ČFL - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Admira Praha : Sparta B - 10. listopadu 2019   10:15

Admira Praha
27' Mošna
1:2
(1:1)
Sparta B
Sparta B
29' Juliš   • 54' Juliš
Jungr – Herc, Martinic (79. Čížek), Vosický, Fric – Majer (61. Douděra), M. Horák, Hudec (46. Eliáš), Čácha (61. Štefan) – Radimský (73. Pavlata), Mošna
Michálek, Šrámek
Nenadál – Dujsík, Arnošt
Na Pecích, Praha 8 - Kobylisy
525 diváků
Sparta B
Čtvrtečka – Gabriel, Piško, Talověrov, Dudl – Mareček, Šimáček (77. Burda) – Patrák (87. Ambler), Vácha (90.+3 Hucek), D. Horák – Juliš
Prokopec, Sláma, Tasić, Kotek

Pražské derby v mlze tak husté, že by se dala krájet, končí vítězstvím béčka Sparty, které se tak dotáhlo na vedoucí Táborsko. Skóre sice otevřel ve 27. minutě domácí Mošna, ale hosté okamžitě vyrovnali Julišem.
Domácí brankář Jungr čaroval a chytil nejméně čtyři jasné góly, překonal ho až po nádherné kombinaci opět nejlepší střelec Sparty B Lukáš Juliš. Admira se v závěru vzchopila a zatlačila hosty, jenže černobílé zradila koncovka a své šance zakončovali zásadně vedle.
Děkuji za pozornost, z Kobylis se pro dnešek loučím a přeji hezkou neděli.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 8:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 17:18.
90+3'
90+3'
Taktické střídání v mužstvu Sparty B: volným krokem opouští hřiště kapitán Lukáš Vácha a pár desítek vteřin si zahraje Zdeněk Hucek.
90+2'
Žlutou kartu dostává Petr Eliáš (FK Admira Praha) také zřejmě za řeči.
90+1'
Rozhodčí nastavuje zápas o tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Lukáš Juliš (AC Sparta Praha B) za protesty.
89'
Jungr vyboxoval Douděrův přímák a Sparťané pelášili do přečíslení. Ruku reklamovali marně, mává se další ofsajd.
88'
Náhradní kapitán Vosický střílí z dálky doprostřed sparťanské brány, kde je připravený Čtvrtečka.
87'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Patrák, přichází Ambler.
86'
Talověrov čistě odebral míč kličkujícímu Štefanovi, naopak protiútok Sparty a konkrétně Daniela Marečka zastavuje Miroslav Horák.
84'
Naopak trestný kop Sparty vyboxoval Jungr daleko ven a Burda z dorážky sestřelil do břicha jednoho z protihráčů.
83'
Žlutou kartu dostává Ondřej Herc (FK Admira Praha) za stažení unikajícího Patráka po předchozí špatně zahrané standardce domácích.
83'
Miroslav Horák provedl přímý kop hodně zle, přímo na prvního bránícího hráče.
82'
Douděra z levého křídla naservíroval přesný centr Pavlatovi, který se snažil hlavičkou přiťuknout lépe postavenému Štefanovi. Gólman Letenských opět situaci vystihl a míč si pokryl.
80'
Čtvrtečka zalehává míč před Štefanem a rychle vyhazuje, načež domácí u čáry faulovali Gabriela.
79'
Admira má pro dnešek dostřídáno, místo Martinice míří do hry Čížek.
79'
V ofsajdu byl nachytán domácí Douděra.
78'
Fanoušci zapálili za bránou Admiry několik dýmovnic, které ještě zhoršily viditelnost na hřišti.
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Šimáček, přichází Burda.
76'
Z druhého rohu Sparty B byl rychlý protiútok Admiry. Douděra vysunul Štefana, který trochu zaváhal a nakonec střelou o Dudla získává pro změnu roh pro domácí.
76'
Daniel Horák si zopakuje po obranné hlavičce domácích rohový kop.
