ČFL - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benešov : Domažlice - 5. října 2019   10:15

Benešov
Benešov
56' J. Vosáhlo  • 85' Krasnjanyk
2:1
(0:0)
Domažlice
Domažlice
77' Bauer
Benešov
Tetour – Lupač, J. Vosáhlo, Filip (76. Zoubek), Pedro, Ježdík, Engelmann (90+1. Dufek), Turek (C) (90. A. Lauricella), Vrňák, Srb (82. Krasnjanyk), Brokeš (69. Procházka).
Rotbauer – Procházka, Azilinon, Dufek, A. Lauricella, Krasnjanyk, Zoubek.
Pilný – Vít, Arnošt
U Konopiště, Benešov
105 diváků
Domažlice
Švihořík – Kadar (79. Kraml), Bauer, Matas, Mlynařík, Uzlík (69. Teršl), Došlý (56. Brabec), Mužík (C), Ruml, Kropáček (68. Pavlík), Dvořák.
Brych – O. Pek, Pavlík, Kraml, Brabec, Hrubý, Teršl.

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn.
Benešov hraje za týden na půdě Králova Dvora. Domažlice se taktéž v sobotu představí doma proti nováčkovi České fotbalové ligy, kdy na západ Čech přijede Sokol Hostouň s exligisty Dosoudilem či Trappem.
Domažlice se dlouho trápily, ale poté vyrovnaly na 1:1, když Bauer dorazil hlavou střelu Rumla po odrazu od horní tyče. Diváci se dožadovali odmávání ofsajdu, nicméně gól platil. Jiskra poté najednou působila o něco lepším dojmem, avšak individuální chyba, resp. krátká malá domů znamenala kontr dva na nikoho a při něm vsítil střídajíjící Krasnjanyk vítěznou trefu.
Dnešní utkání sledovalo 105 diváků.
90+2'
90+2'
Hostům nesedlo zakončení levačkou z pravé strany vápna poté, co odcentroval Ruml.
90+1'
Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Engelmann, přichází Dufek.
90+1'
Pedro byl u míče jako první a nahrál pod sebe, Tetour poté pouze odkopl balón do zámezí.
90'
Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Turek, přichází A. Lauricella.
90'
Benešov zahrozil centrem zleva na přední tyč, ale zakončení špičkou kopačky skončilo vedle brány.
89'
Domažlický faul na pravé straně vlastní obranné poloviny. Tohle je asi to poslední, co Jiskra potřebovala.
89'
Tetour drží balón ve velkém vápně a chystá se rozehrát domácí akci.
88'
Centr zleva na zadní tyč přiletěl na hlavu útočícího hráče Domažlic, ale Tetour poté snadno zasáhl rukama.
87'
Po výrazné chybě v rozehře mohou domácí poděkovat Tetourovi, že pravou rukou vyškrtl vyloženou příležitost z hranice vápna.
87'
Pedro překazil hostům nahrávku z levé strany.
85'
Benešov právě vstřelil branku!
Benešov využil obrovské individuální chyby. Zřejmě Zoubek zachytil krátkou malou domů a v situaci dva na nikoho nabídl míč zprava na levou stranu pro nabíhajícího IHORA KRASNJANYKA, který do prázdné brány nezaváhal.
84'
Útočný faul zezadu na Pedra v levé části šestnáctky Benešova.
82'
Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Srb, přichází Krasnjanyk.
82'
Vyložená šance z druhé vlny, ale balón skončil nad domažlickou brankou.
82'
Křižnou přízemní střelu z levé strany tečoval Švihořík prsty vedle zadní tyče.
82'
Tetour byl připravený na centr z levé strany u vzdálenější tyče.
81'
Domažlice jsou docela při chuti a chtěly by přidat svou druhou trefou v zápase, jejich herní projev je po srovnávací brance lepší.
80'
Křižný centr při standardce zleva si stáhl Tetour do rukavic.
