ČFL - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň B : Sparta B - 6. listopadu 2019   14:00

Plzeň B
Plzeň B
0:2
(0:1)
Sparta B
Sparta B
33' Juliš   • 74' Juliš
Plzeň B
Valeš – Svoboda, Grajciar (C), Š. Gabriel, Rychnovský (77. Strmiska) – Havel (77. Žilák), Vais, Petr – Plecitý (59. Václavík), Pinc (72. Taleski), Hezoučký (68. Pecháček)
Novák – Strmiska, Václavík, Pecháček, Žilák, Taleski, Šimek
Martínek – Šťastný, Mrkáček
Luční ulice
220 diváků
Sparta B
Kotek – A. Gabriel, Piško, Talovierov, Dudl – Mareček, Vácha (C) (66. Šimáček), Karabec (80. Patrák) – Karlsson, Juliš (90+1. Burda), Horák (90. Ambler)
Čtvrtečka – Šimáček, Hucek, Patrák, Ambler, Prokopec, Burda

Utkání je minulostí, z vítězství se dnes v Plzni raduje Sparta Praha B!

Na gól se čekalo přes půl hodiny, když se ve 33. minutě prosadil po centru Karabce Lukáš Juliš. Ten mohl v závěru půle přidat ještě jeden gól, nicméně na Ondřeje Valeše tentokráte nevyzrál.

V 74. minutě ale dostal možnost skórovat z penalty a také toho využil, s přehledem navýšil na 2:0. Domácí už se snížení nedočkali, sparťané si vedení zkušeně pohlídali.

