Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Hertha Berlin - 25. září 2021   15:30

Lipsko
15' Nkunku (Klostermann) • 23' Y. Poulsen (Nkunku) • 45+3' Mukiele (Angeliño) • 60' Forsberg  • 70' Nkunku  • 77' Haidara (Brobbey)
6:0
(3:0)
Lipsko
Gulácsi (C) – Mukiele, Orban, Klostermann, Gvardiol (55. Simakan) – Kampl (65. Laimer), Haidara – Nkunku (74. Henrichs), Forsberg (65. André Silva), Angeliño – Y. Poulsen (65. Brobbey).
Martínez – Brobbey, Henrichs, Laimer, Moriba, Simakan, Szoboszlai, Wosz, André Silva.
Stegemann – Pickel, Assmuth
Red Bull Arena, Lipsko
23500 diváků
Hertha Berlin
Schwolow – Zeefuik, Tousart, Dárdai, Stark (C), Plattenhardt – Ekkelenkamp (61. Richter), Darida (46. Jastrzembski), Ascacibar, Serdar (83. K. Piątek) – Selke (61. Belfodil).

Druhý poločas sice odstartoval několika neproměněnými šancemi domácího celku, ale Forsberg se v 60. minutě po penaltě nařízené na Nkunkua již nemýlil. Sám Nkunku pak v 70. minutě famózně skóroval z přímého kopu, a na 6:0 pečetil po sklepnutí střídajícího Brobbeyho Haidara.

