Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Frankfurt - 19. září 2021   19:30

Wolfsburg
70' Weghorst (Waldschmidt)
1:1
(0:1)
Frankfurt
38' S. Lammers  (Kostić)
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Bornauw, Gerhardt (86. Roussillon) – Guilavogui, Arnold – Lukebakio, Waldschmidt (72. Baku), Steffen (46. L. Nmecha) – Weghorst.
Zwayer – Achmüller, Foltyn
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Frankfurt
Trapp – D. da Costa, Ndicka, Hinteregger (C), Durm – Kamada (83. Ilsanker), Jakić, Sow (82. Hrustic), Kostić (72. Lindström) – Borré, S. Lammers (72. Hauge).

Wolfsburg poprvé v sezoně ztrácí body a Bayern tak jde do čela německé Bundesligy o skóre. Domácí se ve druhém poločase zvedli. Zaslouženě srovnali dorážkou Weghorsta, který doklepl Trappem zázračně vyraženou střelu Waldschmidta. Domácí byli najednou v laufu a soupeře mačkali. Nicméně posléze plynulost hry ovlivnily střídání. Hosté měli závěr zápasu víceméně pod kontrolou. Každopádně při poslední akci skóroval podruhé Weghorst hlavou o tyč z malého vápna, kdy mu sklepával Lacroix. Rozhodčí Zwayer hned signalizoval ofsajd a VAR potvrdil jeho původní verdikt. Po závěrečném hvizdu si ještě dvojice Zwayer – Weghorst tuto situaci vysvětlovala.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:18.
90+4'
90+3'
Wolfsburg napravil ztrátu na polovině hřiště a Baku nahrál na levou stranu, načež přiletěl centr na zadní tyč, kde zakončoval Lacroix zhruba na hranu malého vápna a Wout Weghorst doklepával o pravou tyč do sítě. Nicméně, ačkoliv tomu nemůže uvěřit, tak stál v těsném ofsajdu. Původní verdikt sudího potvrdil i VAR.
90+2'
Jesper Lindström centroval z levé strany, domácí odvrátili balón a mohou postupovat na Trappa.
90+1'
Domácí pobyt na útočné polovině neměl dlouhého trvání.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Jesper Lindström nesdílí názor, že fauloval na levé straně Mbabua, Casteels bude nakopávat.
90'
Kevin Mbabu vystihl nahrávku na Lindströma, ale jen posunul balón na aut pro Durma.
89'
Nepřesnou rozehrávku mohl potrestat Josuha Guilavogui, ale ranou z levé strany zakončil nad branku.
88'
Žlutou kartu dostává Evan Ndicka (Eintracht Frankfurt).
87'
Ajdin Hrustic ztratil balón na levé straně proti několika hráčům, ale domácí chybovali v rozehrávce, potom ale zapracoval Bornauw.
86'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Jérôme Roussillon.
86'
Jens Hauge převzal nahrávku šajtlí na pravé straně, pak chtěl vysunout Lindströma, načež domácí poslali míč do zámezí a vhazuje tak da Costa.
85'
Koen Casteels musel hrát z první na levou stranu a Arnold potom roztáhl hru až na Mbabua, ten byl zdvojený a hosté si poradili s jeho pasem na Lucase Nmechu.
84'
Rafael Borré si našel centr z pravé strany na středu vápna, vystoupal nad Lacroixe a posadil balón hlavou na horní síť.
83'
Stefan Ilsanker začal tím, že vybojoval faul na hraně středového kruhu.
83'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Stefan Ilsanker.
82'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Ajdin Hrustic.
82'
Tlak Wolfsburgu polevil a Frankfurt se ho ještě bude snažit chystaným dvojím střídáním.
81'
Kristijan Jakić podkopl obránce při nahrávce z levé strany, kroutí hlavou...
80'
Kevin Trapp pouštěl centr Bakua z pravé strany u delší tyče a Gerhardt poté hodně minul jeho branku.
