ČFL - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vltavín : Štěchovice - 5. června 2019   17:00

Vltavín
Vltavín
35' Veselý  • 55' Šípek  • 77' Mysliveček
3:1
(1:1)
Štěchovice
Štěchovice
8' Batka
Vltavín
Štorc – Valíček (82. Špaček), Rada, Abena (90. Šmlalcl), Veselý, Mysliveček (80. Pouzar), Hovorka, Uvíra (C), Šípek, Láncz (62. Podzimek), Maione (53. Zoubek)
Koblenc, Šmalcl, Pouzar, Fencl, Zoubek, Špaček, Podzimek
Josef Váňa – Petr Hocek, Milan Vyhnanovský
Stadion na Plynárně, Praha - Holešovice
Štěchovice
Štědronský, Urban, D. Novák, Vašák

Tohle je z naší strany pro dnešek vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.
Středeční zápas mezi Vltavínem a Štěchovicemi je u konce. Pražští fotbalisté nakonec utkání dokázali otočit. V 8. minutě hostující fotbalisty poslal trefou do odkryté branky Batka. Už ve 35. bylo vyrovnáno, z rychlého brejku se parádně trefil Veselý. Nerozhodný stav trval až do 55. minuty, kdy se trefil Šípek. Třináct minut před koncem parádní trefou na 3:1 navyšoval Mysliveček.
90'
90'
Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Abena, přichází Šmalcl.
89'
Vltavín kombinuje na vlastní polovině a vypadá to, že se v dnešním zápase za polovinu hřiště už asi ani nepodívá.
88'
Cent Štěchovic z nadějné pozice vápnem Vltavínu pouze prolétl a skončil v rukavicích Patrika Štorce.
87'
Signál Lokotky se domácím hráčům vůbec nepovedl, nakonec se nedostali ani k centru.
86'
Dlouhý Abenův pas na roh odhlavičkoval jeden ze štěchovických hráčů.
85'
Kohoutkův výkop skončil v zámezí. V poslední pětiminutovce se na tenhle fotbal opravdu moc nedá koukat.
84'
Dlouhý pas za štěchovickou obranu končí v rukavicích dobře postaveného Kohoutka.
84'
Tak tohle nebylo vůbec dobré zakončení. Centr z rohu propadl až k Lukášovi Veselému, který své ostrostřelecké schopnosti neprokázal a z nadějné pozice poslal nerazantní střelu přesně do míst, kde číhal připravený Kohoutek.
83'
Roh pro domácí Vltavín.
82'
Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Valíček, přichází Špaček.
82'
Z rohu už ale Štěchovice nijak nezahrozili a spíše přispěli k založení rychlého domácího brejku. Ten je zastaven až za cenu faulu.
81'
Tak tohle málem byl hodně nevšední gól. Lukáš Batka se totiž ihned po zisku míče rozhodl z více než třiceti metrů vypálit na holešovickou branku, Patrik Štorc měl co dělat, aby dobře umístěnou ránu pod břevno vyboxoval aspoň na roh.
80'
Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Mysliveček, přichází Pouzar.
79'
Abena parádním obranným zákrokem zastavuje rodící se štěchovickou akci a získává autové vhazování pro Vltavín.
78'
Další nadějná šance pro Vltavín. Míč ale na úplně volného hráče před odkrytou branku neproputoval.
77'
Vltavín právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! FRANTIŠEK MYSLIVEČEK parádní trefou pod břevno štěchovické branky uklidňuje poměrně nervózní hru Lokotky a zřejmě rozhoduje dnešní utkání v prospěch domácích fotbalistů!
76'
František Mysliveček se dostal až k parádní střele zpoza vápna se kterou měl štěchovický brankář velké problémy. Dokázal ji totiž vyboxovat totiž pouze někam za vápno, kam se k míči dostal další z holešovických fotbalistů.
74'
Tohle se Martinovi Novákovi moc nepovedlo, jeho centr byl totiž moc vysoký a skončil tak pouze v zámezí. Patrik Štorc teď s výkopem od branky vůbec nepospíchá.
73'
Batka své zabijácké nadání tentokrát neprokázal, dlouhý centr od Nehody si sice v klidu zpracoval, následně už ale nedokázal prostřelil zeď z lidských těl před holešovickou brankou.
