Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Freiburg - 15. prosince 2021   20:30

Union Berlin
Luthe – Jaeckel, Knoche, Baumgartl – R. Khedira – Trimmel, Giesselmann, Prömel, Haraguči (71. Möhwald) – Becker (86. Voglsammer), Awoniyi (72. Behrens).
Deniz Aytekin
An der Alten Försterei, Berlín
Freiburg
Flekken – N. Schlotterbeck, K. Schlotterbeck, Lienhart – Günter, Höfler, M. Eggestein (86. Haberer), Kübler – Grifo (76. Sallai), Höler (88. Petersen), Džong (76. Schade).

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 19:12. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:13.
Šance jsme v zápase Berlinu a Freiburgu viděli, branky ale ne, zápas tak skončil bezgólovou remízou. Težko říci, kdo z ní nakonec bude mít větší radost. Hrdiny dnešního zápasu jsou brankáři, Andreas Luthe za Union i Mark Flekken museli vytáhnou několik parádních zákroků.

Držení míče bylo vyrovnané, na střely vyhráli domácí 19:2, ti měli i více střel na branku a sice pět. Freiburg přímo ohrozil branku jenom třikrát pokaždé šlo ale pro domácí o stav nevyšší pohotovosti. To je dnes z mé strany vše, nashledanou u dalších onlajn přenosů.
90+3'
90+3'
Berlín zahrával dlouhý aut do vápna Freiburgu, odtud ale jeho obránci dostali míč hned do bezpečí.
90+2'
Brankář Andreas Luthe (Union Berlín) nikam nespěchá s rozehrávkou, teď si upravuje chrániče holení.
90+1'
Rozhodčí nastavil tři minuty.
90'
Šance ale přišla, obránce Berlína udělal chybu a Freiburg zahrával standartní situaci. Na jejím konci brankář Andreas Luthe (Union Berlín) zlikvidoval hlavičku Philippa Lienharta.
90'
Hraje se především ve středu hřiště, nikdo už nechce vyrobit velkou hrubku.
88'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Nils Petersen.
87'
Andreas Voglsammer (Union Berlín) si po zákroku berlínských kontroluje obličej, jestli nemá z prvního střetu krvavé zranění.
86'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Andreas Voglsammer.
86'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Janik Haberer.
85'
Dva nepěkné zákroky teď předvedli hráči domácích, rozhodčí ale z kapsy kartu nevytáhl. Bude se střídat.
84'
Berlín teď pomalu rozherával, snažil se vylákat útočníky hostů. To se mu i povedlo. Centr do vápna byl ale mizetný, obrana Freiburgu ho hned odvátila.
83'
Freiburg douhým nákopem před bránu vylekal fanoušky domácích. Míč se dostal až na zadní tyčku, kde byl nikým neobsazen Lucas Höler (Freiburg), jeho hlavička ale mířila výrazně nad zařízení.
81'
Domácí začali s postupným útokem na vlastní polovině, Sheraldo Becker (Union Berlín) byl faulován a Berlín měl možnost dlouhého nákopu do vápna. Po něm se ale Mark Flekken (Freiburg) zaskvěl další boxerskou vložkou.
80'
Hra se nám přitvrdila, hráči reagují na každý kontakt velice podrážděně.
77'
Hra se nám přitvrdila, Sheraldo Becker (Union Berlín) mohutně rozhazuje rukama, ale jeho zákrok posoudil sudí jako žlutý.
76'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Kevin Schade.
76'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Roland Sallai.
76'
Domácí zahrávali rohový kop, Kevin Möhwald (Union Berlín) se před velkým vápnem dostal ke střele, ta však mířila výrazně nad branku hostí.
75'
Freiburg si mizerně nahrál, na míč se dostal Berlín. Jeho hráči vyzvali Grischa Prömela (Union Berlín), který uzavíral peloton na zadní tyči, k míči se ale dostal i fous později.
74'
Na hřišti zůstal ležet hráč Berlína, rozhodčí přerušil hru.
73'
Po dvojitém střídání se dostali hráči domácích do dobré šance, ale Mark Flekken (Freiburg) na poslední chvíli míč na hranici malého vápna vyboxoval mimo nebezpečí.
72'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Kevin Behrens.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Kevin Möhwald.
71'
Freiburg na vlastní polovině zahrál raději do autu. Bude se stídat.
