasu.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Mohamed Simakan.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Yussuf Poulsen.
46'
V prvním poločase jsme viděli vyrovnanou partii. Hosté jsou rozhodně vyváženým soupeřem domácímu Lipsku. Dokonce jsou to oni, kteří se díky penaltě dokázali dostat do těsného vedení. Domácí nehrajou špatně, chybí tomu ovšem nějaký nápad, a proto zatím prohrávají o pouhou branku.
45+3'
45+2'
Nadýchaný centr Emila Forsberga končí v rukavicích hostujícího gólmana, ten s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
45+1'
Sudí nastavil dvě minuty nad rámec prvního poločasu.
45'
Fürth právě vstřelil branku!
Hostující útočník BRANIMIR HRGOTA zachoval chladnou hlavu a přesvědčivě poslal míč do na opačnou stranu, než skočil domácí gólman.
44'
Po faulu na Ittena sudí píská penaltu pro hostující celek!
43'
Skvělý zákrok předvádí domácí kapitán a brankář zároveň Gulácsi, tomu se podařilo zblokovat hostujícího Ittena.
42'
Branimir Hrgota nedokázal zpracovat míč ideálně, později dokonce upadl na zvlhčeném trávníku, a proto nepředstavoval žádnou hrozbu pro domácí Lipssko.
41'
Orban faulován a hlasitě si stěžuje na hostujícího Hrgotu, který se již podle něho provinil několikátým zákrokem v probíhajícím utkání.
40'
Nyní již pár minutek drží míč domácí fotbalisté, kteří se snaží nalézt skulinku v řadách bránicího Fürthu.
39'
Benjamin Heinrichs se již opět na svých nohou a hlásí se zpět do hry, sudí dává pokyn k pokračování průběhu zápasu.
38'
Tvrdý faul na domácího Henrichse, sudí okamžitě píská provinění hostující desítky a Lipsko bude mít k dispozici standartní situaci.
36'
Žlutou kartu dostává Kevin Kampl (RB Lipsko).
35'
Ze standartky nakonec nebylo nic, ze všech nejvýše vyskočil Orban, který odvrátil míč do bezpečí.
34'
Hosté budou mít k dispozici standartní situaci z velmi slibné vzdálenosti.
33'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, domácí rozhodně neplní roli favorita, která jim byla přisuzována před utkáním.
32'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozhýbat obrannou řadu hostujícího celku.
31'
Nyní se domácím fotbalistům podařilo prověřit hostujícího gólmana, rána Forsberga ovšem poztrácela gólovou přesnost.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání.
29'
Zdá se, že Griesbeck nebude potřebovat ani lékařskou péči, sudí tedy opět dává pokyn k pokračování hry.
28'
Na trávníku se ocitl ležící Sebastaian Griesbeck, sudí pozastavuje hru.
27'
Fotbalisté hostujícího celku se i nadále drží na míči, byť již nejsou tolik aktivní, jako v úvodních minutách dnešního klání.
25'
Dalekonosná rána Nkunka nijak neohrozila branku hostujícího celku, Funk bude mít na starost odkop od branky.
24'
Hostujícím fotbalistům se podařilo dostat míč za záda domácího gólmana, radost jim ovšem kazí sudí, ten totiž branku neuznává. ´
23'
Velmi tvrdý souboj mezi Griesbackem a Henrichsem, druhý jmenovaný jej obstál lépe, a proto jsou na míči domácí.
22'
Dalekonosná rána Haidary končí pouze v zámezí, střela byla ovšem tečovaná, a proto budou mít domácí k dispozici rohový kop.
21'
Držení míče: 54% : 46%
20'
Skvělý obranný zákrok Kampla, tomu se podařilo zastavit Ittena a získat míč do moci svého celku.
19'
Hosté nyní drží míč na své vlastní polovině a snaží se pomocí konstruktivní rozehrávky přejít přes zahuštěný střed hřiště.
18'
Pro nadýchaný centr z rohového kopu si hravě došel hostující gólman.
17'
Gulácsimu vypadl míč z rukavic, až napodruhé dokázal pokrýt střelu z těsné blízkosti od Lewelinga.
16'
Ze slibně vypadající standartky nakonec hosté branku nevstřelili, zabránil jim v tom pozorný Mukiele.
15'
Žlutou kartu dostává Angeliño (RB Lipsko).
14'
Výborným výběhem dokázal Marius Funk zastavit akci domácího celku, ihned pomáhá založit útočnou akci svého mužstva.
13'
Velmi dobře vypadající brejk hostujícího celku skončil neúspěšně, na správném místě stál Angeliňo, ten odvrátil nebezpečnou přihrávku, která mířila do vápna Lipska.
12'
Po útočném faulu kapitána Hrgoty budou rozehrávat fotbalisté domácího celku.
11'
Sudí velmi důrazně domlouvá domácímu trenérovi, kterým je Američan Jesse Marsch.
10'
Vypadá to, že Benjamin je již na nohou, hra tedy může opět pokračovat.
9'
Benjamin Henrichs se svíjí v bolestech na trávníku, sudí pozastavuje hru.
8'
Až nyní se domácím podařilo dostat k míči, snaží se uklidnit situaci na hřišti a převzít iniciativu.
7'
Leweling zastavil faulem unikajícího Haidaru, domácí se dožadují žlutého kartónku pro Lewelinga, sudí ovšem nereaguje.
6'
Hosté poměrně překvapili, hned z úvodu utkání nepouštějí svého soupeře k míči a snaží se natlačit do branky Lipska.
5'
Z rohového kopu nakonec nebylo nic, pro míč si pohodlně došel gólman Gulácsi.
4'
Hosté se ujmou exekuce prvního rohového kopu v dnešním utkání.
3'
Nebezpečný centr z levé strany hřiště prolétl vápnem domácího celku, adresátem tohoto balónu měl být nejspíše Itten.
2'
Ofsajdové postavení domácího Andrého Silvy okamžitě zastavilo rozvíjející se akci Lipska.
1'
Domácí se ujali úvodního výkopu.
1'

