Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Fürth - 14. srpna 2021   15:30

Stuttgart
30' Endo (Förster) • 36' Klement (Klimowicz) • 55' Kempf (Sosa) • 61' Al Ghaddioui (Sosa) • 76' Kempf (Sosa)
5:1
(2:0)
Fürth
90+3' Leweling
Stuttgart
F. Müller (C) – Mavropanos, Anton, Kempf – Massimo, Endo, Karazor (9. Klement), Sosa – Förster, Klimowicz (65. Didavi) – Al Ghaddioui (65. Sankoh, 68. Thommy).
Bredlow – Didavi, Čurlinov, Ito, Klement, Mola, Sankoh, Stenzel, Thommy.
Zwayer – Foltyn, Rohde
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Fürth
Burchert (C) – Meyerhöfer, Bauer, Hoogma, Itter – Seguin, G. Jung, Green (70. Fein), Seufert (58. Sarpei) – Nielsen (58. Abiama), Hrgota (85. Leweling).
Schaffran, Funk – Abiama, Barry, Fein, Leweling, Sarpei, Tillman.

Příští týden Fürth pohostí Bielefeld, zatímco Stuttgart čeká páteční předehrávka v Lipsku.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 15:4. Střely mimo: 15:4.
Rohy: 9:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:8.
Takhle si Fürth bundesligový návrat nepředstavoval. Nováček nejvyšší německé soutěže byl ve Stuttgartu pod palbou, kterou ve 30. minutě zahájil Endo. Na trefu japonského fotbalisty ještě do přestávky navázal Klement a po změně stran přidali další góly Al Ghaddioui s Kempfem, který se trefil hned dvakrát. Za zbídačený Fürth dokázal v samotném závěru aspoň snížit Leweling. I tak se Bavoři vrátí do svého města s pořádným výpraskem a do dalších kol mají rozhodně co zlepšovat.
90+3'
90+3'
Fürth právě vstřelil branku!
Tak přeci jen se hosté dočkali čestného gólu! Po zisku balonu rozběhli svěřenci Stefana Leitla akci středem hřiště, JAMIE LEWELING obdržel přihrávku do uličky, zprava obešel Müllera a z úhlu neomylně zakončil. Konstantinos Mavropanos se ve skluzu ještě snažil krádeži čistého konta zabránit, nebylo mu to však nic platné a s míčem skončil zamotaný v síti.
90+1'
Rozeběhla se první ze dvou nastavených minut. Stuttgart nadále kontroluje hru a svému soupeři vůbec nepůjčuje míč.
90'
Naopak domácí to zkoušejí ze všech pozic. Jednu střeleckou si teď vypracoval Daniel Didavi, jenž Burcherta přinutil k zákroku na zemi.
89'
Prakticky stále se hraje na polovině Fürthu. Když už se jeho hráčům přeci jen podaří překročit střed hřiště, většinou je to na velmi krátkou dobu.
87'
Už je jasné, že Fürth odcestuje ze Stuttgartu s výpraskem. Hraje se jen o to, jak velký nářez to bude.
86'
Stuttgart znovu utahuje šrouby. Daleko k úspěchu teď neměl Philipp Förster, jenž z hranice šestnáctky mířil k pravé tyči. K rozpoutání gólové oslavy mu scházelo jen pár čísel.
85'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Jamie Leweling.
84'
O něco lépe vypadala další akce. Roberto Massimo si na hranici vápna nechal narýsovat kolmici, kterou protáhl nad Burchertovu branku.
83'
Jinak tomu nebylo ani v případě kombinační souhry, která vyústila v příliš prudkou přímočarou přihrávku.
82'
Dobrým centrem ze strany se prezentoval Daniel Didavi. Uvnitř vápna ale bylo přehuštěno a domácí se nakonec k žádné střele nedostali.
80'
Stuttgart dominuje a dál vytrvale zaměstnává defenzivu Fürthu, ta nemá ani chvíli klid.
78'
To muselo bolet! Roberto Massimo šel do toho po hlavě a v pokutovém území narazil do Feina. Domácí se okamžitě poté dožadovali odpískání penalty, Massimo si ale srážku se soupeřovým ramenem zavinil sám.
76'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Čtvrt hodiny před koncem dostal Sascha Burchert nepopulárního bůra. Předtím přitom gólman Fürthu exkluzivně vychytal Thommyho. Při následném rohu ale obránci neuhlídali MARCA-OLIVERA KEMPFA, jenž v početné skrumáži hlavou o zem zvýšil na 5:0.
75'
Držení míče: 59% : 41%.
73'
Na opačné straně vyslal ránu jako z děla Branimir Hrgota! A Florian Müller měl s jejím zneškodněním plné ruce práce.
72'
Nadějnou příležitost měl na kopačce Daniel Didavi! Stuttgartský záložník se po dobrém pasu dostal za obranu, Burchert se ale přelobovat nenechal.
70'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Julian Green, přichází Adrian Fein.
68'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mohamed Sankoh, přichází Erik Thommy.
67'
Mohamed Sankoh se při předchozí eskapádě srazil s brankářem a utrpěl zranění, které si žádá nosítka. Hráč, který na hřiště přišel teprve před dvěma minutami, z něj zase bude muset odejít.
66'
Mohamed Sankoh rozkmital své rychlé nohy a spěchal vstříc páté brance! Burchert zachoval chladnou hlavu, včasným výběhem zmenšil střelci úhel a pak vytáhl luxusní zákrok.
65'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mateo Klimowicz, přichází Daniel Didavi.
65'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Hamadi Al Ghaddioui, přichází Mohamed Sankoh.
63'
Stuttgart je v laufu. Možná i proto si Konstantinos Mavropanos troufl na akrobatické zakončení. A musím uznat, že nebylo vůbec špatné. V bráně ale neskončilo.
61'
Tohle už začíná být exhibice! Burchert nejprve skvěle vyrazil nebezpečnou střelu, ale útok pokračoval. Na chirurgicky přesný centr ze strany si vyšplhal HAMADI AL GHADDIOUI, aby trknul balon mimo dosah gólmana.
60'
Držení míče: 60% : 40%.
59'
A s Fürthem mohlo být ještě hůře, kdyby Philipp Förster proměnil svou šanci! Domácí hráč zakončoval Burchertovi tváří v tvář, ale z bezprostřední blízkosti ho neprostřelil.
58'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Haavard Nielsen, přichází Dickson Abiama.
58'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Nils Seufert, přichází Hans Nunoo Sarpei.
57'
Výkonem svých svěřenců rozladěný Stafan Leitl sáhl ke dvojnásobné výměně.
55'
Dvojice stuttgartských fotbalistů vymyslela roh nakrátko s rychlým centrem. Ten si ve vzduchu našel MARC-OLIVER KEMPF, jenž hlavičkoval do protipohybu přesunujícího se Burcherta. Stuttgart vede už 3:0!
53'
Žlutou kartu dostává Paul Seguin (Fürth).