79'
Jesper Lindström byl na levé straně ve velkém úhlu a víceméně jen odevzdat balón ke Casteelsovi.
78'
Martin Hinteregger nakopl míč nečistě přes levou stranu a domácí fanoušci tomu zatleskali.
77'
Maximilian Arnold kopl roh z pravé strany levačkou na druhou tyč, tam byl rukama Trapp.
76'
Wolfsburg cítí šanci na to otočit zápas a nyní má velkou převahu.
75'
Josuha Guilavogui zakončoval hlavou z pravé strany, hosté se osvobodili a budou útočit.
74'
Josuha Guilavogui vystřelil z pravé strany po zemi na zadní tyč, Trapp použil ruce při svém zákroku.
74'
Bote Baku naběhl na pravou stranu, ale obránce zasáhl ve skluzu.
72'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sam Lammers, přichází Jens Hauge.
72'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Jesper Lindström.
72'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Bote Baku.
70'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Kevin Mbabu posadil na trávník v pravé polovině vápna dva hráče a posunul na levačku Waldschdmita, jeho ránu vytahoval Trapp pravou rukou, ale na dorážku WOUTA WEGHORSTA u levé tyče už nemohl dosáhnout.
69'
Kevin Trapp dobře četl standardní situaci Arnolda k brankářově levé tyči a vyrazil balón rukama.
68'
Martin Hinteregger zastavil soupeře z pravé strany těsně před vápnem a fasuje žlutou kartu.
67'
Jens Hauge půjde za malý moment na plac.
66'
Maxence Lacroix si pomohl postrčením z pravé strany mimo hru na Lammerse, střelec doposud jediného gólu v zápase uspěl se svou reklamací.
66'
Koen Casteels nakopával středem, ale hosté sebrali balón. Nicméně neužili si ho příliš dlouho.
65'
Centr z levé strany propadl přes Ndicku na kopačku Jakiće.
64'
Evan Ndicka odvrátil centr z levé strany na přední tyči, domácí začínají od středového kruhu.
63'
Kamada počkal na seběh da Costa na pravou stranu, ale Wolfsburg dobře dostupoval a hosté hráli až na polovinu hřiště.
62'
Lucas Nmecha nedosáhl na balón na pravé straně a ještě fauloval Hinterreggera.
62'
Maxence Lacroix prodlužoval aut Mbabua z pravé strany u přední tyče jen k bránícímu hráči.
60'
Filip Kostić se pustil na levé straně do souboje s Lacroixem, ten ho přetlačil a Kostićovi byl poté odpískaný faul na hraně domácího vápna. S výrokem rozhodčího vůbec nesouhlasí.
59'
Koen Casteels odehrál balón na levou stranu, na polovině hřiště ale čekal Jakić.
58'
Wout Weghorst ukončil tlak domácích z levé strany nepřesným pasem křížem.
56'
Kevin Mbabu se rozeběhl do otevřené a postrčil na Lukebakia, jeho levačku pod břevno boxoval Trapp. I tak se mával ofsajd.
55'
Rafael Borré dotíral z pravé strany na obránce a vhazovat bude da Costa.
54'
Kristijan Jakić fauloval na polovině hřiště a domácí měli výhodu. Dodi Lukebakio se vyhnul skluzu Hinterreggera a odcentroval zprava na volej Weghorsta, ten v obrovské šanci přestřelil a dost se na sebe zlobil!
53'
Durm zatahal za dres Mbabua na pravé straně a je šestým hráčem, který dnes byl potrestaný žlutou kartou.
52'
Evan Ndicka fauloval ve středovém kruhu, domácí zvolili rozehrávku nakrátko. Hra se teď docela kouskuje.
51'
Djibril Sow výborně vystoupil na hranici středového kruhu a Josuha Guilavogui jej šlápl do nártu při souboji o balón. Jasná žlutá karta.
50'
Wout Weghorst faulován zprava při rozehrávce Wolfsburgu, ale tohle přišlo člověku docela přísné.
49'
