ČFL - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Živanice : Králův Dvůr - 23. března 2019   15:00

Živanice
Živanice
39' Petrus  • 59' Petrus
2:1
(1:0)
Králův Dvůr
Králův Dvůr
90' Kraus
Živanice
Hrnčíř – Staněk, Gorol (C), Buriánek, Petrus (78. Motyčka), Štěpánek (82. Gašpar), Polák, Nikodem, D. Pánek (13. Hundák), Košťál, Ptáček
Volšík – F. Pánek, Ferčák, Hundák, Gašpar, Motyčka
Musil – Hurych, Šafránková
Živanice
180 diváků
Králův Dvůr
Krček – Zelenka, Novák, Hell, Procházka (79. Bouček), Balšánek (C) (74. Bohánek), Šebek, Kraus, Hejda (74. Dolák), Petr (62. Sedláček), Kůžel
Špicl – Sedláček, Dolák, Bohánek, Bouček

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn.
Dnešní utkání sledovalo 180 diváků.
V zápase jsme viděli dva nařízené pokutové kopy a oba byly nařízeny naprosto správně.
Živanice zaslouženě poráží Králův Dvůr poměrem 2:1. V celém zápase měly více vyložených šancí. Nemusí je tak mrzet neproměněný pokutový kop Gorola. To hosté se v útočné fázi trápili. Po prohře doma s Vyšehradem tak opět nezískali ani bod. V příštím kole čeká Králův Dvůr v domácím prostředí Litoměřicko, které na jaře porazilo i lídra České fotbalové ligy Zápy.
90+1'
90'
Králův Dvůr právě vstřelil branku!
Ale vzápětí si MARTIN KRAUS dorazil vlastní neproměněný pokutový kop.
90'
Kraus penaltu neproměnil, Hrnčíř ji lapil u své pravé tyče, stejně jako Krček v prvním poločase.
89'
Druhá penalta v zápase! Tentokráte proti domácím, a sice za faul na levé straně šestnáctky.
89'
Střelu z pravé strany na přední tyč srazil Krček rukama a rozhodčí posléze zapískal v neprospěch domácích.
88'
Sedláček adresoval nepřesný pas na levou stranu, kde byl Kůžel.
88'
Sedláček byl faulovaný na levé straně a vzápětí rozehrál nakrátko.
87'
Za faul na Doláka je Buriánek (ZIV) potrestaný žlutou kartou.
86'
Domácí drží míč v levé části hostující poloviny.
85'
Novák nakopl míč na levou stranu. Ten si vyměnil Zelenka se spoluhráčem, ale hosté nevystřelili.
84'
Dolák neprošel na levé straně přes obránce, Zelenka spěchá před vhozením míče zpět do hry.
83'
Novákova nepřesná nahrávka odstartovala protiútok. V závěrečné fázi překazil vše domácím Sedláček svým obranným zákrokem ve vápně.
83'
Hosté budou kopat rohový kop z levé strany.
82'
Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází Štěpánek, přichází Gašpar.
81'
Bouček nerozehrál ideálně z pravé strany a na programu dne je další vhazování domácích.
80'
Hell odehrál balón z levé strany do zámezí.
79'
Střídání v týmu FK Králův Dvůr: ze hřiště odchází Procházka, přichází Bouček.
79'
Kraus přihrával po levé straně do ofsajdu a Hrnčíř bude dost možná šetřit čas před svou rozehrávkou.
78'
Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází Petrus, přichází Motyčka.
77'
Po faulu Nováka rozehrává Krček na hranici svého vápna.
76'
Kraus převzal pásku poté, co vystřídal Balšánek.
75'
Sudí pískl faul na Hella.
74'
Střídání v týmu FK Králův Dvůr: ze hřiště odchází Balšánek, přichází Bohánek.
Střídání v týmu FK Králův Dvůr: ze hřiště odchází Hejda, přichází Dolák.
73'
Po krátké odmlce přece jen poskytl hlavní rozhodčí domácím rozehrávku z levé strany.
72'
Balšánkův pokus z levé poloviny vápna lapil Hrnčíř.
72'
Sudí nechal výhodu domácím, ale hosté se ubránili před svým vápnem.
71'
Po seběhu na levou stranu do druhé vlny spálil jeden z domácích hráčů vyloženou šanci střelou vedle bližší tyče.
70'
Odražený balón poslal útočící hráč Živanic po zemi vedle levé tyče.
69'
Při přečíslení dva na jednoho přišel pas na levou stranu. Bránící Novák přihlížel tomu, jak Krček vyráží zakončení na zadní tyč, následuje tak roh.
69'
Balšánek nenašel na levé straně Kůžela, obránce vše vyřešil ve spolupráci s vybíhajícím Hrnčířem.
