ČFL - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Čížová : Ústí n/O - 28. dubna 2018   13:30

0:2
(0:1)
Ústí n/O
Ústí n/O
43' J.Chleboun   • 63' Nágl
Čížová

Kratochvíl – Pedro, Novák, Rozhoň, Vacovský, Janda, Mudra (60. Bálek), Dvořák, Vávra (60. Zahrádka), Nečas, Jirouš (K) (78. Tomášek).

Trenér: Zdeněk Staroba.

Přibyl – Zahrádka, Havel, Bálek, Held, Tomášek.
Robert Hájek – Drahoslav Drábek, Michal Urban
Stadion TJ Sokol Čížová
Ústí n/O

Krátký – Falta, Chleboun J., Chleboun P., Langer, Vaňous (K) (89. Fikejz), Habrman (78. Pazdera), Souček, Nágl, Smejkal (70. Kukla), Skalický (86. Kopecký).

Trenér: Vladimír Chudý.

Truhlář – Kopecký, Kukla, Pazdera, Fikejz.

Z dnešního zápasu to je z mé strany vše, já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek slunečného víkendu.
Zápas je u svého konce a skonči zaslouženou výhrou Ústí nad Orlicí. Hosté ve druhém poločase začali velmi aktivně a Nágl přidal pojistku, která byla pro pozdější vývoj velmi důležitá. Čížová pak několikrát zahrozila, ale na Krátkého nevyzrála a tak si připisuje další prohru. Naopak Ústí vyráží na dlouhou cestu zpět se třemi body, které budou hrát velkou roli v bojích o udržení, jelikož se aktuálně ještě více vzdálili spodním příčkám.
90+1'
90'
Zápas bude trvat ještě jednu minutu nad rámec hrací doby.
89'
Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Vaňous, přichází Fikejz.
86'
Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Skalický, přichází Kopecký.
83'
Jedna z nadějnějších akcí v podání Kukly, který však volil slabší pokus a Kratochvíla neohrozil. Domácím se krátí čas, nevypadá to, že by měli dokázat vyrovnat.
78'
Střídání v týmu Sokol Čížová: ze hřiště odchází Jirouš, přichází Tomášek.

Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Habrman, přichází Pazdera.
74'
Když se nedaří, tak to nejde. Další možnost pro domácí přišla po nakrátko rozehraném rohovém kopu, ale Dvořák balon spíše zakopl, než ohrozil Krátkého.
70'
Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Smejkal, přichází Kukla.
70'
Skvělá příležitost se vyskytla před Jandou, který mohl střelou z vápna snížit, ale přestřelil bránu!
68'
Hosté se drží na útočné polovině, přímý kop Součka odrazila zeď.
63'
Ústí nad Orlicí právě vstřelilo branku!

Druhý gól v síti Kratochvíla a připisuje si ho nejaktivnější střelec ADAM NÁGL, když po centru z pravé strany zamířil přesně k tyči – 0:2!
60'
Střídání v týmu Sokol Čížová: ze hřiště odchází Vávra, přichází Zahrádka.

Střídání v týmu Sokol Čížová: ze hřiště odchází Mudra, přichází Bálek.
60'
Další z příležitostí Nágla, jeho třetí pokus ve druhém poločase byl hlavou, ale Kratochvíl chytá.
54'
Opět v akci Čížová, Nečas přihrál Jandovi, který ztroskotal na Krátkém!
52'
Rozhoňův centr a velká šance pro Nečase, který v přímém kontaktu s Krátkých neuspěl na dva pokusy. Gólman Ústí měl i hodně štěstí, když se od Nečase balon neodrazil jeho spoluhráčům.
48'
Další pokus Nágla, nyní o dost větší nebezpečí pro Kratochvíla, který dokázal balon vyrazit do zámezí.
47'
Špatnou rozehrávku trestal Nágl střelou ze střední vzdálenosti k tyči, tam včas skočil Kratochvíl a chytá.
46'
Polovina zápasu je za námi a pro přítomné diváky byl zajímavý úvod a konec prvního poločasu. První příležitost měl v sedmé minutě Smejkal, který trefil z malého úhlu tyč. Pět minut poté se se mohl prosadit domácí Jirouš, jenže ho vychytal Krátký. Gólu jsme se dočkali před koncem, když se po dobře rozehraném rohovém kopu Vaňousem prosadil Jakub Chleboun. Druhý poločas zde v Čížové odstartuje v cca 14:33.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Skalický (TJ Jiskra Ústí nad Orlicí).
43'

Hosté vybojovali rohový kop a rozehrávali ho proti deseti hráčům domácích, když musel hřiště opustit Mudra kvůli ošetřování. K rozehrávce se postavil Vaňous a našel velmi přesně kopačku JAKUBA CHLEBOUNA, který se trefuje do černého – 0:1!
40'
Nečas si poradil s P. Chlebounem a mohl překonat nepřipravenou obranou hostů, jeho slabší přízemní pokus ovšem nebyl příliš nebezpečným.
39'
Po delší době jsme se dočkali alespoň nějakého zakončení, po centru Falty hlavičkoval Souček, bránu ale neohrozil.
32'
Žlutou kartu dostává Nágl (TJ Jiskra Ústí nad Orlicí).

