Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Leverkusen - 14. srpna 2021   15:30

Union Berlin
7' Awoniyi (M. Kruse)
1:1
(1:1)
Leverkusen
12' Diaby  (Frimpong)
Luthe – Friedrich, Knoche, Baumgartl – Trimmel (C) (82. Ryerson), M. Kruse (73. Teuchert), R. Khedira, Ingvartsen (64. Öztunali), Giesselmann – Awoniyi (64. Voglsammer), Haraguči (81. Behrens).
Reichel – Kempkes, Gerach
An der Alten Försterei, Berlín
Leverkusen
Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Kossounou, Bakker – Palacios (90. Baumgartlinger), Ch. Aránguiz – Diaby, Demirbay, Amiri (76. Paulinho) – Schick (90. Pohjanpalo).

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek soboty.

Fauly: 13:5
Zápas skončil, Union Berlín doma remizoval s Leverkusenem 1:1. Domácí byli většinu prvního poločasu aktivnější, hned ve druhé minutě se dostal do šance Patrik Schick, ale nevyužil ji. Hosté si vytvořili všehovšudy jednu zajímavou příležitost a hned z toho byl gól, krásnou střelou pod břevno se prosadil Taiwo Awoniyi. Hostům se ale povedlo celkem rychle zareagovat, o vyrovnání se postaral po hezké individuální akci Moussa Diaby. Právě Diaby se Schickem měli šance na to, aby poslali Leverkusen do vedení, ale nebyli úspěšní. Druhý poločas už moc šancí nenabídl, tu největší měl v závěru zápasu střídající Cedric Teuchert, ale Hrádeckého nepřekonal.
90+4'
90+3'
Moussa Diaby ještě stihl míč na hrací ploše, ale už nedokázal odcentrovat.
90+2'
V nastaveném času se zatím hraje převážně ve středu pole, ani jeden z týmů si zatím žádnou šanci na rozhodnutí nevypracoval.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Po dlouhém autu se dostal do zakončení volejem Levin Öztunali, ale velkou šanci nevyužil, nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
90'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Joel Pohjanpalo.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Julian Baumgartlinger.
89'
Leverkusen bude střídat v době, kdy už se blíží nastavený čas.
88'
Levin Öztunali hezky patičkou uvolnil do vápna Khediru, ale nakonec z toho není pro domácí ani rohový kop.
87'
Také hosté si vyzkoušeli na druhé straně rohový kop. K hlavičce se dostal stoper Jonathan Tah, ale zakončoval v záklonu a daleko od branky, kterou ani netrefil.
86'
Po rohovém kopu se dostal k zakončení hlavou Marvin Friedrich, ale Hrádecký se zase vyznamenal, měl i štěstí, že míč mířil přímo na něj.
85'
Lukáš Hrádecký teď výborně podržel svůj tým, když vyrazil dobrou střelu Cedrica Teucherta z pravé strany.
84'
Timo Baumgartl zatáhl za dres Diabyho a může být rád, že neviděl žlutou kartu.
84'
Bakker přistrčil už ve vápně míč Paulinhovi, ale u něj už akce skončila, čistě ho o balón totiž obral Levin Öztunali.
82'
Patrik Shcick hezky spolupracoval s Diabym, ale pak už se nedostal do zakončení, protože se mu do cesty postavil obránce Marvin Friedrich.
82'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Julian Ryerson.
81'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Kevin Behrens.
80'
Rozhodčí přerušil hru kvůli faulu, domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny. Ještě před tím ale střídání.
79'
Znovu letěl dlouhý míč na hrot na Schicka, ale ten tam byl sám proti přesile a neměl šanci se prosadit.
78'
Patrik Schick střílel razantně, ale mimo. To je velká škoda, český útočník se mohl stát hrdinou dnešního utkání.
77'
Genki Haraguči střílel zpoza vápna, ale trefil jen svého spoluhráče Voglsammera a píská se ofsajd.
