Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Bochum - 14. srpna 2021   15:30

Wolfsburg
22' Weghorst (Brooks)
1:0
(1:0)
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon (87. Mehmedi) – X. Schlager (81. Guilavogui), Arnold – Baku, Philipp (81. Gerhardt), Steffen (70. Marmúš) – Weghorst.
Pervan – Gerhardt, Marmúš, Guilavogui, Pongračić, Mehmedi, Bornauw, Walther.
Willenborg – Kleve, Unger
Volkswagen Arena, Wolfsburg
8 536 diváků
Bochum
Riemann – Gamboa (78. Bockhorn), Lampropoulos (89. Ganvoula), Leitsch, Soares – Losilla (C), Tesche, Rexhbecaj – Asano (46. Pantovič), Zoller, Antwi-Adjei.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 12:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:7.
Je dobojováno. I když měli domácí po celý zápas výhodu jednoho muže v poli, tak toho nedokázali využít k dalším gólům. Aktivní byl hlavně Weghorst, jenže hned dvakrát ztroskotal na skvělém Riemannovi. Bochum se za celý zápas dostala pouze do jedné velké šance, tu ale Pantovič trestuhodně zahodil, ve druhé půli tak gól nepadl a zápas skončil těsným výsledkem 1:0.
90+5'
90+4'
Ještě krátká pauza, domácímu Lacroixovi se nechtělo příliš na nohy.
90+3'
Mimo své vápno se vydal gólman Riemann, jenže nerozehrál příliš dobře a pak se musel dívat, jak se z dálky snaží trefit jeho bránu Umar Marmúš. Míč šel nad břevno.
90+3'
Jak Losilla, tak i Bockhorn byli při svých střelách zablokováni, Casteels zasahovat nemusel.
90+2'
Hosté už musí pospíchat a tak posílají dopředu dlouhé nákopy naslepo.
90+1'
Z rychlého kontru zakončoval Baku, přesnost střel domácích je ale dost tristní. I tohle šlo o velký kus nad.
90+1'
Za domácí to z dálky zkoušel Guilavogui, ani on ale branku netrefil.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Na levé straně dostal trochu prostoru Rexhbecaj, rána levačkou ovšem prolétla vysoko nad brankou.
89'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Vasilis Lampropoulos, přichází Silvere Ganvoula.
88'
Ještě jedna žlutá karta pro hosty, dostal ji Elvis Rexhbecaj.
87'
Hra je na půlce Bochumi, domácí se teď nikam nehrnou.
87'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Admir Mehmedi.
86'
A vypadá to, že se za chvíli bude i střídat, na lavičce vstal Admir Mehmedi.
85'
Na trávníku posedával domácí Roussillon, po chvilce se s lékařem posunul na ošetření mimo hrací plochu.
84'
Roussillon svým centrem trefil Losillovu ruku, ta byla u těla, tohle na penaltu nebylo.
83'
Na levou stranu dostával příhru Antwi-Adjei, nedokázal však zpracovat a míč skončil mimo hrací plochu.
82'
Bochum se začíná nadechovat k náporu, cítí, že by to mohlo na vyrovnání vyjít.
81'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Yannick Gerhardt.
81'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Josuha Guilavogui.
80'
Střídat se bude i na straně Wolfsburgu a t hned dvakrát.
78'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Herbert Bockhorn.
77'
Obrovská šance hostů na srovnání skóre! Rexhbecaj vysunul do brejku Pantoviče, jenže ten svou příležitost zahodil, když nepříliš umístěnou ranou nechal vyniknout Casteelse!
75'
Tohle volalo po gólu. Marmúš sice ve vápně upadl, přihrál však na Weghorsta, tomu ale Riemann střelu po zemi zvládl vykopnout!
74'
Arnold se ke střele kousek za vápnem neodhodlal, pokračuje obléhání šestnáctky.
73'
Další takovou předvedl hostující Pantovič, tomu vůbec nevyšel centr, míč poslal mimo hrací plochu.
73'
Nesledujeme teď zrovna strhující fotbal, na obou stranách je dost nepřesností.
71'
Z dálky se o překvapivý pokus snažil Christopher Antwi-Adjei, Casteelsovu branku ale minul a navíc zakončoval z ofsajdové pozice.
70'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Umar Marmúš.
69'
Gamboa dobře zpracoval vysoký pas, sklepl jej i na Zollera a ten o půlkrok přeběhl ideální pozici pro zakončení!
68'
Miloš Pantovič rozehrál rohový kop Bochumi, jenže pouze k jednomu z obránců. Po okamžité hlavičce zamířil míč směrem k půlce.
66'
Po delší době střela ze strany hostů, Elvis Rexhbecaj však branku minul o opravdu velký kus.
64'
Zatímco na hrací ploše probíhalo ošetření, ostatní hráči využili pauzu k občerstvení. Už je ale zase vše připraveno ke hře.
63'
Potíže pro domácí tým, neboť Renato Steffen leží na trávníku a vypadá to na silné křeče.
62'
Přímý kop hostů, nízký centr ale dolétl sotva do vápna, kde přišel pohotový odkop.
60'
Přihrávku na střed dostal domácí Schlager, měl docela dost prostoru, jenže rána levačkou prosvištěla vedle Riemannovy branky.
59'
Útočný faul hostů, v pokutovém území se provinil Zoller, koňarem trefil Lacroixe.
58'
Dnešní utkání sleduje 8 536 diváků.
57'
Schlager nezpracoval prudkou přihrávku na levou stranu, míč mu utekl do zámezí.
56'
Hlavičková malá domů na Riemanna, ten ihned rozehrál na spoluhráče.
54'
Nemít dnes Bochum Riemanna, kdoví, kolik by to už bylo. Steffen našel zleva centrem Weghorsta, ten ale zase hlavičkoval přesně do míst, kde číhal gólman hostů.
52'
Po krátkém obléhání hostujícího vápna nacentroval Mbabu na Bakua, ten hlavičkoval přesně do rukavic gólmana Riemanna.
51'
Pantovič se při souboji o míč ohnal rukou a loktem trefil Arnolda do tváře. Obešlo se to kupodivu bez karty.
50'
Začátek druhého poločasu přináší trvalejší tlak Wolfsburgu, skoro to vypadá, že hosté ještě zůstali v šatně...