68'
Zelenka natáhl nohu z levé strany, ale domácí budou ve svém útoku pokračovat autem Buriánka.
67'
Po zákroku Hejdy se držel Buriánek za obličej, ale sudí do hry nezasahoval.
67'
Bránící hráč dostoupil Šebka z pravé strany a postaral se tak o domácí aut z vlastní poloviny.
66'
Domácí chtěli přelobovat Krčka z poloviny hřiště, ale zakončili nad horní tyč.
66'
Novák roztáhl hru na pravou stranu, míč se poté vrátil k Hellovi na polovině hřiště.
65'
Po centru Balšánka byli na zadní tyči dva, nebo dokonce tři hostující hráči. Hrnčíř však vůbec nezasahoval.
64'
Při rychlém výpadu po levé straně vyrazil Krček zajímavou střelu. Následně směřoval balón do ohně a centr uklidil Balšánek do bezpečí.
63'
Živanice kontrolují hru po druhé brance a zatím to vypadá, že si připíšou první jarní výhru za tři body do tabulky České fotbalové ligy.
63'
Další faul na půli na konto hostů.
62'
Střídání v týmu FK Králův Dvůr: ze hřiště odchází Petr, přichází Sedláček.
61'
Přízemní centr z levé strany zamířil k přední tyči do koše Krčka.
60'
Za nedovolený zákrok na polovině hřiště nebude udělovat hlavní arbitr žlutou kartu. Míč budou mít domácí fotbalisté.
59'
Živanice právě vstřelily branku!
Domácí rozehráli přímý kop zprava na hlavu DAVIDA PETRUSE a ten poslal míč k levé tyči. Zaznamenal tak svůj druhý gól v utkání.
58'
Sudí odpískal faul Hella a domácí kopou zkrácený roh z pravé strany.
57'
Kraus už nestihne míč na hrací ploše a domácí tak vhazují před svou střídačkou.
57'
Před Kůželem se nabízela zajímavá šance na levé straně a domácí mu nechali dost místa. Nicméně stačili zablokovat centr a k odraženému míči se už nedostal Balšánek ve vápně soupeře.
56'
Po centru z levé strany zachránilo Krčka břevno, následná střela domácích neměla k razanci a hostující brankář snadno zakročil u své pravé tyčky.
55'
Hell se vracel do obrany po pravé straně a vrhl se pod nohy Poláka.
55'
Hostující centr z pravé strany pouze proletěl vápnem a před autem tak může Balšánek pouze podat balón svému protihráči.
54'
Hell rozehrával se Zelenkou a Novákem, hosté si vzápětí vybrali pravou stranu, ale domácí byli aktivní na polovině hrací plochy.
53'
Balšánek posunul míč Krausovi do běhu na levou stranu, ale ve skluzu zasáhl Buriánek na půli.
52'
Dva hráči domácích zůstali ležet na hrací ploše, Živanice poté hlavou odvrátily centr zprava na bližší tyč.
52'
Hosté vhazovali z pravé strany, ale domácí přestali krátký útok protivníka.
51'
Hosté odpověděli dlouhou nahrávkou směřující do šestnáctky, kde tou dobou stál pouze Hrnčíř.
50'
Novák si zahrál hlavou a poté pouštěl nepřesnou nahrávku protihráče do vápna ke Krčkovi.
49'
Kraus se jako poslední dotkl míče hlavou na levé straně a tím pádem je nařízený aut pro Buriánka na hostující polovině.
48'
Balšánek centroval rohem zprava na střed vápna, kde vyskočil spoluhráč, domácí však srazili jeho zakončení hlavou.
47'
Útok vedený po pravé straně ukončila domácí obrana zhruba pětadvacet metrů od své branky.
46'
Špatný centr domácích nechal Krček skočit vedle vzdálenější tyče, s rozehrávkou posléze hostující brankář nikterak nepospíchá.
46'
Domácí měli výhodu rozehrávky druhého poločasu, v něm útočí z levé strany.
46'
Živanice vedou 1:0 poté co centru z levé strany využil Petrus a prosadil se ve 39. minutě. Domácí ještě v úvodu neproměnili penaltu, konkrétně Gorol, proti kterému skočil Krček ke své pravé tyči. Hostující výkon zatím není ideální. Králův Dvůr si na půdě nováčka České fotbalové ligy nevypracoval vyloženou příležitost a musí přidat. Utkání probíhá zatím bez větších emocí.
45+1'
45+1'
Dva hráči zdvojili útočícího fotbalistu a ten fauloval z levé strany, míč pro hosty.
45+1'
Minuta se nastavuje v prvním poločase.
45'
Balšánek (KD) si prohlédl žlutou kartu za faul na Gorola zhruba na polovině hřiště.
