ČFL - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hostouň : Motorlet - 11. srpna 2019   17:00

0:2
(0:0)
Motorlet
Motorlet
56' Soběslav   • 84' Fotr
Hostouň
Czehowsky – Borák (85. Krupička), Trapp, Dosoudil, Vašák, Zahranyčnij, Marek (C), S. Mařík (87. Kolmistr), Kabele (46. Hovorka), Gajecký (70. Vojtěšek), Hájek (46. Laušman)
Kudrna – Krupička, Kolmistr, Hovorka, Laušman, Křižka, Vojtěšek
Pastyřík – Mudra, Volf
stadion Vojtěcha Zeithamla
385 diváků
Motorlet
Mihálek – Čepelák (C), Rossmann (78. Lukič), D. Mařík (65. Měska), Radosta (90. Filip), Fotr (86. Jonáš), Žaloudek, Suk, Rajnoch, Soběslav, Dvorský
Vyčichl – Václavík, Filip, Jonáš, Kutina, Měska, Lukič

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Motorletu, který svého soupeře porazil poměrem 2:0. Hosté navázali na první poločas, ve kterém byli herně aktivnější, v tom druhém se navíc hned dvakrát střelecky prosadili, čímž dovedli utkání do vítězného konce. Hostouň se v tomto střetnutí herně trápila, jen málokdy se dokázala dostat do slibnější příležitosti.
90+4'
90+3'
Domácí se sice radovali z vyrovnávací branky, avšak ta nakonec neplatí. Sudí si všiml útočného faulu domácích, kterým tak není přáno.
90+2'
Jenomže to vypadá, že se v dnešním utkání už nic nestane. Hostouň se snaží s výsledkem něco udělat, avšak se nemůže dostat k slibnějšímu náporu.
90+1'
Hlasatel oznámil, že se druhý poločas protáhne o tři minuty.
90+1'
Nakonec to vypadá na trochu vážnější zranění, na hrací plochu přispěchal také lékařský personál domácích.
90'
Střídání v týmu SK Motorlet Praha: ze hřiště odchází David Radosta, přichází Martin Filip.
90'
Před samotným koncem utkání skončil na zemi jeden z domácích, chvíli se tak hrát nebude.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. O vítězi se zdá být rozhodnuto, navíc z levé strany může vhazovat obránce Suk.
88'
Domácí se svižným způsobem dostali na druhou stranu, kde rozjeli zdlouhavou kombinaci. Mezitím se včas do obrany dostala smečka protihráčů.
87'
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Stanislav Mařík, přichází Vladimír Kolmistr.
87'
Krátce po rozehrávce došlo k tvrdému střetu u středového kruhu, přičemž si nedovoleně počínal domácí Vašák. Rýsuje se nám další standardka pro soupeře.
86'
Střídání v týmu SK Motorlet Praha: ze hřiště odchází Adam Fotr, přichází Jakub Jonáš.
86'
Tohle je pro domácí hodně těžký úder, pár minutek před koncem zápasu prohrává už o dvě branky. I tak musíme počítat s nastaveným časem.
85'
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Tomáš Borák, přichází Vojtěch Krupička.
84'
Motorlet právě vstřelil branku!
Tohle vypadá s domácím celkem už opravdu zle! Motorlet se totiž pustil do rychlého protiútoku, přičemž Měska vyšperkoval akci přihrávkou na ADAMA FOTRA, který si s domácím brankářem poradil velice zkušeně, neboť mu tvrdou střelou nedal sebemenší nárok.
83'
Celkem nenápadná akce nakonec putovala po ose Rajnoch – Mařík, přičemž druhý jmenovaný se k ničemu vážnějšímu nedostal, u míče tak je Trapp.
79'
Navíc to bylo s nedovoleným zákrokem domácího Marka, který si opět pomohl taktickým způsobem. Motorlet bude rozehrávat z vlastní poloviny.
78'
Ten se ale stal snadnou kořistí jednoho z obránců, který poslal míč daleko z pokutového území. Motorlet se dostal pod menší tlak, avšak ho nakonec přečkal.
78'
Střídání v týmu SK Motorlet Praha: ze hřiště odchází Tomáš Rossmann, přichází Tomáš Lukić.
77'
Sokol se před malým momentem dostal až do malého vápna, kde ale musel zasahovat brankář Mihálek, jenž podržel svůj celek. Na řadu přijde rohový kop.
76'
Po dalším nedovoleném zákroku přišla na řadu standardní situace. Na vzdušnou nabídku se v chumlu těl vyhoupl Soběslav, který poslal míč vedle.
75'
Další snahu hostouňských hráčů zmařil praporek pomezního sudího, který signalizoval ofsajd. V něm se ocitl Gajecký, jenž nedokázal načasovat svůj náběh.
74'
Hostouň se nakonec dokázala dostat k dalšímu ohrožení branky, avšak ani tentokráte Mihálek nezasahoval. Zřejmě to zkoušel Hovorka, kterému se rána nepovedla.
73'
Motorlet se zmocnil míče na vlastní polovině, přičemž Soběslav rozjel kombinaci v bezpečné vzdálenosti od branky, avšak poté se k míči dostal soupeř.
72'
Hostouň nakonec vhazovala z levé strany, načež se po delší době dostala do zakončení. To měl na svědomí Mařík, jehož rána směřovala daleko vedle.
71'
Nakonec tomu bylo skutečně tak, avšak ránu srazila pouze dobře postavená zeď. Marek se okamžitě snažil najít Hájka, který vybojoval autové vhazování. Posléze Hovorkova rána orazítkovala tyč.
70'
