Lipš – Hovsepyan (58. Výborný), Obrtlík, Ajinovic (46. Chukwuma), Luzin, Hruštinec, Pavlíček, Cibulka (K), Hloušek (83. Tichý), Jakš, Bubeníček (71. Walter).
Liberec B
Hnízdil – Dordič, Vrabec, Yu, Dvořák (K), Dank, Michal (81. Šíma), Nešický, Gembický (88. Šulc), Beran, Fukala.
Vliegen, Gabko, Šíma, Baláž, Kim, Šulc, Aussi.

Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek svátečního dne.
Máme tu konec dnešního utkání. Druhá půle už byla o něco vyrovnanější a oba týmy se tlačily do šancí víceméně průběžně. Dlouho ale žádná z nich neskončila gólem. Až rozhodla v 91. minutě trefa Výborného z přímého kopu. Brozany tak podruhé v sezóně berou tři body, které jsou v jejich situaci opravdu enormně důležité!
90+2'
90+1'
Brozany právě vstřelily branku!
Tomu se říká zisk vedení za pět minut dvanáct! Nový muž na hřišti PETR VÝBORNÝ se velmi precizně opřel do exekuce přímého kopu, který přesně zamířil do branky. Tohle musí být pro Liberec hodně kruté.
90+1'
Hlavní sudí nastavuje dvě minuty!
90'
V akci se drží hráči Liberce, kteří se snaží o přiblížení k velkému vápnu.
Dnešní utkání sleduje 284 diváků.
88'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec B: ze hřiště odchází Dominik Gembický, přichází Jan Šulc.
83'
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Dominik Hloušek, přichází Petr Tichý.
83'
Žlutou kartu dostává Bojan Dordič (FC Slovan Liberec B).
81'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec B: ze hřiště odchází Kristian Michal, přichází Marek Šíma.
80'
Ty se vzápětí dostávají do velké šance! Karel Jakš vystřelil na Hnízdila z pravé strany. Mířil ale pod dosti velkým úhlem, čímž se míč odrazil o tyčku. Následně ale letěl souběžně s brankovou čarou a Hnízdil ho neměl vůbec pod kontrolou. Stačilo jej tak jen doklepnout do branky, k čemuž ale nakonec nedošlo, naopak liberecký bek jej poslal do bezpečí.
79'
Střela Dominika Hlouška mířila přímo do náručí Dominika Hnízdila. Po jeho odkopu ale pokračují s míčem na kopačkách domácí Brozany.
78'
Brozanským se podařilo vytlačit soupeře z jeho pozic. Slovan tak musí rozehrávat od vlastní branky.
76'
Liberec se drží v útočném náporu na soupeře, který udržuje kombinací po obvodu velkého vápna. Přímo do něj se ale díky množství brozanských bránících hráčů dostat nemůže.
75'
Naopak na druhé straně mohli svým přímým kopem zahrozit hosté. Celá akce ale zahořela na Miroslavu Dvořákovi, který neměl míč zcela pod kontrolou a domácí ho dokázali posunout hlouběji do prostoru. Zcela zbavit se tlaku na svou branku ale nedokázali.
73'
Tlak Brozan pokračuje dalším přímým kopem. Tentokrát ale zahraným přímo do rukou libereckého gólmana.
72'
Přesně do jednočlenní zdi nasměroval Dominik Hloušek svůj přímý kop. Míč se tak odrazil mimo hřiště. Brozany tak mohly zahrozit z rohového kopu. Ten sice obrana Slovanu odrazila, ale následovala dělovka z hranice vápna. I s ní si ale Hnízdil poradil.
71'
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Tomáš Bubeníček, přichází Matěj Walter.
70'
Dva daleké liberecké odkopy míče jej dostaly do držení Přemysla Lipše.
68'
Míč se dostal do moci brozanského týmu. Domácí se snaží kombinačně dostat od vlastní branky, což jim vychází tak do jedné třetiny. Na pomezí těsně před středovým kruhem stojí připravený liberecký obránce, který sráží hru zpět.
67'
Žlutou kartu dostává Aleš Nešický (FC Slovan Liberec B).
66'
Po povedené přihrávce od Gembického se do rychlého sprintu dostal Bojan Dordič. Toho se velmi dlouho snažil bránit Aleksandr Luzin. Dlouho mu to ale nevycházelo, až do chvíle, kdy skluzem poslal míč do zámezí. Slovan zak má alespoň roh.