Sečteno a podtrženo – vraždění neviňátek je u konce. Hertha Berlín zaslouženě vyfasovala v Red Bull Areně šestigólový příděl, a nutno dodat, že pěkných pár šancí domácí ještě spálili. Fantastický týmový výkon Lipska okořenil svojí individuální kvalitou Christopher Nkunku, který měl podíl na čtyřech ze šesti gólů. Lipsko dnes během jediného zápasu zdvojnásobilo počet svých vstřelených branek v Bundeslize, a do úterního zápasu Ligy Mistrů proti Bruggám půjde v tom nejlepším rozpoložení. Já se s Vámi tímto loučím, a přeji příjemný zbytek soboty.
90'
90'
Po nevýrazném dlouhém míči za obranu se uvolnil střídající Krzysztof Piątek, ale jeho střelu na přední tyč Péter Gulácsi vykryl.
89'
Dobrou kombinaci Lipska okořenil patičkou na Laimera Brobbey, první jmenovaný ale přihrál jen do prostoru, který byl kontrolován hostujícím gólmanem.
88'
Po centru Angeliña zleva se na zadní tyči vyšplhal do vzduchu Mukiele, branku Schwolowa ale minul.
87'
Hertha se dostávala zásluhou Jastrzembskiho do dobrého brejku, ten byl ale přibržděn jak nepřesností jeho spoluhráče, tak následným ofsajdem, v němž se ocitl Krzysztof Piątek.
86'
Rohový kop zleva bude rozehrávat Lipsko.
85'
Domácí v poklidu kombinují na vlastní polovině.
84'
Brobbey byl zastaven při pokusu o brejk, a Plattenhardt po zásluze vidí žlutý kartónek.
84'
André Silva se elegantně protáhl okolo Zeefuika, jeho další postup byl ale zastaven.
83'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Krzysztof Piątek.
83'
Serdar poslal Belfodila do dobré střelecké pozice, ale jeho rána vůbec neměla parametry.
82'
Chyba hostů v rozehrávce nebyla potrestána, centr Angeliña byl příliš dlouhý na Silvu a příliš krátký na Brobbeyho.
81'
Angeliñův roh našel hlavu Orbana, ten ale trefil pouze dobře postaveného Schwolowa.
80'
Haidara se s přispěním notné dávky štěstí protáhl okolo Tousarta, Plattenhardt ho ale dostoupil a odvrací na roh.
79'
Lacině zkažená přihrávka ve výstavbě útoku Lipska znamená aut pro hosty.
77'
Lipsko právě vstřelilo branku!
AMADOU HAIDARA zakombinoval s Brobbeym, a z vnitřku vápna přidává pravačkou šestý hřebíček do berlínské rakve! Asistence: Brian Brobbey.
77'
Jastrzembski dobře zakombinoval na levém křídle s Belfodilem a zkoušel z úhlu překvapit Gulácsiho. Ten ale chytá.
76'
Po Tousartově zachycení přihrávky si Serdar poradil s Laimerem, který ho fauloval. Hertha ale rozehrává dozadu, beze snahy ohrozit Gulácsiho.
74'
Brobbey teď u levé lajny ukázal neskutečnou fyzickou sílu, když si s lehkostí odstavil Dárdaie. Dalšímu postupu ale zamezil křižující Stark.
74'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Benjamin Henrichs.
73'
André Silva se snažil kolmicí oslovit Brobbeyho, obranný zákrok Dárdaie ale nepustil mladého Nizozemce k zakončení.
72'
Dennis Jastrzembski poslal při souboji o padající míč k zemi Mukieleho.
71'
Willi Orban si teď dovolil riskantní jesličky blízko vlastní brány, čož věrohodně demonstruje celý průběh dnešního zápasu.
70'
Tak tohle byla opravdová fotbalová paráda! CHRISTOPER NKUNKU z přímého volného kopu vytrestal všechny pavouky žijící v pravém horním rohu branky, a korunuje tak svůj dnešní fantastický výkon gólem na 5:0!
68'
Kostrbatý útok domácích skočil sklepnutím Silvy do země nikoho. I tak ale zůstalo Lipsko u míče a Silva byl poslán k zemi Ascacibarem asi 18 metrů od brány – je tu skvělá možnost na skórování z přímého kopu.
67'
Tousart oslovil pasem do běhu Belfodila, toho ale zastavil praporek sudího.
66'
Serdar se snažil zaútočit středem, míč má ale opět domácí celek.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Brian Brobbey.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází André Silva.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Konrad Laimer.
64'
Poulsen zezadu povalený kapitánem hostí Starkem. Lipsko má míč kousek od půlící čáry.
63'
Potenciální brejk Lipska zastaven díky dobrému čtení hry Tousarta, jenž zachytil Forsbergovu příhrávku.
62'
Dennis Jastrzembski hledal zpětnou přihrávkou do vápna zleva Richtera, kombinaci střídajících ale přečetl Angeliño a byl faulován druhým jmenovaným.
61'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Jurgen Ekkelenkamp, přichází Marco Richter.
61'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Ishak Belfodil.
60'
Alexander Schwolow sice dobře vystihl směr penalty, kterou zahrával EMIL FORSBERG – švédský reprezentant ale trefil levý spodní roh tak dobře, že brankář ani tak neměl nárok! 4:0!
59'
Žlutou kartu dostává Niklas Stark (Hertha BSC).
58'
Poulsen vyslal parádní kolmicí do úniku Nkunkua – Stark jej fauloval ve vápně, a máme tu penaltu!
57'
Mukieleho pas sice zachytil Plattenhardt, ale útok Herthy měl jepičí život – na míči jsou opět domácí.
56'
Lipsko kombinovalo na útočné polovině, Kampl pobavil přítomné diváky patičkou. Následovaly dva pády hráčů domácích ve vápně, ale na penaltu bylo asi obojí málo.
55'
Avizované střídání je tu, Gvardiola nahradí Simakan.
55'
Na zemi teď zůstává mladý chorvatský bek Jožko Gvardiol, a dost možná uvidíme první střídání domácího týmu. Vypadá to na problém se zadním stehenním svalem.
54'
Angeliño našel dlouhým pasem hlavu Nkunkua, který prodloužil na Mukieleho. Jeho útočnou snahu zastavil faul na Dárdaie.
53'
Nkunku nabil z úrovně penalty Mukielemu doprava, ten ale ve velké šanci přestřeluje svatyni Schwolowa!
52'
Pěkný fotbalový moment! Poulsen přešlapovačkou u levé lajny doslova posadil na zadek Ascacibara.
51'
Stark zvládl vzdušný souboj s Poulsenem na půlící čáře.
50'
Další spálená šance domácích! Nkunku se snažil zakombinovat s Haidarou uprostřed chytrou patičkou, balon se k němu se štěstím odrazil a Francouz postupoval sám na gólmana – jeho ztřela zprava ale prosvištěla nad břevnem!
49'
Gvardiol uklidnil hru malou domů na Gulácsiho. Následný dlouhý balon Klostermanna sebral Schwolow.
47'
Zatím poklidná druhá půle se obchází bez většího vzrušení.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Dennis Jastrzembski.
46'
První půle je za námi, a jedná se o učebnicový příklad jednostranného zápasu. Domácí absolutně dominují ve všech herních aspektech, a hlavně s dvojicí Nkunku-Poulsen si hosté neví rady.

