Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Lipsko - 3. prosince 2021   20:30

Union Berlin
6' Awoniyi (Baumgartl) • 57' Baumgartl
2:1
(1:1)
Lipsko
13' Nkunku  (Szoboszlai)
Luthe – Friedrich (C), Knoche, Baumgartl – Ryerson, Becker (80. Voglsammer), R. Khedira, Prömel, Giesselmann – Awoniyi (80. Behrens), M. Kruse (72. Haraguči).
Osmers – Kempter, Siewer
An der Alten Försterei, Berlín
Lipsko
Gulácsi (C) – Mukiele, Klostermann (70. Kampl), Gvardiol – Henrichs (65. Forsberg), Laimer (70. Simakan), T. Adams, Angeliño – Szoboszlai (78. Brobbey), Nkunku – André Silva.
Martínez – Bonnah, Brobbey, Forsberg, Kampl, Raebiger, Simakan, Wosz, Ibrahimi.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:9. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:8.
Je konec. Union Berlín zaslouženě zvítězil nad Red Bullem Lipsko v poměru 2:1 a tři body zůstávají doma. Už v 6. minutě poslal domácí celek do vedení Awoniyi a Union hrál ve velkém tempu. Posléze si Berlín vypracoval obrovskou šanci, kterou ale nevyužil a ve 13. minutě byl potrestán, neboť stav utkání srovnal Nkunku. Následně nám toho ale první půle moc nepřinesla a žádné větší šance jsme svědky nebyli. V 57. minutě vstřelil nakonec rozhodující branku Timo Baumgartl, který se dostal k odraženému míči a zakončil jej do prázdné. V 81. minutě mohl pojistit výhru Haraguči nebo o čtyři minuty později Behrens, ale ani jedna šance gólem neskončila. Ke konci se ještě dostal do zakončení z hranice malého vápna Brobbey, ale jeho pokus byl zblokován.
90+4'
90+3'
Následně přichází nedovolený zákrok ze strany Red Bullu, který dnes nepředvedl dobrý výkon a tři body pro Union jsou zasloužené.
90+2'
Posléze ale Union Berlín díky Haragučimu získal autové vhazování a rozhodně s ním nespěchá a také nemá proč.
90+1'
Domácí se sice nyní snažili něco vymyslet směrem dopředu, ale k míči se dostali hosté.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
90'
Niko Giesselmann skvělým skluzem zblokoval zakončení Briana Brobbeyho na hranici malého vápna a následuje rohový kop Lipska!
89'
Genki Haraguči dokázal odkopnout pokus o centr soupeře a Lipsko bude pokračovat autovým vhazováním.
88'
Red Bull nyní kombinuje na své polovině a hledá cestičku směrem dopředu, ovšem tu Union neotevírá.
87'
Domácí tentokrát napadli rozehrávku soupeře a Kevin Behrens svým skluzem zblokoval odkop Pétera Gulácsiho.
86'
Niko Giesselmann se ocitl v příležitosti na zakončení, ale míč trefil hodně nečistě a bude to jen odkop od brány Gulácsiho.
85'
Lipsko má nyní velké problémy směrem dozadu a Union Berlín získal autové vhazování.
84'
Po rohu přišla další střela, kterou ale Péter Gulácsi znovu vychytal famózním zákrokem, ale tentokrát se jednalo o ofsajd!
84'
Kevin Behrens se dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale Péter Gulácsi vytáhl fantastický zákrok a podržel Lipsko v naději na získání bodu!
83'
Andreas Voglsammer se ocitl v obrovské šanci, ale také v jasném ofsajdu a navíc svou příležitost neproměnil.
83'
Následný centr ale poprvé proletěl vápnem a další míč do vápna už skončil v moci brankáře Lutheho.
82'
Timo Baumgartl skvělým skluzem přerušil rychlého Christophera Nkunkua a Lipsko bude zahrávat rohový kop.
81'
Genki Haraguči byl velice blízko branky na 3:1, když dostal excelentní přihrávku za obranu, ale následně měl míč trochu na delší nohu a zakončil těsně vedle levé tyče!
80'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Andreas Voglsammer.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Kevin Behrens.
78'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Brian Brobbey.
78'
Tlak Lipska sice trval, ale následná střela Nordiho Mukielého letěla hodně mimo.