Záložník Fürthu přišlápl nárt střelci první branky Endovi.
52'
Ani další pokus o přihrávku Sosovi nevyšel. Domácí hráč hledal kolmicí na šestnáctce zakončovatele, jenže před ním stihl odkopnout míč Hoogma.
51'
Spolupráce mezi Försterem a Sosou měla vyvrcholit centrem. Místo toho přišla nepřesná přihrávka, která celou akci pokazila.
49'
Domácí se dostatečně uklidnili a po přesunu na druhou stranu hřiště získali roh. Při něm podcenil situaci výběhem z branky Burchert. Balon ho totiž přeletěl, ale pro Fürth to žádné následky nemělo.
48'
Není divu, že po předchozím varování teď Stuttgart uklidňuje hru.
47'
Hosté jsou na začátku druhé půle nebezpeční! Hrgota předal u vápna míč Nielsenovi a ten z úhlu překonal Müllera. Naštěstí pro Stuttgart zastoupil svého gólmana na brankové čáře Konstantinos Mavropanos
46'
Statistice osobních soubojů pak vévodí Philipp Klement, jenž v této dovednosti nepoznal přemožitele.
Grafika ukazuje, že nejvíce doteků s míčem udělal v prvním dějství Waldemar Anton (52).
Stuttgart má po první půli o dva kroky blíže k vítězství. Náskok favoritovi vystřelili Endo s Klementem, který na hřiště přišel coby náhradník za zraněného Karazora.