44'
Nováka otravoval presující hráč. Hosté poté zkusili rozehru přes levou stranu, ale nedostali se ani na domácí polovinu.
43'
Domácí se ubránili útoku po levé straně, ale budou čelit autovému vhazování před svou šestnáctkou.
42'
Procházka fauloval zezadu Nikodema, sudí nechal hru plynout a v závěru útoku poté Gorol přestřelil branku.
41'
Už se opět bude hrát a u rozehry ze středového kruhu stojí Kůžel.
40'
Sudí přerušil hru a nechává hráčům pauzu na občerstvení.
39'
Ptáček krásně přihrál na levou stranu a jeho rozběhnutý spoluhráč odcentroval do vápna, kde centr usměrnil za záda brankáře DAVID PETRUS.
38'
Petr se nedostal k odraženému balónu. Zelenka poté dohrával do levého křídla, ale tam získali míč domácí hráči.
37'
Roh z pravé strany proti domácím.
37'
Hosté se po pravé straně pomalu, ale jistě přesouvají do domácího vápna, nyní vhazuje Procházka.
36'
U nákopu Gorola na pravou stranu byl jako první Zelenka.
35'
Útočící hráč neměl špatnou myšlenku, ale při nahrávce na pravou stranu vápna skočil Hrnčíř pod nohy Kůžela.
35'
Po nepovedené nahrávce po pravé straně byli domácí chvíli na míči, ale prakticky ihned o něj přišli.
34'
Procházka nahrával po pravé straně, což věděl Nikodem a tečoval balón do zámezí.
33'
Po centru z pravé strany vyvinuli domácí obrovský tlak na přední tyči, ale hosty veškeré pokusy soupeře zablokovali. Živanice však sahaly po dosažení úvodní trefy odpoledne!
33'
Novák svedl hlavičkový souboj, po kterém nařídil hlavní rozhodčí autové vhazování pro domácí z levé strany.
32'
Balšánek si seběhl na pravou stranu a nahrál Kůželovi, ten měl na sobě obránce a balón mu od nohy odskočil za branku.
31'
Zatím se moc nepřerušuje, a tak se zřejmě nebude dlouho nastavovat v prvním poločase.
30'
Krček pouze vykopl na levou stranu do zámezí a uvidíme domácí aut z poloviny hrací plochy.
30'
Obrana pustila letící balón do vápna ke Krčkovi a ten nechal dopadnout míč až za svou branku.
28'
Kůžel (KD) vidí žlutou kartu za faul u středového kruhu.
29'
Po faulu na Kůžela neměl Balšánek komu a tak přihrál pouze protihráči.
28'
Dva centry zleva přes Procházku, ten druhý byl lepší, ale skončil na vzdálenější tyči a hlavě obránce v hostujícím dresu.
27'
Kůžel se nedostal k balónu přes obránce a navíc měl proti sobě ještě Hrnčíře, který si zahrál nohou.
26'
Hosté ztratili balón na pravé straně u rohového praporku a musí se vracet do obrany.
25'
Před střídačkami přetlačil Petr Poláka a balón tak je na hostujících kopačkách.
25'
Novák nejprve nakopl míč na pravou stranu a ten posunul obránce hlavou pryč z vápna, hosté se navíc krátce na to provinil proti fotbalovým pravidlům.
24'
Po souboji Krause s protihráčem na hranici středového kruhu se hraje proti domácí brance.
23'
Střela ze střední vzdálenosti dopadla vedle pravé tyče a nikdo z hostů ji netečoval.
22'
K vidění bylo několik nahrávek domácích a v závěru poté nepřesná souhra Poláka se spoluhráčem na levé straně.
21'
Hosté si pomohli faulem z levé strany, ale Krčkovi ještě zdaleka nehrozí větší nebezpečí.
20'
Balón propadl vedle pravé tyče a rozehrávka tak bude záležitostí pro Krčka.
20'
Při centru z pravé strany se na zadní tyč vyšplhal do vzduchu útočící hráč Živanic, ale balón minul.
19'
Králův Dvůr se marně dožadoval odpískání faulu na bránícího Nováka, sudí nechal hru pokračovat.
19'
Útočným faulem skončil útok domácích po levé straně, k balónu tak běží rozehrávající Krček.
18'
Hosté vysunuli presink a domácí si tak pomohli kombinací s Hrnčířem.
17'
Domácí si přihrávali na polovině soupeře až souboj ve vápně dopadl lépe pro hostující celek.
16'
Hrnčíř poslal míč na pravou stranu a po zákroku obránce bude následovat živanický aut.
15'
Novák si nezpracoval ideálně balón na pravé straně a míče se dotkl již mimo hrací plochu.