65'
U míče se stále drží Liberec. V tuto chvíli ale rozehrává mezi obránci a čeká na příhodnou chvíli pro přesun hlouběji do volného prostoru.
63'
Slovan se snaží probít přes střed pole, kde dlouho narážel na brozanský obranný blok. Až záhy vyběhl kolem několika protihráčů Dominik Gembický a dokázal vypálit přímo do náručí Přemysla Lipše.
62'
V útočném náporu pokračuje pro změnu liberecký tým díky rychlému náběhu Bojana Dordiče. Ten ovšem dokázal skluzem ubránit Michal Obrtlík.
60'
Zahrozit z rohu ale mohli pro změnu Brozanští. Konkrétně tedy Vít Pavlíček. Jeho hlavička ale mířila vysoko nad horní břevno branky Tomáše Hnízdila.
58'
Z rohu Slovan nic nevytěžil. Naopak. Vzápětí musel jít bránit kontr Brozan, v čemž se mu ale daří.
58'
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Davit Hovsepyan, přichází Petr Výborný.
57'
Skluzem srazil míč za zámezí Aleksandr Luzin, a to přesně ve chvíli, kdy se jej Bojan Dordič jal centrovat, Liberečtí tak alespoň získali rohový kop.
56'
Bitva o míč na středu hřiště dlouho nenachází vítěze, naopak míč se často ocitá v zámezí.
54'
Slovan se ale stále drží na dostřel soupeřovy branky. Byť tedy Brozanští jsou pozorní a zvládají udržet míč bezprostředně od Lipše.
52'
Tohle byla asi největší šance dnešního utkání! Milan Vrabec si to zcela sám šinul středem pole a dostal se až do malého vápna. Počkal si na pád gólmana Lipše ve snaze ho obehrát. Strážce domácí branky si ale počínal naprosto precizně a míč dokázal sebrat Vrabcovi zpod nohou.
50'
Autovým vhazováním se Brozany dokázaly dostat pryč od vlastní branky a přesunuly hru hlouběji ke středovému kruhu.
47'
Žlutou kartu dostává Radek Cibulka (Sokol Brozany).
46'
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Toni Ajinovic, přichází Chukwudi Chukwuma.
46'
První poločas je u konce. Více ze hry měl zatím liberecký Slovan, byť tedy gól nepadl ani na jedné straně. Brozanští se chytali až v závěru poločasu, přesto ani oni nic velkého nevytvořili. Do druhé půle tak oba týmy vstupují s čistým štítem.
45+1'
44'
Slibnou šanci měl na svých kopačkách Karel Jakš. U něj ale zavládl zmatek, když si míč zpracoval a neměl jej zcela pod kontrolou. Toho využil Kristian Michal a zmocnil se balonu.
43'
Domácí tým se další kombinací pokouší dostat před soupeřovu branku. U velkého vápna ale přišel o míč, což mělo za následek protiakci Liberce.
42'
Z větší dálky vypálil na Hnízdila Toni Ajinovic. Jeho střela ale postrádala dostatečný důraz a s jejím lapením neměl gólman Slovanu přílišný problém.
38'
Brozanský tým se snažil a dvěma hlavičkami byl blízko k zakončení, nakonec ale míč dokázal odvrátit do bezpečí Bojan Dordič.
38'
Hned dva nedovolené zákroky Slovanu dávají Brozanům možnost přímými kopy zahrozit bezprostředně do vápna!
38'
Celou situaci se ale Brozany dokázaly podržet. Přesto u míče je stále liberecký celek, jehož stoperská dvojice rozehrává.
36'
Po výkopu libereckého gólmana pokračuje souhra Slovanu u středového kruhu.
35'
U míče je opět liberecký Slovan a jeho snaha o sevření soupeře ve vápně. Už to pro hosty vypadalo nadějně, když se domácí dokázali osvobodit a naopak zaútočit na Hnízdila.
34'
Po faulu na Berana rozehrává Slovan ze středového kruhu. Dlouhý míč letěl až na Lipše, který ho vzápětí poslal zase zpět.
32'
Brozanští se snaží projít kombinační souhrou k velkému vápnu. Proti jim ale stojí celkem zahuštěný blok Liberce, který každého hráče domácích zdvojuje, někdy i ztrojuje a maximálně mu znepříjemňuje přijetí nahrávky.
