Stadion: Burketova, Písek.
1128 diváků
Slavia B
Bárta, Walter, Janoušek, Šilkan, Vít, Radotić.

Milan Nousek, trenér FC Písek: Dnes nevyhrálo lepší mužstvo, ale obětavější. Slavia měla herně více ze hry. Dnes jsme odehráli snad herně horší zápas než v Plzni, ale pro nás jsou důležité tři body. Věděli jsme, že když nebudeme pouštět Slavii herně do kombinací, tak to soupeř bude mít hodně těžké. Zápas jsme ubojovali a děkuji za to hráčům. Měli jsme také trochu více štěstí.

Martin Hyský, trenér SK Slavia Praha B: Prvně bych chtěl pogratulovat domácím k vítězství. Z naší strany to bylo herně povedené utkání, herně jsme nepropadli. Vytvořili jsme si větší příležitosti než domácí. Věděli jsme, že Písek má schopné hráče a ta kvalita tady určitě je, ne náhodou mají 21 bodů. Myslím si, že naše mladé mužstvo to dnes zvládlo dobře. Bohužel nejsme schopní dát gól ani ze stoprocentních šancí.
Písečtí fotbalisté jsou pod umělým osvětlením i nadále stoprocentní. Tentokrát jejich formu odnesl tým SK Slavia Praha B. Utkání rozhodl jediný moment, když se v 22. minutě prosadil Martin Voráček a jeho trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Pražané sice v závěru přidávali tempo. Těsně před konce utkání Slavii dělily od vyrovnání decimetry, ale vše nakonec pro Písek dobře dopadlo a po nejtěsnější výhře získávají všechny tři body. Za malou chvíli přineseme ještě ohlasy trenérů.
90+3'
90+2'
Sirotník si připisuje ještě jeden úspěšný zásah, když chytil střelu domácího hráče z nulového úhlu. Slavii už na vyrovnání zbývají pouhé vteřiny.
90+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
89'
Běloušek zachránil Písek, když z brankové čáry vykopl míč za již překonaného Satrapu!
88'
Střídání v týmu Slavie. Ze hry odešel Martin Douděra, kterého nahradil Vojtěch Šilhan.
87'
Po standardní situaci se ke střele dostal Presl, ale zakončení mu nesedlo a vysoko přestřelil.
86'
Písečtí hráči se snaží držet míč co nejdál od své brány a šetřit čas.
85'
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni. Ondřej Běloušek a Jan Sirotník.
83'
Lukáš Červ dostává napomenutí v podobě žluté karty.
80'
Střídání v týmu Slavie. Hřiště opustil Michal Vaněk, kterého nahradil Matěj Vít.
78'
Satrapa zachoval chladnou a hlavu a proti napadající dvojici Nabiyev s Zeronikem dokázal bez problémů rozehrát.
77'
Antonín Presl vidí žlutou kartu.
75'
Další střídání Písku. Romana Vávru na hřišti nahradí Dominik Hajdo.
75'
Červ se provinil útočným faulem na Benetku. Rozehrávat budou domácí.
73'
Druhé střídání v týmu Písku. Ze hřiště odešel střelec jediné branky Martin Voráček. Opačným směrem zamířil Václav Hrachovec.
72'
Domácí ubránili další rohový kop soupeře.
71'
Přímý kop Ulbricha doputoval až do rukavic hostujícího gólmana.
69'
Kubiš v malém vápně odhlavičkoval balón do bezpečí.
67'
V těchto chvílích jsou jednoznačně více na balónu hosté, kteří se pokoušejí o vyrovnání. Písečtí však nepouštějí soupeře na dostřel své brány.
64'
Zeronik přihrával na střed Červovi, ten v pádu nedokázal balón zachytit.
62'
Ulbrich rozehrával standardní situaci, kterou však soupeř dokázal bez potíží ubránit.
60'
Ulbrich předvedl sólo po kterém se dostal ke střele. Sirotník přízemní střelu dokázal zachytit.
57'
Změna v sestavě domácích. Ze hřiště odešel Karel Kulík, kterého vystřídal Antonín Presl.
54'
Po rohovém kopu Písku se do zakončení dostal Benetka, ale střela mu vůbec nesedla.
52'
Satrapa potvrzuje klid na kopačkách domácích hráčů a těsně před Nabiyevem udělal kličku a následně rozehrál.
50'
Rohový kop Slavie vyrovnání nepřinesl.
49'
Po souboji ve vápně Písku Kulíka a Zeronika upadl hostující hráč. Hlavní sudí ukázal hráčům, ať hrají dál.
48'
Dnešní utkání sleduje 1128 diváků.
46'
Hosté nastoupili do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Na lavičce náhradníků zůstal Joao Felipe. Do hry se zapojil Jiří Janoušek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:08.
45+1'
45'
Po přímém kopu Písku musel Sirotník na zem, ale balón nechytil přesvědčivě. K dorážce se dostal Kubiš, ale gólman Slavie dokázal udržet míč před brankovou čárou.
44'
Další útok Slavie zastavil ofsajd.
43'
Podrazký nic neriskoval a před útočícím Vávrou raději odkopl míč do bezpečí.
42'
Sirotník si hodně zahrával s ohněm a dotírající Vacovský málem skóroval při rozehrávce brankáře Slavie.
39'
Vincour svou přihrávkou nikoho ze spoluhráčů nenašel. Domácí se zadarmo dostali k míči.
37'
Rohový kop Slavie branku nepřinesl. A stejně tak ani následná útočná akce Pražanů.
35'
Při další střele soupeře už musel Satrapa na zem a předvést dobrý zákrok.
32'
Satrapa si po standardní situaci soupeře připsal zákrok z kategorie jednoduchých.
31'
Jeden z hráčů Písku odkopával míč na brankové čáře. Satrapa svému spoluhráči hodně děkuje. Slavie bude mít rohový kop.
30'
Také útok Slavie byl nyní zastaven hvizdem sudího, tentokrát kvůli ofsajdu.
28'
Další útok Písku zastavil sudí, který signalizoval útočný faul.
27'
Na konci pohledné kombinace stál zakončující Vaněk, jeho střela směřovala do středu brány, kde stál připravený Satrapa.
24'
Podrazký chtěl založit útok po dlouhé přihrávce. Domácí obrana dokázala včas zareagovat.
22'
Písek právě vstřelil branku!
Písečtí jdou do vedení. MARTIN VORÁČEK dostal na pravé straně dostatek času i prostoru. Domácí hráč toho využil a přesně zamířil ke vzdálenější tyči – 1:0.
20'
Na druhé straně zahrozil Ulbrich, když jeho střela ze střední vzdálenosti minula levou tyč.
19'
Nebezpečná střela Zeronika těsně minula levou šibenici.
18'
Přihrávku na Voráčka vystihl Vincour.
15'
Slávisté jakoby brali varování soupeře vážně a v těchto chvílích přidávají na aktivitě.
13'
Voráček měl na kopačce první branku, když se po vyhraném osobním souboji ocitl sám proti Sirotníkovi. Hostující brankář jeho střelu po zemi vyrazil. Voráček pak ještě udělal několik kliček, ale Sirotník s pomocí dvou obránců situaci ustáli.
11'
Vávra mohl jít do samostatného úniku, ale Vincour měl vše pod kontrolou a nedovolil domácímu hráči uniknout do šance..
8'
Sirotník musel pomoci Podrazkému s rozehrávkou, když domácí aktivně napadali soupeře.
5'
Rozehrání od rohového praporku si jako první vyzkoušeli hosté. Satrapa v bráně mohl být v klidu.
3'
Začátek zápasu je hodně opatrný, nikdo nechce udělat chybu.
1'
Úvodní výkop provedli hráči Slavie, kteří budou hrát v tradiční červeno bílé kombinaci dresů. Písečtí nastoupili v modro žlutých dresech.
1'