14'
Vystupující Procházka vyhrál na pravém obránci souboj s útočícím soupeřem a může tak vhazovat z vlastní poloviny.
14'
Těžko soudit, proč domácí sáhli ke střídání. Hra nebyla přerušovaná kvůli zdravotním problémům střídajícího D. Pánka.
13'
Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází D. Pánek, přichází Hundák.
12'
Zatím jsme neviděli pořádnou šanci ze hry.
11'
Po rohu Balšánka se balón odrazil v malém vápně do rukavic Hrnčíře.
11'
Po průniku do levé části vápna získali hosté další ze série rohových kopů.
11'
Balón na bližší tyči odvrátila obrana, ale hosté zůstávají na míči a kombinují.
10'
Hosté neodcentrovali po kombinaci na levé straně, ale můžou se prosadit rohovým kopem.
9'
Novák vystoupil z obrany, domácí pokračovali v útoku po levé straně až přišel přetažený centr.
8'
Nepřesný centr z pravé strany skončil vedle přední tyče a rozehrávat tak může Krček.
7'
Hosté dobře presovali a drželi míč hlavně na pravé straně. Následně přihrával Kraus nepřesně na Kůžela a balón zapadl vedle levé tyče.
6'
Hosté se tlačili do zakončení na středu vápna, ale Hrnčíř se balónu vůbec nedotkl.
6'
Balšánek bude zahrávat první roh hostů, a sice z pravé strany.
5'
Krček si při přímém kopu z levé strany postavil dva hráče do zdi, ale nikdo z domácích hráčů jej neprověřil.
4'
Míč si postavil Gorol a Krček jej vychytal skokem ke své pravé tyči. Živanice neproměnily penaltu.
3'
Penalta! Krček se nedohodl s obránci a hosté hasili všechno podražením, nikdo ani neprotestuje.
3'
Při souboji s Procházkou odehrál Nikodem balón hlavou do zámezí a míč tak mají hosté.
2'
Domácí jej rozehráli nakrátko, po následném centru na bližší tyč nastavil Krček svoje ruce.
2'
Útok domácích po pravé straně končí prvním rohem v zápase.
1'
Balšánkova střela z velké dálky šla hodně vedle branky.
1'
Mužstva nastupují na hrací plochu. Živanice budou hrát v oranžovém, Králův Dvůr v modrém.

TJ Sokol Živanice: Hrnčíř – Staněk, Gorol (C), Buriánek, Petrus, Štěpánek, Polák, Nikodem, D. Pánek, Košťál, Ptáček
Náhradníci: Volšík – F. Pánek, Ferčák, Hundák, Gašpar, Motyčka

FK Králův Dvůr: Krček – Zelenka, Novák, Hell, Procházka, Balšánek (C), Šebek, Kraus, Hejda, Petr, Kůžel
Náhradníci: Špicl – Sedláček, Dolák, Bohánek, Bouček

Rozhodčí: Musil – Hurych, Šafránková.
Náboj zápasů České fotbalové ligy je poznamenaný tím, že ze soutěže odstoupily Jirny. Z ČFL tak letos nikdo nebude sestupovat, pro příští sezonu se bude rozšiřovat. Dojde totiž ke zrušení Juniorské ligy.
Králův Dvůr nasbíral v letošní sezoně v osmnácti duelech celkem pětadvacet bodů na své konto, což jej řadí na desátou pozici za Dobrovici. Na jaře vybojoval zatím tři body. V prvním duelu zajížděl do Písku, kde ve druhém poločase překlopil na utkání na svou stranu a zvítězil 3:1. Vzápětí se představil v domácím prostředí proti Slavoji Vyšehrad. Momentálně třetí celek České fotbalové ligy vyhrál na hřišti Cábelíků 5:2. V zápase byly k vidění hned tři pokutové kopy, dvě pro hosty, jedna pro domácí.
Živanice jsou nováčkem České fotbalové ligy. Momentálně se v tabulce nachází na patnácté pozici se ziskem osmnácti bodů. Mají pasivní skóre. Na jaře zatím dvakrát prohrály. Nejprve v domácím prostředí nestačily na Loko Vltavín 0:2. Naposledy dokázaly překvapit na půdě Domažlic. Tam sahaly po třech bodech. Jenže Došlý vyrovnal ve čtvrté minutě z nařízené penalty. Následovaly tak pokutové kopy, ve kterých byla lepší Jiskra.
Vzájemný zápas
V srpnu zvítězil Králův Dvůr poměrem 2:1 poté, co otočil ve druhém poločase dvěma góly Krause, přičemž jedním z penalty.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 20. kola České fotbalové ligy mezi Živanicemi a Královým Dvorem. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.