Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Bayern - 30. října 2021   15:30

Union Berlin
44' Giesselmann (Haraguči) • 66' Ryerson (Behrens)
2:5
(1:3)
Bayern
15' Lewandowski   • 23' Lewandowski  (T. Müller) • 36' Sané  (T. Müller) • 62' Coman   • 80' T. Müller  (Upamecano)
Luthe – Jaeckel, Knoche, Baumgartl – Trimmel (65. Ryerson), Haraguči (76. Möhwald), R. Khedira, Prömel (65. Teuchert), Giesselmann – Becker (76. Voglsammer), Awoniyi (65. Behrens).
Bayern
Neuer – Stanišić (70. Pavard), Süle, Lucas Hernández (70. Upamecano), A. Davies – Kimmich, Tolisso (70. Sabitzer) – Coman, T. Müller, Sané (63. Musiala) – Lewandowski.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 3:8. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:7.
Je konec! Bayern Mnichov s přehledem poráží Union Berlín 5:2. Hostující Bayern se dostal do vedení po čtvrthodině hry, kdy Robert Lewandowski proměnil penaltu. Ve 23. minutě stejný hráč udeřil z přímého kopu. Ve 36. minutě pak přidal třetí zásah Leroy Sané Union se snížení dostal až v závěru poločasu brankou Giesselmanna. Union vlétl do druhého poločasu aktivněji, ale klid na kopačky Bayernu přidal Coman. Za domácí sice snížil střídající Ryerson, ale poslední slovo měl deset minut před koncem Thomas Müller.
90'
90'
Kevin Behrens se hnal za prudkou přihrávkou, jenže při změně směru podklouzl a ještě si podvrtl kotník. Tohle je pro domácího hráče hodně nepříjemné.
89'
Rani Khedira přenesl hru na levou stranu, kde byl Behrens, jenže střídající fotbalista domácího Unionu nepřesným centrem míč odevzdal.
88'
Bayern se v závěru utkání usadil v blízkosti pokutového území Unionu. Hráči hostujícího celku si závěrečné minuty utkání užívají.
87'
Davies dloubáčkem poslal centr do míst, kam se hnal právě aktivní Lewandowski, ale Niko Giesselmann míč přizvedl mimo šestnáctku.
86'
Robert Lewandowski se hnal k míči v pokutovém území, jenže v krkolomné pozici už nedokázal zakončit kolem dobře postaveného soupeře.
85'
Joshua Kimmich hledal průnikovou přihrávkou rozběhnutého Lewandowsiho, jenže polského útočníka udržel za zády Paul Jaeckel.
84'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů si ze souboje odnesl bolestivý šrám a potřebuje ošetření.
83'
Kimmich průnikovou přihrávkou na pravé křídlo uvolnil Musialu, který bez přípravy centroval před branku, ale na malém vápně zasáhl soupeř.
82'
Andreas Voglsammer je po svém příchodu na trávník velmi aktivní. Domácí fotbalista centroval z levé strany, ale nenašel nikoho v červeném.
80'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern deset minut před koncem utkání přidává svou pátou branku! Upamecano se vydal s míčem u nohy na výlet na polovinu soupeře, kde poslal přihrávku na hranici šestnáctky a THOMAS MÜLLER technickou střelou překonal Lutheho!
80'
Julian Ryerson z pravé strany vymyslel zajímavý skákavý centr na hranici velkého vápna. Zadáci Bayernu měli velké problémy, ale nakonec nepustili nikoho z domácích do zakončení.
79'
Khedira poslal přihrávku za obranu Bayernu Mnichov, ale Voglsammer si nepohlídal své postavení a byl zastaven praporkem asistenta rozhodčího.
78'
Domácí fanoušci si dnešní duel s Bayernem Mnichov doslova užívají. Na stadionu v německé metropoli panuje parádní atmosféra.
77'
Střídající Voglsammer se ihned dostal do souboje na pravé straně, ale obránce Davies zvládl situaci zkušeně a nechal míč propadnout do zámezí.
76'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Andreas Voglsammer.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Kevin Möhwald.
75'
Musiala spěchal za přihrávkou na pravou stranu, ze které se tlačil do pokutového území, jenže přihrávkou před branku nenašel spoluhráče.
74'
Davies opět podpořil rozehrávku Bayernu náběhem po levé straně, jenže nedokázal obejít Khediru. Bayern přesto drží míč nadále na svých kopačkách.
73'
Davies si na levé straně trošičku zkomplikoval rozehrávku, ale nakonec procedil pobídku za obranu soupeře. Bayern přestál silnější pasáž Unionu.