Z Luční ulice to bude pro dnešek všechno, děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne!
90+2'
90+2'
Po skvělém centru Václava Svobody hlavičkoval ještě mimo bránu Karel Žilák!
90+1'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Marian Burda.
90+1'
Narážečka Václava Svobody s Jonášem Vaisem úspěch nepřinesla, Kotek bude vykopávat.
90+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Daniel Horák, přichází Martin Ambler.
89'
Další plzeňský nákop opět získal do své moci až brankář František Kotek, přes obranu hostů je těžké prorazit.
88'
Daniel Mareček mohl přidat třetí sparťanský gól, po přihrávce z pravého křídla ale trefil jen připraveného Ondřeje Valeše!
87'
Středem hřiště se snažil postupovat Slavomír Strmiska, jenomže se k němu vracelo několik hráčů soupeře.
86'
To byla dobrá plzeňská šance! Karel Žilák skvělým centrem vyzval k hlavičce Ondřeje Pecháčka, jenž ale zamířil mimo bránu Sparty.
86'
Lukáš Václavík centroval před bránu, kam si nabíhali Slavomír Strmiska s Ondřejem Pecháčkem, ale také gólman František Kotek, jenž nakonec sebral balon pro sebe.
85'
Rohový kop se sparťanům nepovedl, Karlsson přihrál Šimáčkovi a ten chtěl prostrčit za obranu, což ale z jeho spoluhráčů nikdo včas neodhalil.
84'
Šimáček se snažil najít nabíhajícího Daniela Horáka, před kterým však balon zakopl Václav Svoboda.
83'
Viktoriánům už se nyní moc nedaří, Sparta brání velmi zodpovědně a nepouští domácí celek do větších příležitostí.
82'
Po rozehrávce nakrátko vystartoval proti Karlssonovi Martin Petr, bude z toho aut pro hostující tým.
81'
Pokus švédského záložníka Davida Moberga Karlssona byl ztečovaný na tyč! Spartu dělilo od třetí branky jen pár centimetrů, následuje rohový kop.
81'
Dominik Šimáček svedl souboje s Martinem Petrem, míč se poté dostal do zámezí a vhazuje Sparta.
80'
Karabec pro jistotu střídá, na hřišti ho nahradí Vojtěch Patrák.
79'
Za lajnu ale odkráčel po svých, věřme tedy, že bude v pořádku.
78'
Na hřišti nyní zůstává Adam Karabec, hra je tedy přerušena a na trávník míří kluboví zdravotníci.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B: ze hřiště odchází Martin Rychnovský a Bohumil Havel, přichází Slavomír Strmiska a Karel Žilák.
76'
Jonáš Vais z něj ale trefil jen boční síť. Gólman František Kotek byl tedy v tomto případě bez práce.
76'
Domácí pár metrů za vápnem získali zajímavý přímý kop. Podaří se jim tak ještě snížit a vybojovat naději?
74'
Tým Sparta B právě vstřelil branku!
K penaltě se postavil střelec první branky utkání LUKÁŠ JULIŠ a bezpečně ji proměnil! Ondřej Valeš zůstal takřka nehybný. 2:0 pro béčko Sparty!
73'
Po soubojích ve vápně, kde si nedovoleně počínali Šimon Gabriel a Bohumil Havel, byla nařízena penalta pro Spartu!
72'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B: ze hřiště odchází Dušan Pinc, přichází Aleks Taleski.
71'
Martin Petr si přehodil míč na druhou nohu a vystřelil, zamířil ovšem nad břevno Kotkovy brány.
70'
Šimon Gabriel nakopával za sparťanskou obranu míč pro Dušana Pince, jenže ten v souboji s Talovierovem nešťastně podklouzl.
69'
Daniel Mareček fauloval ve středu hřiště Bohumila Havla a nabídl domácímu celku rozehrávku.
68'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B: ze hřiště odchází Pavel Hezoučký, přichází Ondřej Pecháček.
67'
Sparta nyní dobře drží balon a přihrává si v defenzivní linii. Nemusí nikam spěchat, viktoriáni naopak aktivně a agresivně napadají.
66'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Lukáš Vácha, přichází Dominik Šimáček.
66'
Hosté se ocitli v ofsajdovém postavení, jejich útočná snaha tak byla tímto přerušena.
65'
Ten jim ale vůbec nevyšel, Petrův pas byl zachycen a po levém křídle upaloval David Moberg Karlsson. Obránci se k němu vrátili a nedovolili mu odcentrovat.
64'
Dlouhý nákop Milana Piška byl odhlavičkován Grajciarem, domácí se tedy znovu zmocnili balonu a míří do útoku.
62'
Martin Petr nahrával na Lukáše Václavíka, který stál v ofsajdu. Rozhodčí jej tedy odpískal a sparťané můžou rozehrát.
61'
Domácí hráči opět dobře napadali a obrali hosty o míč, jenomže Vaisovi se nepovedla přihrávka do vápna.
59'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B: ze hřiště odchází Denis Plecitý, přichází Lukáš Václavík.
59'
Karlsson zachytil odehraný míč od Šimona Gabriela a snažil se nahrát před bránu, což bránící viktoriáni včas přečetli.
58'
Po přihrávce Martina Rychnovského si míč ve vápně zpracovával Denis Plecitý, dotkl se jej ale rukou, a tak byla akce zastavena.
56'
Centrovaný míč Václava Dudla sice Valešovi vypadl, ale pouze do prostor, kde nikdo nestál, a tak z toho žádné větší nebezpeční nevzniklo.
55'
Dlouhý byl nyní i centr Denise Plecitého. Domácí začínají kousat a obranu Sparty často provětrávají.
55'
Ten ale domácímu týmu vůbec nevyšel, centr (či střela) Jonáše Vaise byl až moc přetažen. Odkopávat může František Kotek.
54'
Domácí celek vyvinul zajímavý tlak, až musel Václav Dudl faulovat Svobodu. Bude z toho přímý kop z pravé strany.
53'
Adam Gabriel prošel do pokutového území a pokusil se o střelu, ta se mu ale nepovedla dle představ – šla mimo tři tyče.
52'
Karlsson prostrkával balon na Juliše, před kterým se skluzem zjevil Svoboda, který odehrál do zámezí.
51'
Při centru Bohumila Havla si Václav Svoboda dobře pohlídal, aby nebyl v ofsajdu, ale míč odskočil moc daleko.
50'
Z levého křídla centroval Daniel Horák před branku, kam si nabíhal Lukáš Juliš. Naneštěstí pro Spartu B ale tentokráte nemířil přesně, i když to byla opravdu velká šance!
49'
Martina Rychnovského se pokoušel přesprintovat David Moberg Karlsson, ale domácí bek si situaci pohlídal.
48'
Dušan Pinc podržel balon ve vápně a nahrál na Jonáše Vaise, jehož zakončení z voleje bylo sraženo na rohový kop!
46'
Peter Grajciar se snažil přihrát Plecitému, ale to včas odhadl Václav Dudl, který akci zastavil.
46'
Týmy už se vrací na hřiště, a to ve stejném složení.
Prvních 45 minut je minulostí, hostující Sparta Praha B zatím vede v Luční ulici 1:0, když se ve 33. minutě prosadil po centru Karabce Lukáš Juliš. Ten mohl v závěru půle přidat ještě jeden gól, nicméně na Ondřeje Valeše tentokráte nevyzrál.