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Mukiele, Orban, Gvardiol – Henrichs, Haidara, Kampl, Angeliño – Nkunku, Forsberg – André Silva.
Náhradníci: Martínez, Tschauner – T. Adams, Moriba, Novoa, Y. Poulsen, Wosz, Szoboszlai, Simakan.

SpVgg Greuther Fürth: Funk – Willems, Viergever, Bauer, Meyerhöfer – Dudziak, Leweling, Griesbeck, Christiansen – Itten, Hrgota (C).
Náhradníci: Burchert – Abiama, Asta, Barry, Green, Itter, Sarpei, Seufert, Tillman.

Rozhodčí: Dingert C.
Vzájemná utkání:
Tyto týmy se naposledy potkaly v ligovém ročníku 2015/2016 v 2. Bundeslize.

RB Lipsko : SpVgg Greuther Fürth 2:2
SpVgg Greuther Fürth : RB Lipsko 1:2
SpVgg Greuther Fürth
18. místo, 8 zápasů, 1 bod, skóre 5:20

Nejhorší tým letošního ligového ročníku, i tak by se ve zkratce dal pojmenovat Fürth. V letošním roce se mu povedlo získat pouze jeden bod, a to díky remíze s Bielefeldem (1:1) ve druhém kole.

V minulém utkání si poměrně nešťastně nedokázal poradit s Bochumem (0:1), který tak slavil nejtěsnější možnou výhru. Škoda pro domácí, jelikož rozhodně byli lepším týmem v tomto zápase, ale nedokázali proměnit vytvořené příležitosti.

Domácí zatím příliš branek nedali, o dvě z nich se ovšem postaral útočník švédského původu, Branimir Hrgota, který má za sebou angažmá ve Frankfurtu, či v Mönchengladbachu.
RB LIPSKO
8. místo, 8 zápasů, 11 bodů, skóre 16:8

Domácí celek rozhodně nazažívá povedený vstup do sezóny, nachází se až na 8. místě ligové tabulky, což je pořádně za očekáváním. V Lize Mistrů nedokázali získat ani jeden bod, byť se nachází ve skupině s Manchesterem City a PSG.

V posledním utkání domácí remizovali na hřišti Freiburgu (1:1), a dokonce Freiburg byl lepším celkem v tomto utkání, dokázal si vytvořit mnohem více příležitostí, které ovšem neproměnil.

Tahounem Lipska je i nadále švédský špílmachr, Emil Forsberg, na kterém stojí hra domácího celku. V letošní sezóně dokázal vstřelit již 3 branky. V dnešním utkání slaví své 30. narozeniny.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme na 9. kolo nejvyšší německé soutěže. RB Lipsko bude hostit SpVgg Greuther Fürth. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.