48'
Z levé strany to zkusil Roussillon a šlo to hned na první tyč. Riemann opět úspěšně zasáhl.
46'
Hned v úvodu druhé půle mohl Weghorst navýšit náskok domácích, když si ve vápně naskočil na hlavičku a tlačil zakončení pod břevno, jenže Riemann dokázal reflexivním zákrokem šanci zneškodnit!
46'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Miloš Pantovič.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
Je za námi první půle, která měla velice ostrý start. Už ve čtvrté minutě byl vyloučen hostující Robert Tesche a Wolfsburg měl navíc penaltu. Tu však Wout Weghorst neproměnil, střelu mu chytil pohotový Manuel Riemann. Wout Weghorst však ve 22. minutě své zaváhání odčinil a po dlouhém autovém vhazování skóroval přesnou křížnou ranou. Víc velkých šancí ale nebylo, Wolfsburg svou přesilovku více nevyužil a jelikož ani Bochum nedokázala brankáře Casteelse vážněji ohrozit, do kabin se odešlo za stavu 1:0.
45+2'
45+1'
Z levé strany posílal na Bakua ostrý centr Weghorst, nakonec ale bylo vše zbytečné, neboť střelec zatím jediné branky byl v ofsajdu.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
45'
Roussillon poslal od brankové čáry trochu nečekaný centr, Baku na něj nedosáhl a míč skončil na opačné straně v zámezí.
43'
Vypadá to, že domácí tým ubral na tempu a pouští soupeře do hry. S centrem si však neporadil ani Danilo Soares.
42'
Hostující Christopher Antwi-Adjei neváhal, rychle rozehrál aut a rázem tu byl náznak akce Bochumi. Domácí museli bleskově odkopávat.
40'
Bochum ještě chvíli pomýšlela na útok, další centr ale Casteels i přes své tísnění dokázal vyboxovat.
40'
Hodně nepovedený signál hostů z přímého kopu, Mbabu oblouček lehce odhlavičkoval.
39'
Centr skončil u Lampropoulose a ten lehce ohrozil Casteelse, který jinak zatím nemá moc práce.
38'
Hosté se po dlouhé době dostali na útočnou polovinu a i tady bude rohový kop.
36'
Mbabu poslal k vápnu dlouhý aut, Riemann a spol. ale mohli zůstat v klidu, neboť následná střela z dálky šla vedle.
35'
Zleva i zprava létají míče před Riemanna, obrana Bochumi neví, kde ji hlava stojí.
34'
Centr z levé strany mířil na nabíhajícího Weghorsta, ten nebyl daleko od sklepnutí na branku, Riemann ale na poslední chvíli sáhl rukavicí do dráhy letu míče a srazil jej na roh.
33'
Rexhbecaj zatočil centr přesně na branku, Casteels si připsal snadný zákrok na brankové čáře.
32'
Trochu se nám na trávníku přitvrzuje, přibývá nedovolených zákroků, centr do vápna teď předvedou hosté.
30'
Následný přímý kop byl zdí zblokován a výsledkem byl jen neškodný oblouček do Riemannových rukavic.
29'
Faul tentokrát na opačné straně, kousek od pokutového území se provinil Maxim Leitsch a dostal za to žlutou kartu.
28'
Faul na Rexhbecaje, provinil se domácí Bote Baku. Bochum si může alespoň na chvíli oddechnout.
26'
Narážečka na levé straně, domácí se vehementně snaží dostat do tlaku a přidat co nejdříve druhý gól.
25'
Nevyšla ani kombinace mezi Bakuem a Weghorstem, tato střela byla zablokována.
24'
Přihrávka na Schlagera neprošla, hosté se v tuto chvíli dokázali ubránit a odkopli.
22'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Tlak domácích přináší úspěch. Po dlouhém autovém vhazování se míč dostal do vápna k WOUTU WEGHORSTOVI, ten si zpracoval, obtočil se kolem svého strážce a křížnou ránu uklidil mimo Riemannův dosah. Odčinil tak neproměněnou penaltu a Wolfsburg vede 1:0.
21'
Domácí v zelených dresech jsou na útočné polovině, chystají se k autovému vhazování.
19'
Z levé strany to zkusil Bote Baku a jeho táhlá střela donutila Riemanna na brankové čáře zakročit.
18'
A už zase domácí tým, Ten teď sází na poklidnou a trpělivou rozehrávku s přibližováním se k brance.
16'
Domácí reklamovali další penaltu, neboť v pokutovém po souboji upadl Steffen, tentokrát se nekontrolovalo ani video.
15'
Na následnou rozehru si v pokutovém území naskočil Zoller, hlavičkou ovšem mířil nad.
15'
Teď je tu ale roh pro hosty, obrana Wolfsburgu srazila prudký centr Antwi-Adjeie.
13'
Bochum to bude mít hodně těžké, zatím má plno práce s tím chytat výpady soupeře po křídlech.
11'
Centr letěl až na zadní tyč, kde si seběhl Weghorst, slabou hlavičkou však Riemanna nepřekvapil.
10'
Rohový kop pro Wolfsburg, před Riemannem bude zase živo, hráči už míří na malé vápno.
9'
Bochum se u míče moc dlouho neohřála, domácí tým už jde středem kupředu.
8'
Dlouhý pas hostů, Losilla hledal rozběhnuté spoluhráče, dal jim však až moc prudký pas a míč skončil u Casteelse.
7'
Wolfsburg jde samozřejmě zase do útoku, Mbabu tlačil míč na pravou stranu, obrana hostů v tuto chvíli odkopla.
6'
Tak tohle byl opravdu velice akční úvod utkání, před Bochumí teď stojí těžká práce, odehrát takřka celý duel v oslabení.
5'
Míč si na penaltový puntík postavil Wout Weghorst, mířil po zemi k tyči, jenže gólman Riemann vystihl směr a penaltu chytil!
4'
Je to tak, rozhodčí nařizuje penaltu a Robert Tesche navíc dostává rovnou červenou kartu!
3'
Rozhodčí se jde podívat na video, tady ale nebude o čem, ruka byla zcela jasná.
2'
I po rohovém kopu bylo před brankou Bochumi živo, hlavičku chtěl vyrazit Tesche, jenže míč mu skočil na ruku a poté na tyč!
1'
Velice ostrý start utkání. Domácí se dostali do útoku, v pokutovém území dostal šouravou přihrávku Baku a z velice dobré pozice napálil břevno!
1'

