ČFL - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Domažlice : Hostouň - 12. října 2019   15:30

Domažlice
Domažlice
7' Kraml  • 21' Došlý  • 88' Czehowsky(vl.)
3:2
(2:1)
Hostouň
Hostouň
22' Kaberle   • 51' Laušman

Dnešní utkání sledovalo 420 diváků.
Po úpravě zápisu je nakonec za autora třetí branky určen gólman Patrik Czehowsky a je z toho tak vlastní gól!
Už už to vypadalo, že v Domažlicích to skončí dnes remízou 2:2, když Jan Švihořík naprosto zbrklou školáckou chybou nechal Václava Laušmana srovnat. V 88. minutě ale vše zachránil sám kapitán Petr Mužík a tři body tak nakonec berou domácí! Velmi ostrý zápas je tedy u konce a já vám přeji hezký zbytek víkendu. Jakmile sudí spolu se zapisovatelem dohodnou finální podobu zápisu, přinesu vám i všechny karty a střídání.
90+4'
90+3'
Jiskra si ještě vydobyla jednu šanci, když Ruml zanesl míč až na hranici vápna. Míč si ale hned pět hráčů postupně předávali jak horký brambor a ten poslední nakonec střelu na vzdálenější tyč nezamířil dobře.
90+3'
Domácí gólman s rozehrávkou nikam nespěchá.
90+2'
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Došlý, přichází Kadar.
90+2'
Žlutou kartu dostává Matas (TJ Jiskra Domažlice).
90+0'
Domácí teď mohli všechno pojistit, když se jeden z hráčů dostal do úniku na opuštěnou branku, protože Czehowski šel pomoci do pole! S domácím forwardem ale celou dobu dokázal držet krok jeden ze stopperů Sokola a nakonec ho i dokázal připravit o míč.
90+0'
Standardku hostí zblokovala zeď.
89'
Žlutou kartu dostává Brych (TJ Jiskra Domažlice).
88'
Tak branka je nakonec podle grafiky připsána kapitánovi domácích Petrovi Mužíkovi!
88'
Domažlice právě vstřelily branku!
Ani jsem to nedopsal a už to neplatí! V mele ve vápně se nejlépe vyznal kapitán PETR MUŽÍK, který procpal míč k Czehowskému a ten si srazil míč do branky!
88'
Domácí se drželi dlouho na míči a drali se do útoku, pak ale o něj přišli. Vypadá to, že dnes Domažlice uvidí jen remízu.
86'
Další faul domácích a karty na obou stranách!
U domácích to je Michal Mlynařík, u hostí kapitán Tomáš Marek!
84'
U střídaček se strhla regulérní sprostá šarvátka, kde se kope i do ležících hráčů! Jsem zvědav, jak tohle sudí Severýn rozhodne, ale okamžitě měl v rukou žlutou!
82'
Centr se po hlavách hostí jen sklouzl a Jiskra tak může jít do protiútoku.
82'
Roh pro hosty.
80'
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Pavlík, přichází Pek.
80'
A ten pěkně zavařil gólmanu Švihoříkovi! Nakonec z toho ale gól není.
79'
Na druhé straně hosté z poslední možné akce u zadní čáry vybojovali roh.
78'
Dlouhý sprint Hrubého zastavil faul jednoho z jeho spoluhráčů úplně mimo hru. Hráč Jiskry se zlobil naprosto oprávněně.
75'
Zeď byla naprosto k ničemu, ale tak by se ostatně dala pojmenovat i samotná rozehrávka, která končí mimo tři tyče Domažlic.
74'
Další faul domácích a žlutá pro Petra Došlého! Jiskra si tak musí postavit zeď.
73'
Czehowski si tak dlouho připravoval dalekonosný odkop, až mu to podklouzlo a upadl.
72'
Nákop čerstvé posily domácích Martina Hrubého končí jen v rukou gólmana.
71'
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Brabec, přichází Hrubý.
71'
Ondřej Ruml ukázal, jak krásně umí pracovat s balónem, když si obehrál před brankou Sokolu snad pět hráčů! Jeho příprava ale končí domácím faulem těsně před dosažením gólu a bude tedy odkopávat Czehowsky.
69'
Brabec se prokličkoval až do vápna, kde mu ale byl míč prakticky okamžitě odebrán.
67'
Po několika hlavičkách byl blízko gólovce Pavlík. Nakonec se k míči ale nedostal.
66'
Centr Kolmistra našel spoluhráče na ose branky. V konkurenci dvou domácích beků ale neobstál a míč nedokázal zpracovat.
66'
Přihrávka do gólové příležitosti Jiskře nevyšla, zblokoval jí plavmý skok jednoho ze stopperů.
65'
Hostům se nepovedl aut a blízko sokolského vápna tedy bude rozehrávat Jiskra.
63'
Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice: ze hřiště odchází Kraml, přichází Uzlík.
Střídání v týmu TJ Sokol Houstouň: ze hřiště odchází Lušman, přichází Baratynskyy.
62'