70'
Freiburg se po dlouhému autu dostal do dvou náznáků šancí. Hráči hostí ale postrádali na svých kopačkách potřebnou přesnost.
69'
Christopher Trimmel (Union Berlín) odkopl na poslední chvíli míč od útočníka hostí. Freiburg bude kopat rohový kop.
68'
Freiburg se po infarktové chvíli snaží držet balon, co nejdále od vlastní branky.
67'
To je neuvěřitelné, viděli jsme tři vyložené šance domácích. Taiwo Awoniyi (Union Berlín) hlavou trefil dokonce břevno. Pak míč poskakoval na malém vápně, ale nikdo z domácích ho nedokázal dopravit do branky. Nakonec skončil v náruči Marka Flekkena (Freiburg), který spoluhráče uklidňuje.
66'
Taiwo Awoniyi (Union Berlín) se dostal ke střel na vápně, na poslední chvíli do ní ale domácí obránce dal nohu.
65'
Standartní situace skončila vinou hostí v autu, Berlín zůstává na míči.
64'
Nicolas Höfler (Freiburg) fauloval Grischa Prömela (Union Berlín), domácí budou mít k dispozici standartku ze 40 metrů.
63'
Po ošetření Lienharta, Mark Flekken (Freiburg) hledal dvěma nákopy hráče hostí, ti se ale do šance nedostali. Při duhém pokusu o útok Andreas Luthe (Union Berlín) stáhl míč ze vzduchu.
61'
Freiburg si zahrává s ohněm, teď špatnou rozehrávkou málem domácím nabídl možnost. Philipp Lienhart (Freiburg) byl ale nakonec faulován Rani Khedirou (Union Berlín).
61'
Teď se na hřišti srazily dvě osmičky. Rani Khedira (Union Berlín) se jen těžce zvedá ze hřiště.
60'
Berlínští jsou podporoiváni domácími fanoušky, ale jejich hře to příliš nepomáhá.
59'
Woo-Jong Džong (Freiburg) nahrál parťákovi ze zálohy, ten se ale technickou střelou netrefil mezi tři tyče domácích.
58'
Andreas Luthe (Union Berlín) začíná další rozehrávku domách, kteří jsou zaskočeni aktivitou Freiburgu.
57'
Andreas Luthe (Union Berlín) teď zachránil domácí od jisté branky. Obránce si špatně na prsou zpracoval míč, ten se dostal až k Lukasi Küblerovi (Freiburg), který v jasné pozici trefil domácího gólmana.
56'
Timo Baumgartl (Union Berlín) zastalvil Maximiliana Eggesteina (Freiburg), Hosté jdou do šance.
56'
Taiwo Awoniyi (Union Berlín) si opět počínal agresivně, dnes hraje opravdu na hranici pravidel.
55'
Andreas Luthe (Union Berlín) musel řešit nedorumění v obraně prudkým odkopem.
54'
Freiburg má opticky více ze hry, ale prozatím jeho snaze chybí slušná přihrávka do předbrankového prostoru.
54'
Freiburg se dostal kombinací až k malému vápnu, tam se ale záloha nedohodla s útokem a míč se dostal na chvíli na kopačky domácích.
52'
Christian Günter (Freiburg) centroval z pravé strany, obrana dala míč raději na roh. Rohový kop hostů však skončil v rukavicích Andrease Luthe (Union Berlín).
51'
Berlín se dostal sérií autů až k vápnu hostí, Niko Giesselmann (Union Berlín) dlouhým autem oslovil spoluhráče na malém vápně, tam se ale Taiwo Awoniyi (Union Berlín) dopustil útočného faulu.
49'
Už to vypadalo, že Berlín nebezpečí po autu před vápnem zažehnal. Jenže to byl omyl, míč před vápnem doputoval k Vincenzu Grifovi(Freiburg), ale jeho střela šla mimo tři tyče.
47'
Berlin dostal patnact metrů před vápnem k dispozici standartku. Půlminuty držel míč na svých kopačkách. Celou dlouhou akci zakončovala střela z dálky, na tu byl ale gólman Freiburgu připraven.
46'
Freiburg reklamoval ruku, ale pak se otevřela hra a všichni upalovali do vápna. Vincenzo Grifo (Freiburg) dostal parádní přihrávku před malé vápno, v rychlosti se dostal k míči, ale jeho střele po zemi šla mimo tři tyče.
46'
Hráči Berlína začínají ve 2.poločase na míči.