Nutno podotknout, že Stuttgart vede zaslouženě. Domácí tým měl zejména v poslední čtvrthodince více ze hry. Oproti tomu Fürth se spoléhal hlavně na brejky, ani jeden ovšem bavorskému celku nevyšel. Bundesligový nováček tak bude po změně stran dohánět dvougólové manko.
Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:3.
Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:4.
45+2'
45+1'
Julian Green se pustil do odvážného souboje s dvojnásobnou přesilou. Zpočátku ztracený boj nakonec překvapivě vyhrál a ze střední distance dokázal i vystřelit. Měl ovšem smůlu, že mířil přesně do míst, v nichž se vyskytoval domácí brankář Müller.
45'
Čtvrtý rozhodčí se chopil světelné tabule, aby všem přítomným ukázal nastavený čas. Ten činí 2 minuty.
43'
Míč vyslaný z pravé strany dosedl na hlavu Konstantina Mavropanose, jenž si jako defenzivní hráč věděl rady.
42'
Dobře zorganizovaná obrana Stuttgartu nepustila nabíhající hráče do zakončení. Jenže hosté zůstali u míče a po rohovém kopu mají k dispozici standardku.
40'
S nepříznivým stavem se hosté nehodlají smířit a čím dál častěji podnikají ofenzivní výpady. Po jednom takovém budou zahrávat roh.
39'
Většina (66%) stuttgarstkých útoků jde po levé straně. Kudy vede cesta k úspěchu, bylo krásně vidět před chvílí.
37'
Fotbalisté Fürthu jsou po druhém inkasovaném gólu jako opařeni horkou vodou.
36'
Favorit vede 2:0! Za tímto gólem stála Klimowiczova chytrá přihrávka šajtlí do uličky, kde si balon převzal PHILIPP KLEMENT. Ten na levé straně vápna udělal několik rychlých kroků vpřed a pak zkoprnělého Burcherta překvapil nízkou střelou levačkou na zadní tyč.
34'
Následný roh hosté ubránili, avšak ani po odvráceném centru se nepřestávají soustředit na defenzivní povinnosti.
33'
Ještě jednou Mateo Klimowicz. Znovu vypálil ze stejného místa, tentokrát však trefil jenom obránce.
32'
Stuttgart je dál aktivní. Teď to zpoza vápna zkoušel Mateo Klimowicz, ale neměl přesnou mušku. Jeho přízemní rána proskotačila metr vedle levé tyče.
30'
Po necelé půlhodině otevírá skóre WATARU ENDO! Domácí to pěkně vykombinovali před šestnáctkou, na její pravé straně přijal japonský hráč nabídku od Förstera a padajícího Müllera jednoduše překopl – 1:0.
30'
Držení míče: 60% : 40.
29'
Domácí se prezentovali zajímavým pasem za obranu. Na ten si nabíhal Hamadi Al Ghaddioui, přičemž mu ke zpracování scházel potřebný krok.
28'
Brejk Fürthu měl jepičí život i proto, že Gideonu Jungovi zatarasil cestu Philipp Klement.
27'
Konstantinos Mavropanos roztáhl hru doprava, kde operuje Roberto Massimo. Ten nedokázal přesně přihrát a je tady obrat hry.
26'
Už se zase hraje. Po autovém vhazování drží balon Stuttgart, jehož fotbalisté se postupnými krůčky posouvají dopředu.
25'
V přerušené hře si Maximilian Bauer zavazuje tkaničku. Sudí Zwayer stejně poslal hráče občerstvit, takže si to hráč Fürthu může dovolit.
23'
Centr mířil na přední tyč, kterou zavíral Gian-Luca Itter. Stuttgart tak příště musí zkusit něco jiného.
22'
A je to tak. Prostor k centru dostal na levé straně Borna Sosa, po zásahu obránce uvidíme roh.
21'
Zatímco soubojů je k vidění spousta, kombinace zatím vázne. To se může změnit poté, co Stuttgart překročí středový kruh.
20'
Na hřišti se přiostřilo. Marc-Oliver Kempf teď doslova zatarasil cestu rozběhnutému Jungovi a ten svého soupeře přejel jako parní válec.
19'
Ou, Mateo Klimowicz schytal bolestivý šlapák. Marco Meyerhöfer může být rád, že za něj neviděl žlutou kartu. Felix Zweyer ho napomenul pouze ústně.
17'
Následoval roh. Na centr, který se točil směrem k bráně, si počkal její strážce Sascha Burchert.
16'
Stuttgart zahrozil z levé strany! Sosův centr prodloužil jeden z útočníků hlavou na Al Ghaddiouiho, do jehož střely se na poslední chvíli položil Nils Seufert.
15'
Držení míče: 55% : 45%.
14'
Domácí se usadili na útočné půlce. Po ztrátě míče však Marc-Oliver Kempf fauloval Ittera a hráči v bílých dresech tak musí okolí vápna vyklidit.
13'
Ale až později. Teď totiž měli hosté plné nohy práce ve vlastní šestnáctce, kde jim dělal starosti neposedný míč. Ten nakonec dopravil do bezpečí Marco Meyerhöfer.
11'
Z následného rohu už Fürth nezahrozil. Znovu se o to bavorský klub pokusí po založení nové akce.
10'
Šanci měli také hosté! Na hranici vápna zamotal obráncům nohy Branimir Hrgota a poté přes jednoho vystřelil. Zmíněný bek naštěstí pro Stuttgart ránu trošku vychýlil a balon těsně minul tyč.
9'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Atakan Karazor, přichází Philipp Klement.

