ČFL - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litoměřicko : Domažlice - 23. března 2019   10:30

Litoměřicko
Litoměřicko
0:3
(0:2)
Domažlice
Domažlice
6' Černý   • 37' Došlý   • 83' Došlý
Litoměřicko
Ordelt – Ippolito, Šimkovský (C), Hanuš, Rubeš – Surmaj (22. Valenta), Kodad, Krištof – Štefko (46. Novák), Greš (46. Dolejší), Bulíř
Lisa – Novák, Sedláček, Chábera, Dura, Valenta – Dolejší
Dujsík – Drábek, Vojtěch
Hřiště FK Litoměřicko, Litoměřice
Domažlice
Brych – Hrubý (64. Skopový), Čihák, Teršl, Kadar, Mlynařík, Brabec (73. Rychnovský), Matas, Mužík (C), Došlý (84. Buršík), Černý (80. Arzberger).
Švihořík – Skopový, Rychnovský, Buršík, Vais, Arzberger, Boček.

Ode mne je to odsud z Litoměřic pro dnešek vše. Přeji vám hezký zbytek sobotního dne.
V Litoměřicích je dobojováno! Přestože si domácí tým většinu druhé půle držel herní převahu, nakonec nedokázal ani jednou skórovat, navíc další vstřelený gól Domažlic další akce domácích zmrazil. Domažlický celek tak potvrdil roli favorita a zaslouženě si domů odváží tři body.
90+2'
90+1'
A hra se přesunula k Lukáši Brychovi, který svým odkopem napodobil svého kolegu z předmalé chvilky.
90'
Po křídle proniká Martin Rychnovský. Celá akce však vyústila v nedovolený zákrok Jiskry, po němž rozehrál Ordelt dalekým odkopem.
88'
Na druhé straně mohl ještě pojistit vedení Jiskry Martin Rychnovský! Útočník Domažlic se pokusil zpracovat v malém vápně nohama vyšší míč a dotečovat ho do branky. Cestu mu ale kryl litoměřický obránce, který zmařil pokračování této akce.
87'
Tlaku na svou branku ale Litoměřicko vyvzdorovalo a zahájilo jednu z posledních protiakcí. Ani s tou ale zatím úspěchu nedosáhlo.
85'
Ani tento nepříznivý stav neodrazuje Litoměřické od pokračování dalších akcí. Zakončení v podobě daleké střely z levé strany ale Brych zachytil, načež hosté hru přenesli na druhou stranu.
84'
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Petr Došlý, přichází Martin Buršík.
83'
Domažlice právě vstřelily branku!
Nakonec však ještě Jiskra upravuje skóre! Sám se v malém vápně objevil PETR DOŠLÝ, který si rychle zpracoval míč z vnějšku a z velmi malé vzdálenosti ho z otočky poslal do litoměřické branky. Sám si navíc připisuje druhou dnešní trefu.
82'
Domažlický tlak na litoměřickou branku stále více narůstá. Jiskře ale příliš efektivně nevychází definitivní zákončení.
80'
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Daniel Černý, přichází Tomáš Arzberger.
79'
Svůj výkop do zahuštěného středu pole nyní předvedl Lukáš Brych. A další tuhý boj o míč na úrovni středového kruhu vrátil míč do rukou gólmana na litoměřické straně.
77'
Posléze se hra přesunula zpět před Ordelta. I tentokrát však litoměřický gólman míč zkušeně zastavil a vybídl své spoluhráče k protiútoku.
75'
Jeden odražený míč za druhým sbírá litoměřický gólman. Při posledním zákroku navíc dokázal míč vykopnout a vytěsnit hru do středu pole, kde se opět rozhořela přetahovaná o míč.
74'
V litý boj se změnila hra podél středového kruhu. Na tahu však byli domažličtí fotbalisté, kteří po rozehrávce přímého kopu Michalem Mlynaříkem upevnili pozice ve vápně.
73'
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází David Brabec, přichází Martin Rychnovský.
71'
Oba gólmani se předhánějí v tom, kdo se dostane k míči častěji. Po Ordeltově výkopu a následném přisunutí míče k vápnu, dokázal Brych na jeho hranici rukama míč odrazit do outu.
70'
Povedený obranný zákrok Jakuba Kadara. Ve skluzu poslal pryč míč, který se už jistě viděl u kopačky Patrika Valenty a následně v domažlické brance. Místo toho došlo k domažlické protiakci a zakončení na druhé straně.