46'
Není to žádná nádherná kopaná, oba týmy hrají především ze zajištěné obrany, přesto jsme šance na obou stranách viděli. Taiwo Awoniyi (Union Berlín), ani na druhé straně Woo-Jong Džong (Freiburg) však nemířili přesně. Po prvním poločase hraje Berlín doma s Freiburgem 0:0.
45'
45'
Domácí s nabídnutou standartní situací naložili prachbídně. Míč nedoletěl do vápana a sudí ukončil poločas.
45'
Genki Haraguči (Union Berlín) byl faulován, domácí budou zahrávat standartní situaci.
45'
Paul Jaeckel (Union Berlín) raději zahhrál po nákopu hostí až na brankáře.
43'
Hra postrádá tempo, teď jsme ve středu hřiště viděli řadu nepřesností.
42'
Freiburg přišel o míč na polovině domácích a ti začínají další pomalou útočnou akci.
41'
Niko Giesselmann (Union Berlín) se snažil oslovit kolmou přihrávkou do vápna své spoluhráče, ti ale jeho záměr nepochopili a míč se dostal až na gólmana Marka Flekkena (Freiburg).
40'
Hosté začínají být nebezpečí, pomalou rozehrávkou se dostávají do míst, kde mohou krajní záložníci centrovat do vápna.
39'
Mark Flekken (Freiburg) začal s pomalou rozehrávkou Freiburgu. Míč se dostal až do vápna domácích, odtud ho včak obrana uklidila do bezpečí.
38'
To vypadalo, že se Taiwo Awoniyi (Union Berlín) dopustil útočného faulu, rozhodčí to ale tak neviděl a hra pokračuje.
37'
Lukas Kübler (Freiburg) byl v šanci, jenže se k míči, který směřoval do malého vápna včas nedostal.
35'
Berlin zahrával standartku z hranice velkého vápna, už to vypadala na slušnou příležitost, ale obrana Freiburgu odkopkla míč do středu hřiště.
34'
Nicolas Höfler (Freiburg) fauloval Grischa Prömela (Union Berlín) a sudí vytíhl z kapsy žluto kartu.
33'
Freiburg byl v náznaku šance, ale obrana Berlína včas míč před dvojící nabíhajích hráčů odkopla.
33'
Freiburg z poloviny hřiště volí přihrávku až na gólmana.
32'
Berlín přišel o míč ve středu hřiště, Freiburg ale raději kombinuje až s gólmanem Marke Flekkenem (Freiburg) .
31'
Taiwo Awoniyi (Union Berlín) se rozběhl na míč, který směřoval do vápna. K němu se ale nedostal, navíc podle všeho špatně došlápl.
31'
Rani Khedira (Union Berlín) je opět na nohou a hra pokračuje.
30'
Na zemi zůstal ležet Rani Khedira (Union Berlín),rozhodčí přerušil hru.
29'
Grischa Prömel (Union Berlín) vystřelil pět metrů za hranicí velkého vápna, jeho střela šla však hodně vysoka na branku Freuiburgu.
28'
Mark Flekken (Freiburg) se snažil dlouhým nákopem oslovit své spoluhráče, ti ale rychle o míč přišli. Do akce jde Berlín.
25'
Hráči Berlína se snaží nakopávat balóny do velkého vápna, tam jsou ale připraveni vysocí obránci Freiburgu
25'
Sheraldo Becker (Union Berlín) uzmul ze spoluhráči míč Freiburgu a Berlin jde do útoku.
23'
Taiwo Awoniyi (Union Berlín) z pravé strany vbíhal do vápna. Míč měl na pravou nohu, jeho střela však o metr minula bránu.
21'
Berlín to zkoušel dlouhým nákopem středem, míč ale skončil až u brankáře Marka Flekkena (Freiburg).
19'
Genki Haraguči (Union Berlín) se dostal na hranici vápna do šance. Míč si pustil před sebe, jeho střela z úhlu šla ale jen do boční sítě.
19'
Berlín operoval na polovině hřiště Freibugu, ale opětbyl nucen volit přihrávku až před gólmana.
19'
Teď jsme viděli náznak šance, ale Lucas Höler (Freiburg) byl v ofajdu.
17'
Hra postrádá tempo, Berlin se opět vrátil s rozehrávkou až před vlastního gólmana.
16'
Freibur opět začíná s pomalou rozehrávkou od vlastní branky.