Domácího útočníka vyřadilo ze hry zranění.
7'
A teď přihlíželi prvnímu gólu, který dal Mateo Klimowicz! Oslava ovšem netrvala dlouho, jelikož gólové přihrávce předcházel ofsajd. Obrovská škoda pro Stuttgart, který by jinak udeřil hned ze své první šance.
6'
Novou sezonu si plnými doušky užívají fanoušci, kteří se teď na tribuně rozeskákali.
5'
Nakonec do šestnáctky přilétl dlouhý centr, který Justin Hoogma spolehlivě odvrátil.
4'
Uprostřed hřiště došlo k faulu, po kterém budou moci kombinovat s míčem domácí.
3'
Start zápasu je z obou stran opatrný. Je znát, že jde o první kolo a hráči ještě nejsou tolik rozehraní.
1'
Úvodní výkop měl Stuttgart, který hraje v bílých dresech. Hosté z Fürthu oblékli tmavě zelený dresy.
1'
Hlavním rozhodčím je Felix Zwayer, který bude za pět dní rozhodovat i zápas Slavia Praha – Legia Varšava v rámci závěrečného předkola Evropské ligy.

VfB Stuttgart: F. Müller (C) – Mavropanos, Anton, Kempf – Massimo, Endo, Karazor, Sosa – Förster, Klimowicz – Al Ghaddioui.
Náhradníci: Bredlow – Didavi, Čurlinov, Ito, Klement, Mola, Sankoh, Stenzel, Thommy.

SpVgg Greuther Fürth: Burchert (C) – Meyerhöfer, Bauer, Hoogma, Itter – Seguin, G. Jung, Green, Seufert – Nielsen, Hrgota.
Náhradníci: Schaffran, Funk – Abiama, Barry, Fein, Leweling, Sarpei, Tillman.

Rozhodčí: Zwayer – Foltyn, Rohde.
Přesně před týdnem se oba soupeři rozehráli v pohárové soutěži, kde se postavili celkům ze čtvrté ligy. A zatímco Fürth si v Babelsbergu uřízl pořádnou ostudu (prohra 2:3 po penaltách), Stuttgart slavil v Berlíně přesvědčivý postup přes tamní FC Dynamo – 6:0.
Vzájemná utkání

Ještě předloni spolu obě mužstva soupeřila ve 2. Bundeslize. A v jejich konfrontaci platilo úsloví "můj dům, můj hrad".

29.02.2020 Fürth – Stuttgart 2:0 (0:0)
21.09.2019 Stuttgart – Fürth 2:0 (1:0)
SpVgg Greuther Fürth

Fürth se mezi německou smetánkou objeví teprve podruhé v historii. Jediná sezóna (2012/13) pro něj nedopadla dobře, když s pouhými 21 body (čtyři vítězství, devět remíz a jednadvacet porážek) skončil beznadějně poslední. Zajímavostí je, že všechny čtyři výhry slavil mimo domov, před svým vlastním publikem nevyhrál ani jednou.

Bundesligový comeback po dvaceti letech hlásí kouč Stefan Leitl, ten si na přelomu září a října 2001 ještě jako hráč připsal pět startů za 1. FC Norimberk. Speciální zápas odehraje i Julian Green, jenž ve Stuttgartu před čtyřmi lety působil. Americký útočník, jenž má za sebou životní sezónu, se teď tedy postaví svým bývalým spoluhráčům. Třetí a zároveň poslední personou bundesligového nováčka je Havard Nielsen, tomu se do bundesligy podařilo postoupit už potřetí (předtím s Freiburgem a Düsseldorfem).
VfB Stuttgart

Stuttgart byl jedním z překvapení uplynulé sezóny. Nejmladší tým bundesligy (průměrný věk použitých hráčů: 24,5 roku) bez obav skončil na devátém místě. Novou jedničkou bádenského celku je Florian Müller, jehož úspěšnost zákroků v loňské sezóně činila 72% (společně se Stefanem Ortegou nejvíce ze všech).

Matarazzo Pellegrino bude muset usilovně přemýšlet nad sestavou. Americkému kouči vypadlo z různých důvodů hned devět hráčů, přičemž tou nejcitelnější ztrátou jsou útočníci Saša Kalajdžić a Silas Katompa Mvumpa. Tohle ofenzivní duo v uplynulé sezoně nastřílelo úctyhodných 27 gólů.
Vážení sportovní přátelé, vítejte u textové on-line reportáže z utkání 1. bundesligového kola mezi Stuttgartem a nováčkem z Fürthu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.