72'
Holešovický centr z hloubi pole skončil přesně v náručí připraveného Kohoutka, ten navíc ihned posílá balón na vysunuté štěchovické útočníky.
71'
Vltavín obléhá povltavskou branku, přes defenzivní val hráčů v červeno-bílém se ale pražským útočníkům bude jen těžko dostávat.
70'
Dalekonosný centr z hloubi pole našel pouze hlavy hráčů v zeleném, tudy cesta Štěchovic k vyrovnání zřejmě nevede.
69'
Martin Abena ve vzdušném souboji přilehl jednoho ze středočechů, ti teď budou mít k dispozici standardní situaci na vyrovnání.
68'
Zoubek byl pro změnu na stejném místě, kde před chvíli fauloval, zfaulován. Nadějně vypadající akce pražských fotbalistů je ale překažena.
67'
Patrik Nehoda sice dobře zatočil míč do holešovického vápna, do žádné větší šance ale žádného ze svých spoluhráčů neposlal.
67'
Lukáš Woitek byl po kličce tvrdě šlapákem zastaven od Davida Zoubka. Volný kop pro Štěchovice.
66'
Lukáš Veselý už v klidu pobíhá po hřišti a vypadá to, že žádné vážnější zranění si z tvrdého souboje se štěchovickým obráncem neodnesl.
64'
Lukáš Veselý má nějaký problém s nohou, hra je na chvíli přerušena. Rozhodčí navíc nařídil pauzu na pití.
62'
Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Láncz, přichází Podzimek.
61'
Dlouhý výkop Uvíry někam dopředu srazil jeden z obětavých štěchovických útočníků.
60'
Vladimír Valíček v obraně nezaváhal a hlavičkuje směrem k vlastnímu gólmanovi, který míč uklízí do rukavic.
59'
Woitek nedokázal míč atletickým odkopem zachránit ze zámezí. Štěchovický útok tak končí vhazováním pro domácí fotbalisty.
Už se nehraje v takovém tempu jako v první poločase, zápas se spíše dohrává to, což napovídá, že pokuse se Štěchovicím nepodaří skórovat z protiútoku, mohlo by utkání skončit momentálním rozdílem.
58'
Do parádní situace v těsné blízkosti poslal Martin Novák Lukáše Woiteka, ten mohl poslat míč takřka kamkoliv a byl by z toho gól, nedokázal ale ideálně trefit balón, který tak holešovickou branku pouze přeletěl.
57'
Žlutou kartu dostává Nehoda (TJ Štěchovice).
55'
A obrat je dokonán! Střelu Davida Zoubka sice dokázal štěchovický gólman vyrazit, na razantní dorážku ONDŘEJE ŠÍPKA už ale nedosáhl. Vltavín se tak dostává do vedení a vpadá to, že by dnešní utkání mohl dovést do vítězného konce.
53'
Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Maione, přichází Zoubek.
52'
Nízký centr letěl pouze na nohu prvního obránce, který založil nadějnou štěchovickou šanci. Ta už vypadala gólově, únik Lukáše Woiteka ale ukončil odmávnutím ofsajdu postranní rozhodčí.
51'
Sražený centr z levé strany znamená další příležitost rohu pro Vltavín.
50'
Ani jeden z týmů si teď není schopen vytvořit nějakou souvislejší akci.
48'
Martin Novák se dobře dotíral za rozehrávajícím holešovickým obráncem, domácím hráčům se teď určitě hůře kombinuje než v prvním poločase.
47'
Nepřesný holešovický centr založil nadějný štěchovický brejk, Lukáš Woitek se ale chtěl tak dlouho procpat ke střele, až se sám vyhnal k lajně, odkud nedokázal na branku soupeře pořádně vystřelil.
46'
Druhý poločas zahájen, na úvod druhé poloviny středečního zápasu bude Vltavín kopat roh.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
První poločas je za námi, zatím vidíme utkání, které je sice výsledkově vyrovnané, herně má ale navrch domácí Vltavín. Ten se trápí v koncovce, a kdyby naplno využil svých šancí, mohl vést už o několik branek. Štěchovice naopak ukazují zlepšení a od tragického výkonu proti radotínské Olympii se pomalu zlepšují.