72'
Krajní obránce Pavard se hnal za nákopem na polovinu soupeře, nicméně pobídka byla příliš prudká a skončila v zámezí.
71'
Union zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Ryerson, jehož nadýchaný centr skončil na hlavě střídajícího Upamecana.
70'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Dayot Upamecano.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Marcel Sabitzer.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Josip Stanišić, přichází Benjamin Pavard.
69'
Coman poslal přihrávku na levou stranu, kam sprintoval raketový Davies, jenže míč se ke kanadskému fotbalistovi vůbec nedostal.
68'
Domácí celek se znovu dostal do útoku po pravé straně, jenže autor druhé branky Unionu Ryerson místo odcentrování zvolil přihrávku do zadních řad.
66'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Tak tohle bylo střídání jako hrom! Domácí celek bleskově snižuje na 2:4! Čerstvý Behrens prošel po levé straně do vápna, poslal zpětnou přihrávku na malé vápno a dobíhající JULIAN RYERSON se prosadil!
65'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Julian Ryerson.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Cedric Teuchert.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Kevin Behrens.
64'
Domácí Union Berlín zahrával přímý kop. Nadýchaný centr přiletěl k zadní tyči, kde byl Timo Baumgartl, jenže z ostrého úhlu nezakončil přes soupeřův blok.
63'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Jamal Musiala.
62'
Bayern na sílící tlak domácího celku odpovídá nejlepším možným způsobem! Po rychlém přechodu do útoku dostal přihrávku KINGSLEY COMAN, který si míč potáhl do šestnáctky a napálil jej do horního rohu!
61'
Lewandowski si řekl o přihrávku na polovinu Unionu, jenže dvorní nahrávač Thomas Müller jeho směrem poslal příliš prudkou pobídku.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Union Berlín po změně stran hraje hodně sympaticky. Naopak hráči Bayernu Mnichov si musí dávat pozor na obranu.
59'
Becker se na malém vápně tlačil k centru z levé strany, jenže Niklas Süle před ním vynikajícím defenzivním zákrokem odehrál míč do bezpečí.
58'
Neuer předvedl svůj typický výlet daleko před pokutové území. Německý brankář dokonce pobavil fanoušky efektním zpracováním.
57'
Manuel Neuer se znovu zapojil do rozehrávky Bayernu Mnichov. Jeho nákop směřoval na levou stranu, ale Robert Lewandowski pobídku nepochopil.
56'
Exekuce rohového kopu se ujal Trimmel, který do vápna poslal vysoký centr, jenže jeho pobídku si defenziva Bayernu s velkým přehledem pohlídala.
55'
Domácí Union v úvodu druhého poločasu hraje aktivně. Becker se snažil odcentrovat levačkou, ale obránce Bayernu jeho pobídku srazil na roh.
54'
Becker dostal další přihrávku na hranici velkého vápna, jenže špatným zpracováním se sám připravil o možnost k zakončení. Zaútočit tak může Bayern.
53'
Hernández si dal pozor na centr z pravé strany hrací plochy a bez problémů odhlavičkoval míč ven z pokutového území.
52'
Sheraldo Becker si krásně navedl míč na hranici velkého vápna, odkud zkusil technické zakončení placírkou, ale Neuer jeho ránu bez problémů udržel.
51'
Coman dostal přihrávku na polovinu hřiště, kde jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi napadající Haraguči. Rozehrávat budou hosté.
50'
Bayern se usadil na polovině soupeře, jenže kombinace hostujícího celku je v úvodu druhého poločasu poněkud kostrbatá.
49'
Sané v pokutovém území prodloužil přihrávku na malé vápno, kam spěchal Tolisso, jenže druhý jmenovaný Saného pobídku vůbec nepochopil.
48'
Bayern se dostal na polovinu soupeře, kde byl faulován Davies. Mnichovský celek tak bude zahrávat přímý kop v blízkosti velkého vápna.
47'
Alphonso Davies spěchal za nákopem na levou stranu hřiště, ale prudká pobídka před ním proskákala do zámezí. Vhazovat bude Union.
46'
Domácí Union Berlín obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hráči domácího celku se hnali vpřed po levé straně, ale míč neudrželi.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali parádní fotbal! Hostující Bayern se dostal do vedení po čtvrthodině hry, kdy Robert Lewandowski proměnil penaltu. Ve 23. minutě stejný hráč udeřil z přímého kopu. Ve 36. minutě pak přidal třetí zásah Leroy Sané Union se snížení dostal až v závěru poločasu brankou Giesselmanna.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Bayern se v závěru poločasu opět usadil na polovině soupeře, nicméně hráči v černém se zatím nikam neženou. Na stadionu panuje parádní atmosféra.