75'
Váchův přímý kop odhlavičkoval Martinic a domácí ubránili i následující závar.
73'
Do centru se z voleje opřel Štefan, křížná střela doskákala vedle sparťanské brány.
73'
Střídání v týmu FK Admira Praha: ze hřiště odchází Radimský, přichází Pavlata.
71'
Už šestý ofsajd béčka Sparty.
70'
Nápor černobílých pokračuje. Martinic krásnou zpětnou přihrávkou uvolnil na velkém vápně Štefana, který páí bez přípravy vedle.
69'
Admira propásla největší šanci. Trestný kop z půlky hřiště doletěl až k Radimskému, sparťanský odchovanec si míč zpracoval stehnem a z malého vápna o decimetr přestřelil.
68'
Domácí kapitán Martinic dnes nemá seřízená mířidla, po Mošnově přihrávce střílí zpoza šestnáctky do ochranného pletiva nad bránou.
67'
Štefan zasprintoval na pravém křídle pro dlouhý nákop, jeho střílený centr však končí nikým netečován za brankou.
65'
Rychlá protiakce vynesla Admiře roh a po něm hlavičkuje na zadní tyči vedle brány úplně volný Vosický.
65'
Vácha si po zemi narazil s Danielem Horákem, vzápětí však letí praporek nad hlavu pomezního Dujsíka.
64'
Střídající Štefan skočil pod nohy Dudlovi a výsledkem je „krátký roh“ pro Spartu.
62'
Na trestný kop domácího Eliáše téměř od půlící čáry vyskočil do vzduchu nejvýše sparťanský brankář Čtvrtečka.
61'
Dvojnásobné střídání Admiry: místo Majera a Čáchy přicházejí na hřiště Douděra a Štefan.
58'
Další nádherná souhra hostů! Julišovu přihrávku přiťukl Vácha patičkou Patrákovi, který pálil prudce po zemi. Jungr skočil po pravici a jednou rukou vyškrábl před úplně volného Daniela Horáka. Tomu pak chytil při dorážce jistý gól.
57'
Žlutou kartu dostává Jiří Mošna (FK Admira Praha) za nečistý skluz na Patráka.
55'
Další obrovská šance hostů a v ní Daniel Horák. Běžel úplně sám na bránu, zkusil gólmana přehodit dloubáčkem, jenže Jungr zůstal stát a míč snadno chytá.
54'
Sparta B právě vstřelila branku!
Tohle byla kombinace jak ze sovětské hokejové školy. Václav Dudl utekl po levé straně obraně Admiry, před bránou našel Váchu, který už mohl zakončovat, ale ještě přiťukl pod sebe Patrákovi a ten teprve naservíroval před prázdnou bránu LUKÁŠI JULIŠOVI.
54'
Žlutou kartu dostává Jan Martinic (FK Admira Praha).
53'
Hosté vybojovali míč a Vácha okamžitě kolmicí vysouval Patráka, Spartě je máván hraniční ofsajd.
52'
Marek Radimský zůstal nepokrytý v pokutovém území Sparty a z osmi metrů střílí z mírného úhlu těsně vedle.
51'
Dnešní utkání sleduje 525 diváků.
50'
Po ofsajdu hostů rozehráli černobílí rychlou akci, ale na konci se provinili útočným faulem.
48'
Trestný kop Sparty prodlužoval hlavou Gabriel, na místě byl připravený Jungr.
46'
Martinic ze středu posunul míč do běhu na pravé křídlo Majerovi, jeho centr srazil Dudl na roh.
46'
Admira o přestávce vystřídala. Na hřišti chybí Bohumil Hudec, novým mužem je Petr Eliáš.
46'
Zajímavý první poločas pražského derby přinesl dva góly během dvou minut a další šance, z nichž tu největší vyrazil Patrákovi domácí brankář Jungr. Po 45 minutách hry platí nerozhodné skóre.