V 8. minutě se trefou do odkryté branky prosadil štěchovický ostrostřelec Batka. Na vyrovnání musel poměrně slušný počet holešovických fanoušků čekat až do 35. minuty, kdy parádním způsobem zakončil rychlý brejk slavistický odchovanec Veselý.
45'
45'
Rozhodčí naproti protestům domácích hráčů přisoudil míč středočechům. Bude tak následovat odkop od branky.
44'
Centr z hloubi pole dokázala štěchovická obrana zlikvidovat za cenu rohového kopu.
44'
Volešák nejdříve na polovině hřiště zahrál rukou, poté navíc zdržoval ve hře, za což od rozhodčího dostal zaslouženou žlutou kartu.
43'
Lukáš Woitek si poměrně teatrálně chtěl dojít pro faul, rozhodčí na jeho filmování nějak nezareagoval a nechal hru pokračovat.
42'
Střela na štěchovickou branku od jednoho z domácích hráčů skončila v síti vedle brány.
41'
Jakub Lukavský za sebou nemá vůbec ideální akci, nejenže přišel o míč díky nepovedené kličce, navíc ale i fauloval, za což si od rozhodčího vysloužil žlutou kartu.
40'
Jakub Košata nedokázal z první najít nabíhajícího štěchovického zabijáka Lukáše Batku, míč mu utekl o krok.
38'
Střela Lukáše Láncze zpoza vápna letěla přímo do rukavic připraveného Štěpána Kohoutka. Hra v poslední pětiminutovce nějak postrádá na tempu.
37'
Pro centr z levé strany si zkušeně vyskočil Štěpán Kohoutek. Jeho výkop dopředu ale skončil u jednoho z holešovických obránců.
35'
Tak to je střelec par excellence! Volešák svým centrem do holešovického vápna nechtěně založil rychlý domácí brejk, který zakončil parádní trefou k levé tyči ostrostřelec LUKÁŠ VESELÝ! Je vyrovnáno.
34'
Domácí faul v souboji na polovině hřiště, tohle bude další šance na centr Volešáka před holešovickou branku.
33'
Italský technik Maria Maione se vlastní kličkou vyhnal do zámezí. Hra bude pokračovat štěchovickým odkopem od branky.
32'
Vltavín se musí prokousávat přes hluboko zataženou štěchovickou obranu.V poslední pětiminutovce se mu to zatím příliš nedaří.
31'
Ani tentokrát střelecké snažení Vladimíra Valíčka přišlo vniveč. Jeho pokus tentokrát letěl pouze do štěchovického obránce, od kterého se míč navíc odrazil do rychlého brejku středočechů.
31'
Centr zprava nakonec skončil na noze prvního obránce, takhle se centry opravdu kopat nemají.
31'
Tomáš Rada u rohového praporku zfauloval atleticky založeného Martina Nováka a vyfasoval za tu žlutou kartu. Štěchovičtí hráči se už navíc chystají na zajímavou standardní situaci.
28'
Vladimír Valíček se napřáhl ke střele z dálky, štěchovický gólman Kohoutek se o jeho střelecký pokus nemusel vůbec zajímat, letěl totiž minimálně metr vedle levé tyče.
27'
Nerazantní střela Jakuba Lukavského letěla přímo do rukavic připraveného holešovického gólmana.
26'
Rozhodčí nařizuje pauzu na občerstvení.
25'
Po rohu se do nadějné střelecké pozice dostal Marek Hovorka! Z takřka stoprocentní pozice z úrovně penalty ale nedokázal poslat balón mezi tři tyče a přestřelil.
24'
Po dlouhém domácím vhazování se hráči v zeleném dožadují penalty. Nakonec z toho bude ale pouze roh.
23'
Pohledný signál Vltavína vyšel vniveč. Do finální přihrávky směřující do nadějné střelecké pozice na hranici vápna zasáhl jeden ze štěchovických obránců.
23'
Po sražené střele zpoza vápna bude následovat roh pro domácí hráče.
22'
Štěchovická obrana je zatažená hluboko ve vlastním vápnu, jestli Vltavín dá gól je pouze otázkou času.
Štěchovic zatím nehraje vůbec špatně, hoří mu ale levá strana, čehož využívá lepší Vltavín a zásobuje odtud štěchovické vápno centry. Po bídných výkonech je to ale ze středočeské strany jednoznačné zlepšení.
21'
Nerazantní pokus Františka Myslivečka letěla vysoko nad branku. Holešovickým útočníkům dnes chybí potřebná střelecká potence.
20'
Vltavín si z rohu nedokázal vypracovat žádnou větší šanci. Po menší kopanici před vápnem Štěchovic ale vybojovali zajímavou standardní situaci. Tohle možná poletí přímo na branku.
19'
Maione opět v akci! Tentokrát se uvolnil na pravé straně k centru na volného nabíhajícího Láncze na rohu šestnáctky. Holešovický fotbalista si sice dokázal míč zpracovat, jeho střela ale letěla pouze do obránce před ním. Tohle bude roh pro Vltavín.
18'
Pas z levé strany našel ve vápně takřka na penaltovém puntíku Maioneho. Ten sice dokázal vyskočit ze všech hráčů nejvýš, ani tak se nedostal ale do takové výšky, aby dokázal trefit vysoko letící balón ideálním způsobem. Hlavičky z těžké pozice tak nakonec letěla nad břevno štěchovické branky.