77'
Následný rohový kop Red Bullu nepřinesl nic nebezpečného a Berlín poslal balón na polovinu soupeře.
76'
Dominik Szoboszlai se dostal ke hlavičce na zadní tyči po centru z levé strany, ale jeho pokus odkopl domácí obránce do zámezí.
75'
Nakonec přiletěl centr z levé strany do vápna, ale balón skončil jen v rukou připraveného Pétera Gulácsiho.
74'
Kevin Kampl šel do souboje za hranici pravidel a Union Berlín tak bude u míče, se kterým ale nespěchá.
72'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Genki Haraguči.
72'
Ovšem balón poté skončil z nohy Khdeiry jen v zámezí a následuje odkop od brány Pétera Gulácsiho.
71'
Mohamed Simakan musel okamžitě zapracovat v defenzívě, když se k míči dostal Taiwo Awoniyi. Union posléze získal autové vhazování.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Kevin Kampl.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Mohamed Simakan.
69'
Následně se Joško Gvardiol dostal ke střele z velké dálky a jeho pokus byl hodně nepřesný a letěl vedle.
68'
Berlín se nyní dobře brání, ale Red Bull bude mít k dispozici další autové vhazování na polovině domácích.
67'
Hostům se nepodařilo zakončit na hranici vápna, ale následně získali také autové vhazování.
66'
Ovšem rozhodčí po centru do vápna uviděl faul Taiwa Awoniyiho a Union se nedostal do zakončení.
65'
Dominik Szoboszlai v souboji udeřil do tváře Sheralda Beckera a rovněž viděl kartu žluté barvy od sudího.
65'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Emil Forsberg.
64'
Jak jsem již zmiňoval, Rani Khedira by si měl dávat pozor na své zákroky a za další faul už uviděl žlutou kartu.
63'
Taiwo Awoniyi čekal uvnitř vápna na centr, který na něj nakonec opravdu přišel, ale domácí útočník nedokázal navázat na úvod zápasu.
62'
Christopher Nkunku nyní předvedl dobrý první dotyk s míčem, který si dál do běhu, ale Andreas Luthe u něj byl jako první.
61'
Hosté se snažili projít středem hrací plochy, ale tam nebylo místo.
60'
Po chvíli se André Silva sice dostal ke střele z hranice šestnáctky, ale jeho pokus letěl vedle a bez razance. Po hodině hry tak Union vede nad Red Bullem 2:1.
59'
Jeho následný centr mířil na přední tyč, ale tam byl připraven Taiwo Awoniyi, který odkopl balón.
58'
Nyní ale na druhé straně hrací plochy získalo Lipsko volný kop z pravé strany, který bude zahrávat Dominik Szoboszlai.
57'
Union Berlín právě vstřelil branku!
A je to 2:1 pro domácí celek! Standardní situace byla rozehrána signálem, kdy přišla přízemní přihrávka ke hranici vápna, odkud domácí hráč vystřelil, ale trefil pouze soupeře a TIMO BAUMGARTL z bezprostřední blízkosti doklepl balón do svatyně Red Bullu.
57'
Sheraldo Becker dostal po pravé straně přihrávku do běhu, kterou následně poslal do vápna na Taiwa Awoniyiho, ale ten byl zády k bráně a snažil tak najít dalšího spoluhráče, ovšem to už mu míč odkopl soupeř a následuje rohový kop.
56'
Následný rohový kop Lipska ale nenabídnul žádné větší vzrušení a skončil právě v rukou domácího gólmana.
55'
Andreas Luthe měl obrovské štěstí v naštěstí, jelikož mu míč odskočil těsně před nohou a následně skončil vedle levé tyče.
54'
Další nedovolený zákrok, kterého se opět dopustil Rani Khedira a měl by si už dávat pozor na své zákroky, jinak přijde varování v podobě žluté karty.
53'
Nyní nám v Berlíně začalo také sněžit a mimo fotbalovou, tady máme také vánoční atmosféru.
52'
Union se sice dostal do rychlého brejku, ovšem ten nakonec nepřinesl nic nebezpečného a posléze sudí odpískal faul Khedirovi.
50'
Rani Khedira se měl dopustit faulu na brankáře Pétera Gulácsiho, který chtěl odkopnout balón, ale přitom byl atakován útočníkem soupeře, který sice vstřelil gól, ale ten platit nebude.