77'
Kerem Demirbay si věřil na střelu z dálky, ale nějaký ten metřík chyběl k tomu, aby musel Luthe zasahovat.
76'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Paulinho.
75'
Mitchel Bakker hodně tvrdě dohrál Trimmela, který skončil mimo hřiště, o faul se ale nejednalo.
74'
Leverkusen kombinuje na polovině Unionu, ale zatím je to hodně daleko od branky souepře.
73'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Cedric Teuchert.
72'
Diaby posílal z pravé strany zajímavý míč směrem na Patrika Schicka, tomu však chybělo pár centimetrů, aby na míč dosáhl.
71'
Držení míče je stále 64 % : 36 % ve prospěch Bayeru, ale ve druhém poločase je to už mnohem vyrovnanější.
70'
Přenesení hry v podání hráčů Leverkusenu bylo velmi nepřesné, míč skončil v zámezí a budou hrát domácí.
69'
Union prožívá asi nejlepší pasáž zápasu, poprvé dokáže na delší časový úsek zatlačit Leverkusen.
68'
Znovu se domácí dostali do náznaku šance! Rani Khedira už asi mol střílet, ale ještě se snažil hledat spoluhráče a to nebyla dobrá varianta.
67'
Domácí zahrávali rohový kop, ale ani z něj branku svého soupeře neohrozili.
66'
Genki Haraguči se rozhodl vystřelit z dálky, ale jeho dalekonosný pokus se vytočil daleko od branky.
65'
Už před námi není ani půlhodina zápasu prvního kola Bundesligy mezi Unionem a Leverkusenem. Před oběma brankami se v posledních minutách nic zajímavého nestalo.
64'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Andreas Voglsammer.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Levin Öztunali.
63'
Awoniyi už je na nohou, ale jestli bude moci pokračovat ve hře, to se dozvíme až za chvíli.
62'
Hra je přerušena, protože na trávníku zůstává ležet Taiwo Awoniyi a bude potřebovat ošetření.
61'
Genki Haraguči se kličkou ve vápně neuvolnil, Hrádecký tak znovu zůstal bez práce.
60'
Utkání by mohla pomoci střídání, zatím ani jeden z koučů ani k jednomu nesáhl.
59'
Nepřesná přihrávka Leverkusenu skončila jen u brankáře Lutheho, který bude moci rozjet akci Unionu.
58'
Ve druhém poločase zatím tempo hry není tak vysoké, jako tomu bylo hlavně na začátku druhého poločasu.
57'
Leverkusen zahrával rohový kop. Nadiem Amiri ale poslal do vápna přetažený centr, ke kterému se nikdo z hostů nedostal.
56'
Jeden z hráčů Leverkusenu skončil ve vápně na zemi, ale penalta se nepíská, rozhodčí ukazuje, ať se hraje dál.
54'
Diaby sice ukazoval, že soupeř svůj pád přihrál, ale podle rozhodčího se o faul jednalo.
53'
Union je doma v šestnácti posledních ligových zápasech neporažen a zatím to vypadá, že tuto sérii dnes natáhne.
52'
Union se už zase stáhl do své obranné ulity, kterou je hodně těžké prorazit, což právě zjistil i Patrik Schick.
51'
Ani další akce Unionu brankáře Hrádeckého nezaměstnala, finský brankář nyní bude moci rozehrávat od brány.
50'
Centr Giesselmanna z levé strany byl krátký a nenašel nikoho z hráčů Unionu Berlín.
49'
Leverkusen zahrával standardní situaci, ale vzdušné souboje o míč zvládli lépe domácí fotbalisté.
48'
Nákop dopředu hráčů Leverkusenu skončil v náručí brankáře Andrease Lutheho, hrát tak budou moci domácí.
47'
Na zemi skončil Diaby, ale už je zase na nohou a bude se moci pokračovat ve hře.