Filip Kostić přihrál nedůrazně na levé straně a Josuha Guilavogui měl snadnou práci.
48'
Lucas Nmecha má za sebou první dotek s míčem, na pravé straně vápna si zpracoval balón a vyslal střelu na bližší tyč do náruče Trappa.
48'
Sam Lammers nedosáhl na přední tyči na centr Borrého z pravé strany, Casteels byl rukama u balónu dřív.
47'
Kostič trefil Mbabua nohou, hra byla přerušena.
46'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Lucas Nmecha.
46'
Frankfurt přežil úvodní nápor Wolfsburgu, při šanci Mbabua z druhé vlny ho zachránilo břevno. Postupem času vyrovnal hry a hlavně z rychlých kontrů byl pořádně nebezpečný. Domácí rozehrávka nebyla vůbec ideální. Když už se zdálo, že v prvním poločase branku neuvidíme, tak se prosadil Lammers k přední tyči a využil tak zaváhání Bornauwa v šestnáctce. Hosté pak měli závěr prvního poločasu pod kontrolou. Mohli přidat i další gól, ale Kamada na konci brejku stoupl na balón.
45+3'
45+3'
Kostićův centr směřoval na hlavu beka.
45+2'
Sebastiaan Bornauw fauluje z levé strany Borrého a hosté budou kopat standardní situaci z dobré pozice.
45+1'
Žlutou kartu dostává Kristijan Jakić (Eintracht Frankfurt).
45+1'
Při centru z pravé strany vyskakoval Steffen na zadní tyči a umístil balón mimo branku.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Djibril Sow zkazil nahrávku, pak ale Martin Hinteregger nastavil tělo před Weghorsta.
44'
Domácí nezakončili a ještě darovali hostům hezký brejk, rozběhnutý Kamada si chystal střelu z pravé strany tak dlouho až stoupl na balón.
43'
Dodi Lukebakio faulován na pravé straně a drtivá část fotbalistů se stěhuje do hostujícího vápna.
42'
Wout Weghorst si naběhl na křižný pas Gerhardta a jeho volej z šestnáctky skončil vedle kratší tyče.
42'
Domácí uhasili chybu v rozehrávce, hosté se už z levé strany hnali do přečíslení.
40'
Ale nutno podotknout, že si ten gól Eintracht zasloužil.
38'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Kostić nahrál zleva do levé poloviny vápna, kde zaváhal Bornauw a SAM LAMMERS zakončil na bližší tyč.
37'
Kevin Trapp vystoupal nad hráče na přední tyči a vyboxoval balón, Kevin Mbabu bude vhazovat z pravé strany.
36'
Gian-Luca Waldschmidt byl tentokráte nikoliv faulujícím, ale faulovaným hráčem na pravé straně, a to kvůli zákroku Jakiće.
35'
Gian-Luca Waldschmidt podrazil na levé straně Durma a vidí jakožto první domácí hráč v zápase žlutou kartu.
34'
Frankfurt hraje zatím s Wolfsburgem vyrovnanou partii.
33'
Kevin Mbabu centroval levačkou z pravé strany vedle vzdálenější tyče, Arnold měl k balónu daleko.
32'
Rafael Borré zkusil centr z pravé strany, ten proskákal až vedle delší tyče, kam si sbíhal Kostić. Domácí měli docela kliku.
31'
Wout Weghorst se nacházel na ose hřiště v těsném ofsajdu.
30'
Evan Ndicka odkopl centr z pravé strany, napodruhé pak poslal Lukebakio přetažený míč na zadní tyč.
29'
Renato Steffen inkasoval skluz Sowa přímo na kopačku ve středovém kruhu a nemůže nic namítat proti žluté kartě.
28'
Dodi Lukebakio dostal perfektní přihrávku na pravé straně do běhu a mohl jít klidně sám na brankáře, jenže zpomalil a všechno skončilo špatnou zasekávačkou na levačku.
27'
Dajči Kamada chtěl využít velké chyby v rozehrávce, ale domácí se dostali pod míč.
26'
Domácí si přihrávají na své obranné polovině.
25'