13'
Berlín byl v náznaku šance, Taiwo Awoniyi (Union Berlín) už šel směrem na branku, ale ztratil míč.
12'
Philipp Lienhart (Freiburg) teď na vlastní polovině raději volí přihrávku na vlastního obrana. Freiburg začíná od začátku.
12'
Hra je plná nepřesností, hraje se hlavně na polovině hřiště.
11'
Rani Khedira (Union Berlín) byl u míče o chvíli později, Freiburg jde na míč.
10'
Freiburg měl dispoozici vhazování před vápnem domácích, ale jeho hráči v náznaku šance přišli o míč.
9'
Philipp Lienhart (Freiburg) se rozeběhl okolo pravé lajny a dlouhým nákopem se snažil oslovit své spoluhráče, míč však skončil v náruči domácího gólmana.
8'
Mark Flekken (Freiburg) nakrátko rozehrál na své obránce, ti dlouhým nákopem donutili gólmana Andrease Lutheho (Union Berlín) k hlavičce do autu.
7'
Hra se odehrává ve středu hřiště, žádný z týmu nechce udělat chybu.
5'
Maximilian Eggestein střílel z hranice velkého vápna, ale jeho pokus šel těsně nad břevno domácí brány.
3'
Berlin byl ve velké, šanci, ale Mark Flekken (Freiburg) teď svůj tým podržel a reflexivním zásahem poslal míč mimo ohrožené území.
2'
Sheraldo Becker (Union Berlín) centroval na branku, ale spoluhráči k vápně se na jeho centr nedostali.
1'

1. FC Union Berlín: Luthe – Jaeckel, Knoche, Baumgartl – R. Khedira – Trimmel, Giesselmann, Prömel, Haraguči – Becker, Awoniyi.
Náhradníci: Rönnow – van Drongelen, Ryerson, Voglsammer, M. Kruse, Behrens, Endo, Oczipka, Möhwald.

SC Freiburg: Flekken – N. Schlotterbeck, K. Schlotterbeck, Lienhart – Günter, Höfler, M. Eggestein, Kübler – Grifo, Höler, Džong.
Náhradníci: Uphoff – Demirović, Petersen, Haberer, Schade, Sallai, Heintz, Sildillia, Weisshaupt..
Poslední vzájemné utkání sehrály oba týmy 20. února tohoto roku. Z hubené výhry 1:0 se na stadionu protivníka radovali fotbalisté Unionu Berlín. Dokáží dnes před svými fanoušky odčinit překvapivou porážku z Fürthu, nebo se bude více dařit Freiburgu, jenž v posledním venkovním utkání zdemoloval 6:0 Mönchengladbach?
Freiburg má na kontě o dva body více než jeho soupeř (25) a v tabulce se nachází na páté příčce. Devízou klubu je špatná defenziva, která od začátku sezony inkasovala pouhých patnáct branek (skóre 26:15), což je vůbec nejméně z celé soutěže. V závěru kalendářního roku se ovšem Freiburgu nedaří podle představ. Z posledních pěti střetnutí vyšel hned čtyřikrát bodově naprázdno – jako v minulém kole, kdy doma prohrál 1:2 s Hoffenheimem gólem ze čtvrté minuty nastavení. Nejlepšími střelci týmu jsou dva čtyřbrankoví fotbalisté – sedmadvacetiletý německý útočník Lucas Holer a o dva roky mladší rakouský spoluhráč z obrany Philipp Lienhart.
Union atakuje příčky zajišťující účast v evropských pohárech. S nasbíranými 23 body a mírně pozitivním skóre 22:21 je klub z německé metropole na sedmém místě osmnáctičlenného pořadí. Hned 17 bodů získal Union na domácím stadionu, kde táhne minisérii dvou výher v řadě a prohrál jen jediný z osmi letošních zápasů. V posledním kole si ovšem připsal berlínský celek jeden nelichotivý primát, když se stal prvním letošním účastníkem Bundesligy, který podlehl beznadějně poslednímu Fürthu (0:1). Nejlepším střelcem Unionu je s devíti góly čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník Taiwo Awoniyi.
Hezký středeční večer. Německá Bundesliga má dnes na programu pět zápasů vloženého 16. kola. V tomto textovém přenosu se spolu podrobněji zaměříme na měření sil mezi týmy 1. FC Union Berlín a SC Freiburg. Velice mírnými favority budou vzhledem k lepší aktuální formě a vlastnímu stadionu fotbalisté domácího celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.