46'
Ani jeden z týmů o poločasové přestávce nestřídal, pokračuje se v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
První poločas je za námi, Union zatím hraje s Leverkusenem doma nerozhodně 1:1. Domácí byli většinu poločasu aktivnější, hned ve druhé minutě se dostal do šance Patrik Schick, ale nevyužil ji. Hosté si vytvořili všehovšudy jednu zajímavou příležitost a hned z toho byl gól, krásnou střelou pod břevno se prosadil Taiwo Awoniyi. Hostům se ale povedlo celkem rychle zareagovat, o vyrovnání se postaral po hezké individuální akci Moussa Diaby. Právě Diaby se Schickem měli šance na to, aby poslali Leverkusen do vedení, ale nebyli úspěšní.
45+2'
45+1'
Už v nastaveném čase se vydal na útočný výlet Moussa Diaby. Svou pěknou individuální akci i zakončil, ale svůj druhý gól v utkání nepřidal.
45'
Diaby fauloval a jednu žlutou kartu už má, takže už by si měl dávat velký pozor.
44'
Pomezní sudí si všiml, že míč už opustil hrací plochu, vhazovat tedy budou hosté.
43'
Z pravé strany posílal prudký míč před branku Genki Haraguči, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
42'
Míč teď mají na kopačkách právě domácí hráči, ale vůbec nikam nespěchají, zahraje si také brankář Luthe.
41'
Leverkusen to znovu zkouší a fanoušci Unionu už začínají pískat, asi je nebaví pasivní hra jejich týmu.
40'
Do poločasu zbývá pět minut a skóre je stále nerozhodně 1:1. Povede se některému z týmů udeřit ještě do pauzy?
39'
Union si bude moci na chvíli odpočinout od bránění, protože se hosté dopustili útočného faulu.
38'
Schick se tentokrát zapojuje do kombinace svého týmu v době, kdy jsou hráči Unionu zatažení ve velkém počtu před svým vápnem.
37'
Kerem Demirbay se snažil individuálně se uvolnit, přešel ale jen přes jednoho hráče, ten druhý ho už zastavil.
36'
Diaby našel pěkným centrem ze strany před brankou Patrika Schicka, ten ale hlavou nezamířil přesně, Luthe mohl zůstat v klidu.
35'
Právě Bakker si nabíhal na přihrávku do vápna, ale nedokázal těžký míč zkrotit.
34'
Leverkusen při své rozehrávce mění své rozestavení na to se třemi hráči vzadu, Bakker se vysouvá na levé straně až na křídlo.
33'
Akcím Leverkusenu chybí v posledních minutách nápad, i proto se Union celkem snadno brání.
32'
Marcus Ingvartsen byl za svůj faul důrazně pokárán, příště už by to bylo za žlutou kartu.
31'
Union nenapadá příliš vysoko, čímž rozhodně usnadňuje svému soupeři rozehrávku. Domácí se snaží zahušťovat střed pole.
30'
Také další míč do vápna Patrika Schicka nenašel a hráči Leverkusenu to musí zkoušet znovu až z vlastní poloviny.
29'
Z pravé strany centroval mladý krajní bek Leverkusenu Jeremie Frimpong, ale ve vápně žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
28'
První žlutou kartu utkání dostává křídelník Leverkusenu Moussa Diaby, který nepříjemně přišlápl nohu Timovi Baumgartlovi.
27'
Bakker poslal z levé strany polovysoký míč před branku. Ve vápně byl ale jen Patrik Schick a ten měl k míči daleko.
27'
Na zem se poroučel střelec vyrovnávací branky Bayernu Diaby, ale tentokrát se o faul nejednalo, hraje se dál.
26'
Tempo utkání v posledních minutách přeci jen trochu upadlo a je to dáno především tím, že Leverkusen svého soupeře moc nepouští k míči.