17'
Pas Veselého na nabíhajícího Myslivečka byl až moc dlouhý a skončil v zámezí za středočeskou brankou.
16'
Centr z rohu si sice dokázal zpracovat slávistický odchovanec Lukáš Veselý, jeho střela z otočky ale letěla vysoko nad štěchovickou branku a málem skončila až na ulici za stadionem.
15'
Do parádní akce se dostal Maria Maione! Běžel totiž na osamoceného Štěpána Kohoutka, který proti střele holešovického útočníka musel zakročit reflexním zákrokem. Nakonec se mu to povedlo a velkou gólovou šanci dokázal zlikvidovat za cenu rohového kopu.
14'
Vltavín pod tlakem, Štěchovice hrají jednoznačně lépe než v minulém kole proti radotínské Olympii.
13'
Rychlý brejk domácích neskončil gólem! Dlouho to vypadalo, že to Ondřej Šípek vezme na sebe a zpoza vápna vystřelí. Nakonec ale poslal míč na nabíhajícího Valíčka, který dokázal branku Štěchovic ohrozit pouze nerazantní střelou doprostřed.
12'
Ofsajd i na druhé straně, nadějně vypadající holešovickou akci zazdil ofsajdem František Mysliveček.
12'
Volešák sice dokázal najít volného Štěpána Kučeru, ten si ale neohlídal ofsajd.
11'
Lukáš Woitek si došel pro faul za polovinou hřiště. Volešák teď bude mít za úkol najít ve vápně některého z hostujících hráčů.
10'
Parádní centr z hloubi pole přesně našel hlavu Františka Myslivečka, ten z nelehké pozice hlavou těsně minul pravou tyč štěchovické branky.
8'
Štěchovice právě vstřelily branku!
Po obrovské domácí šanci, kdy Lukáš Láncz parádní trefou z dálky rozezněl levou tyč štěchovické branky hosté skórují. Jeden ze povltavských útočníků se parádně promotal holešovickou obranou a sám před brankářem poslal míč na úplně volného LUKÁŠE BATKU , který už pouze doklepl míč do odkryté branky!
7'
Maria Maione se vymotal z nepříjemného tlaku u pomezní lajny a poslal parádní centr na bližší tyč. Tam už ale číhal jeden ze štěchovických hráčů.
6'
Dalekonosný pas přes celé hřiště nenašel žádného z domácích útočníků a proletěl přímo do rukavic Štěpána Kohoutka.
6'
Vltavín v klidu kombinuje na vlastní polovině, Štěchovice totiž takřka vůbec neatakují.
5'
Centr Patrika Nehody skončil přesně na hlavně jednoho z obránců, který poslal míč hlavičkou do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky. Tam se k míči sice dostal Volešák, nic kloudného už ale nevymyslel.
4'
Ke střele z dálky se dostal Jakub Lukavský, s lehkou tečí jednoho z obránců nakonec míč skončil v zámezí. Štěchovice budou kopat roh.
4'
Vltavín je po pravé straně nebezpečný. K dalšímu nadějnému centru se opět dostal František Mysliveček, tentokrát to zkusil přízemním centrem, ten ale nenašel žádného z domácích fotbalistů a vápnem Štěchovic pouze proletěl.
3'
Martin Abena ukázal svou fyzickou statnost a v rámci pravidel narazil do dotírajícího obránce tak, až se hráč v červeno-bílém skácel na zem.
2'
Holešovické dlouhé vhazování nedopadlo ideálně, jeden z hráčů v zeleném se sice dostal k hlavičce, jeho střelecký pokus ale letěl vysoko nad.
2'
Centr Myslivečka z pravé strany po výborném zisku míče od Veselého mířil na hlavu úplně volného Marka Hovorky, na poslední chvíli ale do trajektorie centru zasáhl jeden z bránicích středočechů.
1'
Marek Hovorka se skvěle uvolnil na dlouhý pas z obrany, štěchovická obrana ho ale lapila v ofsajdové pasti. Hra je přerušena, z hranice vlastního vápna bude rozehrávat Štěpán Kohoutek.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí hráči, míč ihned putuje do zadní řady ke kapitánovi holešovického týmu.
1'
Hráči už nastupují na hrací plochu, domácí nastoupí ve svítivě zelených dresech, Štěchovice naopak zřejmě vyloupili sklad mystického Santa Clause a jsou oděni do červeno-bílých dresů. Zejména štlupny vypadají poměrně komicky.
Ještě jednou vás zdravíme, tentokrát přímo z Holešovic, kde za necelou půl hodinu vypukne další kolo České fotbalové ligy! Sestava domácích hlásí největší překvapení na postu brankáře, mezi tři tyče se totiž tentokrát postaví talentovaný Patrik Štorc, Koblenc tak tentokrát zůstane sedět na lavičce náhradníků . Žádný z dalších obvyklých hráčů základní sestavě v úvodní jedenáctce nechybí, dalo by se tak říct, že Lokotka i proti Štěchovicím nastoupí v plné polní.