79'
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Kadar, přichází Kraml.
78'
Zajímavý závar před hostující brankou, kde byli domácí dost důrazní proti Švihoříkovi až dostali balón do sítě, nicméně branka pro faul na brankáře Jiskry neplatí.
76'
Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Filip, přichází Zoubek.
77'
Domažlice právě vstřelily branku!
Ondřej Ruml vypálil ze střední vzdálenosti do horní tyče a MAREK BAUER poté dorážel hlavou do prázdné branky. Diváci se dožadovali odmávání ofsajdu, nicméně gól platí, takže 1:1.
75'
Rozhodčí Pilný zkontroloval stav jednoho z domácích fotbalistů. Vše v pořádku a můžeme pokračovat balónem sudího.
74'
Tetour se na středu vápna vrhl po míči a pomohl tak svým spoluhráčům.
74'
Po souhře na levé straně mají Domažlice roh a hráči se stěhují před Tetoura.
73'
Centr z levé strany míjí Tetourovu branku a to celkem výrazně. Následuje tak rozehrávka benešovského brankáře.
72'
Tetour ukázal hru nohama, ale jeho spoluhráč poté kazil na ose hrací plochy a poloviny Domažlic.
71'
Domažlický výkon není v útočné fázi ideální a Benešov působí s přibývajícím časem lepším dojmem.
70'
Centr z pravé strany končí na hlavě obránce v barvách Domažlic.
69'
Střídání v týmu SK Benešov: ze hřiště odchází Brokeš, přichází Procházka.
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Uzlík, přichází Teršl.
69'
Jeden z domácích hráčů hrál při rozehrávce hostů z levé strany rukou a Jiskra sáhla ke kombinaci na vlastní polovině.
68'
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Kropáček, přichází Pavlík.
68'
Srb dostoupil protihráče z levé strany a ukončil tak útok Jiskry.
67'
Turek si postrčil míč zprava na střed na levou nohu a jeho zajímavou šanci vyrazil Švihořík rukama nad branku.
66'
Benešov dostal výhodu po zákroku zezadu na hranici středového kruhu, nahrávka Filipa z pravé strany šla do šestnáctky, kde tou dobou pobýval jen Švihořík.
65'
Lupač vhazoval z pravé strany, ale následovala hned ztráta Benešova na polovině protivníka.
64'
Domácí prodloužili rozehrávku Tetoura na pravé straně jen do zámezí a vhazuje tak hostující mužstvo zhruba na polovině hrací plochy.
63'
Tetour se úplně nedohodl s obráncem při centru zleva na bližší tyč, avšak Benešov to zatím mrzet nemusí.
62'
Po nahrávce Rumla na pravou stranu přišel míč do ohně a tutovka, kdy jeden z hostů byl naprosto sám před brankářem Tetourem mířila hlavou vedle pravé tyčky.
61'
Domácí zapsali faul na pravé straně a polovině soupeře v době, kdy držel míč rozehrávající Ruml.
60'
Turek srazil centr zleva k levé tyči, kde čekal Švihořík a kolem něj nebyl žádný jiný fotbalista.
59'
Série odrazů až útočily Domažlice na pravé straně, ale centr se jim vůbec nepovedl.
58'
Pedro zaslouží pochvalu za obranný skluz na levé straně a pozici posledního beka.
56'
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Došlý, přichází Brabec.
56'
Složitá situace pro Švihoříka. Standardní situaci zahranou levačkou JAKUBA VOSÁHLA přizvedla zeď křížem do levé části brány a Benešov vede 1:0.
55'
Rozhodčí Pilný potvrzuje, že tohle utkání píská velice dobře a za faul na Turka na pravé straně před hostujícím vápnem dává žlutou kartu domažlickému Bauerovi. Švihořík může stavět zeď.
55'
Střela z jedničky padala doprostřed branky a zároveň rukavic brankáře Tetoura, pro kterého to byl snadný zákrok.