Druhý poločas začne přibližně v 15:01.
45'
45'
Druhou branku měl na noze Lukáš Juliš, který se dostal do samostatného úniku, na gólmana Ondřeje Valeše ale tentokráte nevyzrál!
44'
Další souboj dvou osmiček – Martin Rychnovský ale dobře uhlídal Adama Karabce a nedovolil mu vybojovat roh.
42'
Plzeňští se pohybovali v okolí vápna, vše ale bylo ukončeno po útočném faulu Denise Plecitého na Talovierova.
41'
Přesunuli jsme se do závěrečné pětiminutovky první půle a na domácích je znát, že by rádi vyrovnali stav utkání. Postupně se tlačí dopředu formou autových vhazování.
39'
Po nákopu Petera Grajciara přetáhl svůj centr z levého křídla Martin Rychnovský.
39'
Dobře si v obraně počínal Bohumil Havel, který Adama Karabce odstavil od míče tak šikovně, že z toho bude jen Valešův výkop.
38'
Střelecký pokus Šimona Gabriela po zemi trochu potrápil Františka Kotka, ale sparťanský gólman nakonec míč dokázal zkrotit.
37'
Martin Rychnovský nahrál Jonáši Vaisovi, který z první posílal míč za obranu. Ale poslal ho až příliš prudce, nikdo ze spoluhráčů neměl šanci ho dostihnout.
36'
Béčko Sparty nyní dobře brání a tým trenéra Pavla Horvátha moc nepouští do útočných akcí.
35'
Svoboda s Plecitým se snažili znovu spolupracovat napravo, ale Dudl je uhlídal, a tak z toho je aut pro hráče v bílém.
34'
Lukáš Juliš podruhé dopravil míč do sítě, nyní však z jasného ofsajdu. V době přihrávky ze středu hřiště se nacházel tak dva metry za posledním hráčem Viktorie.
33'
Hostující tým se ujímá po ukázkové akci vedení 1:0! Z pravého křídla poslal skvělou přihrávku před bránu Adam Karabec na LUKÁŠE JULIŠE, který byl zcela osamocený před Ondřejem Valešem.
32'
Střelecký pokus nyní zaznamenal Pavel Hezoučký, pravačkou ale nezamíři přesně, a tak z toho nic výraznějšího nebylo.
31'
Lukáš Vácha se pokusil skrze obránce nahrát Karlssonovi a poslat švédského záložníka do samostatného úniku, ale to včas přečetl Šimon Gabriel.
30'
Maksym Talovierov s Václavem Dudlem dobře spolupracovali při bránění Dušana Pince. První jmenovaný jej odstavil, druhý se pak zmocnil míče a poslal ho k brankáři Kotkovi.
29'
Ondřej Valeš byl aktivně napadán dvojící sparťanů, pod tlakem tedy volil rychlý odkop a ten šel do zámezí.
27'
Ani jednomu z týmů se momentálně v kombinační hře moc nedaří. Domácí se pokusily o dlouhé nákopy na křídla, hosté středem, nicméně neúspěšně.
26'
Po dobrém pasu Jonáše Vaise byla plzeňská akce zastavena odpískáním ofsajdu, ve kterém byl nachytán Martin Rychnovský.
25'
Denis Plecitý operoval na pravém křídle s Václavem Svobodou, centr druhého jmenovaného ale nebyl moc razantní.
23'
Centr Karlssona zamířil za vápno, kde číhal Daniel Mareček. Ten se z voleje opřel do balonu, plzeňskou branku ale nakonec minul!
23'
Jonáš Vais a Maksym Talovierov si za postrkování ve vápně něco vyslechli od rozhodčího.
22'
Dlouhý centr Davida Moberga Karlssona se zatočil na další rohový kop pro Spartu, tentokráte z druhé strany.
22'
V pokutovém území nastala poměrně nepřehledná situace, na jejím konci ale přišel odkop Šimona Gabriela. Krátce nato vybojovala Sparta další roh.
21'
Centr Václava Dudla byl Plecitým zblokovaný na rohový kop pro hostující celek.
19'
Výborně se na levém křídle uvolnil Pavel Hezoučký, jenže jeho následný pas ve vápně nenašel spoluhráče!
18'
Dobře si v obraně počínal Adam Gabriel, který malou domů před Rychnovským dopravil míč do náruče Františka Kotka.
18'
Na přihrávku Martina Petra si nabíhal Pavel Hezoučký, jako první byl však u míče Milan Piško, který akci domácího týmu zastavil.
16'
Nadějná šance hostí! Daniel Horák postupoval sám za obranou na Valeše, rozhodl se ještě přihrát Lukáši Julišovi, jeho zakončení už ale zvládl zblokovat vracející se Václav Svoboda.
14'
Kuriózní situace při výkopu Valeše na pravou stranu. Nejprve uklouzl domácí Denis Plecitý, potrestat to mohl Václav Dudl, jenomže ten také podklouzl, takže balon prošel do autu.
13'
Dušan Pinc skvěle napadal obranu Sparty při rozehrávce a získal pro domácí míč. Posléze prošel sám do pokutového území a i když byla jeho přihrávka ztečována, odrazila se k Jonáši Vaisovi, který se opřel do balonu v nadějné pozici! Kotkovu bránu ale přestřelil.
12'
Domácí hodně riskovali s rozehrávkou a Juliš také dokázal zachytit míč. Peter Grajciar však vzápětí vše napravil ukázkovým obranným skluzem.
11'
Daniel Mareček zachytil přihrávku Šimona Gabriela a pokusil se do brejku vyslat Lukáše Juliše, ten stál ale v ofsajdu.
10'
Na druhé straně se sparťané dostali do ofsajdu. Rozhodčí nyní napomíná Rychnovského s Karabcem za příliš ostré souboje.
9'
Výborný míč poslal na levé křídlo Bohumil Havel, stihnul jej Pavel Hezoučký. Z první přihrával Rychnovskému, jenomže ten už byl ustřežen.
9'
Středem hřiště postupoval Lukáš Vácha, červenomodří jej zastavili pouze za cenu faulu.
8'
Plzeň volila rozehrávku nakrátko, Hezoučký si narazil s Vaisem a poté centroval na Svobodu, ten byl ale zády k brance. Krátce nato se Jonáš Vais opět dostal k míči, ale jeho střílený centr nenašel spoluhráče, navíc šlo o ofsajdovou situaci.
7'
Střela Jonáše Vaise byla zblokována na rohový kop pro domácí tým.
6'
Dušan Pinc se snažil napadat sparťanskou rozehrávku, bránící Milan Piško jej ale dobře zpomalil a nic z toho nebylo.
5'
Hostující tým je z úvodu zápasu aktivnější, zatím ale naráží na dobře připravenou obranu Plzně, která patří k nejlepším v soutěži.
4'
Sparta Praha vybojovala přímý kop ze strany, centr Lukáše Váchy ale sebral do své náruče brankář Ondřej Valeš.
3'
Centr Václava Dudla z levé strany odkopl do bezpečných prostor Peter Grajciar, který podruhé za sebou hraje na pozici středního obránce.
2'
Opět se snažil na pravé straně něco vymyslet Adam Gabriel, tentokráte jej uhlídal Rychnovský.
1'
Výkopu se ujali domácí, ale hosté se hned po nákopu dopředu dostali k míči a útočili po pravé straně. Adama Gabriela ale odstavil od balonu Jonáš Vais.
1'
Oba týmy už nastoupily na hrací plochu, za pár okamžiků budeme začínat!