Hra se přesouvá ze strany na stranu jak se oba týmy snaží uzmout vedení. O ostré zákroky není nouze, takže teď například vidíme na trávníku ležet Martina Antla z Hostouně.
59'
Mela před brankou hostí zaváněla gólem, ale nakonec z toho jsou jen dva velmi důležité zákroky Czehowského! Nejprve z hranice vápna domácí hráč vystřelil dělovku jen do klubka hráčů před ním, míč se však odrazil zpět na domácí kopačky a gólman Sokolu musel vytrčit proti míči nohy. O několik sekund později pak plavmo vyrazil míč pryč od jeho vzdálenější levé tyče!
57'
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Hájek, přichází Krupička.
56'
Ondřej Ruml se ale taky zřejmě nějak provinil a odnáší si žlutou také!
56'
Hezká obranná práce Rumla nakonec končí druhou žlutou kartou pro Jiřího Kaberleho! Hráč neunesl, že ho domácí hráč nepustil svými zády k míči a uštědřil mu ránu nohou do citlivých míst. Chvíli dělal, že neví, proč se Ruml válí na zemi s rukami v klíně, čárový sudí ale faul potvrdil a Hostouň tak utkání dohraje s deficitem jednoho muže v poli!
51'
Hostouň právě vstřelila branku!
Hosté srovnávají stav utkání, autorem branky bych se ale nebál označit Jana Švihoříka! Domácí gólman naprosto zbytečně vyběhl až na hranici vápna proti jednomu z hostí s míčem. Střela se od něj sice odrazila, nasměřovala se ale jen k VÁCLAVU LAUŠMANOVI, který tak měl před sebou prázdnou branku. Laušman si chtěl školáckou chybu gólmana vychutnat a nechal Švihoříka doběhnout zpět do branky. Pak ale počkal až se pokusí vleže vykopnout míč a poslal ho nad něho!
50'
Nákop Rumla končí jen v náruči gólmana.
49'
Teď si na něco stěžují domácí u branky Czehowského. Na co, to není bohužel jasné.
47'
Za míčem se v útočném vápně hnal čerstvý Kolmistr, hvizd sudího ho ale nikam nepustil.
46'
Domácí se po úvodní rozehrávce zatím drží na půlicí čáře.
46'
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Zahranychnyy, přichází Kolmistr.
46'
Hráči pomalu přibíhají na trávník, takže se můžeme připravit na druhý poločas!
První poločas tedy dopadl lépe pro domácí. Ti se prosadili už v sedmé minutě, když se po levé straně dostal míč až k Davidu Kramlovi a ten ho přesně umístil k levé tyči. Další branky jsme se dočkali v minutě jednadvacáté, kdy se Petr Došlý prohnal jak buldozer celou Hostouňskou obranou a se štěstím překonal gólmana, který si vlastně tímto dal vlastňáka. Hosté dokázali záhy zkorigovat stav utkání, když Jiří Kaberle našel skulinu mezi pravou tyčí a Švihoříkem, další pokusy už ale přišly vniveč, včetně obrovské minely, když jeden z hostů místo odkryté sítě trefil klec.
45+0'
45'
A faul těsně před hostující klecí zastavuje gólové šance Jiskry v této půli.
45'
Centr domácích vyrazil gólman Czechowsky dlaní. Jen několik centimetrů před tím, než by ho na branku poslala jedna z domácích hlav.
42'
Na druhé straně se taky průniky nedaří. Vždy se někde zjeví noha nebo tělo v barvách Jiskry.
40'
Ani průnik do vápna po zemi se domácím nepovedl a míč se dostal až na polovinu hřiště.
40'
Zpět ke hře. Domácí měli další roh, který obrana Sokola ubránila.
37'
Žlutou kartu dostává Marek Bauer (TJ Jiskra Domažlice).
36'
Jednomu z domácích forwardů ale nevyšly kroky a na čáře ohraničující vápno Sokola si nechal utéct balón za čáru.
35'
A po několika minutách si může na míč sáhnout a rozehrát i Švihořík.
35'
Brabec se dral do pěkné gólovky, gólman byl ale u míče dřív.
34'
Roh domácích se po plavné hlavičce jednoho z hostů odrazil zpět k rohovému praporku. Tentokrát to ale bude jen aut.
33'
Domácí využívají celou šířku hřiště, někdy jim to ale je spíš ke škodě.
31'
Hosté byli blizoučko ke srovnání a tohle je bude hodně mrzet! Zřejmě Kaberle měl před sebou otevřený velký kus domácí branky, jeho střela se ale jen odrazila od tyče!
30'
Dlouhý nákop ze standardní situace hostí končí za zadní čarou Švihoříkovy branky.
28'
Domácí hráči si stěžují směrem k postrannímu sudímu, že gólman Czechowsky zachytil míč do rukou mimo vápno. Sudí ale debatu nad tímto údajným činem nepřipouští.
26'
Po nebezpečném nákopu raději Švihořík divoce vyletěl z branky.
25'