Statistiky první půle:
Střely na bránu 2:4, střely mimo 4:2, rohy 0:1, fauly 8:12, ofsajdy 1:1.
45+1'
45+1'
Hosté vyrazili do brejku po ubráněné standardce ve velkém počtu, po Šimáčkově přihrávce rozvlnil síť Juliš, ovšem už předtím se mával ofsajd.
45+1'
Sudí Nenadál nastavuje jednu minutu.
44'
Čtvrtečka si křikl, ale na trestný kop přes chumel hráčů nedosáhl. Naštěstí pro něj prodlužoval Mošna hlavičkou do autu.
43'
Gabrielův šlapák na Čáchu se obešel jen s ústním varováním.
43'
Vysoko nad bránu letí Martinicova střela ze střední vzdálenosti.
42'
Martin Čácha krásně zakroutil trestný kop z kratší strany šestnáctky o kousíček vedle vzdálenější šibenice.
41'
Gabriel podrazil přesně na kratší straně pokutového území Mošnu, to je velká příležitost ke standardce pro mužstvo z Kobylis!
40'
První rohový kop v zápase Admira ubránila.
39'
Prostor před domácí šestnáctkou patří Spartě. Z tlaku se dostal míč před Lukáše Juliše, jehož pumelice se od obránce odrazila do strany před zcela volného Vojtěcha Patráka. Brankář Jungr jeho ránu zblízka skvělým zákrokem vyráží na roh.
38'
Viditelnost se ke konci poločasu zlepšuje, mlha poněkud ustoupila. Rudí rozjíždějí další útočnou akci, jenže Váchovi je pískána ruka.
37'
A znovu se do koncovky dostal Vácha, akrobaticky přes hlavu minul domácí svatyni.
36'
Vojtěch Patrák našel ideálním centrem před bránou Lukáše Váchu, kapitán sparťanské rezervy mohl zakončovat sám, kdyby si míč lépe zpracoval. Ten mu však odskakuje k připravenému Jungrovi.
36'
Sparťané tlačí, kobyliský celek hraje ze zatažené obrany na brejky. Přesná finální přihrávka ovšem nepřichází ani na jedné straně.
34'
Šimáčkův centr letí do rukavic Martina Jungra.
33'
Vojtěch Patrák se snažil skluzem udržet Gabrielovu průnikovou přihrávku na hřišti, ale kope se od admirácké brány.
33'
Skákavou střelu Daniela Marečka z dálky zachytává Jungr, ovšem míč by stejně skončil v zámezí.
31'
Domácí Fric převzal přihrávku do běhu a ze sólového brejku si navedl míč z levého křídla až na pravou stranu. Zakončení slabší nohou se ovšem jen otřelo o boční síť.
29'
O okamžitou odpověď se postaral LUKÁŠ JULIŠ, k němuž se dostal míč na hranici šestnáctky po rychlé kombinaci a střele pomohla do sítě teč jednoho z domácích.
27'
Admira právě vstřelila branku!
Čácha obloučkem přelstil obranu Letenských a JIŘÍ MOŠNA napnul síť prudkým míčem, který mu po odskoku míče o trávník ideálně sedl na nohu.
27'
Ze souboje Frice s Gabrielem se míč odráží za sparťanskou bránu od kolena domácího hráče.
26'
Václav Dudl v pokutovém území odebral míč Radimskému, jenž ho poté fauloval a rozehrává béčko Sparty.
24'
Nákop Miroslava Horáka letí až na sousední umělou trávu.
23'
První přímou střelu hostů vyslal po Dudlově přihrávce z 20 metrů Šimáček přímo do domácího brankáře.
22'
Ze zahuštěného prostoru u praporku vyvezli míč domácí, jenže Jan Martinic ani Miroslav Horák nepropálili sparťanské bloky.
19'
Po souboji s Fricem u lajny se nedomohl odpískání faulu hostující Patrák. Vhazuje Admira.