31'
Tam ale Brozany nic velkého nevymyslely a naopak už musí čelit rychlému libereckému kontru. K jeho zakončení se dostal Michal Beran. Přemysl Lipš ale proti tomuto míče vytáhl nohy a zastavil jej.
30'
Domácí tým se po delší době dostal do útočné oblasti.
27'
Povedený centr v podání Jakuba Daňka! Stejně tak hezky ale proti němu vyskočil Michal Obrtlík a vyrazil hlavou míč mimo hřiště.
25'
Tomáš Hnízdil zachytil protiakci Brozan po nějaké době a nakrátko rozehrál míč. Liberec se tak posuny míče po zemi posouvá hlouběji do volného prostoru.
21'
Obrana domácího týmu se stále drží na pozoru, neboť Liberečtí se stále přibližují více a více k Lipšovi. Svůj úkol ale Brozany zvládají celkem dobře, i když se Slovan dostane ke střele, nikdy není tak důrazná, aby s ní měl gólman Sokolu problém.
19'
Křižmo na branku přesně vypálil Dominik Gembický! Střelu libereckého útočníka ale dokázal Přemysl Lipš ve skluzu poslat do bezpečí. Slovan ale alespoň může zahrozit z rohového kopu.
18'
O šanci se po nějaké době pokusili i hráči Brozan. Ti se ale nedostali ani k vápnu a už museli odvracet liberecký kontr.
16'
Sám bojoval na hranici velkého vápna Bojan Dordič. Úkol to byl pro něj nelehký, neboť cestu mu křížili hned tři obránci v brozanském dresu. Dordič ale nakonec vypálil, byť tedy pod pravým úhlem a přímo Lipšovi do náručí.
14'
Liberečtí bojují na středu pole ve snaze se přesunout opět hlouběji do prostoru před brankou. Stále je to ale pro ně celkem velký oříšek.
13'
Přesto to Slovan o malou chvíli později zkusil a dostal se až do zakončení. To ale bylo celkem nepřesné a brozanské brance se mihlo.
12'
Liberečtí pozvolna rozehrávají od vlastní branky. Proti ní ale celkem vysoko vystupuje brozanský útok, který znemožňuje podještědským jakýkoliv bližší posun od vlastní branky.
11'
Domácí fotbalisté mohli zahrozit z rohového kopu. Centr od Dominika Hlouška ale celkem brzy dokázal srazit hlavou k zemi Yu Kanghyun.
10'
Svou akci ale vzápětí zakončil i liberecký tým. Slovan ovšem pálil vedle, čímž se Lipš znovu dostal k výkopu.
9'
Další rozehrávka od Přemysla Lipše posunula míč na střed hřiště. Brozanští se dále dokázali probít na hranici velkého vápna.
1'

Sokol Brozany: Lipš – Hovsepyan, Obrtlík, Ajinovic, Luzin, Hruštinec, Pavlíček, Cibulka (K), Hloušek, Jakš, Bubeníček.
Náhradníci: Němec – Bories, Chukwuma, Turek, Walter, Tichý, Výborný.

FC Slovan Liberec B: Hnízdil – Dordič, Vrabec, Yu, Dvořák (K), Dank, Michal, Nešický, Gembický, Beran, Fukala.
Náhradníci: Vliegen, Gabko, Šíma, Baláž, Kim, Šulc, Ausii.

Rozhodčí: Švagr – Vyhnanovský, Vokoun..
To rezerva Slovanu na tom není o moc lépe. V současnosti je tento tým s jedenácti body na čtrnácté příčce. Právě na Brozany ná náskok osmi bodů. Liberečtí složili své dosavadní utkání ze čtyř výher a sedmi proher.
Brozanům vstup do vetošní sezony vyšel vskutku pramálo. V podstatě dosud vyhráli jen jediné utkání. A to hned to první proti B týmu vršovických Bohemians. Ve všech dalších zápasech vyšly bodově naprázdno a se třemi body se tak drží na chvostu tabulky.
Zdravím vás u soutěžního utkání Fortuna České fotbalové ligy, skupiny B. Domácí SK Sokol Brozany přivítají rezervu severočeského FC Slovanu Liberec. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.