49'
Začátek druhé poloviny nám zatím nic moc neukázal a Péter Gulácsi nyní zakopl balón nepřesně do zámezí.
47'
Sheraldo Becker se dopustil nedovoleného zákroku u postranní čáry a Lipsko bude u míče na své polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:30.
První polovina dnešního utkání je za námi a Union Berlín hraje s Lipskem nerozhodně 1:1. Už v 6. minutě poslal domácí celek do vedení Awoniyi a Union hrál ve velkém tempu. Posléze si Berlín vypracoval obrovskou šanci, kterou ale nevyužil a ve 13. minutě byl potrestán, neboť stav utkání srovnal Nkunku. Následně nám toho ale zápas moc nepřinesl a žádné větší šance jsme svědky nebyli.
45'
44'
Lipsko se snažilo něco vymyslet centrem, ale Christopher Nkunku míč poslal jen do zámezí.
43'
Nyní se svádí boj o míč ve středu hrací plochy bez něčeho nebezpečného.
41'
André Silva měl hodně místa ve vápně na zakončení hlavou, které ale poslal jen nad horní tyč.
40'
Úvod zápasu se sice odehrával ve velkém tempu, ovšem po srovnání tady nemáme příliš zajímavou podívanou.
39'
Ovšem ani tentokrát standardní situace nepřinesla nic vážnějšího a Grischa Prömel uvnitř vápna poslal svoji přihrávku do zámezí.
38'
Opět zněla píšťalka rozhodčího, která tentokrát signalizovala faul hostujícího hráče a Union bude mít volný kop.
35'
André Silva nyní dostal naloženo v souboji s Robinem Knochem a leží na trávníku, zatímco fanoušci hlasitě pískají.
34'
Taiwo Awoniyi si skvěle sběhl za Nordiho Mukieleho, ale Péter Gulácsi byl připraven a balón vyrazil.
33'
Momentálně tady tak máme nudnější pasáž, ve které se neděje nic moc zajímavého a míč často končí jen v zámezí.
32'
Následně přichází chyba na straně Red Bullu, což znamená autové vhazování pro domácí Berlín, který je dnes hlasitě podporován fanoušky.
31'
Hostující hráči nyní drží míč na své polovině a nikam moc nespěchají.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Union Berlín hraje s Red Bullem Lipsko 1:1.
29'
Posléze přišel rychlý brejk Unionu Berlín, ale Sheraldo Becker ve finální přihrávce zklamal a našel jen soupeře.
28'
Angeliño centr z rohového kopu velmi dobře stočil na zadní tyč, ale tam míč zlikvidoval domácí obránce a ten skončil jen v moci gólmana.
27'
Tentokrát ale přišel centr z pravé strany, který Robin Knoche zahrál do zámezí a následuje rohový kop Red Bullu.
26'
Nyní se toho na hrací ploše moc neděje, neboť Union s míčem nikam nespěchá a Lipsko rovněž předvádí pomalejší útoky.
24'
Nyní hostující mužstvo získalo autové vhazování na polovině soupeře. Poté přiletěl centr, ale ten skončil pouze mimo hrací plochu.
23'
Max Kruse se postaral o centr z rohového kopu, ovšem ten skončil jen na hlavě soupeře. Následně se měl Sheraldo Becker dopustit faulu, po kterém došlo ke strkanici.
22'
Standardní situace byla rozehrána signálem, po kterém získal Berlín také rohový kop a to z pravé strany.
21'
Nyní přišel nedovolený zákrok ze strany hostujícího hráče a Union bude mít volný kop.
20'
Union Berlín má zatím na kontě očekávaných gólů hodnotu 1,5 zatímco Lipsko pouze 0,2. Stav je ale 1:1 a přesně tohle je fotbal s kulatým nesmyslem.
18'
První centr po rohu skončil na hlavě domácího hráče. Následně přiletěl další míč do vápna, ale ten přinesl jen hodně nepřesné zakončení hlavou.
17'
Christopher Nkunku vyslal dopředu Andrého Silvu, který ale neměl prostor zakončit. Posléze tak vypálil z dálky Dominik Szoboszlai a Andreas Luthe jeho pokus musel vyrazit nad bránu. Následuje rohový kop Red Bullu.
15'
Srovnávací gól dost nakopl hosty z Lipska, kteří opět kombinují na polovině domácích.