Jsme krátce za půlkou poločasu a domácí hráč Kryštof Pavlík dostává žlutou kartu za faul na polovině hřiště!
24'
Jeden z hostující hráčů se ocitl v dobrém náběhu a vytěžil z toho střelu. Do ní se ale vložil skluzem domácí stopper a Švihořík si pak už lehce mohl vzít míč do rukou.
22'
Hosté poprvé korigují skóre zápasu! Ve vápně se obrana Domažlic nějak nedohodla a vzniklou mezeru před pravou tyčí dokázal využít PETR KABERLE!
21'
Za to Jiskra se opět prosazuje a je to 2:0! PETR DOŠLÝ se prohnal vším, co mu stálo v cestě a vystřelil na levou tyč Czechowského branky. Nejdřív to vypadalo, že gólman míč rukou vyrazil, ten ale dopadl zpět za brankovou čáru!
20'
Na druhé straně si hosté vybojovali roh, který ale však končí na domácí hlavě.
19'
Postup domácích včetně nenápadné přípravy průniku po volném levém křídle zastavuje ofsajd.
18'
Standardka domácích od pravé autové čáry po několika rychlých kopech končí v náruči Czechowského.
17'
Švihořík se zatím příliš nenadřel. Míč spíše jen odkopává, než že by na něj šahal.
16'
A ten končí mimo tři tyče.
15'
V pokutovém pásmu hostí zůstal ležet domácí útočník. Rozhodčí ale místo faulu ukazuje na roh.
15'
Hosté operovali na půlicí čáře. Jejich přihrávky je ale nikam nedostali.
14'
Nabídka Brabce na průnik obranou se odrazil právě od té obrany, kterou měl spoluhráč proniknout.
13'
Kryštof Pavlík si po dlouhém odkopu Švihoříka pohrával s hostujícím záložníkem u levé čáry. Ačkoliv mu dokázal prohnat míč mezi nohama, soupeř mu nastavil záda, přes které se nešlo dostat.
11'
Radek Dosoudil vidí žlutou kartu! Vysloužil si jí za protesty směrem k postrannímu sudímu, za údajně neodpískaný ofsajd.
10'
Oba brankáři si teď připsali několik lehkých, ale důležitých zákroků.
7'
Že je někdy těžké vyburcovat dav, o tom se přesvědčil místní hlasatel. Ani na třetí výzvu nedonutil dav zakřičet příjmení střelce.
7'
Teď už se jim to ale podařilo a jdou do vedení! Celá akce započala sprintem po levém křídle, postupně byla zatažena až do vápna, kde se míče ujal DAVID KRAML a střelou na vzdálenější tyč nedal Czechowskému žádnou šanci!
7'
Domácí se zatím drží více na míči, nedaří se jim ale projít přes hostující press.
6'
Hosté se několika rychlými příťuky dostali až na hranici vápna. Tam ale byli odkloněni do autu.
5'
Několik nákopů na domácí klec Švihoříka nijak neohrozilo.
3'
U levého rohového praporku hostí byl zfaulován jeden z hostí a bude to odkop gólmana.
2'
Jiskra byla zahnána až ke své brance. Gólman Švihořík musel pomoci s rozehrávkou.
2'
Roh Jiskry končí daleko od branky.
1'
Rozehrávali sice hosté, hned ale o míč přišli a Czechowski je prvním ze dvou mužů v rukavicích, který si připisuje zákrok.
1'
Teď už ale zpět k fotbalu! Hráči se totiž připravují k výkopu.
Los proběhl a teď ještě opět uctění zesnulého mistra. Na informační tabuli byl na několik sekund vystaven jeho portrét a data ohraničující život této hvězdy popu.
Tak aktéry už máme!
Hráči i sudí se nám někde zatoulali, tak si na výkop ještě chvíli počkáme.
I v Domažlicích, v tento smuteční den, kdy si připomínáme život Karla Gotta, hrají jeho písně. Právě teď se po stadionu rozléhá Dám dělovou ránu. Snad tedy dnes poctí fotbalisté mistra několika dělovkami do sítě. Ať už domácích, či hostujících hráčů.

TJ Jiskra Domažlice: Švihořík – Ruml, Bauer, Matas, Mlynařík, Brabec, Kraml, Dožlý, Mužík (C), Pavlík, Dvořák
Náhradníci: Brych – Pek, Teršl, Kadar, Hrubý, Uzlík, Kulhavý

TJ Sokol Hostouň: Czehowsky, Antl, Trapp, Dosoudil, Zahranychnyy, Marek (C), Šustr, Kaberle, Laušman, Hájek
Náhradníci: Dutka – Krupička, Lohoyda, Chvarát, Kolmistr, Baratynskyy, Vegricht

Rozhodčí: Severýn – Černý, Fišer.
Jiskra se drží s dvanácti body na jedenácté příčce. V posledním zápase nastoupila proti Benešovu a odnesla si odtud porážku 1:2.
Sokol je naopak na úplně poslední příčce s pouhými čtyřmi body. Naposled si odnesl porážku 0:2 z domácího utkání proti Vltavínu.
Hezký den, vítejte u jednoho z utkání 10. kola ČFL! Dnes se proti sobě postaví TJ Jiskra Domažlice a TJ Sokol Hostouň!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.