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon – X. Schlager, Arnold – Baku, Philipp, Steffen – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Gerhardt, Marmúš, Guilavogui, Pongračić, Mehmedi, Bornauw, Walther.

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Lampropoulos, Leitsch, Soares – Losilla (C), Tesche, Rexhbecaj – Asano, Zoller, Antwi-Adjei.
Náhradníci: Esser – Pantovič, Ganvoula, Bockhorn, Mašović, Bella-Kotchap, Osterhage, Chibsah.

Rozhodčí: Willenborg – Kleve, Unger.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve VOLKSWAGEN ARENĚ začne v 15:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Frank Willenborg, kterému budou na pomezí asistovat Guido Kleve a Marcel Unger.
VfL Bochum

Hosté jsou nováčky nejvyšší německé soutěže. V loňském ročníku Bochum vyhrála 2. Bundesligu s tříbodovým náskokem na Fürth. Příprava proběhla lépe, než u dnešního soupeře, první duely byly proti ne až tak známým jménům, pak ale Bochum porazila Parmu a prohrála s Arnhemem a Utrechtem. Generálkou na ligu pak byl Německý pohár proti Wuppertaleru SV, kterou VfL vyhrálo 2:1 po prodloužení.
VfL Wolfsburg

Domácí tým skončil v minulém ročníku na skvělém čtvrtém místě a vybojoval si tak postup do milionářské Ligy mistrů. Příprava na tuto i ligovou soutěž však nebyla z těch vydařených, klub vyhrál pouze jediný přípravný duel a to proti Erzgebirge Aue a naopak prohrál s Rostockem, Kielem, Lyonem, Monakem i Atlétikem Madrid. Alespoň trochu si pak vylepšil náladu postupem v domácím poháru, Preußen Münster zdolal na jeho půdě 3:1 po prodloužení.
Dobré odpoledne u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 1. kola mezi týmy VfL Wolfsburg a VfL Bochum.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.