Filip Kostić zastaven v rozporu s fotbalovými zákony zhruba na půli, hosté začínají vystrkovat růžky.
24'
Sam Lammers měl tutovku hlavou z výskoku pod horní tyč, Casteels zachránil domácí, stejně tak si poradil s dorážkou Ndicky.
23'
Dajči Kamada byl faulovaný na levé straně Lacroxiem těsně před vápnem, Lacroix neprotestuje a kope se zkrácený roh proti domácí bráně.
23'
Filip Kostić presoval z levé strany proti Mbabuovi a ten hrál na jistotu do autu.
22'
Dajči Kamada kopal třikrát v krátkém sledu roh z levé strany, pokaždé jej poslal na přední tyči. V posledním případě vyrážel Casteels rukama.
21'
Dajči Kamada zaútočil přes levou stranu, následně Arnold srazil centr na roh.
20'
Yannick Gerhardt podržel balón na levé straně a pak zpomalil hru, domácí kombinují na polovině hřiště, u balónu Arnold.
19'
Yannick Gerhardt vystihl nahrávku da Costy, posléze se neprosadil Borré na levé straně.
18'
Wout Weghorst prodlužoval rozehrávku Gerhardta hlavou až k Trappovi.
16'
Maximilian Arnold a Gian-Luca Waldschmidt rozehrávali roh z levé strany, následoval centr na zadní tyč do druhé vlny a do zakončení hlavou se položil v malém vápně Maxence Lacroix, Kevin Trapp máchl pravou rukou a zachránilo ho břevno!
15'
Martin Hinteregger přerušil útok na pravé straně držením a poté stažením Lukebakia na zem.
14'
Dodi Lukebakio poslal balón na levou stranu a Gerhardt odcentroval na protější tyč, kde hlavičkoval Weghorst ze záklonu.
13'
Martin Hinteregger nakopával, ale obrana domácích kontrovala letící míč a Gerhardt bude vhazovat.
12'
Dodi Lukebakio je v pořádku, jinak by se nerozeběhl na pravé straně. V závěru přišla přihrávka na Steffena do šestnáctky a ten zakroutil balón levačkou těsně vedle zadní tyče!
11'
Dodi Lukebakio to ještě zkusí, Sow vrací míč rozhodčího Casteelsovi.
10'
Tohle vypadá na to, že Lukebakio možná nebude schopen pokračovat.
9'
Danny da Costa dostává žlutou kartu za ostrý zákrok nohou na Lukebakia na polovině hřiště. Ten je ještě ošetřovaný.
8'
Koen Casteels nakopl míč na pravou stranu jen na hlavu soupeře, posléze Lacroix vypíchl balón Lammersovi.
7'
Začátek zápasu je poměrně opatrný.
6'
Koen Casteels si stáhl centr Rafaela Borrého z levé strany a následně si rozehrávkou vybral Sebastiaana Bornauwa.
5'
Gian-Luca Waldschmidt se dopustil podražení Djibrila Sowa na levé straně okamžitě po ztrátě balónu.
4'
Josuha Guilavogui vyskočil na roh z pravé strany na přední tyči a mířil hlavou nad branku.
3'
To nebylo mimo hru, Weghorst se srazil hlavou s bránícím hráčem. Ránu na hlavě zašijí domácí lékaři a Weghorst se vrátí na plac.
2'
Wout Weghorst zůstává ležet na hrací ploše. Podle všeho si ublížil naprosto mimo hru a Wolfsburg bude muset střídat.
1'
Gian-Luca Waldschmidt rozehrával nepřesně z pravé strany a hosté nepospíchají s autovým vhazováním.
1'
Wolfsburg bude hrát ve svítivém, Frankfurt v černém.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Lacroix, Bornauw, Gerhardt – Guilavogui, Arnold – Lukebakio, Waldschmidt, Steffen – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Brooks, Baku, Philipp, Roussillon, L. Nmecha, Vranckx, F. Nmecha, Ginczek.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. da Costa, Ndicka, Hinteregger, Durm – Kamada, Jakić, Sow, Kostić – Borré, S. Lammers.
Náhradníci: Ramaj – Hasebe, Hauge, Lindström, Paciência, Ilsanker, Hrustic, Chandler, A. Touré.