Sokol opět propadl na vlastní polovině, soupeř se tak dostal k pokutovému území, kde si zajistil zisk standardní situace. Nyní to bude na přímý střelecký pokus.
70'
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Vojtěch Gajecký, přichází Martin Vojtěšek.
69'
Máme za sebou více než hodinu hry, zatím jsme se dočkali pouze jedné branky. Do vedení se dostal Motorlet, který svého soupeře k ničemu nepouští.
68'
Roztažení hry na levou stranu našlo hostujícího Dvorského, který měl před sebou pouze hradbu protihráčů. Možná i proto přišla na řadu zpětná nahrávka.
67'
Po delší době se k míč dostal hostující brankář Mihálek, který si dal s odkopem od své branky celkem načas, nakonec ale zamířil na druhou stranu.
66'
Před malým momentem si Motorlet vyzkoušel teprve druhý rohový kop. K míči se nakonec postavil Suk, jehož vzdušná nabídka našla hlavu soupeře.
65'
Střídání v týmu SK Motorlet Praha: ze hřiště odchází David Mařík, přichází Ondřej Měska.
61'
Další taktický zákrok, tentokráte ho měl na svědomí hostující Rajnoch, který fauloval u středového kruhu. O rozehrávku se postaral domácí kapitán Marek.
60'
Hostouň to nyní bude mít hodně složité, bude muset dotahovat jednobrankové manko. I tak do konce zápasu zbývá ještě dostatek času, skóre se klidně může otočit ve prospěch domácích.
59'
Motorlet to naopak zkoušel prostřednictvím rychlého protiútoku, který opětovně táhl aktivní Mařík. Jenomže k němu se včas dostala smečka protihráčů.
58'
Domácí si nakonec vybojovali standardní situaci z přijatelné vzdálenosti od branky. Nakonec přišel na řadu centr k šestnáctce, který ale odvracel Rajnoch.
57'
I v úvodu druhého poločasu sledujeme celkem dost nepřesností. Jednu z nich nyní vypustil ze své kopačky domácí Vašák, který našel pouze soupeře.
56'
Tak přeci jenom tady máme úvodní branku zápasu! Hosté se svižným způsobem dostali k pokutovému území soupeře, tam se do palebné pozice dostal ONDŘEJ SOBĚSLAV, jenž z dobrých pětadvaceti metrů zamířil velice přesně.
55'
Hostouň se opět nákopem dostala na druhou stranu hrací plochy, tam to průnik podél autové čáry zkoušel Gajecký, avšak včas ho zastavil pozorný Čepelák.
54'
Z levé strany mohl vhazovat domácí Borák, kterému na pomoc přispěchal Zahranyčnij, jenž byl čistým způsobem odzbrojen. Hosté se tak ženou kupředu.
53'
Také hostující celek se prezentoval nedovoleným zákrokem, a sice před zraky hlavního sudího. Sokol sotva rozehrál, načež musel faulovat Gajecký.
52'
Středem hrací plochy to zkoušel hostující Mařík, který se dostával k hranici pokutového území, avšak tam v přehuštěném prostoru nenašel spoluhráče.
51'
Kousek od středového kruhu sáhl k nedovolenému zákroku napadající Marek, který si pomohl spíše takticky. Motorlet to zřejmě zkusí přízemní rozehrou.
50'
Domácí brankář Czehowsky tak mohl odkopávat od své branky, přičemž na druhé straně zkoušel najít Laušmana, který svému celku zajistil autové vhazování.
49'
Posléze si obrannou povinnost splnil domácí Dosoudil, který včas jednal před dotírajícím Rossmannem. Jeho odkop ale směřoval pouze za autovou lajnu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se k míči dostal hostující Žaloudek, který s ním operoval u středového kruhu, načež se mu podařilo přejít na druhou stranu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Jiří Kabele, přichází Petr Hovorka.
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Štěpán Hájek, přichází Václav Laušman.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou přesnou trefu. Sledovali jsme ale celkem vyrovnanou podívanou, avšak většinu doby jsme viděli boj ve středu hrací plochy, což nic nebezpečného nepřinášelo. I tak byl o něco nebezpečnější Motorlet, jenž se dostal k jedné příležitosti.
45'
44'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem čtyř minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Vracející se Mařík nakonec přeci jenom povalil k zemi Fotra, což znamenalo standardní situaci. Suk centroval do pokutového území, tam našel pouze Trappa.
41'
Dvorský šikovně přeposlal míč do strany, kde se pro změnu nacházel Fotr. Motorlet má problémy s přechodem přes záložní řadu, což i nadále trvá.
40'
Sokol celkem dlouho váhal s rozehrávkou od svého pokutového území. Czehowsky nakonec musel odkopávat na druhou stranu, kde byl první u míče brankář.
39'
Dosoudil předvedl dobrý obranný zákrok, přičemž za sebe nepustil Fotra. Po následném autovém vhazování se málem před brankáře protlačil Radosta.
34'
Hrací předmět se opět dostal mezi diváky, což pochopitelně znamenalo autové vhazování. Borák si chtěl vybrat Marka, avšak ten mu nepřesně vracel.