68'
Nepříjemný střet mezi Patrikem Valentou a Petrem Mužíkem. Díky tomu se domácí dostali k míči a rozehráli svou akci na domažlickou branku. Celou akci uhasil Lukáš Brych, který následně vykopl míč na opačnou polovinu.
64'
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Martin Hrubý, přichází Daniel Skopový.
64'
Tyč zachránila Adama Ordelta od inkasování další gólové trefy! Po akci Petra Došlého, který nasměroval míč do malého vápna, přestože sám zakončit nedokázal, se dostal míč zadovkou až k Danielu Černého, který z první poslal míč po zemi na branku. Velmi hlasitě však pouze zazvonila tyč, po které se ještě pokusil o dorážku Petr Mužík. Ten však nenakopl míč ideálně a poslal jej vysoko nad branku.
63'
Ladislav Kodad nedokázal úplně přesně převzít vysoký obloučkovitý centr u pravé postranní čáry. Kousek za ním tak stál připravený Michal Mlynařík, který si odražený míč rychle osvojil.
61'
Marek Hanuš se přibližoval k velkému vápnu, z jehož hranice nacentroval míč před Brycha. Domažlický gólman ale ukázal svou kvalitu a centr, a následně i jeho dorážku, dokázal vyrazit.
59'
Nadějný průnik Davida Brabce! Domažlický hráč se utrhl ze sevření litoměřické obrany a zcela sám ti šinul podél levé postranní čáry do útočného pásma. V závěru však byl stíhán litoměřickou obranou, čímž postrčil míč na Martina Hrubého. A to byl kámen úrazu, Hrubému míč zaplachtil trochu dále, než by pro ideální zakončení potřeboval.
57'
Průnik Domažlic středem pole tentokrát ukončil sudí Dujsík zachycením jeho z Domažlických při nedovoleném zákroku.
56'
Marek Hanuš má před sebou další příležitost, tentokrát z opačné strany, a i tentokrát trefil pouze domažlického hráče. Hosté se ale nyní dostali do protiútoku.
55'
Domácí mají před sebou další rohový kop. Jako prvního však Hanuš trefil pouze Petra Mužíka, který proti míči vložil hlavu a vyrazil ho.
54'
O tlak na druhé straně se postarali i hosté. Adam Ordelt ale dokázal odražený centr vyboxovat a nasměrovat svůj tým do protiútoku.
53'
Povedená individuální akce Patrika Valenty! Litoměřický záložník se nejdříve zcela sám probil středem pole, načež, byť v soupeřově sevření, dokázal z hranice velkého vápna vypálit. Jeho střela ovšem letěla vysoko, těsně nad břevno Brychovy branky.
51'
Litoměřicko stále vzbuzuje dojem aktivnějšího týmu druhé poloviny utkání. Ve svých průnicích ale nedokáže přejít přes organizovanou obranu Domažlic, jíž se neustále daří vytěsňovat své protihráče ke středu hřiště.
47'
Domácí Litoměřice ale dokázali hru zvrátit a vyběhnout s míčem na kopačkám na soupeřovu polovinu hřiště. Velmi nadějně si počínal zejména Ladislav Kodad, který se dokonce dostal do malého vápna. Těsně před jeho zakončením si ale lehl gólman, tudíž Kodad držel míč na svých kopačkách a vrátil ho k Jakubu Šimkovskému. Ten už nedokázal prostřelit domažlickou obranu.
46'
První míč druhé půle patří Domažlicím, které se vzápětí pokoušejí o přesun těžiště hry blíže k vápnu.
46'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Jakub Greš, přichází Dominik Dolejší.
46'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Jan Štefko, přichází Marek Novák.
46'
První polovina patřila zejména domažlickému týmu, který se častěji dostával ke střeleckým pokusům a ve vápně byl o poznání aktivnější. Domácí Litoměřicko dlouho vyčkávalo, nakonec se ale také k několika akcím dostalo, byť tedy ne tak důrazným, jaké podnikli hosté.
45+1'
44'
Jiskra má po dlouhé době před sebou rohový kop, po něm se pokusila řadou střel prověřit Ordelta, až míč definitivně odkopl Marek Hanuš.
44'
Další domažlický centr odhlavičkoval Paulo Ippolito.
43'
Centr Domažlic mířil velmi nepřesně. Míč se nedostal ani do vápna, neboť vyústění jeho dráhy se objevilo vedle bližší tyče Ordeltovy branky.
41'
Litoměřičtí se pokouší o vytěsnění míče z velkého vápna. Po sérii hlaviček se o definitivní odkop postaral Ladislav Kodad. Hlouběji ve hřišti ale našel pouze své protihráče, díky čemuž se tlak na litoměřickou branku rychle vrátil.