44'
Domácím zvýšená aktivita přinesla ovoce! Union se dočkal snížení! Haraguči poslal krásný míč do pokutového území. Jeho pobídka propadla k zadní tyči a NIKO GIESSELMANN jej napálil za Neuerova záda!
43'
Union se v závěru prvního poločasu začíná dostávat do hry, ale musíme uznat, že Bayern teď trošičku sešlápl nohu z plynu.
42'
Taiwo Awoniyi se dostal k dloubáčku do pokutového území, jenže obránce se k němu rychle stáhl a nenechal jej zakončit.
41'
Trimmel se na pravé straně dostal ke skákavému míči, který chtěl z náběhu poslat na malé vápno, jenže tam byli připravení obránci Bayernu.
40'
Joshua Kimmich získal odražený míč na polovině hřiště a hlavou jej sklepl na Stanišiče. Krajní zadák Bayernu zapojil do rozehrávky i stopery.
39'
Manuel Neuer na hranici velkého vápna zastavil přihrávku za obranu Bayernu a bez problémů rozehrál na levou stranu. Tam ale neměl spoluhráče.
38'
Domácí fotbalisté jsou vývojem prvního poločasu poněkud zaskočení a prakticky se nedostávají do útoku. Bayern má otěže utkání pevně v rukou.
36'
Po další akci už Bayern Mnichov přidává třetí branku! Coman dostal přihrávku na pravou stranu, odkud poslal nadýchaný centr na malé vápno, kam si naběhl LEROY SANÉ, který už měl snadnou práci!
35'
Andreas Luthe podržel domácí celek! Po rychlé kombinaci v blízkosti velkého vápna se do zakončení dostal Sané, ale domácí brankář jeho přízemní ránu zneškodnil!
34'
Lucas Hernández prošel s míčem po levé straně na polovinu domácího celku, jenže se dostal do souboje s přesilou soupeřů, kde míč neudržel.
33'
Awoniyi uspěl v hlavičkovém souboji na polovině soupeře, ale sklepl míč jen do prostoru, kde byli fotbalisté v černých dresech Bayernu.
32'
Další obrovská šance Bayernu Mnichov! Na průnikovou přihrávku si naběhl Leroy Sané, ale Knoche mu zmenšil střelecký úhel, takže Sané minul branku.
31'
Žlutou kartu dostává Niklas Süle (Bayern Mnichov).
30'
Domácí Union po půlhodině hry zahrával rohový kop. Jeho exekuce se ujal Trimmel, ale defenzivě Bayernu Mnichov pomohl ve vápně Lewandowski.
29'
Domácí brankář Andreas Luthe nakopl míč na levou stranu, kam se hnal aktivní Awoniyi. Domácí kanonýr v hlavičkovém souboji s Hernándezem neuspěl.
28'
Coman napadal rozehrávku Unionu na jeho polovině, ale podle rozhodčího to v souboji s Knochem přehnal s důrazem a dopustil se faulu.
27'
Taiwo Awoniyi v náběhu sklepl míč na pravou stranu, kde byl Trimmel, ale druhý jmenovaný ve sprintu na pobídku nedosáhl.
26'
Davies prošel po levé straně na polovinu Unionu, jenže dlouho otálel s přihrávkou a napadající soupeř jej čistým zákrokem obral o míč.
25'
Robert Lewandowski se znovu hnal na polovinu domácího Unionu Berlín, jenže si znovu o chloupek nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu.
23'
Hostující celek rychle přidává i druhou branku! K jeho exekuci se postavil ROBERT LEWANDOWSKI, který zakončil pravačkou a rozvlnil síť! Polák tak zaznamenal už svou druhou branku!
22'
Coman se individuálním průnikem prodral do pokutového území, jenže se dostal mimo ideální střelecký úhel a vůbec nezakončil.
21'
Niko Giesselmann na pravé straně získal odražený míč, ale nákopem na polovinu soupeře nenašel spoluhráče v červeném dresu.
20'
Taiwo Awoniyi si řekl o přihrávku na levou stranu, jenže vysokou pobídku už neudržel ve hře. Vhazovat tak znovu bude bavorský celek.
19'
Leroy Sané zahrával rohový kop Bayernu Mnichov. Domácí reklamovali útočný faul, ale sudí nechává pokračovat ve hře, hosté nadále drží míč.