Tento tandem měl prsty v prvních dvou gólech – při tom prvním Poulsen kreativně pustil pas Klostermanna na Nkunkua, který v situaci 1 na 1 s brankářem nezaváhal. Při druhém zase Nkunku po kolmici Haidary vybídl ke skórování dánského reprezentanta. Lipsko mělo i další šance – Nkunku po vypíchnutí Kampla ale trefil jen Schwolowa, Forsberg z podobné pozice napálil břevno a gól Klostermanna nebyl uznán pro ofsajd. Domácí ale ukázali dominanci třetím gólem do šatny, když se po centru Angeliña z přímeho kopu trefil Nordi Mukiele.

Druhý poločas začne asi v 16:33 – a pokud se Hertha nesebere, dost možná si nadělá na solidní ostudu.
45+3'
45+3'
Hororový poločas hostí nebere konce! Angeliňo z přímého kopu zprava asi 40 metrů od brány nacentroval na zadní tyč, naběhnuvší NORDI MUKIELE dostal příliš mnoho prostoru a z voleje prostřelil Schwolowa! 3:0! Asistence: Angeliño.
45+2'
Poulsen si chytře pustil přihrávku, Tousart byl v souboji pozdě a fauloval.
45+1'
Akce po ose Zeefuik-Darida-Serdar skončila střelou nad posledního jmenovaného.
45'
Orbánova hlavička po Forsbergově centru proskákala malým vápnem, a Poulsen k ní neměl vůbec daleko!
44'
Poulsen držel míč zády k brance a byl faulovaný Tousartem. Lipsko má k dispozici přímý kop ze 35 metrů.
44'
Orbán vyvážel míč, Selke jej nestihl víc než faulovat.
43'
Santiago Ascacibar se dostal do křížku s Kamplem, sudí Stegemann uklidňuje situaci.
42'
Pokus o kontr, a pas do běhu Selkemu, jednoduše přečetl domácí gólman – vyběhl asi 30 metrů od branky, a vrátil míč na kopačky svých spoluhráčů.
42'
RB kombinuje na útočné polovině, tým z hlavního města v bloku.
41'
Po Daridově obloučku na pravé křídlo fauloval Zeefuik v souboji Gvardiola.
40'
Domácí kontrolují hru, ačkoliv momentálně nebezpeční dopředu nejsou. Balon má Gulácsi.
39'
Zeefuikův postup po pravé lajně přečetl Angeliño a bude vhazovat.
36'
Nejprve to vypadalo na gól, který vstřelil po skrumáži domácí Klostermann – po shlédnutí videa se ale ukázalo, že jeho zakončení předcházel ofsajd Poulsena, a stav je tedy stále 2:0 pro domácí.
35'
Domácí mají možnost zahrozit z přímého kopu od pravé lajny.
34'
Další obrovská šance domácích! Kevin Kampl poslal pas přes obranu na Forsberga, jenž se řítil na Schwolowa z levé strany. Švédský záložník svoji ranou levým nártem div nepřelomil břevno!
33'
Mukieleho záměr nabít pod sebe spoluhráči přečetl Darida, a byl poté faulovaný Nkunkuem.
32'
Starkův dlouhý pas podél pravé lajny měl najít Zeefuika, zaletěl ale za postranní čáru.
31'
Joško Gvardiol a Deyovaisio Zeefuik se ve vzduchu nepříjemně střetli hlavami. Gvardiol to odnesl o něco hůř, už je ale na nohou.
30'
Nkunku vybídl přihrávkou doleva Angeliña k centru, drobný Španěl jej ale přetáhl. Vykopává Alexander Schwolow.
29'
Obrovskou chybu teď vyrobil Vladimír Darida! Tomu vypíchl balon Kampl, a Nkunku tak šel zleva sám na branku. V jasné gólovce ale napálil pouze gólmana Schwolowa.
28'
Mukiele od pravé lajny poslal krátký oblouček do vápna na Nkunkua, jeho centr ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
27'
Lipsko rozehrává až od stoperů Orbana s Kolstermannem.
26'