54'
Švihořík rozehrál na pravou stranu, ale balón pouze propadl k domácím fotbalistům.
53'
Tetour vyběhl daleko do levé strany vápna a vystoupal nad útočícího fotbalistu.
52'
Rumlova nahrávka na levou stranu byla dlouhá, na place poté ještě zůstal ležet Pedro, ale je v pořádku.
51'
Do vápna přiletěl centr zprava přes Rumla, ale Jiskra se ubránila seběhu do druhé vlny.
50'
Benešov vyvinul tlak v levé polovině vápna a centr Ježdíka poté postrádal přesnost.
49'
Ruml nahrál obloučkem na levou stranu, poté se Benešov vypořádal s centrem.
48'
Ruml zpracoval balón na levé straně, centroval na vzdálenější tyč a sudí Pilný postřehl útočný faul Jiskry v domácím vápně.
47'
Domažlice uhájily svou branku při rohu z pravé strany.
46'
Uzlík (DOM) je potrestaný žlutou kartou za podražení Srba na pravé straně.
46'
Právě skončil první poločas, který branku nepřinesl. Největší šanci měl Srb, když zůstal volný na zadní tyči, ale ve skluzu minul Švihoříkovu branku. Na druhé straně se natáhl Tetour proti přízemní střele útočícího hráče Domažlic. Nesledujeme úplně pohledné utkání. To zatím velice dobře píská rozhodčí Pilný. Uvidíme, co přinese druhé dějství.
45+1'
45+1'
Ruml zakončil z pravé strany vápna vedle bližší tyče.
45'
Vosáhlo pokazil kombinaci na levé straně s Engelmannem a Srbem, když trefil míč nečistě.
44'
Domažlice udělaly na pravé straně faul po ztrátě míče a do útoku tak jde Benešov.
43'
Domácí přečetli narážečku v levé polovině vápna.
42'
Těsný ofsajd domácích na pravé straně při protiútoku.
42'
Napodruhé dostal Benešov balón ze své šestnáctky.
41'
Domažlice budou zahrávat rohový kop z pravé strany.
40'
Při centru zprava na přední tyč měl Švihořík k balónu blíže než útočící Srb.
39'
Ztráta hostů na levé straně, rozehrává Tetour od domácí branky.
38'
Za tvrdý zákrok z levé strany na polovině soupeře vidí Jakub Vosáhlo (Benešov) žlutou kartu.
38'
Ruml nebyl úspěšný při hlavičkovém souboji, poté ovšem obrana hostů zdvojila Filipa.
37'
Jiskra odvrátila centr na krátkou tyč a míří do útoku.
36'
Srb odvedl dobrou práci na levé straně a Benešov rozjel kontr, při kterém se Engelmann důrazem postaral o rohový kop po pravé ruce Švihoříka.
36'
Ofsajd hostujícího mužstva.
35'
Po centru šajtlí z pravé strany zakončil útočící hráč Domažlic u zadní tyče hlavou o zem vedle branky Tetoura.
34'
Domažlice měly dost času na rozehrávku, ale poté udělaly chybu přihrávkou na levou stranu.
33'
Střela otočky a levé strany mířila vedle bližší tyče domácí brány a balón si tak bere rozehrávající Tetour.
32'
Další roh pro hosty, ale dlouhý míč na zadní tyč nepřinesl nic zásadního pro vývoj tohoto střetnutí.
32'
Domácí celek se ubránil bez pomoci brankáře Tetoura, avšak Domažlice se ještě snaží prosadit pravou stranou, čemuž chce zabránit Srb.
31'
Roh zprava pro západočeské mužstvo.
30'
Benešov byl opět aktivní při napadání rozehrávky a hostům nezbylo nic jiného než k pasu pod sebe na kopačku brankáře Švihoříka.
29'
Turek získal vynikajícím presinkem z levé strany autové vhazování pro Vosáhla na hostující polovině.