18'
Kingsley Coman na pravé straně obešel obránce a odcentroval do velkého vápna, kam spěchal Thomas Müller, jemuž v zakončení zamezil Khedira.
17'
Bayern pokračuje v ofenzivě i po vstřelení úvodní branky. Na pravé straně se k míči dostal Sané, který obešel obránce, ale přihrávkou na hranici velkého vápna odevzdal míč domácím hráčům.
15'
Favorizovaný celek se dostává do vedení! K exekuci se postavil ROBERT LEWANDOWSKI, který si počkal na pohyb brankáře a poslal míč do odkryté části branky!
14'
Pokutový kop pro Bayern! Jeden z hráčů Unionu zahrál po Saného ráně rukou a sudí neváhal!
13'
Robert Lewandowski chtěl poslat přihrávku za obranu soupeře, nicméně zadáci Unionu stáli hodně blízko u sebe a pohlídali si prudkou přihrávku.
12'
Trimmel vhazoval na polovině hřiště. Na jeho pobídku si naběhl Taiwo Awoniyi, nicméně domácí kanonýr si neobhodil prvního soupeře.
11'
Robert Lewandowski si při další akci nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti. Domácí si na tyto náběhy musí dávat pozor.
10'
Corentin Tolisso se stáhl na polovinu hřiště, kde v souboji znovu získal míč pro Bayern Mnichov. Unionu se zatím nedaří dostat se do blízkosti velkého vápna.
9'
Stanišič si na pravé straně obhodil soupeře a domácí hráč mu přišlápl kopačku. Bayern Mnichov bude rozehrávat přímý kop na polovině Unionu.
8'
Joshua Kimmich poslal přihrávku na pravou stranu, kde měl volného Stanišiče, jenže druhý jmenovaný podcenil převzetí míče.
7'
Davies místo centru do pokutového území přenesl rozehrávku na Kimmicha. Bayern Mnichov od úvodu utkání hraje aktivně a tlačí se do útoku.
6'
Domácí brankář Andreas Luthe si dal pozor na padající centr do pokutového území a jednoduše schoval balón do rukavic. Union může zaútočit.
5'
Manuel Neuer vyrazil na hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho nákop udržel ve hře Pavard.
4'
Joshua Kimmich dostal přihrávku na pravou stranu, odkud bez váhání odcentroval na malé vápno. Před Lewandowskim zasáhl stoper Knoche.
3'
Trimmel vhazoval na polovině Bayernu Mnichov, jenže nikdo v červeném jeho pobídku neudržel na kopačkách Unionu Berlín. Bayern může rozehrát.
2'
Niklas Süle si dal pozor na nákop na domácího útočníka, dal si pozor na odskok míče a sklepl míč na spoluhráče z defenzivy.
1'
Hostující Bayern Mnichov obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Favorizovaný celek bude chtít napravit výprask z poháru.
1'

1. FC Union Berlín: Luthe – Jaeckel, Knoche, Baumgartl – Trimmel, Haraguči, R. Khedira, Prömel, Giesselmann – Becker, Awoniyi.
Náhradníci: Rönnow – Behrens, Friedrich, Oczipka, Möhwald, Öztunali, Ryerson, Voglsammer, Teuchert.

Bayern Mnichov: Neuer – Stanišić, Süle, Lucas Hernández, A. Davies – Kimmich, Tolisso – Coman, T. Müller, Sané – Lewandowski.
Náhradníci: Früchtl – Gnabry, Musiala, Nianzou, Pavard, O. Richards, Sabitzer, Roca, Upamecano..
1. FC Union Berlín

Domácí Union Berlín také zažívá povedený úvod bundesligového ročníku. V devíti duelech získal celek z německé metropole šestnáct bodů a patří mu pátá pozice o bod za Leverkusenem. Union navíc inkasoval jen deset branek a právě díky obraně dokáže zvládat těžké zápasy. V posledním kole sice remizoval 1:1 na půdě Stuttgartu, ale v týdnu postoupil v poháru přes Mannheim.
Bayern Mnichov

Slavný Bayern Mnichov je v posledních letech naprostým hegemonem německého fotbalu a pravidelně získává bundesligové tituly. Letos Bayern v devíti duelech získal dvacet dva bodů a drží se o bod na první pozici před Dortmundem. V posledním kole doma s přehledem rozstřílel výsledkem 4:0 Hoffenheim. Výbuch však přišel v týdnu v německém poháru, kdy Bayern prohrál 0:5 na půdě Borussie Monchengladbach. Do duelu navíc nastoupil v plné síle.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi 1. FC Union Berlín a Bayernem Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.