FC Písek: Satrapa – Benetka, Kubiš, Vávra, Kulík, Vacovský, Held J., Běloušek, Held M., Voráček, Ulbrich.
Náhradníci: Pícha, Presl, Hrachovec, Sajtl, Hajdo.

SK Slavia Praha B: Sirotník – Vincour, Nabiyev, Podrazký, Zinhasovič, Červ, Douděra, Zeronik, Joao Felipe, Vaněk, Hošek.
Náhradníci: Bárta, Walter, Janoušek, Šilkan, Vít, Radotić.

Rozhodčí: Pastyřík – Mudra, Duda.
Písecké fotbalisty čeká třetí utkání pod umělým osvětlením. Oba dva předchozí zápasy za těchto podmínek zvládli na výbornou. Odjede s prázdnou i Slavia? Odpověď na tuto otázku dostaneme již v pátek. Úvodní výkop proběhne v 18:00.
Poslední vzájemný duel mezi dnešními soupeři byl odehrán před více než osmi lety. Konkrétně 13.03.2011, kdy si Písečtí fotbalisté odvezli z hlavního města body za nejtěsnější výhru 1:0. V současné době se oba týmy v tabulce nachází v těsném sousedství. Slavii patří páté místo za získaných 21 bodů. Písečtí se nacházejí o jednu příčku níže a na svém kontě mají stejný počet bodů – 21. Největší síla Slavie je v útoku, který mají nejlepší v lize. Pražané doposud nastříleli soupeřům 31 branek. Není divu, že se v týmu nachází nejlepší střelec v lize – Imad Rondic, který má na svém kontě osm přesných zásahů. V týmu Písku je v útoku nejvíce vidět Tomáš Valenta, který se v letošní sezoně již šestkrát radoval z vstřeleného gólu. Valenta byl ovšem v posledním duelu v Plzni vyloučen za dvě žluté karty.
Písecké fotbalisty čeká v rámci třináctého kola další utkání pod umělým osvětlením. V pátek na jih Čech dorazí jeden z nejatraktivnějších soupeřů České fotbalové ligy – SK Slavia Praha B. Tým Písku toto utkání označil dokonce jako zápas podzimu. FC Písek tímto zápasem rovněž odstartuje „Projekt patronů“, kteří budou přítomni u významných zápasů. Tím prvním bude historicky nejlepší střelec fotbalové reprezentace – Jan Koller.