28'
Benešov sahal po vedení! Při centru z levé strany nechala obrana hostů úplně volného Srba na zadní tyči, který ve skluzu minul branku v obrovské příležitosti!
28'
Benešov se dotkl míče na pravé straně již mimo hrací plochu a pomezní rozhodčí to dal hned najevo svým praporkem.
27'
Engelmann odcentroval přes beka a poté poslal odražený míč z levé strany do rukavic Švihoříka.
26'
Tetour nastavil ruce proti trestnému kopu a neměl problémy.
26'
Jakub Vosáhlo si pomohl faulem u pravé postranní čáry v době, kdy se útočící hráč otáčel.
25'
Tím pádem je na vyložené šance vyrovnáno 1:1.
24'
Ruml zůstal ležet před vápnem soupeře a Jiskra reklamovala nedovolený zákrok, následně se činil Tetour, když se položil na trávník proti přízemní střele ke své pravé tyči.
23'
Rozhodčí Pilný se rozhodl pro domluvu po zákroku na polovině hřiště a kartu pro jednoho z hostujících hráčů vytahovat nebude.
22'
Sražená střela ze střední vzdálenosti šla na hruď brankáře Tetoura, který si zakřičel a poté si sklepl míč na svou kopačku.
21'
Petr Mužík přihrál na pravou stranu a při centru poté couval Tetour u druhé tyče, nicméně situaci zvládl.
20'
Jiskra vyrobila chybu na levé straně, ale poté nedosáhl na míč Engelmann na levém křídle.
19'
Ačkoliv se hostům nelíbí výrok sudího Pilného, tak jejich útočné snažení právě skončilo faulem na levé straně.
18'
Engelmann spolupracoval s Vosáhlem na levé straně až přetáhl centr vedle vzdálenější tyče a vykopávat tak bude Švihořík.
17'
Srb zaběhl na levou stranu a v zatím největší šanci zápasu vytáhl Švihořík křižnou střelu zmiňovaného protihráče do bezpečí!
16'
Ruml vyhrál hlavu po výkopu Tetoura, ale míč se od jeho hlavy odrazil pouze na domácí kopačky.
15'
Tohle utkání není úplně pohledné.
14'
Exekuce rohu se ujal Jakub Vosáhlo, sražený míč poté chytil padající Jan Švihořík na trávníku a ještě v prostoru na hrací ploše, takže totožná standardní situace se nebude opakovat.
13'
Ruml naběhl při křižné nahrávce na pravou stranu a ačkoliv mu sbíhal spoluhráč k přední tyči, tak balón zapadl do rukavic gólmana Tetoura.
13'
Při rychlém kontru soupeře vykopl Tetour zakončení pravou nohou a poté již nepřišlo další zakončení směrem na benešovskou branku.
12'
Tvrdou ránu levačkou nepustila západočeská defenziva do blízkosti Švihoříka.
12'
Ale bude mít šanci tuto skutečnost změnit, protože kope standardní situaci z osy hrací plochy po nedovoleném zákroku Jiskry.
11'
Benešov zatím pořádně neprověřil hostujícího Jana Švihoříka v domažlické brance.
10'
Hostům nevyšel přechod do útoku pravou stranou, ale poté získali rychle míč zpět.
9'
Centr Jakuba Vosáhla z levé strany odvrátila hostující obrana a poté byl pískaný ofsajd Domažlic.
8'
Zatím sledujeme vyrovnanou bitvu, oba celky drží míč zhruba stejně.
7'
Centr Rumla z pravé strany na zadní tyč vyrazil Tetour a nikdo z hostujících hráčů se v šestnáctce protivníka nedostal k dorážce.
6'
Jakub Vosáhlo podržel míč při rozehrávce z levé strany, Ruml presoval bez úspěchu a Benešov se poté s balónem na svých kopačkách přesunul na domažlickou polovinu.
5'
Benešov zapojil do kombinace Tetoura a následovala nepřesná rozehrávka do pravé části hrací plochy.