Žlutou kartu za zákrok na Mukieleho obdržel Darida.
25'
Nordi Mukiele má, zdá se, jistý zdravotní problém – přivolaní zdravotníci ale nakonec asi nebudou muset zasahovat, a francouzský bek zápas nejspíš dohraje.
23'
Tak tohle byl protiútok jako z učebnice! Péter Gulácsi vyhodil míč na Forsberga, jenž přiťukl Haidarovi. Ten narýsoval parádní kolmici na nabíhajícího Nkunkua, který připravil merunu přímo před odkrytou branku Schwolowa – YUSSUF POULSEN se z této pozice mýlit nemohl! 2:0! Asistence: Christopher Nkunku
23'
Poulsen byl dobře dostoupen Tousartem na půlící čáře. Po následné akci střílel levačkou Darida, ale Péter Gulácsi s jeho střelou neměl problém.
22'
Série soubojů ve středu pole ukončena faulem domácího Haidary. Hosté se budou snažit zaútočit.
20'
Hertha balon dlouho neudržela. Dlouhý míč Daridy podél pravé lajny zkoušel na Selkheo prodloužit Zeefuik, ale nebyl úspěšný.
20'
Poulsen byl připraven o míč, hosté uklidňují tempo hry malou domů.
18'
Na parádní centr Angeliña zleva naskakoval Yussuf Poulsen, ale jeho rybička jen těsně na balón nedosáhla! Dánský forvard ještě reklamoval že byl přidržen, ale penalta se pískat nebude.
17'
Angeliño byl poslán k zemi Ascacibarem u půlící čáry. Lipsko na míči.
15'
Parádní akce domácího celku! Lukas Klostermann poslal od půlící čáry parádní kolmici, kterou mezi nohama Yussuf Poulsen geniálně pustil na nabíhajícího spoluhráče. Tím byl CHRISTOPHER NKUNKU, a tváří v tvář brankáři se nemýlil! 1:0! Asistence: Lukas Klostermann
15'
Roh Plattenhardta mířil na Selkeho, nic nebezpečného se z něj ale nevyklubalo.
14'
Hertha si opět pomohla dlouhým míčem na Selkeho. Ten sklepl Ascacibarovi, a akce skončila nebezpečným centrem Zeefuika zprava, který byl odvrácen na roh.
12'
Jurgen Ekkelenkamp táhl protiútok po levé straně, ale nedokázal najít na prostředku nabíhajícího Selkeho.
11'
Další faul Starka znamenal přímý volný kop kousek před půlící čárou. Angeliño nacentroval, a hlavička Orbana spadla k Forsbergovi. Jeho střela byla ale zblokována.
10'
Série centrů domácích zleva – Forsbergův vápnem jen prolétl, a Angeliño dalším sice našel hlavu Nkunkua, ten ale nedokázal balon usměrnit tak, aby ohrozil Schwolowa.
9'
Nkunku táhl protiútok po pravé straně a našel Forsberga křížným balonem ve vápně. Ten se pak snažil patičkou posunout na Angeliña, přihrávku ale nenačasoval dobře.
8'
Kampl byl obrán o míč Daridou. Slovinec následně zezadu povalil Tousarta, a Hertha bude kopat přímý kop ze 35 metrů.
7'
Hertha byla vyhnána zpět na vlastní polovinu, stále ale kontroluje míč.
7'
Plattenhardův centr levačkou odhlavičkoval Gvardiol za postranní čáru.
6'
Hertha se teď šikovně vymanila z presinku Lipska. Selka pak udržel dlouhý balon, a tým z hlavního města zakládá postupný útok.
4'
Ostrý skluz Starka sestřelil k zemi Nkunka, žlutit se ale ještě nebude.
2'
Dlouhý balon Klostermanna nepřesvědčivě odkopl vyběhnuvší Schwolow, a následnou střelu Forsberga zablokoval jeden z hostujících obránců.
2'
Vysoký presink Lipska donutil Schwolowa zakopnout míč za postranní čáru.
1'
Vykopávají domácí v bílo-červeném, hosté nastupují v tmavě modrých dresech.
1'