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Foltyn.
EINTRACHT FRANKFURT
16. místo, 4 zápasy, 3 body, skóre: 4:7

Celek Olivera Glasnera je momentálně namočený v sestupových vodách. Značná část sezony samozřejmě ještě nenastala, ale kdyby Frankfurt zůstal takzvaně na svém, čekala by ho baráž o udržení.

Forma Eintrachtu má od ideálu enormně daleko. V tomto ročníku stihli hosté šest utkání napříč všemi soutěžemi, ale vítězný pocit ještě neznají. V Bundeslize si ukopali jen tři remízy proti Stuttgartu (1:1), Bielefeldu (1:1) a Augsburgu (0:0). Krutou porážku 5:2 Frankfurt nakoupil při letošní premiéře proti Dortmundu.

Eintracht zatím nedokáže dotáhnout dobře rozehraná klání do konce. Naposledy schytal vyrovnávací branku v 88. minutě, Bielefeld mu uštědřil nečekanou facku jen o dvě minuty dříve. A to už je rozdíl čtyř bodů. Smírně vyústil také čtvrteční duel Frankfurtu v Evropské lize, kdy do Německa zavítalo Fenerbahçe (1:1).

Otazník visí nad startem Christophera Lenze, který si nedávno přivodil svalové zranění. Další ztráty ovšem hosté nehlásí. I v jejich případě platí absence česko-slovenské stopy.
VFL WOLFSBURG
2. místo, 4 zápasy, 12 bodů, skóre: 6:1

Nizozemský manažer a bývalý fotbalista Mark van Bommel by v této sezoně rád dovedl Wolfsburg mezi elitní čtyři týmy soutěže. A cíl začalo VfL plnit od samotného úvodu. Bundesliga nezná žádný jiný celek, který by v prvních čtyřech kolech nepoznal remízu, natož snad porážku.

Wolfsburg tak nadále míří na postup do vytoužené Ligy mistrů, jejíž skupinovou fázi hraje i letos. Tento týden v úterý se poprvé představil na hřišti francouzského Lille, kde po vyloučení Johna Anthonyho Brookse z 62. minuty udržel alespoň bezgólovou remízu. Za celé utkání nicméně hosté ani jednou nevypálili na branku, celkově zaznamenali jen dvě střely.

V domácí soutěži touží být dominantnější, k čemuž jim může napomoci i relativně příhodný los. Až do listopadu se Wolfsburg nepotká s Bayernem Mnichov nebo Dortmundem, tedy dalšími velkými favority na německý titul. Doposud museli domácí přehrát Bochum (1:0), Herthu (2:1), RB Lipsko (1:0) a Greuther Fürth (2:0).

Protože se červená karta Brookse stahuje pochopitelně jen na Ligu mistrů, neměl by scházet ve středu wolfsburské obrany. Naopak absenci hlásí jiný zadák, Švýcar Kevin Mbabu. Stále bojuje s problémy s kolenem, takže ho zřejmě zastoupí Bote Baku. Za mnohonárodnostní VfL momentálně nehraje český ani slovenský hráč.
Hezký podvečer u německého fotbalu. V rámci pátého kola Bundesligy na sebe narazí Vfl Wolfsburg, který po čtvrtém kole se čtyřmi úspěchy v řadě vedl tabulku, a Eintracht Frankfurt. Hosté by rádi poprvé v sezoně uspěli za tři body, favorit utkání je tedy jasný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.