Žlutou kartu dostává Nečas (Sokol Čížová).
28'
Žlutou kartu dostává Jirouš (Sokol Čížová).
25'
Smejkalův centr do vápna mířil na Nágla, ten šel do tvrdého souboje s Krátkým, který byl zřejmě čistý, hosté se po jeho pádu ani penalty nedožadují. Kdyby se však balon odrazil o pár centimetrů jinam, mohl skončit mezi třemi tyčemi.
24'
Centr do vápna Ústí nadělal obraně několik problémových situací, ale ani jeden z domácích hráčů se nedostal k ohrožení Krátkého.
19'
Zajímavá příležitost se mohla vyskytnout pro Součka, který se ve vápně nedostal k zakončení. Zakončit se povedlo na druhé straně Jiroušovi, ale jeho další hlavičkový pokus nebyl pro Krátkého tak nebezpečný, jako ten první.
12'
Rohový kop Čížové a skvělý zákrok Krátkého, který pohotově vyrazil do brány mířící hlavičkový pokus Jirouše!
7'
Za Kratochvílem zazvonila po pokusu Smejkala tyč, když se hosté dostali po dobré kombinaci do zakončení. Balon se ke štěstí Čížové neodrazil k jeho spoluhráčům a tak došlo k rychlému brejku, který zakončoval obloučkem Jirouš, ale balon skončil nad břevnem.
4'
První pokus o zakončení v podání Součka, který se pokusil udeřit ze střední vzdálenosti, mířil do zámezí. Při další akci musel Kratochvíl rychle vyběhnout, aby odkopl balon před Smejkalem.
1'

Sokol Čížová:

Kratochvíl – Pedro, Novák, Rozhoň, Vacovský, Janda, Mudra, Dvořák, Vávra, Nečas, Jirouš (K).

Náhradníci: Přibyl – Zahrádka, Havel, Bálek, Held, Tomášek.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí:

Krátký – Falta, Chleboun J., Chleboun P., Langer, Vaňous (K), Habrman, Souček, Nágl, Smejkal, Skalický.

Náhradníci: Truhlář – Kopecký, Kukla, Pazdera, Fikejz.

Rozhodčí: Robert Hájek – Drahoslav Drábek, Michal Urban.
Vítejte u sledování online přenosu ze zápasu mezi Čížovou a Ústím nad Orlicí. Dnes je v Čížové na programu klání dvou divizních nováčků v této sezoně třetí ligy. Podzimní zápas v Ústí byl velmi zajímavý, nerozhodný stav vydržel do nastaveného času druhého poločasu, kdy Jiskra dokázala trefou Součka uzmout všechny tři body, podobný bodový zisk by se jí nyní hodil v rámci bojů o udržení soutěže.

TJ Sokol Čížová | 17. místo – 13 bodů

Dalo se to říci už po podzimu, nyní je to už téměř jisté. V Čížové se rozhodli přijmout postup a nyní jsou na cestě zpět do divize. Ztráta téměř dvaceti bodů je zřejmě nedostižitelná. Nicméně odevzdaně fotbalisté domácího týmu rozhodně nevypadají. Před týdnem si to rozdali se Štěchovicemi a tým z předních příček tabulky měl co dělat, aby udržel své vedení. Především výkon z konce druhého poločasu stál za to, pokud by na něj Čížová navázala v tomto zápase od začátku, čekal by na Ústí velmi těžký úkol.

Na domácí půdě patří Čížové stejné místo jako v celkové tabulce, tedy předposlední sedmnácté. Ze čtyř jarních zápasů zatím vytěžila dva body, když dokázala po penaltách porazit Jirny (0:0). Kromě poslední prohry se Štěchovice (3:4) ještě padla s Benešovem (1:2) a Benátkami (0:3).

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí | 12. místo – 34 bodů

Ze čtyř nováčků je Ústí v nejlepší pozici, aktuálně má na sestupovou příčku náskok pěti bodů, což rozhodně přidává mužstvu z východních Čech na klidu. Jak už to ve fotbale bývá zvykem, a ve třetí lize tomu není jinak, nejvíce bodů získává Jiskra na domácí půdě, kde čerpá nejen ze znalosti hřiště, ale zároveň ze vzdálenosti, kterou musí fotbalisté téměř všech účastníků soutěže urazit. To se mění v nevýhodu při opačných cestách, jako třeba nyní do Čížové. O síle v domácích zápasech vypovídá třeba poslední zápas, ve kterém Ústí porazilo 2:1 Domažlice.

Venkovní zápasy nejsou doménou Jiskry, která vybojovala zatím devět bodů a patří jí šestnácté místo. Na jaře zatím odehrála venku tři zápasy a z nich si odvezla dva body za remízy v Brozanech (1:1) a Štěchovicích (3:3), oba zápasy pak dokázal jejich soupeř vyhrát v penaltovém souboji. V Jirnech pak prohrála jednoznačně 0:3).