25'
Míč ze standardní situace směřoval do vápna Unionu, ale ve vzduchu byli silnější domácí hráči.
24'
Robin Knoche skluzem fauloval Exequiiela Palaciose, dvaadvacetiletého argentinského záložníka Leverkusenu.
23'
Dlouhý nákop Leverkusenu mířil přesně mezi Schicka s Demirbayem, ani jeden tak nemohl udržet míč pro svůj tým.
22'
Na zadní tyči se míč snesl ke kopačkám posily letní posily Leverkusenu z PSG Mitchela Bakkera, ten ale složité zpracování nezvládl.
21'
Leverkusen se zase rychle přesunul na útočnou polovinu a vybojoval další rohový kop.
20'
Dopředu se hnal útočník Unionu Taiwo Awoniyi, ale bylo to zbytečné, nakonec se mával ofsajd.
19'
Nakonec před branku Berlínu letěl centr z pravé strany. K hlavičce se dostal Nadiem Amiri, ale mířil hodně nepřesně.
18'
Leverkusen pokračuje v dobývání branky Unionu, zatím se ale pohybuje docela daleko od vápna soupeře.
17'
Od té vyrovnávací branky jsou hosté rozhodně aktivnější a mnohem častěji na míči. Union se soustředí na obranu a bude čekat na svou šanci.
16'
Centr z levé strany se stal snadnou kořistí brankáře Unionu Lutheho.
15'
Leverkusen se dopustil nepřesnosti ve středu pole a na chvíli přišel o míč. Rychle ho ale zase získal zpět.
14'
Hra byla přerušena kvůli ofsajdu, ve kterém byl přistižen Kerem Demirbay.
13'
Zatím sledujeme hodně atraktivní utkání. Oba týme se snaží útočit a oba už se jednou prosadily.
12'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno na 1:1! Vzal to na sebe rychlonohý MOUSSA DIABY, který se rozběhl po pravém křídle, dostal se až do vápna, kde si míč nachystal na levou nohu a přesnou střelou okolo Lütheho vyrovnal. Asistence: Jeremie Frimpong.
11'
Další rohový kop Leverkusenu už tak povedený nebyl, přesto ještě Schick udržel míč na hrací ploše a snažil se navést si ho na střelu. Ta však byla zablokovaná.
10'
Po rohovém kopu byl ve vzduchu nejvýš Patrik Schick, ale svou hlavičku poslal nad branku. Byla to už druhá dobrá šance českého hráče v tomto zápase.
9'
Diaby centroval z pravé strany a vybojoval alespoň rohový kop.
8'
Leverkusen neměl špatný vstup do utkání a měl i první šanci, tu ale Schick neproměnil a teď favorit utkání prohrává.
7'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Domácí využívají hned svou první šanci v tomto zápase a jdou do vedení! TAIWO AWONIYI si skvěle zpracoval přihrávku na hrot a pak využil toho, že k němu nepřistoupili stopeři Leverkusenu na těsno a krásnou střelou pod břevno překonal brankáře Hrádeckého. Asistence: Max Kruse.
6'
Díky dobrému napadání získal míč na hranici pokutového území Rani Khedira, ale pak se nedohodl se svým spoluhráčem Maxem Krusem a ani jeden nakonec nevypálil.
5'
Domácí se rohovému kopu snadno ubránili a hned se pokusili o protiútok, ten však nikam nevedl.
4'
Leverkusen může pokračovat ve svém tlaku, bude zahrávat svůj první rohový kop v této sezoně.
3'
Píská se první nedovolený zákrok zápasu, na zemi skončil Nadiem Amiri, takže hrát budou hosté.
2'
Do první zajímavé šance se dostal český útočník Leverkusenu Patrik Schick! Na branku Unionu uháněl z levé strany a vypálil po zemi, Lutheho však nepřekonal, ten míč vyrazil před sebe.
1'
Union začal aktivně, hned si vybojoval autové vhazování v blízkosti pokutového území Leverkusenu. Míč do něj ale nedostal.