14'
Nyní Red Bull získal přímý kop, kterého se ujal gólový střelec Christopher Nkunku, ale jeho pokus tentokrát letěl nad bránu soupeře.
13'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Nedáš, dostaneš a je srovnáno na 1:1! CHRISTOPHER NKUNKU získal míč na střed a z velké dálky vypálil nepříjemnou skákavou střelu do levé části branky, se kterou si Andreas Luthe poradil velice špatně. Asistence: Dominik Szoboszlai.
12'
Tak tohle byla obrovská šance Unionu na dvoubrankové vedení! Sheraldo Becker dostal fantastickou přihrávku na pravou stranu a následně dával míč do vápna, kde Taiwo Awoniyi minul balón a Max Kruse zakončil vedle levé tyče!
11'
A dokonce to chvíli vypadalo, že se Union dostane také do přečíslení, ovšem Taiwo Awoniyi se poté dopustil jen faulu.
10'
Standardní situace hostů ale nepřinesla nic nebezpečného a do brejku se může vydat Union Berlín.
9'
Red Bull se poprvé v utkání dostal blíž k bráně soupeře a Konrad Laimer získal rohový kop.
8'
Sheraldo Becker se nyní dostal dopředu, ale nakonec je z toho jen autové vhazování pro Lipsko.
6'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Domácí celek potvrzuje skvělý vstup do utkání a vede 1:0! Následný rohový kop byl rozehrán nakrátko a posléze přiletěl centr do vápna, ve kterém vyhrál hlavičkový souboj Timo Baumgartl a následně u pravé tyče zakončil TAIWO AWONIYI. Asistence: Timo Baumgartl.
6'
Angeliño zblokoval pokus o centr soupeře z pravé strany a Union Berlín bude zahrávat rohový kop.
5'
Union za chvíli bude mít na svém kontě skoro deset autových vhazování, což je pro začátek utkání velice moc.
4'
Další centrovaný míč přiletěl do pokutového území Lipska, ale obrana Red Bullu znovu dobře zareagovala.
3'
Balón se znovu dostal jen mimo hrací plochu a zatím je to Berlín, který se snaží něco vymyslet.
2'
Po autovém vhazování domácího mužstva se opět míč dostal dovnitř šestnáctky, ale hráči Unionu nedokázali vystřelit.
1'
Union Berlín sice dostal centr z pravé strany do vápna, ale tam jej obrana Red Bullu odkopla do zámezí.
1'

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich (C), Knoche, Baumgartl – Ryerson, Becker, R. Khedira, Prömel, Giesselmann – Awoniyi, M. Kruse.
Náhradníci: Rönnow – Behrens, Haraguči, Jaeckel, Möhwald, Oczipka, Öztunali, Trimmel, Voglsammer.
Trenér: Urs Fischer

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Mukiele, Klostermann, Gvardiol – Henrichs, Laimer, T. Adams, Angeliño – Szoboszlai, Nkunku – André Silva.
Náhradníci: Martínez – Bonnah, Brobbey, Forsberg, Kampl, Raebiger, Simakan, Wosz, Ibrahimi.
Trenér: Jesse Marsch

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer.
1. FC Union Berlín se aktuálně nachází na 6. místě s 20 body a skóre 20:19. Po domácí výhře nad městským rivalem Herthou 2:0 zavítal Union do Frankfurtu. Tam šli do vedení domácí a po první půli vedli 1:0. Po hodině hry srovnal Kruse a zdálo se, že zápas skončí remízou, ovšem v 90+5. minutě vystřelil domácím výhru N'Dicka a Union odjel s prohrou 1:2.
RB Lipsko je momentálně na 8. pozici s 18 body a skóre 24:16. Aktuálně tak je Lipsko daleko za svým očekáváním. Po prohře 0:2 na půdě Hoffenheimu přivítalo na svém stadionu Leverkusen. A byli to hosté, kteří vstoupili do utkání velice dobře a po první půli vedli 2:0. V 62. minutě sice snížil Silva, ale na to rychle odpověděl Frimpong. Lipsko tak prohrálo 1:3.
Ve 14. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy 1. FC Union Berlín a RB Lipsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v květnu na půdě Unionu, který ovšem zvítězil v poměru 2:1. Dnes se tak tuto výhru bude snažit zrekapitulovat na svém stadionu An der Alten Försterei v Berlíně. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.