FC Viktoria Plzeň B: Valeš – Svoboda, Grajciar (C), Š. Gabriel, Rychnovský – Havel, Vais, Petr – Plecitý, Pinc, Hezoučký
Náhradníci: Novák – Strmiska, Václavík, Pecháček, Žilák, Taleski, Šimek

AC Sparta Praha B: Kotek – A. Gabriel, Piško, Talovierov, Dudl – Mareček, Vácha (C), Karabec – Karlsson, Juliš, Horák
Náhradníci: Čtvrtečka – Šimáček, Hucek, Patrák, Ambler, Prokopec, Burda

Rozhodčí: Martínek – Šťastný, Mrkáček.
Bratrský souboj

V dnešní dohrávce na sebe mohou narazit bratři Gabrielové! Za Viktorii hraje robustní stoper Šimon Gabriel, ve sparťanském dresu pak jeho dvojče Adam. Budou oba v základní sestavě a postaví se tak proti sobě?
AC Sparta Praha B

Celek vedený trenérem Václavem Kotalem je v tabulce na druhém místě, ve 12 duelech získal 27 bodů a skóre 27:10! Na hřištích soupeřů navíc vyhrál pětkrát ze šesti zápasů, pouze první Táborsko je v tomto ohledu lepší.

Sparťanská rezerva zvládla oba poslední zápasy, které hrála – nejprve v derby béček vyhrála nad Slavií 2:1 po gólech Pulkraba s Julišem, posléze si poradila 3:0 s Rakovníkem, na čemž se podíleli gólově Adam Gabriel, David Moberg Karlsson a Adam Karabec.

Nejlepšími střelci týmu jsou s pěti zásahy Lukáš Juliš a Daniel Horák.
FC Viktoria Plzeň B

Tým trenéra Pavla Horvátha má po 12 kolech na kontě 22 bodů a skóre 17:10. Daří se mu především na hřištích soupeřů, kde je třetí nejlepší, zatímco v domácím prostředí je třetí nejhorší.

Naposledy však v Luční porazil Písek 1:0 po brance Václava Svobody, následně v Hostouni díky gólům Plecitého, Hezoučkého a Václavíka zvítězil 3:1.

Nejlepším plzeňským střelcem je se čtyřmi góly Jonáš Vais.
Vážení sportovní přátelé, zdravím vás z Luční ulice, tréninkového areálu FC Viktorie Plzeň. Domácí FC Viktoria Plzeň B zde dnes v dohrávce 10. kola přivítá tým AC Sparta Praha B. Přeji příjemné počtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.