39'
Domácí se ale ani za Csaplárovsky nepříznivého stavu nevzdávají a Tomáš Bulíř vysunuje hru blíže k domažlické brance. Znovu však narazil na obranný blok Jiskry, které se povedlo vrátit postupně hru před Ordelta.
37'
Jiskra povedenou kombinací navyšuje své vedení! Ordelt se věnoval pronikajícímu Hrubému z křídla, leč ten nakonec zvolil nahrávku na PETRA DOŠLÉHO, jemuž sice první míč domácí vyrazili, s dorážkou ale již zcela přesně vytrestal prázdnou branku Litoměřicka.
36'
Velmi nadějný sprint po křídle podnikl po získání odraženého míče Petr Došlý! V celé situaci se dokonce pokusil o zakončení z velké vzdálenosti a pod velkým úhlem. Důraznou střelu ale Ordelt dokázal polapit.
33'
Domácí opět rozehrávají po křídle. Jejich akce sice byla přerušena dvěma outovými vhazováními, načež se stejně dostali blíže k brance. Jakub Greš ale nedokázal trefit míč zcela přesně, ten tak zůstal u obránců Domažlic.
33'
Litoměřická obrana zůstává po celou dobu ostražitá a čeká na jakoukoliv chybu soupeře. Ta se taky stala a po ní se chopil míče Šimkovský.
31'
Přes Jakuba Rubeše nepřešla při své snaze o průnik dvojice Došlý – Černý, díky dvěma nedovoleným zákrokům Litoměřic v řadě se ale Domažlice stále drží na hranici velkého vápna a drží svého soupeře pod velkým tlakem.
30'
Vzápětí ale Litoměřicko kopalo další roh. Tentokrát si to míč zamířil přesně do rukavic Lukáše Brycha.
28'
Domácím se povedlo přenést hru na polovinu soupeře a z akce vybojovat první rohový kop dnešního utkání. Proti němu ale jeden z domažlických obránců vysunul nohu a odkopl ho daleko od své branky.
26'
Dva pokusy potřeboval Adam Ordelt k rozehrání míče. Poprvé se k němu míč od obrany rychle vrátil, podruhé po nějaké chvíli také, už ovšem od domažlických protihráčů.
25'
Souhru mezi Došlým a Mlynaříkem se pokouší narušit Marek Hanuš. I přes jeho obíhání obou protihráčů nakonec Domažličtí posouvají hru hlouběji do vápna. Tam je ovšem ještě důraznější kompaktní blok Litoměřic.
24'
Denis Krištof opět předvedl velmi povedený obranný zákrok, kterým odstavil od míče Mlynaříka. Cesta k míči se tak uvolnila pro Jakuba Šimkovského, který ho rychle poslal mimo hřiště.
23'
Průnik Litoměřických po křídle zastavil Jakub Teršl. Ten posléze vyčkal na uklidnění situace na své polovině, aby se svými spoluhráči z obrany rozehrál další kombinační průnik.
22'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází David Surmaj, přichází Patrik Valenta.
21'
Příliš úsilí činilo Petru Došlému zpracování míče ve velkém vápnu. Toho využili domácí fotbalisté k protiakci.
19'
Do velmi slibné akce se dostal Daniel Černý, jemuž se povedlo utrhnout ze skupiny hráčů obou barev a zcela sám se ocitnul v malém vápnu. Jeho zakončení ale utnuli sudí, neboť Černý se nacházel v ofsajdovém postavení.
18'
Velmi dlouhé outové vhazování se dostalo až přesně před Adama Ordelta. Ten ovšem míč pohotově vyboxoval.
17'
Ordeltův výkop přikopl blíže dopředu Štefko. Velmi rychle ale míč připadl domažlickým hráčům a jejich posunu hry zpět před litoměřického gólmana.
15'
Domácím se povedlo uvolnit hru a postupně ji přesunout na opačnou stranu. Kombinaci po pravém křídle zakončil svou velmi dalekou střelou David Surmaj. Jeho zakončení ale spíše připomínalo centr, s jehož lapením neměl Brych sebevětší potíže.
14'
Její exekuce se zhostil Petr Došlý, jehož centr letěl ale příliš daleko. Sice se jej domažlickým fotbalistům povedlo hlavičkou odrazit do malého vápna, tam ale míč našel Denise Krištofa, který nad ničím nepřemýšlel a poslal míč pryč.
13'
Z velmi slibné vzdálenosti rozehrává Jiskra standardní situaci!