4'
Engelmann byl podražený na levé straně a Ruml tak nemohl útočit, protože zazněl hvizd rozhodčího Pilného. U balónu stojí Vrňák.
4'
Švihořík nakopl míč do středového kruhu, ale tam došlo k útočnému faulu při hlavičkovém souboji. Benešov nikam s rozehrávkou nepospíchá.
3'
Jiskra roztáhla hru na pravou stranu a následnou střelu vyboxoval brankář Tetour, Domažlice budou pokračovat autovým vhazováním u vápna soupeře.
2'
Domažlice jsou nyní dlouho na balónu, s hracím předmětem se již setkaly i kopačky brankáře Švihoříka.
1'
Benešov měl rozehrávku zápasu a v prvním poločase útočí z pravé strany.
1'

SK Benešov: Tetour – Lupač, J. Vosáhlo, Filip, Pedro, Ježdík, Engelmann, Turek (C), Vrňák, Srb, Brokeš.
Náhradníci: Rotbauer – Procházka, Azilinon, Dufek, A. Lauricella, Krasnjanyk, Zoubek.

TJ Jiskra Domažlice: Švihořík – Kadar, Bauer, Matas, Mlynařík, Uzlík, Došlý, Mužík (C), Ruml, Kropáček, Dvořák.
Náhradníci: Brych – O. Pek, Pavlík, Kraml, Brabec, Hrubý, Teršl.

Rozhodčí: Pilný – Vít, Arnošt.
Benešov má v posledních měsících zkušenost s konfrontací s ligovými mužstvy. V červnu přivítal na svém stadionu Spartu, na kterou nestačil 1:3. Pro Benešov se tehdy jednalo o ukončení sezony, zatímco v případě Pražanů právě sezona 2019/20 startovala. Benešov se se Spartou střetl po čtvrt století.

Benešovští mají ještě zkušenost také s pohárovým duelem se Slováckem, kde si nevedli špatně. Engelmann otevřel skóre zápasu, avšak Slovácko otočilo Petrželou, Kalabiškou a v závěru vstřelil Vosáhlo vlastní branku Benešova.
Benešov je po osmi odehraných kolech na třináctém místě, když vytěžil na své konto celkem sedm bodů. Zvítězil zatím pouze ve dvou případech, když před svými fanoušky přemohl Slavii B poměrem 4:2 a poté vyhrál na půdě nováčka z Rakovníka 3:1. Před necelým týdnem padl na Vltavínu 0:2.
Domažlice v únoru prohlásily, že snem klubu je postup do druhé nejvyšší soutěže, avšak nikoliv administrativní cestou, nýbrž pouze přímým postupem z České fotbalové ligy. V posledních letech dokázaly v poháru dvakrát vyřadit Duklu Praha. To se jim ale nedávno napotřetí nepovedlo. Svěřenci kouče Skuhravého porazili mužstvo Pavla Vaigla poměrem 3:1.
Domažlice jsou ve skupině A na deváté pozici. V posledním kole přerušily sérii tří proher o gól za sebou. V domácím prostředí otočily střetnutí s Královým Dvorem z 1:2 na 4:2. Jiskra je mužstvem, jež disponuje silou v ofenzivní fázi. Na své soupisce má několik jmen, která dříve působila v mládeži Viktorie Plzeň. Například obránce Ruml, jenž část své kariéry strávil také ve druholigovém Sokolově. Ruml připomíná svým účesem obránce Arsenalu Davida Luize. Přijdeme ještě dalšího beka Kadara či Teršla.
Vzájemné zápasy
DOM - BEN 4:1
BEN - DOM 3:1
DOM – BEN 4:6
BEN – DOM 1:2
BEN - DOM 1:0
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 9. kola České fotbalové ligy, ve kterém se v rámci skupiny A střetnou SK Benešov a TJ Jiskra Domažlice. Začínáme v 10:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.