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Mukiele, Orban, Klostermann, Gvardiol – Nkunku, Haidara, Kampl, Forsberg, Angeliño – Y. Poulsen
Náhradníci: Martínez – Brobbey, Henrichs, Laimer, Moriba, Simakan, Szoboszlai, Wosz.

Hertha BSC: Schwolow – Zeefuik, Dárdai,Tousart, Stark (C), Plattenhardt – Ascacibar, Darida– Ekkelenkamp, Serdar – Selke.
Náhradníci: Christensen – Belfodil, K-P. Boateng, Jastrzembski, Mittelstädt, Pekarík, K. Piątek, Richter, Röcker.

Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Assmuth.
Dnešní odpoledne nám zpříjemní zápas 6. kola německé Bundesligy, v němž RB Lipsko na domácím stadionu přivítá Herthu Berlín. U sledování textového přenosu ze zápasu Vás vítám a přeji příjemnou zábavu.

RB Lipsko

Kometu posledních sezon Bundesligy, kterou k nelibosti mnoha fanoušků soupeřových týmu finančně pohání celosvětově známý kolos Red Bull, nezastihl úvod ročníku v dobrém rozpoložení. Lipsko se totiž se ziskem čtyř bodů v pěti zápasech krčí na dvanáctém místě tabulky, což je opravdu daleko za očekáváním. Kromě toho se domácím nepovedl ani vstup do Ligy Mistrů, kde i přes hattrick Christophera Nkunkua podlehli Manchesteru City na Etihad Stadium 6:3. V posledním utkání v lize pak Lipsko remizovalo na hřišti Kolína nad Rýnem 1:1, když srovnával Amadou Haïdara.

Zajímavým jménem na soupisce je určitě Dominik Szoboszlai. Dvacetiletý maďarský ofenzivní záložník patří do světové špičky co se potenciálu týče, ve druhé polovině minulého ročníku jeho rozlet ale přibrzdilo zranění, kvůli němuž přišel i o letní EURO. V letošní sezóně má zatím v Bundeslize bilanci 2+1 v pěti zápasech, a v dnešním mači ji určitě bude chtít rozšířit.

Hertha Berlín

Hostující mužstvo je mometálně deváté, a to díky šesti získaným bodům, přičemž všechny získal celek z hlavního města v posledních dvou kolech – výhrami 3:1 na hřišti Bochumi a 2:1 doma s Fürthem. I přes prachbídný vstup Lipska do soutěže jdou ale hosté do dnešního klání určitě v pozici outsidera.

Pokud si mají dát domácí na někoho pozor, pak je tím někým určitě čerstvá posila Herthy Jurgen Ekkelenkamp. Jednadvacetiletý produkt akademie Ajaxu Amsterdam přestoupil do berlínského celku na konci srpna, a zatím stihl zasáhnout v novém působišti jen do jednoho zápasu – konkrétně do toho posledního, proti Fürthu. Do něj naskočil v 60. minutě místo o mnoho slavnějšího Kevina-Prince Boatenga za stavu 0:1 – o minutu později vyrovnal, a lví podíl měl i na vítězné brance, ačkoliv byla vlastní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.