33'
Za dlouhým pasem se pokoušel dostat Suk, avšak ani on na vzdušnou nabídku neměl šanci dosáhnout. Domácí tak budou odkopávat od své branky.
32'
Na opačné straně musel brankář Czehowsky, kterému se podařilo dostat dřív k míči. Hostouň to zkusila rozehrávkou do křídla, kde Borák vybojoval aut.
31'
Jenomže do hry se dostává celá řada nepřesností, což rozhodně škodí atraktivitě fotbalu. Po další z nich se k míči dostal hostující brankář Mihálek.
30'
Mařík se ještě snažil na pravém křídle oslovit Boráka, avšak přihrávce chyběla větší přesnost. Na řadu tak přijde autové vhazování pro Motorlet.
29'
Také Sokol si vybojoval standardní situaci. U míče se sešlo hned několik hráčů, nakonec to na sebe vzal Dosoudil, jehož projektil trefil pouze protihráče.
28'
O rohový kop se nakonec postaral hostující Mařík, kterému se přeci jenom podařilo najít Čepeláka, avšak druhý jmenovaný byl bráněn hodně natěsno.
27'
O provedení autového vhazování se postaral Suk, který celkem dlouho váhal. Nakonec si jako adresáta vybral Rossmanna, který vybojoval roh.
26'
Poté se k odraženému míči dostal domácí Gajecký, jehož zakončení bylo hodně zoufalé. Dokonce málem trefil spoluhráče Hájka, jenž se nacházel daleko vedle branky.
25'
Po delší době se k míči dostal hostující brankář Mihálek, který spolupracoval s Rajnochem. Nakonec jsme i přesto sledovali odkop na druhou stranu.
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, zatím jsme se žádné branky nedočkali. Sledujeme vyrovnanou podívanou, o něco aktivnější je Motorlet.
19'
Hostouň to i tentokráte zkoušela dalekonosným pasem, avšak míč se opět snesl pouze za autovou lajnu. To vše znamená, že Čepelák bude moci vhazovat.
18'
Poté to po levém křídle zkoušel hostující Dvorský, který si potáhl míč na levou nohu, avšak v pokutovém území se podařilo zakročit zkušenému Dosoudilovi.
17'
Do první šance tohoto zápasu se dostal hostující Rossmann, který to zkoušel ránou mezi nohy brankáře, avšak Czehowsky s tímto úmyslem počítal.
16'
Marek si absolutně neporozuměl s Borákem, přičemž domácí kapitán poslal míč za postranní lajnu. Naopak Motorlet úspěšně přenesl hru na Maříka, který si vykoledoval faul.
15'
V hlavičkovém souboji se nakonec podařilo uspět Trappovi, avšak k odraženému míči se dostal pouze Fotr, který uklidnil hru na vlastní polovině.
14'
Sokol propadl na vlastní polovině, naopak jsme sledovali rychlý protiútok, který nebyl vyřešen zrovna nejlépe. Následné zakončení směřovalo vedle branky.
13'
Na pořadu dne byla standardní situace pro hostující celek. Odpovědnost na sebe vzal Mařík, po jehož centru se nakonec k míči dostal brankář Czehowsky.
12'
Borák se sice dostal za padajícím míčem, avšak ho poté poslal pouze vedle branky soupeře. Žádné nebezpečí pro Miháleka, ten naopak bude vykopávat.
11'
Gajecký se sice dokázal vymanit ze sevření protihráčů, přičemž posléze přihrával na kopačku brankář Czehowskyho, jenž odkopával pouze do zámezí.
10'
Pokus o vysunutí Suka nakonec nevyšel, obrannou povinnost si totiž splnil Zahranyčnij, který poslal míč do mnohem bezpečnějšího prostoru.
9'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte v podání hostujícího Radosty. Na druhé straně se do zakončení nedostal Hájek.
8'
Czehowsky si rovněž vyzkoušel práci s hracím předmětem, nicméně se celkem zbytečně dostal pod tlak. Napadající Rossmann nakonec přeci jenom fauloval.
7'
Nedovoleným zákrokem si pomohl domácí Gajecký, jenž kousek od středového kruhu poslal k zemi Suka. Tento zákrok pochopitelně viděl také hlavní sudí.
6'
Posléze přišlo na řadu autové vhazování, které si vzal na starost Motorlet. Následně to po levém křídle zkoušel Mařík, avšak daleko se nakonec nedostal.
5'
Po další nepřesnosti přišel na řadu odkop od branky. Do hlavičkového souboje se dostával Radosta, avšak nakonec byl úspěšnější byl Dosoudil.
4'
Mařík si seběhl na vlastní polovinu, odkud se dalekonosným pasem snažil oslovit Zahranyčniho, avšak druhý jmenovaný na přihrávku nakonec nedosáhl.
3'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Mihálek, který ho nekompromisním způsobem poslal na druhou stranu, kde se nacházel pouze obránce Dosoudil.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Oba celky teprve přicházejí na hrací plochu.
Start utkání se o něco málo protáhne.
-55'
Ještě jednou hezký den z prosluněné Hostouně. Tamní celek se vůbec poprvé v historii probojoval do třetí nejvyšší soutěže, dnes na svém stadionu přivítá Motorlet. Očekávat se dá hodně vypjatá atmosféra, tyto dva celky se totiž spolu střetly už v divizi.