Za to Štěchovice nepřijeli v té nejsilnější sestavě, na lavičce náhradníků totiž můžeme napočítat pouze čtveřici hráčů! Zkušený Ladislav Volešák se po kolové pauze opět vrací do sestavy Štěchovic, měl by tak přinést klid do jinak hektických středových řad. Dnes bude ale naopak chybět například obránce Filip Busta nebo Michal Švejda.

Loko Vltavín: Štorc – Valíček, Rada, Abena, Veselý, Mysliveček, Hovorka, Uvíra (C), Šípek, Láncz, Maione
Náhradníci: Koblenc, Šmalcl, Pouzar, Fencl, Zoubek, Špaček, Podzimek

TJ Štěchovice: Kohoutek – Košata, Volešák, Kučera (C), Batka, Nehoda, M. Novák, Jakobovský, Lukavský, Těžký, Woitek
Náhradníci: Štědronský, Urban, D. Novák, Vašák

Rozhodčí: Josef Váňa – Petr Hocek, Milan Vyhnanovský.
TJ ŠTĚCHOVICE – 11. místo, 40 bodů, skóre 43:51

Po parádní první polovině sezóny se Štěchovicím z ničeho nic přestalo dařit. Hráči z Povltaví momentálně tápou, smolná prohra v Radotíně měla pořadové číslo šest. V květnu dokázali červeno-bílí hráči vyválčit tři body, v červnu zatím ani jeden.

Logicky tak přišel propad tabulkou, který se momentálně zastavil až na jedenáctém místě. Díky velmi silnému středu tabulky se ale klidně může stát, že štěchovický klub skončí až na 14. příčce.

Gólman Lukáš Vašák od červené karty v zápase s Brozany nastoupil do branky pouze jednou a po většinu zápasu tak figuruje jako dvojka. Jeho místo zaujal o něco mladší slovácký odchovanec Štěpán Kohoutek, kterého klub z blízkosti Prahy přivedl během zimní pauzy.