17'
Vzruch na malém vápně Sparty. Domácí Čácha přihrál obloučkem přes obránce Mošnovi, který míč ještě posouval dál doprava, ovšem nepřesně.
16'
Žlutou kartu dostává Maxim Talověrov (AC Sparta Praha B) za kosu na Radimského na půlící čáře.
15'
Po chybě Václava Dudla se dostal k míči Martin Čácha a tvrdou ranou z 25 metrů přinutil poprvé zasahovat sparťanského brankáře Čtvrtečku.
14'
V těchto chvílích se bojuje o střed pole od vápna k vápnu.
12'
Radimského pád po sprintu ke koncové čáře na kluzkém trávníku zastavila až betonová zeď. Smysl jeho náběh neměl, protože vybíhal z ofsajdu.
10'
Krásně sehraná akce domácích! Čácha vysunul do uličky Frice, jeho centr proletěl celým vápnem až k Majerovi, jenž sklepl pod sebe nabíhajícímu Martinicovi. Střela však kapitánovi Admiry nesedla ideálně a končí těsně vedle.
8'
Mareček z trestného kopu přesně z hranice velkého vápna trefil pouze černobílou zeď a skákavá dorážka letí mimo.
7'
Žlutou kartu dostává Ondřej Vosický (FK Admira Praha) za stažení unikajícího Daniela Horáka na velkém vápně.
5'
Nákop sparťanského Daniela Marečka míří pouze k brankáři Admiry Jungrovi.
3'
Čácha prostrkával do běhu Radimskému, obrana Sparty si opět poradila.
1'
Na trestný kop Admiry vyskočil na malém vápně nejvýše hostující Milan Piško a Maxim Talověrov dostává míč do bezpečí.
1'
Hráči přicházejí za doprovodu zdejších žáčků na trávník. Admira nastoupila v černobíle pruhovaných sadách, rezerva Sparty bude hrát v tradičních rudých dresech a bílých trenýrkách.
V době úředního začátku je hrací plocha prázdná, diváci čekají na příchod trojice rozhodčích a obou mužstev.
Stadión Admiry se plní, jako tradičně se očekává početná návštěva. Na hřišti ovšem leží příkrov husté mlhy, dění na protější postranní čáře u laviček budeme spíše odhadovat.

FK Admira Praha: Jungr – Herc, Hudec, Fric, Martinic, Čácha, Mošna, Vosický, Majer, Radimský, M. Horák
Náhradníci: Michálek, Štefan, Douděra, Pavlata, Eliáš, Čížek, Šrámek

AC Sparta Praha B: Čtvrtečka – Gabriel, Piško, Talověrov, Dudl, Vácha, Patrák, Šimáček, Mareček, Juliš, D. Horák
Náhradníci: Prokopec, Hucek, Ambler, Burda, Sláma, Tasić, Kotek

Rozhodčí: Nenadál – Dujsík, Arnošt.
AC Sparta Praha B (9-1-1-2, 29:10, 30 bodů, 2. místo) zvítězila v derby rezerv na hřišti rivalské Slavie 2:1 a doma hladce porazila Rakovník 3:0. Letenští by se určitě nebránili posunu svého béčka do druhé nejvyšší soutěže, kde již dříve působilo. Na Táborsko na čele tabulky aktuálně Sparta B ztrácí jen tři body.
Nejlepším střelcem je Lukáš Juliš se 7 góly.
Ve šlágru předposledního podzimního kola ČFL přivítá Admira Praha (5-1-1-6, 19:24, 18 bodů, 11. místo) rezervu pražské Sparty.
Domácí nováček po zdařilém vstupu do soutěže poslední tři kola bez několika stabilních opor neskóroval. Nejtěsnějším poměrem prohrál derby na Motorletu i doma s vedoucím Táborskem, načež po bezbrankovém výsledku podlehl na penalty ve Štěchovicích.
Osmigólový Štěpán Zahálka tedy Admiře hodně chybí, i tak se drží na druhém místě mezi střelci A skupiny ČFL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.