TJ Sokol Hostouň: Czehowsky – Borák, Trapp, Dosoudil, Vašák, Zahranychnij, Marek (C), Mařík, Kabele, Gajecký, Hájek
Náhradníci: Kudrna, Krupička, Kolmistr, Hovorka, Laušman, Křižka, Vojtěšek

SK Motorlet Praha: Mihálek – Čepelák (C), Rossmann, Mařík, Radosta, Fotr, Žaloudek, Suk, Rajnoch, Soběslav, Dvorský
Náhradníci: Vyčichl – Václavík, Filip, Jonáš, Kutina, Měska, Lukič

Rozhodčí: Pastyřík – Mudra, Volf.
SK Motorlet Praha

Na opačné straně stojí pražský Motorlet, který v loňském ročníku rovněž hrál v divizi, dokonce ve stejné skupině, jako jeho dnešní soupeře. Motorlet se nakonec radoval z postupu až ze čtvrtého místa, mohly za to různé okolnosti, a sice především odmítnutí postupu u jiných celků. Motorlet ztrácel na svého soupeře dvanáct bodů, navíc za celý ročník prohrál ve dvanácti zápasech. Poslední vzájemný duel vyzněl lépe pro pražský celek, který se z vítězství radoval až díky penaltovému rozstřelu.
TJ Sokol Hostouň

Fotbalisté Hostouně se v loňském ročníku umístili na první pozici divize B, přičemž náskok na druhé Zbuzany čítala pouze lepší vzájemná bilance, avšak druhý jmenovaný celek se rovněž do ČFL probojoval. Sokol za celou sezónu prohrál pouze v devíti případech, hodně si zahrával ke konci soutěže, kdy z posledních pěti zápasů prohrál pouze třikrát. Hostouň tak okusí nováčkovskou premiéru, která je pokaždé hodně složitá. Rozdíl mezi divizním fotbalem a ČFL není nejmenší, uvidíme, jak se Sokolu bude dařit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Česká fotbalová liga má na programu úvodní zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi TJ Sokol Hostouň a SK Motorlet Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.