12'
Lukáš Brych zvolil velmi dlouhý nákop. Tím našel těsně nad velkým vápnem Daniela Černého, ovšem také jednoho z litoměřických hráčů, který vyskočil o kousek výše a odhlavičkoval míč do outu.
10'
Zprvu velmi nadějný průnik Ladislava Kodada. Litoměřický záložník si obehrál jednoho z domažlických hráčů, načež se pokusil nasměrovat míč do uličky pro případný centr. Tam však stál připravený stoper Jiskry, který rychlým odkopem poslal míč mimo hřiště.
9'
Denis Krištof si na půlce vybojoval míč pro sebe. S ním se posléze pokusil o rozehrávku situace směrem k brance Lukáše Brycha. Ovšem domažlický blok na středové čáře byl příliš silný, navíc díky nedovolenému zákroku Litoměřic hru obrátili sudí.
6'
Domažličtí fotbalisté jdou velmi brzy do vedení! Skóre pohotovou střelou z malého vápna otevřel DANIEL ČERNÝ, jemuž nečinilo problém doklepnout míč přes hlouček hráčů obou barev do volného prostoru u levé tyče.
6'
Další míč pro Adama Ordelta. Jeho následný výkon zpracoval Jan Štefko, který posléze přesunul hru na druhý konec.
5'
Hráči Domažlic byli nuceni vrátit se na polovinu. Už tam ale rozehráli další akci, ve které sevřeli svého soupeře. Tuto akci musel hasit až litoměřický gólman, který lapil míč do rukavic.
4'
Domažličtí to opět zkouší po levém křídle. Tentokrát však zblokovali křídelního hráče Krištof s Bulířem. Na rozdíl od předchozí obranné situace ale Domažlice zůstávají na polovině soupeře a sérií nahrávek se nebezpečně přibližují k Ordeltovi.
3'
První rohový kop Domažlic. Litoměřičtí ho museli odvracet dvěma hlavičkami, ale v akci byli úspěšní a Jan Štefko s míčem vyběhl do střední části hřiště.
2'
Domažličtí zkusili průnik po levém křídle. Centr z rohu ale dokázal srazit Jakub Šimkovský, který míč vykopl vysoko nad ochrannou síť Ordeltovy branky. Sám však akci neustál a musí ho ošetřovat zdravotnice litoměřického týmu.
1'
Po úvodním výkopu si míč drží fotbalisté Litoměřic, kteří se s ním vrátili ke gólmanovi. Adam Ordelt po chvilce váhání, a ve snaze vyhnout se dobíhajícímu hráči Domažlic, zvolil dlouhý nákop zpět doprostřed hřiště.
1'

FK Litoměřicko: Ordelt – Ippolito, Šimkovský (C), Hanuš, Rubeš – Surmaj, Kodad, Krištof – Štefko, Greš, Bulíř
Náhradníci: Lisa – Novák, Sedláček, Chábera, Dura, Valenta – Dolejší

TJ Jiskra Domažlice: Brych – Hrubý, Čihák, Teršl, Kadar, Mlynařík, Brabec, Matas, Mužík (C), Došlý, Černý.
Náhradníci: Švihořík – Skopový, Rychnovský, Buršík, Vais, Arzberger, Boček.

Rozhodčí: Dujsík – Drábek, Vojtěch.
Předchozí vzájemný zápas zcela jednoznačně ovládl domažlický celek, který úřadoval zejména v prvním poločase. Během něj nasázel do litoměřické branky tři góly, leč také jednou inkasoval. V druhé půli již pouze Jiskra své vedení pojistila na konečných 4:1
Domažlický tým má přecijen trochu jiné starosti. V současné době patří Jiskře čtvrté místo, přičemž na druhý Vyšehrad ztrácí jen tři body. Vrchol tabulky je ale velmi zahuštěn. Mezi oba zmíněné týmy se ještě vešel Vltavín, ze spodu pak Domažlicím těžce dýchají na záda Olympia Radotín a Ústí nad Orlicí.
Domácí Litoměřicko je stále namočeno v boji o záchranu v třetí nejvyšší české soutěži. Pro tuto misi tudíž litoměřický tým velmi posílil, a to jak v mužstvu, tak na pozici trenéra. Přesto mají Litoměřičtí trochu větší jistotu. Z třináctého místa se drží s odstupem sedmi bodů.
Zdravím vás u 19. kola Fortuna České fotbalové ligy. Na hřišti v Litoměřicích proti sobě nastoupí dva týmy z opačných tabulkových pólů FK Litoměřicko a TJ Jiskra Domažlice. Přeji vám příjemné fotbalové počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.