V obraně Štěchovice sázejí spíše na zkušenější beky. Nejzvučnějším jménem štěchovické defenzívy je bezesporu Štěpán Kučera , bývalý sparťan, který má za sebou dokonce čtyři starty v prestižní Lize mistrů. Dále v obranné řadě červeno-bílých najdeme dlouholeté štěchovické srdcaře jako je Filip Busta nebo Michal Švejda.

Výčtem zvučných jmen jsme ale u Štěchovic neskončili. V záloze najdeme kouzelníka s míčem Ladislava Volešáka, dlouholetou oporu Slavie, která má za sebou patnáct startu v evropských pohárech. V letošní sezóně navíc vynechal pouze dvě utkání. Velkým příslibem do budoucnosti je pro Štěchovice teprve osmnáctiletý Martin Novák. Tomáš Pavlík by podle všeho neměl nastoupit ani do dnešního utkání.

Štěchovický útok si každý fanoušek třetiligové kopané spojí jednoznačně se statným odchovancem Slavie Lukášem Batkou, ten si v letošní sezóně připsal už deset gólů. Oproti loňské výborné sezóně tak jeho statistiky lehce pokulhávají.

LOKO VLTAVÍN – 3. místo, 59 bodů, skóre 62:37

Holešovický celek díky prohře v zápase o všechno s Vyšehradem ztratil teoretickou šanci obsadit první příčku třetiligové tabulky. Stále je ale pro zeleno-bílé fotbalisty reálná šance zabojovat o druhé místo, které by v případě odstoupení Vyšehradu mohlo znamenat postup o soutěž výš. Na druhé Zápy Vltavín momentální ztrácí tři body, do konce soutěže navíc zbývají už pouze dvě utkání.

Vltavín v posledních kolech už není tak dominantní jako v úvodu sezóny, zbytečně ztrácí se slabšími soupeři a zejména v dubnu si připsal několik zbytečných porážek, které nakonec zřejmě svěřence Martina Frýdka stály vysněný postup do druhé ligy.

Holešovickou jedničkou je exsparťan Ondřej Koblenc , který si v letošní sezóně připsal už 21 startů, záda mu kryje talentovaný Patrik Štorc.

Zeleno-bílou defenzívu tahá dvojice zkušených ligových hráčů, Martin Uvíra sice už pět let hraje za tradiční pražský tým, předtím ale nastupoval za ligový Jablonec nebo tehdy druholigovou Jihlavu. Doplňuje ho veterán Tomáš Rada, dlouholetá opora Plzně a Slovácka má za sebou zkušenost i z Turecka nebo evropských pohárů.

Velkým příslibem do budoucnosti je střelec Lukáš Veselý, ten totiž stihl dát už 17 gólů, v předminulém kole navíc sestřelil Převýšov hattrickem!

PREVIEW ZÁPASU

Česká fotbalová liga pomalu jde do finiše. Vltavín už sice nemůže zabojovat o první postupovou příčku, kterou díky parádnímu fotbalovému jaru obsadil suverénní Vyšehrad, může ale stále zabojovat o lukrativní druhou příčku, která by v případě odstoupení šemíků mohla znamenat postup o soutěž výš, tedy do Fortuna:Národní liga.

I hráči z Povltaví mají velkou motivaci, květen se červeno-bílým vůbec nevyvedl, tým z malebné turistické destinace prohrál už šest utkání v řadě. Z původního šestého místa tak nastal propad až na jedenáctou příčku, ta navíc nemusí být konečná.

Středeční utkání bude řídit Josef Váňa, po lajnách mu budou asistovat Petr Hocek a Milan Vyhnanovský.

POSLEDNÍ 3 VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ:

30.08.2017 Vltavín – Štěchovice
09.05.2018 Štěchovice – Vltavín 1:2
17.11.2018 Štěchovice – Vltavín 2:0
Krásné odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Vítáme vás u on-line přenosu z utkání mezi Loko Vltavínem a TJ Štěchovice. Zápas začíná v 17:00 a bude vás jím provázet Libor Kokoška.