1'
Domácí Union bude dnes hrát ve svých tradičních dresech, hráči Leverkusenu se představí celí v bílém.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník stadionu An der Alten Försterei v Berlíně, utkání za pár okamžiků začne.

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich, Knoche, Baumgartl – Trimmel (C), M. Kruse, R. Khedira, Ingvartsen, Giesselmann – Awoniyi, Haraguči.
Náhradníci: Rönnow – Jaeckel, Ryerson, Puchacz, Öztunali, Griesbeck, Voglsammer, Behrens, Teuchert.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Kossounou, Bakker – Palacios, Ch. Aránguiz – Diaby, Demirbay, Amiri – Schick.
Náhradníci: Lomb, Luňov – P. Retsos, Wendell, Sinkgraven, Weiser, Baumgartlinger, Paulinho, Pohjanpalo.

Rozhodčí: Reichel – Kempkes, Gerach.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně byl překvapivě ve vzájemných zápasech úspěšnější Union Berlín, který nejprve doma vyhrál 1:1 a v Leverkusenu se pak hrálo nerozhodně 1:1. Tyto dva kluby se ještě loni utkaly v poháru, a to už vyhrál Leverkusen 3:1. Rovněž platí, že Leverkusen s Unionem prohrál jen jediné z posledních sedmi vzájemných zápasů.
Bayer Leverkusen

Leverkusen je mnohem tradičnějším a také úspěšnějším klubem, než jeho dnešní soupeř z Berlína. Jeho cílem je každoročně atakovat pohárové příčky, a to se mu v posledních dvanácti sezonách až na jednu výjimku dařilo. V minulé sezoně ale skončil až šestý a to bude chtít v tomto ročníku jednoznačně vylepšit. Leverkusen na přestupním trhu nebyl tak aktivní, jako Union, ale i on přivedl pár zajímavých jmen. Nově budou jeho barvy oblékat například Andrej Luněv (předtím Zenit), Mitchel Bakker (PSG) nebo Odilon Kossonou (Club Bruggy). Nejvýraznějšími odhody z klubu jsou pak Demarai Gray (do Evertonu), Tin Jedvaj (Lokomotov Moskva) a Leaon Bailey (Aston Villa). Na soupisce stále najdeme českého útočníka Patrika Schicka, v minulé sezoně třetího nejlepšího střelce Leverkusenu. Bayer před sezonou odehrál tři přípravné zápasy s bilancí remízy, prohry a výhry a v 1. kole DFB Pokalu si poradil s Lokomotivem Lipsko 3:0.
1. FC Union Berlín

Union Berlín působí v německé nejvyšší soutěži třetím rokem a předchozí dvě sezony mu vyšly, jako nováček skončil jedenáctý a pak dokonce sedmý. Unioin se snažil před touto sezonou vydatně posílit, přišlo hodně volných hráčů, kteří by měli rozšířit kádr, ale pár hráčů přišlo také na přestup. Zmiňme například Tymoteusze Puchacze z Lechu Poznaň, Ricka van Drongelena z Hamburku nebo Taiwa Awoniyiho, který už v Unionu v minulé sezoně hostoval a teď už přišel z Liverpoolu na trvalý přestup. Klub naopak opustili například host z Liverpoolu Loris Karius, host ze Slavie Petar Musa nebo host z Leverkusenu Joel Pohjanpalo. Příprava na sezonu se Uniounu povedla, z pěti zápasů měl bialncí čtyř výher a jedné remízy. Prvním soutěžním startem v nové sezoně pak bylo 1. kolo německého DFB Pokalu, Union porazil 1:0 Türkgücü Mnichov.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 1. kola Bundesligy mezi týmy 1. FC Union Berlín a Bayer Leverkusen. Zápas se odehraje na stadionu An der Alten Försterei v Berlíně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.